Burgemeester Pott en SGP'er De Zeeuw in een fel debat Baby dood in bedje Krijgt Renswoude nog dit jaar aardgas? Boeiend concert Kamper mannen Carnaval van Unitas „DIT JAAR MEER DAN 7000 INWONERS" AUTODIEVEN ACTIEF Burgemeester: Ga maar bij Ged. Staten in beroep RaadslidU ziet mij als een Van der Lubbe Brandweer houdt bazaar voor uniformfonds Raad hoorde hoe De Zeeuw zijn gelijk niet wist aan te tonen Goede opbrengst Kinderzegels in Veenendaal Veel animo voor het kinderkoor Renswoude v.v. Renswoude probeert het opnieuw. Toneel van Excelsior Burgemeester Pott in zijn nieuwjaarsrede Receptie C.O.V. SUBSIDIE TEGENVOORSTEL Materiële schade bij aanrijding Ds. Van der Vlist naar Zevenhuizen Vrouw zat urenlang opgesloten op stationstoilet I ayiiifl A MAAlNUAtr JU JANUARI 196/ OPEUSDEN Het 13 maanden ou de zoontje van de familie Van E. te Opheusden is het afgelopen weekeinde in zijn bedje gestikt. De ouders had den het kindje vrijdagsavonds naar bed gebracht en zijn 's morgens, zonder naar hun zoontje om te kijken, op verjaar dagsvisite gegaan. Bij hun thuiskomst zaterdag tegen de middag vonden zij het kind dood op bed. Naar de vermoedelijke doodsoorzaak wordt een nader gerechtelijk onderzoek ingesteld. VEENENDAAL Zeventien scholen hebben meegedaan aan de verkoop van Kinderzegels en -kaarten. De totale op brengst was 16412,- (in 1965: 15106,-; in 1964: ƒ14165,-). De opbrengst van de scholen afzonderlijk is als volgt: Pr. Beatrixschool 1048,75; Gr. v. Prin» stererschool ƒ796,25; Chr. Nat. School I ƒ1021,25; Herv. School voor Ulo II ƒ2068,75; Joh. Calvijnschool ƒ466,75; Kon. Julianaschool L.O. ƒ347,50; Kon. Julianaschool U.L.O. ƒ982,50; Rehoboth- school ƒ1243,75; Jul. v. Stolbergschool ƒ1560,-; 2e Chr. Huishoudschool ƒ405,-; Patrimoniumschool 1573,75; St. Salva- torschool 265,-; Chr. Nat. School II ƒ842,50; Dr. Heksterschool ƒ265,-; Chr. Nat. School III ƒ385,25; Chr. Lyceum ƒ1688,75; Ichthusschool U.L.O. ƒ661,25. Door het comité, alsmede door de Stand in het postkantoor en aan de lo ketten werd voor 7932,- aan postzegels verkocht. De toeslag van deze zegels bedroeg 26,89. Bovendien werd er voor 1740,- aan kaarten yerkocht. Aan gif ten werd 70,- ontvangen. VEENENDAAL Een groot aantal personen heeft zaterdagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt het be stuur van de jubilerende Christelijke Oratoriumvereniging geluk te wensen, tijdens de receptie die gehouden werd in hotel De Korenbeurs. Vele bloemen wa ren de bewijzen van de grote plaats die de COV in menig hart inneemt. Talrijke hartelijke woorden werden gespróken. Onder de aanwezigen waren de bur gemeester van Veenendaal, mr dr J. Ha zenberg en zijn echtgenote, wethouder C. N. van Kuyk, oud-burgemeester A. Bakker en ds J. Overduin namens de Rotary, ds C. G. Vijzelaar en verschei dene raadsleden. Namens het hoofdbestuur van de Bond van Oratoriumverenigingen werd even het woord gevoerd door de voorzitter van die bond. Hij zei onder meer: „Het aantal oratoriumverenigingen loopt te rug en daarom zullen wij ons tegen de ze .tendens moeten gaan verweren." Hij wenste de COV nog veel goede uitvoe ringen toe. Ook de bond van christelijke zangverenigingen in Nederland was ver tegenwoordigd door de voorzitter. RENSWOUDE Met het kinder koor Renswoude gaat het weer goed. In het najaar was het aantal leden zo klein (17 leden), dat men er aan dacht om over te moeten gaan tot opheffing. Gelukkig is dit nu verbeterd. Met het thans 44 leden tellende koor is men weer met een operette begonnen, die in het najaar uitgevoerd zal worden. Met de financiën van dit koor staat het er niet zo rooskleurig voor,' van daar dat men de gemeenteraad ver zocht heeft om voor subsidie in aanmer king te komen, wat gezien het belang van deze vereniging wel verwacht mag worden. RENSWOUDE De voetbalvereniging „Renswoude" heeft de koppen weer bij elkaar gestoken. Werd op 12 decem ber een voorstel tot subsidie van 500 bij raadsbesluit afgewezen, thans is door de vereniging een verzoek tot de raad, die vrijdag vergadert, gericht voor een éénmalige subsidie 2595 voor de aan schaf van een grasmaaimachine, ver betering toiletgelegenheid en voorzienin gen aan terreinverlichting. Uit het midden van de raad is een onderzoek ingesteld naar de noodzaak van subsidie. Ei is nu alle hoop, dat het besluit ditmaal ten gunste van de voetbalvereniging uitvalt. KESTEREN Burgemeester D. J. Pott heeft vrijdagavond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Resteren, die tot in nacht voortduurde, een overwinning geboekt op de fraktieleider van de SGP, de heer M. de Zeeuw. De SGP-er had reeds enkele vergaderingen achtereen tevergeefs trachten aan te tonen, dat het onderwijsbeleid de laatste jaren niet juist was geweest. Het raadslid was van mening, dat hierdoor vooral het bijzonder onderwijs werd gedupeerd. Bij de behandeling van de voorlopige vaststelling van de werke lijke uitgaven voor het openbaar onderwijs ontstonden felle debatten tussen burgemeester Pot en het raadslid De Zeeuw, die uiteindelijk gewonnen werden door de burgemeester, waarmee deze de theorieën van het SGP raadslid vol komen de grond in boorde onder grote hilariteit van de overvolle publieke tribune. Aan de debatten die ruim twee uur in beslag namen, moest ook dit keer weer een schoolbord te pas komen, waarop nu niet de burgemeester maar het raadslid zijn beweringen moeizaam trachtte aan te tonen. De heer De Zeeuw had het college van B. en W. een maand geleden reeds gevraagd om inzage te mogen hebben in de boeken. Aanvankelijk werd hiervoor toestemming verleend, maar toen de SGP-er een wijziging in zijn ver zoek wilde aanbrengen, moest het ge meentebestuur dit afwijzen. „U moet de wet toepassen en aangezien dit niet ge beurd is verzoek ik U in naam der wet Uw beleid te wijzigen. Ik zou met getal len kunnen gaan gooien, die allle raads leden doen duizelen en waaruit blijkt, dat er de laatste jaren onjuist is gehandeld ten aanzien van het onderwijs", aldus de heer De Zeeuw. De burgemeester ver zocht hem dit te willen aantonen. Een en ander moest gebeuren op een school bord, dat door de gemeentebode de raads zaal werd binnen gedragen. Hierop wer den enkele levensgrote vellen papier be vestigd, waarop De Zeeuw zijn „cijfers" reeds had vastgelegd. Tijdens zijn uit leg die onderbroken werd door verschil lende interrupties van de burgemeester, bleek, dat het raadslid er naast zat en niet de burgemeester. „U beschouwt mij als een Van der Lubbe in de Hitlertijd", aldus de SGP-er. B. en W. laat ons in de ravijnen zitten. Ik ga U beschuldigen, dat U de raad besluiten hebt laten ne men, waarvan de rijkwijdte niet kon worden overzien". Toen de burgemeester het raadslid om gegronde bewijzen vroeg bleek dat hij deze niet had. Het enige advies, dat ik U kan geven, aldus de burgemeester, is, dat U bij Gedeputeer de Staten in beroep kunt gaan. U valt raden en burgemeesters aan, die zich niet meer kunnen verdedigen". De heer De Zeeuw ging nameiyk in zijn beschul digingen terug tot in de vijftiger jaren. De publieke tribune leefde mee in de debatten tussen de burgemeester en de SGP-er, waaruit steeds duidelijker bleek, dat het raadslid het moeilijk had. Iedere gegronde aanval van de burgemeester werd door de publieke tribune met ap plaus beantwoord. „U wilt mij er als een Van der Lubbe inluizen" was zijn laatste verweer van de heer De Zeeuw, die vol bleef houden, dat er hier sprake was van een wanbeleid. „Van een wanbeleid kan eenvoudig geen sprake zijn," aldus de burgemeester. „Gedeputeerde Staten zou den ons immers al lang op de vingers hebben getikt. Als U denkt dat wij het niet kunnen, laat de schoolbesturen dan zelf de onderwijswet maar toepassen". Tijdens de debatten ondervond de heer De Zeeuw geer steun van zijn partijge noten, die zijn optreden kennelijk afkeur den. Waarschijnlijk in verband met zijn nederlaag verliet de heer De Zeeuw nog RENSWOUDE Zal Renswoude nog dit jaar aardgas krijgen? Uit een agendapunt van de raadsvergadering van vrijdag blijkt, dat op deze avond van gedachten wordt gewisseld over het aangaan van een overeenkomst met het Gasbedrijf Centraal Nederland. De directeur van dit bedrijf zal aan de raad een uiteenzetting geven inzake de gasvoorziening te Renswoude. Er wordt naar gestreefd om met ingang van het stookseizoen 1967/1968 de aardgasvoorziening in Renswoude te hebben voltooid. voor het einde van de vergadering de raadszaal. Het toekennen van een subsidie aan de zangvereniging „Con Amore" lever de de raad vervolgens nogal wat spraak water op. De vereniging, die tot dusver een jaarlijkse subsidie kreeg van 50 vroeg deze te "Verhogen tot 200 in ver band met de stijgende kosten. Geen der raadsleden keerde zich tegen dit voor stel, maar men vroeg zich wel af, of de toekenning van deze verhoging niet het gevaar met zich meebracht, dat ook de andere verenigingen nu met een verzoek zouden komen. De burgemees ter zei hierop, dat het gemeentebestuur voornemens is binnenkort met een soort subsidie-verordening te komen. In deze verordening zal dan onder meer het ledental de grootte van het subsidie-bedrag bepalen. „Bovendien kennen wij pas een subsidie toe, als uit de begroting van die vereniging duide lijk blijkt dat dit noodzakelijk is," al dus burgemeester Pott. De burgemeester betreurde het ech ter, dat de kerk zo weinig steun ver leent aan de zangvereniging „Con Amo re" die tenslotte het predikaat christe lijk draagt. „In de kerk wordt zo vaak gecollecteerd voor kerkelijke doeleinden, zodat ook de zangvereniging wel eens voor steun van de zijde der kerk in aanmerking komt. Burgemeester Pott deed een beroep op de kerken om ook de verenigingen eens met een gift te verblijden." We moeten niet alles uit de overheidskas proberen te krijgen," zo zei hij. Ik hoop tevens dat het kerk bestuur van de hervormde kerk te Op heusden de zangvereniging eens in de gelegenheid zal stellen om een uitvoe ring te geven in de kerk." De heer De Haan merkte namens de fractie van de PvdA op de progressieve subsidiepoli tiek van B. en W. te waarderen. Het voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Het voorstel om de woning Nedereind- sestraat 17, die eigendom is van de ge meente te verkopen, werd eveneens door de raad aanvaard. De heer Rem- meling merkte echter op: „Is het niet verstandiger, dat de gemeente wonin gen in eigendom houdt om eventueel aan te trekken personeel een woning te kunnen aanbieden? Het is vaak zo, dat men zegt: Ik wil wel komen, mits er een woning beschikbaar is. De burge meester zegde hierop toe van de in aan bouw zijnde woningwetwoningen een blok voor dit doel te zullen reserveren. „Het pand waar het nu omgaat, gaat ons te veel geld kosten als we dit weer redelijk bewoonbaar willen maken. De huur zal dan dermate hoog liggen, dat dit ondoenlijk is." Bij het geven van een naam aan di verse wegen, stelde het raadslid De Haan (PvdA) voor om in de toekomst een straat naar wijlen mr C. J. Zijlstra te noemen. Deze ingezetene van de ge meente was, volgens het raadslid, een groot pedagoog, die in Opheusden zeer geliefd was. De burgemeester voelde veel voor dit voorstel en zei het in overweging te zullen nemen. Het vaststellen van het bedrag per leerling voor 1967 voor het gewoon lager onderwijs was voor de heer T. van El- dik aanleiding om met een tegen-voor- stel te komen. B. en W. waren van me ning dat dit 85 zou moeten bedragen. De SGP-er meende dat dit veel te ver onder het provinciaal gemiddelde lag en stelde voor het bedrag per leerling voor 1967 vast te stellen op 90. De bur gemeester vond dat 85 voldoende was in verband met de geraamde kosten. Na een kort intern overleg door de PvdA- fractie werd het tegen-voorstel van de heer Van Eldikt in stemming gebracht. Het werd verworpen met 4 stemmen voor en 8 tegen. De raad verleende vervolgens een krediet van 25.000 voor de aanleg van de eerste fase van het sportcomplex. Deze eerste fase zal bestaan uit een voetbalveld en een korfbalveld. De heer Remmeling juichte het voorstel toe. De heer Jansen Schuiling (SGP) kon ech ter zijn goedkeuring alleen verlenen als er op zondag geen enkele sport zou plaatsvinden. De burgemeester zei, dat het hier alleen maar zaterdagsport be trof. Tot gemeente-schilder, metselaar en timmerman werden respectievelijk door de raad benoemd: A. van der Wardt uit Echteld, G. van der Sluis uit Op heusden en C. van dei1 'Burg uit Opheus den. Het voorstel van B. en W. om de Recticel NV een perceel grond groot 2% ha te verkopen werd door de raad met algemene stemmen aanvaard. De gehele raad stelde het initiatief van de NV om uit te gaan breiden in deze tijd bijzonder op prijs. In verband met de aan te leggen Ri- vierenweg, die door de gemeente Kes- teren zal gaan lopen, is het noodzake lijk, dat een aantal percelen grenzende j aan de reeds opgemeten gebieden, even eens opgemeten worden. De raad ver leende hiervoor een krediet van 11440. De gemeente Kesteren heeft zich met goedkeuring van de gehele raad garant kunnen stellen voor de rente en aflos sing van een door een bank aan de Prot. Stichting voor Bejaardenzorg Neder Be tuwe Oost te verstrekken lening groot 225.000. De lening is benodigd voor de inrichting van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum „Het Anker" te Kes teren. De gemeenteraad verleende de afde ling Kesteren Opheusden van het Neder landse Roode Kruis een krediet groot ƒ250 ter ondersteuning van het initia tief om in verband met het 100-jarig be staan van het Nederlandse Roode Kruis de plaatselijke schooljeugd een speciaal gedenkboekje te kunnen aanbieden. Ver der verleende de raad nog goedkeuring aan een aantal aanvragen op onderwijs gebied. VEENENDAAL In een geheel ge vulde Pniëlkerk trad zaterdagavond het Kamper Mannenkoor, onder leiding van zijn dirigent, de heer Klaas. J. Mulder, op. Het orgel werd bespeeld door de heer Feike Asma. Een woord van welkom aan dit koor, dat voor de tweede maal in enkele maanden tijd in Veenendaal was, omdat de vorige maal de uitvoering wegens een sterfgeval werd afgelast, werd uitgesproken door de predikant van de Pniëlkerk, ds J. Keuning. Het programma was een afwisseling, van samenzangkoorzang en orgelspel. De meer dan duizend aanwezigen zijn allen ongetwijfeld voldaan over het ge- bodene naar huis gegaan, ondanks enkele zwakke momenten. Wellicht zou den de organisatoren er voortaan aan willen denken dat de programma's niet te lang moeten zijn. Hetconcert van zaterdag duurde ongeveer 90 minuten en dat is wel ongeveer de maximale tijd voor de gemiddelde bezoekers om zich op het gebodene te kunnen blijven con centreren. Het koor bleek zijn goede naam meer dan waard. Or gelende tot fortissimo aan zwellende crescendo, en verstilde piani gaven een subliem voorbeeld van hoe een koor zijn kan. Indien de uitspraak van een der grote dirigenten waar is, dat er geen slechte koren zijn, maar alleen slechte dirigenten, dan heeft het Kamper koor het getroffen met de heer Mulder. Slechts onder zijn bezielende leiding was een dergelijk, beslist muzikaal, gebeuren mogelijk. De oneffenheden in het koor zullen we laten voor wat ze waren: kleinigheden. Twee solisten gaven hun medewerking, Arie van Enk, bariton en Henny Drost, tenor. Beiden uit het koor voortgekomen en er nog altijd deel van uitmakend, trachten het repertoire van het Kamper Mannenkoor op een nog hoger peil te brengen, een streven dat niets dan lof verdient. Helaas echter bleek de tenor zaterdagavond niet geheel voor zijn taak berekend. Éénmaal miste hij een inzet, verscheidene malen bleek, dat hij de hogere tonen niet dan met zeer grote moeite halen kon, vaak scheelde het wei nig of zijn stem zou overslaan. Ook mist zijn stem de volume, die nodig is om, in een groot gebouw als de Pniël kerk, overal hoorbaar te zijn. Misschien is een deel van de oorzaken van deze minder goede prestaties terug te bren gen tot doodgewone verkoudheid, maar zeker is, dat de heer Drost nog wel enige tijd moet oefenen, voor hij een redelijk solist genoemd kan worden. De bariton, de heer Arie van Enk was gaver. Zijn solo in de spiritual ,J7obody Knows" was goed. Minder goed klonk de door hem gezongen arioso van G. F. Handel: „Dank sei der Herrn".'Duidelijk kwam hierin tot uiting, dat de adem haling stechniek van de heer Van Enk nog niet geheel volmaakt is, terwijl ook op zijn dictie aanmerkingen te maken waren. Toch kon deze dilettant ons meer bekoren, dan zijn collega. Samen- en koorzang werd door Feike Asma begeleid op een manier, zoals we het van deze tot de meest bekende orga nisten van Nederland behorende musicus mogen verwachten. Zijn solo, J. S. Bach's overbekende „Jesu joy of man's desiring" bracht hij gaaf, met hier en daar» net dat beetje spanning, dat spelen tot ver tolken maakt. c. 1 VEENENDAAL Ook Vee- van overtuigd dat een vereniging f nendaal heeft de carnavalsfeer al beter in staat zal zijn het populaire kunnen proeven. Zaterdagavond feest op poten te zetten. Dat wil vierde de voetbalvereniging R.Koverigens niet zeggen dat Unitas Unitas dit traditionele feest in De daar geen kaas van gegeten zou heb- Ruif aan de Nieuweweg. Prins Car- ben, want het werd zaterdagavond naval en de raad van Elf ontbraken een feest dat klonk als een klok. niet en zette het feest op bijzonder vrolijke wijze luister bij. Unitas viert het carnaval al vele jaren en het ligt in de bedoeling om straks een aparte carnavalsvereniging op te richten. Dat betekent dat het „alaaf" in de toekomst nog vaker zal klinken. Definitieve plannen zijn nog niet gemaakt; wel is men er algemeen ACHTERBERG In het Buurt schapshuis te Achterberg vond zaterdag avond de jaarlijkse toneelavond plaats van de gymnastiekvereniging „Excel sior". De PTT toneelvereniging „Tocaza" uit Ede verleende ook dit keer weer haar medewerking en voerde het blijspel op getiteld „De avond van de zevende juli". De voorzitter van de gymnastiekvereni ging, R. Rijksen, zei verheugd te zijn over de bijzonder grote opkomst. Hij noemde het afgelopen jaar bijzonder gunstig gezien de stijging van het leden tal en de goede prestaties. Financieel was het jaar echter minder gunstig Door het slechte zomerweer kon de jaar lijkse uitvoering geen doorgang vinden, terwijl hiervoor wel de kosten waren gemaakt. ELST Wie gedacht mocht hebben, dat de uniformering van de vrijwillige brandweer een zaak voor de gemeente was, slaat de plank mis. In de gemeen te Rhenen althans moeten de brandlie- den indien zij een uniform wensen, dit zelf betalen. Dit is reeds gebeurd bij de brandwachters van Achterberg en de stad Rhenen, maar die van Eist moe ten nog in hun „burgerpakje" naar wed strijden en oefeningen. Allen de kle ding, die nodig is voor het daadwer kelijk blussen van branden, zoals over alls en helmen, wordt bekostigd uit de gemeentekas. Omdat de leden van de vrijwillige KESTEREN „Wanneer we de bevolkingsgroei in de gemeente Kesteren van de laatste jaren bestuderen, mag worden aangenomen, dat in 1967 het aantal inwoners de 7000 zal passeren. Een en ander is mede het gevolg van de bijzon der gunstige ligging van onze gemeente. Op het gemeentebestuur van Kesteren rust de bijzonder grote taak om de woon- en leefbaarheid van de gemeente verder op te voeren". Dit zei burgemeester D. J. Pott In zijn nieuwjaarstoespraak tydens de eerste raadsvergadering in 1967, die vrijdag werd gehouden. De burgemeester legde in zijn rede vooral de nadruk op de woningbouw, het onderwijs, de culturele voorzieningen en de sport. Als we ons deze taak goed bewust zijn, gaat de ge meente Kesteren een goed jaar tegemoet", aldus burgemeester Pott. Wat de woningbouw betreft merkte hij op: „Voor de woningbouw is in de eerste plaats grond nodig. Wanneer we dit bouwrijp willen maken, blijkt, dat dit alleen mogelijk is als er een bestem mingsplan op deze gronden rust. Het gereed komen van het bestemmingsplan wordt ernstig vertragend beïnvloed door Provinciale Staten, die nog steeds niet bekend hebben gemaakt, waar het tracé van de nieuwe Rivierenweg die door onze gemeente zal komen te lopen komt te liggen. Zolang dit tracé niet bekend is kunnen wij onze plannen niet verder afwerken". Burgemeester Pott vond echter, dat men zich over de wo ningbouw in Kesteren geen zorgen be hoeft te maken. In 1966 werden 22 wo ningwetwoningen, 20 vrije sector wonin gen en 2 premie-woningen gebouwd. Bovendien konden 14 noodwoningen ge sloopt worden. Op het ogenblik zijn 123 woningwetwoningen, 17 premie-wonin gen en 7 vrije sector woningen in aan bouw, terwijl een plan voor nog eens 120 woningwetwoningen op stapel staat. „Men wil nog wel eens een klein beetje schipperen met de verleende bouwver gunningen. Ik wil er echter nog eens met nadruk op wijzen, dat de bezitters van een bouwvergunning zich stipt aan de voorwaarden, die in de tekening zijn gesteld, dienen te houden. Ons geduld raakt eens een keer op en in de toe komst zullen overtredingen dan ook streng worden aangepakt. Ik zeg dit niet in het belang van ons, maar in het be lang van de bezitters van de bouwver gunningen", aldus burgemeester Pott. Over het peil van de volksgezondheid in de gemeente Kesteren zei hij nog niet tevreden te zijn. „Ik roep de mede werking in van de gehele bevolking om hun kinderén van 1 tot 12 jaar te laten inenten tegen polio. Wij zijn nog niet waar we wezen moeten. Op het ogen blik maakt nog slechts 50 van de be volking van de bestaande gelegenheid gebruik, terwijl dit percentage toch minstens 80 zal moeten worden. Ik hoop, dat de ouders het belang van deze vacci natie willen inzien. Het blijkt telkens weer, dat polio optreedt by kinderen, die hiervoor niet ingeënt waren", brandweer in Eist onmogelijk zelf de kosten voor een uniform kunnen dra gen voor het gehele korps is daar voor een bedrag van ongeveer f 6000 no dig heeft men besloten d.m.v. een bazaar het geld in te zamelen. Deze ba zaar moet het benodigde bedrag op brengen, omdat dit de enige keer is, dat de brandweer een dergelijk evene ment mag houden. Het zal echter de brandweerlieden niet moeilijk vallen om veel bezoekers naar deze bazaar die gehouden wordt op vrijdag 17 en za terdag 18 februari te lokken, want de evenementen zijn buitengewoon. Doel trappen, schieten, ballengooien en wat dies meer zij, in een keur van stands en kramen. Er is nu de kans voor de Elster be volking om te tonen, dat men de eigen brandweer waardeert. Ieder jaar blust men gemiddeld 20 branden waar bij men hoogstzelden de assistentie van Rhenen of een andere brandweer nodig heeft. Voor de bevolking moet dit een geruststellend gevoel zijn en nu kan men tonen, dat men er dankbaar voor is. Bij de gemeente heeft men een aan vraag ingediend voor een subsidie om de aanschaf van deze uniformen wat gemakkelijker te maken, maar ook als het gemeentebestuur een subsidie toe kent, zal er niet voldoende geld zijn. De bazaar wordt gehouden op het terrein van aannemer B. van Spanje aan de Veenendaalseweg. Auto's kun nen geplaatst worden op het parkeer terrein van café Sportlust. VEENENDAAL Op de hoek van de Adriaen v. Ostadelaan en de Patrimo niumlaan ontstond zaterdagmorgen een aanrijding toen automobilist Th. I. G. H. uit Scherpenzeel geen voorrang verleen de aan de auto bestuurd door G. P. V. uit Veenendaal, die van de Patrimonium laan afkwam. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor, het bleef bij behoorlijke blikschade. KESTEREN Ds. J. G. van der Vlist uit Ochten in de burgerlijke ge meente Echteld in de Betuwe heeft een beroep aangenomen naar de hervorm de gemeente van Zevenhulzen in de classis Schiedam, waar hij de opvolger zal worden van ds. W. F. van der Staat. Jan Gerrit van der Vlist werd op 22 augustus 1922 te Benschop in de provin cie Utrecht geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht, waar hij verder nog aan de rijks-uni versiteit studeerde en in september 1956 zijn kandidaatsexamen theologie en ruim anderhalf jaar later in juni 1958 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Van der Vlits van 22 september 1958 tot 29 januari 1959 eerst vier maanden bij ds. H. Roelofsen in de „Patijnwek" te Zeist stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervica- ris) en hij in juli 1959 na een te Rot terdam gehouden colloquium was toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 17 januari van het daaropvolgend jaar (1960) door zijn mentor, ds. H. Roelofsen uit Zeist, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Ochten in de classis Tiel. Ds. Van der Vlist heeft tijdens zijn zevenjarige ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Ochten vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in verschillende colle ges en commissies. Zo is hij o.a. be stuurslid van de provinciale afdeling Gelderland en voorzitter van de plaat selijke afdeling Ochten van het Neder lands Bijbelgenootschap, lid van de classicale zendingscommissie in de clas sis Tiel: bestuurslid van de christelijke ulo-school te Kesteren, waarvan hij in 1965 mede één van de oprichters was; praetor van het breed ministerie van de ring Tiel en voorzitter van het be stuur van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Ochten. Deze school is in 1963 geopend, terwijl het vorige jaar (1966) een nieuwe school in ge bruik is genomen. Ds. Van der Vlist is getrouwd en va der van twee kinderen van ongeveer zeven en vijf jaar. Mevrouw Van der Vlist, die afkomstig is uit Bergam bacht, is lid van de classicale commis sie van het jeugdwerk in de classb Tiel. Zij gaf te Ochten mee de stoo! tot de oprichting van een afdeling vai de Nederlandse Christelijke Vrouwen bond en werkte ook mee aan de stich ting van een bejaardencentrum te Kes teren. In samenwerking met zijn vrou\ gaf ds. Van der Vlist te Ochten ook no; mede de stoot tot de oprichting van eei jeugdclub en van een christelijke wan delclub. In een telefoongesprek dat wfl de zer dagen met ds. Van der Vlist hebben gehad deelde hij ons nog mede, dat de data van afscheid en intrede nog niet zijn vastgesteld, maar dat hij, onvoor- zienne omstandigheden voorbehouden, hoopt over ongeveer drie maanden, dus in de tweede helft van april of in het begin van mei naar Zevenhuizen in de provincie Zuid-Holland te kunnen ver huizen. ALMELO Voor een 50-jarige vrouw uit Almelo is de treinreis naar Hengelo zaterdag geëindigd voor deze goed en wel was begonnen. Bijna twaalf uur lang zat z(j opgesloten op het stationstoilet, van elf uur in de ochtend tot half tien in de avond. Helemaal verkleumd en overstuür, werd zij door stationspersoneel aange troffen. Volgens de Spoorwegen, bleek het slot normaal te functioneren. VEENENDAAL Maandagmorgen deed de Veenendaler Van D. b(j de po litie aangifte dat onbekenden pogingen in het werk hadden gesteld om ztfn auto die op de Buurtlaan-Oost stond geparkeerd te stelen. De wagen was een paar honderd meter verplaatst en het was de daders blykbaar niet gelukt er mee van door te gaan. Later op de morgen deelde de Edese politie mee, dat er in de buurt van „het Pakhuis" drie jongens, afkomstig uit Zeist, slapende in een auto waren aange troffen. By onderzoek bleek dat de heren de wagen hadden gestolen en dat zy bovendien nog meer autodiefstallen op hun geweten hadden. Ook de poging de auto van Van D. te ontvreemden kan waarschynlyk aan hen worden toege schreven.

De Vallei | 1967 | | pagina 3