Feyenoord bleek in Maasstedelijke derby toch sterker dan (te) hard Sparta Stand van zaken Zo poolde u goed Nederlandse wonnen van Belgische ploeg turners zwakke In kopgroep tweede divisie rommelde het geducht Stien Kaiser greep wereldrecord 3000 m Go Ahead laat Brand niet zo maar gaan Willy Kment mogelijk weer bondscoach in Hoorwegen Engelsen beheersten indoortitelstrijd Lydia Skoblikova een klasse apart Scorebord Ajax op schot Om Rotterdamse suprematie Go Ahead opper machtig DOS verdiende meer FC Twente versterkt Elinkwijk te zwak GVAV-DWS doelpuntloos Willem II had de kans NAC slecht af bij ADO EERSTE DIVISIE Tennis in Duitsland Karen Muiz verbeter de wereldrecord 220 yards TWEEDE DIVISIE EERSTE DIVISIE TWEEDE DIVISIE MAANDAG 30 JANUARI 1967 AjaxM.V.V. Een van de acht doel punten van de Ajacieden. Nuninga loopt door op een door doelman Kör- ver losgelaten bal en speelt het leder door naar Swart, die tenslotte scoort. Blijft Ajax ongenaakbaar aan de leiding in de Eredivisie, onderaan schijnen Elinkwijk en Willem II voorbestemd om te degraderen. Na twee maanden maakten de Utrechters eindelijk weer eens een doelpunt. Aangezien tegenstander Xerxes er twee maakte, was er toch weer geen winst weggelegd voor de hekkesluiters. De strijd van de ondersten heeft overigens Willem II nog vaster op de voorlaatste plaats gedrukt. Telstar en FC Twente waren hier de grote profiteurs door respec tievelijk als overwinnaar van Willem II (31) en Fortuna '54 (02) uit de strjjd te komen. Sparta is er niet in geslaagd de achtervolgingsplaats op Ajax van Feyenoord over te nemen. In de Rotterdamse derby wees Feyenoord de kasteel bewoners gedecideerd met 21 terug. Ajax ondervond felle tegenstand van MVV, maar dat belette de Amsterdammers niet om met 83 te winnen en hun doel- gemiddelde per wedstrijd op iets meer dan vier voor en iets meer dan één tegen te brengen. ADO, dat zich met veel moeite NAC van het lijf wist te houden (43) en Go Ahead, dat weinig moeite had met Sittardia (40), blijven de kop van de middenmoot vormen. PSV deed als hoger geklasseerde wat verwacht werd en wees DOS terug (23). GVAV en DWS tenslotte deelden de punten broederlijk (0—0). Ajax heeft in de strijd tegen M.V.V. aanvankelijk allé registers moeten open trekken. Dit had tot gevolg, dat de 20.000 toeschouwers een boeiende strijd te zien kregen en bovendien waar voor hun geld. Elf doelpunten, waarvan acht door Ajax en drie voor M.V.V. Het was van de aftrap af toch al dui delijk, dat het superieure Ajax zich geen zorgen behoefde te maken. Binnen drie minuten schoot Cruyffie tweemaal al gevaarlijk op het doel van Körver, maar deze kon nog pareren. Voor een strafschop, door Swart in de vierde mi nuut genomen, moest hij echter zwich ten. Wel sloeg M.V.V. even fel terug en scoorde door Brokamp de gelijkmaker, maar Cruyff en Keizer, uit een straf schop, zorgden voor een 31 ruststand. Er was nauwelijks afgetrapt in de tweede helft of Cruyff had alweer raak geschoten. De Maastrichtenaren gaven het niet op en Brokamp reduceerde de achterstand tot 42. De vechtlust was zelfs niet geblust toen Nuninga, Cruyff (2x) en Pronk de stand op 82 hadden gebracht. Ze vond beloning in 'n strafschop voor hands van Soetekouw en door Thai in het derde Maastrichtse doelpunt omgezet. Feyenoord wees Sparta terug in de Rotterdamse derby. Het vooral in de eerste helft nerveus spelende Feyen oord, heeft in de tweede helft tegen het soms te hard spelende Sparta duidelijk zijn superioriteit bewezen. Toch zijn er kansen geweest voor de Spartanen. Kort na het begin en in de slotfase van de eerste helft had een Sparta-offensief de verdediging van Feyenoord zwaar op de proef gesteld. De Spartanen waren ech ter niet erg gelukkig. Feyenoord kon dan ook met de 00 ruststand best tevreden zijn. In de tweede helft hadden de sta dionbewoners ineens hun draai gevonden. De combinaties liepen veel beter en Sparta werd volkomen in de verdedi ging gedrongen. Lazeroms, die hier nog wel eens te hard ingreep, ging in het boekje. Erger nog voor Sparta was het feit, dat het offensief van Feyenoord twee doelpunten opleverde. De Gooyer en De Boon waren de makers. Even overleefde nog de hoop in het Sparta- kamp toen Bosveld profiteerde van een fout van Pieters Graafland en de stand op 21 bracht. De 40.000 toeschouwers zagen echter verder geen doelpunten meer. Door een bijzonder hoog tempo te spelen heeft Go Ahead het Limburgse Sittardia volkomen zijn wil opgelegd. Behoudens het eerste kwartier na de rust hebben de Limburgers praktisch geen gelegenheid gehad om aan te val len. De 11.000 toeschouwers zagen vier Go Ahead-doelpunten, maar het hadden er voor hetzelfde geld het dubbele aan tal kunnen zijn. Paal en lat en slecht richten van de Deventer voorwaartsen stonden een groter aantal in de weg. Al na vijf minuten spelen schoot Boe- kestein raak, maar daar bleef het dan ook bij voor de rust. In de tweede helft ging het beter. Niehaus, Veenstra en van Zoghei (uit een strafschop) zorgden voor de 40 eindstand. Greving zag vlak voor het einde nog een strafschop door doelman Vogels stoppen. Met medewerking van scheidsrechter Vervoort heeft P.S.V. een wel zeer on verdiende zege op D.O.S. behaald. Acht minuten voor de rust, bij de stand 12 in het voordeel van P.S.V., kreeg Gies- sen in geheide buitenspelpositie de bal toegespeeld. Ondanks het heftig vlaggen O Scheidsrechter J. C. Vervoort werd onder gejoel naar de veiligheidscorri dor geleid, nadat hij het laatste fluit signaal had gegeven voor de wedstrijd D.O.S.—P.S.V. Het Utrechte publiek was het niet eens met de beslissing van de arbiter het derde doelpunt van P.S.V. goed te keuren. van de grensrechter liet scheidsrechter Vervoort rustig doorspelen en toen kon Van der Kuylen uit de pass van Gies- sen rustig de stand op 13 brengen. In dezelfde minuut was het door Plage- man 23. In de tweede helft heeft D.O.S. storm gelopen op het doel van P.S.V., aangevuurd door de 7500 toe schouwers, maar met kunst- en vlieg werk wisten de Eindhovenaren de 23 stand te handhaven. Van der Kuylen had P.S.V. 'n 01 voorsprong gegeven. Het initatief ging daarna geheel over aan D.O.S., dat door Aarts weer naast zijn tegenstander kwam. Een snelle uitval van P.S.V. leverde echter opnieuw een voorsprong op door Cebinac. Hierna volgde dat zwakke moment van scheids rechter Vervoort, dat D.O.S. de das om deed. De nieuwe aanwinst van FC Twente, de Zuldslaaf Samardzic, blijkt een bij zonder goede aanwinst te zijn. In de strijd tegen Fortuna '54 toonde hij een uitstekende spelopbouwer en spelverde ler te zijn, die zijn ploeg inspireerde tot grotere activiteiten, die tenslotte re sulteerden in een 02 zege voor de Twentenaren. De 6000 toeschouwers za gen hoe Samardzic al na twaalf minu ten spelen de Enschedeërs de leiding gaf. De voorhoede van de Twentenaren kreeg hierna nog verschillende goede kansen, maar de stand bij de rust was nog 01. In de tweede helft tapte For tuna uit een geheel ander vaatje. De Twentse verdediging wist echter van geen wijken. Bij een Twentse uitval werd het door Jeurings zelfs 02 en in die stand kwam geen verandering meer. Het was bij Xerxes - Elinkwijk maar een droevige vertoning. Waarschijnlijk hebben de Rotterdammers gedacht dit zachte eitje op hun gemak te pellen. En hoewel Elinkwijk er maar bitter weinig van terecht bracht konden de Utrechters dank zij dé laksheid van de Maasstedelingen door invaller Theunis- sen een 01 voorsprong nemen. De 3500 toeschouwers zowel als de spelers van Xerxes werden toen wakker en de wat grotere activiteit bij Xerxes leidde nog voor de rust tot de gelijkmaker van Heyerman. Dat gebeurde vla een straf schop wegens haken. In'de tweede helft was het dezelfde Heyerman, die voor de overwinning van Xerxes zorgde. Machteloze voorhoedes en anderzijds goed verdedigen hebben de strijd G.V.A.V.D.W.S. zonder doelpunten doen verlopen. De Groningers zijn in het eerste kwartier na de rust nog het dichtst bij een doelpunt geweest en de 9.000 toeschouwers smeekten er als het ware om. D.W.S. wist echter ook dit ge vaar te bezweren en de toch al slecht gespeelde wedstrijd ging als de beken de nachtkaars uit. Toen een kwartier na het begin Met- tes Willem n een voorsprong gaf zat er voor de Tilburgers een reële kans op winst in. Toen dezelfde Mettes twee minuten later echter een opgelegde kans liet liggen en uit de tegenaanval een tegendoelpunt ontstond van de voet van Bond, tastte dit het moreel van de Tilburgers aan. Telstar werd geleide lijk sterker, maar tot de rust bleef de stand verder ongewijzigd. Direct in de tweede helft werd het door Andre 21 en in de slotfase werd het door Van Wijk zelfs 31. Voor de 5.000 toeschou wers geen verrassing, wantWillem II kon allang geen vuist meer maken. Een blunder, ditmaal van scheids rechter Klaassens, die in de slotfase een buitenspelgeval van de A.D.O.-er Pas verkeerd uitlegde, bezorgde N.A.C. Telstar—Willem II 3—1 DOS—PSV.2—3 Go AheadSittardia 40 FeyenoordSparta 21 Ajax—MVV 83 GVAV-DWS 0—0 Fortuna '54—FC Twente02 ADO—NAC 4—3 XerxesElinkwijk 21 PROGRAMMA A.S. ZONDAG: P.S.V.FC Twente Ajax—Fortuna '54 Elinkwijk—Go Ahead Willem H—NAC XerxesTelstar MVV—DOS FeyenoordADO TelstarWillem II D.O.S.—P.S.V. Go AheadSittardia FeyenoordSparta G.V.A.V.—D.W.S. FortunaF.C. Twente A.D.O.—N.A.C. F.C. Den BoschHolland Sport EindhovenR.C.H. F.C. ZaanstreekD.F.C. Blauw WitVolewijckers ExcelsiorGooiland V.V.V.Baronie toch nog een onverdiende nederlaag. De 14.000 toeschouwers kregen vooral voor de rust een interessant duel te zien, dat zich kenmerkte door uitstekend voetbal. De voorwaartsen van A.D.O. bleken toen gevaarlijker dan die van N.A.C. Dat resulteerde in twee doelpun ten voor de Hagenaars, waarvan Aarts en Pas de makers waren. In de twee de helft leverde een offensief van NAC ook twee treffers op en wel van Ves- ters en Saris. Opnieuw twee treffers van Pas, waarvan de laatste zeer aan vechtbaar, brachten A.D.O. weer op twee doelpunten voorsprong. De moe deloos geworden Bredanaren kwamen niet verder dan een doelpunt van Van Gorp uit een strafschop. Ajax 21 17 3 1 37 85—22 Feyenoord 21 13 6 2 32 50—20 Sparta 21 13 4 4 30 33—18 ADO 21 12 5 4 29 45—25 Go Ahead 21 12 2 7 26 40—19 PSV 21 9 6 6 24 42—35 GVAV 22 9 5 8 23 34—30 Xerxes 21 8 6 7 22 33—28 DWS 22 7 8 7 22 38—41 Sittardia 22 7 6 9 20 23—28 MVV 21 5 9 7 19 26—39 NAC 21 5 7 9 17 31—35 DOS 21 7 3 11 17 31—48 FC Twente 21 4 8 9 16 28—40 Fortuna '54 21 5 5 11 15 32—45 Telstar 21 5 5 11 15 30—47 Willem II 20 2 5 13 9 22—54 Elinkwijk 21 2 3 16 7 20—69 OSTENDE Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond zal zater dagavond na de interland België-Neder- land wel tot de conclusie gekomen zijn, dat het weinig zin meer heeft om een wedstrijd tegen onze zuiderburen te houden. De Nederlandse heren, die be paald niet foutloos turnden, versloegen de Belgen, van wie sommigen de in druk maakten of zijn een toestel voor de eerste keer zagen, met ruim ver schil: 247,30—240,05. Voor de verjongde Nederlandse ploeg waarin de twee jonge Brabanders Smulders en Gunneman turners zijn met grote mogelijkheden, moeten te genstanders worden gezocht van wie men kan Ieren en dat was bij deze Belgische ploeg bepaald niet het geval. Vooral op de „moeilijke" onderdelen, het paardvoltigeren en het rek, brach ten de Belgen er niets van terecht. Door het strenge jureren werd dit alles nog eens duidelijk geaccentueerd. Het cijfer negen, dat internationaal als aanvaardbaar geldt, werd alleen bij het paardspringen enkele malen ge geven. Na de eerste twee onderdelen, de vrije oefening en het paardvoltigeren, was de aardigheid er voor het handjevol toe schouwers, dat verspreid in de koude zaal van het Ostendse sportcentrum zat, allang af. Nederland stond toen DEN HAAG Het bestuur van Feyenoord is er sterk voor geporteerd Joop Brand (31), de tweede trainer van Go Ahead naast dr. Fadrhonc, te enga geren als trainer na vertrek van Willy Kment. Go Ahead heeft echter een be slissende stem in het kapittel, aange zien Brand onder contract staat van de Deventèr club. Tussen Go Ahead en Joop Brand be staat daar echter verschil van mening over. Brand heeft nl. een opzegter mijn van een half jaar en zijn con tract loopt af op 1 juni. Die opzegter mijn heeft Brand niet in acht geno men en Go Ahead wenst hem daaraan te houden, om ook het volgend seizoen over hem te kunnen beschikken. Feyenoord-manager Guus Brox: „Dat is uiteraard een zaak tussen Go Ahead en Brand, daar kunnen en mo gen wij niet tussen komen. Wanneer Brand vrij zou zijn is de kans inder daad groot, dat wij met hem tot een overeenkomst komen. Het zou mis schien wel eens goed zijn met een jon ge Nederlandse trainer in zee te gaan." Naar verluidt heeft Joop Brand de K.N.V.B. verzocht te willen bemidde len tussen Go Ahead en hem. Hij acht het namelijk een dusdanige posi tieverbetering, dat hij die kans niet mag laten verlopen. Vooral niet, om dat een dergelijke kans niet snel terug- keert. DEN HAAG Noorse voetbaloffi cials waren gistermiddag bij Feyenoord Sparta. Doel van hun komst; een be spreking met Feyenoord-trainer Willy Kment om als bondscoach in dienst te treden van de Noorse Voetbalbond. De Oostenrijker Willy Kment (51), die na zijn derde seizoen aan het ein de van de competitie de Rotterdamse stadionclub gaat verlaten, was eerder al bijna vijf jaar werkzaam in Noorwe-fi gen. Kment begon na zijn actieve voetbal loopbaan als trainer zijn carrière bij een Noorse club. Na twee jaar volgde zijn aanstelling als bondscoach. Op ei gen verzoek kreeg hij ontslag om trai ner te worden bij V.V.V. Na V.V.V. ging Kment korte tijd te rug naar Noorwegen en trainde daarna achtereenvolgens in Nederland DOS en Feyenoord. Aanvankelijk wilde Kment na zijn Feyenoord-periode terug naar Oostenrijk, naar zijn gezin. Kment heeft zeker belangstelling om opnieuw als bondscoach naar Noorwe gen te gaan: „Het Is daar prettig wer ken, al mag niet worden verbéten, dat het in Noorwegen amateurs zijn". De Noorse officials hulden zich in stilzwijgen of het de bedoeling was Feyenoordbestuur was daaromtrent nog niets verzocht. bijna vijf punten voor en de enige vraag die bleef was of Cor Smulders erin zou slagen de Belg Pieter Milh nog van de eerste plaats te verdringen. De stevige P.S.V.-er verspeelde aan de ringen en het rek echter te veel om de Belg te verslaan. Dat de verjonging in de Nederlandse topploeg gaat doorwerken kwam ook opnieuw tot uiting. Gerrit ten Bos, ach ter veelvoudig kampioen Willy Jagers, die wegens een blessure verstek moest laten gaan, jarenlang de tweede man, bracht het niet verder dan een zesde plaats, waarmee hij alleen de Volen- dammer Alex Knip, die nogal wat mis lukkingen had,achter zich hield. Ten Bos, vooral zwak aan ringen en rek zal het tijdens de finale van het Neder lands kampioenschap in Groningen on getwijfeld bijzonder moeilijk krijgen te gen Smulders, Gunneman en de Utrech ter Snellenberg, die in vergelijking met de andere deelnemers op enkele onder delen bepaald te laag gewaardeerd werd. APELDOORN De koplopers in de eerste divisie zyn er gisteren in geslaagd hun goede posities te handhaven. Lijst aanvoerder NEC nam tegen De Graaf schap geen enkel risico en zegevierde met 02. Volendam bleef tegen DHC '66 aan de goede kant van de score en Holland Sport bleef, nog wel in Den Bosch, de baas over FC Den Bosch, dat daardoor zyn vierde plaats moest af staan aan SC Cambuur, dat overigens tegen SC Drente toch een veer moest laten: 11. Doordat ook De Volewyckers verloor belandde De Graafschap dank zy 'n beter doelgemiddelde nog niet be neden de beruchte streep, hoewel zyn positie weinig rooskleurig is. Velox bleef de onderste plaats bezetten door een nederlaag tegen Heracles. EindhovenRCH 21 Vitesse—SVV 3—0 FC Den Bosch—Holland Sport .1—3 RBCAlkmaar 15 SC DrenteSC Cambuur 11 Blauw WitDe Volewijckers 10 FC ZaanstreekDFC 31 KEULEN De internationale Duitse indoortenniskampioenschappen van Keu len zijn dit weekeinde door Engelse spe lers en speelsters beheerst. Bij de heren zegevierde Roger Taylor in de finale met 119, 61, 36, 63 over de Fransman Pierre Darmon. Ann Jones, die ook reeds de titel op haar naam had gebracht in 1960, 1963 en 1966, prolon geerde haar kampioenschap door een zege binnen het half uur met 61, 60 op de Belgische Ingrid Loeys. Na hun overwinningen in de enkel spelen zorgden Ann Jones en Roger Taylor voor de derde Engelse zege door in de finale van het gemengd dubbel het Franse echtpaar Rosemarie en Pierre Darmon met 1614, 86 te verslaan. De titel in het herendubbelspel ging naar de Frans-Duitse combinatie Pierre Darmon-Wilhelm Bungert, die de jonge Fransen Daniel Contet en Patrice Beust met 97, 64, 61 versloeg. In de fi nale van het damesdubbelspel kon Ann Jones, met de Westduitse Heidi Orth Schildknecht, niet tot een overwinning komen. De Frangaise Monique Salfati en Rosemarie Darmon eisten nogal ver rassend de titel voor zich op: 63, 26, 6—4. PRETORIA De 14-jarige Zuidafri- kaanse zwemster Karen Muir verbeter de zaterdag tijdens de kampioenschap pen van Noord-Transvaal het wereld record over 220 yards rugslag met een tijd van 2 min. 27.7 sec. Karen Muir, die al haar rivalen ver ach ter zich liet, was daarmee 0,5 sec. snel ler dan haar eigen record, dat zij met 2 min. 28.2 sec. in augustus in Vancouver zwom. Volendam DHC '66 4—2 HeraclesVelox 4—0 De GraafschapNEC 0—2 NEC 25 15 7 3 37 51—23 Volendam 26 14 8 4 36 63—32 Holland Sp. 26 15 4 7 34 50—24 SC Camb. 26 11 10 5 32 41—30 FC Den B. 26 12 7 7 31 45—30 Eindhoven 25 12 6 7 30 39—31 Blauw Wit 25 11 7 7 29 32—22 Heracles 25 9 11 5 29 35—29 DFC 26 9 11 6 29 46—40 RCH 26 10 8 8 28 33—28 FC Zaanst. 25 10 6 9 26 32—33 Alkmaar 26 12 2 12 26 41—39 Vitesse 26 9 7 10 25 39—42 RBC 26 10 3 13 23 37—46 SVV 26 6 7 13 19 28—48 DHC '66 26 6 6 14 18 27—55 De Graafs. 26 6 5 15 17 29—46 De Volew. 26 5 7 14 17 30—50 SC Drente 24 2 9 13 13 20—44 Velox 25 4 5 16 13 26—52 DAVOS Tijdens internationale (schaatswedstrijden in Davos heeft de Nederlandse Stien Kaiser het wereldre cord op de 3000 meter op haar naam gebracht. Zij won deze afstand in 5 min 0,8 sec. Veertien dagen geleden reed de Russische Lidia Skoblikova in het Noorse Jordal deze afstand in 5 min 5,9 sec. Zy nam toen met een verschil van eentiende sec het wereld record over van haar landgenote Inga Voronina. Stien Kaiser won zondag de 1000 me ter in een tijd van 1 min 34,0 sec, eveneens een persoonlijk record. Zij bleef op deze afstand 2,2 sec boven het wereldrecord van Skoblikova en 1,6 sec onder haar eigen record, dat zij een week geleden in Grenoble op 1.35,6 bracht. Stien Kaiser won de wedstrij den in Davos met een puntentotaal van 192,700. Carry Geyssen werd twee de met 199,066 pnt. De prestatie van Stien Kaiser was des te opvallender, omdat zij bij de on derlinge wedstrijden van de dames kernploeg in het geheel geen tegen stand had en bovendien het weer niet meewerkte. Het ene moment was de temperatuur rond het vriespunt, om bij de eerste de beste zonnestraal op te lopen tot zeven graden boven nul. De 28-jarige Stien Kaiser deerde het allemaal niet. Ze vestigde zaterdag twee baanrecords met 46,7 sec op de 500 meter en 2 min 24,6 sec op de 1500 meter. Op beide afstanden was zij nog nooit zo snel geweest. Zondag STIEN KAISER in topvorm demonstreerde zy nog duidelijker, dat haar kansen op het wereldkampioen schap half februari in Deventer ook sinds de comeback van Lidia Skobliko va nog lang niet vervlogen zijn door grandioze prestaties op de 1000 en 3000 meter. Vooral op de 3000 meter, de af stand, die zij onlangs won bij de voor- Olympische Spelen in Grenoble, was Stien Kaiser sneller dan ooit tevoren. Zegevierde zij in Grenoble met een tijd van 5.15,7, ditmaal bleef zij daar bijna elf seconden onder om met 5.04,8 een nieuw wereldrecord te vestigen. Geen van Stien Kaiser's ploeggenoten kon in haar spoor blijven, al leverde Ans Schut met 5.14,8 een alleszins accepta bele prestatie. TSCHELJABINSK Haar grote klasse toonde zaterdag de zesvoudige Olympische kampioene Lydia Skobli kova tijdens de winterspartakiade in Tscheljabinsk. Zij zegevierde met een totaal van 199.200 pnt. Haar prestaties op de vier onderdelen waren 500 m 47,8, 1000 m 1,37, 1500 m 2.29,7, 3000 m 5.15,6. PROGRAMMA A.S. ZONDAG: FC ZaanstreekEindhoven SC Drente—NEC Blauw Wit—Velox In de kopgroep van de tweede divisie rommelde het geducht. Haarlem leed een volkomen onverwachte 24 neder laag tegen Helmondia '55, doch had toch het geluk nog weer op zyn hand, omdat NOAD van Limburgia verloor en ito da JC een punt verspeelde van Wageningen. De enige ploeg, die van het falen der Haarlemmers volledig profjjt trok, was FC VVV, dat van De Baronie won. Ook HVC stelde ernstig teleur door, op eigen terrein nog wel, de punten aan Veendam te laten. AGOVV slaagde erin in Den Bosch tegen Wilheimina op de volle winst beslag te leggen. Hermes DVSZwolse Boys 71 Roda JCWageningen 22 Wilheimina—AGOVV 1—5 HaarlemHelmondia '55 24 ExcelsiorSC Gooiland 21 HilversumHeerenveen 20 ZFC—EDO afgel. FC VVV—Baronie 2—6 HVC—Veendam 0—2 PEC—Fortuna VI2—2 1—0 60—25 44—24 41—22 LimburgiaNOAD Haarlem 25 15 6 4 36 VVV 26 12 10 4 34 Roda JC 25 13 7 5 33 NOAD 26 12 7 6 33 Limburgia 26 11 10 5 32 HVC 25 11 9 5 31 Excelsior 26 13 5 8 31 Fortuna VI. 25 10 10 5 30 Veendam 24 12 5 7 29 Wagening. 26 12 5 9 29 PEC 25 12 3 10 27 Gooiland 26 8 11 7 27 ZFC 24 10 5 9 25 Helm. '55 26 9 7 10 25 Baronie 24 10 4 10 24 EDO 24 9 4 11 22 Wilheimina 24 8 6 10 22 AGOVV 26 9 3 14 21 Heerenveen 26 9 3 14 21 Herm. DVS 26 6 .8 12 20 Hilversum 26 5 4 17 14 rubantia 25 4 3 18 11 Zw. Boys 26 1 3 22 5 35—27 42—33 42—24 42—30 36—21 37—27 35—37 50—45 26—24 33—34 32—32 3640 33—33 30—37 40—44 31—51 29—40 28—54 29—67 15—65 PROGRAMMA A.S. ZONDAG: V eendamWilheimina FortunaHaarlem Roda JCEDO ZFC—FC WV Eindhoven - RCH 2-1: Van Dies- sen 1-0 en 2-0, Maslo 2-1, rust- ea eindstand. Toeschouwers: 5.000 Vitesse - SW 3-0: Verhagen 1-0, 2-0 en 3-0 rust- en eindstand. Toeschouwers: 6.000 Den Bosch - Holland Sport 1-8: Valkenhof 0-1, Zuiderwijk 0-2, rust, Roode 0-3, Borsten 1-3. Toeschouwers: 9.000 RBC - Alkmaar 1-5: Van Hal 1-0, Vredenburg 1-1, Böhne 1-2, Beets 1-3, Van Rijssel 1-4. Toeschouwers: 3.000 Drente - SC Cambuur 1-1: Hogen- berg 1-0, rust, Mulder 1-1. Toeschouwers: 2.500 Blauw-Wit - De Volewijckers 1-0: Jonker 1-0, rust- en eindstand. Toeschouwers: 2.000 FC Zaanstreek - DFC 8-1: Bruin Slot 1-0, De Jager 2-0, rust, Bruin Slot 3-0, Vrauwdeunt 3-1. Toeschouwers: 1.500 Volendam - DHC '66 4-2: Tol 1-0, Van Tettero 1-1, rust, Kras 2-1, Mühren 3-1, Tol 4-1, Gouw 4-2. Toeschouwers: 2,000 Heracles - Velox 4-0: Morsink 1-0, Reekers 2-0, rust, Morsink 3-0 en 4-0. Toeschouwers 2.000 De Graafschap - NEC 0-2: Werts 0-1, rust, Geutjes 0-2. Toeschouwers 10.000 Hermes DVS - Zwolse Boys 7-1: Heikamp 1-0, Klein 2-0, rust, Van Kooten 3-0 en 4-0, Klein 5-0, Van Kooten 6-0, Klein 7-0, De Vries 7-1. Toeschouwers: 750 Roda JC - Wageningen 2-2: Roe- lofs 0-1, Van Ernst 0-2, Gnilca 1-2, rust, Mommers 2-2 (pen.). Toeschouwers: 4.000 Wilheimina - AGOVV 1-3: Harmse 1-0, rust, Schaaphok 1-1, Schreuder 1-2, Van Galenkast 1-3. Toeschouwers: 2.500 Haarlem - Helmondia '55: Kreekels 0-1, v. d. Laar 0-2, Kreekels 0-3, Cou perus 1-3, rust, Peters 2-3, Van Ber- lo 2-4. Toeschouwers 3.500 Excelsior - SC Gooiland 2-1: Beek 1-0, Weber 2-0, Van Cramer 2-1. Toeschouwers: 2.000 Hilversum - Heerenveen 2-0: Roo- tert 1-0 en 2-0, rust- en eindstand. Toeschouwers: 500 ZFC - EDO. Afgelast. FC WV - Baronie 2-0: Orsels 1-0, Verbong 2-0, rust- en eindstand. Toeschouwers: 4.500 HVC - Veendam 0-2: Kerkhof 0-1, rust, Pascal 0-2. Toeschouwers 2.500 Limburgia - Noad 1-0: 0-0 rust, Stalman 1-0. Toeschouwers 5.000 PEC - Fortuna VI. 2-2: v. d. Heide 1-0, Brugmans 2-0, Koops 2-1 e.d., rust, Verweel 2-2. Toeschouwers 3.000

De Vallei | 1967 | | pagina 7