Veenendaals dagblad Heel China blijft nog onrustig Buiten Drie kinderen een rij doodgereden Ky maakt haast met verkiezingen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Nieuwe maatregelen ter bestrijding van regionale werkloosheid Thans meer dan 100.000 werklozen m Klep omhoog: autobotsing MEVROUW GANDHI DANSTE Vrouw vermoordde buurjongetje Iets kouder Russisch schip in Oostzee vergaan Terugkeer Drente vooraan Waarschuwing voor recessie in E.E.G.-verband O.-DUITSLAND LIET AMERIKANEN VRIJ JAC RUBY HAD HERSENGEZWEL Tachtigjarige kreeg hartaanval Hitiers huis werd politiebureau Heroïne ^*iaakt door politiechef Bel ast ingontduiking in België BLOED VOOR ETEN Munitieopslagplaats <le lucht in Autobanden-Import ji Bij «Bcc 36 ?r s Son s ontslagen Amnestie gevraagd voor twee Russische schrijvers EX-MINISTER STAL VIJF MILJOEN Politicus vermoord in Senegal Bur. voor redactie en administratie Prins Bemhardlaan 28. Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm3757 en 3955 (redGiro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ..De Vallei", opge richt in 1926 Uitg. Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1,50. ieder woord meer 15 cent ZATERDAG 4 FEBRUARI I967 4le JAARGANG KABINET VRAAGT 100 MILJOEN PEKING De onder toezicht van de Maoisten staande pers en radio maakten vrydag nog steeds melding van verzet tegen de Chinese leider. In vrywel ge heel China, van Mansjoerye en in het uiterste noordoosten tot Kweitsjou in het zuidwesten zou het nog onrustig zijn. Het Chinese volksleger krijgt alle graanvoorraden onder zijn beheer. Alle onwettige distributie zal streng worden gestraft. Deze maatregel schflnt te zijn geno men om een einde te maken aan een willekeurige graandistributie in de volks communes in verscheidene provincies, die tot ernstige moeilijkheden in de voed selvoorziening zou kunnen leiden. Mao Tse-toeng, de 73-jarige voorzit ter van de Chinese communistische par tij en premier Tsjou En-lai hebben vrij dag, kennelijk in Peking, een Albanese delegatie ontvangen. Diplomaten van westelijke landen en andere deskundigen in Warschau staan nogal sceptisch tegenover de berichten, waarin melding wordt gemaakt van het terugtrekken van Russische troepen uit Oost-Europa ter versterking van de garnizoenen aan de Chinese grens. Die troepenverplaatsingen zouden zich kort geleden hebben voorgedaan. Chinezen in Moskou hebben de Russi sche politie vrijdag verweten dat zij Chi nese diplomaten heeft geslagen die haar probeerden te beletten foto's weg te ha- Jen uit de vitrines voor de Chinese am bassade in de Russische hoofdstad. Het Russische ministerie van buiten landse zaken had de Chinese ambassade gelast foto's uit de vitrines te halen van Chinese studenten, die de vorige week door Russische politiemannen afgeran seld zouden zijn. De Chinezen wilden het bevel niet opvolgen, „daar de foto's de waarheid laten zien". De Russen ont kennen dat. Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije hebben vrijdag bij China geprotesteerd tegen het optreden van betogers in Pe king tegen diplomaten. HELSINKI De Westduitse kust vaarder „Osterems" heeft vrijdag in een Finse haven aan de Oostzee opvarenden van een Russisch vrachtschip aan land gezet, dat twee dagen geleden in dat gebied is gezonken. Volgens de overlevenden, zes mannen en een vrouw die ernstig van de koude hadden geleden doordat zij ruim een et maal in een reddingsboot hadden door gebracht, zijn vier andere leden van de bemanning en waarschijnlijk de gezag voerder verdronken. Het Russische schip, de „Proliv", had een lading hout aan boord. New York Oost-Duitsland heeft aan gekondigd een bedrag van 17.500 gulden te zullen storten in het VN-fonds voor hulp aan slachtoffers van de Zuidafri- kaanse apartheidspolitiek. IV/feestal keren onze kieviten in de loop der tweede februari-week naar hun broedplaatsen terug, doch het weer en de temperatuur speelt een belangrijke rol. Komt er geen vorst en blijven de polders en weiden derhalve zacht, dan mag gerust van overwinte ren worden gesproken en zien wij de vogels eerder in het oude gebied ver schijnen. De mannetjes bakenen een territorium af en 'n dag of wat later verschijnen hun vrouwelijke partners. Allengs neemt het aantal broedparen toe en dit kan wel tot eind maart du ren, doch dan zijn er, zoals ge weet, allang eieren. De veldbioloog G. L. Rinkel heeft de grote broedtrouw van de kieft aangetoond. Hij bevond, dat de meeste elk jaar weer binnen een afstand van 10 km van de plaats, waar ze uit de dop kropen, gaan nestelen en de ouden zelfs dikwijls op hetzelfde weiland terugkomen. Prof. dr. H. Klomp van de Landbouwhogeschool heeft bevonden dat het rapen van kie vitseieren geen nadelige invloed op de stand uitoefent. Vóór 10 april toch komt 86van de dieren ongestoord tot leggen, van 10-23 april 10% en na de 24e nog 4%. Door het rapen be ginnen dus zeer vele vogels na 20 april pas te broeden. Vastgesteld werd, na tal van onderzoekingen, dat na de raaptijd 90% der vogels op een com pleet legsel van vier broedt, 8% op drie en 2% op 2. Naderhand worden echter weer verliezen geleden door de maaimachine, n.l. plm. 10% aan eieren en jongen, wat enigszins wordt ge compenseerd door vervolglegsels. 4-2-'67 A. B. WIGMAN DEN HAAG Voor een programma ter bestrijding van regionale werk- loosheid in de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel. Noord-Bra bant en Limburg, bestaande uit normale structuur-verbeterende en enige aan vullende werken, heeft het kabinet besloten voor dit jaar, via een aanvullende begroting, van de Staten-Generaal een extra-bedrag van ruim 100 miljoen gul den te vragen. Dit heeft premier Zijlstra gisteravond in een brief aan de Twee de Kamer meegedeeld. Bij de keuze van de projecten is er op gelet, dat deze tot uitvoering komen in gebieden met eei datief hoge werkloosheid en tevens betrekkellijk arbeidsintensief zijn. Voor v. nngen en wegen is in het program ma een ruime plaats ingeruimd. Een vrij groot aantal projecten heeft betrekking op de verbetering van de industriële infrastructuur. Voorts bevat het programma enkele belangrijke wa terstaatkundige werken en biedt het ge legenheid verscheidene cultuurtechni sche werken versneld tot uitvoering te brengen, waarbij in het bijzonder is ge let op de betekenis ervan voor de agra rische en plattelands-infrastructuur. Met name is ook voorzien in de bouw van enkele sociale werkplaatsen. Het sterke accent op normale struc tuur-verbeterende werken bracht met zich, dat aanvullende werken, die ove rigens voor de structuur van een gebied eveneens van belang zyn, alle bij wijze van completering van het programma in aanmerking zijn genomen. Wegens de wenselijkheid de werkloosheid zo snel mogelijk te bestrijden, hebben alleen projecten, die vóór 1 mei 1967 kunnen worden aanbesteed of waarmee vóór die datum een begin kan worden gemaakt, in het programma een plaats gekregen. De nieuwe werken dienen binnen twee jaar te zijn voltooid. De geselecteerde projecten worden in principe geheel of nagenoeg geheel via de rijksbegroting gefinancierd hierbij zal natuurlijk geen verschui ving van reeds in de begroting opge nomen uitgaven naar gebieden met geringere werkloosheid mogen plaats hebben. Wat betreft de verdeling van de met de projecten gemoeide rijksmiddelen, komt de provincie Drente er met byna 22 miljoen gulden het best af; voor pro jecten in Limburg is relatief het minst uitgetrokken, namelijk byna 15 miljoen gulden. De bedragen voor werken In de overige genoemde provincies liggen daar tussenin. In volgorde van de omvang betreft de aard der projecten: infrastructuur-ver- BRUSSEL De georganiseerde vak centrales van de E.E.G.-landen hebben een waarschuwing laten horen tegen het negeren van de stem van de ar beiders in de gemeenschap, nu de werkloosheid toeneemt. Het bestuur van de Unie van Vakcen trales in de E.E.G. kritiseert de zes regeringen voor hun weigering een sociale politiek van de gemeenschap op te stellen. Ook verzet het bestuur zich tegen „de betreurenswaardige neiging om het overleg over de econo mische politiek te beperken tot een groep nationale afgevaardigden". Het is te vrezen, dat de huidige onzekere economische situatie op korte termyn zal kunnen ontaarden in een uitge sproken recessie, als de instelling van de gemeenschap en bepaalde regerin gen, die zich te zeer bezighouden met begrotingsinoeiiykheden, geen andere politiek gaan volgen, aldus de vak centrales. Zy dringen met klem aan op maatrege len op korte termyn ter verbetering van de werkgelegenheid in bepaalde bedryfstakken en in de zwaarst ge troffen streken. Ook moet worden op getreden tegen verdere prysstygingen. Een rem op de bestedingen kan alleen fatale gevolgen hebben voor de inves teringen. BERLIJN Alle vier Amerikanen die in Oost-Duitsland werden gevangen gehouden, zyn vrijdagavond in vryheid gesteld en naar West-Berlijn overge bracht. De vier Mary Hellen Battle (26), Moses Reese Herrin (25), Frede rick Matthews (24) en William Lovett (28) bevonden zich volgens de laat ste gegevens in de gevangenis te Baut zen by de Tsjechische grens. De vrijlating werd bewerkstelligd door de Westberlijnse advocaat Jllrgen Stange en zijn Oostberlijnse collega Wolfgang Vogel in nauwe samenwer king met functionarissen van het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Vogel heeft ook een rol gespeeld bij de uitwisseling van de Amerikaanse U-2 piloot Francis Gary Powers tegen ae Sovjet-spion Rudolf Abel. Lovett was veroordeeld wegens schuld aan een verkeersongeval, de drie andere wegens hulp aan Oostduitse vluchtelingen. DALLAS Jack Ruby, de man die de vermoedelyke moordenaar van presi dent Kennedy, Lee Oswald, doodschoot, had in de hersenen een gezwel van de zelfde aard als de tumors in andere delen van zijn lichaam. Dit is gebleken bij de lijkschouwing die dr. Earl Rose in opdracht van de autoriteiten van Dallas heeft verricht. beterende werken, nieuwbouw woning wetwoningen, rijkswaterstaatswerken, de totstandkoming van diverse gebou wen, cultuurtechnische werken en aan vullende werken. In een eerste reactie spraken de drie vakcentrales er gisteravond hun vreug de over uit, dat de regering, ditmaal via de rijksbegroting, weer een aanzienlijk bedrag „inspuit" ter stimulering van de werkgelegenheid, met name in de bouw nijverheid. DEN HAAG De geregistreerde ar beidsreserve van mannen is in januari van 82.871 tot 101.103 gestegen, zo deelt het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid mee. De be zetting op aanvullende werkgelegen- heidsobjecten nam met ruim 1800 toe tot 3802. Het aantal werklozen gaf een stijging te zien van 79.898 tot 97.210. Het aantal openstaande aan vragen om manneiyk personeel daal de in januari van 43.652 tot 39.385. Het voor het seizoen gecorrigeerde cij fer van de geregistreerde arbeids reserve bedroeg aan het einde van de maand 64.000, hetgeen een stijging van 8.000 betekent ten opzichte van eind december. Het voor het seizoen gecorrigeerde cijfer van de vraag liep terug van 51.000 tot 48.000. De seizoenmatige teruggang van de werkgelegenheid heeft jaarlijks in januari een stijging van de werkloos heid ten gevolge. Van de totale groei van de geregistreerde arbeidsreserve van mannen met 19.000 kan ongeveer 60 pet. aan deze seizoensontwikkeling worden toegschreven. Voor het overi ge gedeelte hangt de werkloosheids stijging samen met de toenemende verruiming op de arbeidsmarkt. De werkloosheid van vrouwen steeg in januari met circa 700 tot 7.475, een styging die voor ongeveer de helft van seizoenmatige aard is. De verruiming op de arbeidsmarkt treedt nog duide lijker aan de dag in de teruggang van de vraag naar vrouwelijk personeel. Ten opzichte van een vermindering van dit cijfer met 500 in de overeen komstige maand van voorgaande ja ren, deed zich thans een daling voor van 3.500. HOLYOKE/MASS In de Ameri kaanse plaats Holyoke heeft zich giste ren een ernstig verkeersongeluk voor gedaan. De auto van een 80-jarige vrouw reed in op een ry kinderen met liet ge volg dat drie kinderen het leven verlo ren en zeven gewond werden, van wie vier ernstig. Het ongeluk gebeurde nadat de 80- jarige. vermoedelijk door een hartaan val, achter het stuur was overleden. Daardoor raakte de auto uit de koers en vloog het trottoir op, juist toen een rij kinderen, die een school verlieten, voor bijkwam. MüNCHEN De vroegere woning van Adolf Hitler op de Prinzregentplatz in München heeft een nieuwe bestem ming gevonden: de politie van het dis trict Oberbayern heeft er haar intrek genomen. Het huis kwam in 1928 in Hit- Iers bezit. ROME De Italiaan Alberto Mara- zlti, verdachte in een proces te Rome tegen 43 lieden die terechtstaan in ver band met clandestiene handel in verdo vende middelen, heeft vrijdag gezegd, dat op 20 km van Marseille een heroïne- raffinadery bestond waarvan de eige naar een politiechef was. Oe installatie van het bedrijf bevond zich onder de grond. Dit grootste derge lijke bedrijf in Frankrijk produceerde 30 a 40 kilo geraffineerde heroine, tel kens als de produktie ter hand werd ge nomen. Wanneer dit gebeurde mocht het personeel niet weg en sliep ter plaatse. Het proces is 1 februari begonnen. De verdachten zijn Fransen, Italianen, Ame rikanen en Canadezen. Zij worden er al len van beschuldigd, de uitvoer georga niseerd te hebben van ongeveer 300 kilo heroïne naar de Verenigde Staten, ter waarde van 14 miljoen dollar. Dertig verdachten worden bij verstek berecht, acht zijn in Italië gepakt, drie in de V.S., een in Frankrijk en een in Canada. De verdediging bestaat uit 42 advocaten en er zijn 70 getuigen. BRUSSEL Volgens een functiona ris van liet ministerie van Financiën, wordt jaarlyks in België voor 20 a 80 miljard franc aan belasting ontdoken. Tijdens een vraaggesprek voor de t.v. zei hij, dat de belastingsopbrengst dit jaar op 220.8 miljard franc wordt ge raamd. ROME In de omgeving van Rome heeft men een werkloze arbeider be wusteloos langs de weg gevonden, die talrijke malen bloed bleek te hebben af gestaan om eten te kunnen kopen voor zijn gezin. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht om op zijn verhaal te komen. SAIGON Een deel van een reus achtige Amerikaanse munitie-opslag plaats, 21 km ten noord-oosten van Sai gon, is vanmorgen vroeg de lucht in gegaan. De oorzaak van de explosie is nog niet bekend. Ook in november en december j.l. kwamen in deze opslag plaats explosies voor door toedoen van de Viët-Cong. O NEW DELHI De regering van India heeft toegegeven dat het donder dag boven Indisch gebied neergeschoten Pakistaanse vliegtuig een burgervlieg tuig was en geen militair toestel zoals aanvankelijk was gezegd. Het ministerie van Defensie voegt hieraan echter toe dat het eenmotorige toestel tekens droeg die lijken op die van Pakistaanse militaire vliegtuigen. Het lichaam van de vlieger is aan Paki stan overgedragen. Op de viering van de „dag van de republiek" in India komen dansgroe pen uit de verschillende Indische pro vincies naar New Delhi. Op het pro gramma van die groepen stond deze keer ook een bezoek aan de residen tie van de minister-president, mevr. Indira Gandhi, die tijdens het optre den van een van de groepen ook zelf het beste beentje voorzette. ROTTERDAM De 32-jarige onge huwde moeder J. S. heeft gistermiddag, na een verhoor door de Rotterdamse politie, bekend daags tevoren haar ne genjarig buurjongetje Walter de Wildt in haar woning aan de Oldengaarde met een scherp voorwerp de schedel te heb ben ingeslagen en zijn lichaam, in een koffer verborgen, in een parkje te heb ben gedeponeerd. Hoewel zij zich nog niet over haar motieven heeft uitgelaten, bestaat het vermoeden, dat de vrouw een bedrag van 350 gulden had wegge nomen uit het huis van haar buurvrouw, Walter's moeder, en daarbij door het kind was betrapt. De pijl op onderstaan de foto geeft de plaats aan. waar kinde ren gisterochtend de koffer met het stoffelijk overschot aantroffen. Meer over de moord leest u elders in deze editie. SAIGON Premier Ky heeft vrij dag verklaard, dat hij de Zuid-Viëtna- mese presidentiële verkiezingen zal be spoedigen. Hij zei verder, dat hij de corruptie bij de' regering als een groot vraagstuk voor hel land beschouwt. Ky wil de verkiezingen laten plaats hebben binnen drie maanden na de aanneming van de Zuidviëtnamese Grondwet, die opgesteld wordt door een Grondwetgevende vergadering en volgens schema 27 maart gereed zal zijn. Ky zei lüüO verslaggevers uit de ge hele wereld te zullen uitnodigen om de verkiezingen by te wonen. Hij voegde er aan toe, dat als de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Oe Thant „wil komen, hij dat kan doen". Ky wees er op, dat een nieuw pro gramma voor landhervorming begonnen zal worden w aaronder 200.000 tot 300.000 Viëtnamese gezinnen land zullen krij gen dat voordien behoorde aan Franse landeigenaren. Ky zei voorts van mening te zijn dat Hanoi in toenemende mate zijn voelho rens voor vrede uitsteekt omdat het niet te maken wil hebben met een democra tisch gekozen regering. Om die reden wil hij de verkiezingen bespoedigen. Hij zei „bereid te zijn bijeen te komen TILBURG Gisternacht is in het Wilhelmina|>ark te Tilburg de 22-jarige automonteur H. van Beers uit die stad bij een autobotsing omgekomen. De man reed met een kleine personenauto, ter wijl hij In de kofferruimte, aan de voor kant van de auto, een fiets had gebor gen. Door het openstaande deksel werd zyn uitzicht dermate belemmerd, dat hij aan de linkerzyde van de wagen met het hoofd en een arm buiten het raampje hing. Door dit gebrekkige zicht merkte by een tegemuetrijdende auto te laat op. 9) Vrijdagmorgen om ongeveer negen uur kwam de 54-jarige mevrouw M. Stempher Bosnian, fietsende over de Zwolseweg te Deventer, na een aan rijding met een personenauto zo onge lukkig met het hoofd op de trottoirband te vallen, dat zij vrijwel direct overleed. Zij stak onverwacht de weg over en kon door de krachtig remmende 29-jarige automobilist K. L. uit Apeldoorn niet meer worden ontweken. 0) Bij een verkeersongeval te Almelo is vrijdagmorgen de 19-jarige J. G. J. Lucassen uit Nijverdal om het leven gekomen. De jongeman zat op de duo van een motor, die tegen een auto bot ste. 0) Vrijdagmiddag heeft zich te Lei derdorp een botsing voorgedaan tussen een personenauto en een brom fiets, waarvan de berijdster, de 49-jari- ge mevrouw A. J. MarksScheffers, het leven verloor. Vrijdagmiddag is bij een auto ongeluk in Badhoevedorp de 50-ja- rige H. Dijkstra uit Haarlem om het leven gekomen. Zijn 23-jarige zoon moest ernstig gewond naar het St.-Eli- zabetsgasthuis te Haarlem worden ver voerd. 0) In het Sint-Elizabethsziekenhuis te Alkmaar is vrijdag aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden de 19-jarige F. Kersens uit Akersloot. Hij slipte daar donderdagavond met zijn bromfiets en kwam onder de wielen van een auto terecht. ADVERTENTIE Ons* Nfcl 'PRVICB begrip! Fluiterstrut 7% Tel 08388-4399 met de president van Noord-Viëtnam, Ho Tsji Minh en met hem te spreken" en dat hij een oplossing zal aanvaarden waarin de scheiding opgenomen is tus sen Noord- en Zuid-Viëtnam. „Zij die naar het noorden willen gaan en onder het communisme leven zijn de wet en het regime van het zuiden willen blijven kunnen dat doen als zij de wet en het regiem van het zuiden aanvaarden en niet proberen een rege ring, gekozen door het volk, te onder mijnen." De premier sprak van zijn plannen voor een „algehele verzoening" van Zuid-Viëtnam, waarin leden van de Viët- Cong verwelkomd zullen worden in de regering „mits zij zich ontdoen van hun communistische bazen". De Zuidviëtnamese regering heeft ter gelegenheid van het nieuwe maanjaar 30 krijgsgevangenen vrygelaten. Twee van hen verkozen echter in Zuid-Viëtnam te blijven en verlieten onder het gejuich van honderden toeschouwers hun kame raden. De „Washington Post" heeft vrijdag melding gemaakt van het streven van Oosteuropese V.N.-diploinaten naar uit voering van een vredesplan voor Viët nam, dan onder andere zon voorzien in de oprichting van een waarnemend be wind in Saigon. Het plan zou volgens het blad aan vaardbaar zijn voor het regime in Hanoi. Volgens het plan moet een eind komen aan de Amerikaanse bombardementen en een staakt het vuren van kracht worden, terwijl in Saigon een waarne mend bewind moet worden ingesteld waarin vertegenwoordigers van het na tionale bevrijdingsfront, de Boeddhisten en andere groepen zitting hebben. kt BRl'.MMEN Voor 36 werknemers en werkneemsters van de fijnmechani- sche industrie „Becker's Sons" N.V. te Brummen is bij het gewestelijk arbeids bureau te Zutphen een ontslagvergun- ning aangevraagd. De betrokken werknemers zijn van deze aanvraag op de hoogte gesteld. Tevoren heeft overleg met de vakorga nisaties plaats gehad over de afvloei ingsregeling. Het bedrijf, dat 325 werknemers heeft, is tot deze maatregel overgegaan vanwege verscherpte concurrentie, onder andere uit het buitenland, en daling van de vraag. LONDEN Drieëndertig schrijver» en intellectuelen uit Frankrijk. Duitsland, Italië, de Verenigde Staten en Groot Brit- tannië hebben een beroep gedaan op Sowjet-premier Alexei N. Kosygin om twee Russische schrijvers vrij te laten, die thans in werkkampen straffen uit zitten omdat zij anti-Russische werken hebben geschreven, die zij in het buiten land onder pseudoniem uitgegeven heb ben. De beide Russische schrijvers zijn Andrei Sinjawski en Juli Daniel. Sinjaw- ski is tot zeven, Daniel tot vijf jaar ver oordeeld. I Zij wijzen op het komende be zoek van Kosygin aan Engeland en zeg gen, dat dit jaar het feit herdacht wordt, dat de Russische revolutie 50 jaar gele den begon. Zij hopen dat dit voor de Russische autoriteiten een gelegenheid zal zijn om alle politieke gevangenen binnen hun grenzen amnestie te verlenen. IBADAN Het hooggerechtshof in Ibadan heeft vrydag de voormalige mi nister van Financiën van West-Nigeria Akran tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het stelen van meer dan 5 miljoen gulden. Samen met prins Ademiloeyi, di» eveneens voor zeven jaar in de gevan genis verdwijnt, zou hy de bouwmaat schappij Nigersol bestolen hebben, een onderneming die het eigendom is van de regionale regering van West-Nigeria en een Israëlische onderneming. DAKAR De leider van de rege ringspartij in het parlement van Senegal, Demba Diop, is vrijdag vermoord door een aanhanger van de oppositie toen hy in de stad Thies op 30 km van de hoofd stad een vergadering met plaatselijke functionarissen verliet. De moordenaar, A boe Faye, zou een vriend zijn van een man die Diop vorig jaar heeft verslagen by de verkiezingen voor het burgemeestèrschap van een dorp. (Van onze weerkundige medewerker) De weerkundigen van de Belgische luchtmacht mogen dan een langdu rige periode met strenge vorst in het vooruitzicht stellen, dit weekeinde lijkt het daar beslist niet op. Welis waar gaat het temperatuurniveau wat omlaag, vooral des nachts, maar overdag bereiken de maxima nog steeds waarden tussen 7 en 9 graden. Vrijdagmiddag werden hier en daar in het binnenland zelfs temperaturen van 12 graden geregistreerd. De kans op buien is vandaag en morgen aan zienlijk kleiner dan op opklaringen, dank zij de gunstige invloed van een langgerekt hogedrukgebied van de Azoren over de Alpen naar de Balkan. Begin volgende week zal een volgen de oceaanstoring West-Europa met regen naderen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1