groei van „Larsheim GVVV-DOVO in zomer: mogelijk begin verdere samenwerkin HDS geeft toch gymuitvoering Rivaliteit dikwijls niet meer gezond In lagere klassen enkele rake klappen uitgedeeld Juniorenvoetbal in onze streek Enorme groei in tijd van acht jaar Accommodatiegebrek remt de Weekagenda Utrecht Sportverbroedering in Veenendaal onmogelijk? DOVO hedenavond tegen HYC Nog geen baan voor tennisclub Larsheim Slecht weekend voor DVSA-ploegen Geen winst voor Hemur-enge Communiqué van beide clubbesturen Volleybalclub „Larsheim" leed nederlaag Baldadigheid in Rhenen Van bridge tot woudlopen Rhenense dames op excursie organiseert G.M.v.L. forumavond DOVO EN VEENENDAAL TEGEN PLAATSELIJKE WEDSTRIJDEN Gelijk dividend AMRO-bank Biljartbond Wageningen e.o. Candia-Valleiv.: 1-2 Musketiers-DOVO: 1-1 Installatie commissie wering schoolverzuim Daggeld hoger UINbUAi=> JI JANUARI 1967 RHENEN Baldadige jongelui heb ben maandag in de Rijnstraat de ruiten van enkele auto's ingegooid. Ook wer den er vernielingen aangericht aan het Keldermanspad. De politie stelt een on derzoek in. LEERSUM Toen mevrouw Van der Velde in 1959 begon met het op richten van een baïletgroepje voor kleuters, had ze nooit kunnen vermoe den, dat uit haar initiatief een zo gro te vereniging als Larsheim zou groei en. Nu, acht jaar later, is Larsheim in Leersum een begrip geworden. Me vrouw Van der Velde tertelt over haar oprichting van een balletgroep op een manier of het heel eenvoudig is ge gaan. „Er moest eerst een garantie comité gevormd worden om gebruik te kunnen maken van de gymnastiek zaal. Die mensen waren al gauw te vinden". Het garantie-comité bestond uit: mevrouw Versteeg-Adams, me vrouw Vos-Rijkens, mej. Romijn, me vrouw Van der Velde en de heer Wes- terdijk. Uk dit persoonlijke initiatief ontstond ook al gauw een ritmiek- groep voor de dames. Mej. Romijn uit Zeist werd met de leiding belast. Dat mej. Romijn het prettig werken vindt in Leersum, bewijst wel het feit, dat ze nu haar werk nog even enthousiast doet. Toen deze twee groepen steeds groter werden, werd het idee geboren om een vereniging op te richten. Men zag in, dat er in Leersum een grote behoefte was aan nog andere tak ken van sport. Larsheim werd opge richt en tot op heden heeft deze vereni ging bewezen dat ze in Leersum een groot stuk werk verricht. Larsheim omvat vele activiteiten Op het ogenblik is dit aantal uit gegroeid tot tien namelijk: judo, ballet, ritmiek, volleybal, kegelend, bridge, badminton, pottenbakken, tennis en woudlopen. Een van de enthousiaste bestuursle den van Larsheim, de heer De Grefte zegt, dat er nog andere verenigingsac tiviteiten op het programma staan. „Wij gaan binnenkort starten met een pony-club en als het zwembad in Leer sum realiteit wordt, dan zal er zeer ze ker een zwemclub aan worden toege voegd". De heer De Grefte maakt zich een beetje zorgen over de accommoda tie in Leersum. „Wij hebben een leuke groep die aan pottenbakken doet. Op het ogenblik zijn hier 20 dames lid van. Andere aanvragen moeten worden ge weigerd omdat we geen ruimte meer hebben. We maken gebruik van een lo kaal in de kleuterschool. De dames verplaatsen zich dan hele maal in de kleutersfeer, want ze zitten op kleine kleuterstoeltjes. Het werk dat hier onder leiding van mevrouw Hou- kes wordt gemaakt is echter geen kleu- terwerk." Het werk van de dames getuigt van een groot enthousiasme en een goede lei ding. Het gemaakte werk wordt in de poterle van de heer en mevrouw Hou- kes gebakken. De heer De Grefte is een groot voor stander van deze vorm van expressie. „Larsheim zou zo graag een groep vrye expressie voor kinderen beginnen, maar we hebben geen ruimte". De afdeling tennis maakt gebruik van de tennisbanen in Amerongen. Elke week gaan hier zo'n 35 jeugdleden en senio ren hun balletje slaan. We hopen over een jaar zelf in Leersum een baan te hebben. Er wordt door de gemeente hard gewerkt om een sportpark aan te leggen. Behalve tennisbannen zullen hier voor H.D.S. een paar voetbalvelden worden aangelegd. Het vlaggeschip van Larsheim is onge twijfeld de afdeling judo. Deze afdeling is eigenlijk een unicum in Nederland, omdat judo overal op sportscholen wordt beoefend. Bij Larsheim gebeurt dat in verenigingsverband. Larsheim heeft nog een primeur in Nederland omdat men hier al met judo begint voor kleuters. Het is leuk om te gezicht om de 4-jarige kleuters bezig te zien hoe de 4-jarige kleuters elkaar in de houdgreep nemen. De afdeling judo telt liefst 88 jeugd leden. De heer Van Oosten is belast met de leiding van deze toekomstige Anton Geesinkjes". Naast de echte takken van sport is er ruimschoots de gelegenheid om bij Lars heim ontspanning te vinden (als men sport al niet onder ontspanning ver staat). In Scherpenzeel gaat men 1 maal in de 14 dagen kegelen. 18 mensen gaan hier hun poedeltjes gooien. Ook deze afdeling wil gaan uitbreiden, maar er is geen ruimte meer. De afdeling bridge kampt ook al met STADSSCHOUWBURG (Aanvang alle voorstellingen 20 uur) Zaterdag 28 en zondag 29 jan.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Madame Prin- cesse"; maandag 30 jan.: Toneelgroep Centrum met „De reis om de wereld in 80 dagen"; dinsdag 31 jan.: Toneelgroep Theater met „Hele dagen in de bomen"; woensdag 1 februari: „Lied in de sche mering"; donderdag 2 februari 20.15 u.: Cabaret Pepijn met „Opus 2"; vrijdag 3 februari: Utrechtse Operette met „Wie ner Blut"; zaterdag 4 februari: Neder landse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf"; zondag 5 februari: Nederlandse Comedie met „De Vuur proef". T1VOLI Maandag 30 jan. 20.15 uur: Derde pro menadeconcert van het U.S.O. o.l.v. Paul Hupperts, m.m.v. Elisabeth Lugt, so praan. Werken van Tsjaikowski, Grieg, Sibelius, Auber, Bizet en Ravèl. NICOLA IRERK Zaterdag 19.30 u.: Orgelvesper. NEUDEFLAT N9 Maandag 30 en dinsdag 31 jan. 20.15 u.: Elektronisch concert. Werken van Eimert, Penderecki, Zupko, Gorter en Van Biel. WERFKELDER OUDE GRACHT 135 Zaterdag 28 en zondag 29 jan. 20.30 u.: Muzeval-cabaret met „Dat kan je in je zak steken". PERSEPOLIS Werfkelder Oude Gracht 205 Zaterdag 28 jan. 20 uur: Jazzconcert door het Theo Loevendie Trio. STUDIOKELDER Oude Gracht 156 Donderdag 2 februari 21.30 u.: De Kar- gadoor met „Hoetenennie met Ronnie Grant en Sonja Bernd't". Folksongs. het ruimteprobleem. In de winter kan men namelijk gebruik maken van hotel „Vogelesang", maar in het seizoen zit dit hotel vol met gasten zodat de bridge club er niet terecht kan. Op de vraag of deze grote activitei ten niet op organisatorische moeilijkhe den stuiten antwoordt de heer De Gref te ontkennend: „Nee, dat is fantastisch geregeld. Larsheim heeft een dagelijks bestuur, bestaande uit de heer Van der Velde voorzitter, mevrouw De Jong, se cretaresse en mevrouw van Loon, pen ningmeesteres. Naast het dagelijks be stuur zijn er vijf bestuursleden die elk belast zijn met een of meer takken van sport. De heer Benink neemt de afde ling judo, kegelen en woudlopen voor zijn rekening. De heer Buning is belast met volley bal en badminton, de heer Van Kooten regelt alles voor het bridgen, mevrouw Witzenburg zorgt ervoor dat op de af deling ballet en ritmiek alles op rolletjes loopt. Mevrouw De Jong heeft de supervisie over het boetseren. Ik ben belast met de organisatie van het tennissen", aldus de heer De Grefte. Ieder bestuurslid wdrdt geassisteerd door een contactlid. Een contactlid wordt uit en door de groep gekozen, waaraan dat lid zelf actief deelneemt. Op sommige bestuursvergaderingen brengen de contactleden bij het bestuur hun wensen naar voren. Een zeer de mocratische vorm van een vereniging besturen en zo veel gemakkelijker." De feestavonden van Larsheim beant- RHENEN Na een zeer geanimeer de en leerzame cursus van de wijkver pleegster Zuster Slagter over zieken verpleging thuis, ontmoette een andere groep dames van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Huisvrouwenver» eniging tijdens een bridgedrive een aantal leden van de afdeling Wagenin- gen. De Rhenense dames deden het lang niet slecht en sleepten menig prijsje in de wacht. Zes en veertig leden van de afdeling Rhenen namen deel aan een excursie naar De Gruyter in Dert Bosch. Om dat er zoveel animo voo deze excur sie was, moesten enkele bestuursleden zich terugtrekken, opdat in elk geval de geïnteresseerde leden allemaal konden worden toegelaten. Het is een enorm succes gewordey. Iedereen was vol ldf over de manier waarop de firma De Gruyter de dames ontving. Nadat eerst een kopje koffie was ge nuttigd, werd de afdeling bezocht, waar de soep, jam, pudding, vermicel li, biscuit en ontbijtkoek worden ge produceerd. Na een uitstekend ver zorgde koffietafel, gratis aangeboden, werd de drukkerij bezocht. Ook de koffiebranderij stond op het program ma, evenals de thee- en chocoladefa briek. Na een gezellige thee in de ont vangstsalon zag men tot besluit ook nog een film over het bedrijf. Alle da mes waren opgetogen over de mooie dag. Dinsdag 7 februari wordt een lezing over bont gegeven in paviljoen „De Grebbeberg". woorden niet aan de verwachtingen. Dit komt volgens de heer De Grefte doordat Larsheim veel leden telt die pas in Leer sum zijn komen wonen. Een H.D.S.-feest bijvoorbeeld is een dorpsfeest maar bij ons ligt dat veel moeilijker." Nu het woord H.D.S. voor de tweede keer valt tijdens dit gesprek komt meteen de vraag naar voren hoe de verhouding is tussen beide verenigingen. De heer De Grefte zegt, dat de verstandhouding prima is en de beide verenigingen zien elkaar niet als concurrenten. Beide verenigingen streven' het zelfde Een aantal jonge judoërs van Lars- i heim in actie. O doel na namelijk de mensen in Leersum de kans bieden om hun favoriete sport te beoefenen. Juist de komende jaren zullen we elkaar nodig hebben om zo gauw mogelijk in Leersum een eind te maken aan gebrek aan goede en verant woorde sportaccomodatie. De heer De Grefte besluit met te zeggen: „De ge meente heeft haar goede wil getoond. Larsheim en H.D.S. ook, dus het moet ook in Leersum mogelijk zijn. LEERSUM De Leersumse sportver eniging H.D.S. staat de komende weken weer heel wat werk te wachten. Vorig jaar werd voor het eerst sinds lange jaren weer een gymnastiekuitvoe- ring in de zaal gegeven. Deze avond werd een groot succes, en men wil nu deze traditie voortzetten. Het bestuur heeft ondanks het gebrek aan een goé de zaalacoommodatie besloten op 16 fe bruari een uitvoering te geven. Vorig jaar al moesten veel belang stellenden, toen ze naar de prestaties van H.D.S. wilden komen kijken, naar huis worden gestuurd omdat er geen plaats meer voor hen was. Dit jaar is het ruimteprobleem nog knellender om dat het aantal deelnemers groter is. Aan het woord is de secretaris van H.D.S., de heer E. N. van Doorn. „Het bestuur van onze vereniging heeft zich over dit probleem al veel zorgen ge maakt. Wij hadden in eerste instantie, naar onze mening, een goede oplossing gevonden om alle belangstellenden aan hun trekken te laten komen. We wilden de uitvoering splitsen in een middaguit voering voor de jeugd van 4 tot 12 jaar en een avonduitvoering voor de groepen boven 12 jaar. Om organisatorische redenen kon dat niet doorgaan. Toch gaan we niet bij de pakken neer zitten. De uitvoering gaat dus door, on danks het feit dat het ons veel proble men geeft." Vooral de kleuters leven helemaal naar dit feest toe. Zij willen papa en mama graag laten zien wat ze bij de juf hebben geleerd. Juist voor de klein tjes zou het een grote teleurstelling zijn om te zeggen dat we het niet aandur ven. H.D.S. kiest niet gauw de weg van de minste weerstand,want het is gewend dat het zo veel mogelijk zelf zijn moei lijkheden moet oplossen. RESTEREN De Gelderse Maat schappij van Landbouw afdeling Mid- den-Betuwe organiseert op vrijdag 3 fe bruari in hotel „De Viersprong" te Val burg de jaarlijkse forumavond, die lang zamerhand een traditie is geworden. Het forum wordt gevormd door een zestal deskundigen op agrarisch terrein. Zij zullen vragen beantwoorden over de vol gende onderwerpen: bemesting, ruilver kaveling. veeteelt, fruitteelt, mechani satie en agrarische sociale voorlichting. De forumavond vindt plaats in samen- weking met „Jong Gelre". De jaarlijkse feestavond zal eveneens in Valburg wor den gehouden en wel op 24 februari. VEENENDAAL G.V.V.V. en D.O.V.O. gaan in de zomer een vriendschappe lijke wedstryd tegen elkaar spelen. De besturen van deze verenigingen zijn in een gemeenschappelijke vergadering bijeen geweest en zijn tot dit besluit gekomen. Het communiqué, dat door de besturen van G.V.V.V. en D.O.V.O. uitgegeven is, zegt het volgende: „De besturen van de v.v. G.V.V.V. en D.O.V.O. delen het volgende mede: De voltallige besturen van de v.v. D.O.V.O. en G.V.V.V. zijn in een gemeenschappe lijke vergadering byeen geweest. Het doel van de vergadering was tweeledig: In de eerste plaats zijn beide verenigingen ervan overtuigd, dat de onderlinge ver standhouding van veel vriendschappeiijker aard kan zijn en ook is, dan menig lid of buitenstaander verwacht. Men verwacht door een gezamenlijk optreden naar buiten ook de goede of betere sfeer over te kunnen brengen op de leden van beide verenigingen. In de tweede plaats zullen de belangen van beide verenigingen, die parallel lopen, steeds besproken worden alvorens een standpunt ingenomen wordt. Vooral de houding t.o.v. de Sportstichting zal steeds in onderling overleg bepaald worden. In verband met 't eerstgenoemde aspect heeft D.O.V.O. de uitnodiging van G.V.V. aanvaard om omstreeks juni in 't kader van 't 20-jarig bestaan van laatstge noemde vereniging een jubileum wedstrijd tegen G.V.V.V. te spelen. Te zijner tijd hopen wy hierop terug te komen". dering in Veenendaal onmogelijk?" met: „Wat Veenendaal betreft hier kan ge zien het bovenstaande alleen maar plaats zijn voor een somber pessimis me. Voor een toekomstige doorbraak in de sportgemeenschap zijn weinig reële gronden aanwezig." Vandaag is het 31 januari 1967 en nu is bekend, dat DOVO en GVVV in juni of augustus tegen elkaar zullen uitko men. Misschien is de toekomstige door braak, waarover de schrijver van het ar tikel sprak, dan nu gekomen. Het zou van harte toe te juichen zijn. VEENENDAAL De Veenendaalse tweedeklasser DOVO speelt hedenavond op het terrein „Birkhoven" te Amers foort een wedstrijd tegen de tweede- divisieclub HVC. DOVO zal HVC, dat dergelijke wedstrijden organiseert in het kader van de conditietraining, niet aan treffen op oorlogssterkte. Vermoedelijk zullen tweede-elftalspelers, gecomple teerd met enkele spelers van de betaal de jeugd, DOVO partij bieden. LEERSUM De vriendschappelijke volleybal ontmoeting tussen Larsheim en het Revius Lyceum uit Doorn eindig de in een overwinning voor de gasten. De eerste en de tweede set waren voor het Revius Lyceum, hierna kwamen de Larsheimers los en wonnen de derde en vierde set. De vijfde set ging vlot naar de gasten, waardoor zij de stand op 23 brachten. Setstanden 815, 1115, 15 11, 15—9, 0—15. De trainer van Larsheim, de heer Van de Wilt, zal zijn functie neerleggen. Stu die en drukke werkzaamheden geven hem niet meer de gelegenheid om de tijd aan het volleybal te besteden, die deze afdeling nodig heeft. De dames en heren hebben van hem de elementaire begin selen van het volleybal geleerd. De heer Van Oosten, reeds bij zeer velen bekend als judo-leraar, zal zijn werk voortzetten. De heer Van Oosten wil proberen om het herenteam voor te bereiden op de com petitie. Op het eerste gezicht lijkt het besluit tot een gezamenlijk optreden naar bui ten en 'n vriendschappelijk duel van de ze twee plaatselijke tweedeklassers een heel normale zaak. Niet echter voor de genen, die het Veenendaalse voetbalwe reldje door en door kennen. In elke plaats in Nederland bestaat tussen (sport) verenigingen een zekere rivali teit. In Veenendaal bestaan echter ne gen voetbalclubs en door dit grote aan tal is de rivaliteit niet altijd meer ge zond te noemen. Een vanzelfsprekende zaak: vele verenigingen moeten vech ten om „zelfbehoud", met andere woor den: vechten voor publiek en leden. De woorden „sportverbroedering" en „fu sies" vielen dikwijls, maar tot daden kwam men in de meeste gevallen niet. Daarom is deze stap van twee grote plaatselijke rivalen toe te juichen. Naar aanleiding van het enkele dagen geleden genomen besluit door de bestu ren van GVVV en DOVO lijkt het ons op zijn plaats enkele 1 agmenten uit een kranteartikel van C8 mei 1965. waarin de kijk op de toenmalige) zaken zoals bekend telt de plaats Veenendaal met zijn 25.000 inwoners niet minder dan NEGEN nogal pessimistisch was aan te halen. VOetbalC|Ubs, hetgeen in feite een abnormaliteit is. Vergelijkbare steden (Tiel, Wagenln- Laten we het fijn /—e'en, zoals het gen enz.) hebben er hoogstens drie. Van de negen Veenendaalse verenigingen kunr.cn er nu is," zegt de heer Cuwcrkerk. (secre- vier onder de z.g. bedrijfsclubs worden gerangschikt, de overige vijf zijn „open" clubs» die taris van DOVO-red.i deze mening hetzij op zondag of op zaterdag de voetbalsport bedrijven. Het is duidelijk dat een dcrgclij- vertegenwoordig ik het bestuur, omdat ke versnippering meer nadelen dan voordelen heeft voor wat betreft het plaatselijke spel- we unaniem hetzelfde standpunt inne- Peil en voor het bezoekersaantal per club. In deze stille periode worden overal in do land* men". Wat do opgedane ervaringen in gedaan een aantal clubs te doen fuseren, alleen al om de liquiditeit te Invorderen, het ver'eden inhield.-! r mrnver knn rip ln Veenendaal zijn dergelijke pogingen nog nimmer ondernomen. De zelfstandigheid van hlor nil J2.H -Pt nrnlt ,ed*re vereniging, de binding met haar leden, zijn aspecten die gerespecteerd moeten wor- J f. .e zich met 3 den, al mag wel worden vastgesteld dat een dergelijk aantal verenigingen nadelige invloe- blijft de mening toegedaan, dat het idee den heeft op de Veenendaalse sportwereld als geheel. wel aardig is en de opbrengsten mis- sehien attractief, maar wat DOVO be treft: „Het zal wel nooit gebeuren." De toenmalige voorzitter van GVVV, de heer P. Scholts, zei over samenwer king met plaatselijke clubs onder ande re: „Op een redelijke basis wil GVVV met iedere vereniging samenwerken. Men moet het gemeenschapsbelang die nen." Nadat nog enkele clubbestuurders aan het woord geweest waren eindigde de schrijver van het artikel „Sportverbroe- AMSTERDAM In de vergadering van de raad van commissarissen van de Amsterdam-Rotterdam Bank nv d.d. 30 januari 1967 is besloten aan de op 1 maart 1967 te houden algemene ver gadering van aandeelhouders voor te stellen over 1966 per gewoon aandeel van f 20,een dividend uit te keren van f 2,80 (onv). LEERSUM Hoewel men ver is met de ontwikkeling van de plannen zal er dit jaar nog geen tennisbaan in Leer sum worden aangelegd, zodat de tennis club Larsheim nog te gast zal zijn op de Burgwal in Amerongen. In verband met de beperkte tijd om te spelen zal er te voren een indeling worden gemaakt voor het vrij spelen en de lessen. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de heer A. de Grefte, Industrieweg 4 te Amerongen, tel. 2017. VEENENDAAL Behalve enkele niet verwachte uitslagen in de wedstrij den van de Biljartbond Wageningen en Omstreken kwam de opheffing van de biljartvereniging LIDO uit Lienden als een verrassing. De teams van LIDO zullen niet meer aan de competitie deel nemen. In de hoofdklasse boekten de „zware jongens", Terminus 1, Ons Hoekje 1 en Zeldenrust, weer grote overwinningen en ze blijven daardoor stevig in de kop groep. Nationaal 1 had een vrije dag en is daarom één plaats gezakt. De ranglijst ziet er als volgt uit Ons Hoekje 12-64 -32 Zeldenrust 11—62—26 Terminus 125640 Nationaal 11—53—35 Groene Laken 12—5244 Rijnstroom 125244 torenzicht 124351 ONA 12—41—55 Terminus 2 123462 Ons Genoegen 113353 DOS 12—28—68 In de overgangsklasse kwam kop loper BVR weer tot een 80 zege en het Opheusdense ONA 2 kwam tegen Zeldenrust 2 tot een verrassende 53 overwinning. De stand Zeldenrust 2 12—78—18 BVR 12—72—24 VOP 12—60—36 ABC 12—55—41 DVJ 11—4543 ONA 2 12—45—50 Torenzicht 2 114048 Ons Hoekje J 123660 Ons Genoegei 2 123561 Vogelenzang 113256 Rijnstroom 122670 In de eerste klaJ diende Torenzicht 3 Ons Hoekje 3 eer harde klap toe door een 26 overwiniing. Nationaal 2 won met maar liefst 2 van Zeldenrust 3 en daardoor stijgc eerstgenoemde naar de tweede plaats Torenzicht 4 sjeelde in de tweede klas gelijk tegen Zeldmrust 4 en moet daar om de eerste paats afstaan aan Ons Genoegen 4, da* een 71 zege boekte op Groene LakeQ 3. BVR 2, kopoper in de derde klas, kreeg een gevo<lige klap van DVJ 3 te incasseren, narrtlijk een 62 nederlaag. Toch blyft BVF 2 de derde klas aanvoe ren, op de hieén gevolgd door Toren zicht 5. RESTEREN Het voorjaar heeft zijn opwachting gemaakt bij de heer J. G. van den Berg te Resteren. Dezer dagen werd daar een lammetje geboren als een voorbode van mildere weersomstandigheden zoals we die thans beleven. Een zwaluw maakt echter nog geen zomer en met februari voor de deur is het raad zaam er rekening mee te houden, dat de winter nog lang niet voorbij is. De heer Van den Berg is echter maar wat trots op het jonge lammetje, dat dan ook meer vertroeteld wordt dan nodig is. VEENENDAAL Voor enkele junio- renploegen begon het voetbal zaterdag j.l. eigenlijk pas weer. De juniorenfor maties van Veenendaal en DOVO be traden door afgelastingen het gras niet. GVVV was de enige ploeg, in de op één na hoogste afdeling voor junioren, die in het strijdperk trad. De blauwwitten konden tegen EMM een 21 zege boeken. De gedwongen rustperiode zat de*GWV-ers blijkbaar dwars en dat werd al gauw gemerkt. Met een invaller voor spil en aanvoer der Hardeman startten beide ploegen hun één uur durende spel. Vanaf de aftrap een sterk aanvallend GWV, waartegen EMM een, voorlopig, af doend wapen had in de personen van spil en keeper. Na 'n kwartiertje moest EMM toch het hoofd buigen voor de altijd op kansen loerende middenvoor G. Schoonderbeek10. EMM toog verwoed in dè aanval, het was echter keeper Donkelaar. die in deze periode onheil voorkwam door be kwaam de precaire situatie voor het GVVV-doel op te lossen. Tien minuten voor de rust, maakte de GVVV-linksback in 'n reflex hands in het beruchte gebied en de strafschop, die volgde werd onberispelijk benut: 1—1. Na de hervatting ging GVVV veelvul dig in de aanval en EMM moest zich tot uitvallen beperken. GWV zou door G. Schoonderbeek twintig minuten voor het einde de 21 voorsprong bewerk stelligen en deze niet meer afstaan. Na de overwinning op de Merino's in de week daarvoor, vertrokken de junio ren van Valleivogels zaterdag in een opgewekte stemming naar Rhenen om daar de boys van Candia '66 te bekam- AMERONGEN Het was voor het Amerongse OVSA een niet al te best week-end. De streekderby tegen Vee nendaal, te Veenendaal gespeeld, werd met 31 verloren, het tweede elftal reisde voor niets naar Maarn, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. De tegenstander van de zaterdagploeg, BVC uit Bilthoven, kwam ook niet op dagen om te spelen en de junioren, die op bezoek gingen by GWV b, konden na twintig minuten te hebben gespeeld de kleedkamer weer opzoeken. Door een aantal onsportieve hande lingen van enkele DVSA-spelers werd in overleg tussen de leiders van GWV en DVSA besloten de wedstrijd maar te staken. Een slecht week-end dus. Zondag is DVSA 1 vrij. Deze dag zal worden benut om vriendschappelijk te spelen tegen KWA. De ontmoeting wordt om half drie te Amersfoort ge speeld. Vertrek vanaf garage Correct om half twee. Het tweede elftal is vry. Het eerste elftal van de zaterdag afdeling speelt om 3.15 uur tegen Mon- tagnards, het betreft een uitwedstrijd. Ook hiervan is het tweede elftal vrij. Voor de jeugd staat het volgende op het programma: 3.30 uur: Veenendaal b—DVSA a; DOVO a—DVSA a; GWV c—DVSA b. pen. Het werd een stevige, maar spor tieve wedstrijd, waarin de Vogels junioren door een betere techniek de zege binnenhaalden. De eerste helft werd afgesloten met een 10 voorsprong door een doelpunt gescoord door Gert Veenhof. In de 2e speelperiode ging Candia '66 even in 't offensief maar dat leverde geen doel punten op. Arie van de Wetering zag zelfs kans de stand op te voeren tot 2—0. Een misverstand in de achterhoede van de Vogels deed Candia tenslotte in lopen tot 21. Dit werd een matige wedstrijd, waar in de Elster formatie de sterkste was, maar desondanks niet in staat was om meer dan één keer tot scoren te komen. Na de rust (00) was het ver in de tweede helft, dat C. v. d. Klift 1—0 scoorde voor Musketiers en deze klei ne voorsprong werd door de midden voor van DOVO in de allerlaatste mi nuut weggewerkt. Eindstand 11. LEERSUM In een bijeenkomst op het gemeentehuis te Leersum werden de leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim in Leersum door de bur gemeester, mevrouw 's Jacob des Bou- wrie, geïnstalleerd. De burgemeester wees op de taak der Commissie en hoopte dat het school verzuim zeer sporadisch mocht voorko men. De Commissie werd als volgt samen gesteld: voorzitter: de heer H. A. Kroes; secretaris: de heer J. Gravestijn; leden de heren G. Blom, J. J. Klaasse en J. Kroon. AMERONGEN Zaterdag speeld* het tweede twaalftal van Hemur-enge zijn laatste serie-wedstrijden in Utrecht. Er werden geen wedstrijden gewonnen, hoewel de verliezen klein waren. De uitslagen luidden als volgt: Hemur- enge - Midlandia 3-2. De twee doelpun ten werden gemaakt door Henk van Veenendaal. Hemur-enge - Doorn 3 0-0; Hemur-enge - Viko 2 3-1^ Dit laatste doelpunt werd gemaakt door Wim Mas- selink. Zaterdag 4 februari a.s. gaan de adspiranten nog een keer naar Barne- veld. AMSTERDAM, 27 Jan. Het tarief voor daggeld (call money) is ingaande heden, wederom met een half procent verhoogd tot vijf procent, dit door d* steeds krapper wordende geldmarkt als gevolg van de zware ultimo-opvragin- gen. Gisteren werd het tarief eveneens met een half procent verhoogd tot 4 ft procent.

De Vallei | 1967 | | pagina 5