Veenendaals dagblad Johnson weet niets van vredespoging Hanoi „Viëtnam" nu in kritische fase beland Zwendel met boter in E.E.G. Buiten machtsstrij d Provo's mochten Koekoefc geen beeld aanbieden Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Amerikaans graan naar India Leeuw verwondt jongen Fondsen stellen minister verantwoordelijk ALBANESE VROUWEN LEREN SCHIETEN j Veld IB Natte voeten'? Verkouden? ERDAL WATER DICHT Opklaringen Kennedy: houding Hanoi verandert Snippendagen Soldaat overleden tijdens zwemles HONGERSNOOD DREIGT Rvan opgehangen Twee kinderen van vijf jaar onder vrachtauto's Spaanse politie verbood persconferentie VRIEND VROEG SOEKARNO AF TE TREDEN V.S. lanceren weer maansatelliet Zonder rijbewijs Met nieuwe auto over de kop Graag akkoord met artsenmaar: Voortaan droge schoenen droge voeten dankzij zowel voor leer als suède. Bur voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telet. 08385-3650 (adm 3757 en 3955 (red Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Reel.* bureau J. Baars VALLE Voortzetting van het .nieuwsblad ..De Vallei" opge richt in 1926 Uitg Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-pri|s .17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1.50. ieder woord meer 15 cent VRIJDAG 3 FEBRUARI I967 4le JAARGANG President Johnson heeft donderdag verklaard zich niet bewust te zijn van een ernstige poging van de vijand in Viëtnam om een eind te maken aan de Vietnamese oorlog. Volgens Johnson speuren de Verenigde Staten naarstig naar elke mogelijkheid tot een vreedzame oplossing van het conflict, maar hij weet niets „van een ernstige poging van de andere partij om de strijd of de oorlog te staken". Robert Kennedy daarentegen herhaalde gisteren in Rome zyn reeds eerder tij dens zijn reis afgelegde verklaring dat Noord-Viëtnam de laatste tijd op verschei dene plaatsen heeft laten blijken dat zyn houding ten aanzien van de stryd In Viëtnam aan het veranderen is. Hy merkt wederom op dat de situatie in Viëtnam een kritische fase van enkele weken ingaat met het oog op het bestand rond het Viëtnamese nieuwjaar. Hy legde dit niet nader uit. Oak verandert de situatie door het komende bezoek van de Russische premier Kosygin aan Engeland. De onrust in China kan ertoe leiden dat de greep van China op Hanoi verslapt. ANTWERPEN Functionarissen van de EJE.G. hebben donderdag in Antwer pen een tweede zwendel in de gemeen schap onthuld. Het gaat om boter ter waarde van twee miljoen dollar die in 1965 naar Italië is verscheept. Enkele vfekën geleden werd een soort gelijke fraude met veevoer ontdekt. Dat was de eerste die werd geconstateerd, in de negenjarige geschiedenis van de gemeenschap. Volgens Belgische functionarissen in Antwerpen zou er ongeveer tweeduizend ton voornamelijk Nederlandse boter en kaas naar Italië zijn verscheept, ter wijl werd voorgegeven dat de partij voor Zwitserland bestemd was. De E.E.G. keert exportsubsidies uit voor boter die naar landen buiten de gemeenschappelijk markt wordt uitge voerd, zoals bijvoorbeeld Zwitserland. Er is ongeveer 120 miljoen Belgische francs (10 milj. gulden) gevraagd voor de boter hoewel die het gebied van de markt nooit heeft verlaten, zo werd me degedeeld. Opsporingsambtenaren hebben beweerd dat de zwendel betrekking heeft gehad op 200 ton Deense en Amerikaanse en 100 ton Nederlandse botor. Verklaard werd, dat Italiaanse doua niers het eerst merkten dat er iets aan de hand was met de boter die in koel wagens werd verzonden. Er zou zijn gewerkt met vervalste douanestempels en valse facturen en certificaten, die in Milaan werden ge drukt. Verkopers en verladers van de bo ter heeft men kunnen achterhalen, al dus de berichten, doch alleen zouden verklaren niet beter te weten dan dat de zendingen voor Zwitserland bestemd waren. Tn de loop van februari doch door gaans weinig vroeger dan tegen de laatste week dier maand keren de houtsnippen uit de winterherberg naar hun noordelijke vaderland terug. Zij mogen als zeer gewaardeerde jacht vogel slechts worden geschoten van midden oktober tot Oudjaar, maar in Duitsland ook nog een paar weken op de voorjaarstrek. Heel oude versjes van de Duitse jagerswereld noemen als normale aankomstdag van de fel begeerde snip de vierde zondag voor Pasen, d.i. Oculi in de heiligenkalen der. Nu kun je zo'n datum nooit met zekerheid noemen, want er zijn tal van tegen- of meewerkende factoren en bovendien wisselt hij. Doorgaans moe ten zanglijster en merel, roodborstje en zwarte roodstaart concerteren, als de eerste houtsnippen kunnen worden verwacht en vooral de zang van het laatste vogeltje en nog beter die van zijn gekraagde genoot is een teken om óp te letten. Meestal is het oeroude versje der snippenzondagen gebaseerd op guur, koud weer: Remininiscere, noch Eis und Schnee Okuli, sind sie nicht hie; Latare, nicht einmal rare; Juvica, noch keine da; Palmarum, traüarum Deze data lopen van de 2e zondag in de vasten tot Palmzondag. Aan u, om het gedichtje te toetsen aan de feiten; houdt vooral het gekraagde rood- staartje in de gaten. Optimisten ver- l anderen de eerste regel in: Reminiscere: Auf Schnepfen suche geh'. 3 febr. '67 A. B. WIGMAN Ook Harrison E. Salisbury, adjunct hoofdredacteur van de New York Ti mes heeft (voor de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen) ver klaard van mening te zijn dat de strijd in Viëtnam een keerpunt nadert. Op dat punt zou de weg ingeslagen kunnen worden naar een vrede door onderhandelingen of naar een „scherpe en gevaarlijke schaalvergroting van de strijd". Salisbury zei zijn mening te grond vesten op zijn gesprekken met Noord- viëtnamese leiders, zijn eigen waarne mingen over de staat van oorlog in het land, de gecompliceerde spanningen rond China en de voortgang van het Amerikaanse streven naar een militai re oplossing in Zuidoost-Azië. Communistisch China heeft gisteren ontkend dat het de Verenigde Staten heeft beloofd niet tussenbeide te komen in Viëtnam in ruil voor de Amerikaan se verzekering dat China niet zal wor den aangevallen. Peking beschuldigde Russische en Amerikaanse leiders er van, dit bericht verspreid te hebben. China heeft meer dan eens verklaard dat het op staande voet vrijwilligers naar Noord-Viëtnam zal sturen als de regering in Hanoi daar om vraagt. Een artikel in het Chinese „Volksdag blad" van gisteren vermeldde deze toe zegging echter niet opnieuw. Johnson heeft gisteren verklaard: Voor de vre de in Zuidoost-Azië „zijn wij bereid meer dan halverwege tegemoet te ko men". Hij verzekerde voorts dat zijn regering bereid is te praten over een de-escalatie aan beide zijden, een uit wisseling van krijgsgevangenen of het instellen van een gedemilitariseerde zo ne in Viëtnam. Inmiddels worden de standpunten van andere landen inzake 't Viëtnamees conflict zorgvuldig bestu deerd. Johnson gaf toe dat elk akkoord van beide partijen bepaalde concessies ver eist, maar volgens hem is het nog niet mogelijk te zeggen om welke conces sies het in dit geval zal gaan. Over de recente gebeurtenissen in China zei hij dat hij niet kon zeggen of deze bijdragen tot 'n bespoediging van het oplossen der Viëtnamese kwestie. Wel geloofde hij dat de gebeurtenissen geen versterking van de positie van Noord-Viëtnam betekenden. Johnson zei met „bijna elke stap" van Hanoi ge noegen te nemen als antwoord op een staken der Amerikaanse bombardemen ten op Noord-Viëtnam, maar dat Hanoi zich nog tot geen enkele stap bereid had getoond. HAARLEM. De 19-jarige dienst plichtige soldaat H. P. Witvliet uit Me lissant is donderdag bij het zwemmen in Stoops' Bad te Overveen overleden. Soldaat Witvliet was gelegerd in de Ripperdakazerne in Haarlem en was kort na het middaguur in militair ver band naar het zwembad gegaan. Op 'n gegeven ogenblik merkte men, dat hij op de bodem van het zwembad lag, waarna hij door andere militairen bo ven water is gebracht. De marechaus see onderzoekt de toedracht van het voorval. O TILBURG. De 29-jarige timmer man J. M. uit Tilburg heeft, na einde- I loze verhoren, bekend in de nacht van 8 op 9 januari zijn schoonvader, de 63- jarige bouwvakarbeider J. van de Mierde, te hebben vermoord. In ver- band met een verder onderzoek, heeft I de politie nog geen nadere gegevens bekendgemaakt. HONGKONG Mao Tse-Toeng en zijn volgelingen schijnen de machts strijd in China te winnen. Mao's aanhangers schijnen de meeste grote steden in handen te hebben. Peking, Sjanghai, Canton, Tsjintao, Taiyun en Kweiyan zouden geheel in Mao's macht zijn. In kleinere steden schijnt nog enig verzet geboden te worden. WASHINGTON President Johnson heeft donderdag bekendgemaakt dat aan India onverwijld twee miljoen ton graan zal worden toegewezen. Deze hoeveelheid moet India over de eerste moeilijkheden heen helpen. Intussen kan het congres zijn nieuwe aanvrage behandelen, die levering van nog eens drie miljoen ton graan behelst onder voorwaarde dat andere landen voor een even grote hoeveelheid zorgen. In de Noordindiase staten Bihar, Goe- jarat en Oettar Pradesj, die samen on geveer 50 miljoen inwoners tellen, vreest men een mislukking van de graanoogst door uitblijving van de win terregen. Door de droogte van vorig jaar is ook de rijstoogst in het gebied gedeeltelijk mislukt. Naar schatting heeft India dit jaar ruim tien miljoen ton graan nodig, ter waarde van ongeveer 725 miljoen dol lar (f2,58 miljard). Uit een aantal lan den, waaronder ook de V.S. is reeds 2,3 miljoen ton graan naar India onderweg. In principe loopt de Amerikaanse voed selhulp aan India over het consortium „Hulp aan India", dat door de Wereld bank is georganiseerd, aldus de presi dent. Dit consortium moet tegen het mid den van dit jaar de hulpverlening over nemen. Amerika zal dan ongeveer 50 procent verschaffen van de totale hulp die de andere consortiumleden Ca nada, Japan, Engeland, Frankrijk, Ita lië, West-Duitsland, Nederland, België en Oostenrijk verlenen. Alle lid-sta- ten zouden in beginsel met de Ameri kaanse voorstellen hebben ingestemd, maar nog geen feitelijke toezeggingen hebben gedaan. In Bonn is donderdag een overeen komst geparafeerd, waarbij West-Duits land aan India financiële bijstand ter waarde van 252 miljoen mark (onge veer 227 miljoen gulden) zal geven ln de vorm van kredieten voor de aankoop van kunstmeststoffen en andere nader te bepalen goederen. Ook zal de hulp leningen aan de ontwikkelingsbank om vatten. MELBOURNE. De Australiër Ro nald Ryan is vandaag in de gevangenis van Melbourne opgehangen. H(j was ter dood veroordeeld wegens het doden van een gevangenbewaarder tijdens een uit- braakpoging in 1964. Het doodvonnis tegen Ryan heeft geleid tot een storm van protesten tegen de doodstraf. Het was de eerste maal in 16 jaar dat iemand in de staat Victoria werd te rechtgesteld. In enkele andere Australi sche staten is de doodstraf afgeschaft. In Albanië worden ook de vrouwen getraind in het gebruiken van wapens. Vrouwelijke leden van de Burger wacht beoefenen er het geweerschie- ten. ORTHEN Donderdagmiddag is op de Oude Rijksweg te Orthen bij Den Bosch het vijfjarig meisje C. Beunis door een vrachtauto aangereden en kort daarna overleden. Ze stak van achter een stilstaande vrachtauto de weg over. Te Monster is gistermiddag het vijfjarig jongetje J. P. M. van der Spek in de Molenstraat van het trot toir tegen de zijkant van een passeren de vrachtauto gelopen .Het kind kreeg een klap van het achterwiel en is ter plaatse overleden. De chauffeur heeft niets gemerkt. 0 De 17-jarige S. Mulder uit Stadska naal is donderdagavond op de weg Nieuwe Pekela - Stadsk?' aal met zijn bromfiets door een ^erscr-r- ini.o aange reden en om het leven gekomen. De jongeman sloeg vlak voor de personen auto linksaf en kwam daarbij onder de auto. Donderdagmiddag is in het Acade misch Ziekenhuis te Utrecht de 68-jarige G. H. Jansen overlede.n aan de verwondingen, die hij 's ochtends opliep bij een verkeersongeluk op de Amsterdamsestraatweg. De man kwam daar met zijn fiets in botsing met een achteruit rijdende bestelwagen. MADRID De Spaanse politie heeft donderdag 'n einde gemaakt aan 'n in Madrid door Franse en Belgische vak bondsfunctionarissen belegde persconfe rentie. De buitenlandse jounalisten die de conferentie bijwoonden werden gesom meerd te vertrekken omdat zy anders zouden worden opgebracht. De vakbondsfunctionarissen zijn en kele dagen geleden naar Spanje geko men om de invrijheidsstelling te be pleiten van Spaanse arbeidersleiders, die ook inderdaad in vrijheid zijn ge steld. De buitenlanders hadden aan het be gin van de persconferentie gezegd, dat aan de acties van de laatste dagen meer dan 100.000 Spaanse arbeiders hebben deelgenomen. Naar hun mening heeft Spanje acties van deze omgang nog niet meegemaakt. In berichten uit Oviedo, het grootste steenkoolgebied van het land, wordt gezegd, dat de toestand op de arbeids markt aanzienlijk verbeterd is daar bij na 9000 mijnwerkers op het werk terug gekeerd zijn. Er zijn er nog 4300 zonder werk van wie de meesten uit een mijn waar dinsdag een ontploffing plaats vond, waarbij vier mijnwerkers om het leven kwamen. ADVERTENTIE ROTTERDAM. De verkiezingsbij eenkomst van de Boerenpartij in de Rivièrahal van Diergaarde Blijdorp te Rotterdam is donderdagavond nogal onrustig verlopen. Niet de woorden van lijsttrekker Koekoek waren daarvoor verantwoordelijk, maar een onbeschrijflijk geharre war over een beeld, dat en%e lang harige leden van de Rotterdamse provogroep „De Nieuwe Ge.tteratie" de boerenvoorman wilden aankleden. Toen het de jongelui duidelijk werd, dat de mannen achter de bestuursta fel weinig voelden voor een pi*>vo- happening tijdens een als serieus be doelde verkiezingsbijeenkomst, ont stonden er moeilijkheden. Proble men waren er vooral achter het to neel, van waaraf de heer Koekoek zijn gehoor toesprak. Dat kwam doordat de provo's in de vaste overtuiging dat de stunt zou door gaan hun beeld alvast achter de coulissen op het toneel hadden ge plaatst. Toen de jongelui, na het „neen" van het bestuur van de B.P., hun door een Rotterdamse kunstenaar ver vaardigde werkstuk wilden ophalen, werden zij tegengehouden door enige potige leden van de B.P., die het nog keurig ingepakte beeld volgens in siders een bejaarde landbouwer voorstellend streng bewaakten. Verder dan enig morren tegen de wachtposten kwamen de jongelui niet. Na de pauze toonden de leden van „De Nieuwe Generatie" hun ongenoegen over de gang van zaken door de vra- geri-uit-de-zaal beantwoordende heer koekoek luidkeels te interrumperen en door hem door middel van gejoel en geschreeuw onverstaanbaar te maken. Enige leden van de B.P. wonden zich zo op over het gedrag van „De Nieuwe Generatie", dat bij na een kloppartij tussen hen en de jeugd ontstond. Twee agenten wisten met veel moeite, soms met behulp van de vuisten, de orde enigszins te handhaven. DJAKARTA. Eén van president Soekarno's oudste vrienden heeft van daag op hem een beroep gedaan, af te treden. Het is de minister voor oud strijders-aangelegenheden, generaal Sar- bini. Generaal Nasoetion, oud-minister van Defensie en thans voorzitter van het Indonesische raadgevende volkscongres, heeft gezegd dat generaal Suharto ten volle gerechtigd is een onderzoek te doen instellen naar de beschuldigingen tegen president Soekarno volgens welke deze bij de mislukte staatsgreep betrok ken is geweest. CAPE KENNEDY Terwyl 't onder zoek naar de ramp met de Apollo 1- ruimtecapsule nog steeds voortgaat hoopt de Amerikaanse nationale dienst voor lucht- en ruimtevaart NASA zaterdag de Lunar Orbiter 3 te lanceren. Deze maansatelliet moet geschikte lan dingsplaatsen voor astronauten op de maan verkennen. De lancering zal vrijdag om 13.35 Westeuropese tijd plaatsvinden door mid del van een Atlas-Agena-raket. De reis naar de omgeving van de maan zal 92 uur duren. HILVERSUM In het winterverblijf van circus Belli aan de Jonkerweg te Hilversum, heeft donderdagmiddag een leeuw, door de tralies van zijn kooi heen, een 14-jarige jongen verwond. De jongen liep een gebroken arm en verwondingen aan het gezicht op. In de manege van het winterverblijf was men bezig de wagens met leeuwen en tijgers klaar te maken voor transport naar Wenen, waar binnenkort een voorstel ling gegeven zal worden. Ondanks herhaalde waarschuwingen van het personeel, waren enkele scholieren de manege binnengegaan. Een van de schooljongens is een alleenzittende leeuw, die bezig was zijn rant soen te verorberen, te dicht genaderd. De leeuw sloeg met een klauw door de tralies naar de jongen, die daarbij werd gewond. Een dompteur wist de jongen daarna voor de tralies weg te trekken. Dr. W. A. Visser 't Hooft, de Neder landse oud-secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, is donderdag onderscheiden met het eredoctoraat in de Godgeleerdheid van de Katholieke Universiteit van Leuven. We zien hem hier op het moment, dat de Leuvense rector-magnifucus hem de cappa om hangt. (Van onze correspondent) DOETINCHEM De 40-jarige A. H. VV. Schreurs uit Doetinchem is donder dagmiddag overleden aan de verwon dingen, die hij bij een verkeersongeluk op de Rekhemseweg had opgelopen. Hij had 's morgens een nieuwe auto gekocht. Zijn schoonzoon, de Spanjaard J. A., voelde wel wat voor een proef- ritje. Hoewel hij, evenmin als de heer Schreurs, in het bezit was van een rij bewijs, nam hij achter het stuur plaats. De heer Schreurs zat naast hem en acter in de wagen zat nog 'n familielid. In een flauwe bocht op de Rekhem seweg raakte de wagen in de berm. De auto sloeg over de kop. De heer Schreurs werd met verwondingen en een shock naar huis vervoerd, waar hij drie uur later overleed. De twee andere inzitten den liepen geen letsel op. DEN HAAG De grote vraag bij de ziekenfondsen is, nu een antwoord van minister Veldkamp daarop uit blijft: „Zal de f 2,41, die per 1 januari van dit jaar door de regering wordt ge zien als een reservering voor de pen sioenvoorziening van de huisartsen en die neerkomt op een indirecte honora riumverhoging van twaalf procent, naast de acht procent voor dit jaar, buiten of binnen de vastgestelde per centages voor de komende drie jaar steeds zeventien procent vallen?" Volgens de woordvoerder van het Ge zamenlijk Overleg Ziekenfondsorganisa ties (G.O.Z.), dat vandaag vergadert over het feit, dat minister Veldkamp niet bereid is de bedragen vast te stel len, die de ziekenfondsen de komende jaren aan de huisartsen zullen moeten gaan betalen, willen de ziekenfondsen „bijzonder graag" een overeenkomst. „Ook als de pensioenreservering buiten de door de regering aan de artsen voorgestelde zeventien procent valt, willen wij een overeenkomst, mits de minister de verantwoordelijkheid overneemt." Verder zei hij: „Volgens de Zieken fondswet, is het formeel onjuist, dat de minister met de artsen heeft onderhan deld. Dit behoort tot de taak van de ziekenfondsen. Maar nu eenmaal die fi guur is ontstaan, kan de minister niet stellen, dat thans de onderhandelingen maar verder tussen artsen en zieken fondsen moeten worden gevoerd. Wij zijn niet verantwoordelijk voor de tot stand te brengen overeenkomst." Volgens de woordvoerder van de Zie kenfondsraad, blijft de situatie even spannend als zij was. Deze woordvoer der verwachtte niet, dat de Ziekenfonds raad op zijn vergadering van 23 februari een beslissing over de overeenkomst zal kunnen nemen, om de eerrvoudige re den, dat die overeed>.omst er dan nog wel niet zal zijn. Op Mao's overwinning zal volgens vooraanstaande sinologen een verwarde tijd volgen waarin: 1) Mao de kans zal krijgen zijn theorie van „eeuwige revolutie" in de praktijk te brengen, zodat zijn gekwelde land ook na zjjn dood nog in zjjn schaduw zal staan. 2) De betrekkingen met Rusland steeds slechter zullen worden, en het misschien zelfs tot gewapende grensconflicten zal komen. 3) China gekenmerkt zal wot.den door een steeds agressiever vreemdelingen haat. Aangezien het land de atooVibom tot zijn beschikking zal hebben zal het gevaar van oorlog groter worden. Volgens deskundigen is Mao bezig eev* nieuw partij-apparaat op te bouwen om zijn theorieën in praktijk te brengen. De Sovjet-Unie gaat de gezinnen van het ambassadepersoneel in Peking eva cueren. Alle vrouwen en kinderen zullen per vliegtuig naar Moskou terugkeren. Voor de Russische ambassade in Mos kou waar eens 300 mensen werkten wordt al een week door de Rode Gar de gedemonstreerd. Uit een Russische protestnota hierte gen werd opgemaakt, dat Rusland over weegt de diplomatieke staf naar huis te halen en de ambassade tijdelijk te slui ten. De Russische autoriteiten houden l echter staande dat de staf niet zal wor den verminderd en dat ook niet geëist rail worden dat het Chinese corps diplo- niatique in Moskou wordt ingekrompen. .De Russische ambassade in Peking he*ïft donderdag de toegang geweigerd aan de ongeveer 100 Chinese perso neelsleden, die na afloop van een sta king van zes dagen het werk wilden hervatten. Hun is ontslag aangezegd. Een commentator van Radio Moskou heeft donderdag gezegd dat de V.S. en „andeae imperialisten" zich vergissen als zijl denken concessies van de Sov- jet-Unte te kunnen loskrijgen als ge volg vatn de woelingen in China. Buiten de Franse ambassade in Pe king zrfci ook vrijdag de anti-Franse demonstraties voortgezet. OndanVf.8 de plotselinge verslechtering van de betrekkingen tussen Frankrijk en China tdijft Frankrijk op het stand punt 8taani dat het diplomatiek kanaal tussen Pelding en de Westerse wereld open moet blijven, aldus regerings functionarissen in Parijs. Het doel \lin deze betrekkingen blijft Peking een i normale plaats te verschaf fen in het d^olomatiek verkeer in de wereld. Hoewel Fraiiicrijk scherp protesteert tegen de anti-.Franse demonstraties in Peking van deze week, maakt de rege ring in Parijs een duidelijk onder scheid tussen h«t optreden der rode gardisten en de hö.uding van de Chi nese regering tegeno\ver Frankrijk. Donderdag is geineltk' dat contra-revo lutionairen zich samentrekken in de stan Canton in zuidelijk China en klaar staan om te vechten tegl-n de volgelin gen van de Chinese _partyvoorzitter Mao Tse-Toeng. ADVERTENTIE Royale spuitbus tijdelijk 2.S5 Boven Zuid-Europa, de Golf van Biscaje en het zeegebied ten noorden van de Azoren handhaaft zich een gebied van hoge barometerstanden. Aan de noordzijde van dit hogedruk- gebied heeft zich op de Oceaan achter een depressie, die naar het noorden van de Noordzee trok, een krachtige westelijke circulatie ingesteld. Het koufront van de depressie trekt over de Britse eilanden naar het oosten en zal ons land in de loop van de nacht met enige regen passeren. Achter het front wordt zaterdag met westelijke winden belangrijk dro gere lucht aangevoerd met flinke op klaringen en bijna nergens een bui, terwijl het iets minder zacht zal zijn dan de afgelopen dagen. Een hogedrukgebied, dat zich enke le dagen geleden van Scandinavië naar West-Rusland verplaatste, ver wijdert zich verder naar het oosten. De vorst is dan ook reeds tot Oost- Polen teruggedrongen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1