Veenendaals dagblad Opnieuw onlusten in Spanje Buiten Sovjet-Unie eert prof. Oort Tsjingtao door Mao heroverd Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Soekarno in handen van het leger Politie viel ook drie journalisten aan Twee broers overreden Waarom wèl kleuren-tvmaar geen werk voor duizendenbouwvakkers BRAND IN ZWEEDSE SCHOOL PAUS SPRAK MET PODGORNY Zuidwestenwind Madrileense studenten slaags met politie en stakingen in vele grote steden Graafschapbode dagblad Voorzitter wegenbouwersver. verwondert zich: Periodieke keuring voor P.T.T.'ers boven de veertig Sluimerrol Samenwerking met Wegener In paniek Prinses Margriet en haar man op Sint-Maarten Spoorwegstaking in Frankrijk In Rio wel 1500 slachtoffers Demonstraties mor Franse ambassade Oorlog slokt in Vietnam ONTVOERING IN BERLIJN Ruziemakers staken elkaar met hetzelfde mes f Boven Denemarken bleef de vorst- f grens ongewijzigd en deze heeft nu I de neiging zich weer naar het noord- I oosten terug te trekken. Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm3757 en 3955 (red Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Reel.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926 Uitg. Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1,50, ieder woord m9er 15 cent DINSDAG 31 JANUARI I967 4le JAARGANG DEN HAAG Op korte termijn zal het eerst in de grote centra het mannelijk personeel van de P.T.T., dat ouder is dan 40 jaar, in de gele genheid worden gesteld een uitge breid periodiek preventief geneeskun dig onderzoek te ondergaan. De be drijfsgeneeskundige dienst van de P.T.T. begint hiermee een vorm van onderzoek, die op zo grote schaal toegepast volgens 't P.T.T.-maand- blad „Bedrijfsbanden", uniek is in de wereld der bedrijfsgeneeskunde. Het medisch onderzoek, dat op basis van vrijwilligheid zal geschieden is voornamelijk gericht op hart- en vaatziektes en kanker.- Wat de Nederlandse bevolking betreft, sterft tussen de leeftijd van 35 en 65 jaar een op de vijf mannen; bij vrouwen een op de acht. Bij de man nen in deze leeftijdsgroep is in twee van de drie gevallen de doodsoor zaak een hart- en vaatziekte of kan ker. Voor de genezingskansen is het van groot belang, dat de symptomen van deze ziektes tijdig wórden ont dekt. Naast deze, zoals de P.T.T. het noemt „medische screening", zal de perio dieke doorlichting op mogelijke t.b.c. en andere longaandoeningen blijven bestaan. De P.T.T. is met de manne lijke employés boven de 40 jaar be gonnen, omdat gebleken is, dat man nen tussen de 35 en 65 de meest „be dreigde" groep vormen. De mogelijk heid bestaat, dat deze leeftijdsgrens later op 35 jaar zal worden gebracht. "VTan voren tot achteren lijkt de grote weide voor het kasteel een minia tuur heuvellandschap door de duizen den molshopen. Ze schenken het over duidelijk bewijs, dat onze zwart fluwelen mijnwerker ook in het win terhalfjaar actief is. Hoogstens trekt hij bij vorst wat dieper in de grond, maar het hoge water van thans is hem hinderlijker; ik onderstel, dat er heel wat mollen op lage weilanden zullen zijn verdronken en dit vinden de boeren best, want ze hebben een hekel aan hopen en ritten. Er wordt vaak vergeten, dat onze levende sluimer rol veel nut doet door het verorberen van de zo schadelijke ritnaalden, en gerlingen en emelten, maar eerlijk heidshalve moet ik zeggen, dat dit voor de regenwormen niet opgaat, want die zijn nuttig. Plinius gewaagt van de grote voorspellende kracht, die uit de richting hunner gangen of ritten valt op te maken. Al naar deze lopen, moet rekening worden gehouden met een sterfgeval of blijde gebeurtenis. Neemt de mol zijn onderaardse weg naar een huis, dan is er een bruiloft aanstaande, maar wie aan zulke din gen gelooft, doet er beter aan, een beurs uit mollebont te maken, want die raakt nimmer leeg. Een wondere manier, om zich van deze dieren te ontdoen is de volgende: een eerbaar meisje neemt op drie zondagen ach tereen vóór zonsopgang van drie mols hopen wat aarde in de hand en strooit deze uit. Dan krijgt de derde buur man de mollen in zijn weiland! Het is een wondere, onsympathieke me thode, die overigens moeilijk zal zijn toe te passen, want er zijn veel te veel hopen en te weinig kuise meisjes 31 januari '67 A. B. WIGMAN ENKOEPING Bij een brand in een lagere school In de Zweedse stad En- koeping zijn maandag twee kinderen en twee volwassenen om het leven geko men. Elf anderen werden met brandwon den en letsel als gevolg van het uit de ramen naar buiten springen in het zie kenhuis opgenomen. Sommige kinderen waren van de derde verdieping naar beneden gesprongen. Het houten ge bouw brandde tot de grond af. DOETINCHEM Met ingang van 1 maart a.s. wordt de Graafschapbode, het tot nu toe vier keer per week ver schijnende nieuwsblad in de Achterhoek en de Liemers, een dagblad. De Graafschapbode is een uitgave van de uitgeversmaatschappij Misset in Doe- tlnchem. Het blad is in zijn 88ste jaar gang en heeft momenteel 21.000 beta lende abonnees. De Graafschapbode zal als dagblad in nauwe technische en redactionele samen werking met Wegeners Couranten Con cern, uitgeefster van o.a. de dagbladen de Nieuwe Apeldoornse Courant, Ede's Dagblad en de Vallei verschijnen. Zondag kondigde De Graafschapbode op originele wijze de nieuwe verschijning aan. Tijdens de rust van de voetbalwed strijd GraafschapN.E.C. droegen meis jes van een plaatselijke gymnastiekver eniging in klederdracht grote borden met de mededeling: ,,De Graafschapbode Dagblad", het stadion Vijverberg rond, terwijl de muziekband van de Vredestein- fabrieken speelde. DJAKARTA Duizenden Indonesische studenten hebben geëist dat het volks congres president Soekarno ontslaat en laat berechten. Een majoor van de Siliwangi-divisie heeft op een pers conferentie in Bandoeng verklaard dat de commandant van het korps, generaal-majoor Dharsono, „vastbe sloten is de oude orde de genadeslag toe te brengen". Zijn divisie heeft Soekarno's bewaking overgenomen. In feite is de president thans gevangene, in handen van het leger. De voormalige vice-president dr. Mo hammed Hatta heeft in Medan, (Noord-Sumatra), gezegd, dat Soe karno vrijwillig moet aftreden om een burgeroorlog te vermijden. „Het staat nu aan president Soekarno om te beslissen wat hij doen zal, nu hij reeds verscheidene malen een wenk heeft gekregen. Als hij zich daaraan niet wenst te storen, moet hij het zelf maar weten", aldus heeft de Indonesische minister van Buitenland se Zaken Malik volgens Antara aan journalisten gezegd. Hij refereerde hierbij aan de waarschuwing welke hij kortgeleden tot tweemaal toe Soekar no had gegeven, om eigener beweging af te treden maar welke de president van de hand wees. „Wij zullen niet iemand verdedigen die niet verdedigd wil worden, of niet naar goede raad wil luisteren", aldus Malik. De minister zal, zo zei hij, binnenkort een bespreking met de president heb ben. Die zou oorspronkelijk reeds vrfl- dag jl. gehouden zijn, maar Malik kon toen de uitnodiging van Soekarno niet aannemen vanwege het bezoek dat de Australische minister van Buiten landse Zaken Hasluck toen aan Dja karta bracht. Het onderhoud zal nu deze week plaatshebben. MADRID Madrileense studenten en veiligheidspolitie hebben maandag opnieuw slag geleverd, toen circa 700 studenten een demonstratieve mars wil den houden. Eei\ politiemacht van honderd man sloeg de demonstranten met gummiknuppels uiteen en heeft ook drie buitenlandse journalisten (de Neder lander Joost de Ruyter en de redacteuren van Reuter en UPI) aangevallen en in arrest gesteld. Vandaag hebben de autoriteiten de universiteit gesloten. De faculteit voor politieke, economische en handelswetenschappen gaat voor onbepaalde tijd dicht omdat deze het centrum zou zijn van ondermijnende activiteit op de universiteit. De overige faculteiten worden voor de tijd van drie dagen geslo ten. Behalve studentendemonstraties, zijn maandag ook in verscheidene fabrie ken stakingen gehouden uit protest tegen de incidenten die zich vorige week bij demonstraties tegen de hoge kosten van onderhoud en voor vrije vakver enigingen hebben voorgedaan. Ongeveer 700 studenten hadden maandag het verkeer buiten de medi sche faculteit van Madrid geblokkeerd en wilden een mars houden naar het rectoraat. Toen de politie hun dit tracht te te beletten ontstond een gevecht, waarbij de studenten met stenen gooi den. Ongeveer 30 politiemannen vielen na de charge de drie verslaggevers aan, die tevergeefs hun perskaarten toonden. Later drong de politie het universi teitsrestaurant binnen, waar talloze stu denten hun toevlucht zouden hebben ge zocht. Een groot aantal studenten zou zijn gearresteerd. Bij het treffen werden verscheidene politiemannen gewond. De strijd op het Universiteitsterrein duurde ruim twee uur. Beledigingen roepende studenten gooiden stenen naar 21 politie-jeeps, vier bussen en drie ge pantserde waterkanonnen die waren sa mengetrokken tussen het restaurant en de medische faculteit. Groepen politie mannen sloegen op op de grond geval len studenten in en drongen de gebou wen binnen. Studenten die het terrein afkwamen, stroomde het bloed langs het gelaat. Toen kort na drieën in de middag de strijd voorbij was, vormden honderden jongeren een lange slinger over het ter rein, klapten in de handen en riepen in koor „Autonomie" en „Democratie maar geen dictatuur*. Honderden an deren die niet mee Tiadden gevochten namen hun roep „Fuera, fuera" (er uit, er uit) over. Later deed de politie een inval in een studentencafé in het centrum van Ma drid, waar een aantal studenten een toevlucht had gezocht. Daar werd een tweede slag geleverd. Ruim 30 studen ten zijn gearresteerd. In Madrid en Barcelona hebben zich stakingen voorgedaan, terwjjl de auto riteiten in paniek probeerden een einde te maken aan de als een sneeuwbal wer kende en gecoördineerde acties van stu denten en arbeiders. In Barcelona verlieten meer dan vijf duizend textielarbeiders hun werk en eisten de vrijlating van hun collega's, die vrijdag waren gearresteerd bij po gingen van oppositiegroeperingen om in het gehele land een grootscheepse pro testdemonstratie te organiseren: Ongeveer vijftienduizend werknemers van de Amerikaanse Standard Electric Company in Madrid gingen om dezelfde reden in staking. Maar zij gingen bin nen een half uur weer aan het werk en daagden de directie uit om iets tegen hun actie te ondernemen. Zevenduizend Asturische mijnwerkers in het bekken van Langreo hebben het werk neergelegd na de arrestatie van 13 hunner collega's. De arrestanten, onder wie acht voor mannen van het officiële syndicaat, zouden van plan zijn geweest een in het buitenland gerijpt plan om verwarring onder de Spaanse arbeiders te stichten uit te voeren. Voorts is meegedeeld dat de stakers bijna uitsluitend ondergronds personeel zijn en dat bovengronds normaal wordt gewerkt. In Sevilla is een protestdemonstratie van duizend metaalarbeiders door de politie met gummistokken uiteengesla gen. Er is een aantal arrestaties ver richt. De demonstranten eisten de vrij lating van een vorige week gearresteer de vakbondsfunctionaris. Hij wordt be schuldigd van onwettige propaganda. CUCAQAO Prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven zijn maandag van Curasao vertrokken naar St. Maarten. Het jonge paar heeft vier dagen van zijn huwelijksreis op Cura cao doorgebracht, na vorige week don derdag te zijn aangekomen uit Cara cas. De Prinses en haar echtgenoot zijn op Curasao de gast geweest van de gouverneur van het eiland. Ze hadden hun reis naar St. Maarten geboekt on der de naam Ruker-Johnson. PARIJS Duizenden spoorwegnian- nen in Frankrijk gaan vanavond om 20.00 Ned. tijd voor 48 uur in staking. De treinenloop i.\ het, gebied Parijs zal vooral doorde staking getroffen worden en wat het lange-afstandsver- keer betreft willen de Franse staats spoorwegen de helft van de treinen lo pende houden. De staking gaat uit van drie vakbon den, waarbij ongeveer de helft van de spoorweglieden is aangesloten, die nieu we loononderhandelingen wensen, in plaats van het huidige stelsel, waarbij het loon is gekoppeld aan de officiële index van de kosten van levensonder houd. AMSTERDAM Op de Plesmanlaan in Amsterdam-West zijn maandag avond twee jongens van 13 en 14 jaar verongelukt. De broers Anton en Jacob Hilversom staken met de fiets de Plesmanlaan over en werden daarbij aangereden door een personenauto. Ze waren beiden op slag dood. Op de Purmerenderweg in Beem- ster is maandagavond de tuinder G. Degeling, vlakbij zijn woning, bij 't oversteken verongelukt. De man werd door een auto aangereden, kwam via de voorruit van de auto op het wegdek terecht en werd vervolgens nog over reden door een truck met oplegger en een tweede auto. Hij overleed ter plaatse. In Dordrecht is maandagmorgen de 14-jarige A. G. J. Schermers op de Mijlweg dodelijk gewond, toen hij met zijn fiets plotseling de weg over stak en door een auto werd gegrepen; 0 Op de autosnelweg tussen Keulen en Frankfort is maandagmorgen nabij Montabaur het echtpaar Staart jes uit Naarden om het leven gekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte de auto, waarin het echtpaar reed, van de rijbaan af, doorbrak de midden bermbeveiliging en botste vervolgens frontaal tegen een tegemoetkomende auto. Beide inzittenden waren op slag dood. De Duitse bestuurder van de an dere auto werd in een ziekenhuis opge nomen. VATICAANSTAD Paus Paulus VI heeft maandag de Russische pre sident Podgorny in een historisch onderhoud ontvangen, het eerste dat ooit aan zo'n lioge communistische functionaris werd verleend. Tijdens het onderhoud, dat een uur en tien minuten duurde, zijn „vraag stukken over het handhaven van de vrede, de verbetering van de betrek kingen tussen de volkeren en proble men over het godsdienstig leven en de aanwezigheid van de katholieke kerk op Sovjet-gebied" besproken, aldus het Vaticaan. De paus gaf Podgorny, die ingenieur is geweest, een exemplaar van de 16e eeuwse „Atlantische code"; een zeld zaam boek dat schetsen van Leonar do da Vinei voor waterbouwkundige werken en de militaire verdediging bevat. Tijdens Podgorny's bezoek waren extra veiligheidsmaatregelen geno men in verband met een bomaanslag die zondagavond schade veroorzaak te aan een r-k. kerk in Rome. Zo was de St. Pieter reeds om twaalf uur anderhalf uur voor de aankomst van Podgorny voor het publiek geslo ten. Anders blijft de St. Pieter altijd open tijdens bezoeken van buiten landse presidenten. RIO DE JANEIRO Een functiona ris van het departement van openbare veiligheid van de staat Rio de Janeiro verklaarde dat het aantal slachtoffers van de overstromingen van vorige week misschien wel 1500 zal bedra gen. De Nederlandse sterrenkundige prof. dr. J. H. Oort (rechts) is benoemd tot buitenlands lid van de Sovjet-Academie van Wetenschappen. De tijdelijke zaak gelastigde van de Sovjet-Uniet in Nederland, de heer I. Gorokhof, overhandigde hem maandagavond, tijdens een bijeenkomst op de Russische ambassade, het bij de benoeming behorende diploma. AMSTERDAM „Volgend jaar zullen wy in kleuren kunnen aanschouwen, dat de besparingen in de consump tieve sfeer, die ons nu dagelijks op de zwart-wit beeldbuis worden aanbevolen, niet hebben plaats gehad". Aldus een uitspraak van ir. H. D. Prins, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers, vandaag op een vergade ring in hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Spreker verwonderde zich over de volgend jaar in te voe ren kleurentelevisie, die, zoals hij zei, ter wille van de werk gelegenheid van enige duizenden werknemers gepaard gaat met belangrijke investeringen uit de algemene middelen. Hij wildé daar tegenover stellen, dat eind 1966 gemiddeld 26.500 werknemers in het bouwbedrijf werkloos waren, die allen werk zouden moeten kunnen vinden in infrastructuurwer ken, woningen en gebouwen, die een functie hebben in onze toekomstige welvaart. In het begin van zijn betoog had de voorzitter de toege nomen omvang geschetst van door leden van de vereniging aangenomen werken: in 1961 337 min en in de jaren '62, '63, '64 en '65 resp. 861, 435, 481 en 578 min. Het afgelopen jaar is er evenwel geen toeneming meer te be speuren. Integendeel: onder invloed van bestedingsbeper- kende maatregelen in de overheidssfeer, speciaal bij de ge meenten, is een teruggang te verwachten van minstens 20% in de opdrachtenportefeuille. Tegen de achtergrond van de nota ruimtelijke ordening, die aangeeft wat nodig is in de toekomst, achtte spreker genoemde teruggang niet verklaarbaar. Slechts wanneer men de eigen plannen als holle theorie beschouwt en in de praktijk ouderwetse conjunctuurpolitiek toepast, kon spre ker het begrijpen. Gaat men op deze manier voort, dan is denken over het jaar 2000 even zinloos als denken over hoe de bodemschatten op de maan te gaan exploiteren. Wijzend op de speciale steunmaatregelen voor het aan trekken van nieuwe industrieën in Noord- en Zuid- Nederland, merkte ir. Prins op, dat de reeds eerder geves tigde nieuwe industrieën zich zonder subsidie te kort gedaan voelen. Wanneer deze gelden worden besteed aan verbete ring van de infrastructuur en het woonklimaat, dan profi teren allen op gelijke wijze, zonder discriminatie. TOKIO De propaganda-organen van Mao Tse-toeng hebben vandaag bekend gemaakt, dat de grote havenstad Tsjingtao met hulp van een legereenheid im veroverd, maar dat daarbij een bloedig tegenoffensief van de volgelingen van pre sident Lioe Sjao-sji moest worden neergeslagen. De woorden „witte terreur" „moord", „marteling" en „geweld" werden gebruikt. Volgens het dagblad van het leger werd de stad op 22 januari door Mao- isten bezet. De verslagen plaatselijke anti-Mao-regering begon met „al de de monen en monsters van de maatschap pij" een offensief op het jonge comité van de revolutionaire rebellen en poog de het bourgeoisgezag voort te zetten. De strijdmacht, die de zijde van Mao had gekozen, wist zich uit de omsinge ling los te scheuren .en sloeg de aanval met geweld neer. Op 28 januari hield de strijdmacht een demonstratie in volle wapenrusting om haar trouw aan Mao te betuigen. „Deze actie van het bevrijdingsleger vormde een zware slag voor de klasse vijanden en hielp de verblinde bevol king te ontwaken", aldus het dagblad van het leger. De strijd tussen voor- en tegenstan ders van partijvoorzitter Mao in Sin- kiang, de provincie In Noordwest-China die aan de Sovjet-Unie grenst, duurt voort. Tegenstanders van Mao, gesteund door 22 van de 23 regimenten geregel de troepen die in het betr9kken gebied zijn gelegerd, hebben in de nacht van 27 op 28 januari 70 personen, onder wie talrijke vrouwen en kinderen, gedood. Dit stond maandag te lezen op een muurkrant in Peking. Het enige regiment dat op de hand van Mao is, zou in Sjih Ho Tzoe aan de Russische grens zijn omsingeld. De officieren zouden echter weigeren zich aan de overmacht over te geven. Een in de Sovjet-Unie gestationeerd Turks vluchtelingen-leger, heeft guerril la-invallen gedaan binnen de opstandige communistisch Chinese provincie Sin- kiang, zo heeft een mohammedaanse vluchtelingenfunctionaris maandag in Istanboel verklaard. Het Chinese leger zal voortaan zelf zijn gelederen zuiveren en dit niet meer overlaten aan de Rode Garde. Dit schijnt de voornaamste voorwaarde te zijn voor de medewerking van het le ger aan de „culturele revolutie". Een nieuw bestuur voor Peking, be staande uit trouwe boeren, arbeiders, militairen, studenten en zakenlieden is gevormd. Voorts heeft Mao alle Chine- ze studenten in het buitenland naar huis ontboden. Het Chinese leger heeft de Chinese burgerluchtvaartmaatschappij overgeno men, zo meldt het Russische persbureau Tass uit Peking. Dit zou zijn geschied op bevel van de regering en de mili taire commissie van het centrale par tijcomité. Tass meldde geen nadere bij zonderheden. Het Bulgaarse persagentschap BTS heeft meegedeeld dat volgens berichten uit Peking, de vrouw van de Chinese president, Lioe Sjao-sji, een mislukte zelfmoordpoging heeft gedaan. Na de demonstraties voor de ambas sades van de Sovjet-Unie en Zuid-Sla- vië in Peking is vandaag de Franse ambassade het doelwit geworden van de protesten van de rode gardisten en arbeiders tegen de arrestatie en „mis handeling" van Chinese studenten in Parijs. SAIGON Wanneer men op het ogenblik in Saigon een knal hoort weet men niet of het weer een aanslag is of dat de jeugd bezig ls „Tet", het Viëtnamese Nieuwjaar, in te luiden. Dat officieel op negen februari begint. Zoals elk jaar om deze tijd heeft zich ook nu weer een luwte ln de oorlogs handelingen ingezet. De Amerikaanse en Viëtnamese communiqués maken gewag van minder belangrijke gevech ten. Ook de Viët-Cong schijnt aan deze impasse mee te werken. Het Nieuwjaar moet met alle moge lijke intensiteit worden ingeluid, met als gevolg dat deze week in Saigon de ruiten dag en nacht trillen van de feestknallen. Een jaar vol angst, zorg en honger ontlaadt zich in deze perio de in een driedaags feest met familie en vrienden. BERLIJN Aan de sectorgrens tus sen Oost- en West-Berlijn heeft zich bij checkpoint „Charlie", de Amerikaanse controlepost midden in Berlijn aan de Friedrichstrasse een incident voorge staan, dat volgens de Westberlynse po litie zou kunnen wijzen op ontvoering. Twee getuigen hadden dichtbij check point Charlie een auto gezien, waaruit de benen van een vrouw staken. De auto reed met volle vaart door geopen de slagbomen naar Oostberlijnse zijde en hield daar halt bij de Oostduitse po- litiebarak. Volgens de Westberlijnse po litie stapten twee mannen uit envoer- den met geweld een vrouw uit de auto. Zij betraden het gebouw, dat daarna voor andere personen gesloten werd. De vrouw zou nog voor betreding van de barak getracht hebben iets te roe pen, aldus de Westberlijnse politie. UTRECHT Twee jongemannen, de 18-jarige P. Z. uit het woonwagenkamp in Driebergen en de 23-jarige M. L. uit het woonwagenkamp in Wijk by Duur stede, zyn in de nacht van zaterdag op zondag bij een vechtpartij in een pa- tates-friteszaak in Wijk by Duurstede zo ernstig gewond, dat ze moesten wor den overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Bij een ruzie tussen de twee, trok Z. op een gegeven ogenblik een mes en stak dat in de hartstreek van L. Hoe wel hij zwaar gewond werd, slaagde L. erin het mes uit zijn lichaam te trekken en dat op zijn beurt in de rug van Z. te steken. Oorzaak van hun ruzie was waar schijnlijk een familievete, die onlangs weliswaar was bijgelegd, maar die na een paar biertjes in een café weer schijnt te zijn opgelaaid. In de nacht van zaterdag op zondag is de 29-jarige chauffeur-barpor- tier A. van E. neergestoken, toen hij op het Huygensplein in Den Haag een ver loofd paar, dat door onbekenden werd lastig gevallen, te hulp wilde komen. Van E. liep steken op in de borst, rug en zijde en moest in ernstige toestand in het ziekenhuis Zuidwal worden op genomen. De nog onbekende dader be hoorde tot een groepje kleurlingen of buitenlandse arbeiders, dat na de vecht partij op de vlucht sloeg. j Een hogedrukgebied heeft zich het afgelopen etmaal van Scandinavië I naar West-Rueland verplaatst en ver- I volgt nu zijn weg in zuidelijke rich- ting. De koude lucht, waarmee dit hogedrukgebied is gevuld, heeft zich ook over een groot deel van de Bal- I *an, Polen en Noordoost-Duitsland uitgebreid. Een depressie ten westen van Schotland verplaatst zich. verder op- vullend, in de richting van de Noord- zee. Langs de zuidflank ervan blijft I het komende etmaal met een over- I wegend matige zuidwestelijke wind zachte lucht naar West-Europa stro- j men. In deze stroming komt een zwakke frontale storing voor. Achter deze storing, die ons land zonder I neerslag van betekenis zal passeren. neemt woensdag de kans op opkla- 1 ringen toe.

De Vallei | 1967 | | pagina 1