Onze zelfstandigheid wordt niet voldoende erkend! B Politieke voorlichting voor ULO-leerlingen Tehuis voor buitenlanders had sympathie van raad Nieuwe politie-auto Standplaatsen ijsverkoop SIMCA 1000 Stichtingsbestuur zwembad Leersum richt noodkreet tot het college: BurgemeesterSpoedige realisatie bad primair Gelieve niet te storen Sportvelden aan de Middelweg 0 p E L CHEVROLET Opgeruimd staat netjes VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Correspondent in Leersum AGENDA HORLOGERIE VAN MANEN Na 4 maanden weer terug Verduidelijking Rhenense primeur Autobanden-Import o R.P.S.-spaarcij f ers Luxor Theater SOLA elite Bingo-dansant van Musketiers H.D.S. EN LARSHEIM Expositie op „De Hoogstraat" V.A.B. KIRPESTEIN ASSURANTIEKANTOOR MULDER Auto Lof Z wij n t j es j ager s zijn actief Renswoude spaarde Permanent" FORD-show in showroom W. Waaijenberg VRIJDAG 3 FEBRUARI 1967 LEERSUM Bijna drie kwartier lang heeft de Leersumse gemeenteraad zich gisteravond beziggehouden met een schrijven, dat namens de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heuvelrug" was ondertekend door de raadsleden J. A. M. Verbeek en J. C. C. Dall, die beiden bestuursleden van de genoemde stichting zijn. De beide heren vroegen zich in hun schrijven af, „welke ideeën de raad met betrekking tot het karakter van de stichting heeft" en stelden bo vendien vast „dat een uitspraak hieromtrent gewenst zou zijn". Het college, onder aanvoering van wethouder J. K. de Vries (C.H.U.), reageerde heftig op deze uitnodiging. De wethouder maakte het stichtingsbe stuur het verwijt, dat er in het nabije verleden een niet al te best contact had bestaan tussen bestuur en college. De heer Verbeek (V.V.D.) zei ronduit, dat het stichtingsbestuur zo langzamerhand wel eens wilde weten waar het aan toe was. „Onze zelfstandigheid wordt niet voldoende erkend", zo zei hij en vroeg zich daarom ook af in hoeverre het bestuur verantwoordelijkheid kon dragen. „Het gaat niet om de eer", reageerde burgemeester C. M. s' Jacobs, „primair is dat het zwembad er zo spoedig mogelijk komt ADVERTENTIE One* NEL 'ERVICE «en beqrlp! Fluiterstraat 78 - Veen endaal Tel. 08385-4898 xx-x.f RH Wethouder De Vries bond het stich tingsbestuur nog op 't hart de gemaak te plannen voor 1 april aan Gedeputeer de Staten te zenden, omdat er anders geen goedkeuring meer verkregen zou worden. Aan het einde van het debat kwam men tot de conclusie dat men het schrij ven van het zwembad-bestuur het best als een verslag kon beoordelen en de burgemeester stelde daarom ook voor het simpelweg voor een kennisgeving aan te nemen. Het volgende agendapunt, dat de ton- WETHOUDER J. K. DE VRIES (C.H.U.) het is nuttig gen opnieuw losmaakte, handelde over het vaststellen van algemene voorwaar den voor de verkoop van bouwterreinen in de gemeente. Het college stelde voor de geldende voorschriften op enkele punten te wijzigen. Zo was men van plan een bepaling op te nemen, dat de aspirant-koper bij het tekenen van de koopakte 20 pet. van de koopsom zou moeten betalen. Tot dusver gold het hier een bedrag van 10 procent. De heer Verbeek kon zich met deze bepaling rriet verenigen en wenste aan tekening -te hebben tegengestemd. Hij motiveerde zijn standpunt aldus: „Waar om moeten we het de koper al moeilij ker maken dan het al is. Tien procent was gebruikelijk, ik zie niet in waarom we daar van af zouden wijken... Wethouder De Vries probeerde het raadslid te overtuigen, dat de nieuwe clausule de gemeente bepaalde voorde len bood. „Die twintig procent is een rem tegen het lichtvaardig tekenen van 't koopcontract, bovendien betekent het geld dat we nu meer krijgen een versteviging van onze liquiditeit." Des ondanks bleef de heer Verbeek bij zijn argumenten. De heer E. Homan (A.R.) wilde we ten, of de door het college opgestelde doorstromingsverordening alleen van toepassing was op woningwetwoningen. „Dit geldt voor alle woningen", ant woordde wethouder De Vries, die bovendien de raad nog eens uit de doe ken deed, dat de verordening de bedoe ling had om minder-draagkrachtigen aan een goedkope woning te helpen door mensen die het beter kunnen be- Voor de heer Takken (P.v.d.A.) klon- E. HOMAN (A.R.) niet overtuigd talen naar duurdere woningen te laten verhuizen. ken deze woorden niet erg overtuigend. Ik vind het zelfs enigszins onbillijk", zo zei hij. Toen er een wat onbegrijpend gemom pel in de raad opging kwam P.v.d.A.- wethouder J. van der Valk het raads lid te hulp. Hij legde uit, dat de heer Takken het doorstromingsfonds bedoel de, dat eveneens door het college op papier is gezet. Uit dit fonds wordt 'n bepaalde uitkering ter beschikking ge steld aan mensen die tengevolge van de doorstroming van een goedkope naar een dure woning verhulzen. „Mensen, die.toch al van plan waren dat te doen, moeten we die uitkering nu ook beta len, dat bedoelt de heer Takken", ver duidelijkte de wethouder. „Dat lijkt op geldsmijterij", riep de heer De Lange (S.G.P.) daarop uit. „Het is een nuttige zaak", sprak wet- SCHERPENZEEL Eenbedrag van SCHERPENZEEL Een bedrag van f 42.243,24 werd in totaal door 138 spaarders ingelegd bij de Rijkspost spaarbank. Teruggehaald werd door 73 personen 'n bedrag van f 55.119,91, 'n vrij belangrijke ontsparing dus. VEENENDAAL In het Luxor Theater dezer dagen een film met in de hoofdrol de onvermoeibare Doris Day. „Do not disturb" laat Doris Day zien als ''n zekere Janet Harper, de vrouw van 'n leidinggevende man bij de firma Baird Woolens. Mike Harper is veel van huis en blijft tot diep in de nacht of helemaal weg. Janet krijgt argwaan en vermoedt, dat haar man een verhouding heeft met zijn secretaresse. Janet is daar begrijpelijk niet weg van en gaat nu zelf een intrige opbouwen, dat moet doen uitkomen, dat ook zij een verhouding heeft. Janet Harper weet die indruk te wek ken, net zolang tot haar man vermoe dens krijgt. Dan komt het tot enkele kaakslagen (Doris Day doet niet mee) en het slot van het liedje is, dat alles weer op zijn pootjes terecht komt en Janet en Mike gelukkig verder leven. Rod Taylor is in deze film Mike Har per. ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL ELST Zaterdag 4 februari a.s. houdt de voetbalvereniging „De Mus ketiers" een Bingo-dansant. Muzikale medewerking wordt verleend door „The Swings" onder leiding van de heer Hoo- gestap. De avond, die om 20.00 uur begint, is toegankelijk voor leden, toto leden en donateurs, eventueel met hun dames. VEENENDAAL De heer H. v. Manen (AR), die na de vergadering van 5 oktober 1966 niet meer aan wezig was geweest woonde donder dagavond voor het eerst sinds zijn ziekte de vergadering van de ge meenteraad weer bij. Aan het begin van de vergadering werd hij extra welkom geheten door burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, die er zijn vreugde over uitsprak, dat hij de heer Van Manen weer in het midden van de raad zag. De heer Van Manen dankte daar na voor de vele blijken van medele ven die hem uit de raad bereikt hadden. In het bijzonder sprak hij ook een woord van dank voor de stoffelijke blijken van medeleven, die hij had ontvangen. Sinds enige tijd werkt de heer v. Manen weer voor halve dagen en hij heeft een goede hoop spoedig weer hersteld te zijn. DRS. J. A. M. VERBEEK (V.V.D.) we weten niet waar we aan toe zijn houder De Vries daarna vaderlijk, waar op de discussie zich naar het volgende agendapunt verplaatste. De heer Dell (Gemeentebelangen), wees het college op de gebrekkige huis vesting van de politie. „We moeten er zo snel mogelijk iets aan doei*. Als we naar omliggende gemeenten kijken, Veenendaal bijvoorbeeld, waar bijna 2 miljoen gulden voor de bouw voor een nieuw politiebureau wordt gegeven, kan Leersum daar toch wel weinig tegen over stellen. De raad ging vervolgens akkoord met het voorstel om de te bouwen politie post aan de Bentincklaan te verhuren aan de Rijksgebouwendienst voor een bedrag van f 1890,- per jaar. De kosten die de bouw van een aula met zich mee hadden gebracht, waren het college tegengevallen. In het des betreffende raadsstuk stond dan ook dat de bouwkosten f 10.500,- hoger lagen dan aanvankelijk was beraamd. De heer Takken wilde hier wel eens meer van weten en wethouder De Vries zowel als zijn collega Van der Valk moest vervolgens toegeven dat een en ander te wijten was aan een fout van de technische dienst. „Inderdaad een fout", zo zei de heer Van der Valk, „ook al is het een begrijpelijke fout want de technische dienst kampt met een gebrek aan mankracht... De heer Homan was door dit argu ment nog maar half overtuigd, een re den voor de heer De Vries om te ver klaren: „De mensen van de technische dienst zijn overbelast, maar al met al zijn we nog niet duurder uit dan wan neer we een architect hadden ingescha keld". De burgemeester gaf aan het eind van het debat toe, dat het college door de kostenverhoging „onaangenaam was verrast". De wateroverlast, met name aan de Maarsbergseweg, werd door mevrouw 's Jacob uitvoerig aan de orde gesteld. De waterschappen hadden bezwaar ge maakt tegen de wijze, waarop Leersum tot nu toe het overtollige water heeft geloosd. „Al ons water kwam in Lang broek terecht, zodat de mensen daar in de narigheid kwamen te zitten", zo ar gumenteerde zij. Zij vertelde voorts, dat het college zo spoedig mogelijk zou trachten een riool langs de Maarsberg seweg te realiseren. „We hopen dat de zaak dan is opgelost", zo verzuchtte zij tenslotte. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Lubbe (Gem. Bel.) naar de werkloosheid in Leersum. „Als het één procent is, is het veel", gaf de burge meester hem geruststellend ten ant woord. LEERSUM. De sportverenigin gen HDS en Larsheim hebben zich in een schrijven tot het college van B. en W. gericht, omdat zij zich zorgen ma ken over de huidige sportaccommoda tie. Het huidige terrein van HDS biedt nauwelijks mogelijkheden tot uitbrei ding, bovendien is de bodemgesteld heid van dien aard, dat het terrein niet aan de gestelde eisen kan vol doen. Larsheim en HDS zijn nu met een plan gekomen om op het onlangs door de gemeente aangekochte terrein aan de Middelweg - Hoflaan de bestem ming van sportvelden te geven. Boven dien zou daar, zo wordt er geopperd, een dorpshuis kunnen worden ge bouwd. In de volgende raadsvergadering zal het college hier nader op terugkomen. Heden, vrijdag VEENENDAAL Eltheto 20 uur: Feestavond vereniging van gemeentepersoneel V.P.V. RHENEN Ons Genoegen 20 uur: Filmavond MA- CRO-Rhenen. LEERSUM Vogelenzang 20 uur: Jaarvergadering E.M.M. RENSWOUDE Gemeentehuis 20 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenéndaal 19.30 uur: „Gelieve niet te storen". Morgen, zaterdag RHENEN De Stichtse Oever 20 uur: Carnavals viering. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Gelieve niet te storen". VEENENDAAL De „prix de joke" gaat voor de laatstgehouden raadsvergadering naar de c.h.-afge- vaardigde de heer R. G. van Ojik. Toen zijn partijgenoot de heer C. van Genderen voorstelde een artikel in de nieuwe verordening voor de wethouderspensioenen te wijzigen, zodat het onmogelijk zou worden, dat iemand die slechts enkele da gen wethouder geweest was toch ge durende twee jaar wachtgeld zou krijgen, meende de heer Van Ojik er iedere aanwezige op attent te moeten maken, dat hier gedoeld werd op het gebeurde in Ede, waar de heer Dikkenberg na een week als wethouder door de raad werd heen- gestuurd. Uit de hilariteit bleek, dat deze „verduidelijking" van de woorden van zijn fractiegenoot overbodig was. Alle raadsleden, evenals de burgemeester en de vier inzittende wethouders hadden dit al begrepen! LEERSUM Prof. dr. J. H. Plokker zal op dinsdagavond 7 februari een ten toonstelling openen op „De Hoogstraat" van de gehandicapte kunstschilder Theo- door Thomassen uit Utrecht. Deze tentoonstelling wordt volgende week gedurende drie dagen gehouden in de kerkzaal van de Hoogstraat. Verder is de expositie geopend op woensdag en donderdag telkens van 15-17 uur en van 19.30 tot 21.30. De toegang is gratis. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE LEERSUM. De heer E. N. van Doorn, Halfeiken 23, Leersum (tele foon 1591), treedt voor ons blad op als correspondent voor de gemeente Leer sum. Berichten en verslagen voor de krant kunnen aan hem worden toege zonden. De heer Van Doorn stelt het bovendien op prijs regelmatig van het verenigingsnieuws op de hoogte te wor den gehouden. Redactie. RHENEN In het gymnastieklokaal van de Openbare Ulo-school te Rhenen wordt maandag een politieke voorlichtingsmiddag gehouden voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van de genoemde Ulo-school. Dit politieke' gebeu ren, dat voor de eerste maal in Rhenen plaatsvindt, staat in het kader van de zo genaamde schaduw-verkiezingen, die onder de schooljeugd worden gehouden. Aan de voorlichtingsmiddag wordt medewerking verleend door een negen tal afgevaardigden van verschillende politieke groeperingen, die allen in kor te tijd de doelstellingen van hun partij zullen trachten uiteen te zetten. Hierna zal een forum worden gevormd, dat de ADVERTENTIE Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën sinds nov. 1922 Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. VEENENDAAL Zeventien punten telde de agenda van de gemeenteraadsver gadering donderdagavond. Van deze punten kreeg slechts één een uitvoerig debat. De rest van de agenda werd vrij vlot afgewerkt. Veel onderwerpen passeerden als hamerstuk, zoals het in hoger beroep gaan tegen de uitspraak die de kantonrech ter gedaan had in de zaak-Loeff, het aankopen van 'n woning aan de Van de Poll straat, het verkopen van grond aan de gereformeerde kerk en de heer Van Eist en een aantal begrotingswijzigingen. Andere voorstellen werden zonder hoofde lijke stemming, na slechts een korte discussie, aangenomen. Ondermeer moest de raad een nieu we verordening vaststellen op de voor waarden van pensioenering van de wet houders. De heer Van Genderen (C.H.) stelde voor het artikel over wachtgeld uitkering zodanig te wijzigen, dat de woorden „tenminste voor de duur van twee jaar" geschrapt zouden worden, zodat een wachtgelduitkering slechts zou gelden voor de termijn dat iemand de functie van wethouder uitgeoefend heeft. Na een uiteenzetting van de voor zitter, dat dit tot grote onbillijkheden aanleiding zou kunnen geven, werd de nieuwe verordening door iedereen goed gekeurd. De heer Van Deelen (S.G.P.) deelde mee, blij te zijn met het feit, dat het voorstel voor het treffen van een voor- bereidingsbesluit nu niet de gehele ge meente gold, waar hij het vorige jaar tegenop gekomen was, omdat dat voor aanvragers van bijvoorbeeld bouwver gunningen extra kosten en wachttijd meebracht, maar slechts voor een ge deelte van de gemeente. Hij hoopte, dat men deze lijn in de toekomst zou door zetten. De legeskosten voor het behandelen van vrijstellingen volgens de artikelen 17, 18 en 19 van de wet op de ruimte lijke ordening werden teruggebracht van f 200,- op f 40,-. De oorzaak hiervan was, dat gebleken was, dat met een ad vertentie in een dagblad volstaan kan worden. Mevrouw Buddingh (V.V.D.) vroeg of dit ook niet mogelijk was voor art. 20 van de wederopbouwwet. Haar werd toegezegd dat dit door middel van een na-calculatie bezien zou worden. De aanschaf van een nieuwe politie auto bracht de tong van de heer M.G. H. Hendriks (K.V.P.) in beweging. Hij pleitte ondermeer voor een voordeliger wagen, dan de voo-gestelde Renault R 10. De burgemeester antwoordde hem, dat bijv. een Volkswagen te klein was gebleken voor verscheidene leden van het korps. Ook de R 8, die nu vervan gen moet worden is aan de kleine kant. Volgens de burgemeester was het het voordeligst, indien men de oude wagen inruilt bij dezelfde dealer. Dat blijkt ook wel uit de netto-prijs, die betaald moet worden: f 3.500,-. Het bestuur van de kleuterschool ,,'t Geerhofke" had gevraagd om tegemoet koming in de kosten van nieuw gaas. De heer Van Remmerden was de eer ste die het woord vroeg. Hij zei onder meer: „Ik ben zo vrij mij op dit ter rein enigszins deskundig te noemen. De scholen hebben al jarenlang klachten over een hekwerk met gaas. Ik vraag me af worden ze nooit wijzer? Steeds weer blijkt het gaas kapot getrapt te worden. Ik stel dan ook voor om een hekwerk met spijlen aan te brengen bij iedere nieuw te bouwen school, en ook bij het Geerhofke. Om het voor de jeugd onaantrekkelijk te maken, erop te gaan zitten, zou men de bovenkant van de spijlen moeten „ribbelen". Vele raadsleden vroegen om een be ter politie-toezicht, hoewel men wel in zag, dat er niet tegen het gaas getrapt wordt als er politie in de buurt is. Ook vroeg men te trachten de daders te ach terhalen en dan de ouders ervoor op te laten draaien. De wethouder van onderwijs, de heer R. Koppenberg (P.v.d.A.) antwoordde, dat hij vond, dat een keer per tien jaar gaas aanbrengen voordeliger was, dan spijlenhekken. Toch, na een opmerking in tweede instantie van de heer Van Remmerden, wilde hij wel toezeggen in de toekomst deze zaak weer eens te be zien. Unaniem was de raad in de lof over het voorstel van het college mee te wer ken aan de inrichting van het tehuis, dat gesticht wordt voor de buitenland se arbeiders in het pand Kerkewijk 9. Wel vroeg de heer Van Ojik (C.H.), of dit werk op het trerrein van de ge meente ligt, of op dat van de werkge vers. De heer Van de Berg wilde weten hoe de verhouding tussen de gemeentelijke commissie voor buitenlandse arbeiders en de provinciale commissie hiervoor was, omdat daarvan de subsidie van 't rijk afhankelijk zou zijn. Wethouder Bastmeijer (C.H.) en de voorzitter antwoordden, dat de verhou ding tussen de gemeentelijke en provinci ale commissie uitstekend is. De provin cie draagt trouwens f 5.400,- bij. De werkgevers geven f 18,- per buitenland se werknemer. Aan het begin van de vergadering kwamen de ingezonden stukken ter sprake. Naar aanleiding van de goed keuring van het besluit van B. en W. om enkele lokalen van de oude „Kok- se school' aan de Nieuweweg te ver huren aan N.V. „Het Dingetje' wilde de heer Visser (C.H.U) enkele vragen stellen. De burgemeester verzocht hem deze schriftelijk te stellen, zodat 't col lege de antwoorden erbij zou kunnen voegen om het in de raad te bespreken. Naar aanleiding van het binnenkomen van de begroting die de gemeente Rhe nen gemaakt had over de te verwach ten kosten van het woonwagenkamp, wilde de heer Hendriks enkele opmer kingen maken. De voorzitter sneed de ze af met hem toe te zeggen, dat dit onderwerp van de agenda afgevoerd zou worden om in een volgende verga dering in discussië gebracht te worden. VEENENDAAL De politie maakt er iedere bezitter van een fiets of brom fiets op attent, dat men, indien men dit vervoermiddel ergens achter laat, dit op slot moet zetten. De laatste tijd gaat er een „golf" van diefstallen van deze vervoermidelen door Veenendaal. Het niet op slot zet ten is bovendien strafbaar, men is dus gewaarschuwd. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 februari 1967 op de normale tijden waarop de reini gingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grcrf tuin en huishoudafval kan worden meegege ven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnisemmer wordt klaarge zet. Zij doen een beroep op de ingezete nen van deze gelegenheid gebruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaat sen. Rhenen, 1 februari 1967 B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat 'n ieder, die deze zomer in aanmerking wenst te komen voor een vergunning voor de verkoop van ijs langs de open bare wegen in deze gemeente voor 1 maart 1967 een dergelijk verzoek bij hun college dient in te zenden. Aanvra gen, die na deze datum ontvangen wor den zullen niet in behandeling worden genomen. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ingevolge de voorschriften van de hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat te Utrecht, geen standplaats en/of ventvergunningen zul len worden verleend op of langs ber men van provinciale wegen. Rhenen, 1 februari 1967. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. RENSWOUDE De Rijkspostspaar bank kan over de maand januari te rugzien op een belangrijk spaarover schot. Door 68 inleggers werd f 12.441,04 weggebracht, terwijl er slechts (door 23 mensen) f5.587,10 werd terugge haald. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 jeugdige toehoorders in de gelegenheid zal stellen uitvoerig over het naar vo ren gebrachte te discussiëren. Aan de middag hebben onder meer hun medewerking toegezegd mevrouw Budding (VVD), drs. Hiensch (ARP), J. E. Vogt (PSP), ir. Roesschieng (PSP), H. de Zachte (PvdA), H. van Wijk (SGP), alsmede afgevaardigden van de Boerenpartij, KVP en CHU. Het is de bedoeling, dat deze brede politieke voorlichting de schooljeugd een sober inzicht zal geven in ons huidig par tijenstelsel. RHENEN Ingekomen personen: D. J. Stegeman, van Wageningen naar Af- weg 8; P. Valk met gezin, van Assen naar Dokter Wallerstraat 2b; W. d. Wit, van Kesteren naar Nieuwe Veenendaal- seweg 51; M. Lammers, van Amers foort naar Nieuwe Veenendaalseweg 51. Vertrokken personen: H. F. M. Diek- hoff met gezin, van Goudenregenplant soen 22 naar Duitsland; D. N. Wisse, van Bruine Engseweg 64 naar Ede; H. G. P. Weeren, van Bisschop Davidweg 12 naar Ede; S. Striesenou, van Wilhél- minastraat 19 naar Vlagtwedde; T. J. van Oort met gezin, van Cuneraweg 328 naar Veenendaal; A. T. Stienstra, van Rijksstraatweg 158 Eist naar Uit hoorn; O. Guerrouj, van Cuneraweg 411 naar Nijmegen; F. de Bruijn, van Se ringplantsoen 1 naar Apeldoorn; ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: 0 Garage Dr. Slot. de Bruïnestr. 2 Telef. 08385 - 2771 - 4251 VEENENDAAL Veemarkt Utrecht, 2 februari 1967 Totale aanvoer 2569 stuks. Runderen 1215 stuks, vette kalveren 135 St., gras kalveren 73 st., nuchtere kalveren 1028 st., schapen 93 st., geiten 25 stuks. Prijzen (tn guldens). Melk- en kalf koeien, f 1025f 1450; kalfvaarzen, f 1025f 1400; vare koeien, f 830—f 1040; pinken f 625—f 810; stieren f 825—f 1080; graskalveren f 375f 550; nuchtere kalveren f 40 f 85; fokkalveren f 125f 325; schapen f 85—f 120; lammeren f 90—f 130; gei ten f 10f 65. Alles per stuk. Vette koeien le kwal. f 3,90f 4,15; vette koeien 2e kwal. f 3,65f 3,75; vette koeien 3e kwal. f 3,50f 3,70; alles per kg gesl. gew. vette kalveren le kwal. f 3,80f 4,10; vette kalveren 2e kwal. f 3,70f 3,80; vette kalveren 3e kwal. f 3,10f 3,65; nuchtere kal veren f 1,40—f 1,85, alles per kg lev. gew. Overzicht (resp. handel en prijzen). Melk- en kalfkoeien, rustig, ruim, prijshoudend; vette koeien rustig, prijs houdend; vare koeien, willig, prijshou dend; vette kalveren traag, even lager; graskalveren, matig, prijshoudend; nuch tere kalveren rustig, prijshoudend; fok kalveren rustig, prijshoudend; schapen rustig, prijshoudend; lammeren rustig, prijshoudend. Ederveen, 8 februari 1967 Eiermarkt Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen kip- peëieren f 11,50f 12,50; henneëieren f 10,00f 11,50, alles per 100 stuks. Han del vlugi

De Vallei | 1967 | | pagina 5