Gaat H. t rouwer wel of niet uit de raad Beslissing is aan de Bouwvereniging V oetballer s krijgen toch nog subsidie Ook zang en muziek worden bedacht Personenauto van f 300.- is een rijdende doodskist Dorpshuisbazaar trok al zeer veel bezoek Kostenbesparing bij bouw en exploitatie U.L.O.-SCHOLEN TWEE ONDER EEN DAK vraag of 't Burgemeester: „Het is de verstandig is als hij blijft" Kapper won eerste pnjs Cafépraat9 9 onderwerp van gesprek in raad Scholen voorstanders van dit nieuwe plan AGENDA VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Mist Kantonrechter in Wageningen: uit: Dames combineerden kunst met industrie Lunterenaar vergat verbod u uw dagblad DE VALLEI 3550 na tot 17.30 uur 17.30 uur 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Entingsgebicd in Barneveld, Putten en Nijkerk Frisser Uit eigen zak DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Schuldbewust Vijfde keer Honderd gulden „Familie Burgemeester de prijzen" Gelderse Staten 22 febr. bijeen Aardgas Dames „gepakt" door „bingo" ASSURANTIEKANTOOR MULDER Pagina 3 ZATERDAG 4 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL In Veenendaal doen de laatste dagen diverse geruch ten de ronde, dat het raadslid H. Brou wer (Boerenpartij) zijn zetel ter be schikking zou stellen. Dit zou in ver band staan met zijn benoeming door Patrimoniums Bouwvereniging als ar chitect in het bouwteam, dat zich in samenwerking met het gemeentebe stuur met de realisering van het wo ningbouwplan De Molen brug gaat be zighouden. Zijn functie van architect in dit verband en het feit, dat de heer Brouwer daarnaast raadslid is, zijn al eens in commissievergaderingen be sproken. Men heeft zich bij die gele genheid afgevraagd of de beide func ties van de heer Brouwer wel juridisch te realiseren zouden zijn. Inmiddels heeft het raadslid zelf zich ook met deze problematiek bezig gehouden. Nadat hij zich tot een deskundige in stantie had gewend is gebleken, dat hem wettelijk niets in de weg wordt gelegd. Ook burgemeester Hazenberg liet zich tegenover ons in deze zin ,.De heer Brouwer kan juridisch ADVERTENTIE H. BROUWER gaan of blijven gezien raadslid blijven. Het is een an dere vraag of het van hem verstandig zou zijn om dat te doen Raadslid Brouwer stelt zich op het standpunt, nu hem is duidelijk geworden dat hij niet in strijd met de wettelijke voorschriften handelt, geen overhaaste beslissingen te nemen. Voor hem ligt de zaak niet eenvoudig, omdat er be langen op het spel staan, die recht streeks met zijn broodwinning te ma ken hebben. Hij heeft, zo deelde hij ons mee, zijn taak als raadslid beslist niet als een sinecure opgevat, maar hij is niet van plan een beslissing te nemen, die ten nadele van zijn beroep als architect uit valt. In feite heeft Patrimoniums Bouwver eniging in deze zaak het laatste woord. Het bestuur heeft nog geen beslissing genomen en zo lang dit nog niet is ge beurd, valt het niet te zeggen of het raadslidmaatschap van de heer Brou wer in gevaar komt. Burgemeester Hazenberg zegt: „De heer Brouwer zit te plussen en te min nen. Bij ons is geen bericht binnenge komen, waaruit blijkt dat hij zich uit VEENENDAAL —De acttienjarige H Visser heeft op een in Zeist gehouden kappersconcours de eerste prijs wegge sleept in de afdeling herenkappen. Maandag 13 februari zal hij zijn krach ten meten met een veertigtal andere kap pers, als er in het NVV-gebouw een coucours gehouden zal worden voor da mes en herenkappers. De wedstrijden, die georganiseerd worden door de Techni sche Club Veenendaal staan onder au spiciën van de Landelijke Kappers Pa troonsbond. De wedstrijden in het dameskappen beginnen om 14.30 uur, die in het heren- kappen om 19 uur. Op het spel staat het kampioenschap Midden-Nederland. VEENENDAAL De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft het nieuwe jaar ingezet met een excursie naar de Van de Bergh en Jurgens Fa brieken te Rotterdam. Bij aankomst in Rotterdam werden de dames verwelkomd met koffie en cake en vervolgens weftl de margarine- fabricage door een rondleidster uiteen gezet en verduidelijkt met behulp van dia's. Daarna volgde een rondgang door de fabriek. Door de tevoren ge toonde dia's was alles goed te begrij pen en maakte dit alles een diepe in druk op de dames. Nadat de fabriek bezichtigd was, stonden in de ontvangsthal de schalen met zoutjes al te wachten en werden er aperitiefjes aangeboden. Onder het genot daarvan mochten er vragen ge steld worden aan een lid van de direc tie, die naar aller genoegen beantwoord werden. Tot slot werd een uitstekend dinertje aangeboden. De tocht ging verder naar Gouda, waar onder deskundige leiding van de koster van de St. Jans, of Grote Kerk de beroemde Goudse Glazen werden be keken en bewonderd. Voor de thuisreis werd aanvaard, dronken de dames nog een kopje thee op de Markt, vanwaar men het bijzonder mooie stadhuis heeft kunnen bewonderen. De dames van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen zullen nog vaak met genoegen terugdenken aan deze mooie dag, waar grootindustrie en kunst op zo'n unieke wijze verenigd werden. VEENENDAAL De bordjes met de rode letters, die op verscheidene plaat sen aan de grens van de gemeente Vee nendaal te zien zijn en die het vervoeren van varkens en herkauwers verbieden schenen vrijdag niet opgemerkt te zijn door de heer E. P. uit Lunteren. De heer P. was namelijk met een wa gen, waarin zes varkens, onderweg van Leersum naar Ede, zonder dat hij daar voor toestemming had van de Inspectie van de Veeartsenijkundige dienst. De wagen en de varkens werden in beslag genomen en de heer P. kreeg een proces-verbaal. De varkens zijn later naar het abattoir in Zeist overgebracht om afgemaakt te worden. de raad terugtrekt... Het raadslid is niet van plan vrijwillig te bedanken, zo als al van bepaalde zijde werd gesug gereerd. „Ik wacht op de beslissing van Patrimoniums Bouwvereniging... zo luidt zijn standpunt. BEL tot Heden, zaterdag RHENEN De Stichtse Oever, 20 uur: Carnavals viering. SCHERPENZEEL „Bo8zicht", 20 uur, Oskadi-dansavond. Verenigingsgebouw Woudenberg, 17.30 uur C.P.J.-jaarvergadering. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, „Gelieve niet te storen". 19.30 uur: Morgen, zaterdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 15 uur: „Ge lieve niet te storen" en 19.30 uur: „Het bloedritueel van de Zombies". BARNEVELD De minister van Land bouw en Vissery heeft besloten In ge bieden, gelegen in de gemeenten Barne veld, Putten en Nfykerk elk varken van twee weken of ouder kosteloos te laten inenten tegen mond- en klauwzeer. Zy die gewetensbezwaren aannemelijk kun nen maken, kunnen ontheffing kragen. Eveneens is «.en vervoerrverbod van varkens geldig in een deel van de ge meente Barneveld in verband met het in Ederveen geconstateerde geval van mond Ederveen geconstateerde geval van mond- en klauwzeer. Nederland gaat steeds meer fris drankjes drinken en niet alleen in het zomerseizoen. Volgens een be richt in het weekblad „Hotel Re vue" heeft iedere Nederlander in 1966 ruim 36 liter frisdrank gedron ken; vier liter meer dan in het jaar daarvoor. Deze stijging in het ver bruik wordt onder meer toegeschre ven aan het feit dat men ook thuis meer frisdrankjes consumeert. Daarbij speelt het zomerseizoen een veel minder belangrijke rol dan vroeger. Burgemeester J. A. HOSANG uit eigen zak RENSWOUDE De heer E. Zweers (P.v.d.A.) en in mindere mate het C.H.U.-raadslid H. Stoer hebben tijdens de raadsvergadering van gisteravond het beleid van het bestuur van de voetbalvereniging „Renswoude" in twijfel getrokken. De eerste spreker toonde er zich wel verbaasd over, dat een be stuurslid van de vereniging in een openbare gelegenheid de vrouw van een raadslid, dat hij niet met naam noemde, had aanspraken, waarschijnlijk met de bedoeling om de stemming in de raad te peilen ten aanzien van de aangevraagde subsidie. Bovendien had de heer Zweers bezwaren tegen een post op de begroting van de vereniging, die hij eveneens niet nader wilde om schrijven. De heer Stoer echter wilde deze post wel met naam noemen. Hij zei, dat het om een bedrag ging, dat de vereniging had gespendeerd aan de viering van het 20-jarig bestaan. Deze som (f951.vond hij aan de hoge kant. „Over vijf jaar staat er weer een jubileum voor de deur en als men iets derge lijks dan weer gaat herhalen zal ik straks tegen elke subsidie aan de voetbal club stemmen", zo dreigde de heer Stoer. In de vorige raadsvergadering leed een voorstel om de vereniging een jaar lijkse subsidie van f500,te verstrek ken, schipbreuk. De raad toonde nadien toch wel enige schuldgevoelens, want 5 raadsleden wendden zich later opnieuw tot het college met een verzoek om een geldelijke bijdrage aan de kas van de voetbalvereniging. Daarom kwam het college nu met een voorstel om een bedrag ineens ter be schikking te stellen ter grootte van f 2600,Dit bedrag zal volgens het ad vies aan de raad in vijf jaar kunnen worden gefinancierd. In feite was dit voorstel nadelig in vergelijking met het vorige, omdat men nu in ieder geval de subsidie over 1966 misliep. Indien het nieuwe voorstel werd aanvaard, zou dat betekenen dat de ver eniging tot en met 1970 geen aanvraag tot subsidie bij de gemeente zou mogen indienen. Burgemeester J. A. Hosang haakte allereerst in op de opmerkingen van de heren Stoer en Zweers. Over het beleid van het bestuur zei hij dat de bestuurs leden naar eer en geweten handelen en dat er derhalve voor hem geen reden be stond aan hun activiteiten te twijfelen. Het bedrag dat aan de jubileumviering was uitgegeven werd door de burge meester uiteengerafeld, zodat de raads leden duidelijk konden zien hoe dit was samengesteld. „Het heeft de vereniging niet meegezeten. Men moest een finan ciële tegenslag incasseren toen een ju bileumwedstrijd wegens slecht weer af gelast moest worden." De burgemeester had ook de indruk gekregen dat er bij enkele raadsleden bezwaren bestonden tegen de reis die de voetbalclub naar Keulen had gemaakt. „Men denkt wellicht dat dit een dure zaak is geworden, maar de reiskosten zijn door de leden uit eigen zak be taald", zo stelde hij vast. De heer Stoer wilde de vereniging de verplichting opleggen elk jaar bij de ge meente een financieel verslag in te dienen. De burgemeester verzekerde hem echter dat dit niet mogelijk was, omdat het voorstel handelde over de toekenning van een bedrag ineens en niet over een jaarlijks terugkerende sub sidie. Wethouder H. Vermeulen (a.r.) was ben voltooid. De burgemeester deelde nog mee dat de leidingen vanuit Scher- penzeel naar Renswoude zullen worden doorgetrokken, waarmee een traject aan leidingen van 3800 meter is gemoeid. Alleen de heer C. van Ekris (Boeren partij) stelde een vraag. Hij maakte zich bezorgd over de plaatselijke brand- stoffenhandel die van 't aardgas nadelige gevolgen zou kunnen ondervinden. De burgemeester zei hiervan dat het niet binnen het bereik van de gemeente ligt om hieraan iets te doen. Tenslotte werd met algemene stemmen het voorstel tot subsidieverle ning van f 150,aan de chr. gemengde zangvereniging „Con Amore" aangeno men. Ook de muziekvereniging „Ons Ge noegen" werd een subsidie toegezegd. De raad verklaarde zich unaniem ak koord het gevraagde bedrag van f 800,— per jaar te verlenen. WAGENINGEN „Had u de mensen weer levend ge maakt die eventueel op het kerkhof terecht waren geko men vroeg de kantonrechter mr. A. C. v. d. Brand vrijdagmorgen getergd aan de stoffeerder G. A. J. W. uit Renkum. Verdachte stond terecht omdat hij tegen een heg was gereden met een auto die niet alleen verschillen de gebreken vertoonde, maar bovendien niet verzekerd was. W. vertelde dat hij vlak tevoren de wagen had ge kocht en dat de handelaar hem verteld had dat alles in orde zou zijn. „Maar waarom reed u tegen een heg?" wilde de kantonrechter weten. Verdachte: „We reden on geveer zestig, zeventig, in de bocht wilde \k links af draaien, maar de wagen reageerde niet al te best". Kan tonrechter: „Neen, dat is ook ten laste gelegd. De hand rem was ook niet goed. Wat had u er eigenlijk voor be taald?" „Driehonderd gulden", antwoordde de stoffeer der, waarop de kantonrechter zich heftig liet ontvallen: „Maar dat is een rijdende doodkist geweest. Als u zich zelf wilt doodrijden is dat uw zaak, maar er zijn ook nog andere mensen op de weg". En hij wees op het grote aan tal mensen dat jaarlijks op de weg verongelukt. „Tja", zei de officier van justitie, mr. R. A. Th. Gevers Deynoot, in zijn requisitoor, „dat is slecht zaken doen geweest. Meneer de kantonrechter, ik geloof dat W. wat al te optimistisch is geweest toen hij met de auto ging proefrijden zonder dat hij in orde was, en dat moet hem dan toch ook wel verweten worden. De verzekering zie ik als een misverstand en zal ik ook niet zo nauw nemen. Verder wil ik nog aanvoeren dat meneer bij ons onbe kend is en het proefrijden plaats vond op een tijd met niet veel verkeer op de weg." De officier eiste voor de heg f 75,- of zeven dagen, voor de gebreken aan de auto hetzelfde bedrag en f 50,- of vijf dagen voor het niet verzekerd zijn. Voorts eiste hij dat de auto in overleg met de politie verkocht zou worden en dat dan de opbrengst aan verdachte zou worden toegewezen. De kantonrechter zag bij zijn vonnis geen enkele reden de wagen terug te geven en eiste voor het eerste ten laste gelegde f 50,- of vijf dagen, voor het tweede f 10,- of een dag en onttrekking aan het verkeer van de in beslag geno men auto en tenslotte voor de verzeke ring een geldbedrag van f 40,- of vier dagen hechtenis. De chauffeur B. J. S. uit Barneveld had te weinig rekening gehouden met de maximum snelheid. De kantonrech ter wees S. er op, dat hij voor hetzelf de feit al vier maal veroordeeld was. Schuldbewust antwoordde de verdach te: „Dat is dan vier maal teveel." Kantonrechter: „Maar u gaat er rus tig mee door, het schijnt u allemaal niet zo veel te schelen". De chauffeur verzekerde dat dit absoluut wel het ge val was en zei: „Ik had juist zo net jes gereden". Denkend aan de geld boete bracht hij in het midden dat hij acht kinderen had. De kantonrechter vond echter: „Daar moet u dan maar eens aan denken en het er niet op laten komen dat u zoveel boetes te betalen krijgt". De officier van Justitie noemde het ge val een onvergeeflijke slordigheid, maar zei in aanmerking te willen nemen, dat S. nog nooit ongelukken veroorzaakt had en dat het wat betreft de overschrij dingen altijd om maar een paar kilometer ging. Hij vond rekening te moeten houden met de omstandigheden en familie en merkte tegen de gedaag de op: „Op die manier gaat u failliet" en eiste een geldboete van f 75,- of ze ven dagen. Verdachte verzuchtte: „Ik ben volkomen schuldig". De kantonrechter meende daarop dat het tijd werd eens aan het rijbewijs te gaan denken en vonniste met f 75,- of zeven dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proef tijd van twee jaar. Vervolgens moest zich de isoleerder J. L. uit Velp verantwoorden die even als zijn voorganger wat moeite had ge had met de snelheid. Na het voorlezen van het ten laste gelegde, verontschul digde verdachte zich schouderophalend met: „Ik heb heel weinig te zeggen, ik heb het bord gewoonweg niet gezien." Kantonrechter: „Dit is nu al de vijfde keer." „Hoeveel?" „De vijfde. Weet u dat niet meer, dan schijnt u het niet zo belangrijk te vin den.", „Alle vijf toch zeker niet in 1 jaar?" „Dat zeg ik niet." „Ik rijd het hele land door." „Dat is geen reden om zich niet aan de voorschriften te houden." „Dat beweer ik ook helemaal niet, maar mijn nieuwe wagen heb ik nu 8 maanden en ik heb er al 47.000 km mee gereden." De officier zei in zijn requisitoir dat L nu dan toch ook 25 km te hard had gereden. „Maar de vorige gevallen liggen over de jaren verspreid en ik wil u een kans geven om het beter te doen." Hij eiste een geldboete van f 120,of twaalf da gen hechtenis. De kantonrechter vonniste met f 200,- of tien dagen en liet verdachte de mo gelijkheid om zijn rijbewijs te houden of kwijt te raken door hem een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van drie maan den op te leggen met een proeftijd van twee jaar. De doopsgezinde predikant G. A. B. uit Zeist had voor de tweede maal te hard gereden en ditmaal p de Apel- doornseweg in Ede. Verdachte zei er niets op te zeggen te hebben. „Ik had enkel wat veel afspraken op die dag." Kantonrechter: „Wanneer u toch niets te zeggen hebt, waarom hebt u dan aan houding van deze zaak gevraagd?" Verdachte: „Ik wist niet dat er nog een andere mogelijkheid was." De kantonrechter vond dat B. toch maar op de hoogte van de wet moest zijn wanneer hij weggebruiker was. De officier bracht hierop in het mid den dat dit een procesrechtelijke zaak was en dat het enkel plezierig is wan neer men daar niet precies van op de hoogte ls. De kantonrechter wees er ten slotte nog op dat het ook de tweede keer was. De officier eiste een geldboete van f 75,- subdidiair zeven dagen hechtenis, waar de kantonrechter f 100,of tien dagen van maakte. 99 De rijksambtenaar J. A. v. H. uit Voorburg had bij een kruising geen voorrang verleend waardoor hij een aanrijding veroorzaakte. Verdachte zei het niet gezien te hebben. Op de vraag van de kantonrechter wat H. voor een rijksambtenaar is antwoordde deze: „Bij het departement van Justitie'. Kantonrechter: „Dan zijn we eigen lijk een beetje familie van elkaar". Verdachte: „Ja, een beetje wel'. Hij verklaarde altijd op het spitsuur te rij den in Den Haag en hierbij nog nooit een aanrijding gehad te hebben. De of ficier vond het in zijn requisitoor maar een lelijke zaak, „een zonderling ding, toch hebben we hier niet te maken met een onbesuisd rijder". Hij eiste een geldboete van f 80 of 8 dagen. De kantonrechter noemde het geval van zijn „familielid" ook raadselachtig en sprak er zijn verbazing over uit dat iemand iets niet ziet wat er toch is. Hij nam de schade die verdachte al aan de zaak had gehad in aanmerking en leg de een boet op van f 40 of vier dagen. ..ui RESTEREN Burgemeester D. I. Pott heeft gisteravond onder enorme belangstelling de 2-daagse bazaar ge opend ten bate van het Dorpshuis in de gemeente Resteren. Als voorzitter van de Stichting tot Exploitatie en Beheer van het Dorpshuis sprak de burgemees ter zijn voldoening uit over het feit, dat direct al bij het begin van de ba zaar zo'n groot aantal belangstellenden aanwezig waren. Hij was bijzonder blij, dat de bazaar ook zo in de belangstelling staat bij de jeugd. „Jongens", aldus de burge meester, „werk mee, want het Dorps huis is ook voor jullie. De ouders die nen echter ook hun schouders onder dit belangrijke project voor de gemeente te zetten. Wij moeten namelijk ook zor gen voor huisvesting in de vrije tijd en als we geen geld hebben kunnen we nu eenmaal ook niet bouwen". De burgemeester hoopte, dat dit het laatste evenement zou zijn. voordat de eerste steen voor het Dorpshuis gelegd zal kunnen worden. „De bouwplannen zijn reeds in voor bereiding en zodra zij gereed zijn zul len wij de bevolking door middel van ARNHEM De Provinciale Staten van Gelderland komen woensdag 22 fe bruari des morgens om half elf in open bare vergadering bijeen in het Huis der Provincie te Arnhem. ZWEERS (P.v.d.A.) verbaasd van mening dat de gemeente niet in het beleid van het voetbalbestuur moest treden. „We mogen een hele vereniging niet beoordelen aan de hand van een misstap die door een van de leden is begaan", zo stelde hij vast. Hij gaf voorts te kennen volledig achter het voorstel te staan. Dit werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen tot grote opluch ting van vele leden van de voetbalclub die op de publieke tribune plaats had den genomen. De overige agendapunten leverden weinig gespreksstof op. Voordat de ver gadering begon had de directeur van het Gasbedrijf Centraal Nederland een uiteenzetting gegeven aan de raad over de technische kant van de aardgasleve ring. Men streeft ernaar de aardgas- voorziening met ingang van het stook- seizoen 1967-1968 in de gemeente te heb- KEvSTEREN De bouw der openbare en de bijzondere Ulo-school in de geni. Resteren zal waarschijnlijk gecombineerd plaatsvinden. Het ligt volgends de plannen in de bedoeling om beide scholen, die momenteel in noodlokalen zijn gehuisvest, onder een kap te bouwen. Een en ander brengt een enorme kosten besparing met zich mee, zodat de vergunningen waarschijnlijk spoediger kun nen worden verkregen. Het voorstel om beide scholen in één gebouw onder te brengen werd onlangs gedaan door burgemeester D. J. Pott. Instanties van beide scholen hebben zich bereid verklaard aan dit voorstel hun medewerking te verlenen. Om de bouw van deze dubbele Ulo-school te bespoedigen, zo verna men wij, zou reeds een urgentieverklaring zijn aangevraagd. De heer Polman, voorzitter van het schoolbestuur van de stichting Her vormde scholen in de gemeente Reste ren deelde ons mee: „Enige t(jd gele den heeft de burgemeester ons inder daad dit voorstel gedaan. Erg positief staan wij hier niet tegenover, irtaar om dat de voordelen duidelijk zijn hebben we ons in principe bereid verklaard aan dit plan mee te werken. Eerlijk gezegd zouden wij liever hebben gezien, dat de christelijke lagere school in Resteren met ons onder één dak kwam te zit ten", aldus de heer Polman, die ver moedt, dat de plannen nog wel enkele jaren plannen zullen blijven. Beide scholen kunnen als het plan doorgaat gezamenlijk enkele lokalen gebruiken. Men denkt hierbij bijvoor beeld aan het natuurkundelokaal, waar- van de inrichting alleen al een enorme investering vergt. Een andere belang rijke factor is, dat beide scholen slechts één gymnastieklokaal nodig zul len hebben, hetgeen eveneens een be duidende kostenbesparing betekent, die niet onderschat moet worden. Op welke plaats in de gemeente de school gebouwd zal worden, kan niet met zekerheid worden gezegd. Vrijwel zeker is, dat hiervoor het plan „Zuid" gekozen zal worden. Deskundigen ver zekerden ons, dat de aangewezen plaats voor de u.l.o.-school het terrein is gele gen naast de openbare lagere school in de Hoofdstraat. De realisering van het plan zal echter nog geruime tijd ver gen. de streekcouranten uitvoerig inlichten over de definitieve plannen", aldus de burgemeester, die vervolgens de aan wezigen opriep om zich te abonneren op zo'n streekcourant. „Het is wel eens goed, als de gemeentelijke politiek door de bevolking nauwlettend wordt ge volgd". Direct na de openingsrede van burge meester Pott barstten de bazaar-activi teiten los. De burgemeester, die kenne lijk ook zijn geluk eens wilde beproeven en daarmee tevens zijn steentje bij droeg aan het Dorpshuis behoorde al direct na de aanvang tot de gelukkige winnaars en keerde trots met een diep vrieshaantje huiswaarts. De bazaar is ook heden, zaterdagavond nog geopend tot 11 uur en wordt gehou den in het voormalige Turkenpension aan de Stationsstraat. VEENENDAAL De afdeling van de Nederlandse vereniging van Huis vrouwen (NVVH) hield haar jaarver gadering in „de Korenbeurs". Na het huishoudelijke gedeelte volgde het hoog tepunt van de avond, een Bingo-spel. Een hele tafel vol prijzen was de inzet en de kas werd met een klein batig saldo verrijkt. Het spel is de dames zo bevallen, dat besloten werd dit enkele malen per jaar te herhalen. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek, dat de geweldige groei in het eerste levensjaar van de nu twee jaar oude vereniging zich niet heeft doorgezet, al was er ten opzichte van het vorige jaar wel een geringe leden winst te melden. De afdeling telt nu 114 leden De penningmeesteres kon melden, dat er een batig saldo in de kas is. Tijdens de bestuursverkiezing moes ten voor de dames E. P. van Kalste- ren-Van Mill en J. M. Gerritsen-Bolder- man, die aftredend waren en zich niet herkiesbaar wilden stellen nieuwe be stuursleden gekozen worden. De open gevallen plaatsen worden nu bezet door mevr. M. W. D. Lenferink-Peters en mevr. M. C. J. Willems van Beveren- Govers. Een propagandacommissie, zoals die door het landelijke hoofdbestuur als wenselijk wordt geacht werd ook in de ze vergadering benoemd. Zij bestaat uit de dames C. Achterberg-Van Laar, C. Barnard-Hart. A. P. v.d. Does-Van Zoelen, P. A. M. Kets-Kloesmeijer, T. F. Nieuwenhuys-De Bruin en N. Ver- meer-Fontijn. De propagandacommis sie zal de nieuw in Veenendaal komen den gaan bezoeken. Hiervoor heeft men Veenendaal in zes wijken verdeeld voor ieder lid één. Voor de rest van dit seizoen heeft de vereniging nog enkele plannen. Zo zal op 15 februari een lezing gehouden worden door Bruynzeel, wil men een bezoek aan het Keukenhof en een deel van Noordholland (waarschijnlijk Broek in Waterland) brengen, gaat men Ana- tevka zien (waarschijnlijk in de Stads schouwburg in Utrecht) zal men het cabaret van Jaap van der Merwe, laten optreden en brengt men bezoeken aan Kimberley Clark. Kasteel Haarzuilens en de NOBO-fabrieken. ADVERTENTIE Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën sinds nov. 1922 Kerke wijk 167 Vertegenwoordiger Veenendaal Telefoon 083853000 H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal.

De Vallei | 1967 | | pagina 3