Toernooi van „Het Melkhuisje" in Hilversum gaat niet door Jan Doggen - „ene heeft zijn kwaliteit verbeterd kalme mens" - Sportveld-reclame zal in Veenendaal intrede doen Veenendaal moet voorbereid zijn, daarom: bundelen (voetbal)-krachten nodig Caballero-ploeg gaat naar trainingskamp in Spanje Emmerich Danzer heeft voorsprong „Televizier" blijft bij standpunt inzake benoeming Wagtmans Pellenaars betaalt Tourrenners vandaag hun salaris uit Bij autorace twee doden, vele gewonden Nog vele problemen rond Dukla-Ajax Ursula Stuhlemeier kwam niet ver Coen Zuidema kwam remise overeen Selectiewedstrijden zondaaamateurs „Show-stoten Daar heb je niks aan..." Publiek niet meer zo gauw tevreden Zege voor Stolle in profdebuut „Amateurs" vragen te veel Hockey-elftal speelde gelijk 1,5 miljoen meer auto's gemaakt Ghitescu aan kop in Zwolle N.M.B. verhoogt dividend Titelstrijd driebanden in Goirle Over enkele jaren eerste klasse-afd. in zaterdagvoetbal; Initiatief van v.v. Veenendaal Rivaliteit Vergelijking Opzicht Mentaal sterk Om tafel Pagina 9 WOENSDAG I FEBRUARI 1967 DEN HAAG De Internationale tenniskampioenschappen van Nederland zul len dit jaar niet in Hilversum worden gehouden. De organisatoren van de tradi tionele wedstrijden van „Het Melkhuisje" vinden het financieel risico te groot. Eén van de voornaamste oorzaken is wel de te hoge spelerskosten, welke vooral door de wereldtopspelers worden gevraagd. Zonder deelneming van dergelyke top- spelers zou het publiek wegblijven en het predikaat „internationale kampioen schappen" komen te vervallen. Hilversum volgt hierbij het voorbeeld van een aantal buitenlandse toemooi-leidingen, die zich eveneens niet meer in staat achten de door het „amateurs" gevraagde exorbitante bedragen te l>etalen. Het toernooi van „Het Melkhuisje" leverde een verlies op van ruim tiendui zend gulden, ondanks het feit, dat de spelers bij particulieren werden onder gebracht en de KNLTB en de industrie in bescheiden mate het evenement LJUBLJANA Emmerich Danzer, de Oostenrijkse wereldkampioen kunst rijden, heeft dinsdag op de eerste dag van de Europese kampioenschappen, die In het Zuidslavische Ljubljana worden gehouden, na drie van de zes verplichte figuren al een ruime voorsprong geno men. De 23-jarige Oostenrijker verza melde 503.7 punten, waarmee hij voor is op zijn landgenoot Schwarz en de Tsjech Nepela. De stand luidt: 1. Danzer (Oost.) 503.7 pnt.; 2. Schwarz (Oost.) 480.1 pnt.;'3. Nepela (Tsj.-Sl.) 478.8 pnt.; 4. Pera (Fr.) 467.5 pnt.; 5. Durreville (Fr.) 464.2 pnt. De drie overige verplichte figuren worden van daag gereden. Ludmilla Belousova en Oleg Protopo- pov, de Russische titelverdedigers, heb ben dinsdagavond tijdens de verplichte kür van het paarrijden hun grote klasse weer duidelijk bewezen en een grote voorsprong genomen op hun concurren ten. De stand luidt: 1. Belousova/Protopopov (Rusl.) plaats- cijfer 9, 104.1 pnt.; 2. Glockshuber/ Danne (W.-Dld.) pl.c. 20, 99.0 pnt.; 3. Steiner/Walther (O.-Dld.) pl.c. 38,5, 96.0 pnt.; 4. Hauss/Hafen (W.-Dld.) pl.c. 46,5, 95.0 pnt.; 5. Moskwina/ Misjin (Rusl.) pl.c. 47,5, 94.6 pnt. Na de eerste twee verplichte dansen luidt de stand van het Europese kam pioenschap ijsdansen: 1. Towler/Ford (G.-Br.) 97.7 pnt.; 2. Suddik/Cannon (G.-Br.) 93.3 pnt.; 3. Saweridge/Lane (G.-Br.) 91.2 pnt.; 4. Martin/Gamichon (Fr.) 90.0 pnt.; 5. Babicka/Holan (Tsj.-Sl.) 89.6 pnt.; 6. Matjick/Matjick (W.-Dld.) 88.8 pnt.; 7. Griskova/Rijkin (Rusl.) 81.2 pnt.; 8. Baier/Ruger (O.-Dld.) 81.1 pnt.; 9. Mato/Czanadi (Hong.) 80.2 pnt.; 10. Novotna/Heinz (Tsj.-Sl.) 79.4 pnt.; 17. Truus Gerardts/Ronald du Burck (Ned.) 74.1 pnt. ADVERTENTIE De SPORTTOTO helpt sport bevorderen. Een nationaal belang - ook voor uw kinderen. Doe mee AMSTERDAM Het extra-sportieve merk „Televizier" handhaaft zijn stand punt, dat Wout Wagtmans niet de ploeg leider is, waaraan dit merk zijn renners voor de komende Tour de France kan toevertrouwen. Dit zei dinsdagochtend Van Rooy, die ook de organisatorische wielerzaken behartigt. „Voots zullen wij de KNWU om opheldering vragen, want officieel is ons niets bekend van het gewijzigde standpunt van de andere sponsors", aldus de heer Van Rooy, die tenslotte zei gehoord te hebben, dat de Franse ploegleider van Jan Janssen, Maurice de Muer, als chauffeur in de wagen van Wagtmans zou zitten. „Dat zou voor ons dan helemaal al een on verteerbare zaak zijn." DEN HAAG Ploegleider Kees Pel lenaars zal vanmiddag de Breda de Tourrenners van de Televizier-ploeg uitbetalen. Daarbij zal ook aanwezig zijn Rein van Rooij, hoofdredacteur van „Televizier" en administratief leider van de ploeg. Kees Pellenaars wil er geen geheim van mhken wat de renners in de Tour de France 1966 hebben verdiend: „Ik heb dat nooit eerder gedaan, want de jongens hadden er een hekel aan. Dit jaar moet iedereen maar eens weten, hoeveel ze in handen krijgen". In het eerste jaar ontvingen de rens ners die Parijs haalden, veertien mil le. „De andere jaren hebben we dat afgerond tot tien mille", aldus Pelle naars. „Bij welk ander merk kunnen ze dat verdienen of liggen die bedragen zo hoog". Van de Tour-organisatie is voor de Televizier-ploeg, ongeveer 27.000. gulden binnengekomen. De rest wordt door „Televizier" als. sponsor bijgepast, zo dat de renners volgens Pellenaars mor genmiddag opnieuw aan een fors be drag komen. Pellenaars blijft vrij rustig na het nieuws, dat Willem II en Caballero Wout Wagtmans als ploegleider voor de Tour de France hebben aanvaard: „Wagtmans zal het moeilijk krijgen, maar ik zou het ook niet gemakkelijk hebben gehad wanneer de keus op mij was gevallen". Pellenaars betwijfelt echter, of de renners hard zullen lopen Voor de Tour wanneer zij alleen moeten rijden voor hetgeen zij in de Tour kunnen verdie nen: „Dat was in 1966 ongeveer 27 mille voor de hele ploeg en dat is niet zoveel per man". Of de aanwezigheid van Rein van Rooij betekent, dat er met de Televi- zier-renners toekomstplannen zullen worden besproken dient te worden afge wacht. „Ik wacht ook alle ontwikke lingen maar rustig af", aldus Kees Pellenaars. steunden. De KNLTB kende het reeds lang bestaande toernooi van Hilversum in 1962 het predikaat „Internationaal Kampioenschap van Nederland" toe toen met spelers en speelsters van we reldformaat als Rod Laver, Ramana- than Krishnan en Maria Bueno de we reldtop naar Nederland kwam. Ook in de periode '63 tot en met '65 was de bezetting zeer sterk. In 1963 verloor Roy Emerson In de finale van Cliff Drysdale, die het volgend jaar de titel wederom op zijn naam bracht. In 1965 zegevierde, de Australiër John Newcombe in de eindstrijd over Tom Okker. Laatstgenoemde bracht in 1966 het kampioenschap op zijn naam door een zege op de Australiër Bob Hewitt. MAR DEL PLATA Twee doden en vijftig gewonden vormden de trieste balans van een formule-drie-race in het Argentijnse Mar del Plata. Nadat de Argentijnse coureur Juan Manuel Bordeii was geslipt, kwamen honder den toeschouwers op de baan om hun favoriet de helpende hand te bieden. De wedstrijd ging echter gewoon door en de andere deelnemers moesten de vreemdste capriolen maken om de mensenmassa te ontwijken. Daarbij sloeg de Argentijn Carlos Martin met zijn wagen over de kop. Het werd een enorme chaos, waarin de Italiaan Ro- sadelle Facetti slipte en tussen de toe schouwers terechtkwam. Hierbij viel een dode en raakten vijftig personen gewond, van wie zestien ernstig. Later is ook Carlos Martin aan zijn zware verwondingen overleden. Er waren 100.000 toeschouwers getuige van dit drama. ADVERTENTIE Iedere Nederlander elke week kans op een prijs in de SPORTTOTO. DEN HAAG Volgens bij de KNVB binnengekomen berichten zal Dukla Praag de returnwedstrijd tegen Ajax op 8 maart op eigen terrein spelen. Du kla zou,-gezien de geringe accommodatie (zeventienduizend toeschouwers) slechts tweeduizend plaatsen willen reserveren voor supporters van Ajax. Onderhandelingen tussen Slavia en Dukla om de wedstrijd te spelen in het stadion van Slavia, met een capaciteit van 40.000 bezoekers, hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Dat is te leurstellend voor de Ajax-aanhang, die in het gunstige geval aanzienlijk meer plaatsen zou ontvangen. Het enige wat tot nu toe zeker is: de datum waarop wordt gespeeld. Onzeker is nog altijd het aanvangsuur: twee of vier uur 's middags. Hetgeen vooral lastig is voor Hilversum, aangezien ra dio- en televisieverbindingen tijdig moe ten worden gereserveerd. Een hoogtepunt werd bereikt in 1864, toen met de finale Margaret Smith - Maria Bueno de revanche van het Wim- bledonkampioenschap op het program ma stond. Het laatste jaar had de toer- nooi-leiding grote moeite de bezetting voldoende „gewicht" te geven, hetgeen de publieke belangstelling ongunstig heeft beïnvloed. Het is onwaarschijnlijk, dat de KNLTB zelf de organisatie van de inter nationale kampioenschappen ter hand zal nemen. De Nederlandse Lawn Ten nis Bond organiseerde deze titelwed- strijden van 1926 tot 1957 in Schevenin- gen (eerst) en Noordwijk (later), maar vond sindsdien het financieel risico te groot. Wel bestaat nog een kleine kans, dat één van de bestaande kleinere toernooi en zodanig zal worden uitgebouwd, dat het de titel „Internationale Kampioen schappen van Nederland" mag dragen. PRAAG Op de tweede dag van de internationale tafeltenniskampioenschap pen van Tsjecho-Slowakije zijn Bert Schoofs en Ursula Stuhlemeier niet ver der gekomen dan de tweede ronde van het gemengd-dubbelspel. In de eerste ronde versloegen onze landgenoten het Tsjechische duo Bosy/Zacharova met 3-2, maar in de volgende ronde verlo ren zij van de Zuidslavische combinatie Surbek/Resler in drie games. In het dames-enkelspel, waarin Anne- marie Wijnants maandag werd uitge schakeld, drong Ursula Stuhlemeier door tot de derde ronde. Zij versloeg de Tsje chische Simakova met 3-2. Verder dan de achtste finales (derde ronde) kwam Ursula Stuhlemeier echter niet. In drie games moest zij haar meerdere erkennen in de Tsjechische Marta Luzova: 218, 2117 en 2117. De heren-enkelspelfinale van de inter nationale Tsjechische tafeltenniskam pioenschappen zal gaan tussen de Zweed Kjell Johansson en de Tsjech Stanek. Johansson won in de halve eindstrijd in drie games van de Hongaar Beleznai, terwijl Stanek in vijf games zegevierde over zijn landgenoot Korpa. PESJAWAR Het Nederlandse tou- ring-hockey-elftal heeft dinsdag met 1-1 gelijk gespeeld tegen het districtselftal van Pesjawar. De 23-jarige middenvoor F. Zweerts zorgde voor de Nederlandse treffer. Van de vier tot dusver gespeelde wedstrijden in Pakistan werd een wed strijd gewonnen, ee nverloren en eindig den twee ontmoetingen in een gelijk spel. De Nederlandse hockeyers hebben nog vier wedstrijden voor de boeg na melijk een tegen het districtselftal van Rawalpindi en drie officiële wedstrijden tegen Pakistan. VRNJACKA BANJA. Onze landge noot Coen Zuidema is in de veertiende ronde van het FIDE-zonetoernooi in Vrnjacka Banja remise overeengeko men met de Deen Haman. Zuidema be zet met 5V2 punt de veertiende plaats. De Zuidslaviërs Ivkov en Matanovid hebben de leiding met 10 punten. Er zijn nog drie ronden te spelen. FRANKFORT De totale Europese automobielproduktie (personenauto's en bedrijfsvoertuigen) heeft in het afgelo pen jaar 9,1 miljoen stuks bedragen te gen in het voorafgaande jaar 8,6 mil joen, zo heeft het verband der automo- bilindustrie in Frankfort op een perscon ferentie bekendgemaakt. De automobiel produktie van de E,E.G.-landen is ver leden jaar met twaalf procent tot 6,5 miljoen stuks toegenomen. Daarente gen vex-minderde de produktie in de EVA-landen met zes procent tot 2,2 miljoen wagens. In de overige Europese landen is de produktie met bijna vijfentwintig pro cent toegenomen tot 0,4 miljoen auto's. Het verband der automobielindustrie deelde verder mede dat in de hele we reld verleden jaar 24,5 miljoen auto's zijn vervaardigd, 1,4 procent meer dan in 1965. Deze geringe toeneming houdt verband met de vermindering van de autoproduktie in de Verenigde Staten met 6,7 procent tot 10,4 miljoen stuks Verwacht wordt dat de autoproduktie in Europa in het lopende jaar met drie tot vier procent zal toenemen. De ont wikkeling van de afzet in Duitsland wordt niet pessimistisch beoordeeld. Het V.D.A. verwacht niet dat de verzadi gingsverschijnselen die de markt verle den jaar vertoonde zullen aanhouden, maar dat een deel van de achterstand zal worden Ingelopen. Pech teistert Jan Doggen ook wel eens als hij een taxirit maakt. Het drie- bandenspel, dat dan op de weg uit gevoerd moet worden, ligt hem niet zo best. VEENENDAAL Door het bestuur van District West 1 worden zondag 26 februari a.s. op de terreinen van het KNVB-Sportcentrum te Zeist selectie wedstrijden voor zondagamateur-elftal len gehouden, waaraan deelgenomen wordt door Amsterdam, Haarlem, Noord-Holland en Utrecht. Het programma luidt: 13.00-14.15 uur: veld A: AmsterdamUtrecht; veld B: HaarlemNoord-Holland 14.45-16 uur; veld A: Winnaarsronde; veld B: ver'ie- zersronde. De wedstrijden duren 2x een half uur met 15 minuten rust. Er mo gen alleen spelers aan deelnemen, die gerechtigd zijn voor de zondagsamateur- competities van de KNVB en zijn af delingen uit te komen. Na afloop van de wedstrijden, die zullen worden bijgewoond door de keu— zecommissie Amateurvoetbal, wordt de deelnemers een maaltijd aangeboden. ZWOLLE De uitslagen van de dins dag gespeelde partijen uit de tweede ronde van het internationale Caltex- schaaktoernooi in Zwolle luiden: Van der Weiden (Ned.)Ghitescu (Roem.) 01; Sandor (Hong.)Ciric (Zuid-Sl.) 01; Visser (Ned.)Nikolic (Zuid-Sl.) 01; Andriessen (Ned.)Ka- valek (Tsj. SI.) afgebroken. Stand na 2 ronden: 1. Ghitescu 2 punten; 2/3. Ciric-Nico- lic l]/2 punt; 4. Kavalek 1 punt en 1 af- gebr. partij. AMSTERDAM De Nederla^dsche Middenstandsbank N.V. deelt mede dat aan de komende algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorge steld op grond van de gestegen resul taten het dividend te verhogen tot f 5,- per aandeel van f 50,-, (1965: f 4,50). De bedrijfsgroei heeft zich ook in 1966 voortgezet. Het balanstotaal kwam boven de 2 miljard gulden. Het aantal vestigingen werd met 14 uitgebreid tot 205. 1"N het Westbrabantse Heerle (een dorpje waar ge in een paar uur klaar bent met een complete volkstelling) zeggen ze het u duidelijk: „Jan Doggen is ene zeer kalme mens. Ge ziet hem nooit zenuwachtig en hy is altyd in een eender humeur, 't Is gene opschepper en van kouwe drukte houdt hy niet. Als dat wel zo was, dat zou hy niet langer „onze Jan" zyi Over een nieuwe nationale biljarttitel driebanden is nog geen woord gerept omdat men op het nuchtere standpunt staat dat het leven toch wel verder zal gaan als Doggen zyn titel niet prolongeert. En omdat men weet dat de caféhouder „zijne boterham" even dik zal kunnen smeren omdat zyn taxi niet op ivoorbanden loopt. Men hoopt natuurlyk dat de titelstrijd (9-12 februari) in Goirle succes zal brengen, daar men Jan Doggen graag weer een keer in de bloemen wil zetten. Ook de kampioen 1965-1966 heeft geen slapeloze nachten bij de gedach te aan de biljartstrijd die hij dit jaar moet leveren met Hennie de Ruijter, Brosens, Van Bragt, Popeijs, Soeter- broek (allemaal Brabanders) en de Amsterdammers Van Oosterhout en Lorist. Voor Doggen zijn al deze te genstanders even gevaarlijk. Mis schien is Hennie de Ruijter (hoogste gemiddelde van 1.— in de titelstrijd 1963-1964 te Waalwijk) wel de sterk ste concurrent. ,,Voor mij," aldus Doggen, ,,is het dit jaar een open vraag wie kampioen wordt, daar de onderlinge krachtsverschillen in ons land zo klein zijn. De factor geluk gaat in dergelijke gevallen ook een grote rol spelen." Niettemin is Jan Doggen zo ver standig geweest niet te veel aan het toeval over te laten. Hij heeft, na zijn successen, een fraai zaaltje rond een wedstrijdbiljart gebouwd en daarop heeft hij soms door zijn 16-jarige zoon Jack aangespoord meer dan ooit kunnen oefenen. Het gevolg is ge- VEENENDAAL Het is te verwach ten, dat in Veenendaal over ongeveer een maand voor het eerst sportveld-re clame haar intrede zal doen. Dit initia tief Is uitgegaan van de oudste (zondag) amateurvereniging, v.v. Veenendaal. Dit initiatief kan alleen in daden om gezet worden, wanneer de Veenendaal- se middenstand voldoende animo aan de dag legt en zal besluiten om via VEENENDAAL De K.N.V.B. heeft kortgeleden nog eens laten weten, dat binnen enkele jaren het zaterdagvoetbal uitgebreid zal worden met een eersteklas- se-afdeling. Dat zyn plannen, waar al meer over gehoord is en dat deze plannen ten uitvoer gebracht zullen worden is zeker. De vraag is, wanneer? Is het in 1968, 1969 of in 1970? De K.N.V.B. geeft weieens enige toelichting op deze plan nen. Onder meer, dat ploegen uit de afdelingen van de K.N.V.B., voor ons bete kent dat dus de afdeling Utrecht, zullen moeten promoveren. Met andere woor den, het plaatselijke voetbal zal op een hoger plan moeten komen te staan. Al licht, wanneer er een eersteklasser bij het zaterdagvoetbal komt, dan zal het ni veau van deze eersteklasser hoger moéten komen te liggen dan dat van de twee deklassers. Ook in Veenendaal zal het voetbalniveau hoger moeten komen wil er een vereni ging eventueel in de eerste klasse goed willen meedraaien. Eenvoudig zal dit in Veenendaal niet zyn. Maar liefst negen ploegen houden zich hier op en dat is veel voor een plaats met 25.000 inwoners. Het meest voor de hand liggende is, dat men de krachten gaat bundelen, oftewel dat men gaat fusioneren. Over fusies is in Veenendaal al heel veel gepraat. Meestal werden de discus sies echter afgedaan met: „Wij blijven zelfstandig, want het gaat erom of onze jongens plezier hebben." Dit argument is niet helemaal steekhoudend. Het pu bliek wil goed voetbal zien. Het publiek wordt steeds verwend met voetbalspecta- kelstukken op de televisie. Wedstrijden als Ajax - Liverpool, wedstrijden van Real Madrid, van Manchester United, van Borussia en om verder van huis te gaan van Penarol. Een voetbalminnaar zal daarna niet meer zo gauw warm lopen voor een wedstrijd van een laag geklasseerde KNVB-ploeg uit eigen plaats of nog minder voor een wedstrijd van een afdelingsploeg. Het voetbal neemt nog steeds in populariteit toe, maar deze populariteit betreft niet altijd de plaat selijke KNVB- of afdelingsploegen. Het betreft vooral „groten". de wedstrijden van de Het plaatselijke voetbal moet dus op een hoger plan komen willen de wedstrij den nu (en vooral in de toekomst) nog voldoende publiek trekken. Ook voor Veenendaal geldt dit. De tekenen van verval in Veenendaal zijn al duidelijk te merken. GVVV, een tweedeklasser, trekt enkele honderden mensen, waarschijn lijk alleen de leden. De afdelingsploegen dikwijls fabrieksclubs (NSVS, Kulan, SVP) trekken bijna geen belangstel ling meer. In de zomer van '66 werd een Vriendschapstoernooi voor afdelingsploe gen op touw gezet. Ondanks het feit dat het ontmoetingen van plaatselijke riva len betrof, trok het hoegenaamd geen publiek. De enige ploeg, die veel pu bliek langs de lijnen krijgt is DOVO. Daarvoor staat het ook bovenaan met een stuk of wat felle belagers op de hie len. Voor het overige kunnen de vereni gingsbesturen net rondkomen. Ook in de tweede klas van de afdeling Utrecht uit komende fabrieksploegen (Kulan, SVP, NSVS) kunnen rondkomen, maar dat lukt slechts door een subsidie van het bedrijf. Er bestaat zoals in elke plaats ook in Veenendaal rivaliteit. Dikwijls vraagt men zich af, of deze rivaliteit hier nog wel gezond is. Is dit onlogisch in een plaats, waar negen verenigingen de één meer, de ander minder voor zelfbehoud moeten vechten Om bij GVVV te blijven een ploeg die toch echt niet slecht meedraait toen eens op hetzelfde Sportpark tegelijk met de wed- sti'ijd van GVVV-1 het juniorenduel DOVOVeenendaal gespeeld werd, ston den er bij de laatste ontmoeting twee maal zoveel publiek als bij GWV-1. Wanneer wij een plaats nemen als Wageningen en het voetbal hier verge lijken met Veenendaal, dan valt aller eerst op: Wageningen heeft met minder inwoners een betaalde tweede-divisie club. Vele Veenendalers met voetbal kwaliteiten trokken naar Wageningen. We noemen er enkelen: Gert van de Weerdhof, Wim Bleyenberg, Jan van de Bovenkamp, Gerard Hoedeman en van de laatste jaren: Rinie Bruxvoort, Gijs Heykamp en Ares Blankespoor. Veenendaal is op en top sportminded. Vele verenigingen houden zich hier op: volleybal, korfbal, voetbal, atletiek, ju do enz. enz. Voor vele sporten bestaat één vereniging Volleybal (Panters), korfbal (SKF) enz. Voor het voetbal kan men echter terecht bij negen verenigin gen. „Als onze jongens maar plezier hebben", kan men niet meer alleen aan voeren. Er moet gedacht worden aan de financiële toestand. Wanneer een vereniging een goede kas heeft, kan ze meer organiseren buiten de sport om. Een mooi. voorbeeld daarvan is de hech te financiële basis van de korfbalclub SKF. Deze vereniging organiseert meer voor haar leden dan alleen maar sport wedstrijden. Voorbeelden daarvan zijn de vele trips naar grote toernooien. De voetbalclubs komen rond, net aan. En wil men eens een reis naar het buiten land voor de jeugd organiseren, dan is daar geen geld voor of men moet op al le mogelijke manieren dit geld bij el kaar zien te krijgen. Wanneer er in Veenendaal slechts en kele verenigingen waren, dan zouden deze verenigingen niet zoveel zorgen hebben. Meer inkomsten van de leden, meer publiek èn beter voetbal. Men zou voor de leden veel, heel veel, op touw kunnen zetten. deze twee meter te gaan maken. lage borden reclame Reclameborden zijn in Nederland niet onbekend en verscheidene malen zijn er zelfs moeilijkheden gerezen die betrekking hadden op reclameborden, die door het medium televisie in vele Nederlandse huiskamers verschenen. Dat wedstrijden, die in Veenendaal ge speeld worden, op de televisie zouden kunnen komen behoort (vooralsnog!) tot de onmogelijkheden. Daarom zullen in dat opzicht geen moeilijkheden oprij zen. Op dit moment vormt het kern punt de vraag, of er genoeg belang stelling bestaat bij de middenstand. Het aantal bezoekers, dat per jaar het veld van v.v. Veenendaal bezoekt, wordt geschat op 20.000 30.000. De initiatiefnemers van de sportveld-recla me verwachten dan ook, dat de Vee- nendaalse bedrijven en winkeliers de sportveld-reclame zullen aangrijpen om hun (toekomstige) kopers te bereiken. Het materiaal der borden bestaat uit 1 mm dikke staalplaten op houten ra men, voorzien van drie lagen' weerbe- stendige verf. De tekst kan in kleur worden aangebracht. De contracten met adverteerders zullen worden aangegaan voor een tijdsduur van drie jaar. De inkomsten zullen, met aftrek van administratiekosten, toevloeien aan de voetbalvereniging v.v. Veenendaal. weest dat hij constanter ging spelen. Contact in wedstrijden schonk hem ook meer ervaring en met enige trots stelt hij vast dat hij tijdens de pen tathlon in Amersfoort het Nederland se team moest redden via een per soonlijk record van 1,463; gescoord in de partij tegen Hennie de Ruijter. „Maar," zegt Doggen, ,,het zegt me allemaal zo weinig. Vergeet niet dat de collega's ook betere gemiddelden boekten en tenslotte kun je zelfs van de zwakste tegenstander verliezen." Op die tegenstrevers heeft Doggen een kleine voorsprong die op het men tale vlak gezocht moet worden. Zijn rustige optreden demonstreert dat zijn „gelijkmatig humeur" bij zijn karakter behoort en men moet Dog gen geloven als hij van zichzelf zegt dat hij „praktisch nooit last van ze nuwen heeft". Het typeert de mens en de biljarter nog duidelijker als hij vaststelt dat hij tijdens de wedstrij den slechts „in een andere toestand verkeert"; en ge hebt Jan Doggen probleemloos voor u staan als hij zegt: „Van zenuwen hangt piets af. 't Is een partijtje plezier dat biljar ten al wil ik wel.een behoorlijk figuur slaan. Ik ga gewoon meedoen in Goirle om nog eens een göoi naar de titel te doen." Daar ligt voor een goed deel het geheim van de biljarter Jan Doggen en de concurrenten vrezen deze „ijzeren Hein" omdat men hem nooit eens nerveus ziet aan de tafel, „yoor de wedstrijd," aldus Doggen, „wil ik nog wel eens wat „ijsberen". Je wil dan naar het biljart toe. Het is net of daar een aantrekkingskracht van uit gaat. Als ik de keu vast heb dan ben ik niet uit mijn concentratie te bren gen. Ik probeer zuiver te spelen. Geen show-stoten, want daar heb je totaal niks aan en misschien vinden ze daarom terecht dat ik geen „spec taculair" man ben. Maar wat heb ik aan al die poppenkast?" Dat ongecompliceerde maakt Dog gen nu juist tot een gevaarlijk man. Van zijn gezicht lees je geen enkele gemoedstoestand af en er is in de biljarterij niets zo irriterend dan het spelen tegen een concurrent die rond de tafel loopt alsof hij slechts contro leert of het bestek in de juiste volg orde werd klaargelegd. Daarom vreest men ook nu weer Jan Doggen met zijn onbewogen, wat onelegant aandoende wijze van keu-hantering en men is vooral beducht geworden nu men tijdens zijn titeljaar de kwa liteit van zijn gedegen spel heeft zien groeien. TOOWOOMBA Fred Stolle, de Australische Davis Cupspeler, maakte dinsdag zijn debuut in het proftennis met een overwinning op de eveneens onlangs door de profs gecontracteerde Amerikaan Dennis Ralston. Stolle won met 6-3, 10-8. De (voetbal)krachten zouden gebun deld moeten worden. Er zouden fusies moeten komenzodat van de negen ver enigingen er enkele zouden overblijven. Wanneer de clubbesturen voor fusies zouden voelen, zouden zij eerst om een tafel moeten gaan zitten. Dat is voor Veenendaal iets vreemds. Met je rivalen om de tafel gaan zitten, dat doe je toch zo gauw niet! Een mooi voorbeeld van dat gebrek aan onderling overleg zijn de wedstrij den, die de vier KNVB-ploegen op za terdag spelen. Drie spelen er tegelijk, één - DOVO - speelt alleen. Van de KNVB kregen de clubs een wensenformulier. Merino's, GVVV en VRC vulden in: niet gelijk spelen met DOVO. Nu spelen ze alle drie tegelijk. Elke ploeg heeft zo haar eigen ken merken, haar eigen mentaliteit. DOVO - zo bleek ons uit een gesprek met één van de bestuurders - zal nooit fusione ren. DOVO is een sterke en grote ver eniging én, trots. Andere verenigingen zijn wat gemoedelijker. GVVV en Me rino's staan niet zo afkerig tegenover fusies, maar om nu direct daartoe over te gaan, dat niet .Bijna elke vereni ging wil zolang mogelijk op zichzelf blij ven staan. Verschillende argumenten voeren zij daarvoor aan. ■Soms lijken deze argumenten over tuigend. Maar, regeren of zo u wilt: be-: sturen is vooruitzien... En over enkele jaren komt de eersteklasser van het za terdag: voetbal... AMSTERDAM De gehele Caballe- roploeg zestien profs en tien ama teurs vertrekt volgende week naar een trainingskamp aan de Spaanse Costa Brava om zich daar voor te be reiden op het komende wielerseizoen. „Wij hebben een jonge ploeg, die aan het venster gaat tikken", zei de tech nische leider, Frans van den Enden, dinsdagmiddag in Bloemendaal, waar de formatie werd voorgesteld. Het is de bedoeling van de leiders van de equipe oud-wereldkampioen Gerard Peters is ploegleider om deze jonge renners (de gemiddelde leeftijd bij de profs is 23 jaar) in te werken voor de grote rondes in 1968. Daarom staan voor dit jaar de Ronde van Spanje, de Giro d'Italia en andere grote etappencourses nog niet op het programma. De rood-wit-blauw-oranje Caballero's zoeken het voorlopig hoofdzakelijk in eendaagse courses, zoals Gent-Wevel- ghem (29 maart), Parijs-Roubaix (9 april), de Amstel Gold-race (15 april), Parijs-Brussel (23 april), de Waalse Pijl (28 april) en Luik-Bastenaken- Luik (1 mei) alsmede enkele minder inspannende meerdaagsen als de Ronde van België (4 tot en met 7 april) en de Vierdaagse van Duinkerken (3 tot en met 7 meiï. Bij de profs zijn klimmer Wim Sche pers en de pas naar de beroepsklasse overgegane Harrie Steevens de grootste troeven op de weg, terwijl men voorts Tiemen Groen heeft aangetrokken met het oog op de Grand Prix des Nations, de Trofeo Baracchi en een mogelijke aanval op het werelduurrecord. Waar dat zal moeten gebeuren hangt af van de aangekondigde poging van Jacques Anquetil, die het hoog gelegen Mexico City op het oog heeft. Voorlopig houdt Gerard Peters het echter op de Milane se Vigorellibaan, waar tot nog toe de meeste geslaagde poginger zijn gedaan. De profploeg bestaat voorts uit Jef Drummen, Gerard Koel, Jan Boog, Henk Peters. Hans den Hartog, Cor Schuuring, Jan Pieterse, Henk Vogels, Jan van der Horst, Piet Braspennincx, Gerard Vianen, Dies Kosten en Nestor Piet Steenvoorden, die met zijn 32 Jaar veruit de oudste is. De amateurs van dit merk zullen in ons land deelnemen aan alle klassie kers, aan Olympia's Toer en aan Gent- Wevelghem. Daarvoor heeft men de keus uit Jan Bols, Gaby Minneboo, Henk Benjamins, Willy Geraerds, Theo Blom, Leen de Groot, Henk van Vught. Roel Snijder, Leen Kreuger en Arie Versluis.

De Vallei | 1967 | | pagina 9