Tumult in vergadering van Rhenense gemeenteraad Ex-wethouder Griffioen deed dubieuze mededeling Grondverkoper voelt zicli beetg enomen Begrenzing vervoerverbod varkens gewijzigd Keur van solisten met „Euphonia in Johannes Passion ,De Hoogstraat' neemt een aparte plaats in Hotel „H^t Centrum" krijgt een nieuwe exploitant Uit goed voor u wordt Jeugdige inbreker gepakt Directeur A. Verkuyl in zijn jaaroverzicht: Het gaat bij revalidatie om menselijke waardigheid'' Ook bioscoopzaal komt weer in gebruik Auto reed van de dijk Allerhande in Ouwehand DE PARTIJ VAN DE ARBEID AGENDA DOVO-feestavond in Verenigingsgebouw mmmm resteren iiiiihi Bekendmaking Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Vuiligheid Politie spreekt voor de jeugd Bevestiging C. EGAS, oud-s+aa+ssecre+aris van Maatschappelijk Werk, KOMT SPREKEN Aanvang 8 uur - Vrije discussie. BURGERLIJKE STAND Pok ken-men t ing T.V.-leeuw Stokstaartjes WOENSDAG 8 FEBRUARI 1967 RIIENEN In september van het vorig jaar besloot de Rhenense gemeen teraad over te gaan tot de aankoop van een perceel grond met opstallen te Eist voor f 67.000,De grond was eigendom van de heer Joh. Drost, even als de er op voorkomende kleuterschool, die is verhuurd aan het schoolbe stuur. Aangezien Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaar hebben gemaakt tegen de hoogte van de koopsom was het gemeentebestuur genoodzaakt nieuwe onderhandelingen met de heer Drost te beginnen om zodoende te trachten tot een wijziging te komen van het reeds eerder genoemde besluit. De Rhe nense gemeenteraad kwam gisteravond bijeen om over dit enige agendapunt te beraadslagen. Na een toelichting van de burgemeester besloot de raad de koopsom te bepalen op f 60.000,waarmee de heer Drost zich tijdens de onderhandelingen akkoord had verklaard. Aanvankelijk ontstond er weinig dis-1 aan het adres van een der raadsleden. Wat er gezegd en gebeurd is, is ech ter volkomen onduidelijk". De wethou der drong erop aan de vergadering te beëindigen. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had gesloten vond er echter een inci dent plaats. De heer Joh. Drost, die als enige op de publieke tribune de de batten had aangehoord vroeg de burge meester het woord om het besprokene eens eerlijk uit de doeken te mogen doen. cussie, maar naar aanleiding van één enkele opmerking van de heer De Jong (PvdA) kwamen de tongen los. „Is het de voorzitter bekend", aldus het PvdA-raadslid, „dat een lid van het vorige college tegen de heer Drost heeft gezegd, dat hij de grond nooit voor het aangeboden bedrag had moe ten verkopen". De burgemeester schudde van nee, terwijl de heer Van Gesink. die hierop direct het woord vroeg, zich ook van alle schuld vrijsprak, zodat alleen de heer Griffioen (AR) nog als „schuldi ge" in aanmerking zou kunnen ko men. „Ik heb inderdaad die grondonder- handelingen gevoerd", aldus de heer Griffioen. „In het college heb ik ook meegedeeld, dat het aangeboden bedrag acceptabel was. Dat men vroeg of laat vuiligheid uit deze zaak zou proberen te halen was mij bekend". De heer Van Gesink merkte vervol gens op, dat het woord „vuiligheid" geen term is, die een raadslid mag ge bruiken. Spreker dreigde bij herhaling van het gebeurde een motie van wan trouwen in te zullen dienen. Wethouder mr. J. Deen, wie de be schuldigingen kennelijk te veel werden, riep de raadsleden tot de orde. „Er zijn zeer zware aantijgingen verricht EDE Het gebied in onze omgeving, waar een vervoerverbod voor varkens ls ingesteld naar aanleiding van een ge val van mond- en klauwzeer in Eder- veen en dat door de inspecteur van de Veterinaire Dienst ook voor herkauwers van kracht werd verklaard, is bij be schikking van het ministerie van Land bouw en Visserij ten aanzien van var kens verder uitgebreid. De reden is dat de begrenzing onbevredigend was ten op zichte van de provinciegrenzen. De grotere omgrenzing omvat in de provincie Utrecht de gemeenten Wou denberg en Maarssen en een deel van Leusden, ten oosten van het Vallei kanaal en delen van Leersum en Ame- rongen ten noordoosten van de spoorlijn Amersfoort - Veenendaal. In Gelderland het gebied van de gemeenten Ede, Bar- neveld en Scherpenzeel, begrensd door de Schansweg in Ederveen, de Postweg, de Dorpsstraat in Lunteren, de Barne- veldseweg, Lunterseweg, Schothorst- weg, Rootselaarseweg, Woudseweg, Kooterweg, Amersfoortsestraat en de Achterveldseweg tot de grens van Gel derland en Utrecht. Vervolgens langs deze grens in zuide lijke richting tot de Schansweg in Eder veen. Het verbod geldt niet voorzover het vervoer van varkens betreft, die afkom stig zijn van buiten het gebied en die bestemd zijn, hetzij om onmiddellijk te worden geslacht in de slachterij Stava in Scherpenzeel, hetzij bestemd om door het gebied naar elders te worden ver voerd. Mits het vervoer geschiedt over Rijksweg E36 of de provinciale weg Zeist - Scherpenzeel - De Klomp - Ede, dan wel over de provinciale weg Amers foort - Woudenberg - Leersum. RENSWOUDE. Vrijdagavond 10 fe bruari zal de Gereformeerde Jeugdver eniging vergaderen. Het wordt een bij zondere avond, waarop de heer Heer- dink zal spreken over zijn werk bij de politie. Een interessant onderwerp, waarop zeker veel vragen zullen ko men. op een verkiezingsbijeenkomst van op donderdag 9 februari in „Het Eigen Gebouw", aan de Eikenlaan te Rhenen. adres van de heer Griffioen. „Ik ben vrijdag opgebeld door de heer Grif foen en die vertelde mij in een ge sprek, dat ik 120.000,- had kunnen vra gen", aldus de heer Drost, die enkele malen met de vuist op tafel sloeg. „Ik heb geen enkel vertrouwen meer in de raad. Ik voelde me werkelijk ^>e „De heer Griffoen deelde mij mee", zo vervolgde de heer Drost, „toen ik bij u kwam onderhandelen had ik zitting in 'l college en moest ik dus opkomen voor de gemeente, maar nu zit ik in de oppositie en sta er dus heel anders tegen over". De heer Drost verklaarde, dat hij vervolgens inlichtingen was gaan inwin nen. "Spreker werd woedend en veroor zaakte dan ook een rumoerig slot aan deze raadsvergadering. De burgemees ter liep tijdens de uiteenzetting van de heer Drost de raadzaal uit, waarna de gemoederen spoedig afkoelden. Heden, woensdag BIOSCOOP Luxortreater, Veenendaal. 19.30 uur: „Het bloedritueel van de Zombies". Morgen, donderdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan, 20 uur: DOVO-avond. LEERSUM Damlust, 16 uur: Film over Zeesleep vaart voor Schooljeugd. Damlust, 20 uur: Bijeenkomst Nut, film over Zeesleepvaart. SCHERPENZEEL Gemeentehuis. 15.30 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater. Veenendaal, 19.30 uur: „Zo was het Wilde Westen". OPHEUSDEN - De dader van de in braak in de V.G.L.O.-school te Opheusden is door de politie gegrepen. Het was een 17-jarige jongen uit Randwfjk. De jeug dige inbreker kon door de politie in Zet ten worden gearresteerd. Hij bekende nog meer inbraken te hebben gepleegd De heer Drost bevestigde met zijn uiteenzetting de beschuldiging aan het VEENENDAAL Morgenavond om acht uur organiseert de ontspannings commissie van de voetbalvereniging DOVO een grote feestavond in het Ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan. Deze avond wordt verzorgd door het cabaret-variété Eddy de Valk. Enkele bekende artiesten van het ge zelschap, zijn Imca Marina. André van Duin en Rita en Coen Corita. Voor de muzikale omlijsting zorgt Jip Vogel. De samenstelling en algehele leiding zijn in handen van Eddy de Valk. Geboren: Dirkje Johanha, d.v. Van de Voort en C. M. Scheepmaker Reste ren); MauritS Sebastiaan, z.v. J..T. van der Heiden en M. H. A. de Bruin (Op heusden); Arnold Theodoor, z.v. Th. J. van Waas en H. M. J. Buijs (Opheus den); Maria Willemina, d.v. Ch. T. Ver snel en H. W. van Blijderveen (Opheus den); Cornelia Antonia, d.v. A. Vink en C. A. Roks (Opheusden); Janna, d.v. G. van Eek en A. Akkerman (Opheusden); Neeltje Geertruida, d.v. M. Overduin en A. Mourik (Opheusden). Ondertrouwd: A. B. van Eist, 22 jr., en D. J. G. Huibers, 18 jr. (Opheus den); G. Lodder, 42 jr. (Rhenen), en H. W. Cornelissen, 36 jr. (Opheusden); A. Arends, 29 jr. (Opheusden), en G. Scholtus, 24 jr. (Resteren); H. J. Hom mersom. 24 jr. (Echteld), en E. A. Leij- en, 21 jr. (Opheusden); F. N. J. Be rends, 23 jr. (Lienden), en A. H. van Beek, 21 jr. (Opheusden):' H. Wemmen- hove, 24 jr. (Resteren), en N. J. Spaan, 21 jr. (Vorden). Getrouwd: J. A. Linkenhof (Tiel) en M. Jansen (Opheusden); J. D. Huibers (Opheusden) en W. Th. J. van de Wardt (Opheusden); A. B. van Eist (Dodewaard) en D. J. G. Huibers (Op heusden); G. Lodder (Rhenen) en H. W. Cornelissen (Opheusden); A. Arends (Opheusden) en G. Scholtus (Resteren). Overleden: G. van Leijen, 79 jr. (Op heusden); J. van Leijen, 78 jr. (Op heusden), g.g.m. R. van Leijen; M. P. Driessen, 57 jr., e.v. R. Verwoert (Op heusden); A. van Ewijk, 13 mnd., z.v. J. van Ewijk en L. .van Dekker (Op heusden Ingekomen: J. A. Linkenhof en echt genote, van Tiel naar Spechtstraat 25; J. van de Scheur en gezin, van Veenen daal naar Resteren, C. Doustr. 14; A. de Wijer en echtgenote, van Zoelen naar Resteren, Ganzenweg 5; J. Roodbeen en gezin, van Dodewaard naar Opheusden, Esdoornstraat 15; P. C. Broekhuizen, van Amstelveen naar Resteren, J. Ca- tsstraat 9; G. Lodder, van Rhenen naar Opheusden, Meidoornstraat 13; A. Schel- tus, van Lienden naar Resteren, Dorps plein 4. Vertrokken: A. J. Wintere, van Tiel- straat 80 naar Oosterbroek; B. Geurts, van Markestraat 1 naar Veenendaal: G. Kramp, van Nedereindsestraat 36, Res teren naar Culemborg; C. van Druten, e.v. Berendse, van Oude Broekdijk 6 naar Lienden; W. de Wit, van Rijnban- dijk 91 naar Rhenen; A. G. Beike, van Stationsstraat 11 naar Heiloo; Balke, e.v. Zendijk, van Torenstraat 1 naar Heiloo; A. Ibieg, van Stationsstraat 32 naar Turijn; A. Bastiaan, van G. Dou- straat 14 naar West-Neerbeek; H. van den Berg, van v.d. Zandestraat 7 naar Hilversum; A. Weusthof, e.v. Vink, van Rijnbandijk 139 naar Rhenen; T. S. E. Ten, van p. C. Hooftstraat TG; D. J. G. van Eidt, e.v. Huibers, van Lake- mondsestr. 11a naar Heteren; E. A. Ne- taisi, van Dorpsplein 6 naar Leeuwar den. RHENEN De uitvoering van het oratorium ..De Johannes Passion van Joh. Seb. Bach in de Cunerakerk te Rhenen nadert weer met rasse schreden. Op donderdag 16 februari om acht uur 's avonds zal de oratoriumvereniging „Euphonia" weer een prestatie moeten leveren, waarvan men mag aannemen dat zij tot het hoogst bereikbare van een amateurkoor zal behoren. „Eupho nia" heeft zich onder leiding van een voortreffelijk dirigent geplaatst. Nog on langs bleek Gijsbert van Zanten in staat de Veenendaalse oratoriumvereniging in haar jubileumuitvoering tot grote muzikale hoogte op te voeren. De Rhenense traditie heeft al bewezen, dat hij „Euphonia" uitstekend weet te in- trueren. doch bovenal tot een boeiende en diep beleefde vertolking van deze passiemuziek weet te inspireren. LEERSUM Dezer dagen verscheen het jaarverslag over 1965 van de stichtigg revalidatiecentrum „De Hoog straat". Uit het verslag blijkt, dat het aantal activiteiten van het revalidatiecentrum ieder jaar nog toeneemt. Ook het aantal verpleegden stijgt jaarlijks. De financiële toe stand van „De Hoogstraat" is goal, zij het, dat een be langrijk deel van de exploitatiekosten door het Rijk gedra gen wordt. Jaarlijks wordt door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid een subsidie toegekend, dat gelijk is aan het exploitatietekort. Voor het jaar 1965 be droeg dit f468.137,36 op 'n balanstotaal van f3.083.922,92. De stichting is bij haar beleid gebonden aan door het de partement gestelde eisen. Men noemt de „contacten met de bereffende ambtenaren" goed, maar men betreurt het, „dat nog niet kon worden overgegaan tot instelling van een werkgroep, gevormd door twee vertegenwoordigers van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de economisch adjunct-directeur van de stichting". Men beoogt met deze werkgroep het contact en de be sluitvorming tussen het departement en „De Hoogstraat" zo efficiënt mogelijk te maken. In het jaarverslag geeft de directeur geneesheer, de heer A. Verkuyl, een algemene beschouwing over het werk. Hieraan ontlenen we het volgende: „Wat de strevingen en de idealen be treft, deze zijn nog precies gelijk aan die men bij de oprichting stelde. Het gaat en zal altijd gaan over de men selijke waardigheid van hen, die door aangeboren afwijkingen, ziekte of onge val achterop zijn geraakt in de moge lijkheid tot: zelfontplooiing of zelfver werkelijking, in hun gevoel van eigen waarde, in de mogelijkheid tot verkrij gen van een passende plaats in de maatschappij, in het werk en in het ge zin". De heer Verkuyl* stelt, dat er veel gebeurd is in „revaliditisch Neder land" sinds in juni 1953 de eerste pa tiënten „De Hoogstraat" bevolkten. Er zijn momenteel 15 gespecialiseerde re- validatie-inrichtingen en ongeveer 12 afdelingen daarvoor in ziekenhuizen in Nederland. Toch neemt ,,De Hoogstraat" een aparte plaats in. Het centrum functioneert voor een deel als regionale inrichting voor de provincies Utrecht en Gelderland, maar daarnaast worden uit het gehele land patiënten naar Leersum gestuurd, om dat zij elders niet of niet zo gemakke lijk of niet zo goed opgevangen kunnen worden. Een belangrijk deel van de algemene beschouwingen van de directeur is ge wijd aan de technische middelen die ten dienste staan aan de revalidatie. Hij merkt op, dat er in de loop van de jaren betere behandelingsmogelijkhe den, betere apparatuur en betere tech nieken ter beschikking gekomen zijn. Op prothesiologisch gebied neemt „De Hoogstraat", „samen met een enkele andere kliniek een vooraanstaande plaats in", aldus de heer Verkuyl. Het aanbod van patiënten noemt de heer Verkuyl „ruim", maar niet zo, dat de wachtlijst een verschrikking is voor de directie. De gemiddelde opna meduur toont een tendens tot verkor ting: In 1961 133 dagen, in 1965, 121 dagen, terwijl het aantal opnamen in diezelfde tijd is gestegen van 358 tot 404. „Tegenover een zeer bevredigend pa tiëntenaanbod stond een niet al te groot De aanwezigheid van het Radio Bach Orkest, dat de zang van solisten en koor zal begeleiden doet eveneens het beste verwachten. Vooral het fijnzinnige sa menspel van instrumentale en vocale solisten toont de grote klasse van bei de groepen en hun gevoelvolle benade ring van de intenties, die Bach in zijn muziek wist te leggen. De vocale solisten, die in Rhenen voor het voetlicht zullen treden, zijn geen on bekenden. Zij behoren op hun gebied tot de groten in den lande. Evenals het vorig jaar zijn weer van de partij: An nette de la Bi je, sopraan; Aafje Heij- nis, alt; Anton Trommelen, tenor; Jan Waaijer, tenor; David Hollestelle, bas en Herman Schey, bas. „Euphonia" mag zich gelukkig prijzen dat zij deze eminente solisten weer heeft kunnen engageren. Goede wijn behoeft geen krans, zegt het spreekwoord. Ook deze namen zijn een begrip voor de des kundigen en voor de steeds groeiende schare van liefhebbers der zangkunst. Nu er tekenen zijn, dat televisie-moe heid gaat optreden, blijkt de belangstel ling voor velerhande uitvoeringen, waar men de muziek beleven en voelen kan. te stijgen. De genoemde solisten Aaan er borg voor, dat muziek van het hoog ste gehalte ten gehore zal worden ge bracht. Zonder een van de andere solisten te kort te willen doen, noemen wij één naam in het bijzonder, namelijk die van Herman Schey. Deze musicus pur sang, die nog onlangs werd gekenschetst als de muze zoon met de eeuwige jeugd, zal weer op z'n onnavolgbare wijze de woorden van Christus zingen en daar mede een grootse bijdrage leveren an dit muzikaal gebeuren, doch ook aan de weergave van de inhoud van het Evan gelie, dat Bach in woord en klank in zijn Johannes Passion heeft samenge vat. Ook de Cunerakerk van Rhenen zal deze avond haar schoonheid in vorm en akoestiek ten toon spreiden. Het mar meren oxaal vormt de achtergrond van de zangeressen, violisten en hobo- isten, orgel en klavecimbel. Wanneer de bezoekers zijn gezeten, de instrumenten zijn gestemd, de solisten en de dirigent hun plaatsen hebben ingenomen, dan be gint het koor na een korte inleiding van het orkest met de uitroep: „Herr, Herr, Herr, unser Herrscher, dessen Ruhm in allen Landen heerlich ist", om na ongeveer twee uren vol van dra matisch geladen koren en soms ingeto gen, soms jubelende koralen te eindigen met het aangrijpende gebed: „Ach Herr, lass Dein lieb' Engelein am letzten end' die Seele mein in Abrahams Schoss tra gen" en de machtige lofprijzing: „Herr Jesu Christ, erhöre mich, ich will Dich preisen ewiglich!". Hier passen geen verdere aanprijzin gen. EDE - Gelegenheid zal worden gege ven tot kostelose inenting tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar te: Ede op dinsdag 14 febru ari 1967, om 15.30 uur, in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede; en te Ederveen op woensdag 15 februari 1967, om 15.30 u. in het Groenekruisgebouw, Hootsenstraat 1. De geschikte tijd* om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie mnd. tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevo ren de huisarts te raadplegen. De ou ders dienen het oranje inentingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan veertien dagen geleden een injectie tegen kinderver lamming, difterie, kinkhoest en tea- nus hebben ontvangen, voor deze inen ting niet in aanmerking komen. LEERSUM Vrijdag 3 maart wordt voor de heer en mevrouw Pau wen een grote dag. De heer P. G. Pau wen is dan definitief de nieuwe exploi tant van hotel „Het Centrum". De heer Pauwen zegt met opzet hotel, om dat hij van deze zaak een gezellige eethoek wil maken. „Ik ben in het ho- telbedrijf opgegroeid en ik durf daar om ook met een gerust hart de men sen in mijn zaak te ontvangen". In Nij megen was ik eigenaar van hotel „De Witte Poort". Bij De Klomp in Ede heb ik nu eethuis „de Tunnel" in mijn beheer. In deze zaken heb ik een goe de naam opgebouwd, dus ik zie de toe komst van mijn zaak in Leersum dan ook met vertrouwen tegemoet. Er is in L eersum echt plaats voor 'n gezel lige eetgelegenheid, waar de mensen tegen een billijke prijs kunnen eten. Mijn bedoeling is om de mensen een compleet diner voor te zetten, maar ook kan men gewone hartige hapjes eten". Het café met de bar blijft bestaan. De eetgelegenheid wordt in een gezelli ge hoek ingericht. De zaal van hotel „Het Centrum" wordt nu ook gebruikt als raadzaal en er worden in dit zaaltje ook huwelijken gesloten. De heer Pau wen wil de mensen de gelegenheid ge ven om hier ook hun recepties te geven en eventueel een diner. Deze verandering vraagt natuurlijk veel personeel. Dit is eigenlijk het enige waar de heer Pauwen zich zorgen over maakt. „Om een zaak een goede naam te ge ven is goed personeel nodig. Ik heb ver schillende advertenties geplaatst en ik hoop een goede keus te kunnen maken. Voor de keuken wil ik een kok heb ben en bij het pompstation komt een pompbediende, zodat dit helemaal ge scheiden wordt. In mijn zaak is iedereen welkom. El ke vereniging kan hier terecht voor ver- De heer P. G. Pauwen, de nieuwe eigenaar van Hotel „Het Centrum" bedient een van zijn klanten. gaderingen enz.", aldus de nieuwe eige naar. Doordat de zaal-verwarming in de bioscoop kapot was, moest deze zaal ge sloten worden. Het was niet meer ver antwoord om hierin mensen te ontvan gen. Verenigingen konden hun traditio nele uitvoeringen niet houden. Gelukkig heeft de heer Pauwen meteen ingezien dat hier zo spoedig mogelijk verande ring in moet komen. Nog deze maand wordt een nieuwe kachel geplaatst. De bioscoop wordt ook weer geopend. Voorlopig op zaterdag en zondag wordt er een film gedraaid en het is zijn be doeling om goede films te draaien zo dat de mensen graag komen. Uit een gesprek met de heer Pauwen krijgt men al gauw de indruk, dat men hier te doen heeft met een enthousiast iemand en een harde werker. „Och, ik vind dat Leersum een goede zaal nodig heeft en de mensen moeten de gelegenheid krijgen om hun vermaak en ontspanning ook in het eigen dorp te zoeken. Voor de opennig op 3 maart worden nu nog plannen gemaakt, maar zeker is dat de Vereniging van Dikke Mannen hier haar koffietafel komt gebruiken. En nu maar hopen voor de heer Pau wen dat hij voor deze verwende eters aanbod van personeel om de stroom te „verwerken". In de verpleegsterssector was een absoluut tekort, bij de ar- beidstherapie eveneens en bij de phy- siotherapie een tekort aan geschoolden, „zo merkt de directeur van „De Hoog straat" in zijn beschouwingen op. Tegen het slot van zijn beschouwing noemt de directeur-geneesheer „De Hoogstraat" in wezen gezond, of schoon er beslist zwakke plekken zijn aan te wijzen en doet de afhan kelijkheid van de geestelijke vader, het Rijk, wel eens epijn. Hij meent, dat er ook, en wellicht juist bij toe neming van het aantal „revalidatie- bedden" in Nederland aan een gespe cialiseerde inrichting als „De Hoog straat" behoefte zal blijven. Tot slot nemen wij uit het verslag en kele cijfers over. Het grootste aantal verpleegden kwam in 1965 uit de pro vincie Utrecht met 172 personen, het kleinste uit Zeeland met 4. Op 31 de cember waren er 208 personeelsleden in dienst, wat 94 pet. van de noodzakelijke bezetting is. Het aantal operaties is ge stegen van 239 in 1960 tot 379 in 1965. De afdeling „orthopedische werkplaats" leverde in het verslagjaar 2677 opdrach ten af. De afdeling vervoer gaf in 1965 aan 21 patiënten auto-rijles. Nadat de ze mensen samen 416 lessen gehad had den slaagden de meesten. Op de laatste bladzijde van het ver slag vindt men een overzicht van de Mytylschool. Deze telde op 31 decem ber 1965, 36 leerlingen; een meer dan het jaar daarvoor. In de loop van dat jaar slaagden 4 leerlingen voor een di ploma. OPHEUSDEN Een personenauto bestuurd door de heer A. uit Opheusden is gisteren nabij de Koningstraat te Op heusden van de dijk gereden. Een zwaar beladen steenwagen verleende de auto mobilist' niet genoeg doorgang. De be stuurder van de vrachtwagen is doorge reden. Waarschijnlijk heeft deze van het gebeurde niets vernomen. Het dochter tje van de heer A. werd bij het ongeval licht gewond. De oproep van Ouwehands Dieren park aan hen, die een stekje van de vij geboom wilden hebben, heeft niet min der dan een kleine tweeduizend lief hebbers opgeleverd. Dat er zoveel be langstelling voor zou bestaap had de heer Ouwehand niet durven dromen. Het gevolg is geweest, dat tuinbaas Wil- dekamp zijn veertig stekjes grotendeels heeft moeten verloten onder de aanvra gers. Enkele exemplaren gaan naar adressen die beschikken over verwarm de kassen. Men weet dan zeker, dat er vijgebomen met yruchten uit voort zul len komen. Degenen, die een stekje hebben geloot, krijgen het deze week over de post thuisgezonden. Er zit een beschrijving bij, zodat de gelukkigen kunnen lezen, wat zij moeten doen en moeten nalaten, om de stek te laten uit groeien tot een boom, waarvan straks verse vijgen kunnen worden geplukt. Enkele van de gelukkigen zijn: de heer Verzijl, St. Fransiscusweg 35, in Heer len; Jos van Kessel, in Roermond; de heer Oosterveen, Weegschaalstraat 74, in Enschede; de heer Van Weel, Spel- dermarkweg 22, in Hoenderloo; de heer H. Gijsberts, Van Hoogendorpstraat 49, in Den Helder; de heer Van Beelen, Tulpstraat 1, in Son (Brabant) en mej. Benzink, Van Haersmasingel 39, in het Friese Drachten. Dank zij een telefoontje van Frans du Mee krijgt Ouwehands Dierenpark een leeuw van drie en een halve maand ten geschenke uit West-Duitsland. De heer Du Mee kwam op het idee de heer Ouwehand te bellen, toen hij een televi sie-programma van de Süd-Deutsche Rundfunk zag, waarin allerlei dieren werden aangeboden, afkomstig uit een soort asiel, waarvoor men een behoor lijk onderdak vroeg. Onder deze dieren bevond zich een welp, genaamd „Rhe- na". De heer Ouwehand stelde zich on middellijk met de Süd-Deutsche Rund funk in verbinding en het resultaat is, dat de welp per vliegtuig wordt overge bracht naar Schiphol. Een cameraploeg van de Süd-Deutsche Rundfunk komt mee om het gehele transport op film vast te leggen, waarna het voor de TV in West-Duitsland zdl worden uitgezon den. Het transport zal over ongeveer an derhalve week plaats vinden. In Ouwehands Dierenpark zijn jonge stokstaartjes. Het is een zeldzaamheid wanneer deze dieren, afkomstig uit Zuid-Amerika, in gevangenschap jongen werpen. Het is een buitenkansje, want één exemplaar kost bij aankoop onge veer f 600,-. De dieren worden stok staartjes genoemd, omdat ze als het ware constant op hun staart leunen. In Zuid-Amerika worden ze als huisdieren gehouden, wanneer ze jong zijn. Op wat oudere leeftijd moet men ze wegdoen vanwege de lucht die ze verspreiden. De heer Ouwehand hoopt de Jongen in leven te kunnen houden. Hij was net be zig om een nieuw onderkomen voor de stokstaartenfamilie te bouwen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5