Veenendaals dagblad Kabinet-Zijlstra wil spoed met Noordzeeboringen 1 RAMP OP CAPE KENNEDY Op lanceerbasis voor een proef Buiten R.T.N. en „Televizier*' met huid en haar aan AN .R.O. verkocht Egyptische bomaanval op stad in Saoedi-Arabië gemeld Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei NUTSSPAARBANK Min. Bakker wijst kritiek van zijn voorganger af Publikatie concessie-voorwaarden schond afspraken niet Drie astronauten omgekomen Groep kinderen op zebrapad aangereden Eerste indruk in Hilversum: Gewone' en luxe A.V.R.O.-bode - Bloeiende heesters Kalme man President Johnson SALARIS- en LOONUITBETALINGEN AL UITGELEKT Auping wil korter werken T wee doden hij een frontale Initsin^ Autohanden-lmport ii\DtG Spioiia<:e-af faire in België Generaal Co afgezet ZACHT WEEKEND Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm.). 3757 en 3955 (red.) Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI VoortzettinQ van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1,50, ieder woord m9er 15 cent ZATERDAG 28 JANUARI I967 4le JAARGANG Minister van Staat, mr. J. M. L. Th. Cals, heeft vrijdag in het Amsterdamse R.A.l.-gebouw de tentoonstelling Caravan '67 geopend. Samen met zijn echt genote, liet hij zich in een kampeerwagen fotograferen. KAAP KENNEDY' De bemanning van de eerste ,,Apollo"-ruimtevaart- eabine luitenant-kolonel Virgil Grissom (commandant), luitenant-kolonel Edward White en kapitein-luitenant-ter-zee Roger Chaffee is bij de eerste generale repetitie voor de lancering welke 21 februari zou plaatshebben, door een brand na een explosie in de ruimtecapsule om het leven gekomen. Naar het Amerikaanse Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart meedeelt, had de ont ploffing plaats in het belangrijkste deel van de cabine waar zich. de motor, de zuurstof en andere uiterst belangrijke apparatuur bevond. Personeel op de toren van lanceer-instaliatie 34 waar de „Apollo" bijna 65 nieter hoog op de geweldige „Saturnus 1 "-raket was geplaatst, trachtte nog de luiken in de cabine te openen, maar zware rook belemmerde de reddingspogingen zodat de drie ruimtevaarders in de vlammen omkwamen. Het is de eerste maal dat de Ameri kaanse ruimtevaart slachtoffers eist. Vorig jaar kwamen twee "ruimtevaarders bij een vliegtuigongeluk in Missouri om het leven, maar dit ongeluk stond niet in verband met de ruimtevaart zelf. Tijdens het ongeluk bevonden zich verscheidene honderden mensen in de omgeving van de lanceerinstallatie. Men vreesde aanvankelijk voor nog meer ex plosies daar de raket met brandstof was geladen. In een communiqué van de „NASA" "EVgens in een villatuin staat als in een puur gouden rusting van hon derden gele spinnekopachtige bloemen een fors uitgegroeid exemplaar van de tover hazel aar, een struik, die meer en meer in zwang' is gekomen en geliefd werd, omdat hij zo vroeg in 't jaar bloeit (niet zelden reeds in december), alsook omdat men van afgesneden takjes met bloemknoppen in de kamer veel plezier heeft. De heester staat er vlak aan de drukke weg en trekt veler oog uit auto en bus tot zich; hij werd onder de vrienden van hof en gaarde al zó gewoon, dat menigeen spreekt van Hamamelis, misschien echter zon der te weten, dat deze Griekse naam betekent „tegelijk met de appel". Bei der bloei zou in dezelfde tijd vallen. Prof. De Wit zegt evenwel in zijn plan tenboek, dat de Grieken er de mispel mee bedoelen, want zij kenden de ap pel niet eens, doch dat Linnaeus hem aan de toverhazelaar schonk. Er zijn meer van zulke merkwaardige naam- gevingen. Een andere vroeg bloeiende struik is de Forsythia met zijn blok vormige diepgele bloempjes, die we met uitbundige bloei vroeg in 't jaar vrijwel in alle tuinen aantreffen. De Nederlandse naas is Chinees' klokje en hij ligt ons even makkelijk in de mond als de Japanse toverhazelaar, maar komt van oorsprong uitAl banië, terwijl we ettelijke soorten van onze hamamelis inAmerika moe ten zoeken. De bloei doet ons echter meer dan de herkomst wordt gezegd dat de explosie zich om 18.31 plaatselijke tgd (00.31) in Neder land voordeed, tijdens een zogenaamde vluchtnabootsing. De astronauten zaten sedert 15 uur (21 uur) in de cabine. De drie ruimtevaarders zouden de eerste vlucht in het kader van het Apol- lo-project voor bemande ruimtevluchten met drie personen maken. Het program ma heeft als uiteindelijk doel de eerste bemande vlucht naar de maan. Virgil Ivan (Gus) Grissom (40 jaar), was één van de oorspronkelijke zeven ruimtevaarders van het „Mercury"-pro- gramma en de eerste mens die twee ruimtevluchten maakte. Hij stond be kend als een rustige man van weinig woorden. Na zijn landing in de Atlanti sche Oceaan met de „Mercury"-cabine, sloeg het ontsnappingsluik weg en hij moest voor zjjn leven zwemmen totdat hij werd opgepikt door hefschroefvlieg- tuigen. Zijn commentaar naderhand: „Een beetje ongemakkelijk". Grissom laat een vrouw en twee zoons (16 en 13) na. Luitenant-kolonel Edward H. White (33) was de eerste Amerikaanse ruimte wandelaar. White was gehuwd en had twee kin deren, Edward (13) en Bonnie Lynn (10) Kapitein-luitenant-ter-zee Roger Chaf fee (31) was nog nooit in de ruimte geweest. Hy was de jongste van de „Apollo"-bemanning. Chaffee was even eens getrouwd en laat twee kinderen, Sharly (8) en Stephen (5) na. Functionarissen zeiden vrijdagavond, dat de astronauten waarschynlijk snel door verstikking zijn omgekomen. De ramp zal de kans voor de Ameri kanen om als eersten op de maan te landen ernstig in gevaar brengen, zo meent men. President Johnson heeft vrijdagavond zijn leedwezen geuit met de dood van de drie ruimtevaarders. In een verkla ring die door het Witte Huis werd uit gegeven, zegt de president: „Drie moe dige jonge mannen hebben in dienst van de natie hun leven gegeven. We rouwen om dit grote verlies. Onze gedachten gaan uit naar hun gezinnen." ADVERTENTIE 28-1-'67 A. B. WIGMAN via KERKEWIJK 6 VEENENDAAL (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Het kabinet-Zijlstra heeft een eigen verantwoordelijkheid voor het indienen van het uitvoeringsbesluit-continentaal plat. Bovendien moet alle spoed betracht worden om zeker te zijn, dat tenminste in 1968 in de Noordzee geboord kan worden. Ook wil de huidige regering niet het verwijt te horen krijgen het werkgelegenheidsaspect in de toeleveringsindustrieën ver onachtzaamd te hebben. Als het parlement bekrachtiging bij wet wil vragen en daarmee de zaak gaat ophouden, komt dat geheel voor rekening van de volks vertegenwoordiging. Aldus reageerde gisteravond de minister van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, op de felle kritiek, die zijn voorganger, drs. Den Uyl, eerder vrijdag aan het adres van de regering had gericht, en waarover men elders in deze editie meer leest. Minister Bakker sprak op een pers conferentie in de Haagse „Nieuws poort", ter introductie van de algemene maatregel van bestuur, die op grond van de zgn. „Natte-Mijnwet" de voor waarden gaat regelen, waaronder het Nederlandse deel van het continentale plat geëxploiteerd zal worden. Drs. l)en ïjyl had 's ochtends in Amsterdam een scherp protest laten haren tegen de pu blikatie van de A.M.V.B. door het inte- rimkabinet-Zijlstra nog voor de verkie zingen. Politiek, zo vond de socialisti sche lijstaanvoerder, ging dit tegen de afspraken in, die aan het kabinet-Cals ten grondslag lagen en die nog steeds met de mond beleden werden door de toenmalige regeringspartners van de P.v.d.A., de K.V.P. en de A.R.P. Zake lijk gezien, had hij tegen de inhoud van de uitvoeringsmaatregel grote bezwa ren, omdat staatsdeelneming hij olie winning uit 't besluit verdwenen was en omdat de opbrengst voor de Nederland se Staat aanmerkelijk minder zou wor den dan liyztif, als minister van Econo mische Zaken, van de oliemaatschap pijen had willen bedingen. De huidige bewindsman aan het mi nisterie van Economische Zaken stelde zich resoluut en vierkant tegenover deze aanval. Desgevraagd wees drs. Bakker er op, dat het kabinet-Zijlstra niet gebonden was aan de -afspraken die voor het kabinet-Cals golden. Afgezien daarvan, ontkende hij categorisch, dat bij de formatie-Cals afgesproken zou zijn tot staatsdeelneming bij de winning van olie. „In de wet zou de mogelijk heid geopend worden tot een dergelijke staatsdeelneming. Dat is in de periode- Cals gebeurd. Het kabinet-Zijlstra heeft daarop de beslissing genomen in de uit voeringsmaatregel van die mogelijkheid geen gebruik te maken". Dat de K.V.P.-fractie in verzet zou komen tegen de A.M.V.B., zoals die vol gende week in het Staatsblad zal ko men, verwachtte drs. Bakker niet. De P.v.d.A.-lijstaanvóerder had zich in die geest uitgesproken, er aan herinnerend, dat drs. Schmelzer hem in een debat in het Zuidlimburgse Brunssum Verzekerd had, dat de K.V.P. het laten vallen van staatsdeelneming bij oliewinning in de Noordzee „niet zo maar zou laten pas seren". De K.V.P.-fractievoorzitter was van plan vandaag te reageren op de uit lating van zijn socialistische tegenspe ler. In K.V.P.-kringen kon men echter gisteravond al vernemen, dat de woor den van de heer Schmelzer geheel an ders uitgelegd moeten worden dan drs. Den Uyl in de hitte van de ver kiezingsstrijd meende te moeten doen. De K.V.P.-fractie zal, nu de A.M.V.B. op belangrijke punten af wijkt van hetgeen door het kabinet- Cals werd beoogd, zeker openbare behandeling vragen in de Tweede Ka mer. „Dit betekent echter niet dat de fractie haar goedkeuring aan deze maatregel zal willen onthouden; al leen, dat de K.V.P.-kamerleden de ar gumenten van de regering in het openbaar kunnen bespreken", aldus een gezaghebbende K.V.P.-stem. Na hetgeen deze week reeds was uit gelekt over de voorwaarden die de rc- gering-Zylstra aan de concessies op liet continentale plat wil verbinden, bracht de eigenlijke openbaarmaking van de A.M.V.B. niet veel nieuws. Staatsdeel neming op liet gebied van gaswinning wordt mogelijk en wel tot 40 procent. Minister Bakker meende, dat hiervan slechts in geval van een „uitzonderlijk grote vondst" gebruik gemaakt zou worden. Wat hieronder precies verstaan moest worden, is niet zonder meer vast te stellen, aldus de bewindsman. Veel zou afhangen van de gemaakte kosten en van de omvang van de vondst. Het hoefde echter geen tweede Slochte- ren dat geschat wordt op 1.600 mil jard m3 te zijn, ook al omdat dit een unieke voorraad was en gevonden werd in een concessiegebied, dat zeker drie maal groter was dan de „blokken", die op de Noordzee uitgegeven zullen wor den en 400 km2 zullen beslaan. De opbrengst voor de Nederlandse Staat kan bij gas oplopen tot onge veer 70 k 71 pet. (tegen 76 pet. vol gens het tarief-Den Uyl). Dit percen tage wordt alleen gehaald, als er staatsdeelneming is en bestaat voor een deel uit een cijns een heffing over de produktie en uit belasting van de gemaakte winst. Deze laatste wordt gesteld op 50 pet. (op het plat zal geen vennootschapsbelasting ge heven worden, die 47 pet. van de winst zou vergen), terwijl de cijns oploopt al naar de omvang j/an de produktie van 0 pet^tot 16 pet., en gehalveerd wordt als de Nederlandse Staat deelneemt in de exploitaties. Een zelfde cijns, alleen naar andere hoeveelheden gerekend, wordt geheven op de te produceren ojie dus ook va riërend van u tot 16 pel. Van staats deelneming is afgezien, omdat de doel einden, die men daarmee beoogt, ook op andere wijze bereikt kunnen worden. Het uitputtingstempo dat drs. Den Uyl juist via staatsdeelneming in de hand wilde houden is geheel afhan kelijk van de marktsituatie en kan dus niet beïnvloed worden, zo stelde minis ter Bakker. Ook zou, gezien de nodige overheids investering bij staatsdeelneming in de oliewinning, het bijkomend rendement voor de Staat betrekkelijk gering zijn. zo rekende de minister zijn "aandachtig gehoor voor. Vandaar, dat genoegen wordt genomen met een zgn. „govern ment take" opbrengst voor de Staat van ongeveer 58,560 pet. (tegen 65 onder Den Uyl) van de tota le winst. Het verschil met de 70 pet., die gas- vondsten gaan opleveren, verklaarde mi nister Bakker met een verwijzing naar de kosten, die de behandeling van ruwe olie met zich brengt, terwijl gas eigen lijk al een „afgewerkt produkt" is, dat ook qua afzet minder problemen met zich brengt dan olie. DEVENTER De N.V. matrassen- fabriek Auping te Deventer zal gedu rende zes weken een halve week gaan werken. Deze werktijdverkorting is aan gevraagd bij de arbeidsinspectie. Het te kort aan orders is de voornaamste reden voor deze maatregel. In totaal zgn 135 werknemers bij. de regeling betrokken. Zij zullen op dinsdag, op woensdag en op donderdagmorgen werken. De lonen wor den door het bedrijf aangevuld tot hon derd procent. De N.V. Nederlandse ijzerconstructie- fabriek in Lemelerveld heeft verkorting aangevraagd voor 70 man en wel voor drie uur en een kwartier per week. Ook hier wordt het netto-loon tot honderd procent aangevuld. In Hotel „Gooiland" te Hilversum had gistermiddag, naar aanleiding van de fpsie van de A.V.R.O. met de R.T.N. en „Televizier", een bewogen pers conferentie plaats. Achter de tafel zaten o.a. de R.T.N.-voorzitter, Arn hems burgemeester C. Matser, en rechtsmr. dr. L. H. Slotemaker, voorzitter van de A.V.R.O. SCHIEDAM Op de Burgemeester Van Haarenlaan te Schiedam is gister middag de bestuurder van een zaïidauto door een rood verkeerslicht gereden op j het moment, dat een groepje schoolkin deren op de door verkeershrigadiers be veiligde zebra de weg overstak. Zeven kinderen werden min of meer ernstig gewond naar ziekenhuizen vervoerd. De Schiedamse politie heeft de be stuurder van de zandauto, de 35-jarige H. S. uit Rotterdam een uitvoerig ver hoor afgenomen. Het is nog geheel on duidelijk wat er gebeurd is. S. beweert o.a. dat zijn remmen doorgleden. Ander zijds bestaat het vermoeden dat dé man met een te grote snelheid heeft gereden om, toen het verkeerslicht eerst op oran je en daarna op rood sprong, nog tijdig te kunnen stoppen. Van de zeven kinderen, die door het voertuig werden gegrepen, verblijven er zes in twee verschillende ziekenhuizen. De leeftijd van de kinderen varieert van 9 tot 11 jaar. De meesten van hen liepen gebroken armen en benen op, een her senschudding of schedelbasisfractuur. Van twee "-inderen is de toestand zorg wekkend. De vrachtauto is door de poli tie voor ontferzoek in beslag genomen. 0 Vrijdagavond om kwart over zeven is de tienjarige Billy Wehnes bij het oversteken van een zebrapad op de hoek van de Rozenstraat en het Stationsplein te Haarlem verongelukt. Eerst werd hij aangereden door een bestelauto die van het Stationsplein naar de Rozenstraat reed, waardoor hij werd weggeslingerd. Op dat ogenblik passeerde een vracht auto, die met het linkerachterwiel over de jongen reed. De jongen was op slag dood.. (Van onze RTV-redactie) HILVERSUM De AVRO blijft de AVRO. Ze gaat evenwel, om idealistische redenen, aldus de voorzitter mr. dr. L. H. Slotemaker, een federatieve samen werking aan met de nationale omroepstichting Radio en Televisie Nederland (RTN). Als uitvloeisel daarvan krijgt de RTN twee leden in het tien man sterke AVRO-bestuur. De RT.N-bestuurders moeten daartoe lid worden van de AVRO. Een tweede uitvloeisel is, dat de televisieprogramma's van de AVRO zullen worden aangekondigd als zijnde „programma's van de AVRO-RTN-comhinatie". Op de radio zal deze aan- en afkondiging alleen gebeuren rond de informatieve pro gramma's. De RTN, van haar kant, /.al niet langer dingen naar een eigen zend machtiging. Wei blijft ze als stichting bestaan. RIJNSATERWOUDE - Gisteravond i zgn bij een frontale botsing op de pro vinciale weg tussen Alphen aan de Rijn en Hillegoni onder de gemeente Rijn- saterwoude twee mensen om het leven gekomen tijdens een inhaalmanoeuvre. De slachtoffers waren de bestuurders van de botsende personenauto's, de 34- jarige T. Bos uit Gouda en de 57-jarige J. C. M. Simis uit Alphen a/d Rijn. Zij waren vrijwel op slag dood. ADVERTENTIE One* NEL IPRVICE ••n b«grlpl Fluitersiraal 78 - V*»n«ndaal Tel 06385-4395 Een aantal DAMASCUS (Syrië). Tien Egyp tische Hjoesjin-straalbommemverpers hebben gisteren een aanval uitgevoerd op de stad Najran in Saoedi-Arabië bij de Jemenitische grens. Vier personen lovamen om het leven en drie andere werden gewond, zo deelde een commu niqué van het Saoedi-Arabische minis terie van Defensie mee, via Radio-Mek ka. Het bericht sprak van 'n „verrader lijke aanval" van Egypte. In het door radio-Mekka uitgezonden communiqué werd verder verklaard, dat het Saoedi-Arabische luchtafweergeschut het vuur op de toestellen opende, die „gedwongen waren op de vlucht te slaan en hun bommen in het wilde weg af te werpen". Dit is de eerste maal dat Saoedi- Arabië, Egypte officieel beschuldigt van een aanval op zijn grondgebied, sinds koning Faisal en president Nasser in 1965 een vredesverdrag met betrek king tot Jemen sloten. Volgens het communiqué zijn in Najran huizen verwoest, werd niet genoemd. Egypte voert aan dat Najran. een oase in de woestyn, een broeinest van royalistische guerrilla's is, die in Jemen tegen het Egyptische leger strgden. In het ziekenhuis van Najran zijn ruim honderd mensen met gifgasverschijnse len behandeld, sinds Egyptische vlieg tuigen op 5 januari het Jemenitische dorp Ketaf hebben gebombardeerd. Volgens de artsen, lijden de patiënten aan ademhalingsmoeilijkheden, ontsto ken oogleden en een te lage bloeddruk. De geneesheren drie Pakinstani en een Saoedl-Arabiër verklaarden geen ervaring te hebben op het gebied van gifgassen. De AVRO gaat, behalve met de RTN, voorts een samenwerking aan met de N.V. Nederlandse Rotogravure Mij. te Leiden, een moedermaatschappij van de N.V. Televizier. Als uitvloeisel van deze samenwerking zal de AVRO twee pro grammagidsen gaan uitgeven. De eerste is de AVRO-bode in zijn huidige vorm; deze gaat in verband met de stygende portikosten 18,- per jaar kosten. De tweede is een luxe-uitgave, die geëxploiteerd zal worden door de N.V. Televizier. Het luxe zal hieruit bestaan, dat aan de AVRO-bode door een redac tie, die in dienst is van de N.V. Tele vizier, pagina's met artikelen over radio- en tv-programma's en -artiesten zullen worden toegevoegd. De zgn. „familie- .artikelen", die in het huidige Televizier staan, zoals reisreportages e.d., zullen verdwijnen, opdat de luxe AVRO-bode geen familieblad wordt, hetgeen de wet verbiedt. De .prijs van de tweede AVRO- bode zal gelijk zijn aan die van Tele vizier nu, nl. 28,- per jaar. De huidige abonnees op Televizier (600.000) zullen, als zij de luxe AVRO- bode nemen, niet automatisch lid zijn van de AVRO. Zij moeten daartoe een wilsbeschikking ondertekenen. Zonder wilsbeschikking kunnen zij „Televizier- nieuwe stijl" echter wel blijven jezen; dat maakt geen verschil in prijs. Dit zijn de voornaamste punteti van een beginselcontract dat is gesloten tus sen de AVRO, de RTN en de eigenaren van Televizier. Ze zijn gisteren mee gedeeld op een persconferentie te Hil versum, die onder leiding stond van de voorzitter van de AVRO. Hij had naast zich zitten, behalve AVRO-bestuursle- den, twee leden van het RTN-bestuur, zomede mr. S. C. H. Coebergh, directeur van Rotogravure, en Rein van Rooij, hoofdredacteur van Televizier. De persconferentie had een zeer opge wonden verloop. De AVRO werd ver weten, dat zij haar idealen verkwanseld heeft aan de commercie. De eerste be sprekingen over de uiteindelijke drie- hoeks-samenwerking zijn niet gevoerd tussen de AVRO en de RTN, maar tus sen Rotogravure en de zakelijk directeur van de AVRO. De AVRO werd voorts verweten, dat zij RTN-bestuurders in liet AVRO-bestuur opneemt en ook in de andere A VRO-organeii zonder dat dit de algemene ledenvergadering van de AVRO vooraf is gevraagd. „Het zal ons inderdaad leden kosten, maar via Tele vizier zullen we er veel winnen." aldus een AVRO-medewerker. De RTN werd verweten dat zij zich altijd heeft afgezet tegen de AVRO, dat dit juist de reden van haar ontstaan is, en dat zij zich nu met huid en haar overgeeft aan de AVRO. Ten aanzien van de eigenuren van Te levizier werd geconstateerd, dat de transactie duidelijk maakt, dat Televi zier nu erkent, dat zij. na het aannemen van de Omroepwet in de. Tweede Kamer en gezien de auteursrechtartikelen in die wet, geen kans meer zien de exploitatie van Televizier op de oude voet voort te zetten zonder in strijd te komen met de wet. De luxe-uitgave van de AVRO- bode wordt voor de eigenaren van Tele vizier in feite een drukorder. De ex ploitatiewinst gaat naar de AVRO. Oniroepjuristen noemen de contrac ten, die de AVRO heeft gesloten, „een handig in elkaar zittende zaak", met na druk op „zaak". Zy zeggen „de sa menwerking met de RTN heeft in feite niets te betekenen, want de RTN is niets, omdat ze geen zendmachtiging heeft. Het samengaan van twee zendge machtigden moet wel verboden worden geacht, omdat de wet omgekeerd het opsplitsen van grote omroepen in klei ne. die samen meer zendtijd hebben, ver biedt. De RTN is evenwel een leeg ge val. Wel is het de vraag of de overheid kan accepteren, dat een deel van de AVRO-programma's voortaan zal wor den - aangekondigd als zijnde van de „AVRO-RTN-combinatie", juist gezien het feit, dat de RTN geen zendmachti ging heeft en ook niet meer wil hebben". Zwaarder tillen de omroepjuristen - en naar wij vernemen, gebeurt dat ook ten departemente - aan de toelaatbaarheid van het AVRO-Rotogravure-contract Op het eerste gezicht bestaat de moge lijkheid, dat het contract niet in over eenstemming is inet het artikel in do Omroepwet, dat zegt, dat de omroepen „niet gericht mogen zijn op, of dienst baar aan, het maken van winst, voor zover deze niet voor de vervulling van de omroeptaak bestemd is". De KRO, NCRV en VARA onthielde: zich officieel van commentaar op d ontwikkelingen, die zich in het AVR( huis hebben voorgedaan, maar hun ii. formele reacties waren vernietigend. C7 BRUSSEL Het Brusselse dagblaci „Le Soir" bericht dat de veiligheidspoli tie een werknemer van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot op de weg van Mechelen naar Leuven heeft gearresteerd.- De politie hield twee man nen, de Rus Tsjeretoen en een metge zel van wie geen bijzonderheden werden gegeven, ongeveer twee uur vast. Le Soir schreef, dat absolute geheimhouding wordt betracht door de autoriteiten, maar dat alles wijst op een spionage- affaire. SAIGON De Zuidviëtnamese vice- premier luitenant-generaal Ngoejen Huy Co is uit zijn regeringsfunctie ontzet door zijn mede-generaals terwijl hij zelf in Hongkong verblijft. In een kort officieel communiqué wordt gezegd, dat Co is afgezet als mi nister van Defensie. Hoewel over zijn vi- ce-premierschap niets wordt gezegd, zgn welingelichte zegslieden van mening dat hij al zijn macht heeft verloren en waar schijnlijk niet weer zal worden toegela ten in het land. an onze weerkundige medewerker) De koudere lucht, die tijdelijk onze omgeving had bereikt, moet dit week einde plaats maken voor een zachte re luchtstroming uit zuidelgke rich ting. Temperatuurmaxima van 6 tot 8 graden liggen binnen bereik, ter wijl de kans op vorst van betekenis zeer gering is. Een verhoogde Atlan tische depressie-activiteit dringt de vorstlijn, die vrijdagavond boven de Duitse Bocht lag. in noordoosteiyke lichting terug. In Frankrijk was de temperatuur gisteren 10 12 graden boven nul, maar 's middags om vier uur wezen de thermometers in Noord- Aveden en Finland -30 graden aan.

De Vallei | 1967 | | pagina 1