Persschef NCRV B. Buddingh': Partijpolitieke uitzendingen op televisie sorteren weinig effect Kees Brusse-film op Duitse televisit Werk Hannes Postma in Japan bekroond 1 Opdracht voor zeven componisten VANAVOND UIT DE KERKEN Morgen Maandag PILOOT STORM TEI EVISIE RECHTER TIE TEKKO TAKS „Voor <le huis Meg" gearresteerd TELEVISIE 3 T.V. LANGENBERG Vagina 2 ZATERDAG 28 JANUARI 1967 103 Als Orlow in Foksjany verneemt dat Catharina hem een officiële op volger gegeven heeft, laat hij het con gres onmiddellijk in de steek, springt in zijn slee en jaagt zonder onderbre king naar Tsarskoje Selo. De last hebber van een grote mogendheid laat de vredesonderhandelingen van zijn land domweg opvliegen om zijn liefdesaangelegenheid met zijn staats hoofd in orde te brengen! Het lukt hem niet. Catharina die Orlows tem perament kent en zijn voortijdige te rugkeer heeft verwacht, stuurt hem een boodschapper tegemoet die hem vlak voor Petersburg aanhoudt en hem beveelt naar zijn slot te gaan. En nu nemen er echte onderhandelin gen een aanvang, waarop Orlow in het eerst niet wil ingaan. Hij blijft op een weerzien staan, het moge kort zijn, al is het maar voor een uurtje. Maar dat is het enige dat Catharina hem niet wil toestaan. Zijn bood schappen aan de keizerin worden steeds dringender, steeds smekender, tenslotte zelfs dreigend. Catharina is bang voor hem, ze laat de wachtpos ten voor het paleis en voor haar ver trekken verdubbelen. Tijdens een ge maskerd bal doet het gerucht de ron de dat Orlow zojuist is voorgereden: de keizerin neemt haar rokken op, holt met onwaardige haast de zaal uit en verbergt zich in Panins werkkabi- net. Het is vermoedelijk niet eens Or lows moordenaarshand die ze zozeer vreest het is de hand welker lief kozing ze kent en welker liefkozing ze nog altijd begeert; het is niet Orlow, het is haar eigen onstuimig bloed waar ze bang voor is. Ze is bereid iedere prijs te betalen om haar harts tocht los te kopen: ze biedt Orlow de vorstentitel, een geschenk van hon derdduizend roebel om een huis te la ten bouwen in Moskou, ze biedt hem al haar lustsloten aan als verblijf plaats tot dat huis klaar zal zijn, een jaarwedde van vijftienduizend roebel, zesduizend boeren uit ieder willekeu rig kroondomein, en bovendien nog een ontelbare hoeveelheid kostbare geschenken, zilveren tafelservies, alle meubels uit de vertrekken die hij in Moskou heeft bewoond dat alles biedt ze hem aan voor zijn ridderlijke belofte een jaar lang niet aan het hof te verschijnen. Alle grootheid van haar ziel ligt besloten in deze wijze van ontslag geven: de formidabele keizerin, die diep gekrenkte vrouw had alle macht en ook alle reden om de man die haar tederste gevoelens zo vaak en zo pijnlijk verraden heeft, te straffen, te verbannen, te gronde te richten. Maar zij overlaadt hem met geschenken en smeekt hem bijna nederig om slechts dat ene: om haar rust. Ze heeft het toch al moeilijk genoeg om haar rust weer te vinden. Was- siltsjikow kan haar daarbij maar wei nig helpen, hij kan haar alleen door zijn voortdurend gezelschap en door zijn welgevallig uiterlijk de vernede ring besparen dat de buitenwereld haar beziet als een verlaten vrouw. Ze heeft er altijd een hekel aan ge had meelijden te wekken; ze heeft liever dat heel Europa een lichtvaar dige vrouw in haar ziet die genoeg gekregen heeft van haar minnaar en aan een jongere de voorkeur heeft gegeven. Ze zou graag mèt de hele wereld ook zichzelf midleiden, maar dat lukt haar niet. „Zijn tederheid maakte me aan het huilen," bekent ze later. Ze is niet in staat om ook maar een zweempje hartstocht te voelen voor deze mooie jongeling. „Ik was niets dan een soort manlijke demi-mondaine voor haar," vertelt Wassiltsjikow, „en ze behandelde me ook als zo iemand. Als ik om een gunst vroeg voor mezelf of voor iemand anders, gaf ze me geen ant woord, maar dan vond ik de volgen de dag een paar briefjes van duizend roebel in mijn zak. Nooit heeft het haar behaagd de dingen die mij ter harte gingen, met mij te bespreken." Zo slecht en koel heeft ze niet een van haar latere minnaars behandeld. De arme Wassiltsjikow moet boeten voor de zonden van Orlow. Een ander is voorbestemd om Orlows plaats in te nemen. O O O Als Orlow twee jaar later aan het hof terugkeert, is die ander daar al. Maar Catharina ontvangt haar voor malige minnaar met open armen als een tedere en moederlijke vriendin die alle nare dingen vergeten is en hetgeen afhangt van Het op de politieke partij-uitzending volgende programma. De KVP had op 14 december een kijk dichtheid van 53 procent (53 maal 70.000 kijkers); daarna kwam de wed strijd Liverpool - Ajax. De heer Buddingh': „Er zijn geen aanwijzingen dat de huidige opzet resul teert in een keuze ten gunste van de betreffende partij. Partijen, die nogal 5 De perschef van de N.C.R.V., B. Buddingh', twijfelt aan het nut van de zich alleen nog de diensten herinnert partijpolitieke uitzendingen. „Persoonlijk zijn wij geneigd aan deze uitzendin- die Gregor en de andere Orlows haar gen niet te veel waarde toe te kennen in het informatieproces en met betrek hebben bewezen. Als Gregor wil trou- 5 kjng tot het waartoe zij plaats hebben. Er is wel belangstelling voor po- wen met zijn nichtje, juffrouw Zinow- 5 ,- i c i t jew, hetgeen tegen de wetten van de 'llieke informatie, maar dan als onderdeel van het totale informatiepakket, Griekse kerk is, dan is het Catharina waartoe ook culturele, sociaal-economische, wetenschappelijke en technische die als hoofd der Griekse kerk dat zaken behoren, alsmede de sport", aldus de heer Buddingh'. „Manifeste me- huwelijk mogelijk maakt en die het ningen in de vorm van commentaar vanuit partijpolitieke hoek als een gesub- Jingsbrieven meegeeft 'op 6d^uwe-1 jeetiv-cerde analyse van de actualiteit, komen minder over dan de brenger er- lijksreis naar het buitenland. En als 5 van W^1 wenst Orlow in 1783 in hevigste verstands- verbijstering sterft, dan schrijft Ca- 5 De heer Buddingh' sprak zijn visienaar beneden, maar ook naar boven, tharina aan Grimm: „Hoewel ik al 5 hedenochtend uit op een conferentie in lang op deze droeve gebeurtenis was 5 de nieuwe kantine van de NCRV-studio voorbereid, heeft het me toch uiterst 5 van de groep bestuursambtenaren Nrd- diep geschokt. Ze kunnen me dan wel 5 Holland van de Nederlandse Christelijke troostend toespreken en ik kan mezelf 5 Bond van Overheidspersoneel, ook wel alles vertellen wat je nu een- 5 De heer Buddingh' wordt in Hilver- maal bij zulke gelegenheden zegt 5 sum „meneer Apostroph" genoemd van- niets dan snikken en tranen zijn mijn wege de apostroph achter zijn naam. antwoord. Ik lijd er onuitsprekelijk*5 Ook heet hij „de politiserende onderwij- onder." zer" omdat hij hoofd ener school is ge- o o o weest en omdat hij, aanvankelijk sa- Een ruime natuur is ertoe in staat men met de nu uit de NCRV verwijder- verscheidene sterke gevoelens naast 5 de hoofdredacteur van „Attentie", Dick elkaar te herbergen. Terwijl Cathari- Houwaart, linkse acties binnen de CHU na „onuitsprekelijk lijdt" om Orlows 5 heeft bedreven. Zijn lezing tijdens de droeve einde, gaat haar hartstocht 5 conferentie heette „Pplitiek en massa- naar een andere man uit. En ten tijde 5 communicatie". De lezing bestond hoofd- dat ze nog kniesde om Orlows diverse zakelijk uit aanhalingen uit schrifturen j trouweloosheden, volgde ze toch met 5 van publicisten als prof. Daalder, hoog- grote belangstelling de loopbaan van 5 leraar in de wetenschap der politiek aan die jonge gardist die haar op die on-5 de Rijksuniversiteit te Leiden (Massa vergetelijke avond van haar troons-5 en Elite), prof. Vrij (Geëlitiseerde bestijging zijn sabelkwast geleend machtsvorming binnen de democratie), had, die samen met haar in die ver- prof. Theodor Eschenburg, en vele an- rukkelijke heldere nacht de definitie- 5 deren. ve overwinning tegemoet gereden i De visie op het effect van de partij- was en die daarna de afgezette kei- politieke uitzendingen was een persoon- zer op zijn tocht naar Ropsja had 5 Hjke. De heer Buddingh' zei niet waar- vergezeld. Ze benoemde Potjomkin al mee zijn oordeel over het geringe effect in de allereerste dagen van haar re- 5 van de uitzendingen wordt bewezen. De gering tot luitenant en kort daarop kijkdichtheid naar de uitzendingen van tot kamerjonker en ze ontving hem 5 de politieke partijen is althans niet ge- dikwijls bij de kleinere en intiemere 5 ring. Weliswaar laat zeker een miljoen bijeenkomsten in de Hermitage, want kijkers de televisie na het journaal, wan- hij bezat die eigenschap die zij het neer eens per week de politieke partij- meest waardeerde: hij kon haar aan en btj toerbeurt aan bod zijn, in de steek het lachen maken. Hij verstond de 5 maar in i965 kwamen de politieke par- kunst alle mensen in mimiek en toon- 5 tijen desondanks nog aan een gemiddel- val bedrieglijk goed na te bootsen; 5 de kijkdichtheid van 39 procent. Dat is hij deed tot Catharina's vermaak alle 5 een kijkerskring van 2,7 miljoen. Door de ernstige en stijve waardigheidsbekle- 5 komst van Nederland II is het percen- ders van haar hof na, en tot haar 5 tage over 1966 iets gezakt, tot ongeveer grote pret... haar zelf. 5 35 pr0cent. Maar er zijn uitschieters. royaal worden bedeeld, winnen bij dt verkiezingen niet en zitten zeker niet op rozen. Ook krachtens hun aard zal de uitwerking der uitzendingen teleurstel lend zijn. Men hoort wel allerlei beloften men hoort wel goed de aan het woord zijnde partij zelf is en hoe verkeerd de andere het wel ziet, maar tegelijk con stateert men in de praktijk vaak on macht en wat gezegd is ook waar te maken. Alleen de nauw bij de politiek j betrokkenen zijn in staat de nieuwe om- I standigheden en het beleid daarp te rich- j ten, hetgeen betekent ombuigen. De uit zendingen hebben veelal een propagan distisch karakter en geven deswege geen evenwichtig en juist beeld. De partijpolitieke uitzendingen zijn 'n voor beeld van selectieve censuur." De heer Buddingh' zou willen dat er een Magazine kwam waarbij de politie ke partijen hun ter beschikking gestelde zendtijd inbrengen en dat uitgaat onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van de partijen. Dinsdagavond aanstaande vertoont WÜR op het eerste Duitse television- de door Kees Brosse gemaakte film „Mensehen von morgen". Precies als in zijn eerste en Neder landse verfilming van dit motief heeft Brusse een aantal jonge Duitsers twaalf stuks vrijuit voor de camera laten praten over wat ze zien in het leven en wat ze zich voorstellen van ie toekomst. Het zijn ook nu jongelui van allerlei milieu en instelling: een staf sergeant zowel als een „gammler", welke laat ste men de Duitse provo zou kunnen noemen. Een miljonairsdochter, zowel als een prostituée en een meisje van het platteland., een geschoolde bank werker zowel als een verpleger en een even geschoolde autodief. HAARLEM De Haarlemse graficus Hannes Postma is op de vijfde Bienale „Exhibition of prints" in Tokio onder scheiden met een eervolle vermelding (diploma en f 500) voor zijn inzending „Mega variable". Tweehonderd kunste naars uit de gehele wereld hadden wer- ken ingezonden. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I. 18.00 Nws. en comment. 18.20 Opera muz. (opn.). 19.15 Boekbespreking 19.35 Stereo: Spelenderwijs met de lichte mu ze: licht gevar. muz.progr. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Metropole-ork. en solisten: amusem.muz. 20.45 De gevangenis van Pont-l'Evèque, hoorspel. 21.50 Sontane reacties: muzikale discussie. 22.30 Nws. 22.40 Plein en publiek:amusem. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Licht ork. en zangsolis ten. 18.20 Stereo: Combo. 18.40 volksl. en voordracht. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: liedjesprogr. 20.30 Ver- zoekpl. 22.10 Roulette: een spelletje met gramm.pl. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...: muzikaal sportprogr. met o.a het Hoogoven-Schaaktoernooi en schaatsprogr. uit Helsinki 23.55-24-00 Nieuws. DEN HAAG Zeven NEDERLAND I NTS: 15.25 Nws. in het kort. STER: Nederlandse 15.26 Reclame- NTS: 15.20 Weekjourn. 3415. Piloot Storm zat even in diep gepeins verzonken. Bucks voorstel om maar liever de benen te nemen, voordat er brokken kwamen voor deze geheimzinnige ontmoeting, klonk hem wel aangenaam in de oren, maar tenslotte waren zij heelalpioniers en het was een onder deel van hun taak om onbekende zaken te onderzoeken. Op een of andere manier had Arend trouwens de over tuiging, dat zij er niet zo eenvoudig vanaf zouden ko men. „Wat is de snelheid van het object?" vroeg hij. „Ongeveer vijftig kilometer per minuut, maar het remt nu aanzienlijk af!!" kwam Charleys antwoord. „Ja, nu nog slechts dertig of twintig...!" En even la ter riep hij hoofdschuddend: „Het Ding ligt stil op twee honderd kilometer! Wat zeg je daarvan? Of ik ben gek, óf de instrumenten zijn het! Wie heeft er ooit gehoord van een stuk metaal van ruim een kilometer lengte, dat slechts een paar duizend ton weegt, dat zijn eigen snel heid regelt en bovendien onzichtbaar is? Dat kan geen dode materie zijn, dat moetDe roodharige babbe laar sperde de ogen wijd open. „Goeie genade! Dat... dat moet een ander ruimteschip zijn!!" riep hij uit en sloeg meteen een hand voor zijn mond, alsof hij een le lijk woord had gezegd. 5 componisten hebben een opdracht aan- vaard van de Johan Wagenaar-stichting in Den Haag. Wouter Paap in Lage Vuursche schrijft een liederencyclus op Nederlandse tekst met pianobegelei- 5 ding en voor étn stemtype naar keuze. Jurriaan Andriessen in Wassenaar, 5 maakt een concert voor klavecimbel met begeleiding van een orkest in klei- ne bezetting. Robert de Roos in Londen 5 zal eén werk voor fluit, cello en klave- cimbel componeren. Jaap Geraedts in Den Haag levert een werk voor altblok- fluit en klavecimbel. Rudy de Heus in Voorburg gaat een koorwerk met so- praansolo maken, begeleid door een blaaskwintet, strijkorkest of strijkkwar- tet, welk werk gecomponeerd wordt op 5 een Latijnse tekst dan wel een tekst x van een dichter uit het Nederlandse 5 taalgebied. Jan Boerman uit Voorburg gaat een balletscène voor orkest schrij- ven. Marius Monnikendam in Den Haag is gevraagd een kamermuziekwerk naar 5 keuze te schrijven. 45. Bij het zien van de vrouw zegt Rechter Tie: „Her kent u me niet, mevrouw ^ie? Ik ben degene die u gis teren in het bos tegen de boeven van Pao beschermde!" De rechter heeft gezien dat de handen van de ongeluk kige vrouw op haar rug zijn samengebonden en vastge maakt aan een ijzeren ring in de rotswand. Zij draagt alleen een onderkleed dat gescheurd is en met slijk be dekt. Haar ogen hebben een koortsachtige glans. Dan ontspant haar vertrokken gelaat zich: ze heeft deze ge baarde man herkend als haar redder in het bos. „Zoekt alstublieft eerst mijn zoontje, meneer!" roept ze. „De wrede duivels hebben hem opgesloten in een grot hier ergens vlak bij, want soms kan ik hem duidelijk horen huilen! Redt hem eerst, ik smeek het u!" Terwijl de rechter de constructie van het slot inspecteert, probeert hij tegelijkertijd de vrouw wat gerust te stellen. „Wè zullen uw zoontje dadelijk gaan zoeken, samen met u. En daarna zullen we de lafhartige moordenaars van uw man arresteren!" Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Wijk bij Duurstede: J. van 't Kruis te Baard wijk en Drunen. Aangenomen: naar Sur- huisterveen: H. E. Vegter te Borger. Geref. Kerken (Vrijgemaakt): Beroe pen: te Diever-Smilde: J. C. Post, kand. te Leeuwarden. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Scher- penisse: M. G. Mouw te Middelharnis. Bedankt: voor Beekbergen: H. Rijk- sen te Gouda. ROTTERDAM Het t.v.-programnia „Voor de vuist weg" van vorige week vrijdag heeft geleid tot aanhouding van een 27-jarige schilder die in de tv-stu- dio een dramatische rol speelde aan de gastvrije tafel van presentator Willem Duijs. Bezoekers van een café aan de Goudse Rijweg in Rotterdam herkenden de schilder .J P. namelijk als de man, die acht dagen eerder een stamgast naar huis bracht, maar deze tevens be roofde van f 100,- en een armbandhor loge. De 31-jarige havenarbeider W. B. had die dag te veel bier tot zich genomen. Een hulpvaardig persoon bood zich aan om de man naar zijn ouderlijk huis te begeleiden. Dit had echter tot resultaat, dat de havenarbeider na het ontwaken het gemis van f 100,- en het horloge be merkte. Een barklant kon een vaag signalement opgeven en een ander tast te zijn herinnering af, omdat hij de naam van de bereidwillige man meen de te kennen, maar zonder resultaat. Willem Duys' programma bracht een week later uitkomst: J. P. is kort na terugkeer uit de t.v.-studio aangehou den. De man heeft bekend. met titels voor gehoorgestoorden. STER: 15.52 Reclame NTS: 15.55 Euro visie: directe report, van de Europese schaatskampioenschappen te Hahti (Fin land). AVRO: 14.00 The Monkees, TV- feuilleton. 14.25 Dennis The Menace, TV-film. 14.50-15.25 Voor de kinderen. NTS: 1845 Pipo de Clown. 18.50 Jour- STER: 18.55 Reclame. AVRO: 19.00 Moef Ga Ga: progr. voor de tieners. 19.30 De Dick van Dyke-show. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. STER: 20.15 Reclame- AVRO: 20.20 Weekend-show. 21.10 Een avondje uit met... Corry: showprogr. 22.00 The Fugitive, TV-film. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. NEDERLAND H NTS: 20.00 Nws. in het kort- STER:. 20.01 Reclame. KRO: 20.05 De zaak... verfilmd TV-spel over beroemde Engel se rechtzaken. 0.55 MIK: mizikaal amusementsprogr. 1.40 Kijk op kunst: discussies over architectuur. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22 30 Journ. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nieuws. 8.15 Sportmedede- lingen Aansl.: socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen). 9.45 Nieuws. 10.00 Verzoekprogramma van klassieke en semi-klassieke or kestmuziek. 11.00 Stereo: Strijkorkest: amusementsmuziek. 11.30 Ik bedoel maar: actueel cabaretprogr. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Knipperlicht, een programma voor alle weggebrui kers. 14.00 Stereo: Dansorkest en zang solisten. 14.30 Stereo: Residentie-ork. en solist (opn.) moderne muziek. (In de pauze: 15.20-15-55 Een Quartier van Pa rijs werd beroemd, klankbeeld over Saint Germain des Prés) VARA: 16.30 Oude grammofoonplaten. 17.00 Stereo: Tango-Rumba orkest en zangsolisten. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Langs de lijn, sportpro gramma. VARA: 18.30 Walsork. 18.55 Zin en tegenzin: gecomprimeerde dis cussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Dominee of ja: toekomst perspectief van de student in de theo logie. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 En gag, komischê opera, uitgevoerd door Promenade-orkest, radiokoor en solis ten. 21.15 Met het oog op de toekomst (v), klankbeeld. 21.55 Instrumentaal en semble: moderne muziek. 22.25 Ik ge loof, dat... praatje 22.30 Nws. 22.40 Ac tualiteiten. TROS: 22.55 Voorgerecht. 23.00 Felicaties. 23.10 Lichte grammo- foonmuziek. NRU: 23-55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nieuws. .15 Klassieke kamermuziek (g'-".). 8.55 Levende Li turgie, lezing. 9.00 Hoogmis. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Evangelisch- Lutherse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11-40 De -Open Deur. KRO: 12.00 Licht instrumentaal ensemble. (opn.). 12.30 Nieuws 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Opera-muz. (opn.). 13.10 Lichte grammofoonmuziek met reportage Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportreportages en -uit slagen en lichte grammofoonmuziek. CVK: 17.00 Vrije Evangelische kerk dienst. 18-00 Schriftnoten: religieuze muziek. IKOR: 18.30 Religieus gesprek 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.07 Mo derne orkestmuziek (opn.). 19.26 Brus selse kanttekeningen, lezing. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Hij is het weer lezing 20.15 Amsterdams Kamer orkest en solisten: klassieke en moder ne muziek (opn.). KRO: 21.00 De schijn van een ander bestaan, hoorspel. 21.45 Gver de hekel. 14.00 Nws. 14 02 Act. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Gewijde muz. (gr 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Li. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.25 Theologische Ether leergang, met muz. intermezzo. 11.00 Li. gr.muz. 12-22 Voor boer en tuinder. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12-30 Nws. 12.40 Variant: act., rep. en li. muz. 13.30 Stereo: Li. gr.muz. 14.05 Schoolradio 14.30 Stereo: Li. ork. muz. (gr.). 14.55 Stereo: Klass. ork.muz- (gr) 16.30 Bijbeloverdenking. 16.30 Kameror kest en sol.: klass- muz. met toelich ting (opn.). 17.00 Overheidsvoorl.: Suri naamse zeekoeien in „Artis". Spreker: drs. D. Dekker. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Licht ^rkest met zangsolisten (gr). HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Li. pl.pr. 10.00 Nws. 10-02 Act. 10.05 Niet veel... 11.00 Iws. 11.02 Act. 11.05 A'dam '6"' -: nu- iek en rep. 12.00 Nws. 12.02 A- *2.05 ii gr.muz. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Instrumentaal Jazz-ensemble. (opn.) 22.00 Zin in liedjes: liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Geloven in morgen: bezinning en gebed. 23.00 Kruispunt: actualiteiten op religieus gebied. 23.30 Stereo: Populaire grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Gevarieerd platenprogramma. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nieuws. 11.02 Licht platenprogramma en praatje. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Loco, een program ma zonder motief. 13.00 Nieuws. 13.07 Dansorkest en solisten. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Athene: platenprogr. voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Fanfare orkest. 15.00 Nieuws. 15.02 Ankara - Madrid: platenprogramma voor de bui tenlandse arbeiders. 15.32 Rhythm and blues. 16.00 Nieuws. 16.02 Licht instru mentaal ensemble en zangsolisten. 16.30 Voetbaltoto-uitslagen. 16.35 Dans muziek voor de tieners (gr). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Nederlandse artiesten op de plaat. NEDERLAND L KRO: 11.00 - 12.00 H. Eucharistievie ring. NTS: 12-55- plm 17.00 Eurovisie: Directe reportage van de Europese schaatskampioenschappen te Lahti CVK IKOR RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Zomaar een dominee: vragenbeantwoording. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journ. VARA: 20.30 Maigret in de verdediging, TV- spel. 21.55 Signalement: De werelden van H. G. Wells, documentair progr. NTS: 22-35-22.40 Journ. NEDERLAND II. NTS: 19.00 Thierry la Fronde: 2. Nieuwe vrienden, TV-film. 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen, filmdocumen taire. 19.50 Precies om middernacht, te kenfilm. 20.00 Journ. 200.5 Dr. Kildare TV-film. 20.30 Septet: satirisch amuse mentsprogramma van Noorwegen. 21.25 Tibet onder het communisme, filmre portage. 21-50 Zakopane, reportage van het Poolse wintersportcentrum. 22.00- 22.05 Journ. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws en ocht.gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7-23 Li. gr-muz. (7.30 - 7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. 9.00 Stereo: Mod. kamermuz. (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Klass. gr.muz. 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Voordracht. 11.20 Radio Kamerorkest: klass en mod. muz. (op namen). 12-00 Li. orgelspel. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Li- instr. ensemble. 13.00 Nws 1310 Ac tualiteiten. 13.20 Voor de middenstand, lezing. 13.25 Promenade-orkest (opn.): am-muz. 14.00 Wikken en wegen, lezing. 14.15 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lezing. 15.15 Het huis des aan stoots, hoorspel. 16.00 Nws. 16.02 Socië teit: 60 min. voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Elk sijn eigen ik, elk sijn eigen do, een eigentijds cabaretpro gramma. 17.45 Overheidsvoorl.: Vice Versa. Nederlandse vrijwilligers in ont wikkelingslanden. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws en herhaling SOS- ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Li. ork.muz. (gr.). 7.30 Nws. 732 Stereo: Li. ork.muz. (gr) 740 Radiokrant 14.05 Li. pl.pr. 15.00 Nws. 1502 Act. 15.05 Klik: momentopname van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Verzoekpl.pr. ZATERDAG 28 JANUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisteravond). 10.20 Kennziffer Ol, TV- film. 10.45 Nieuwe ski-mode. 11-10 Meier Helmbrecht, TV-spel. 12.00-13.00 Actue le kron. 13.55 Nws. 14.00 Die Vier Win- de-Inseln (1), speelfilm. 14.30 Recepten voor de Vastenavondtijd. 15.00 Filmre portage. 15.40 Gevarieerd progr. 17.10 Economisch progr. 17.45-18.30 Sportjou- naal (Regionaal programma NDR 18.30 Hucky en zijn vrienden, kinderprogr. 19.00 Act. 19.15 Amus, progr. 19.58 Pro- grammaoverz. WDR: 13.30 Weekjourn. 18.05 Journ. 18.50 TV-film 19.00 Goeden avond. 19.10 Kentucky Jones, TV-film. 19.38 Progr. overz. voor de komende week. 19.40 TV-film). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Vastenavondbal 167. 22.00 Loterij-uitslagen. 22.05 Journaal, weeroverz. en Het woord voor de zon dag. 22.20 Die Gesetzlozen, Braziliaan se speelfilm. 23.55 Nieuws. DUITSLAND U 14.30 Progr. overz. voor de komende week. 15.00 Progr. voor jonge kijkers. 15.20 Amusem. progr. 15.25 Reisrepor tage. 15.50 Erwachsen müsste man sein, TV-film. 16.15 Progr. over autoraces en coureurs. 16.30 Tod dem Verrater, TV-film. 17.30 Licht muz. progr. 17.55 Nws. en weerber. 18.00 Informaties en meningen uit de Bondsstaten. 18-30 Amus. progr. 18.55 Natuurfilm. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en kroniek van de week. 20.00 Eiszeit der Liebe, kome die. 21.15 Commentaar. 21.25 Sportre portages en lotto-uitsl. 23.00 Nws. en weerbericht. 23.05 Gift flir den Anderen, Engelse speelfilm. (Herh. - niet gesch. voor jeugdige kijkers). Zondag 29 januari 1967 DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (van giste ren). 10.20-10.50 Programma over de Cristelijke wereld. 11.00 Programma overzicht van de lopende week. 11.30 Progr. over het recht en de menselijke waardigheid. 12.00-12.45 Internationaal borreluurtje. 12.54 Gebeurtenissen van de afgelopen week. 13.15 Regionaal weekjourn. 14.30 Voor de kinderen: Het verdwenen broodje. 15.00 film over jon gelui in Amerika. 15.45 Reportage ski springen. 16.45 progr. over de operette 17.30 Reportage over Finland. 18.15 Sportjourn. 19.00 Wereldspiegel. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Der Kreide- garten, spel. 22.00 Nws. en weerbericht. 22-05-22.50 Documentaire film. DUITSLAND II. 12.30 Progr.-overz. van de lopende week. 13.00 Amusementsprogr. 13.45 muz. 14.55 Nws. en weerbericht. 15.00 Europaisches Tagebuch. 14.30 Act. en Flipper, TV-feuilleton voor de jeugd- 15.25 Das Zauberkarusell. 15.30 Dorn- röschen, silhouettenfilm. 15.40 Reisre portage. 16.00 Der alte Kahn (The Mag gie), Engelse speelfilm. 17.30 Amerikaan se schetsen. 17.45 Nws. weerbericht en sport. 18.00 Beroepskeuze. 18.30 Progr. over de kerk. 19.00 Sportreportages. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. 19.40 Nws. 20.00 Concert. 21-00 Wolken am Him- mel, komedie (herh.) 22.40 Nws. er weerbericht. 41. De walvissen die door het meesterschot van Tekko beide geharpoeneerd werden, sloegen nog een paar keer hevig met hun staart zodat de schuimvlokken in het rond spatten. Met gespannen aandacht bleef Tekko het machtige schouwspel volgen. Pas toen alles weer rustig was en de walvissen met de buik naar boven naast de Jacob Heemskerk dreven, ging onze vriend weer te rug naar het middenschip, waar kapitein Bramzeil hem al wachtte. „Oh eh.... kapitein eh.... dat kanon... ik kon er heus niets aan doen!" stamelde Tekko. „Wat kanon, niks kanon", glunderde kapitein Bramzeil, terwijl hij Tekko's hand greep. „Gefeliciteerd kerel. Je bent me werkelijk in alle opzichten meegevallen, je bent een ge boren walvisvaarder! Zo'n begin betekent geluk, wat jij? De eerste klap is een daalder waard en wat dat ka non betreft, dat laat ik wel even repareren!" Monter beklom de kapitein de brug om bevelen te geven voor het binnenladen der walvissen. iiiiiiiiiiiiiiiitiiHiiniiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiuiiHiiiiiiwriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiriiiitmiiiiiiiitiiittiiiiiiiiuiiiwiiiiiiiiiiriiniiiiÊiiiiiiimiiitnntitiiiiHi W//////WW,

De Vallei | 1967 | | pagina 2