Wereldkampioenschap dames wellicht voor uitverkocht huis zal van Ernie Terrell felle tegenstand ondervinden Clay Wereldtitelstrijd schaatsen op t.v. R.H.C. hoopt laatste duels met succes af te sluiten Nederlands hockeyelftal bedwong ook Pakistan Damrak: vooral vraag naar internationale fondsen Hindernissen voor Veenendaal groot TOPSCORERS FC Twente speelde gelijk tegen PSV: 2-2 Trudy Groenman ook voor mixed gewipt Emmerich Danzer in 1968 professional Gabriëlle Seyfert in Ljubljana vooraan Dunne spoeling in voetbaltoto Ard Schenk in Toensberg op dreef Nederlandse meisjes een ronde verder Fritz Walter manager bij Kaiserslautern Klein programma in betaald voetbal Wereldrecord voor Gert Bongers Russinnen en Stien Kaiser favoriet Vlot uitverkocht Aanstaande maandag in Houston Recordpogingen in Inzeil SP0RTHUIS „C0CKY" ZAALHANDBAL AMSTERDAMSE BEURS IN BEWEGING WISSELMARKT Net op tijd Textielsector N.V. Gazelle verlaagt dividend tot 12 pet. Eredivisie Afd. Utrecht Pagina 7 TATERDAG 4 FEBRUARI 1967 DEVENTER Het mag dan zyn, dat het wereldkampioenschap schaatsenrijden dames-in-opzet tot nu toe niet zoveel „lawaai" met zich heeft gebracht als het Europese dito voor heren van het vorige jaar, een feit is, dat de voorbereidingen van dit schaatsfeest, dat op 18 en 19 februari op de kunstijsbaan in Deventer wordt gehouden, er niet minder grondig en veelomvattend om zijn. Schaatsen- rydsters uit heel veel landen (Inschrijvingen uit Canada, de Verenigde Staten, Noord-Korea, Mongolië, China, Japan, Rusland, Finland, West- en Oost-Dultsland en zo meer, zjjn binnen) zullen elkaar op de sfeervolle baan ontmoeten. Zij zullen daar uitmaken, wie zich de beste schaatsenrydster van de wereld van dit jaar mag noemen. Eén van de oorzaken die aan het minder naar buiten treden van de voorbereidingen ten grondslag ligt is wel het feit, dat de KNSB deze kampioenscrappen alleen organiseert. Bij de EK '66 was er een goede sa menwerking tussen de KNSB, de De venter IJs Club en de Kunstijsbaan. Dat de KNSB voor de dameswedstrij den naar een andere opzet heeft ge zocht, is te begrijpen. Met de orga nisatie is een heel groot bedrag ge moeid. En het is nu eenmaal niet te ontkennen, dat voor het damesrijden minder publieke belangstelling be staat, dan voor de verrichtingen van de „mannen". Het financiële risico is dus aanzienlijk groter. De eeuwig in geldnood zittende KNSB kon het risico van een even tueel fors nadelig saldo niet alleen dragen. De bond zocht en vond steun bij de gemeente Deventer en bij de NSF. Wat de publieke belangstelling be treft lijkt het wel los te zullen lopen. De (weinige) zitplaatsen zijn al maanden uitverkocht. De verkoop van staanplaatsen loopt vlot. Zoals de zaken er nu voorstaan lijkt het erop, dat alle beschikbare plaatsen in de voorverkoop al weg zullen gaan. Dat betekent dat de dames voor een uit verkocht huis zullen rijden. EINDHOVEN De vrijdagavond in Eindhoven gespeelde ere-divisiewedstijd tussen PSV en FC Twente eindigde in een 22 gelijk spel. Bij de rust was de .nd nog 00. Drie doelpunten in nauwelijks twee mi nuten, halverwege de tweede helft, wa ren vrijwel de enige hoogtepunten van de bij kunstlicht gespeelde wedstrijd. Het publiek had na de talrijke door P.S.V. en in mindere mate ook door FC. Twente gemiste kansen nauwelijks meer op die sensationele wending dur ven rekenen. Het kreeg echter als toegift^ zeven minuten later ook nog een mis greep van P.S.V.-doelman Boersma, waarvan Jeuring profiteerde om Twente weer naast P.S.V. te brengen. Al met al mag het 2-2 gelijke spel worden be schouwd als een verdiende beloning voor het goede spel van de beide verdedigin gen. DURBAN Trudy Groenman is, sa men met haar partner Ronald Barnes, uitgeschakeld in de kwartfinales ge mengd-dubbelspel van het toernooi om de internationale tenniskampioenschap pen van de provincie Natal, dat in Dur ban wordt gehouden. De Nederlands- Braziliaanse combinatie verloor met 36, 26 van het Canadees-Britse duo Mike BelkinChristine Truman. De Australiër Bob Hewitt, tweede ge plaatst en de ongeplaatste Zuidafrikaan Jackie Saul komen zondag in de finale van het heren-enkelspel tegen elkaar uit. Hewitt versloeg zijn landgenoot Ken Fletcher met 61, 60, 62. In de an dere halve eindstrijd trok Saul's tegen stander Ronald Barnes zich met een hielblessure na de eerste set terug. Bar nes won deze set met 63. De eindstrijd in het dames-enkelspel zal worden betwist door de Britse Vir ginia Wade en de Rhodesische Pat Walkden. Virginia Wade zegevierde met 6—3, 62 over haar landgenote Chris tine Truman en Pat Walkden versloeg de Zuidafrikaanse titelhoudster Annette van Zijl met 1—6, 64, 6—2. Er is nog even geschermd met de gedachte, evenals dat bij de EK het geval is geweest, extra tribunes te bouwen. Liever echter dan het financiële risico een stuk groter te maken heeft de leiding genoegen genomen met minder publiek, dat echter overal verzekerd is van een goede plaats. Het is uiteraard moeilijk in dit sta dium een prognose te doen over de uitslag. De Russinnen zijn al jaren meesteressen in het klassementsrij den. Een Skoblikova, die zes Olympi sche titels op haar naam heeft staan, een Stenina (echtgenote van de Rus sische schaatscoach Boris Stenin), zij weten wat de strijd om de wereldtitel is. Bij ons mag Stien Kaiser, tot tweemaal toe winnares van het brons, in haar huidige vorm een bedreiging van de Russinnen worden genoemd. Zij is echter de énige van onze Ne derlandse deelneemsters! Van de overige landen is weinig of niets be kend. We mogen dus aannemen, dat de werkelijke strijd om de titel zal gaan tussen de Russinnen en Stien Kaiser. Wat niet wegneemt, dat op de af standen afzonderlijk de dames rij den 500, 1000, 1500 en 3000 meter een enkele outsider voor een verras sing kan zorgen. Een verrassing, die echter niet tot uitdrukking zal komen in de eindklassering. LJULBJANA De Oostenrijker Em merich Danzer, die de afgelopen week in Ljubljana zijn Europese titel voor de tweede maal prolongeerde, heeft ver klaard, dat hij na de winterspelen van Grenoble professional zal worden. Hij sprak daarmee de geruchten tegen, die wilden, dat hij na de wereldkampioen schappen het amateurisme de rug zou toekeren. „Ik wil eerst Olympisch kam pioen worden, dan ga ik naar de Ween- se IJsrevue". LJUBLJANA Tijdens de Europese kampioenschappen kunstrijden, die in Ljubljana worden gehouden, heeft de Oostduitse Gabrielle Seyfert na de ver plichte figuren de leiding met 1.186 pun ten. Zij heeft bijna 35 pnt voorsprong oo de Tsjechische Hana Mashkova (1153,3 pnt.). De Hongaarse Suszy Almassy is derde met 1.135 punten en de Britse Sally-Ann Stapleford vierde met 1.136,7 punten, maar een lager plaatecijfer dan de Hongaarse. De Britse titelhouders Diane Towler en Bernard Ford hebben het nummer ijsdansen voor paren wederom gewon nen. Ze behaalden een totaal van 332,1 punten, onder meer door een meester lijk vrij dansprogramma, waarmee ze de hoogste puntenwaardering in de wacht sleepten, die tot dusverre in Ljubljana is toegekend. Een ander Brits paar, Yvonne Suddiek en Malcolm Can non, behaalde een totaal van 319.3 pun ten. Het Franse paar Brigitte Martin en Frances Gamichon behaalde 313,5 en een derde Brits paar, Jane Saw- bridge en John Lane, kreeg 313,2 pun ten. De onderlinge verdeling van de plaatsen 2 tot 4 hing echter nog af van de berekening van de rangnummers, die later op de avond zou volgen. HOUSTON Maandagavond zal in Houston het grote gevecht plaatsvinden om de wereldtitel zwaargewichtboksen tussen titelhouder Cassius Clay en uit dager Ernie Terrell. Het is de achtste keer, dat Cassius Clay zijn titel op het spel zet. Tot nog toe is alleen de Ca nadees George Chuvalo de volle vijftien ronden overeind gebleven. Ernie Ter rell heeft het in zich om de prestatie van Chuvalo op zijn minst te evenaren. Terrell wordt nog steeds erkend door de „World Boxing Association" als drager van de zwaargewichtkroon. De 27-jarige Terrell kan met zijn er varing (hij bokste tot nog toe 43 gevech ten, waarvan hij er 39 won) en zijn fy sieke middelen Clay heel wat moeilijk heden bezorgen. Met zijn 1.98 m, zijn 98 kg en zijn lange armen zal de uit dager moeilijk grijpbaar zijn voor de snelle en beweeglijke „Mohammed Ali". Bovendien beschikt Terrell over een rechtse, die men als de gevaarlijkste van de wereld beschouwt. Zijn linkse gebruikt hij zelden. Beide boksers hebben hun zware trai ning afgesloten en verkeren in een op timale conditie. Er staan alleen nog wat lichte oefeningen op het program ma. Clay heeft er 115 ronden met zijn sparringspartners opzitten en zijn ma nager Angelo Dundee, was heel tevre den over de conditie van zijn pupil. De wereldkampioen heeft overigens nog niets van zijn zelfverzekerdheid verlo ren. Na afloop van zijn laatste oefening greep hij een microfoon en gaf enige dichtregels ten beste: „na de klank van de bel komt Terell in de hel". Er worden in het Astrodme in Hous ton, dat 66.000 toeschouwers kan be vatten, 50.000 boksliefhebbers verwacht, die voor een recette van een miljoen dollars moeten zorgen. De entreeprijzen lopen uiteen van 5 tot 100 dollar. Sa men met de televisierechten zullen de ontvangsten dan het recordbedrag van drie miljoen dollar halen. INZELL Kees Verkerk en Ard Schenk behoren op 28 februari in In zeil tot de schaatsrijders, die aanvallen zullen doen op de Wereldrecords over 1.000 en 10.000 m. De Russen Valery Kaplan, Eduard Matusevitsch en Evge- ni Grisjin, alsmede de Noren Fred An ton Maier en Sein Erik Stiansen en de Fin Jouko Launonen zullen eveneens een kans wagen. Het wereldrecord op de 1000 m staat sinds 1955 op naam van Grisjin met 1.22.8. De Duitser Erhard Keiler kwam vorig seizoen weliswaar tot een snelle re tijd, 1.22.4, maar deze tijd werd niet erkend. Maier is houder van het wereld record op de tien kilometer met 15.32.2. Op 25 en 26 februari zullen over de 500, 1500, 3000 en 5000 meter tevens in ternationale wedstrijden worden gehou den. De Oostenrijker Emmerich Danzer (midden) is bij de Europese kampioen schappen kunstrijden winnaar gewor den met 2217,4 punten. Zijn land genoot Wolfgang Schwartz (links) werd tweede en de Tsjech Ondrej Nepela derde. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 30 van het afgelopen weekeinde zien er als volgt uit: Aantal deelnemers: 658.425; bruto in leg: f 913.555,20; prijzenbedr. f 301.474. Eerste prijs: f 165,810,70, 123 winnaars van wie twee met twee goed ingevulde kolommen, per kolom bruto f 1326,40; tweede prijs: f 90.442,20, 2390 winnaars. Per kolom ca. f 36,80. Derde prijs: f-45.221,10, 1011 winnaars. Per kolom ca. f 44 ADVERTENTIE Kerkewijk 35. Veenendaal Telefoon 4335 Westerneng (Scherpenz.-zat.) 21 Mandersloot Scherpenz.-zat.) 19 Van de Berg (Merino's) 16 Van Mourik (DVSA-zat.) 16 Aalbers (VRC) 15 C. v. Ommeren (DVSA-zond.) 14 Diepeveen (DOVO) 14 Jan Henzen (Kulan) 13 Cor Henzen (Musketiers 13 Donkelaar (Advendo) 12 Greuter (Advendo) 12 Idzerda (Valleivogels) 11 v.d. Bovenkamp (Scherp.-zat.) 10 J. Veldhuizen (Renswoude) 10 Van Kessel (Unitas) 10 Rebergen (Scherpz.-zond.) 10 Cees Henzen (Musketiers) 10 Van de Berg (Candia - zat.) 9 G. v. Veenendaal (Candia) 9 Schoeman (VRC) 9 A. v.d. Pol (SVP) 8 Vink (Renswoude) 8 J. v. Manen (GVVV) 8 B. v. Ommeren (DVSA) 8 Teus Heykamp (Veenendaal) 8 Rebergen (Scherp.-zond.) 8 H. Gaasbeek (Merino's) 8 D. v. Manen (GVVV) 8 TOENSBERG In het Noorse Toens berg zijn vrijdagavond internationale schaatswedstrijden begonnen. De Rus Valeri Kaplan won de eerste afstand, de 500 meter, in 41,1 sec. Onze landge noot Ard Schenk werd tweede in 41,8 sec., terwijl Frits Bartling de derde plaats met de Rus Matusevitsj deelde. De uitslag van de 500 meter luidt: 1. Valeri Kaplan (Rusl.) 41,1 sec; 2. Ard Schenk (Ned.) 41,8; 3/4 Eduard Matusevitsj (Rusl.) en Frits Bartling (Ned.) 41,9; 5. Ants Antsson (Rusl.) 42.-; 6. Willy Haugen (Noorw.) 42.2; Johan Lindh (Noorw.) 42,4; 8/10 Svein Erik Stiansen (Noorw.), Roair Groen- vold (Noorw.) en Ole Iversen (Noorw.) 42,5; 11/13 Kees Verkerk (Ned.), Age Dahlby (Noorw.) en Gerhard Zimmer man (W. Did.) 42,6; 16. Jorrit Jorrit- sma (Ned.) 43,-; 21. Peter Nottet (Ned.) 43.4; 26. Rudi Liebrechts (Ned.) 44,-. De 3.000 meter, het tweede onderdeel van vrijdagavond, werd gewonnen door Ard Schenk in de goede tijd van 4 min. 28,7 sec. Kees Verkerk werd met 4.30.3 tweede. De wedstrijden werden gereden bij een temperatuur van drie graden on der nul. Bovendien ondervonden de rij ders hinder van een lichte mist. AUCKLAND Betty Stöve en Lidy Jansen-Venneboer zijn een ronde ver der gekomen in het damesdubbelspel van een internationaal tennistoernooi, dat in Auckland wordt gehouden. Zij versloegen in de eerste ronde de Nieuw- zeelandse combinatie Ethne Mitchell- Patsy Stevens met 86, 62. HILVERSUM. De NTS zal vrywel alle ritten om de wereldkampioenschap pen schaatsen volgende week zaterdag en zondag in het Bisletstadion te Oslo, op de televisie brengen. De uitzendingen beginnen zaterdag om drie uur met de 500-meterritten. De uitzending wordt om vier uur twintig minuten onderbroken voor het kinder programma van de KRO. Na de onder breking wordt in Oslo de 5000 meter verreden. Alle ritten komen op het scherm, ook als de uitzending om zeven uur nog niet afgelopen zou zijn. De TROS, die om zeven uur in de ether komt met „De oom van Mars", een Beat-orkestje en de tekenles, is bereid gebleken voor de reportage uit Oslo te wijken als dit nodig blijkt te zijn. De zondag te verrijden ritten op de 1500 en 10.000 meter worden uitgezon den van kwart over één tot ongeveer kwart voor zes. Het herenteam van R.H.C. volgde vorige week het goede voorbeeld van de dames door kampioen te worden. Bovenste rij, v.l.n.r.: Dick de Heus, Cees van de Pol, Piet de Zwarte, Jan Bonnet. Onderste rij, v.l.n.r.: Hennie van de Broek, Loet Bijker, Jan van de Pol en Sjaak Hoksbergen. KAISERSLAUTERN De Duitse ou international Fritz Walter zal met in gang van seizoen 1967-1968 manager worden van FC Kaiserslautern. Walter speelde in zijn glorietijd zelf in de club uit de Paltz en maakte twee landskam pioenschappen mee. Ook heeft er een trainerswisseling plaats. De Hongaar Gyula Lorant wordt opgevolgd door Otto Knefler, momen teel trainer van Saarbrücken. RHENEN Voor de teams van het Rhenense RHC wordt het de laatste competitiezondag voor wat betreft het zaalhandbal gedeelte. Het damesteam is reeds uitgespeeld. De heren spelen hun laatste wedstrijd tegen Attila en zullen deze graag als laatste nuttige oefening willen beschouwen voor de, waarschyn- iyk op komst zynde, promotiewedstrij den. Het is nog niet bekend, tegen wie deze wedstrijden zullen gaan, omdat de kampioen in de andere tweede klasse nog niet bekend is. In het RHC-team kan Hennie van de Broek niet van de partij zijn. In plaats LAHORE Het Nederlands hockey team heeft in zijn succesvolle tournee door India en Pakistan opnieuw voor een bijzonder eervol resultaat gezorgd. In Lahore speelden de Nederlanders vrydag met 11 gelyk tegen Pakistan. Linksbinnen Khursid gaf de formatie, die tijdens de Olympische Spelen van Tokio de zilveren medaille won, na 18 minuten de leiding. Frank Zweerts scoorde 5 minuten later de gelijkmaker. De ploegen spelen vandaag een twee de officiële interland In Dakka en voor dinsdag a.s. staat een derde ontmoe ting Pakistan-Nederland op het pro gramma in Karatsji. Het Nederlands elftal, waarin doel man J. Boks, alsmede verdedigers Tip py de Lanoy Meijer en Theo Terlingen de grote uitblinkers waren, speelde een voortreffelijke wedstrijd. De verdedi ging, versterkt door de teruggetrokken binnenspelers, kreeg het uitermate moeilijk tegen de snelle Pakistani, doch (Door onze economische medewerker) AMSTERDAM Het was een be langrijke, eigenlijk historische week op de beurs. De handel en de noteringen hebben een gedaantewisseling onder gaan. Kort samengevat betekent dat: twee tijdvakken van handel voor de lo kale fondsen; vervroeging van de beurs- tyd; afschaffing van de middenkoers; de internationale en enkele andere be langrijke fondsen worden de hele beurs- tijd verhandeld, maar als notering geldt de openingskoers; de banken mogen geen opdrachten van cliënten meer in elkaar sluiten, maar zij moeten alle or ders over de hoekman laten lopen. Het was in het eerste begin nog wat wennen. Vooral de tijd tussen de twee tijdvakken blijkt wat kort te zijn, maar de voorlopige indruk is toch wel, dat de verandering een verbetering is. Moge lijk, dat het verplicht opgeven van al le orders ook de omzetten opvoert en de handel levendiger maakt. Woens dag b.v. was de nominale omzet van aandelen tot f 4, miljoen opgelopen, doch hier kan ook de grotere kooplust een rol gespeeld hebben. Die kooplust is inderdaad aan het te rugkomen. Wij moeten er direct bij zeggen: voor de internationale fondsen. Koploper hierbij was Koninklijke Olie. Er gingen geruchten over een extra-di vidend, over een dividend in aandelen, over een splitsing van aandelen van de Amerikaanse dochteronderneming. Uit- aard werden deze geruchten door de di rectie ontkend, maar zij prikkelden de verbeelding. Het gevolg was, dat de no tering, die maandag nog f 124.20 was, dinsdag naar f 129,40 sprong en don derdag al op f 133-40 stond. De week sloot af met f 134.00. De andere fondsen werden meegezo gen. Unilever was vorige week vrijdag f 91,90 en afgelopen donderdag f 98,20, waarna de week eindigde met f 99,70 en Philips liep van f 84,10 naar f 87,20, met als slot f 88,90. AKU hield zich het rustigst- Begrijpelijk na de koude dou che van vorige week, toen bekend werd dat de omzet in het vierde kwartaal met 20 pet. was teruggelopen. Deson danks steeg de notering van f 52,vo rige week tot f 54,80 afgelopen don derdag, met als slot gisteren f 54, Onze KLM kwam deze week met prachtige cijfers voor de dag. In het derde kwartaal (okt., nov. en dec.) was de winst f 2,4 miljoen, waardoor de winst in de eerste drie kwartalen van het boekjaar is opgelopen tot f 91,6 miljoen oftewel 56 pet. meer dan in de zelfde periode van het boekjaar 1965/66. Het is ontegenzeglijk een opmerkelijk resultaat. De koers van dinsdag was op f 400 gekomen, hetgeen f 15 meer was dan vorgie week vrijdag. Gisteren werd het f 392,—. In de banksector werd bekend, dat de AMRO-bank haar dividend op f 2,80 per aandeel van f 20,handhaaft, dus op 14 pet. oude stijl. Wij hadden niet anders verwacht- Van een betere zijde liet de Ned. Middenstands Bank zich zien door het dividend van f 4,50 tot f 5,per aandeel van f 50,te verho gen, dus van 9 pet. op 10 pet. te bren gen. De resultaten waren gestegen en de aandeelhouders delen hierin mee. In de textielsector blijft de situatie moeilijk. Even zag het er naar uit na de moedgevende verklaringen van de directie van Nijverdal Ten Cate, vo rige week dat er verlicht kon wor den ademgehaald, maar dat wij er nog lang niet zijn, bewijst de aanvraag tot korter werken van de Kon. Ned. Tex- tiel-Unie in Hengelo voor niet minder dan 2.200 man. Door de economische situatie in ons land en andere Europese landen is het niveau van afleveren van een aantal ar tikelen de laatste tijd duidelijk gedaald. Daarnaast, maar toch in mindere mate, speelt het gebrek aan liquiditeit het be drijf parten. Men wil dan ook deze ge luiden nog wel vaker en ook in andere bedrijfstakken horen. KNTU was don derdag 62 en gisteren 58. Gelukkig waren er deze week ook de nodige goede berichten óm de beurs op te krikken. Wij denken aan de goede gang van zaken bij het levensmiddelen- bedrijf Alb. Heijn, aan de moedgeven de woorden van de directie van de Ned. Dok en Scheepsbouwmij (ook al wordt er over 1966 weer geen dividend uitge keerd en misschien zelfs over 1967 niet), aan de omzetstijging van Else vier en aan de winststijging van 12 pet. bij Scholten-Honig (levensmidde len en chemische produkten). Toch vonden wij die betere sfeer niet in de koersontwikkeling van de lokale fondsen terug. Het publiek bleef aar zelen. Hierbij speelt ook een rol, dat winstne mingen voor een tegendruk zorgden. Winstnemingen van hen, die nog steeds zorgen over de toekomst hebben en daarom de koerswinst van januari maar liever binnenhalen. Geruime tijd staan de autofondsen al onder druk. Wij weten het, de verkopen vallen tegen, waaraan de sterk geste gen prijzen enerzijds en het schaarser worden van het geld anderzijds niet vreemd zijn. Niet dat nu fikse koers verliezen geleden werden, maar wel in die zin, dat de koersen nogal fluctue ren en erg gevoelig voor berichten zijn. Er is overigens nogal wat verschil in niveau. Ford troont hemelhoog in de buurt van de 980, de Amsterdamse Rijtuig Mij schommelt rondom de 170 (eind 1966 overigens 215), Auto Indus trie Rotterdam doet ongeveer 265, maar Pietersen brengt het niet ver der dan circa 75. Wij konden deze week ook weer smullen van fusiegeruchten. In de eer ste plaats van Centrale Suiker Mij, die daardoor weer in een open hoek moest worden verhandeld; dinsdag plus 23 tot 340. Een tijd geleden waren het de Co- operatieve Fabrieken, die als gegadig den golden. Nu werd de Gist- en Spi ritusfabriek genoemd. Daarna was Hol- landia Kattenburg (kledingindustrie) aan de beurt woensdag plus 14% tot 73, maar het gerucht werd onmiddel lijk ontkend. Die berichten brengen na tuurlijk wel leven in de koersbrouwerij. Belangstelling was er voor Fokker, die mee mag bouwen aan de in Cana da geplaatste order op straaljagers en waarvan de F 28 op gang blijkt te ko men: donderdag plus 28 tot 340. Giste ren 349. Tot slot de obligatiemarkt. De nieuw ste lening van de Bank voor Nederland se Gemeenten (6 3/4 pet. tegen 991/2) ging er uitstekend in, hetgeen geen ver rassing was. De 7 pet. leningen liggen achter de rug en de belegger wil nu beneden die 7 pet. op zo hoog mogelijk niveau nog een graantje meepikken. Hij zal binnenkort terecht kunnen bij een Franse dollarlening, die eveneens in Amsterdam za worden genoteerd en die een rendement van circa 6 3/4 pet. zal geven. De 7 pet. staatsleningen noteren door deze rentedaling in de buurt van de 103 1/4. DIEREN Directie en commissarissen van de N.V. Gazelle rijwielenfabriek te Dieren zullen aan de op 10 maart te houden algemene vergadering van aan deelhouders voorstellen over het boek jaar, dat eindigd, 30 september 1966, een dividend uit te keren van 12 proc. (vorig jaar 14 proc.) AMSTERDAM, 3 februari. Londen 10.09g—10.091 ;New York 3.61^—3.61198; Montreal 3.34è—3.34*; Parijs 72.97— 73.02; Brussel 7.25*7.26; Frankfort 90.86*90.91*; Stockholm 69.86*— 69.91*; Zürich 83.26*—83.31*; Milaan 57.73*—57.78*; Kopenhagen 52.19*— 52.24*; Oslo 50.474—50.52*; Wenen 13.95*—13.96*; Lissabon 12.58*—12.60*. zag kans het gelijke spel veilig te stel len. Ook het enthousiaste groepje van dertig vaderlandse supporters op de zonovergoten tribunes had het lang niet gemakkelijk. Het streed met de vlag gen en toeters een ongelijke strijd te gen de 25.000 toeschouwers, die het Pa kistaanse team naar de overwinning wilden schreeuwen. In de aanval was Frank Zweerts de grote man. De Nederlandse driemans voorhoede kreeg weinig kans in zijn spel te komen tegen de stug verdedi gende gastheren. Daarbij kwam nog, dat de Pakistaanse scheidsrechter wel erg lankmoedig optrad tegen zijn land genoten. Lange tijd stond Oranje met de rug tegen de muur. Het was de gro te verdienste van Frank Zweerts, dat hij met zijn verrassende soli de Neder landse achterhoede tenminste af en toe „lucht" gaf. De vrij schaarse uitval len van Nederland waren over het alge meen bijzonder gevaarlijk. Na 18 minuten moest de verdediging van Oranje capituleren. Rechtsbinnen Khurshid kreeg een vrije kans en schoot van dichtbij in. Een Nederlandse nederlaag scheen onafwendbaar. Vooral Nedelf toonde zich in deze periode een gevreesd man. Hij bleef terugkomen en een ineenstorting van de verdediging werd algemeen ver wacht. De gelijkmaken, waarvoor Zweerts op het kritieke moment zorgde, bracht ech ter de rust in de Nederlandse formatie terug. Na een vrije slag van linksbuiten Frans Spits kreeg de Nederlandse aan valsleider de val in zijn bezit. Hij be dacht zich geen moment en met een fraaie push liet hij de Pakistaanse doel man kansloos. Even kreeg de wedstrijd een wat ander aanzien. Theo van Vroon hoven en Spits schiepen goede kansen, doch faalden helaas toen het op afwer ken aankwam. Geleidelijk aan hernam Pakistan het initiatief. Doelman Boks, gelouterd in 30 interlands, wist echter van geen wijken. Na de hervatting kwam de Nederland se defensie onder zware druk te staan. Vooral in deze periode toonden de verde digers hun klasse. Werkelijk goede kan sen kregen de Pakistani amper. De ont moeting werd minder aantrekkelijk door de vele overtredingen die begaan wer den. Even was er hoop in de Pakis taanse gelederen. Dat was toen de on vermoeibare Nedelf kort voor het einde een lange corner inschoot. Hij vond ech ter de juiste richting niet, waardoor de winnaars van het zilver in Tokio met egn gelijk spel genoegen moesten ne men. daarvan zal Hans Kok in het eerste de buteren. Men ziet in hem een welkome versterking. Goede wisselspelers zijn by een zeer vermoeiend spel, zoals zaal handbal, van het grootste belang. Spe lend als in de laatste wedstrijd tegen Ce- leritas zien wij het RHC-team, ook in deze opstelling, een ruime zege behalen. Vooral de aanval was toen geweldig op dreef, getuige de 25-6 overwinning. Of we opnieuw dat goede, flitsend snelle spel zullen zien, moeten we maar af wachten. Het tweede herenteam zien we wel winnen van Oranje 4. De laatste drie wedstrijden bleef het ongeslagen. Jam mer, dat de eindsprint te laat werd in gezet, anders waren er ook hier kam pioenskansen geweest. De jongens-junio ren zullen wel eens willen winnen. Te genover hun gemiddeld één jaar oudere tegenstanders komen zij elke wedstrijd net iets tekort. Van Attila moet echter gewonnen kunnen worden. In de tweede wedstrijd zal Achilles echter wel te sterk blijken. De jongens-adspiranten zullen Achilles wel baas kunnen, terwijl ook de meisjes-adspiranten het tegen Wijk by Duurstede wel zullen redden. Wij ver wachten over het algemeen dus goede resultaten, waarmee een succesvol zaal handbalseizoen zal worden afgesloten. APELDOORN Het programma in het betaald voetbal is voor dit weekein de erg beperkt, omdat de competitie leider een inhaalprogramma heeft vast gesteld. De in ons verspreidingsgebied spelende verenigingen- AGOW, Wage- ningen en HVC zijn vrij. Voor de bezetting van de topplaatsen in de tweede divisie zijn verschillende wedstrijden van veel belang. Koploper Haarlem gaat op bezoek bij Fortuna VI., dat bij een nederlaag zijn kansen op een goede eindklassering aanmerke lijk zal zien dalen. We zouden de Haar lemmers niet zonder meer winst durven voorspellen. FC VW bezoekt ZFC en krijgt het eveneens bijzonder moeilijk. ROD A JC ontvangt EDO en kon door een overwinning wel eens met FC VW van plaats gaan verwisselen. Van Veen- dam verwachten we een overwinning op Wilhelmina, terwijl SC Gooiland de der by tegen Hilversum zonder angst tege moet kan zien. In de eredivisie gaat de belangstel ling vooral uit naar het treffen tussen Feyenoord en ADO, dat door eerstge noemde ploeg toch wel in volle winst moet kunnen worden omgezet. Zonder grote inspanning zal dat echter niet lukken. Ajax zal de Rotterdamse ploeg niet dichterbij laten komen, want het moet zich Fortuna '54 toch van het lijf kunnen houden. Willem n, tegen NAC, en Elinkwijk, tegen Go Ahead, krijgen weinig kans op verbetering van hun po sities. Voor het overige verwachten we de volgende resultaten: PSV-FC Twente 1, Xerxes-Telstar 1, MVV—DOS 1. ANTWERPEN. De jonge Neder landse wielrenner Ger Bongers, heeft vrijdagavond in Antwerpen het wereld record voor amateurs over 5 km met staande start verbeterd. Bongjrs legde de afstand af in 6 min. 8.4 «<ec. Het oude record stond sinds 1959 op naam van de Westduitser Rudi Altig met 6.10.2. VEENENDAAL Veenendaal gaat morgen naar Vreeswijk om daar tegen de gelijknamige ploeg strijd te leveren. De geelblauwen staan, met één wed strijd méér gespeeld dan Amsvorde, ge lijk met de laatste. De andere ploegen in de kopgroep hebben vorige week wat punten verspeeld en vooral KDS is ver teruggevallen. De kans voor Veenen daal op een kampioenschap blijft groot, maar ook de obstakels zijn groot. Te gen Vreeswijk op eigen veld een krap gelijk spel zal ook niet zonder slag of stoot een zege te behalen zijn. Veenendaal 12-18, Vreeswijk 11-11. Candia '66 stuurde KDS vorige week met een nederlaag huiswaarts. De Rhe- nenaren staan precies in de midden moot, maar hebben twee wedstrijden meer gespeeld dan de twee volgende ploegen, Vreeswijk en EMS. Goed blij ven meedraaien ligt momenteel slechts in de handen van Candia. Tegen Zwalu wen Vooruit zal het niet meevallen. Zwa luwen Vooruit 11-14, Candia 13-13. DVSA heeft een vrije dag. Opheusden ontvangt morgen koploper Eldenia en dit kan een ontmoeting wor den met het bij voetbal zo belangrijke ingrediënt spanning. In de tweede klasse B zal op het Sportpark Panhuis de streekderby Uni tas en Scherpenzeel om half drie aan vangen. Unitas verkeert al geruime tijd in de gevarenzone, maar het carnaval schijnt een goede invloed te hebben, ge zien de puntenverdeling vorige week te gen Oranje Wit. Een gelijk spel tegen Scherpenzeel goed meedraaiend lijkt ons voor de hand te liggen. Scher penzeel 11-12, Unitas 11-5. Sint Maarten uit Utrecht gaat het op eens heel goed doen. Vorige week nog een 6-3 zege op Scherpenzeel. Ook Oran je Wit, dat in Utrecht tegen Sint Maar ten zal uitkomen, zal het moeilijk krij gen. Oranje W. 12-11, St. Maarten 11-8. In de derde klasse B zal HDS uitko men op eigen veld tegen SVMM.

De Vallei | 1967 | | pagina 7