Dames in duel van het jaar Slechte generale voor Veenendaal RHC-Rhenen wacht op promotiewedstrijden Panters' hoofdteams speelden Hercules en SVV naar verlies Inzet van Unitas tegen Scherpenzeel baatte niet Post-Pfenninger- Janssen leiden in Antwerpen De Rollers en Dig uit Rhenen kampioen Competitieuitslagen in volleybaltop Leer om leer Spektakelstuk DE HEVIGSTE ASTMA-AANVAL Afdeling Utrecht 3-1 nederlaag tegen Vreeswijk Zaalhandbal Volleybalcompetitie Panters 2—Hercules 2 Reserves Amateurs Gillette Geheimen van Super Silver Er kan héél wat gebeuren tijdens het lange, lange leven van een Super Silver mesje i* uU>ii3 8 MAANDAG 6 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Wat men in Pan- terskringen niet had durven hopen is zaterdagmiddag j.l. in de zaal van het Chr. Lyceum toch gebeurd. In 'n door Panters-dames fantastisch gespeelde strijd werd koploper GVC uit Hilversum naar een 80 nederlaag gespeeld. De Veenendaalse damesformatie toonde in deze wedstrijd een strijdlust, een gave techniek en een vaste wil deze belang rijke wedstrijd te winnen, zoals in de ze competitie nog niet is gebeurd. Van meet af aan legde ze volkomen de wil op aan het toch goed voor de dag ko mende GVC en daardoor werd de over winning niet alleen verrassend, maar ook meer dan verdiend. Door deze fraaie overwinning staat Panters sa men met GVC aan de kop van de rang lijst in de Overgangsklasse en de strijd om de kampioenstitel met daaraan ver bonden een automatische promotie naar de Hoofdklasse is weer geheel open. Het ziet ernaar uit, dat deze twee ploegen de hoogste gooi naar de fel begeerde ti tel zullen blijven doen. In de eerste set bleek al, dat Pan ters deze middag bijzonder geconcen treerd het veld had betreden, want van meet af aan speelde het zonder meer veel beter dan in de laatste duels. De strijd ging gelijk op. GVC nam een klei ne 24 voorsprong, maar Panters kwam door vooral bijzonder goede aanvallen van Wil Schoemaker en Jos Jansen weer naast GVC op 55. Maar GVC had eveneens een bijzonder attente ver dediging en retourneerde veel hard in geslagen ballen. Het kon daardoor zelfs een 58 voorsprong nemen en even daarna leidde het met 610. Panters bleef onverstoord zijn eigen spel spelen en de goede voorbereidingen aan het net door de spelverdeelsters Margriet van Otterlo en de zeer actieve Ditty Hiensch werden door het aanvallende kwartet afdoende afgewerkt. Panters trok zich op naar 810 en na deze stand kwam eigenlijk pas het betere spel van Panters goed tot zijn recht. Ineens stond het op setwinst bij de stand 1410. Maar GVC vocht verbe ten terug, 1412. Ada Smit scoorde 't laatste punt voor Panters met een ef fectvolle serve en de Veenendaalse ploeg leidde met 10. Panters had in de tweede set steeds een voorsprong en is deze geen moment kwijt geweest. GVC vocht in deze set tegen de overbekende bierkaai en wat het ook deed via time-outs en speelster wissels, het kwam er niet meer aan te pas. Daar de verdediging van Panters door alle speelsters tot in de puntjes Volleybal: dames PantersGVC. Een spelmoment uit het belangrijke en boordevol activiteit zittende duel tus sen twee gegadigden voor de titel. GVC valt hevig aan en Panters vormt een blok. Panters in wit tenue). was georganiseerd kon de soms toch nog in actie komende aanval van GVC in de kiem worden gesmoord. Overdui delijk won Panters deze tweede set met maar liefst 154. De derde set werd zonder meer de spannendste en de beste. GVC trok on verbiddelijk ten aanval. Maar weer was het de potdichte Panters-verdediging, die de daaruit voortkomende schade tot een minimum kon beperken. Er werd, in tegenstelling tot in vele andere wed strijden, positief en afdoende ingegre pen, maar toch verkreeg GVC door dit offensief een 14 en een 25 voor sprong. Weer kwam Panters met kei harde smashes en goed serveren terug: 66. Het publiek, dat in groten getale aanwezig was om dit topduel bij te wo nen, vuurde beide partijen aan en er ontspon zich een waar spektakelstuk. GVC vocht zich fraai naar een kleine 69 voorsprong, maar weer kroop Pan ters fanatiek aanvallend naast GVC op 99. Na lange tijd en na veel prachti ge ralleys stonden de ploegen op 13-13. GVC kwam op set-punt bij 1314, ech ter Panters ging niet door de knieën. Met Ditty Hiensch op de serveplaats en Wil Schoemaker aan het net beukte Panters GVC totaal murw onder gescan deerde aanmoedigingen van het publiek. GVC moest capituleren en de laatste klappen waren voor Panters de beken de daalders waard. Met 1614 won Panters deze belangrijke derde set en de wedstrijd met 30. Een zeer waar devolle overwinning, want het speelde zich daardoor aan de kop van de rang lijst in de Overgangsklasse, naast GVC. ANTWERPEN Zondagavond om 9 uur was de stand in de Zesdaagse van Antwerpen 1. Post-Pfenninger-Janssen 321 pnt. 2. Oldenburg-Kemper-Karstens 189 pnt ADVERTENTIE in 10 Zelfs de hevigste astma-aanval kan ogen blikkelijk worden bedwongen door het ge bruik van één enkel Adozo-tablet De wonderbaarlijke samenstelling van de Adozo-tabletten maakt dat één tablet on middellijk verlichting brengt Adozo is van onschatbare waarde bij dag- of nacht astma en slaagt veelal, waar andere middelen faalden. Neem de proeft Ver krijgbaar bij apotheken en drogisten. m Vierde klasse H: KDSMldl&ndia 1—2; Zwaluwen V.Candia '66 11; Vrees wijkVeenendaal 31; EMSAms- vorde 02. Amsvorde 12 20 Candia '66 14 14 Veenend. 13 18 Vreesw. ,12 13 VVIJ 13 16 EMS 12 11 Zwaluwen V 12 15 Midlandia 12 7 JSV 13 15 DVSA 13 6 KDS 13 14 CVF 13 3 Tweede klasse B: Maluku M.Odin 2—2; Spel. Domstad—DSO 4—2; St.- MaartenOranje Wit 02; Unitas Scherpenzeel 01. Utr. Boys 11 20 Odin 11 12 Spel. Domst. 11 18 Maluku M. 11 11 Scherpenz. 12 14 St.-Maarten 12 8 DSO 11 13 Unitas 12 5 Oranje W. 13 13 Rlvierw. 11 2 VREESWIJK Veenendaal heeft in de uitwedstrijd tegen Vreeswijk een 81 nederlaag geleden. Die nederlaag hing in de lucht. Veenendaal speelde in de drie voorgaande wedstrijden twee keer gelijk en het spel,dat het vorige week tegen DVSA toonde was ook niet van een al te beste kwaliteit. De geel- blauwen staan nog steeds bovenaan in de kopgroep, maar kregen gisteren toch een gevoelige klap te incasseren. De inzet, die er in het begin van de competitie was, is wat afgenomen. Er wordt niet meer genoeg gevochten en daarvan is de nederlaag tegen Vrees wijk het gevolg. Volgende week volgt wederom een vuurdoop en wel tegen koploper Amsvorde, de ploeg, die op eigen veld een 42 overwinning op Veenendaal behaalde en ook thans nog de beste kansen op een kampioenschap heeft. Reeds na zes minuten nam Vreeswijk een voorsprong. Door niet opletten in de achterhoede kreeg de Vreeswijkse rechtsbuiten een kans en dat beteken de 10. Kees Gerritsen speelde een goede partij als spil, waarbij hij zijn handen meer dan vol had aan de snel le en gevaarlijke middenvoor. Onge lukkigerwijs kwam de Veenendaalse UTRECHT Zoals wij al voorspel den ztyn de laatste wedstrijden van de zaalhandbalcompetitie gunstig verlo pen voor de beams van de Rhenense Handbalclub. Van veel belang voor de eindklassering van deze teams waren ze echter niet, maar toch kregen we opnieuw de indruk dat het spel peil zien derogen beter wordt. Van de zes RHC- teams in deze competitie werden de dames en de heren kampioen, het 2e herenteam en de jongens-aspiranten kwamen hiervoor slechts enkele punten tekort, terwijl de jongens junioren en de meisjes-aspiranten ergens in de mid denmoot eindigden.Vooral de junioren waren zeer zwaar ingedeeld en van dit team, dat volgend jaar in zijn geheel tot de junioren zal behoren, verwach ten wjj dan grote daden. Het feit dat hieruit over enkele jaren de spelers voor het eerste moeten ko men, opent perspectieven voor de toe komst. De heren besloten de competi tie op voortreffelijke wijze. Zij lieten er geen twijfel over bestaan dat hier de kampioenen aan het werk waren.Tegen het op de derde plaats staande Attila werd uitstekend spel te zien gegeven. Bij rust was de score nog slechts 60, maar evenals vorige keer brak het grote geweld pas in de tweede helft los. De Antillianen konden het echt niet meer bijbenen en in hoog tempo spelend werd de score opgevoerd naar 193 voor RHC. Hans Kok debuteerde op verdienstelijke wijze, al zal er nog wel geschaafd moeten worden. Na de ne derlaag in de eerste ontmoeting die met 109 verloren werd is de ploeg steeds beter gaan spelen, getuige de steeds hoger wordende scores (laatste 2 wedstrijden 44 doelpunten voor en 9 tegen). De grote vraag blijft, of deze goede vorm gedurende enkele weken van gedwongen non-activiteit kan wor den vastgehouden voor de waarschijn lijk nog te spelen promotiewedstrijden. Een fel ingrijpende verdediging met daarachter de voortreffelijke keeper Bijker en de schotvaardige aanval moe ten daarin voor een goed resultaat kun nen zorgen. We mogen namelijk niet aannemen dat het spelpeil in de ande re tweede klasse zoveel hoger ligt. Af wachten dus maara Over een week of drie wten we meer hieromtrent. Het 2e herenteam hield zijn eind sprint nog even vol en klopte kam pioenskandidaat Oranje met 159. Het is jammer dat deze eindsprint net iets te laat werd ingezet. De junioren-jongens waren te sterk voor Attila en wonne n met 97. Tegen kampioen Achilles was gebrek aan routine de voornaamste oorzaak van de 117 nederlaag. Bij vlagen werd er echter uitstekend gespeeld. VEENENDAAL Na het eclatante succes van de dames speelden beide hoofdteams van Panters de competitie wedstrijden tegen resp. Hercules 2 en SVV 2. Panters 2 liad vooral in de be ginfase bijzonder veel moeite met een fel aanvallend Hercules, maar kon niet temin de strijd met 81 in zijn voor deel beslissen. Panters 1 trad daarna aan tegen het gerenommeerde SVV 2. Niemand dacht aan een Panters-over- winning, maar de bijzonder fel vechten de en enthousiaste Panters 1 formatie verkreeg eindelijk eens wat het toe kwam, n-1. de volle buit. Deze overwin ning is belangrijk in tweeërlei opzicht. Men speelde zich daardoor wat uit de zorgen door op de ranglijst te stijgen en het zelfvertrouwen kan met één klap zijn teruggekeerd. In de eerste set leek het er helemaal niet op, dat hier een ploeg aan het werk was, die ongeslagen de eer klasse aanvoert. In deze set was Hercu les werkelijk de befere eenheid. Zeer gladde aanvallen van deze ploeg deden de Panters-mannen herhaaldelijk mis grijpen en Panters zelf kon zijn eigen gevaarlijke wapen, de aanval, niet in stelling brengen. Hercules profiteerde goed van deze trage start van Panters 2 en won de eerste set dan ook ver diend met 915. In de tweede set leek het er aan vankelijk op, dat er bij Panters geen hield Hercules het initiatief en Panters stond snel achter met 27. Ineens was daar echter weer het flitsende aanvals- spel van de Veenendalers. Thedo Tuin- stra en Wim Willemsen konden nu weer meer in de aanval worden betrokken, hetgeen betekende, dat Panters lang zaam sterker werd. Hercules ma akte 118. Verder dan 1110 kwam Hercules niet want Panters won deze set met 1510. In de derde set verviel Her cules in technische fouten. Via de stan den 98 en 139 won Panters deze derde set met 1510 en leidde met 21. In de vierde en laatste set mar cheerde Panters na de stand 33 ach ter elkaar door naar 104 door bijzon der goed verdedigen van Hedda Buys, harde aanvallen van Tuinstra, Boven- schen, Jan Bekker en Wim Willemsen. Henk van Schuppen speelde een zeer j solide partij als spelverdeler en als ver dediger. Panters was nu niet meer te stuiten en won duidelijk deze vierde set met 154 en de wedstrijd met 131. met 154 en de wedstrijd met 1. Alle hoop was deze week ook geves tigd op een goed resultaat van Pan ters 1, dat de punten zo hard nodig heeft. Voor deze gelegenheid was het team aangevuld met Dick Bovenschen, omdat diverse spelers door blessures waren verhinderd. Dit betekende aan het net en op de serve-plaats een ver sterking, maar ook de rest van het jon ge team speelde deze middag voortref felijk. In de eerste set bleek al, dat dit team veel wilde goed maken. SVV schrok duidelijk van dit aanvalsgeweld van Panters, want van meet af aan vluchtte het in time-outs en spelerswis sels. Panters nam resoluut een 96 voorsprong door goede aanvallen van Tlmo Kroes, Job van Hardeveld en Pe ter Pilon. SVV kon na enkele verdedi- gingfouten van de Veenendalers terug komen tot 1010. Veel verder kwam het niet. Panters won de eerste set ver diend met 151. Ook in de tweede set liet het aanvalsvuur van de ditmaal zeer fanatieke Panters niet af en SVV bleef constant in grote moeilijkheden. Panters bleef het initiatief behouden en via de standen 94 en 116 stond het SVV geen punt meer toe. Panters won deze set met 156 en had zich naar een comfortabele 20 voorsprong ge vochten. Het bleef doordrukken met fel le charges aan het net en de verdedi ging stond pal. SVV zat inmiddels .niet stil, doch zag geen kans zijn tegenstan der met (soms harde aanvallen) te ver schalken. De 30 overwinning duidt op een zichtbaar herstel voor dit toch wel talentvolle jonge Pantersteam. Het derde herenteam zorgde eveneens voor een daverende verrassing en dwong Mars 1 te Zeist een gelijk spel (22) af. Het vierde herenteam won in De Meern zoals verwacht van Kracht en Vlugheid 2 met 113, terwijl het jon- gens-jeugdteam te Woerden met 31 het onderspit moest delven tegen de jeugd van Valbovol A. Het tweede da mesteam verloor in Utrecht met veel invalsters met 31 van SVC 1, hetgeen gezien het spelverloop, toch niet nodig was geweest. Een gelijk spel zou de ver houding beter hebben weergegeven. De aspiranten wonnen met 131 van Achilles. Twee onnodige nederlagen wa ren er de oorzaak van, dat het kam pioenschap van vorig jaar niet werd geprolongeerd. Desondanks een uitste kende prestatie. De meisjes-aspiranten tenslotte wonnen met 30 van Wijk bij Duurstede. Bij RHC maakt men zich nu weer op om over te schakelen op veldhand- bal. Deze competitie start half maart. Het eerste herenteam zal zich echter nog danig blijven prepareren op de promotiewedstrijden. spil kort voor de rust te vallen. Keep er Ares Blankespoor aarzelde met lo pen en mede daardoor werd de stand tot 20 opgevoerd. Na de rust begon Veenendaal goed en het was Wim Derksen, die na een mooie aanval de achterstand kon ver kleinen tot 21. Hierna vergaten de geelblauwen door te drukken, hetgeen Vreeswijk de kans gaf terug te komen. Prompt werd het 30. Weer was het de rechtsbuiten, die met een mooi schot voor een doelpunt zorgde. Stef Rebergen, die ingevallen was voor de geblesseerde Teus Heykamp, schoot tegen de lat en er doken in de laatste tien minuten nog meer kansen op. Met meer geluk had Veenendaal het nog tot een gelijk spel gebracht. Al met al een verdiende zege voor Vreeswijk in een bar slecht duel. VOORTHUIZEN Donderdagavond speelden de heren van de eerste klasse van de Westgelderse Kegelbond hun laatste wedstrijd van de competitie. Als winnaar kwam de Rollers uit Bar- neveld voor de dag. Een team dat zich ook het beste van de hele competitie mocht noemen. Op 26 februari zal dit team de WGKB vertegenwoordigen op de districtswedstrijden te Bcttmeer. De totale uitslag werd: 1. De Rollers Barneveld; 2. Dig, Scherpenzeel3. Dig Rhenen; 4. Onderonsje Voorthui zen; 5. De Natte Spons Barneveld. De Natte Spons degradeert. Vrijdag speelden de dames van de eerste klas te Rhenen eveneens hun laatste competitiewedstrijd. De eerste plaats ging naar Dig Rhenen. De win naar van de hele competitie werd ech ter Poedelvrees-1 uit Scherpenzeel. Dit team zal ook op 26 februari afgevaar digd worden naar de districtswedstrij den te Boxmeer. De totale uitslag: 1. Poedelvrees-1 Scherpenzeel; 2. Dig Rhe nen; 3. Het Gouden Kegeltje Veenen daal^. Het Gouden Kegeltje-2 Veenen daal; 5. Poedelvrees-2 Scherpenzeel. Poedelvrees-2 degradeert. Vanavond zullen de dames en heren van de tweede klas, resp. in Rhenen en Voorthuizen uitmaken welk team naar de eerste klas zal promoveren. UnitasScherpenzeel. Wim Romeyn en Sjaak Molmans van Unitas trach ten de keeper Vari Scherpenzeel voor bij te komen. Het zou hen geen en kele keer deze middag lukken, on danks de inzet van de Veenendalers. VEENENDAAL Het Veenendaalse Unitas heeft gisteren weinig succes ge had in de wedstrijd tegen streekgenoot Scherpenzeel. De gasten hadden een sterk team dat in de eerste en tweede helft een zeker overwicht had. Unitas stelde daartegenover een grote vecht lust, maar omdat de Veenendalers kos te wat het kost één of meer doelpunten wilden maken, werden hun combinaties dikwijls onsamenhangend en weinig ge vaarlijk. De inzet van de Veenendalers deed hen ongeveer twintig minuten na de rust sterk opdringen en dat opdrin gen schiep enige kansen. Deze kansen gingen echter verloren veelal ook door het rustige en goede spel van spil Veld huizen. Het betere spel van Scherpenzeel kwam pas laat in de eerste helft tot uitdrukking in een doelpunt. Gijsvan de Broek zag kans de bal in de rech terbovenhoek te vuren: 01. Weer keek Unitas, net als in veel voorgaande wed strijden, tegen een kleine achter stand aan. Gijs van de Broek had het voor zijn doelpunt al meer keren met schoten geprobeerd, maar keeper Bre- kelmans was telkens op zijn post. In de 35e minuut kreeg Tonny Selhorst een grote kans, maar deze Unitas-speler kon de bal niet onder controle krijgen. Na de rust drong Scherpenzeel tel kens gevaarlijk op, maar het kon zich toch slechts weinig reële kansen schep pen. Unitas viel weinig aan, tot na on geveer twintig minuten het spelbeeld enige verandering onderging. Unitas ging zich met een nog grotere vecht lust weren. Achtereenvolgens volgden schoten van Hans van de Broek en Van Ojik. Het hielp niet. Scherpenzeel liet zich de zege niet meer ontglippen en heeft deze ondanks de inzet van Unitas dat Corjanus miste verdiend. DEN HAAG. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de competitie van de Nederlandse Volleybalbond, luid den: Eredivisie heren: HMLOrawl 2—3 (12—15, 11—15, 15—8, 15—11, 4—15). HEVOK—CITO 3—1 (15—7, 16—14, 7—15, 15—7). Oranje NassauBlokkeer 03 (815, 2—15, 12—15). Vuluas—SOS 2—3 (9—15, 15—1, 5—15, 15—4, 10—15). Eredivisie dames: CelebesKweekschool 30 (155, 15 7, 15—7). RapidBoemerang 32 (215, 155, 15—12, 14—16, 15—10). PARIJS Zware onderhandelingen met Frères JeanCrome. Tenslotte accoord bereikt en het nieuwe contract gevierd in een Whiskey a Gogo club. Sven dankbaar dat hij zó Super-Silver-glad geschoren is. ROME Naar het Fiatelll Concern. Dino Fiatelll koppiger dan ooit. Kost Sven vier dagen en het grootste boeket rozen, dat hij kon vinden, voor Dino's vrouw. Maar het was het waard, meer dan waard. Neemt twee dagen om uit te blazen aan de Italiaanse Rivièra. Het Super Silver mesje, (met Gillette- procédé EB 7) blijft perfect scheren. LAGOS Onderhandelingen met Ministerie van Handel gaan gesmeerd. Verzendt rapport met speciale courier naar hoofdkantoor. Verwondert zich, dat één enkel scheermesje zo lang goed blijft, (misschien ligt het geheim van Gillette in mlcro-chrome staal) LONDEN Een week gediscuteerd met Engelse zakenrelaties. Alles voor elkaar. Vliegtuig heeft grondige inspectiebeurt gehad. Koopt drie Carnaby mini-creaties voor Karin. Aanschaf van nieuw mesje niet nodig, want Super Silver scheert nog als nieuw. STOCKHOLM Op de luchthaven wachten hem verslaggevers van het TV Journaal om het laatste nieuws uit Lagos te horen. Verkleedt en scheert zich. Vraagt zich af, hoe lang een enkel Super Silver mesje perfect blijft scheren. Belt Karin op. SUPER SILVER SUPER SILVER 5 STAINLESS Speciaal gehard Micro-Chrome staal. Origineel Gillette-procédé (códe EB7). Resultaat: Beter dan ooit scheren; week na weekl En dan: Super Silver vraagt om het Gillette Slim-Twist scheerapparaat. f2.- dispenser van 5,- f3,85 dispenser van 10

De Vallei | 1967 | | pagina 8