Bejaarden ontroerd door veel mooie cadeaus Arnhem of Arhnem KERKDIENSTEN Burgemeester: Bevolking toontdat u er bij hoort 0 p E L CHEVROLET Inbraak in vglo-school Feest bij bakker Drost DSA tegen „de Slippers" Beroepen nette winkelbediende of winkeljuffrouw TYPISTE gezins- en verpleeghulp AANKOMEND ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl.) BURGERLIJKE STAND MARKTEN V.A.B. KIRPESTEIN Fijn gebak Heerlijke croquetten Bitterballen Saucijzebroodjes Diverse fijne schotels HUIZE SCHUURING m Kaartavond van Oranje Wit Vogelliefhebbers tevreden over 1966 Jaarfeest van jeugdclubs Be vo rder ingen reserve-politie Tractor en bulldozer raakten van de dijk Mist u uw dagblad DE VALLEI tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Veenendaal Ederveen Ede Rhenen Leersum Verloren en gevonden G. v. Silfhout en zn. Gemeente Ede VRIJDAG 27 JANUARI 1967 ADVERTENTIE RHENEN Voorafgegaan door een serenade van de muziekvereniging „Ons Genoegen", heeft de burgemeester van Rhenen, Jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, gisteravond in een overvolle conversatiezaal van het nieuwe hervormde bejaardencentrum „De Tollekamp" de bewoners namens de hele bevolking een geschenk aangeboden, bestaande uit: een elektronisch orgel, een televisietoestel, een stereo-radio en een platenspeler, met enkele langspeelplaten, alsmede een platenbon ter waarde van 300, Vele bejaarden konden de tranen van geluk niet bedwingen en zagen ont roerd toe naar hetgeen de plaatselijke bevolking voor hen had gedaan. Een groot gedeelte van het geschenk werd symbolisch aangeboden aan de oudste bewoonster van het bejaardencentrum, de 99-jarige oma Bijkerk, die met haar onafscheidelijk breiwerkje in de hand al het moois trachtte te verwerken. Na het welkomstwoord door notaris 3. J. Vleer, voorzitter van het comité ..Culturele voorzieningen bejaardencen trum", dat de gelden voor de geschenken met hulp van velen bijeengebracht heeft, werd de officiële aanbieding verricht door Rhenens eerste burger, Jhr. mr. Bosch Ridder van Rosenthal. „Ik heb eens een bejaarde horen zeg gen; wij willen zo graag ons zelf zijn. Ik geloof, dat dit heel belangrijke woor den zijn geweest", aldus de burgemees ter. „We moeten oppassen, dat we iemand, die een zekere leeftijd heeft be reikt niet gaan bevoogden. Men dient goed te beseffen, dat de bejaarden nor maal deel uitmaken van de gemeen schap. De burgemeester zei dan ook verheugd te zijn, dat het comité de geschenken niet aan het bestuur van „De Tolle kamp" had overhandigd, maar aan hun mede-burgers. „Men heeft hiermee aan getoond, dat de ouden van dagen er in Rhenen bijhoren". Vervolgens onthulde hij het eerste en tevens grootste ge schenk; het elektronisch orgel, dat di rect hierna werd beproefd door de orga nist Leo van Stempvoort, die er de chris telijke zangvereniging „Eben Haëzer" op begeleidde bij het zingen van een tweetal liederen. Aangezien de burgemeester dezelfde Heden, vrijdag VEENENDAAL Hotel Vonk 19.30 uur: Openbare ver gadering boerenpartij. RHENEN Panoramamolen 20 uur: Beatavond Mal lemolenclub m. m. v. The Magie Strings uit Nijmegen. SCHERPENZEEL Hotel Boszicht 19.30 uur: Propaganda- avond „Eendracht" en A.N.M.B. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Legeraanvoerder". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Hotel de Korenbeurs 15.30 uur: receptie C. O. V. Pniëlkerk 20 uur: Kampermannenkoor. De Ruif 20 uur: Carnavalsviering v.v. Unitas. Kantine. „De Salamander" 14.30 uur: Ledenvergadering v.v. Veenendaal. RHENEN Eigen gebouw 19.30 uur: Contactavond „De vrolijke Jantjes". Panoramamolen 20 uur: zie gisteren. ACHTERBERG Buurtschapshuis 19.30 uur: Toneelavond van „Excelsior". AMERONGEN Dorpshuis 14.30 uur: Kinderfilmvoorstel- ling. Dorpshuis 20 uur: Bingo-avond. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Legeraanvoerder". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen tot 4 februari: Expositie van olieverf en gouaches van Elly Booy. Openingstijden van 1112 en 1417 uur. Dinsdag ook 1921 uur. Zondag en woensdag ge sloten. avond nog een vergadering had en zo doende helaas niet langer dan een half uur aanwezig kon zijn, werd de rest v?fn de geschenken aangeboden door de voor zitter van het comité, notaris S. J. Vleer. Deze maakte tevens van de gelegenheid gebruik allen te danken, die er aan heb ben meegewerkt de doelstellingen van het comité te verwezenlijken. Nadat de „Tiroler Kapel" er bij de oudjes en de vele aanwezigen de stem ming met hun vrolijke noten had in gebracht, onthulde de heer Vleer de t.v., radio en pick-up, die door een laken wa ren afgedekt. De bejaarden waren merk baar onder de indruk van dit prachtige geschenk. Alleen hun gezichten verraad den de dankbaarheid en het enthousias- më. Ook dominee N. Kooreman, voorzitter van de stichting „Hervormd Bejaarden centrum De Tollekamp", was onder de indruk van het aangebodene. Hij meende veel dank te zijn verschul digd aan alle Rhenense ingezetenen, die op enigerlei wijze hadden bijgedragen aan de verwezenlijking van het geschenk. De predikant zei het eens te zijn met de burgemeester, dat de bejaarden vrij moeten zijn. „Dit doel hebben wij, als bestuur van 't bejaardencentrum, ook voor ogen gesteld. Het is bijzonder ver heugend van de oudjes zelf te mogen horen, dat ze in „De Tollelamp" zo vrij zijn als een vogeltje in de lucht. Ds. Kooreman vond vooral het elektronisch orgel een enorme aanwinst. Dit nuttige cadeau zal zeker zijn diensten bewijzen tijdens de zondagse kerkdiensten en de dagsluitingen. Wat de t.v., radio en pick-up betrof, merkte ds. Kooreman op: „Ook de ouden van dagen willen niet gesoleerd leven. Zij zijn graag op de hoogte van alles wat in het klein, maar ook in het groot gebeurt. Dank zij de Rhenense be- ADVERTENTIE VEENENDAAL ADVERTENTIE Voor JUBILEA, VERJAARDAG of PARTIJTJE: Het fijne komt van: Telefoon 2961 Hoofdstraat 87 - Veenendaal CITY-MOTOR8 - EDE HH§ UTRECHT, veemarkt 26 jan. 1967 Totale aanvoer 2445 stuks. Runderen 1242 st. Vette kalveren 129 st. Graskal veren 103 st. Nuchtere kalveren 887 st. Schapen 69 st. Bokken en geiten 15 st. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk f 1000f 1425, kalf- vaarzen, per stuk f 1000f 1400, vare koeien, per stuk f 820f 1060, pinken, per stuk f 600f 820, stieren, per stuk f 800f 1060, graskalveren, per stuk f 360f 525, nuchtere kalveren, per stuk f 45f 90, fokkalveren, per stuk f 45f 325, schapen, per stuk f 80120, lammeren, per stuk f 85f 130, bokken en geiten, per stuk f 15f 70, vette koeien le kwal. per kg gesl. gew. f 3.85 f 4,10, vette koeien 2e kwal. per kg gesl. gew. f 3,70f 3,80, vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. f 3.55f 3.75, vette kalveren le kwal. per kg lev. gew. f 3,90f 4,20, vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. f 3,80f 3,90, vette kal veren 3e kwal., per kg lev. gew. f 3,20 f 3,75, nuchtere kalveren, per kg lev. gew. f 1,40—f 1,90. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien: redelijk, ruim,- prijshoudend; vette koeien: lui, gedrukt; vare koeien: redelijk, prijshoudend; vet te kalvêren: vlot, hoger; graskalveren: willig, ruim, prijshoudend; nuchtere kal veren: willig, hoger; fokkalveren: wil lig, prijshoudend; schapen: rustig, prijs houdend; lammeren: rustig, prijshou dend. EDERVEEN, 27 januari 1967 Eier markt. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prij zen kippeëieren f 12.2513.25; henne- eieren f 10.00f 12.00 alles per 100 st. Handel matig. ELST Het ontspanningscomité van de voetbalvereniging Oranje-Wit organi seert hedenavond weer een kaartavond in café Sportlust. Er worden wedstrijden gespeeld tn schud- en klaverjassen, die meetellen voor de competitie. volking kunnen zij dit nu ook allemaal op de voet volgen". Namens de bewoners van „De Tolle kamp" werd een ontroerend dankwoord gesproken door de heer F. Lammers, die met weinig woorden de blijdschap en de dankbaarheid, die onder de be woners heerste, wist weer te geven. On der het genot van een consumptie en de vrolijke tonen van de „Tiroler Kapel" werd nog lang over de vele cadeaus na gepraat. De bejaarden waren het er allemaal roerend over eens „De Rhenense bevol king laat ons niet in de steek". OPHEUSDEN Gisteren is tijdens de avonduren ingebroken in de chr. V.G.L.O.-school te Opheusden. Er werd een zendingsbusje ontvreemd, waarin zich ongeveer f 40,bevond. Naar men ons meedeelde hebben zich 's avonds bij de school enkele verdachte personen opgehouden. De politie stelt een diep gaand onderzoek in. ELST Op 3 februari zal het veer tig jaar geleden zijn, dat bakker C.G. Drost in het huwelijk trad met wat toen nog mej. A. van de Berg was. Deze twee in Eist geboren en getogen mensen zijn eigenlijk in de gemeen schap niet meer weg te denken. Gedu rende bijna 40 jaar tot 1962 was Drost „de bakker", maar ook nog „kruidenier". Sinds 1962 beheren de zoons van de heer Drost de kruideniers- en bakkers zaak, die hun vader heeft opgebouwd. Toen Drost na een jaar trouwde werd hij vrijwel altijd in de winkel bijge staan door zijn vrouw, die met haar 62 jaar (overigens niet aan haar te zien) nu alleen het huishouden doet in de leuke bungalow aan de Veenendaalse- weg. Vader Drost (66) staat echter nog regelmatig in de bakkerij. Zelfs in deze „wittebroodsweken" ziet men hem nog regelmatig met de blauw-geruite broek aan en het witte sloofje voor. „Toen ik in 1926 begon, was de tijd ook niet best. Men klaagt nu over een hoge rentestand, maar ik moest toen ook 7 procent betalen", vertelt de heer Drost. Hij begon zijn bakkerij in de winkel, waar voordien een fietsen- zaak van de firma Kroon nu nog bekend als pompstation gevestigd was. Omdat in het begin aan brood alleen niet voldoende verdiend kon wor den Eist was toen immers nog veel kleiner, dan nu ging hij langzamer hand er een aantal kruidenierswaren bij verkopen. In de loop van een paar jaar had hij een complete kruideniers winkel en een goedlopende bakkerij op gebouwd. Op woensdag 1 februari vrijdag zou te moeilijk zijn, in verband met de zaak zullen ongetwijfeld velen de gelegenheid te baat nemen hun bakker de hand te drukken, als het veertigja rig echtpaar receptie houdt in het café Sportlust. ELST Gisteravond hield de Elster kleurvogelvereniging haar algemene jaarvergadering in de zaal van café Sportlust. De vergadering, waarvoor een grote belangstelling bestond, ver liep vlot. Na het openingswoord van de voorzit ter volgden de gebruikelijke jaarversla gen. Verkiezing bestuur was het belang rijkste agendapunt voor deze vergade ring. Voorzitter M. Onink werd herko zen en tot secretaris werd gekozen de heer A. Spies, die deze post door ziek te van de heer Arends al sinds enige tijd waarnam. Het penningmeester schap werd door drie kandidaten be twist- Hieruit werd tenslotte de heer R. v. Mourik gekozen. Uit alles bleek dat de vereniging een redelijk goed jaar heeft gehad, al waren de kosten toege nomen. De vergadering werd reeds vroeg be ëindigd omdat de punten vlot werden behandeld. RENSWOUDE De jaarvergadering van de Ned. Hervormde jeugdvereni gingen „Dorcas" (meisjes) en „Imma- nuël" (jongens) is vastgesteld op zater dag 28 januari om kwart over zeven 's avonds in gebouw „Rehoboth". De zaal is open om kwart voor zeven. Naast de gebruikelijke jaarverslagen, Bijbel-inleiding enz. zal er veel worden gezongen. Ook wordt een nieuw lied in gestudeerd, terwijl achter punt 9 van het programma allemaal vraagtekens staan. Dit blijft dus nog een verrassing. Het is een aantrekkelijk programma. De titel van het toneelstuk, dat na de pauze wordt opgevoerd, luidt „De fa milie Kruif op vakantie." Dit toneel stuk wordt, evenals het overige gedeel te van deze avond, door de leden van beide verenigingen zelf verzorgd. Ook de traditionele verloting wordt niet ver geten. De ere-voorzitter, ds. L. van de Peut zal deze vergadering openen en sluiten. RENSWOUDE Dinsdagavond a.s. zal de Renswoudse jongensclub D.S.A. (De Straat Af) naar Ede trekken om daar tegen „De Slippers" in het strijd perk te treden in het bekende clubhuis „De Meerpaal". Het is de eerste maal dat beide clubs tegen elkaar aantreden. De jongens zul len elkaar bekampen in dammen, speerwerpen, sjoelen, tafeltennis en el- kaars krachten meten met touwtrekken. Ook een quiz staat op het programma en een test in Bijbelkennis. Na de thuisoverwinningen tegen ,,A1- degonde" en „Samuël" en de kleine fie- derlaag in de uitwedstrijd tegen De In stuif zal het er ongetwijfeld geducht, gaan spannen. KESTEREN De heren L. Steenis en F. J. van Eldik uit Kesteren zijn giste ren bevorderd tot reserve-wachtmeester eerste klas van het korps Rijkspolitie te Kesteren. OPHEUSDEN Een tractor, die een bulldozer vervoerde is gistermiddag in Opheusden van de dijk gereden. De bull dozer belandde onder aan de nogal steil aflopende dijk, terwijl de tractor met aanhanger halverwege bleef han gen. Twee kraanwagens hebben 't ge vaarte op het wegdek weten te krijgen. Er ontstond 'n enorme ravage, waar door het verkeer enige tijd werd ge stremd. De schade was aanzienlijk. Niet voor niets hebben buitenlanders de mond vol over de bewegwijzering langs de Nederlandse wegen. De onvolprezen A.N.W.B. omringt de weggebrui ker in dit opzicht met veel zorg en slechts een analfabeet zal in Nederland moeite hebben om van de ene plaats naar de andere te reizen. Wie werkt maakt fouten en dit gaat ook op voor de A.N.W.B. Bij de Klomp heeft de A.N.W.B. al geruime tijd geleden een richtingaanwijzer geplaatst, die tevens de afstand aangeeft naar Ede, Lunteren en Arnhem. Het Gelderse Haagje wordt echter aangegeven met Arhnem en de juistheid daarvan zal zelfs de meest verstokte A.N.W.B.-fan moeten betwijfelen. BEL Geboren: Willemijntje Gerritje Al- bertha, d.v. C. van Dijk en C. J. Prins; Esther Renate Paola, d.v. J. van Maa- nen en L. I. van Beek; Gerrit, z.v. J. C. van de Haar en A. Takken; Aart, z.v. J. Beekhof en C. J. Budding; Jo hannes, z.v. J. van der Sluis en G. van den Bos; Willem Adriaan, z.v. W. A. van Ooijik en J. van den Broek, Rhe nen; Willem, z.v. J. Pater en B. Slot boom, Ede; Jan Willem, z.v. B. J. Hen zen en J. Drost, Ede. Ondertrouwd: W. van Zutjem en L. J. Mark; W. F. Vons en M. Pronk; P. K. van Ravenswaaij en H. B. Draa- ijer; G. Brussaard en P. J. de Vries. Getrouwd: C. A. van Zadelhoff en J. W. Budding; R. G. Cluistra en A. van Rees; A. van de Weerdhof en W. Veenhof; K. J. Versteeg en O. J. A. M. Burgers. Geboren: Gradis, z.v. A. Kraats en J. H. Poortman. Getrouwd: G. Davelaar en van de A. van Geboren: Mark F., z.v. W. van de Steeg en A. F. Eversdijk; Willem, z.v. J. Pater en B. Slotboom, Veenendaal; Alijda, d.v. H. van den Berg en J. A. Saas; Gerarda E., d.v. A. Schouten en J. G. van de Beek; Menno, z.v. J. J. Vos en C. G. van de Vrede; Jan W„ z.v. B. J. Henzen en J. Drost, Veenen daal; Wijntje, d.v. W. Ploeg en M. van Roekei; Robert A., z.v. N. S. van Za- linge en H. Kamphuis; Petrus C„ z.v. J,. de Jong en J. M. Wagener; Hans N„ z.v. W. J. Timmerman en G. H. Lief- ting; Jeanette, d.v. P. Dirksen en W. Groeneveld;' René E., z.v. F. M. Poel man en M. de Boer; Peter, z.v. M. van Zon en N. Vrekke; Maria S., d.v. G. van Grootheest en M. Kroonen; Jan W., z.v. W. van den Top en J. G. Veldhui zen; Adriaan, z.v. S. van der Steen en A. N. van de Wetering; Erik, z.v. U. Visser en T. Brendel; Armanda M., d.v. G. E. Nellestein en J. C. van den Brand; Dina J., d.v. B. J. Willemsen en A. J. van den Born; Paulowna G. Th., d.v. J. Hoff en Th. H. J. ter Hen- nepe; Beatrice M., d.v. P. Westland en H. W. Eemsing; Lianne, d.v. G.J.C. Bierlaagh en A. J. M. Mijinke; Majel- la A. C., d.v. J. E. Bos en A. B. N. van Walraven; Hermen W., z.v. D. H. Ketel en A. Schotanus; Jan H., z.v. A. Codée en A. W. van Maanen; Tjaarda R. J., z.v. D. Schermer en A. M. de Haan; Marianne H., d.v. J. van Dijk en A. van Diermen; Ronnie, z.v. S. van Iwaarden en S. van Asselt; Anneke M. L., d.v. B. Heitink en W. de Wild; Jan, z.v. J. C. Maasse en B. van En gelenhoven; Cornelia H., d.v. J. C. Maasse en B. van Engelenhoven; Ellen, d.v. J. G. W. Swaen en W. Berendsen. Ondertrouwd: Teunis Meerveld en Willemijntje Veenhof; Richard Paauwe en Margaretha G. de Gijt; Hendrikus Schneider en Nicoline A. Teunissen; Hendrikus J. Schuurman en Pieternel- la H. van de Peppel; Jan C. Wiege- rink en Antonia H. Hendriks; Hendrik J. Kamphuis en Johanna W. van Scher- renburg. Getrouwd: H. van Schoonhoven en E. van dé Scheur; G. J. Roelofsen en H. A. van Viegen; D. B. Sikkema Ele- ma en E. M. A. Beursken; W. H. C. Teunissen en G. Methorst; C. Harmsen en T. A. Berends; A. M. C. Hartgers en M. J. Gerritsen; C. van Campen en T. G. Meijer; A. L. Korteweg en J. P. Sybrandy; J. Ploeg en P. M. de Vogel; J. H. H. van Aanholt en M. W. G. Burksen; R. H. Kleberg en E. I. C. Sier. Overleden: Aaltje Westeneng, 64 jr., e.v. E. van den Brink; Lubbert je Beu- mer, 44 jr., e.v. W. Versteeg; Hendrik Weustenenk, 43 jr.; Christoffel N. Impe- ta, 82 jr.; Mattheus A. Klaassen, 84 jr.; Anna E. van Aller, 83 jr.; Aaltje de Beer, 85 jr., geh. gew. met S. Kuipers; Lambertus Wien, 95 jr.; Hendrik Bax, 76 jr.; Anna M. Burghgraaff, 73 jr., e.v. W. Warning. Geboren: Marinus J- z.v. J. Bos en J. S. van Merkestijn, Eist; Willem A., z.v. W. A. van Ooijik en J. van den Broek, Veenendaal; Mary C. d. v. J. van Luijk en J. J. C. van der Heijden; Petronella, d.v. H. Silfhout en A. Ger- rits; Erik G. H., z.v. E. G. H. Jansen en B. Snikkers, Leersum; Ditty, d.v. D. Visser en J. Kok, Eist; Teunis, z.v. D, W. van Laar en H. Hendrikse. Ondertrouwd: J. Wapstra en J. G. van de Wal. Gehuwd: B. van Kooten en J. C. van Hunnik. Overleden: H. van Burken, 18 jaar, ong. Veenendaal; P. Silfhout, 3 dagen. Ingekomen personen: S. C. van der Made, van Veenendaal; C. van Mourik, van Veenendaal; J. D. Schaaij, van Veenendaal; J. Werkman, van Veenen daal; C. Wessels, van Veenendaal; W. Vink van Veenendaal; W. Visser, van Veenendaal; M. van de Kamp, van Veenendaal; T. Muller, van Veenen daal; T. Muller, van Veenendaal; B. H. van Raam van Leiden; A. C. van Pelt, van Ede; C. Capelle, van Ede; F. S. Aartsen, van Utrecht; C. Bruil, van Rotterdam; A. M. Heijnis, van Nieuw Lekkerland; H. Veenendaal, van Utrecht; B. Amesz, van Amsterdam; E. J. Veltman, van Wageningen; P. C. van Nies, van Hattem; J. M. van Laar, van Lienden; B. E. M. Rasing met gezin van Arnhem; J. G. van der Wal, met gezin, van Amsterdam; J. Wap stra, van Driebergen-Rijsenburg; IJ. P. Biersma, van Zeist; A. P. J. Witt- kamp, van Vlaardingen; G. B. Boelee, van Heemstede; D. W. Swienink, van Wisch; A. W. Nijhoff, van Arnhem; B. Nieuwenhuis, van Zwolle; H. van Oos terum, van Gameren; G. Wijnen, van Ede; J. B. Wegh, met gezin van Wage ningen; P. Intrabartolo, van Ede. Vertrokken personen: W. H. van Boordt, met gezin, naar Vianen; C. Wijnands, ^net gezin, naar Wageningen; A. A. Bakiui, naar Amerongen; M. de Koning, met gezin, naar Australië; G. B. Bootsma, naar Arnhem; Z. Omar Moh Boukar, naar Amerongen; H. Hootsen, met gezin, naar Overberg; B. M. Ahmed, naar Amerongen; G. L. van der Vliet, naar Gouda; J. H. Ruis, naar Nijmegen; E. V. van der Spek, met gezin, -naar Ethiopië; A. M. Buh- did, naar Marokko; M. M. Kammas, naar Marokko; O. A. Boubker, naar Marokko; L. B. A. Guemili, naar Ma rokko; F. Ciavarello, naar Italië; J. C. van Hunnik, naar Zaltbommel. Geboren: Jan Cornells Reijer, z.v. A. Doornenbal en G. A. Wagensveld. Ondertrouwd: J. J. van Oortmerssen, Den Haag en A. van Hees, Leersum. Vestigingen: fam. J. P. Velthuizen, uit Vlaardingen; fam. H. Posthuma, uit Leidschendam; J. Strijbosch, Doorn; fam. J. Schippers, Waddinxveen; mej. E. H. Verkuijl, uit Ede; mej. M. E. J. van den Ham, uit Nijkerk; C. Diaz Bou- don, uit Veenendaal. Verhuisd: Fam. J. Hovenkamp van Engelberg 26 naar nr. 17. Vertrokken: fam. H. M. Wouters, naar Amerongen; R. C. J. Takkebos, naar Rotterdam. RHENEN De gereformeerde ge meente (syn) heeft een beroep uitge bracht op ds. P. Blok te Dirksland. x VEENENDAAL Zaterdag 28 januari J. Schilperoort, Kerkewflk 40, telefoon 2134. Zondag 29 januari N. Rijjaarsdam, Kerkewijk 86, telefoon 3885. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 2123. Groene Kruis: zr. Hajer, Boompjes- goed 19', tel. 2655. RHENEN Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek Deys gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienst doende apotheek te Wageningen. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist, worden het ko mende weekend waargenomen door dr. W. A. Ossendorp, Holleweg 2, Ameron gen. Tel. 03434-1678. EDERVEEN, DE KLOMP en RENSWOUDE Dr. Hey, De Klomp, tel. 200. Dierenarts: T. Nutma, Hoofdweg 49A, Ederveen, tel. 457. Leersum: J. C. C. Dell, Lomboklaan 2, Leersum, telef. 1344. Wijkzuster: zr. Mostert, Mr. Bosweg 9, telef. 1423. Voor de gemeenten Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt waar: dokter Van Driel, Molendam 42, tel. 03444—220. Wijkverpleging: zuster Budding te Do dewaard, tel. 08885218. Voor de gemeenten Lienden, Ommeren en Kesteren neemt waar: dokter Zan- dijk, Torenstraat te Kesteren, tel. 08886—201. Wijkverpleging: Zuster Westerhof te Kesteren, tel. 08886—210. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk 9.30 uur: ds. Vroeginde- weij; 17.00 uur: ds. Jongerden. Julianakerk 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9.00 en 10.^0 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Vroeginde- weij. Sionskerk 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Langerak. Bejaardencentrum 9.30 uur: ds. Jon gerden. t Veeneind 15.00 uur: ds. v.d. Haar, Achterberg; donderdag 2 febr. 7.30 uur: dhr. Van Selm van Vinkeveen. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Vroeginde- weij. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Terlouw (Open Deur- dienst) en 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Gereformeerde Kerk: Oude' Kerk 9.30 uur: ds. Overduin; 17,00 uur: ds. IJtsma.. Petrakerk 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Keu- ning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 en 5 uur: dhr. Van Vliet van Den Haag. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: da. Thomsen te Hattem. R.-K. Kerk: Salvatorkerk 8.00 en 10.00 uur: H. Mis en 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Leger des Heiis: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen (NVV-gebouw) 14.30 uur: openbaire vergadering en 15.30 uur bijbelbespreking Wachttoren. RHENEN R.-K. Kerk: Gedachteniskerk 8 uur: Vroegmis; 10.15 uur: Hoogmis; 7 uur: Lof. Gereformeerde Kerk: 10 en 5 uur: ds. S. de Vries van Benne- kom. N.H. Geref. Evang.: 10 uur: dhr. Lieting van Voorthuizen; 4.30 uur: ds. De Bie van Ederveen. Gereformeerde Gemeente (syn.): Zondag 29 januari 10 en 5.30 uur: lees- dienst. Woensdag 1 febr. 7.30 uur: ds. C. Ha- rinck van Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. S. P. van Assenbergh uit Veenendaal; 18.00 uur: ds. P. M. Breu- gem uit Barneveld. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cadzander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. drs. A. I. Koffeman uit Nijkerk; 18.30 uur: ds. P. W. v. Veen. Geref. Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 15.00 uur: ds. W. E. van Petegem. De dienst wordt gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Hery. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u. ds. Schouten van Benne- kom. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra, H. Doop;* 19.00 uur: ds. J. de Groot uit Apel doorn. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Mej. ds. mr. M. A. Klomp uit Hilversum, (Rem.) Koffiebijeen- komst. LEERSUM. Hervormde kerk: 10 uur ds. E. H.^roe- kema; 18.30 uur ds. G. F. Overgauw. Rehoboth: 10 uur Jeugdkapeldienst. Ned. Prot. Bond, Imminkstraat Ame rongen: 10.30 uur mej. ds. mr. M. A. Klomp, Hilversum. Geref. kerk, Imminkstraat, Amerongen: 10 en 17 uur ds. L. Zwaan. Oud-Geref. Gemeente: 10 en 18 uur Leesdienst. R.-K. kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. EDERVEEN Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 3 uur: ds. Kamp van Utrecht; donderdag 2 febr. 7 uur: dhr. Van de Meer van 's-Gravenzande. Geref. Gemeente: 9.30 en 3 uur: ds. Aangeenbrug. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 2.30 uur: ds. De Bie. EDE Oud Geref. Gemeente: woensdag 1 en 15 febr. gaat Avond- geref.-gem. Ede niet door. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. C. van de Berg; 18.30 u. ds. P. Posthouwer uit Heteren. Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. Catsburg; 18.30 u. ds. Cats- burg. Geref. Gem. (synodaal): 10 u. ds. Van Dam uit Werkendam: 18.30 u. ds. Van Dam uit Werkendam. Geref. Gem. (uitgetreden)': 10 en 18.30 u. ds. Van Beek. ELST Verloren: donker groene pa raplu, bruin lederen herenportemonnaie, paar dubbele fietstassen, lange grijze das, wit kinderportemonneetje. Gevonden: bankbiljet, E.H.B.O. speld je, paar houten schaatsen. GEVRAAGD: Groente- en Fruithandel Dorpsstraat 33, Bennekom, Tel. 08379-2272. Ten gemeentehuize kan worden geplaatst een Ulo diploma of gelijkwaardige opleiding vereist. Enige jaren praktijkervaring strekken tot aanbeveling. Salaris, afhankelijk van bekwaamheid en leeftijd, tus sen f 250,— en f 650,— per maand. Sollicitaties gaarne binnen een week te zenden aan de gemeente-secretaris, gemeentehuis te Ede. De DIAKONIE VAN DE CHR. GEREF. PNIëL KERK te Veenendaal zoekt op nader overeen te komen voor waarden, dringend voor een klein gezin, waarvan de moeder hulpbehoevend is. Aanbiedingen worden gaarne ingewacht bij de Scriba, de heer H. R. TAKKEN, Middellaan 41, Veenendaal. Op het kantoor van OUWEHANDS-DIERENPARK is plaats voor een ULO-diploma strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten tot Ouwehands Die renpark te Rhenen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5