Jelevizier' wenst nieuw overleg met KNWU over Tour de France Belusova-Protopopov weer kampioen paarrijden Anderlecht overrompelde Ajax in rommelige wedstrijd4-1 Klaverjasspel heeft in onze streek hoge vlucht genomen Ard Schenk snelste in Frederikstad Sporttoto brengt primeur: „Europa Cup-toto" Mildenberger blijft Europees kampioen Kment niet tijdelijk naar Willem-li UEFA-jeugdelftal teqen West-Duitsland Dukla Praag verloor van Standard Luik Reeds twaalf landen schreven in voor WK hardrijden dames De Busser wil weg bij de Yolewijckers Kavalek in Zwolle naast Ghitescu Turkije speelde tegen Spanje gelijk Voetbalwedstrijd telde 150 gewonden Nationale titelstrijd ere-klasse libre Nederlands? meisjes goed op dreef Post-Pfenninger wonnen in Essen Oud-Amsterdammers zorgden voor „sneeuwbaleffect" Geen kans Eetzaal Winst Nederland naar W.K. cyclo-cross SPORT van hier en daar o I uüiiid 9 DONDERDAG 2 FEBRUARI 1967 BREDA Tele vizier heeft z\jn houding ten opzichte van de Tour de France equipe, die dit jaar door de K.N.W.U. wordt uitgezonden, zoals wy reeds bericht ten, onverkort gehandhaafd. Het bezwaar dat is gebleven richtte zich tegen de benoeming van Wout Wagtmans als ploegleider. Als Televizier, die ontbrak op de by een komst met de sponsors waar Wagtmans definitief werd geaccepteerd, op de hoogte is van de argumenten die te berde z^n gebracht, zal pas een defini tief standpunt worden ingenomen. „Tot zolang", aldus Rein van Rooy in Breda, waar de uitbetaling woensdagmiddag plaats vond, „handhaven wy onze stelling, dat Wagtmans voor ons niet acceptabel is". Intussen is „Televizier" voornemens contact op te nemen met de K.N.W.U. teneinde na te gaan op welke wijze de moeilijkheden uit de weg geruimd kun nen worden. „Maar", aldus de heer Van Rooy, „een oplossing zie ik op dit moment niet". „Televizier" voelt zich gegriefd, omdat de K.N.W.U. de bijeen komst, waar men gezien de affaire met de AVRO niet aanwezig kon zijn, niet heeft verdaagd of althans de beslissing omtrent het hangijzer boven het ploeg leiderschap niet heeft aangehouden. In „Televizier"-kringen helt men over naar de gedachte, dat de K.N.W.U. zo men wil bepaalde krachten in deze organisatie deze Tour-zaak hebben aangegrepen om de invloed van Pelle- naars in te dammen. „Dat hebben", aldus „Televizier", „Pellenaars noch wij verdiend, omdat we tenslotte de hele beroepsrennerij voor Nederland weer een gezicht heb ben gegeven". „Televizier" heeft in ieder geval nog niet gebroken met de Tour de France geschiedenis. Men wil het overleg weer op gang brengen en dat betekent, dat het laatste woord over de langzamer hand geruchtmakende zaak van het ploegleiderschap nog steeds niet is ge sproken. Deze situatie heeft overigens de dag voor de renners niet bedorven. Ten hui ze van Kees Pellenaars in Breda wer den de verdiensten (totaal 75.200 gul den) uitgekeerd. Het in de Tour de France verdiende bedrag bedroeg 27.500 gulden en dat werd door de spon sors verhoogd met 47.700 gulden. De renners, die de Ronde van Frankrijk uitreden, ontvingen 10.000 gulden per man. Voor Jo de Roo (die intussen de ploeg van Pellenaars verliet) was het 5200 gulden en voor Harings en Van FRANKFURT. De Europese kam pioen boksen in het middengewicht, de Duitser Karl Mildenberger, heeft zijn titel woensdagavond in Frankfurt met succes verdedigd tegen zijn Italiaanse uitdager Piero Tomasoni. Mildenberger won het gevecht over vijftien ronden met zeer gering punten- verschil en de beslissing van de scheids rechter werd met gejoel en gefluit door het publiek begroet. De scheidsrechter had 70 tegen 69 aangetekend ten gunste van de Duitser. Mildenberger, die in de meeste van de eerste acht ronden achter stond en al in de eerste ronde neerging, herstel de zich op grootse wijze. Hij nam het initiatief en won vijf van de laatste zes ronden op beslissende wijze. De wedstrijd had een sensationeel be gin toen Mildenberger al na een halve minuut tegen het canvas ging. Er werd even geteld voor hij weer opsprong. To masoni heeft de Duitser in de eerste ronden fel achterna gejaagd en hem goed geraakt. Mildenberger werd bij voortduring tegen de touwen gedrukt en de kleinere en breed gebouwde Italiaan, tien centimeter korter dan de kam pioen, die een aanzienlijk geringere reach had, sloeg op het lichaam van Mildenberger in. Na de negende ronde werd Mildenber ger door zijn trainer vermanend toe gesproken en in de tiende ging hij hard vechten. Zijn eerste stoot, een harde rechtse, trof Tomasoni vlak boven het linkeroog. Dat luidde de comeback van Mildenberger in. Het oog van de Ita liaan ging bijna onmiddellijk dicht en Mildenberger bleef er in de resterende ronde op slaan. Twee ronden later werd Tomasoni voor acht tellen gevloerd door een snelle links-rechtse-combinatie. Dat was twaalf seconden voor het einde van de ronde. Daarna was de kracht uit de stoten van Tomasoni verdwenen en moest hij verdedigend boksen. DEN HAAG Een informele poging van Willem-II om voor de rest van het seizoen de beschikking te krijgen over Feyenoord-trainer Willy Kment is op niets uitgelopen: de eisen van Kment, die na dit seizoen bondscoach in Noor wegen wordt, waren voor Willem-II niet aanvaardbaar. Feyenoord had geen bezwaar, dat Kment zou worden benaderd. Willem- II wilde van zijn diensten gebruik ma ken gezien de wankele situatie op de ranglijst in de ere-divisie. Alvorens echter de zaak aan het Feyenoord-be- stuur voor te leggen wilde Feyenoord- manager Brox het standpunt van Kment weten. Willy Kment voelde er wel iets voor, mits het Feyenoord-bestuur geen be zwaar maakte. Zover is de zaak niet gekomen, aangezien de voorwaarden waarop Kment Willem-II wilde helpen door de Tilburgse club niet konden worden geaccepteerd. DEN HAAG Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal speelt zijn eerste kwalificatiewedstrijd tegen West-Duits land voor het 20e UEFA-jeugdtoernooi, dat in mei in Turkije wordt gehouden, in Nijmegen. Als datum was reeds eer der 2 maart overeengekomen. De re turn wordt 27 maart in Remscheid ge speeld. LUIK Dukla Praag, op 1 en 8 maart tegenstander van Ajax in de kwartfina les van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft woensdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Belgische Standard Luik met 1-0 verloren. De score was reeds bij de rust bereikt. Met deze ont moeting sloot Dukla een trainingstrip Hnnr Frankriik f>n af. Dongen 5000 gulden. Tot nog toe wer den dergelijke cijfers nimmer ge noemd. Dit keer werd van die regel af geweken. De bedoeling van deze ma noeuvre is vermoedelijk aan te tonen, dat een renner nergens zoveel kan ver dienen als bij „Televizier" en tevens, dat een Ronde van Frankrijk zonder de steun van deze sponsor dergelijke sommen nimmer zal kunnen opleveren. Pellenaars bleek intussen met new comer Eef Dolman een plan de cam- ESSEN. Peter Post en Fritz Pfen- ninger hebben woensdagavond de zes daagse van Essen gewonnen. De West- duitse koppels Renz/Junkermann en Kemper/Oldenburg eindigden in dezelf de ronde op de tweede en derde plaats. Voor Peter Post betekende dit succes zijn 36e zesdaagse-overwinning. Zijn Zwitserse koppelgenoot behaalde zijn 27ste zege. Uitslag: 1. Post/Pfenninger (Ned./ Zwit.) 477; 2. Renz/Junkermann (Did.) 439; 3. Kemper/Oldenburg (Did.) 313; (op 2 remden) 4. Rudolph/Grossimling- haus (Did.) 457 en 5. Bugdahl/Lykke (Dld./Ned.) 259 pnt. De overige koppels hadden achterstanden die varieerden van vijf tot 19 ronden. DEVENTER Het organisatiecomi té van het wereldkampioenschap hard rijden op de schaats voor dames 1967, dat op zaterdag 18 en zondag 19 februa ri op de Kunstijsbaan te Deventer wordt gehouden, heeft momenteel de inschrij ving binnen van de volgende twaalf lan den: Noord-Amerika, Canada, Finland, Frankrijk, Japan, Mongolië, Nederland, Noord-Korea, Noorwegen, Polen, Sovjet- Unie en Zweden. De Nederlandse jury zal bij dit kampioenschap worden geas sisteerd door de buitenlanders H. Hal- vorsen (Noorwegen), Galina Valkova (Sovjet-Unie) en Jean Heckely (Frank rijk). DEN HAAG. Joop de Busser lctopt rond met het voornemen zijn functie als trainer van de Volewijckers neer te leg gen. Hij meent, dat er niet voldoende financiële en speltechnische mogelijk heden zijn voor zijn oude club om be taald voetbal te blijven spelen. Joop de Busser is als voetballer een van de steunpilaren geweest van de Volewijckers, waarvan hij op twaalfja rige leeftijd lid werd. Hij maakte deel uit van het elftal, dat in de jaren 1940- '44 opmarcheerde van de derde klasse naar het landskampioenschap. Na zijn spelersloopbaan was hij suc cesvol trainer van o.m. Elinkwijk 't Gooi en opnieuw Elinkwijk, dat hij naar de eredivisie terugbracht. Hij verliet vorig seizoen Elinkwijk op eigen verzoek om als trainer bij de Vo lewijckers in dienst te treden. Een van de voornaamste motieven van De Busser om weg te gaan is, dat trainen zijn beroep is en hij het voor de club niet verantwoordelijk acht, gezien de mogelijkheden, veel geld uit te trek ken voor een trainer. Hetgeen niet weg neemt, dat hij dit seizoen nog met zijn club wil bereiken, wat mogelijk is. pagne te hebben opgemaakt. Dolman zal de Ronde van Sardinië rijden, Pa- rijs-Nice en de Ronde van Spanje. Ook indien de K.N.W.U. en „Televizier" nog tot een akkoord zouden komen dan zal Dolman de tour niet rijden, omdat het te veel van zijn krachten zou ver gen in het eerste jaar, dat hij als be roepsrenner aantreedt. „Televizier" zal deelnemen aan de Ronde van Spanje en aan de Ronde van Zwitserland, terwijl met de organi satoren van de Giro nog overleg wordt gepleegd. Voor Spanje zijn uitgenodigd met name: Karstens, Nijdam, Van der Vleuten, Zilverberg, Haast en Dolman. Voor Sardinië zijn door Pellenaars aan gewezen: Karstens, Nijdam, Zilver berg, Van der Vleuten, Dolman en Bart Zoet. ZWOLLE De uitslagen van de woensdag voor de vierde ronde van het internationale schaaktoernooi in Zwolle gespeelde wedstrijden luiden: Ghitescu (Roem.)Kavalek (Tsj. SI.) 01; Sandor (Hong.)Visser (Ned.) 10; v. d. Weide (Ned.)Nikolic (Z. SI.) afgebr.; Andriessen (Ned.)Ciric (Z. SI.) afgebr. Stand: 1/2. Ghitescu en Kavalek 3 pnt.; 3/4. Ciric en Nikolic 2y2 pnt. 1 afgebr. ISTANBUL Turkije heeft woens dag in Istanbul in een wedstrijd voor groep 1 van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor landenteams met 00 gelijk gspeeld tegen Spanje. De wedstrijd, gespeeld in het All Sami Yan-stadion, werd bijgewoond door 35.000 toeschouwers. Spanje had voor deze ontmoeting een sterk gewijzigd team opgesteld, maar ondanks het feit dat op zeven spelers van Real Madrid was teruggegrepen, stelde de Spaanse formatie danig teleur. De enthousiaste Turken moesten wel iswaar het middenveld aan de Spanjaar den laten, doch in de verdediging had den zij weinig te duchten van aanvallers als Pirri en Grosso. De stand in groep 1 luidt na deze wed strijd: Spanje 3 1 2 0 4 2—0 Ierland 3 1113 2—3 Turkije 2 0 111 1—2 Tsjecho-Slowakije 0 0 0 0 0 00 Ook bij de voetbalvereniging Veenen- daal wordt druk geklaverjast. Boven de driemaandelijkse toernooien staan natuurlijk prijzen, maar de kantine commissie van v.v. Veenendaal heeft besloten de prijzen uit te reiken aan de verloofdes of echtgenotes van de kam pioenen. Op deze foto neemt mevrouw H. van Leeuwen-Reininga in de Tal- mastraat te Veenendaal de prijs in ontvangst, die haar man voor haar gewonnen heeft. LJUBLJANA De Russische wereld en Olympische kampioenen Ludmilla Belusova en Oleg Protopopov zijn woens dagavond in Ljubljana Europees kampi oen paarrijden geworden. Zij legden voor de derde achtereenvolgende maal beslag op deze titel. De 32-jarige Ludmilla en haar 35-jari- ge echtgenoot Oleg waren ook nu weer een klasse apart. Toch konden de negen juryleden geen hoge waardering voor hun kür opbrengen. Het Russische twee tal maakte het zich bij het vrije rijden bepaald niet gemakkelijk, maar de waar dering werd gedrukt doordat Protopo pov kort na de aanvang een val maakte. De hoogste waardering 6 kwam dan ook ditmaal niet één keer op de c(j- ferbordjes van de jury. De eindstand van het paarrijden luidt: 1. Belusova Protopopov (Rusl.) 310.3 pnt, pl. cijfer 10; 2. Glockshuber/Danne W-Dld) 310.8—18; 3. Steiner/Walther (O-Dld) 294.6—29; 4. Hauss/Hafner (W-Dld) 29434; 5. Sharanova/Jevdo- mikov (Rusl.) 284.856; 6. Moskwina/ Misjin (Rusl.) 284.254: 7. Weise/Bry- choy (O-Dld) 280.669; 8. Porenska/ Sczypa (Pol.) 279.269; 9. Sramkova/ Sranek (Tsj-Sl.) 278.1—75; 10. Kathys/ Aelling (Zwit.) 268.9—94. Na de verplichte figuren bij het kunst rijden voor heren luidt de stand: 1. Emmerich Danzer (Oostenr.) 1157.4 pnt. pl. cijfer 9; 2. Wolfgang Schwarz (Oostenr.) 1088.525; 3. Ondrej Nepala SAO LUIS DE MARANHAO. Het grote enthousiasme van de Zuidameri kanen voor voetbal, heeft woensdag in Brazilië, opnieuw slachtoffers geëist. Tijdens een wedstrijd in Sao Luis de Maranhao was de belangstelling zo groot, dat de hekken rond het veld de enorme druk niet meer konden verdra gen en werden ingedrukt. Honderdvijf tig toeschouwers liepen verwondingen op, van wie velen zeer ernstige. (Tsj-Sl.) 1085.3—30.5; 4. Patrick Pera (Fr.) 1086.3—30.5; 5.' Robert Dureville (Fr.) 1048.5—46; 6. Serge j Tsjetwe- rushin (Rusl.) 1041.7—51; 7. Günther Zöller (O-Dld) 1009.2—77; 8. Peter Kriek (W-Dld) 995.3—77; 9. Günther Anderl (Oostenr.) 988.4—82; 10. Phi lippe Pelissier (Fr.) 971.493. Na de vier verplichte dansen hebben de Engelse wereldkampioenen Diana Towler en Bernhard Ford een ruime voorsprong bij het ijsdansen genomen. Het Nederlandse duo Truus Gerardts en Ronald du Burck bezet na de verplichte dansen de zestiende plaats De stand luidt: 1. Towler/Ford (GB) 196.3 pnt.; 2. Sud- dik/Cannon (GB) 188,8 pnt.; 3. Saw- bridge/Lane (GB) 185,0 pnt.; 4. Martin/ Gamichon (Fr.) 183,2 pnt.; 5. Matisek/ Matisek (O-Dld) 178,6 pnt.; 16. Gerardts du Burck (Ned.) 149,6 pnt. AMSTERDAM Een dag nadat zijn uitsluiting is beëindigd zal Henk Schol- te in Lierop (23 tot en met 26 februari) zijn titel in de ereklasse libre verdedi gen. Zijn tegenstanders zijn: Flip Beek man en Janus Jacobs (beiden Amster dam), Piet Buys (Den Haag), Bart v. Hintum en Tiny Wijnen (beiden Oss), Jaap Ligthart (Alkmaar) en Joop Roo- denburg (Voorhout). AUCKLAND (Nieuw-Zeeland) Op de eerste dag van het internationale tennistoernooi van Auckland heeft de Nederlandse Lidy Jansen-Venneboer, mevr. M. Headifen uit Nieuw-Zeeland gemakkelijk verslagen met 6-1, 6-1. Betty Stöve stond met 5-0 voor op de Nieuwzelandse Cecile Fleming, toen de wedstrijd wegens regen moest wor den onderbroken. BRUSSEL. Ajax, de Nederlandse voetbalkampioen, heeft woensdagavond in het Astridpark van Brussel met 4-1 verloren van Anderlecht. Bij de rust van deze, voor de nabestaanden van de verongelukte Anderlechtspeler Laurent Verbiest, gespeelde wedstrijd was de stand nog gelijk: 1-1. De 25.000 toeschouwers, die de regen hadden getrotseerd en naar het Astrid park waren gekomen, hebben een harde en vooral in het laatste gedeelte rom melige wedstrijd gezien, waarin de Bel gische kampioenen toonden over een betere mentaliteit te beschikken dan de Amsterdammers. In de slotfase ontaard de de strijd voornamelijk door het zwak ke optreden van de Belgische scheids rechter Hannet. Jan Mulder, die met Paul van Himst de grote man in de Anderlecht-voorhoede was, werd een van de slachtoffers. Hij moest met een lichte hersenschudding naar de kleedka mer gebracht worden. Voor de rust was het een gelijk op gaande wedstrijd, waarin Ajax na 38 minuten door een prachtige goal van Henk Groot de leiding nam. De Neder landse vreugde was echter van korte duur want vijf minuten later scoorde Van Himst, die door zijn weergaloze combinaties met Mulder, de Ajax-ver- dediging soms tot wanhoop bracht, de eerste van zijn drie doelpunten. man Bals kansloos liét: 2-1. Jan Mulder bracht 20 minuten later het overwicht van Anderlecht nog meer tot uitdruk- AnderlechtAjax. Johan Cruyff vuurt een kogel af op het doel van de Bel gische kampioensploeg. king met een derde treffer. De strijd werd harder en Mulder raakte in de 73ste minuut geblesseerd, kort nadat Van Himst voor 4-1 had gezorgd. Ajax probeerde de score nog wel een draag lijker aanzien te geven maar de Am sterdammers kregen geen kansen meer. VEENENDAAL In vervlogen eeuwen zwierven volksstammen over de aard bol en dikwijls kwamen deze volksstammen in landen of streken, die hun wel wat leken en waar zij zich vestigden. Zy vestigden zich in dat land of die streek en namen hun zeden, gewoonten en gebruiken (zoals dat heet) mee. Tegenwoor dig komen die volksverhuizingen niet meer zo veel voor. Wel komt het voor, dat een bedrijf naar een andere plaats overgeheveld wordt of in een andere plaats uit gebreid wordt. Een aantal mensen möet dan van het standpunt uitgaan: „waar je brood is, is je vaderland" en zy verhuizen naar een andere plaats, streek of land. Voor de groep Amsterdammers, die een aantal jaren geleden naar het S.K.F.- bedrijf in Veenendaal kwamen, geldt dat ongeveer. Deze hoofd stedelingen kwa men naar Veenendaal en zij namen hun enthousiasme voor het klaverjasspel mee. In Veenendaal was in dit vlak de „topsport" schutjassen en de Amsterdammers zorgden eigenlijk voor de grote „ommekeer". Het Veen werd gewonnen voor het klaverjassen en nu, ongeveer acht jaar nadat op het S.K.F.-bedryf een klaver- jasvereniging werd opgericht, kan zonder meer gezegd worden, dat Veenendaal in de ban van dit spel is. Nagenoeg elke voetbalvereniging organiseert open kla ver jaswedstrijden, doordeweeks en op zaterdagmiddagen, wanneer het voetbal afgelast is. Open klaverjaswedstryden, waaraan honderden mensen deelnemen, doen uitkomen, dat Veenendaal en (omgeving) in de greep is van het klaverjas sen. De Amsterdammers, die bij SKF kwamen konden niet schutjassen en bleven het klaverjassen aanhouden. Bij SKF kwam de eerste specifieke kla- verjasvereniging en successievelijk werden de Veenendalers er voor ge wonnen. Ook bij de voetbalvereniging Unitas werd een klaverjasclub opge richt en de man, die daar verantwoor delijk voor was, was de oud-Amster dammer L. Leemput. Bij SKF en Uni tas wordt, afgezien van de open wed strijden, ook in onderlinge competitie die drie maanden duurt gespeeld. Met de ingebruikneming van het Sportpark Panhuis en de daartoe be horende grote kantine, werd de strop voor de cafés nog groter. GVVV en DOVO zijn als gebruikers van het Sportpark aan een grote opzet be gonnen en dat geldt eveneens voor VRC en Veenendaal, die hun kantines uitbreidden of vanaf de grond opbouw den. Fredrikstad In het Noorse Fre- drikstad zijn woensdagavond interna tionale schaatswedstrijden gehouden. De 500 meter werd gewonnen door de Westduitser Herbert Höfl, die met 41,5 sec. een nieuw baanrecord van het Lis- leby-stadion vestigde. De uitslagen luiden: 500 m: 1. Her- bert Höfl (W.-Dld) 41,5; 2. Roar Groen- vold (Noorw.) 42,3; 3/4. Ard Schenk (Ned.) en Ole Iversen (Noorw.) 42,8; 5. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 43,0; 6. Gerhard Zimmermann (W.-Dld) 43.1; 7/8. Frits Bartling (Ned.) en Björn Tveter (Noorw.) 43.2; 9. Peter Nottet (Ned.) 43,5; 10/11/12. Piet Mey er (Ned.), Jorrit Jorritsma (Ned.) en Dag Nordskog (Noorw.) 43.8: 13. Ru- dl Liebrechts (Ned.) 44.0; 21. Kees Ver kerk (Ned.) 44.5; 22/23 Arie Eriks (Ned.) en Joop van der Berg (Ned.) 45.0. De 1500 m leverde een overwinning op voor onze landgenoot Ard Schenk, die met 2.09.7 precies 3,5 sec. sneller was dan Jorrit Jorritsma, die tweede werd. De tijd van Schenk betekende bovendien een nieuw baanrecord. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Ard Schenk 2.09.7; 2. Jorrit Jorritsma 2.13.2; 3. Rudi Liebrechts 2.13.8; 4. Dag Nordskog 2.15.7; 5. Peter Nottet 2.15.9; 6. Kees Verkerk 2.16.2; 7. Roar Na de hervatting, toen Anderlecht met een op enkele plaatsen gewijzigd team aantrad, bleek de grotere ervaring van de Belgen in internationale wed strijden. De voorhoede van Ajax werd aan banden gelegd terwijl aan de ande re zijde de Belgische aanvallers met ge mak door de Nederlandse defensie sne den. In de 50ste minuut nam Ander- I lecht de leiding toen Van Himst doel- Groenvold 2.16.7; 8. Anstein Gjengedal (Noorw.) 2.17.1; 9. Frits Bartling 2.17.3 en 10. Herbert Höfl 2.17.5. De rijders, die niet op de 1500 m uitkwamen, startten later voor de 3000 m. Deze afstand werd gewonnen door de Noor Fred Anton Maier in een tijd van 4.31.8. Wim Beukers en Arie Eriks waren de beste Nederlanders; zij deelden de vijfde en zesde plaats met een tijd van 4.43.5. De uitslag van de 3000 m: 1. Fred Anton Maier (Noorw.) 4.31.8; 2. Ingar Bollerud (Noorw.) 4.35.6; 3. Svein Erik Stiansen 4.38.0; 4. Per Willy Guttorm- sen (Noorw.) 4.39.6; 5/6 Wim Beukers en Arie Eriks 4.41.1; 7. Björn Tveter 4.44.3; 8. Dagfinn Hagen (Noorw.) 4.46.0; 9. Piet Meyer 4.46.5; 10. Arne Lier (Noorw.) 4.46.7; 11. Joop van der Berg 4.47.2. Na afloop werden twee algemene klassementen opgemaakt, een van de rijders, die op de 500 en 1500 meter en een van de rijders, die op de 500 en 3000 meter uitkwamen. 500/1500 meter: 1. Ard Schenk 85.533 pnt.; 2. Herbert Höfl 87.333 pnt.; 3. Roar Groenvold 87.867; 4. Jorrit Jorritsma 88.200; 5. Rudi Liebrechts 88.600; 6. Peter Nottet 88.800; 7. Frits Bartling 88.967. 10. Kees Verkerk 89.000. 500/3000 meter: 1. Svein Erik Stian sen 89.333 pnt.; 2. Fred Anton Maier 89.700; 3. Ingar Bollerud 90.233; 10. Arie Eriks 92.183; 12. Joop van der Berg 92.867; 15. Wim Beukers 94.283. Het klaverjassen heeft een grote toe vlucht genomen en er zijn klaverjas sers gekomen, die behalve de ontspan ning, die ze aan het spel beleven, ook eerst eens kijken wat er voor prijzen te winnen zijn. Het volste recht heeft men om te zeggen: „Dat zijn dus profs." Een zestal jaren geleden werd ach ter hotel Vonk de nieuwe eetzaal in ge bruik genomen en ter gelegenheid daarvan organiseerde de heer Klein een klaverjastoernooi onder het motto: Kampioenschap van Veenendaal. Dit klaverjastoernooi werd gehouden met een speciaal systeem, afgeleid van het bridgen. In Amsterdam bijvoorbeeld werden dergelijke toernooien geregeld gehouden, maar in Veenendaal bleek duidelijk, dat de mensen er als het ware nog niet rijp voor waren. Bij kla verjassen dient men zich te concentre ren en het ging hier nog allemaal ge moedelijk en onserieus. De meeste mensen zagen dit kampioenschap nog als een gezellig bijeenkomen, maar om het als een zuivere wedstrijdsport te zien was er niet bij. Soms hoort men, dat de winst die men van de wedstrijden overhoudt in de duizenden guldens per jaar loopt. Volgens de heer Klein is dat bij lange na niet het geval. „Normaal gesproken wordt het deelnemersgeld f 1,50 be steed aan prijzen. Laat een vereniging er eens f 30,- of f 40,- aan overhouden, dan komt men nog lang niet tot dui zenden. Nee, dat is uit de lucht gegre pen." Er zijn klaverjassers, die er wat van kunnen en de meeste belangrijke wed strijden aflopen. Met de echte „groten" is dat niet het geval. Het koppel C. Lochtenberg (Veenendaal) en M. Hen zen (Eist) is eigenlijk het sterkste in deze streek. In de klaverjassport be staat een grote variëteit van afspra ken (wettige). Een koppel, dat bijvoorbeeld tegen Lochtenberg-Henzen uitkomt zal gauw gaan denken, dat er van vals spel sprake is. Wanneer die gedachte op komt, demonstreert dit nog eens de sterkte van de tegenstanders, want de zen hoeven echt niet naar de ramen te kijken of onder de tafel te schop pen. Op maandag 6 februari komt de Veenendaalse veteranen- en scheids- rechterscommissie (die het afgelopen jaar door een aantal evenementen geld vergaard heeft voor de bejaarden en chronisch zieken) in Hotel „La Mon- tagne" bijeen en het is te verwachten dat er plannen gemaakt zullen worden om een bedrijfscompetitie klaverjassen te organiseren. DEN HAAG De Nederlandse ploeg voor het wereldkampioenschap cyclo cross, dat 19 februari in Zurich wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Profs: Huub Harings (Sibbe); Bart Zoet (Waarde). Amateurs: Jan Hees been (Tilburg); Cor van der Hulst (Zoeterwoude); Chris Looyen (Bras- schaet) en Cor Rutgers (Naarden). Het is de eerste maal, dat profs en ama teurs gescheiden rijden. DEN HAAG De Nederlandse Sport-toto zal, als eerste organisatie in Europa, eind februari/begin inaart een grotendeels midweekse „Europa Cup"- toto uitbrengen. Het programma van deze beker van landskampioenen, drie voor de beker voor bekerwinnaars, een halve finale van de inter-toto en een Engelse alsmede een Westduitse wed strijd. Er zijn geen reserveontmoetingen. Het prijzengeld van de „Europa Cup'- toto zal niet, zoals gebruikelijk, over 3 doch over 2 prijzen worden verdeeld. Voor beide is een gelijk bedrag be schikbaar. De hoofdprijs is voor de deelnemer, die een feilloze voorspelling doet, de tweede voor de inleggers met 1 foute uitslag. De winnaars dienen zich uiterlijk 10 maart om 12.00 uur te heb ben gemeld aan het bureau van de sport-totalisator. Het programma van de „Europa Cup"-toto ziet er als volgt uit: AjaxDukla (Tsj.-Slowakije), Voivodina (Zd.-Sl.)Celtic (Schotland), Linfield (Nrd.-Ierland)CSKA (Buig.), Europese beker voor bekerwinnaars Vasa Györ (Hong.)Standaard Luik (België), Glasgow Rangers (Schotland)Zarago- za (Spanje), Servette (Zwits.)Slavia (Buig.), Halve finale intertoto ADOBratislava Tsj .-Slowakije Engelse League EvertonWest Ham United Westduitse Bundesliga Schalke '04—FC Köln. De eerste vijf wedstrijden worden woensdag 1 maart gespeeld, de zesde ontmoeting op 26 februari. De halve eindstrijd van de intertoto is vastge steld op dinsdag 28 februari. De ont moetingen van de Engelse en Westduit se competitie zijn zaterdag 25 februari. Op het weekeinde 25/26 februari wordt voorts een normale toto op de Neder landse competitie gespeeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 9