Bouwman kreeg gouden ere-medaille Oplossing van Molentocht Arbeiders vertikken het om partijlid te worden Regering heeft volk verraden Boeren hebben baron als spreker „De knecht van Don Juan wordt 11 februari ten doop gehouden Installatie nieuw schoolhoofd Afscheid van trouwe onderwijzeres Pers vuil samen Oproep voor blinden De lieer A. A. van Campen nieuwe voorzitter Nieuwe stukken bij Theater en Ensemble K. V.P. 'er Hendriks op doe- en praatavond: Mist u uw dagblad DE VALLEI Statenlid Van de Brake had veel kritiek op B.P.-avond: tot I 7.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. VER WIJTEiS IDIOTE A Biltenaar overtrad vervoerverbod Militair reed door lxrising \iemv gaas rond Geerhofke" t Kaad vergadert DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER WOENSDAG I FEBRUARI 1967 Mei. VEEN EN DAAL. In gebouw Eltheto was dinsdagavond gelegenheid afscheid le nemen van mej. Bouwman, die hij- na 40 jaar onderwijzeres aan de Bea- trixschool is geweest. Tevens kon die avond kennis gemaakt worden met de opvolger van de het vorig jaar plotseling overleden heer St. de Man. de heer Schouten. Op de bQeenkomst waren behalve vele oud-leerlingen en ouders ook aanwe zig een aantal schoolhoofden en onder wijzers, alsmede burgemeester mr. dr. J. Hazenberg en de inspecteur van het L.O., de heer Lindeman uit Amers foort. De bijeenkomst stond onder lei ding van ds. A. Vroegindewey, als voorzitter van het schoolbestuur. Ds. Vroegindewey begon met het verwelkomen van de heer Schouten, waarbij hij even terugdacht aan wijlen de heer De Man. „God geve dat u op eigen wijze dit werk moogt voortzet ten en uw werkzaamheden aan onze school moogt verrichten", aldus de predikant. Daarna sprak ds. Vroegindewey en kele woorden van dank aan het adres van de heer Van Rijswijk, die sinds het overlijden van de heer De Man de leiding van de school op zich genomen had. Uit dankbaarheid voor alles wat hij verricht had werd hem een boeken- bon aangeboden. Daarna kreeg mej. Bouwman, na en kele hartelijke woorden, een cadeau onder couvert aangeboden. In zijn toe spraak memoreerde ds. Vroegindewey „de grote trouw en de grote liefde voor de kinderen, waarmee zij aan de school had gearbeid." De burgemeester speldde, na een hartelijke toespraak mej. Bouwman de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de borst. Nadat ook de heer Lindeman enige woorden gesproken had, kregen Ds. A. Vroegindeweij liet zijn dank woorden aan het adres van mej. Bou- man vergezeld gaan van een geschenk. O de aanwezigen gelegenheid de schei dende onderwijzeres, alsmede het nieu we schoolhoofd de hand te drukken. Het nieuwe schoolhoofd van de Prin ses Beatrixschool de hegr Schouten werd een hartelijk welkom bereid tijdens de bijeenkomst, die in gebouw „Eltheto" werd gehouden. Ds. Vroegindeweij was de spreekbuis van het schoolbestuur, dat verheugd is over de voorziening in de 1 vacature. Het is nu de geschiktste tijd om met het snoeien van heesters te beginnen. Het is wel zeer belangrijk hoe of er ge snoeid móet worden. Reeds eerder mocht ik op het gevaar wijzen om maar „luk-raak" te knippen. Een snoeischaar in de hand van een volslagen leek of van een zichzelven tot snoeier gepromo veerd „manusje van alles" is een ge vaarlijk wapen. Dat snoeien wordt knoeien! Goed snoeien is een vak op zichzelf! Men moet de gedragingen van de te snoeien heesters goed kennen en o.a. weten of de heester op het oude, dan wel op het jonge hout bloeit. Voor de snoei worden vier groepen onderscheiden, namelijk die op het oude hout bloeien, die op het jonge hout bloeien, groenblijvende heesters en heesters die om hun fraai gekleurd blad worden gehouden en verder zijn er ook nog de besdragende heesters waar over het algemeen erg weinig aan te snoeien valt. Deze laatste worden vaak te veel dan te weinig gesnoeid. Moet er hierbij om welke reden dan ook toch worden ingegrepen dan is het advies enige dik ke takken weg te nemen nadat de bes sen van de struiken af zijn. Heesters die op het oude hout bloeien wil zeggen, dat de bloemen zich ont wikkelen aan scheuten en takken die zich vorig jaar al hebben gevormd. De ze heesters bloeien bijna alle in het voorjaar tot eind juni. Onder meer be horen hiertoe: sierkers, sierappel, sier- pruim, ribes, jasmijn, forsythea, gou den regen, meidoorn, enz. enz. om nu maar eens bij de gewoonste soorten te blijven. Deze mogen nu in het geheel niet worden gesnoeid. Snoeit men nu takken weg, dan snoeit men ook het bloeihout weg. Dus men snoeit de bloe men weg. Het snoeiwerk is dan met recht een „verknoeiwerk". En toch ge beurt het nog wel. Mocht het zijn dat er inderdaad te veel hout in zit, dan doet men het best er een paar van de dikste en oudste takken uit te zagen, maar dan geen stomp laten staan, doch tot de grond toe wegnemen. Deze vroegbloeiers moe ten wel worden gesnoeid en wel direct na de bloei. De oudste en dikste takken worden dan (wanneer dat niet in het voorjaar gebeurd is) tot op de grond weggenomen. Verder moet een lichte snoei worden toegepast om 'n lichte en luchtige struik hout bloeien, dus die bloem op de scheu ten of twijgen die nog in dezelfde zo mer gevormd worden (groeien). Daar toe behoren bijna alle in de nazomer bloeiende heesters, ik noem o.a. de vlin derstruik en verschillende spirea soorten. Deze spirea's en ook de vlinder struik mogen tot de grond toe worden afgesnoeid. Het is wel niet zo nood zakelijk, maar wel gewenst om de oude scheuten tot kort op het nog oudere hout terug te snoeien. Hierdoor wordt een mooiere struik verkregen. Aan de groenblijvende heesters is over het algemeen weinig te snoeien. Zijn er takken van bepaalde soorten die wat al te veel ruimte innemen, dan mogen de ze gerust geheel worden weggenomer of worden teruggesneden. Steeds bij het wegnemen of terugsnijden er voor zor gen, dat de vorm behouden blijft. Ver der zo weinig mogelijk aan deze soort heesters snoeien. Heesters die alleen om het mooi ge kleurde blad worden gekweekt kunnen tot kort op het oude hout worden terug gesnoeid. In de meeste gevallen wordt hiermede een mooie vorm van de struik verkregen en tegens een mooie kleur van het blad. De heer A. ten D. te V. schrijft ons, dat hij tussen flagstones in zijn tuin plantjes heeft gepoot, o.a. steenanjers, kruipfloxen en ook tijm. De kruipfloxen doen het heel goed, de rest biedt een doodse aanblik. Gevraagd wordt: welke plantjes zou ik hier nog kunnen plan ten? Laten meer mensen met het ant woord hun voordeel doen. Welk soort tijm heeft u geplant Mis- plantje dat tussen de flagstones op zijn mus vulgaris). Deze is niet sterk, in geen geval winterhard. Neem de Thy mus britannicus, bloeit rood. Plant te vens de Sedum acre (muurpeper) bloeit geel, alsmede de groenblijvende Sedum spathulifolium. Deze zijn alle heel goed bruikbaar, bladeren zijn zilvergrijs, bloeit juni-juli met gele bloemen. Poten- tilla aurea, 5 cm hoog, geel, is ook een plantje die. tussen de flagstones op haar plaats is. Plant zo hier en daar als af wisseling Engels gras: Axmeria mari- tima, is heel sterk. In minder goede grond doet het ook de Sempervivum arachnoideum, rose bloemtrosjes, heel goed. Ook de Antennaria divica tomen- tosa (wit viltig blad en witte bloem pjes) doet het prima. Een goed gesor teerde kweker kan u wel aan voornoem de rotsplantjes, geschikt voor beplanting tussen de flagstones, helpen. Mevr. A. v. S.-ten B. te Sch.: Dank voor uw stimulerend schrijven. Natuur lijk geven wij u antwoord op uw vra gen. Voor ons is het een voldoening om te weten, dat „Ons Tuinbouwhoekje" zo gretig gelegen wordt. Zonneroosjes (Helianthemum) zijn rotsplantjes die voor uw doel heel goed te gebruiken zijn. Houden van meer dro ge grond. Zijn dankbaar voor kalk. Groeien het best op een helling, die in de zon ligt. Dus ook voor uw tuin juist ideaal. In maart kunt u de plan ten uitplanten. Het is aan te bevelen ge durende de wintermaanden, eind novem ber tot maart, enige bedekking met sparretakjes, omdat ze niet geheel win terhard zijn. U weet nu zeker wel wat de oorzaak van het wegkwijnen is? Standplaats te vochtig en niet zonnig genoeg, dat zal het zijn. E. J. Grijsen-Rhenen VEENENDAAL Naar aanleiding van een onlangs plaats gevonden voorval, waarbij een kind, verborgen in een langs de straat staande doos. in de vuilnisauto werd geworden en hierdoor zeker om het leven was ge komen indien de in werking zijnde pers van de vuilnisauto niet onmid dellijk was stopgezet, wordt de in woners nogmaals met klein gewe zen op het nut van het samenpersen van met de vuilnisophaaldienst mee te geven dozen etc. Met veel enthousiasme beblieu de lezers van ons blad meegedaan aan de Molentocht, die door de puzzel redactie van ons blad was uitgeschre ven voor de dagen rond de jaarwisse ling. Hoewel het weer niet bepaald uitnodigde om er eens op uit te gaan, hebben degenen die de stoute schoe nen aantrokken, toch bijzonder veel plezier van de tocht beleefd. Het ging tenslotte om de gezelligheid. En daarbij hebben velen hun kennis van de omgeving kunnen verrijken. De vragen die op deze Molentocht betrekking hadden, waren kenneiyk niet gemakkelijk, want de meeste in zendingen konden niet voor een prijs in aanmerking komen. Zó luidde de oplossing: 1. Vijftig cent; 2. Honderdachttien en zestiende centimeter; 3. Korenmolen De Zwaan; 4. Westzijde; 5. Ster op het middelpunt van de wieken ontbreekt; 6. Molen 6 B gaat verdwijnen; 7. Gel derland; 8. Standaardmolen; 9. Mau- rits J. W. Friso kazerne; 10. 1.41 m. Onze prijs van f 75,gaat naar de heer P. van Espelo, Berkenlaan 21 te Wageningen. BEL RENSWOUDE De heer Joh. van de Brake, lid van de Provinciale Staten van Gelderland, was lang niet mals in zijn kritiek op de huidige regering, toen hij gisteravond op een openbare vergadering, die was belegd door de afdeling Eder- veen van de Boerenpartij, sprak. De ongeveer tweehonderdvijftig aanwezigen in café-restaurant „De Hof" konden horen hoe hij in dit verband zelfs het woord „landverraders" in de mond nam. „De regering is de verrader van de belangen van ons volk", zo zei het Statenlid. De andere Boerenpartijvoorman, die op deze avond het woord voerde, was de Aerdenhoutse baron M. van Randwijk, eveneens lid van de Provinciale Staten. Hij was wat gematigder in zijn uitdrukkingen. Zijn betoog was voornamelijk geconcentreerd rond de ontwikkelingen in de eerste ja ren na de Tweede Wereldoorlog. „In die jaren is de moordaanslag op onze demo cratie gepleegd en van deze aansltg is Nederland nog niet hersteld", zei hij onder Baron van Randwijk, die volgens een mededeling van een van de plaatselijke bestuursleden „middenstander" van be roep is, vroeg voor hij zijn rede begon clementie, ornaat hij, zoals hij zei „nog nooit eerder ao'n grote spreekbeurt had vervuld". „Vanaf 10 mei 1945 kennen we in Ne derland geen politieke vrijheid meer", zo stelde hij vast. „Men heeft de vrij heid op Alle mogelijke manieren de nek omgedraaid en wat dit betreft heeft men aen de nazi's goede leermeesters gehad. Het kleine beetje welvaart dat er in ons land nog bestaat is te dan ken aan de ijver van ons volk". Bij alle goede eigenschappen die hij de Boerenpartij toeschreef vond hij de duidelijkheid van deze partij de meest kenmerkende. „Daar zijn de vijf grote partijen van geschrokken, zo hevig zelfs, dat ze nu plotseling ook duidelijk zijn geworden..." De slechte eigenschappen waarmee hij zijn politieke tegenstanders rijkelijk bedeelde liet hij vervolgens de revue passeren. Zo zei hij over minister Den Uyl: „Die man is zo brutaal om van uit een busje medelijden te tonen met de werklozen, de slachtoffers van zijn eigen beleid...". De heer Van de Brake begon zijn cau serie met het maken van een aantal verwijten aan het adres van de pers, zoals hij meestal doet. „Als er een lid van de Boerenpartij bedankt is dat ge lijk voorpagina-nieuws", riep hij uit. Overigens was hij van mening dat de door hem geconstateerde journalistieke hetze tegen zijn partij de vrije boeren bepaald geen windeieren legde. „Hoe meer er tegen ons geageerd wordt, hoe beter...' Ook de heer Van de Brake had geen enkel goed woord over voor de overige politieke partijen. Hij had zelfs nieuwe namen bedacht om de slechte hoedanig heden te kunnen aantonen. De Partij van de Arbeid werd door hem als Partij van de Afbraak betiteld. De VVD werd gemetamorfoseerd tot Voor Vast Dirigisme en de AR werd voor de vuist weg tot de Aller Ruimste partij herdoopt. Deze leuzen waren aan leiding tot grote hilariteit onder de aan wezigen. Uiteraard werd de zaak-Adams weer te berde gebracht. De heer Van de Brake: „Hij is nergens lid van ge weest. Van ir. Baas, die hem een klap gaf, was het niet anders dan rivaliteit, u weet wel hoe dat gaat, ingenieur te gen ingenieur..." Prof. Schermerhorn was volgens het Statenlid wel „fout" geweest. „Die pro fessor is lid geweest van de NSB-orga- nisatie Landbouw en Maatschappij, daar heb ik de bewijzen van..." Over de klap van Baas zei hij ook nog dit: „Wee de partij die ons aanvalt, als we nog eens een blauw oog oplopen, dan geven we er wel een terug". „We worden betiteld als een idioten- partij", vervolgde hij. „Maar we komen met minstens twaalf zetels in de kamer. De andere partijen waarschuwen voor ons omdat we staatsgevaarlijk zouden zijn. Het is alleen maar de angst om zeteltjes te verliezen, die hieraan ten grondslag ligt...". De heer Yau de Brake had ook zijn eigen denkbeelden over Zuld-Afrika. „Daar woont ons familie-volk, dat heeft gebedeld om een duikboten-order in Ne derland te mogen plaatsen. Het ging om een beding van twee miljard, maar de regering weigerde. Nu is Frankrijk de regeringweigerdf. Nu IsFrankrijk ermee gaan strijken. De regering heeft ons volk verraden". Na een ingelaste pauze bestond er ge legenheid tot het stellen van vragen. I'it een van de antwoorden hlrek dat de Boerenpartij „zonder geld toe" de heer Harmseiï willen ruilen tegen de heer Biesheuvel als minister van Landbouw. VEENENDAAL De korpschef van de Gemeente-Politie te Veenen- daal, verzoekt de blinden of zeer slecht zienden in deze gemeente zich te melden dan wel doen mel den aan het Bureau van Politie al hier. Na deze melding ontvangen zij bezoek van een politieman, die hem of haar zal instrueren omtrent de ge dragsregels voor blinden, welke in de nieuwe verkeerswet geving voor hen zijn opgenomen. Voor hen, die gebruik maken van een blindengeleidehond, is boven staande niet van toepassing. VEENENDAAL. Zaterdag 11 fe bruari kan Chris Visser weten of er in hem een tekstschrijver steekt of niet. De reacties van het publiek zullen uit maken, of zijn „muzikale komedie" met als titel „De knecht van Don Juan" aan redelijke eise^i voldoet. Reeds eerder hebben wij over de voor bereidingen van dit optreden van het „Tableau de la troupe" van Bep Visser- Hendriks geschreven. Indien de repeti ties voortgezet zijn met de ijver, die in dertijd aan de dag werden gelegd, zal zeker op een muzikaal gebeuren gere kend mogen worden. Deze groep van 15 geschoolde amateurs zal alleen al door de prachtige, gemakkelijk in het gehoor liggende melodieën van bekende mees ters een geslaagde avond garanderen. Wie daarbij dan nog het verhaal voegt, dat in al zijn simpelheid toch zo boei end is, zal zeker een geslaagde avond kunnen beleven. Een muzikale komedie, naar de snit van Chris Visser is een „kruising tus sen een musical en een operette. Van beide genres zijn melodieën verwerkt, terwijl er ook geluisterd kan worden naar liederen, die voorheen nog niet ge durende een „spel" op het toneel gezon gen werden. Het verhaal is lichtvoetig, maar heeft als moraal: „Het gaat niet om de persoon, maar om de liefde". Tot genoemde conclusie komt de toe schouwer door de knecht van Don Juan - dezelfde die men reeds uit diverse lief desverhalen kent die door één der eersten door de Donverleide meis jes thans een volwassen vrouw Cato overgehaald wordt om na de dood van zijn meester, diens rol op zich te nemen. Het stuk telt in totaal 17 deelnemers, waaronder de heer en mevrouw Visser en een „spreekrol' vertolkt door een die van Don Juan. ervaren toneelspeler. De zangers en zangeressen zijn allen (volwassen) leerlingen en hebben een behoorlijke scholing achter de rug, zo dat men ook wat dat betreft de eisen vrij hoog kan stellen. Uiteraard blijft 't „amateurwerk". Het is te hopen dat het echtpaar Vis ser uit de opbrengst van de toegangs bewijzen de kosten waaronder het huren van 18e eeuwse Spaanse kos tuums eruit zal krijgen, want anders is het niet alleen de eerste, maar waar schijnlijk ook de laatste maal geweest, dat Veenendaal van een dergelijk uniek gebeuren getuige mag zijn. Uniek, niet alleen voor Veenendaal, maar zelfs voor Nederland. Een dergelijk zangspel is qua opzet namelijk nog nooit eerder vertoond. VEENENDAAL Een „doe- en praatavond" betekent in hei Veenendaal- se K.V.P.-jargon een huishoudelijke ledenvergadering, waaraan een propagan- da-discussieavond is gekoppeld. Van de omstreeks 600 stemgerechtigde rooms- katholieken in Veenendaal waren 10 personen aanwezig, waaronder 1 niet- pariijlid. Toch sprak de voorzitter, de heer M. G. H. Hendrinks, er zijn ver heuging over uit. dat er nog zoveel gekomen waren. Volgens hem had de K.V.P. een goede vaste kern. waarop altijd gerekend kan worden, ook al is deze kern maar klein. Tijdens het huishoudelijk gedeelte kwam naast de jaarstukken ook de bestuursverkiezing aan de orde. Aftre dend was het echtpaar Ten Haaft, dat ook niet meer herkiesbaar was wegens een aanstaand vertrek naar elders. De heer Hendriks vond de Junctie van voorzitter van de plaatselijke kiesver eniging niet verenigbaar met het raads lidmaatschap. zodat hij de vergadering vroeg een nieuwe voorzitter aan te wij zen. Het bestuur bestaat thans uit de heren: A. A. van Campen, voorzitter, J. M. Veerkamp, penningmeester, M. G. H. Hendriks. B. J. van Egmond en H. van Vessel. Uit laatstgenoemd drie tal zal het bestuur een nieuwe secreta ris aanwijzen. In het openingswoord en in een later gehouden vrije discussie kwam een be langrijk deel van de huidige KVP-poli- tiek aan de orde. Vanuit de vergade ring werd de kritiek op het beleid van de Volkspartij niet gespaard, al zag men ook wel de positieve kanten van het beleid. Ook in de afdeling Veenen daal bleken de meningen over „de nacht van Schmelzer", zowel als over de ca paciteiten van de heer Schmelzer zelf, verdeeld. De meerderheid bleek echter volkomen achter de heer Schmelzer te staan. Het kabinet-Cals. wel genoemd „het team van sterke mannen", werd door velen gezien als een kabinet dat „het schip van staat" in nog rustiger wate ren zou moeten koersen. Het is echter onmogelijk om de gehele problematiek te overzien en vooral „deskundigen" blijken vaak nog minder goed in staat om het geheel te overzien, dan een ploeg bekwame, maar niet zo gespecia- liceerde personen, die in een team wil len optreden. De grootste fouten van het vorige kabinet zijn de kapitale blunders, die gemaakt werden door af te gaan op de veel te optimistische prognoses van het Economisch Plan bureau ver de werkgelegenheid, en „De daad van Schmelzer" getuigde van moed en van handelen in lands belang, i.p.v. partijbelang. Een punt dat oo"k naar voren kwam was het eigen gezicht van de KVP. De vraag was: „Waarom staat er een K voor Volkspartij. Diverse pauselijke en cyclieken hebben de banvloek uitgespro ken over een liberaal/kapitalistische politiek. Ik meen dat een katholieke politiek evangelisch/sociaal moet zijn". De heer Hendriks bestreed dat de KVP een liberaal/kapitalistische par tij zou zijn. Hij wees op het feit, dat de KVP in alle na-oorlogse kabinetten vertegenwoordigd was geweest, iets wat geen andere partij haar kon na zeggen. In die tijd is er op sociaal ter rein veel tot stand gebracht, waaraan ook de KVP een groot aandeel gehad heeft. Hij wees in dit verband op de ministers Veldkamp en Bogaers. Dat er wel eens te weinig arbeiders in de KVP vertegenwoordigd zouden kunnen zijn weet hij aan de arbeiders zelf. Hij zou willen, dat er eens wat meer arbeiders bereid zouden zijn de schouders onder het werk te zetten, maar „arbeiders vertikken het om lid van de partij te worden", aldus de heer Hendriks. De heer Hendriks zou zich verheugd voelen, indien er een jongerengroep in zijn partij zou zijn, met evenveel elan als „Tien over rood" in de PvdA. Maar VEENENDAAL Dat het zonder vergunning verboden is in Veenendaal ten noorden van de Grift varkens en herkauwers te vervoeren was waar schijnlijk niet doorgedrongen tot de heer G. van de H. uit De Bilt. De heer Van de H. werd namelijk aangehouden, terwijl hij in zijn auto een 8-jarige koe vervoerde. De auto en het dier werden in beslag genomen. Van de H. kreeg een proces verbaal. na VEENENDAAL Een Volkswagen ramde maandagavond een paaltje op de hoek van de Nieuweweg- Hoofd straat. De bestuurder, volgens getuigen onder invloed van vloeibare versnape ringen, reed even na de botsing met het paaltje door. Een der getuigen nam het nummer van de auto op en bij na vraag bleek het kenteken afgegeven te zijn aan een zekere heer De R. uit Rijswijk. De heer De R. is militair en ligt momenteel in Ede. De marechaus see heeft de zaak verder in onderzoek. n VEENENDAAL Bij de stukken die de raad donderdag moet behandelen, handelt er natuurlijk een over het kleuteronderwijs. Nu is van het bestuur van 't Geerhofke het verzoek binnen ge komen om medewerking in de vernieu wing van het gaas van de omheining rond de school. Het gaas, dat 5 jaar geleden is aan gebracht, zou normaal 10/ jaar mee kunnen gaan, indien het nu niet door „spelende" kinderen vernield was. Het schoolbestuur treft in dezen geen ver wijt, waarom het college de raad dan ook voorstelt een bijdrage in de kosten te geven van f 750,-, wat de helft is van de te maken kosten voor vernieu wing van de omheining met gegalvani seerd of geplastificeerd draad. Het college achtte dit een voorstel van „ondergeschikt belang", zodat de commissie van advies en bijstand voor onderwijs, sport en culturele zaken niet gehoord is. er zou volgens hem niet voldoende poli tieke belangstelling onder de jeugd, be neden de 30, bestaan voor de KVP. De openheid in de KVP werd door de heer Hendriks de kracht en de zwak heid van deze partij genoemd. Door die openheid is het mogelijk, dat er een structuurrapport op de tafel gekomen Is, dat een groot aantal wezenlijke wij zigingen voorstelt. Volgens dit rapport zullen alle groeperingen in de KVP een vertegenwoordiging in de organen heb ben. Hij dacht hierbij speciaal ook aan de arbeiders. De politiek van de KVP was volgens de heer Hendriks duidelijk progressief. De oproepen van de Paus slaan niet op de toestand in Nederland, waar men vaak zo progressief is, dat men er in Rome wat huiverig van is. Veel grote verschillen in de verkiezingsmanifesta tie had de heer Hendriks niet kunnen opmerken. De heer Hendriks zou veel voelen voor een goed samengaan eventueel met in feite behoud van de zelfstandig heid van de christelijke partijen. Daartegenover zou dan een blok ge vormd kunnen worden van de PvdA, PSP en CPN, met eventueel nog een middengroepering met VVD. Volgens hem was een dergelijke samenwerking nuttig en mogelijk. Hij wees in dit ver band op de goede samenwerking die er tussen de partijen is in de Veenendaal- se raad. Na de discussie over de landspolitiek gaf de heer Hendriks een toelichting op zijn werk als raadslid. Hij bereidde, na een vraag over riolering op een be paalde plek in Veenendaal. zijn partij genoten er op voor, dat er bij de plan nen voor een rioolwaterzuivering ook gesproken zal worden over de invoering van een rioolbelasting. Daaraan was vol gens hem niet te ontkomen. De vergadering werd gesloten door de nieuw-gekozen voorzitter, die gezien het tamelijk gevorderde uur aankondigde d vergaderingen onder zijn leiding niet zo lang zouden duren, dat men ruzie met „moeder de vrouw" kreeg. VEENENDAAL De raad van de gemeente Veenendaal krijgt donder dagavond 2 februari in de theoriezaal van de brandweerkazerne aan de Indus trielaan de volgende agenda te behan delen: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van burgemeester en wet houders tot opnieuw vaststelling van een „Uitkerings- en pensioenverorde- ning wethouders". 5. Alsvoren tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit. 6. Alsvoren tot wijziging van de le gesverordening 1965. 7. Alsvoren tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een politie bureau. 8. Alsvoren tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van een politie-auto. 9. Alvorens tot aankoop van onroerend goed. 10. Alsvoren tot verkoop van gronden. 11. Alsvoren tot het incidenteel appel leren tegen het door de Pachtkamer van het Kantongerecht te Wageningen gewezen vonnis in de zaak A. Loef. 12. Preadvies van burgemeester en wethouders naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Ned. Herv. kleuterschoq^ 't Geerhofke inza ke vervanging gaas* hekwerk. 13. Voorstel van burgemeester en wet houders tot het verlenen van een een malige subsidie ten behoeve van een internationaal centrum. 14. Aanbieding door burgemeester en wethouders van de gemeenterekeningen, de jaarstukken van de dienst van ge meentewerken. de jaarstukken van het grondbedrijf en de jaarstukken van de Burgerlijke Instelling voor maatschap pelijke zorg over 1963 en 1964. 15. Voorstel van burgemeester en wet houders tot wijziging van de gemeen tebegroting en de begroting van de dienst van gemeentewerken voor het dienstjaar 1966. 16. Alsvoren tot wijziging van de ge meentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1967. 17. Sluiting. 0 AMSTERDAM De toneelgroep Ensembel heeft het toneelstuk „Dal las" van de Belg Jean Francis aange kocht. De première zal op 14 april wor den gegeven in het Globetheater van de Stadsschouwburg in Eindhoven. Dallas wordt een documentair toneelwerk ge noemd. Het stuk is een gefantaseerde constructie, dat op grond van de au thentieke getuigenverklaringen de con clusies van het Warrenrapport. de offi ciële lezing van de moord op presi dent Kennedy, aan de orde stelt. De regie van Dallas wordt gevoerd door de Vlaamse schrijver-regisseur Tone Bru- lin, die ook de vertaling op zich heeft genomen. 0 ARNHEM Toneelgroep Theater te Arnhem heeft de auteursrechten verworven van het stuk „Mac Bird". De schrijfster Barbara Garson hekelt daar in de rol van president Johnson en zijn echtgenote bij de dood van Kennedy. Zij koos daarvoor de Shakespeariaanse vorm.

De Vallei | 1967 | | pagina 3