B. en W. Lienden zlJn het oneens met Ideeënschets Jeugdvoetbal Mag productschap gegevens eisen voor Landbouwschap? Misbruik van recht Inkoopcombinaties verlagen prijzen voor slachtvarkens Natuurliefhebbers kunnen gerust zijn waakt Jonge vereniging het dorpskarakter over Natuur excur si es voor de jeugd Uitblijven voorzieningen benadeelt leefbaarheid Auto schept brommer Rijnkant er s bespraken papier-aktie Directeur weigerde om inlichtingen te verstrekken Wereldreizigster kreeg muzikaal afscheid Van Mourik scoorde vier maal voor DVS A Oranje-Wit had weinig moeite met St. Maarten Polar Bear(tjes) deden het goed Wisselend succes voor Poedelvrees Gaat Rhenen's raad carnaval vieren? bu rge :r li jk e stand Onteigening van industrieterrein Remmerden Monumentenwet Geen spreekuur burgemeester Met 't Snip Nut naar en Snap N.V.Y. huldigde jubilarissen Bazaar Dorpshuis bracht f4500 op Verjongd H.D.S. boekte zege „Voetius" behandelt het ,Onze Vader' Veilig Verkeer te Kesteren houdt sleutelkursus Officiële Bekendmakingen Verbluffend resultaat Mist u uw dagblad DE VALLEI 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Slachtvee duurder Pagina I MAANDAG 6 FEBRUARI 1967 LIENDEN Zoals reeds met een enkel woord in het raadsverslag van 1 fe bruari werd vermeld, heeft de gemeenteraad van Lienden zich volledig gecon formeerd aan het standpunt, dat burgemeester en wethouders in hun nota aan de raad omtrent de Ideeënschets voor het Gelderse rivierengebied, hadden ingenomen. De behandeling van deze schets was in Lienden uitgesteld in afwachting van de komst van een nieuwe burgemeester. B. en W. hadden aan Ged. Staten uitstel verzocht van de termijn voor inzending van het standpunt van Lienden. Dit uit stel werd in december 1966 verleend, evenwel met verzoek uiterlijk 1 februari 1967 de mening van de raad van Lienden te mogen vernemen. B. en W. schrijven in hun nota dat zij, hoewel de noodzaak van gemeentelijke structuur- en bestemmingsplannen, voor welks samenstelling een ideeënschets mo gelijk als een vingerwijzing dienst kan doen, gaarne erkennend, zij zich niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat de autonome bevoegdheden van vele ge meenten in dit gebied toch nogal dras tisch worden ingeperkt. B. en W. zijn het eens met de grond gedachte, dat het grootste gedeelte van het Gelders rivierengebied, behorende tot de z.g. „groene slurf", vrij dient te blij ven van bebouwing en stedelijke activi teiten. Evenmin wensen zij bezwaar te maken tegen de met de ontwikkeling van de randstad Holland samenhangende ac tiviteiten op Gelders gebied bij voorkeur te concentreren in een beperkt aantal plaatsen, die daartoe ook op sociaal en economisch gebied voldoende zijn uitge rust. Uitgaande van het directe belang van de gemeente Lienden willen B. en W. gaarne instemmen met de voorgestelde ontwikkeling van Tiel, omdat Tiel dan als stedelijk centrum in de toekomst meer mogelijkheden voor contact met Lienden en haar bevolking zal bieden, maar, zo schrijven B. en W., dat wil geenszins zeggen, dat zij het er mee eens zijn, dat daardoor practisch elke groei van de omliggende gemeenten behoort te worden afgeremd Als Tiel inderdaad zo sterk groeit als in de sohets wordt verwacht en ook zich industrieel steeds meer gaat ontwikke len, verwachten B. en W., dat werkne mers in die industrie niet alleen in Tiel zullen wonen. Veel werknemers in de in dustrie, niet enkel in Tiel, maar ook in diverse gemeenten ten noorden van de Rijn, zijn afkomstig uit de omliggende dorpen en zullen daar graag blijven wo nen. Met kracht wordt stelling genomen te gen de ontwikkelde gedachte, dat met name voor de gemeente Lienden prac tisch geen groei meer wordt verwacht. B. en W. zeggen niet te geloven, dat een natuurlijke groei van de gemeente kan worden tegengehouden. Zij zijn juist van mening, dat Lienden door haar gunstige RENSWOUDE Geboren: Erik Franeiscus Johannes, z.v. P. A. Romijn en Th. L. Tappen; Luutje. d.v. W. Bouwheer en J. Lod der. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: Geen. Overleden: Jan Veldhuizen, 78 jaar, geh. gew. met H. M. van de Hee; Gijs Moesbergen, 81 jr., echtg. van N. van Reenen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie afdeling financiën, van af 13 februari 1967 gedurende dertig da gen ter inzage van een ieder ligt het bij raadsbesluit van 31 januari 1967 nr 7 voorlopig goedgekeurde plan tot ont eigening van enige percelen grond te Remmerden en van daarop rustende za kelijke rechten met grondtekening, lijst van kadastrale nummers der te ontei genen percelen en lijst der te onteige nen zakelijke rechten. Rhenen, 7 februari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris W. C. Pieters. De burgemeester der gemeente Rhe nen brengt ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, afd. financiën, ter kosteloze inzake voor een ieder is neder- gelegd de door de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk bij beschikking van 9 januari 1967 nr. 181524 afdeling OKN, vastgestelde lijst van archeologische monumenten voor de gemeente Rhenen. Rhenen, 6 februari 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. RENSWOUDE Burgemeester J. A. Hosang van Renswoude is verhinderd het wekelijkse spreekuur op woensdag 8 februari te houden. ELST Musketiers A speelde tegen het Veenendaalse R.K. Unitas A gelijk 00. In deze bijzonder leuke wedstrijd overheersten de verdedigingen de beide aanvalslinies. De uitslag spreekt overi gens voor zichzelf. Musketiers AOranje-Wit A had een korfbal uitslag tot resultaat. De score werd 72 voor de Musketiers-jeugd. Het was een zeer matige wedstrijd. Ruststand was 21 door doelpunten van D. Albers en Riemsdijk voor de Musketiers en Corrie Drost voor Oran je-Wit. Na de rust vielen de Oranje Wit junioren terug en scoorden voor Mus ketiers Riemsdijk, A. Briene (2x), H. v. Moorsel en J. Koster schoot in eigen doel. Dit overkwam ook „de Musketier" H. Drost. ligging ten opzichte van de industrie gemeenten een aantrekkelijke woon plaats kan zjjn voor werknemers in el ders gevestigde industrieën. Wanneer wordt voorgesteld, dat zelfs de natuurlijke groei van de dorpen moet worden afgeremd, zal dit tot gevolg heb ben, dat in deze dorpen geen voorzienin gen van enige betekenis meer kunnen worden getroffen, hetgeen de leefbaar heid van deze dorpen stellig bijzonder LEERSUM De nieuwe Snip en Snaprevue 1966/67 „Dit is Theater" komt in de Stadsschouwburg in Utrecht van 17 februari tot en met 10 maart 1967. Het Nutsdepartemsnt Leersum wil gaarne medewerking verlenen voor het bezoeken van deze revue en gaat op vrijdag 24 februari bij voldoende deel name per speciale bus. Aanmelden tot 15 februari 1967 bij de secretaris, Heuvelzoom 1, Leersum. INGENLIENDEN Vrijdagavond heeft de N.V.V. bestuurdersbond in de cantine te Ingen zes jubilarissen ge huldigd. Het betrof hier een 40-jarig lid maatschappij van bij het NW aangeslo ten leden. De heer Van Ewijk bestuurs lid van de bestuurdersbond tevens wet houder van Lienden, sprak het openings woord voor de bestuurdersbond. Daar het hier jubilarissen betrof die bij bouw vak en ABC waren aangesloten waren twee district-bestuurder aanwezig. De heer Bouman van de afdeling bouwvak voerde als eerste het woord tot de on geveer 300 aanwezigen, gevolgd door de heer Tamboes van ABC. Beide spre kers memoreerden de afgelopen jaren van de vakorganisatie en stonden ook een ogenblik stil bij de teruglopende werkgelegenheid In een kort maar dui delijk betoog zetten beide sprekers uit een dat de vakbond nu meer dan ooit nodig is. De 6 jubilarissen kregen na dit betoog het gouden NW insigne op gespeld, terwijl de dames ook niet wer den vergeten. Deze werden verrast met een bloemstukje. Na de gebruikelijke felicitaties werd overgegaan tot het meer gezellige ge deelte van de avond. De toneelgroep „De Vrije Spelers" uit Amerongen bracht het blijspel „Pa is overspan nen". Het stuk werd door de groep niet onverdienstelijk gespeeld. Ook de „Two Sisters" uit Amerongen verleenden aan deze avond hun mede werking. Ook zij oogstten veel succes en waren in staat aan het einde van hun optreden de zaal in carnavalsstemming te brengen. Om ongeveer 11 uur wer den de stoelen aan de kant gezet en ging „De Redstarband" uit Ameron gen de dansmuziek verzorgen. De Bestuurdersbond Ingen-Lienden kan op een zeer geslaagde avond terugzien, waarbij het talrijke publiek volledig aan zijn trekken is gekomen. zou benadelen. In dit verband vragen B. en W. zich trouwens af waar de grens ligt, dat gesteld kan worden dat een dorp of dorpskern nog leefbaar is. B. en W. missen op dit punt onvoldoende aan wijzingen en motivering. Dat het Gelders rivierengebied, met uitzondering van enkele met name ge noemde plaatsen, als open gebied moet worden gezien, is tot op zekere hoogte aanvaardbaar, maar dan zal naar het in zicht van B. en W. ook duidelijk moeten worden aangegeven hoe en op welke wij ze de leefbaarheid van dit gebied in stand kan worden gehouden. Een zonder meer afremmen van de natuurlijke groei achten B. en W. een wat simpele en een zijdige oplossing van dit probleem. De in dit gebied wonende en werkende be volking heeft recht op een evenredig aan deel in de welvaartsontwikkeling. Tenslotte wordt stelling genomen te gen de verwachte bevolkingsprognose. B. en W. wijzen op de bevolkingstoename van de laatste jaren en verwachten by een niet-afgeremde groei in 2000 een be volking in Lienden tussen de 6500 en 7000 en niet zoals in de schets wordt ver ondersteld van 5300 by concentratie. B. en W. zeggen zich met kracht te weer te zullen stellen tegen maatregelen, die de natuuriyke groei van hun gemeen te in de weg staan. Ook verwachten zy, by terugkeer van normale toestanden op de bouwmarkt, een grotere bouwactivi teit, omdat men hier nog prettig en vry kan wonen. KESTEREN De bazaar ten bate van het Dorpshuis te Kesteren, die vrij dag en zaterdag in het oude gemeente huis in de Stationsstraat is gehouden heeft 4500 opgebracht. Dit verbluffen de resultaat had niemand durven hopen. De belangstelling was beide dagen enorm groot, maar vooral zaterdagavond hebben velen de bazaar met een bezoek vereerd. Waarschijnlijk zal het nu niet meer nodig zijn nog een evenement te organiseren om geld in te zamelen voor het Dorpshuis, waarvan de bouwplan nen bijna gereed zijn. De bevolking van Kesteren heeft ook dit keer weer getoond niet met woorden, maar met daden achter deze plannen te staan. LEERSUM Het eerste elftal van HDS speelde voor eigen publiek een en thousiaste wedstrijd tegen SVMM uit Maarn. De elftalcommissie had een ex periment toegepast door twee debutan ten op te stellen. De 16-jarige Lambert Hol maakte zijn debuut op de links buitenplaats en Rijk Meerbeek speel de op de rechtsbackplaats. Beide spe lers voldeden uitstekend. In de eerste helft was het voor de HDS-aanval moeilijk om doelpunten te maken daar de scheidsrechter elke aan val onderbrak voor buitenspel. Toen de scheidsrechter merkte dat de grensrech ter van Maarn niet in zijn beste vorm was, ging hij fluiten naar eigen inzicht. De Leersummers konden in de eer ste helft het doel van Maarn niet goed vinden, vooral ook omdat midvoor Har- rie Vonk stevig werd bewaakt. In de tweede helft een oppermachtig HDS. N- een half uur spelen had Harrie Vonk eindelijk succes. Na goed voorbereidend werk van Cees van de Berg kon hij de bal achter de SVMM doelman plaat sen. In de 35ste minuut van de tweede helft was het weer Harrie Vonk die het SVMM-net wist te vinden. Bij deze stand is het gebleven. HSD 2 verloor met 20 van Austerlitz. HDS 3 won met 41 van CDN uit Driebergen. BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL VEENENDAAL De heer M. v. d. M. uit Wageningen reed zondag in oos telijke richting over de Jan Steenlaan. Bij het kruispunt met de Frans Hals laan lette .hij niet goed op, waardoor hij in botsing kwam met een voor hem van rechtskomende personenauto, be stuurd door de heer J. van M. uit Veenendaal. Beide auto'sliepen schade op. ELST Het bestuur van wandelver eniging „de Rijnkanters" was dezer da gen in vergadering bijeen. Hoofdpunt van deze vergadering was het opha len van oud papier. Niet het ophalen was een punt van discussie maar wel wat er opgehaald wordt. Bij diverse mensen wordt dit papier in zakken verzameld en klaargezet. Kinderen van de wandel vereniging halen deze zakken op en stuiten later bij het lossen op de vreemd ste dingen. Dit is onder meer huisvuil, glas, scherpe voorwerpen en zelfs ande re smerigheid, die in geen geval on der het motto „oud papier" vallen. Gezocht werd dus naar een tussen-op- lossing, want de wandelvereniging kan deze steun niet missen. Uiteindelijk werd besloten, dat papier in zakken niet meer aangenomen wordt, mits ilordt aangetoond dat de inhoud wel degelijk papier is. Het bestuur deed een be roep op de Elster bevolking papier in kartonnen dozen te pakken. Het is dan overzichtelijk en het vergemakkelijkt de taak van de verenigingsmensen die het bundelen. Het bestuur vertrouwt op al ler medewerking want deze actie is voor de Rijnkanters onontbeerlijk. RENSWOUDE Woensdagavond ver gadert de Gereformeerde Mannenver- eniging „Voetius" in het gebouw ach ter de Gereformeerde Kerk. Als onderwerp zal worden behandeld het „Onze Vader" uit schets twee van de bundel „Opdracht en Dienst." De directeur van de Utrechtse ^Melkcentrale, tevens hoofddirecteur van de zuivelfabriek N.V. v/h Stam in Vianen, de 48-jarige G. S. moest voor de Utrecht se economische politierechter verschijnen, omdat hij geweigerd heeft gegevens aan het Produktschap voor zuivel te verstrekken. Die gegevens hadden betrek king op het door sommige boeren geleverde aantal kilogrammen melk en melk vet. Deze cijfers had het produktschap nodig om aan het Landbouwschap be schikbaar te stellen. De boeren om wie het ging, hadden namelijk contributie schuld bij het Landbouwschap. Deze contributieschuld wilde men afhouden van het melkgeld, dat het Productschap vla de fabriek aan de boeren uitkeert. De directeur stelt zich op het stand punt dat er talrijke andere manieren zijn om dit geld te innen. Hy vindt het niet op zijn weg liggen om als een soort deurwaarder voor het Landbouwschap te fungeren. Hij verklaarde op de zitting van de Economische politierechter dat het produktschap en het Landbouwschap zijn vrye relatie met zijn klanten, de boeren, in gevaar brengen door van hem te eisen dat hij de gevraagde gegevens op tafel legt. De politierechter, mr P. J. Klaver, was het kennelijk niet eens met zyn houding. Wat heeft u er mee te maken, wat men in Den Haag uitspookt, dat regardeert u toch niet Het is toch een zaak tussen de boeren en het Landbouwschap?, zo vroeg hij. De directeur antwoordde, dat de boe ren dit beslist niet zo zien. Als zij con stateren dat de fabriek melkgeld in houdt en gegevens verstrekt, die de basis vormen voor deze inhoudingen, dan zien zy de fabriek hier voor aan. De politierechter merkte daarna op, dat de directeur niet heeft uit te makt. op welke manier het Landbouwschap zijn vorderingen wil innen. U is maar een schakel en u moet ook niet in de schoenen van de boer gaan staan, zo voegde hq eraan toe. De directeur herhaalde daarop dat hij zichzelf als de minst aangewezene zag om die achterstallige contributie te hel pen innen. Hij kwalificeerde dit als iets waartegen zqn rechtsgevoel in opstand kwam. De politierechter zei daarop dat de directeur liever de boeren dan het Produktschap te vriend hield. De directeur: „Nee, ik zoek recht". Politierechter: „U zoekt uw belang". Mr dr R. W. H. Pitlo, de officier van justitie, constateerde dat het Landbouw schap bij veel boeren nogal wat weer standen opwekt. Hij herinnerde aan de moeilijkheden rond het innen van ach terstallige contributieschuld. De melkfabriek van de verdachte valt onder het Produktschap voor zuivel. De directie is daarom verplicht die gegevens te verstrekken die het Produktschap no- De inkoopcombinaties voor Klacht var- slacht, ca. 3000 minder dan in de voor- kens VAKO (Oss); IVO (Deventer) en gaande week. HAVO (Homburg) hebben de uitbeta- week volgens lingsprijzen voor de in de week tot 11 februari over te nemen slachtvarkens met 7 cent verlaagd. Men gaat uit van de volgende prijzen voor geslachte var kens van le kwaliteit af-boerderij: 68- 85 kg f 2,70; 86-90 kg f 2,60; 91-100 kg f 2,50 met de gebruikelqke kortingen voor varkens van 2e, 3e en 4e kwali teit. Ondanks alle mogelijke berichten over een mogelijke hervatting van de uitvoer van varkens en varkensvlees naar de lidstaten, althans van een ver zachting van de invoerverboden, is liet alleen nog maar Italië dat niet zeer grote hoeveelheden varkens blijft in voeren. De markt is daardoor onzeker, doch gelet op het betrekkelijk klein aantal slachtingen bestaat de indruk dat de mesters vooralsnog weinig ge neigd zijn tot afleveren, indien dit niet strikt noodzakelijk is. Niettemin is de prijs, globaal gezien, niet onbevredigend. In de week tot 28 januari werden ca. 112.000 varkens ge- RHENEN De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" te Rhenen heeft zaterdagmiddag muzikaal afscheid ge nomen van de 79-jarige mevrouw D. Du is, die deze week voor een vakantie van elf maanden naar Nieuw-Zeeland vertrekt om daar haar geëmigreerde LEERSUM Op 27 april 1966 waren enige inwoners van Leersum bij elkaar gekomen om de mogelijkheid te bespreken om tot oprichting te komen van een vereniging. De initiatiefnemers, mevr. Pierson en de heren Verbeek, Versteegh, Floor en Van de Valk wilden een vereniging, zoals in hun statuten staat: Een vereniging die zich ten doel stelt te waken voor het dorpskarakter van Leersum door by de overheid en ingezetenen te pleiten voor behoud en bescherming van het landeiyk karakter, het natuurschoon en de voor het dorp karakteristieke bouwwerken en voor het scheppen van nieuwe landeiyke schoonheid in bestaande en nog te rea liseren delen van Leersum. Wat heeft deze vereniging die nu bqna een jaar bestaat bereikt? We spraken hierover met de secretaresse, mej. M. A. B. Lindeman. „Er is een ledental van 140. Driemaal is de afgelopen zomer een groepje schoolkinderen er op zaterdagmorgen uitgetrokken om onder leiding van vol wassenen de bossen schoon te maken van wat door slordige en onnadenkende be zoekers was achtergelaten. De kinderen komen op deze manier in contact met de natuur. Als de kinderen door het bos zyn getrokken wordt er nog een soort ex cursie aan vastgeknoopt. Meestal is hier iemand van het Staatsbosbeheer by aanwezig of de boswachter. Ze krijgen dan een biologieles te midden van de natuur." De oprichters hadden het plan om de gemeente te verzoeken een landschaps architect aan te trekken; zo'n architect is inmiddels benoemd. „Ons pleidooi voor asfaltwegen In plaats van klinkerwegen is inmiddels overbodig geworden, daar de gemeente is overgegaan op asfalt. Ook willen we meer asfalt-voetpaden in plaats van tegeltrottoirs. Om meer belangstelling voor dit soort onderwerpen te kweken en meningsvorming te stimuleren no digen we landschapsarchitecten en stede bouwkundigen uit om voor onze leden hun inzichten uiteen te zetten. Eind november heeft de heer P. Blauwboer, tuin- en landschapsarchitect te Wage ningen een causerie gehouden hoe de mens aan de schoonheid van de natuur zyn woning en tuin kan aanpassen en tot een harmonisch geheel kan komen. Deze avond die werd verduidelijkt met dia's was een hoogtepunt", aldus mej. Lindeman. De Vereniging voor Dorpskarakter en Natuurschoon heeft nog tal van andere belangrijke punten in het werkprogram ma staan. Hierin staat o.a.: „We willen de gedachte doen veld winnen, dat op de berg niet verder gebouwd moet wor den, zelfs al mag dat volgens het streek plan. Mogen is niet hetzelfde als moeten! De thans binnen het uitbreidingsplan liggende bossen zou men graag zien aangekocht en opengesteld als gemeente- bos, ter compensatie van de grote stuk ken bos, die de laatste jaren verkaveld, afgesloten of slecht bereikbaar werden. Wij willen ook pleiten voor paadjes tus sen grote particuliere terreinen." Om deze punten uit het werkprogram ma verwezenlijkt te zien moet men be schikken over veel leden want dit ver schaft de vereniging meer gezag. Het bestuur van de vereniging over weegt om zich aan te sluiten bij de Stichting voor Zuid-Oost Utrecht. Hier aan zijn ook weer financiële verplichtin gen verbonden. „En", verzucht mej. Lin deman, „zo rijk zqn we nog niet". Inlichtingen over de Vereniging Voor Dorpskarakter en Natuurschoon worden gaarne verstrekt door mej. Lindeman, Planterslaan 34, Leersum. kinderen te gaan bezoeken. Mevrouw Duis, enigszins ontroerd, inspecteerde als een „kolonel" het muziekkorps, dat voor haar woning in de Prunuslaan stond aangetreden. Later bewoog zij zich dansend tussen de muzikanten, waarvan sommigen uit dank voor deze verrassing een zoen kregen. De voorzitter van OBK, de heer A. van Driel, wenste mevrouw Duis een voorspoedige reis toe, welke wens velen met hem delen. Na nog enkele pittige marsen te hebben gespeeld, waarbij de in haar doen en laten nog zo jonge mevrouw Duis als dirigente optrad, ver trok het muziekkorps. Een dankbare toekomstige wereldreizigster verzekerde ons, dat zij dit muzikale gebaar nimmer meer zou vergeten. „Trouwens", aldus mevrouw Duis, „héél Rhenen vergeet ik niet en ze kunnen er op rekenen dat ik weer terug kom." Op de foto mevrouw Duis tijdens een rondedans met de vrou welijke tambour-maitre van O.B.K. AMERONGEN In een wedstrijd waarin DVSA doorlopend een groot over wicht heeft gehad heeft men een ruime 51 overwinning kunnen boeken. Dat deze overwinning nog niet groter is ge worden kwam door het uitstekend doel- verdedigen van de Montagnards keeper en doordat verschillende opgelegde kan sen onbenut bleven. J. G. v. Mourik scoorde deze middag 4 doelpunten. Direct na de aftrap zette DVSA een geweldig offensief in maar door noncha lance werden de kansen niet benut. Na tien minuten kwam men echter toch op 10 door een goede doorloopbal van J. G. v. Mourik. Weer tien minuten la ter was er een mooie aanval over links via Blitterswijk. Uit de voorzet zette eerst Gijs de Kroon in maar uit de toen ontstane doelworsteling was het we derom G. J. v. Mourik die een doel punt scoorde. Uit een van de sporadische aanvallen van de Montagnards kon de middenvoor na 25 minuten uit zuivere buitenspelpositie tegenscoren (21). Precies 5 minuten voor rust kon G. Blankestein met een prachtig doelpunt er 31 van maken. Een povere afspie geling van de krachtsverhoudingen. Na rust eenzelfde spelbeeld en na 15 minuten kon J. G. v. Mourik zijn hat trick scoren door er weer via een door loopbal 41 van te maken. Vele kan sen werden hierna door de keeper van de tegenpartij goed onderschept en het duurde tot 7 minuten voor tijd eer J. G. v. Mourik zijn laatste doelpunt scoor de. Via goede opbouw van achter af kwam de bal bij A. v. Blitterswijk, die keurig J. G. v. Mourik lanceerde. Deze had met de hem geboden kans verder geen moeite. Uitgevoerd werden die binnengekomen uitvoer- formulieren, 241 stuks, die alle naar Italië gingen, terwijl bovendien Italië nog afnemer was van ca. 260 ton delen van varkens incl. buikspek. Voorts is een 100 ton spek uitgevoerd naar Oos tenrijk. In België is de varkensmarkt zwak, mede door de niet al te ho ge kwaliteit van de aanvoeren. België blijft exporteur, doch de buitenlandse kopers hebben alleen belangstelling voor top-kwaliteiten. In Frankrijk 'staan' de varkensprijzen momenteel, doch men spreekt van een weinig gunstige ontwikkeling van de consumptie, die men mede en vooral toeschrijft aan de niet al te gunstige economische situatie. De prijzen van slachtrunderen bewe gen zich in langzaam tempo in op waartse richting. Met een z.g. pakket- prijs van f 220,63 werd de afgelopen week een peil bereikt van 99,4 procent van de oriëntatieprijs (plus 0,2 pet). De derde-landenoffertes bleven op gelij ke hoogte, zodat invoer belast blijft met de volledige heffing oftewel f61.61 per 100 kg levend gewicht. De invoer is klein. Wel is er thans de mogelijk heid tot invoer van bevroren vlees voor industriedoeleinden; deze invoer is hef- fingvrij, mits daar binnen bepaalde tijd een overeenkomstige uitvoer aan vlees waren etc. tegenoverstaat. De prijzen van gemeste kalveren zijn opnieuw aangetrokken. De export blijft intact met name die naar Italië, dat als dé grote afnemer van Nederlands kalfs vlees te boek staat. Uit België worden kleine aantallen slachtkalveren inge voerd. De omleiding van het handels verkeer laat zich merken, nu wat meer voorvoeten van rundvlees worden ingevoerd uit België en Frankrijk, waar bij invoer uit derde landen de halve heffing wordt toegepast. KESTEREN In verband met de onlangs ingevoerde nieuwe verkeers regels organiseert de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer te Kesteren een zogenaamde sleutelkursus, waaraan ook door niet-leden kan worden deelge nomen. De kursus bestaat uit zes delen en is nuttig voor iedere weggebruiker, dus ook voor voetgangers. Belangstellen den dienen zich voor 11 febr. op te geven bij het bestuur van de plaatselijke af deling van het Verbond voor Veilig Ver keer te Kesteren. Men kan zich onder andere vervoegen bq dhr. D. E. O. den Hartog, Tielsestraat 72 tel. 08887287 en D. A. J. van Breda, Stationsstraat 3, tel. 08886—253. dig heeft. De officier vroeg zich echt» af of het Produktschap wel het rech heeft om gegevens te vragen die vooi het Landbouwschap zijn bedoeld, en of hier geen sprake is v^n misbruik van recht. Hij vond het antwoord hierop een hachelijke zaak, reden waarom hy de zaak nader uitgediept wilde zien. Hij wilde onder meer enkele getuigendeskun- digen horen en vroeg om aanhouding van deze zaak voor onbepaalde tijd. Mr J. W. M. Wagenaar, de raadsman van de directeur, steunde dit verzoek. Volgens hem gaat het hier om een zeer principiële kwestie. De politierechter be sloot daarop de zaak voor onbepaalde :d aan te houden. ELST Oranje-Wit moest zondag de reis naar Utrecht aanvaarden, waar de Elstenaren tegen St. Maarten in het strijdperk moesten treden. Beide clubs verkeren in het midden van de rang lijst en op 't scherp werd er niet ge speeld. De Elstenaren waren beter in de combinatie en veroverden na onge veer 22 minuten een voorsprong. Een inzet van W. Bos stuitte van de Utrecht goalie J. Kragten terug waarna Quint in de uiterste hoek knalde (01). Even voor de rust verscheen de St. Maarten midvoor H. Wessels voor open doel maar de bal gleed van zijn schoen. De stand bleef op 01. Na de rust waren 't wederom de Elstenaren die het beste van 't spel hadden. Inderdaad kwamen de Oranje mannen op een 02 voorsprong. Een vertwijfelde doelman J. Kragten zag een schitterend afstandsschot van KI. v. Burken over zich heen en via de lat in de touwen slaan 02. Hierbij bleef het. Het was een sportieve en goede wedstrqd. EDE Op de rustzondag van het eerste team van Polar-Bears hebben het tweede en derde zevental de honneurs voortreffelqk waargenomen. Het twee de team bracht DWV I uit Doesburg een niet minder dan 3-10 nederlaag toe. Bin nen zeer korte tijd stond het reeds met 1-8 voor. Door deze grote voorsprong werd het een bijzonder matige en slor dige wedstrijd. Polar Bears III gaf een interessante strqd te zien tegen Poseidon uit Velp. Deze strqd ging gelijk op tot 3-3. De eindstand gaf echter een 3-5 overwinning te zien. In deze strijd bleek duidelijk, dat de nieuwe spelregels een belangrijke ommekeer in de polo-sport betekenen, want van de acht doelpunten ontstonden er zes uit strafworpen. SCHERPENZEEL RHENEN Vrij dagavond kwam de dameskegelclub Poedelvrees verdeeld gestemd uit Rhe nen terug van de laatste daar gehouden competitiewedstrijd van de West-Gelder se Kegelbond. Het eerste vijftal van de ScherpenzeeLse club werd kampioen van de eerste klasse, maar Poedelvrees II degradeert naar de tweede klasse. In het kegelhuis „Paul Kruger" in Rhenen was de spanning dan ook te snijden. Niet zo zeer om het eerste vijf tal, want de strijd om de eerste plaats was reeds beslist, maar om de degra datiestrijd van het tweede vijftal met het tweede van „het Gouden Kegeltje" uit Veenendaal. Beide ploegen haddei in de voorgaande wedstrijden 7 punter verzameld. De Scherpenzeelse ploeg kon het uiteindelijk toch niet redden er, degradeert nu naar de tweede klasse Poedelvrees I, dat aan één punt reeds genoeg had voor het kampioenschap haalde niet de volle winst van die avond binnen, maar behaalde drie punten wat hun zege veilig stelde. De ploeg be stond uit de dames I. Veldhuizen, F. v. d. Wetering-Janse, B. Weijers, M. Dijkstra en A. v. d. Hoeff. Als hoogste gooister van de competi tie kwam mevr. Wely van DIG uit Rhe nen naar vorerf met 245 hout. De uitslag van de competitie luidt: 1. (kampioen) Poedelvrees I Scherpen- zeel 18 pnt.; 2. D.I.G. Rhenen 16 pnt.; 3. Gouden Kegeltje Veenendaal 111 pnt.; 4. Gouden Kegeltje II Veenendaal 8 pnt.; 5. Poedelvrees II Scherpenzeel 7 pnt. De dames van Poedelvrees I moeten 26 februari a.s. naar Boxmeer om deel te nemen aan de districts-club-kampioen- schappen. RHENEN De voorzitter van de Rhenense gemeenteraad heeft de leden uit genodigd voor een openbare vergadering op dinsdag 7 februari 's avonds acht uur ten gemeentehuize. Op de agenda staat slechts één punt: Wijziging besluit grond aankoop Joh. Drost te Eist. Het by gesloten preadvies munt niet uit in duidelijk heid. Wel blijkt er uit, dat gedeputeerde staten van Utrecht in hun schrqven van 25 januari j.l. enkele bezwaren hebben geopperd tegen het besluit van Rhenen's raad tot aankoop van een perceel grond met opstallen van Joh. Drost, met name tegen de hoogte van de koopprys. Burgemeester en wethouders delen mede, dat met de heer Drost nieuwe onder handelingen zijn aangeknoopt, doch er is niets naders bekend. Het college hoopt vóór de vergadering resultaten uit die onderhandelingen te kunnen halen. Ter vergadering zullen nadere mededelingen worden gedaan. De raad is de laatste weken nogal eens by elkaar geroepen. Kennelijk stelt de voorzitter daarby als regel: „zaken gaan voor het meisje". Want hy riep de raad byeen op de avond van de tiende januari, de huwelqksdag van Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven, terwyi het dinsdag vastenavond is! De oproep voor morgenavond zal toch niets met het carnaval te maken heb ben?.

De Vallei | 1967 | | pagina 3