Na lange strijd behaalde RTTV pas 6-4 zege op Kr. en Vr. Teams van Panters in moeilijke uitwedstrijd anders dan andere Nederlands hockeyteam met 2-0 van Pakistan verloor Zeldenrust nam van Ons Hoekje leiding over Deelnemers aan w.k. schaatsen Biljartuitslagen in district Veenendaal A Promotie/degradatie in de WGKB Activiteiten bij Sportclub „Larsheim Dukla gaat weer in Frankrijk oefenen Nederlands trio leidt in Antwerpen Cassius Clay tegen Zora Folley Derde divisieclub in finale league-cup Tafeltennisteam naar Engeland Hans Yultink nog ongeslagen Kubala geen trainer meer bij FC Ziirich „Tweede keus" reed goede 5000 meter Tonny v. d. Linden stopt met voetballen Ard Schenk tweede in Larvik Goede tijden op baan in Moskou TAFELTENNISCOMPETITIE Volleybal constante kwaliteit Oldra-RTTV 2: 3-7 RTTV 3-Cap. 15-5 Biljartbond Wageningen e.o. Wie heeft er eigenlijk recht van spreken als het om werk gaat? Een gewaarschuwd mens stemt voor Overeenstemming Union Minière en Kongo op komst Pagina 9 WOENSDAG 8 FEBRUARI 1967 RH EN EN Het is weer een grote strijd voor RTTV geweest. Van de Brink, die de eerste weken nog niet kan meespelen, werd deze keer vervangen door VV. de Grootmulder uit het Se team. Deze speler kon, evenals Engelaar, slechts winnen van invaller Roelofs Dank zij het dubbelspel en de 3 overwinnin gen van v. Breenen werd het toch mog een 6i overwinning op KR en VR. Van Breenen startte (hoewel niet overtuigend) met een overwinning op Hartkoorn en wel met de cijfers 22/20 en 21/18. Daarna had Engelaar geen moeite met Roelofs, gezien de game- standen van 21/16 en 21/16. Invaller De Grootmeester, die tevens in het 3e team moest spelen, kon het vervolgens niet bolwerken tegen De Vries. Hij verloor in 2 games, 15/21 en 20/22, van deze speler. In het daarop volgende dubbelspel lukte het in de eer ste game niet zo best bij Engelaar en v. Breenen. Deze game ging dan ook verloren met 19/21. De 2e game gaf een heel ander beeld te zien. Hierin wa ren Engelaar en v. Breenen oppermach tig en ze wonnen dan ook met 21/8. In de derde lukte het aanvankelijk he lemaal niet. Er werd van tafelhelft ge wisseld bij een 3-10 stand, doch toen kwam dan toch nog het herstel. Het werd 1010 en zelfs 1110 waarna het even gelijkop ging. Tenslotte ging de game met 21/17 naar het Rhenense team, waardoor een mooie voorsprong (nl. 31) was opgebouwd. Engelaar kon het vervolgens niet bol werken tegen Hartkoorn. vooral in de le game niet. De cijfers waren 9/21 en 15/21 en daaruit bleek, dat hij niet in zijn beste vorm stak. RTTV vergroot te zijn voorsprong echter weer tot 42 door een overwinning van v. Breenen op De Vries. Toen na veel strijd ook De Grootmulder kon winnen van Roelofs en daarmee de stand op 5—2 bracht, leek de strijd beslist. Maar Kr. en Vr. dacht er anders over. De Vries gaf Engelaar geen enkele kans en won overtuigend met 8/21 en 14/21. De Grootmulder kon het ook niet klaarspelen tegen Hartkoorn, hoe wel hij pas na veel strijd capituleerde. De le game ging verloren met 15/21. maar De Grootmulder gaf het nog niet op en met felle smashes bracht hij de tweede game op zijn naam met 21/13. In de derde game kwam echter de te rugslag. Hartkoorn profiteerde hier goed van en won deze game gemakkelijk met 9/21, waardoor met de stand 54 toch nog de spanning teruggekeerd was. Doch niet lang, want v. Breenen had geen moeite invaller Roelofs naar een nederlaag te spelen met de cijfers 21/8 21/16. Deze week heeft het le team vrij en volgende week zaterdag moet het naar het Arnhemse Oldra. In de le halft van de competitie werd het een 37 over winning, doch daar nu met een inval ler gespeeld moet worden kan het wel eens op een gelijk spel uitdraaien. In deze wedstrijd was het 2e team oppermachtig, want de drie spelers won nen elk tweemall, waarbij ook vermeld dient te worden, dat C. Lieftink van Oldra'8 beste speler, Van Wolveren won. Ook het dubbelspel was voor RTTV. Dat vervolgens Van de Broek driemaal won was normaal, maar O. Meyer maak te met zijn drie overwinningen een heel goede beurt. Door deze overwinning staat het 2e team met het eerste op de gedeelde le plaats. De stand in de 1 klasse afdeling B 1 is nu als volgt: RTTV 2 3—5 RTTV 1 3—5 Oldr 1 2—2 Sc. Velp 1 2—0 Kr. en Vr. 2—0 Udo en De Grootmulder wonnen elk tweemaal in deze wedstrijd, evenals het dubbelspel. Dit team heeft nu al drie- verliespunten en als het nog in aanmer king wil komen voor een promotieplaats zal het uit een ander vaatje moeten tappen. SCHOT 2 RTTV 4 6I Dit team kon voor de 2e achtereen volgende keer niet tot winst komen. Ditmaal was het Schot 2, dat de 2 pun ten in de wacht sleepte. ST. CLIMAX 4 RTTV 5 6I Het vijfde team, bestaande uit de oudere spelers J. de Bode, J. Nieuwen- huis en K. van de Stelt, kon het ook niet bolwerken tegen de Scheepjeswol- mensen uit Veenendaal. SWIFT 2 RTTV 6 6I RTTV 6 kwam ook al niet verder dan een 6—4 nederlaag. J. v.d. Brink was de grote uitblinker met 3 overwinnin gen. B. Middel won eenmaal, terwijl H. van Nieuwamerongen het niet tot winst kon brengen. Toch worden de resulta ten en het spelpeil beter van dit jonge team. RTTV 7 SKF 1 1—9 Voor de enige overwinning zorgde mevr. T. Notermans. D. Lammers en R. Lammers konden geen partij tot winst brengen. Dit team kan nog niet erg op gna gkomen, gezien de drie ne derlagen tot nu toe. JUNIOREN Daar C. Huntelerslag ziek was, werd de junioren-wedstrijd uitgesteld. ADVERTENTIE Die ene week dat u niét meedeed had u geluk kunnen hebben. Doe elke week mee in de SPORTTOTO. VEENENDAAL De uitslagen van de vorige week gespeelde biljartwedstrij den in het district Veenendaal waren: Klasse Cl/2: LBV—Kunstmin 0—7; PommeransExcelsior 52; Hamsche BrugDriehoek 25; BW 2Sport- lust 2—5; Kunstmin 2—BW 7—0. Klasse CS: Hamsche Brug 2Cen trum 2—7;Rode Hert—BHS 0—9; De ZwaanKunstmin 3 72; Excelsior 3 Morgenster 72; DuurstedeExcelsior 2 7—2. Klasse C4-poule 1: Driehoek 3Duur stede 2 54; SVDM—Driehoek 2 7—2; Sportlust 2Taveerne 72; Excelsior 5 LBV 2, 90; Morgenster 2Excelsior 4, 2—7. Klasse C 4poule 2: Pommerans 2 Kunstmin 2, 27; BW 3-Hamsche Brug 3, 2—7. ADVERTENTIE caballero VEENENDAAL Morgenavond reeds komen de twee hoofdteams van Panters weer tussen de lijnen in zeer lastige uit wedstrijden. De dames treden donder dagavond aan in de sporthal te Amers foort tegen WA. Deze ploeg mag dan niet zo hoog genoteerd staan, de grote sporthal speelt de Panterteams altijd weer danig parten, hetgeen nu ook weer het geval kan zijn. Het leidende Pan ters 2-herenteam komt voor een nog moeilijker opgave te staan, want dit team gaat naar het Parochiehuis te Utrecht om strijd te leveren tegen de hoofdploeg van de Utrechtse studenten, USS 1. Destijds De dames speelden zich destijds naar een vrij eenvoudige overwinning op het Amersfoortse WA. In een grote sport hal spelen, kan veelal een handicap be tekenen voor een in een normale zaal trainende en spelende formatie. Maar de wedstrijd tegen GVC j.l. zaterdag, geeft ons de vrijheid tegen WA ondanks te verwachten moeilijkheden een Vee- nendaalse overwinning te voorspellen. Dit moet dan ook wel, want een neder laag in deze competitie tegen een outsi der betekent vrijwel uitschakeling voor de titel. Het meisjes-jeugdteam gaat het van avond in Utrecht reeds opnemen tegen de jeugd van Boni en hier verwachten we een zege voor de Panters-pupillen. De heren van Panters 2, nog steeds ongeslagen leider in de eerste klas, zul len ongetwijfeld morgenavond in het Pa rochiehuis tegen USS voor bijzonder hete vuren komen te staan. USS staat mo menteel weliswaar een tiental punten achter op Panters 2, maar het is zeker, dat de studenten het beste materiaal en de grootste vechtlust in de strijd zul len werpen om niet alleen gevestigde traditie te handhaven, maar voor dit maal de nog ongeslagen koploper een sportief beentje te lichten. Zonder al te veel pessimistische voorspellingen voor Panters te willen doen, zien we USS hiertoe in staat. Panters steekt in een voortreffelijke vorm. maar als het deze strijd onbeslist weet te beëindigen, is dat al een goed resultaat. Toneelspeler en TV-acteur Jules Croiset 25 STUKS f 1.50 - EEN LAURENS PRODUKT WAGENINGEN In de hoofdklasse van de Biljartbond Wageningen en Om streken heeft Zeldenrust de leiding over genomen van Ons Hoekje. Zeldenrust heeft dat klaargespeeld door van Ons Hoekje met de verrassende cijfers 62 te winnen. In de staart groep won hekke- sluiter DOS in eigen huis van het even eens slecht geklasseerde Ons Genoegen met 62. De uitslagen van de de vorige week in de Hoofdklasse gespeelde wedstrijden zijn; NationaalRijnstroom 44; Toren- zichtTerminus 44; Terminus 2-Groe- ne Laken, 44; ZeldenrustOns Hoekje, 62; DOSOns Genoegen, 62. De stand: Zeldenrust 12—6828; Ons Hoekje 136638; Terminus 13—60 44; Nationaal 125739; Groene Laken 135648; Rijnstroom 135648; To- renzicht 134755; ONA 124155; Terminus 2 133866; Ons Genoegen 12—35—59; DOS 13—34—70. In de overgangsklasse gaat Zeldenrust 2 nog steeds trots op kop en drukte zijn VEENENDAAL De afgelopen da gen zijn door verschillende lagere klas sen van de West Gelderse Kegelbond de laatste competitiewedstrjd gespeeld. Het Rhenense damesteam DKC promo veert naar de eerste klas. Uit de twee de klas heren promoveert Het Touwtje uit Voorthuizen. Uit de derde klas heren promoveert Paul Kruger uit Rhenen. De Rollers 2 uit Barneveld eindigde op de laatste plaats in de tweede klas en zal daarom in de volgende competitie in de derde klas uitkomen. Tot 22 februari zullen er geen kegelwed strijden meer plaats hebben. Op 22 en 23 februari worden in hotel „De Zwaan" in Scherpenzeel de A-kampioenschap pen van de West Gelderse Kegelbond gespeeld. sterkte vorige week nog eens uit door een 62 zege op naaste belager BVR. BVR. De volledige uitslagen: Rijnstroom 2DVJ, 44; Zeldenrust 2 BVR, 62; VogelenzangVOP, 44; ABCONA 2, 6—2; Ons HoekjeToren- zicht 2, 2—6. y De stand in de overgangsklasse: Zeldenrust 2, 13—84—20- BVR. 13— 74—30; VOP. 13—64—40; ABC, 13—61 —43; DVJ, 12—49—47; ONA 2, 13—47 56; Torenzicht2, 124650; Ons Hoekje 2, 133866; Vogelenzang, 12 36—60; Ons Genoegen 2, 123561; Rijnstroom, 133074. KARATSJI. Het Nederlandse hoekey-elftal heeft dinsdag in Karatsji bij een temperatuur van 3? graden Cel- cius de derde en laatste offh-iële test- match tegen Pakistan niet 2-6 verloren. Het was tevens de laatste wedstrijd van de reeks, die het elftal in drie weken in India en Pakistan heeft afgewerkt. Ruim 25.000 toeschouwers zagen voor de rust een gelijk opgaande strijd. Na de pauze was de Nederlandse ploeg ech ter niet meer in staat de Pakistani, die over een betere conditie beschikten, te weerstaan. De beide doelpunten, die na de rust werden gescoord, waren type rend voor de strijd. Verscheidene oran jemannen waren te vermoeid om tijdig van de aanval op de verdediging terug te schakelen. In het begin van de eerste helft wa ren er voor Frank Zweerts en Arie de Keyzer goede kansen om te scoren. In de zevende minuut kreeg de 23-jarige Zweerts een unieke kans om Nederland ADVERTENTIE Met een buitenkans kunt u t en zijn. Doe elke week mee in de SPORTTOTO. ff LEERSUM Vrijdag 7 april houdt „Larsheim" de voorjaars-dansavond in .Damlust'. Deze keer is er speciaal aan de jeugdigê leden gedacht en daarom de beat-band „The Clue" uit Doorn gear rangeerd. O De afdeling badminton is de kleinste afdeling van „Larsheim". Van da mes heeft men al verschillende aanvra gen gehad, maar helaas, moeten zij nog teleurgesteld worden. De zaal is op het ogenblik geen uur meer vrij. Enige he ren kan „Larsheim" nog wel gebruiken om zijn team te versterken. De badmin- ton-avond is donderdags vanaf 21.00 uur. ADVERTENTIE De Partij van de Arbeid is de partij van de werkgelegenheid. Dat weet iedereen. We hadden onze plannen klaar. Limburg was er al door, met het Noorden waren we bezig. Dat wist iedereen. Ook de KVP. Maar toen moest het kabinet zo nodig ge wipt worden, waarbij de PvdA (en Bogaers) aan de kant werden gezet. Kostbare maanden gingen verloren, waarin niets gebeurde. Nu ziet ook de overgangsregering in, dat maat regelen nodig zün. Maar als je wer kelijk wat wilt doen aan de werk gelegenheid, dan kun je niet om de haverklap een politieke crisis hebben. Dan heb je een echte regering nodig, die door kan werken. En dat is niet de regering waar Schmelzer en Toxo- peus op aansturen. Maar gelukkig heeft u op 15 februari ook nog wat te zeggen. DenUyl, een man om mee te werken. de leiding te geven. Hij kwam vrij voor het doel, maar de bal, die onder een te scherpe hoek werd afgevuurd, vloog rakelings voor het doel langs. Acht minuten later kwam de Bilthoven- se middenvoor weer in vrije positie na een strafcorner, maar zijn schot was te slecht gericht om gevaarlijk te kunnen zijn. Uit korte en lange hoekslagen de den zich nog enkele kansen voor, maar deze bleven alle onbenut. Na 20 minuten spelen echter begon nen de vermoeidheid en de hitte een woordje mee te spreken. De Pakistani gingen meer in de aanval en de Neder landers moesten zich terugtrekken in de verdediging. Vooral Theo Terlingen en Tippy de Lanoy lieten in die periode bij zonder sterk spel zien en zorgden voor verscheidene spectaculaire reddingen. Ook Jan Piet Fokker kon op de zachte re grasmat beter uit de voeten dan in de voorgaande wedstrijden. Sebo Eb- bens had een goede start, maar ook zijn tempo zakte na enkele tientallen minuten spelen af. In de zwak opgezette aanvallen zat geen lijn meer, zodat de kansen voor onze landgenoten alleen nog lagen in snelle en verrassende uit vallen. Enkele minuten na de hervatting gaf Niazi zijn ploeg, na een misverstand in de oranjedefensie, de leiding (1-0). De Nederlanders probeerden tevergeefs om de gelijkmaker te scoren. Het oran jeteam bleef echter doorvechten, ook toen na tien minuten Laeeq in combina tie met Niazi voor het mooiste doelpunt van de wedstrijd zorgde. Beiden flitsten door de Nederlandse defensie, waarbij de binnenspelers verzuimd hadden terug te Jcomen. Joost Boks kwam zijn doel uit in een vertwijfelde poging om te redden, maar hij werd schitterend om- PRAAG Dukla Praag zal voor het op 1 maart in Amsterdam Ajax ontmoet in de kwartfinales van het toernooi Om de Europese beker nog vier oefenwed strijden in Frankrijk spelen. De Tsje chen vertrekken vrijdag 10 februari vanuit Praag en zullen 22 februari Frankrijk weer verlaten. Dukla, dat zich momenteel in Praag bevindt, heeft onlangs een trip door Ita lië, Frankrijk en België gemaakt. Tij dens deze tournee zag trainer Bohumil Musil drie van zijn spelers blessures oplopen: doelman Ivo Viktor, verdedi ger Jiri Cadek en aanvaller Josef Ne- dorost. Bovendien hebben Josef Maso- pust en Ivan Mraz met griep te kam pen. ANTWERPEN. Het trio Peter Post, Fritz Pfenninger en Jan Janssen heeft de leiding in de zesdaagse van Antwer pen, op de voet gevolgd door Simpson, Severeyns en Proost. Het Nederlandse koppel Renee Pijnen-Ger Bongers had dinsdagavond met nog een ronde voor sprong de leiding in de Zesdaagse van de Toekomst. De stand was dinsdagavond: 1. Post- Pfenninger-Janssen Ned./Zwits Ned.), 646 pnt.; 2. Simpson-Severeyns- Proost (G.-B./Belg.), 646 pnt.; 3. Sercu- Merckx-Bugdahl (Belg.Dld.), 492 pnt.; 4. Kemper-Oldenburg-Karstens (Did./ Ned.), 356 pnt. Op een ronde: 5. De- loof-Eugen-Motta (Belg./Den./It.), 333 pnt. De overige koppels hadden vijf of meer ronden achterstand. speeld (2-0). De Nederlanders gingen door met de moed der wanhoop. Veel vertrouwen om de stand in evenwicht te brengen hadden zij echter allang niet meer. Onder de toeschouwers bevond zich de voorzitter van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond, mr. H. E. A. M. van Zinnicq Bergmann, die op zaken reis door Arabië even was overgewipt om de laatste wedstrijd van het Neder landse elftal in Pakistan bij te kunnen wonen. HOUSTON TEXAS Cassius (Mo hammed Ali) Clay, na zijn overwinning op Ernie Terrell officieel alleenheerser in het rijk der zwaargewichten, zal hoogstwaarschijnlijk in zijn volgende ge vecht uitkomen tegen nummer twee van de wereldranglijst, Zora Folley. Dat deelde na afloop van het gevecht in Houston zijn Moslem-manager, Herbert Mohammed, zoon van de moslemleider, mede. Naast Folley staat nog een aantal zwaargewichten te dringen om een ge vecht met Clay, zoals Thad Spencer, George Chuvalo en Floyd Patterson. Intussen regeert Cassius Clay als de koning der zwaargewichten, nu hij maandagavond het gezicht van Terrell tot een nogal bloederig masker sloeg. Dr. Bass, persoonlijk lijfarts van Ter rell, zei dat zijn pupil een bloeduitstor ting in het linkeroog had en dat deze door een oogspecialist zal worden on derzocht. Terrell, die na afloop onder steund de kleedkamer bereikte, zei dat in de derde ronde Clay hem met zijn gezicht in de touwen had gedrukt, waar door zijn oog in aanraking kwam met het touw, waardoor hij veel van zijn ge zichtsvermogen had verloren. Terrell's manager, George Hamid, was van mening, dat een revanche op zijn plaats was, maar niet binnen al te korte tijd. „Over een jaar komen wij terug en dan zullen wij eens zien." LONDEN. Queens Park Rangers, leider van de derde divisie in de En gelse voetbal-league, heeft zich dinsdag avond geplaatst voor de finale van de strijd om de Engelse league-cup. De Londense club zegevierde in de tweede wedstrijd van de halve finale met 3-1 over de tweede-divisieclub Birmingham City. De eerste ontmoeting leverde eveneens een overwinning (4-1) voor de Rangers op. In de finale op 4 maart komen de Rangers in het Wembley-stadion te Lon den uit tegen West Ham United of West Bromwich Albion, beide eerste-divisie clubs. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van het Engelse bekervoet bal, dat een derde-divisieclub zich voor de eindstrijd heeft geplaatst. Den Haag De Nederlandse Tafel tennis Bond heeft voor de internationale kampioenschappen van Engeland, die van 1 t.m. 4 maart In Brighton worden gehouden, drie vertegenwoordigers aan gewezen. Het zijn Ria Bogmans en An- nemarie Wijnands, die in het enkelspel en de landenwedstrjjd zullen uitkomen, terwijl Frans Schoofs in het heren-en kelspel speelt. 400 9 44.44 96 185 9 20,55 175 400 6 66,66 282 181 6 30,16 98 400 10 40,— 104 109 10 10,9 29 400 8 50,— 115 305 8 38,12 121 400 4 100,— 399 197 4 49,25 112 400 6 66,66 291 16 6 2,66 8 400 5 80,— 206 49 5 9,8 22 400 1 400,— 400 4 1 4,— 4 CAIRO De Fransman Jean Marty heeft gisteren in Cairo het wereldrecord partijgemiddelde gebroken toen hij de Japanner Ogata versloeg in een partij, die hij in één beurt uitmaakte. In de 38e wereldkampioenschap kader 47/2 bleef Hans Vultink ook op de tweede dag onge slagen. Hij zegevierde achtereenvolgens over de Westduitser Siegfried Spielmann en de Argentijn Berardi. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen luidden: Vultink (Ned.) Berardi (Arg.) Schrauwen (België) Mustafa Diab (Eg.) Vervest (België) Khalil Diab (Eg.) Vultink Spielmann (Duitsl.) Marty (Frankrijk) Galvez (Spanje) Vervest Mustafa Diab Schrauwen Khalil Diab Marty Ogata (Japan) ZURICH. Laslzo Kubala, trainer van de Zwitserse voetbalclub FC Zu rich, heeft dinsdag zijn contract met de ze vereniging opgezegd. Kubala, die ve le maanden in het Spaanse nationale elf tal uitkwam, is reeds vertrokken naar Barcelona. De plaats van Kubala, sinds augustus 1966 in dienst van Zürich wordt voorlopig ingenomen door de Zwitserse international René Brodmann. BRANDBU In het Noorse plaatsje Brandbu zijn dinsdag internationale schaatswedstrijden gehouden. Van de vier Nederlandse rijders, die aan de wedstrijden deelnamen, reed Arie Briks uit St. Maarten de beste 500 meter. H(j liet een tijd van 43.7 sec voor zich note ren en bezette daarmee de 17e plaats. Winnaar op deze afstand werd de Ame rikaan Tom Gray in een tijd van 40.8 De Japanner Keiichi Suzujü legde met 41.2 sec beslag op de tweede plaats, terwijl de Noor Ivar Eriksen in 41.4 sec. als derde eindigde. De uitslagen van de 500 meter luiden: 1. Tom Gray (V.S.) 40.8; 2. Keüchi Suzuki (Japan) 41.2; 3. Ivar Eriksen (Noorw.) 41.4; 4. Johan Lindh (Noorw.) 41.9; 5. Roger Capan (V.S.) 42.1; 5. Ole Herman Aamodt (Noorw.) 42.1; 6. ex aequo. Age Dahlby (Noorw.) en Arne Lier (Noorw.) 42.3; 17 Arie Eriks (Ne derland) 43.7; 23. Joop van den Berg (Ned.) 44.7; 24. Piet Mefler (Ned.) 44.9; 26. Wim Beukers (Ned.) 45.6 De Nederlanders, die ook op de 5.000 m uitkwamen, lieten goede tijden voor zich noteren op deze afstand. Wim Beu kers bezette achter de Noor Hallvard Smörgrav de tweede plaats in een tijd van 7.56.3 en Arie Eriks bracht 7.59.2 voor zich op de klokken, wat hem een vierde plaats opleverde. Joop van den Berg en Piet Meijer eindigden als zeven de en tiende in respectievelijk 8.05.5 en 8.08.2. In het algemene klassement werd Arie Eriks vijfde met 91.620 pun ten en Wim Beukers tiende met 93.210 punten. Winnaar werd de Noor Hallvard Smörgrav die op de 500 m en 5.000 m respectievelijk 42.4 en 7.54.2 voor zich liet afdrukken met 89.820 punten. De eerste plaats op de 1500 m werd gedeeld door de Noren Dag Nordskog en Wil ly Holmedal in 2.10.0. In het algemeen klassement over 500 en 1500 m bezet te de Noor Ivar Eriksen, 500 m in 41.4 en 1500 m in 2.10 de eerste plaats. DEIN HAAG West Duitsland zal ln de wedstrijden om de wereldtitel, die za terdag en zondag a.s. in Oslo worden gehouden, met drie rijders vertegenwoor digd z(jn. Het zijn Gerd Zimmermann, Erhard Keiler en Günther Traub. De No ren komen met Fred Anton Maiert In- gar Bollerud, Svein Erik Stiansen,' Per Willy Güttormsen en Magne Thomassen aan de start. De ploegen van de overigs deelnemende landen zien er als volgt uit: Rusland: Valeri Kaplan; Eduard Ma- tusevitsj, Ants Antsson en Stanislar Seljanin. Zweden: Jonny Nilsson, Jonny Höglin en Arjan Sandler. Finland: Rauli Helen en Jouko Launo- nen. Frankrijk: Raymond Fonvieille en Mi chel Duchet. Japan: Keiichi Suzuki en Tadao Is- hiata. Oost-Duitsland: Bern Pruzovski en Reiner Kleer. Italië: Renato de Riva. Gr. Brittannië: John Tipper. Oostenrijk: Hermann Strutz. Verenigde Staten: Tom Gray en Wayne la Bombarde. Zwitser land: Rudi Uster en Hans Rudi Widmer. DEN HAAG De 34-jarige ex-interna tional Tonny van der Linden heeft het bestuur van de stichting DOS laten weten zijn voetbal loopbaan te willen beëindigen. Hij acht zich niet langer fysiek in staat een wedstrijd te spelen. Van der Linden is daarvoor dit seizoen reeds enkele ke ren onder medische behandeling geweest. Van der Linden is tot zijn besluit ge komen na de afgelopen zaterdag gespeel de wedstrijd MVVDOS. Na de strijd te Maastricht voelde hij zich niet fit. Hij meende, dat het van voorbijgaande aard was, maar acht het tenslotte tegenover zijn gezin en zaak te Utrecht niet langer verantwoord door te spelen. Tonny van der Linden, een uiterst be gaafde technische speler, kwam 24 keer uit in het Nederlands elftal en bracht als international 17 doelpunten op zijn naam. Hij debuteerde 31 januari 1957 te Madrid in de wedstrijd SpanjeNederland (5-1). Zijn laatste wedstrijd was Luxemburg Nederland (1-1) op 11 september 1963 te Amsterdam voor de Europa Cup voor landenteams. Een onvergetelijke wedstrijd speelde hij op 3 april 1960 te Amsterdam tegen Bul garije. Nederland won met 4-2 door drie prachtige doelpunten van de aanvalslei der van DOS, die in zijn gloriedagen een wanhoop kon zijn voor verdedigingen van de tegenpartij. Tonny van der Linden was bovendien altijd een uitermate spor tieve voetballer. LARVIK Ard Schenk is tijdens in ternationale schaatswedstrijden op de 500 m en 3.000 m in de Noorse plaate Larvik als tweede geëindigd achter de Noor Svein Erik Stiansen. Op de 500 m bezette Schenk in. een tijd van 42.5 de derde plaats. Stiansen won deze afstand in 41.6. Op de 3000 m zegevierde Schenk in 4.27.5 voor de Noor, die met bijna drie seconden verschil als tweede eindig de. Rudi Liebrechts plaatste zich op bei de afstanden respectievelijk als vijfde en vierde. De resultaten waren: 500 m: 1. Svein-Erik Stiansen (Noorw.) 41.6; 2. Björn Tveter (Noorw.) 41.8; 3 ex aequo: Ard Schenk (Ned.), en Roar Groenvold (Noorw.) 42,5; 5. Rudi Lie brechts (Ned.) 43,5; 6. Fred Anton Maier (Noorw.) 43,7; 8. Per Willy Güt tormsen (Noorw.) 43.8. 3.00 m: 1. Ard Schenk 4.27.5 (nieuw baanre cord); 2. Svein-Erik Stiansen 4.30.4; 3. Fred Anton Maier 4.31.5; 4. ex aequo: Björn Tveter en Rudi Liebrechts, 4.33.0; 6. Per Willy Güttormsen 4.35.9; 7. Stanislav Seljanin (Rusl.) 4.36.6; 8. Alexander Tsjekuljajev 4.37.0; 9. Roar Groenvold 4.43.0. Klassement: 1. Svein-Erik Stiansen 86.667 pnt; 2. Ard Schenk 87.083 pnt; 3. Björn Tveter 87.300; 4. Fred Anton Maier 88.950; 5. Rudi Liebrechts 89.000. MOSKOU. Op de Moskouse Ijs baan» waar na het wereldkampioen schap in Oslo een vijflandenwedstrijd tussen Rusland, Noorwegen, Nederland, Zweden en Finland wordt gehouden, zijn dinsdag goede tijden gemaakt. De Mos kouse student Vladimir Lavrusjkin, die in maart 22 jaar wordt, liet op de 10.000 m een tijd van 16 min. 6 sec. voor zich afdrukken. Dit betekende een verbete ring van het baanrecord van de Noor Fred Anton Maier met 14,2 sec. Op de 1500 m werd de snelste tijd gemaakt door de 26-jarige docent Oleg Samoilov, die 2 min. 11 sec. voor zich liet note ren. Lavrusjkin reed de 1500 m in 2.12.6. Op de vier afstanden kwam hij tot een puntentotaal van 184.640, waar mee hij het baanrecord, dat met 185.815 punten op naam van de ex-wereldkam pioen Viktor Kositsjkin stond, verbeter de. KINSHASA (Kongo) Radio Kinsha sa deelde gisteren mee dat een rege ling in de crisis over de mijnen van de Union Minière de Haut Katanga van daag of morgen" kan worden tegemoet gezien. Na aankomst van vier Belgen die de „Belgische regering vertegenwoordi gen" werden besprekingen gevoerd met de president van de Nationale Bank, Albert Ndele en de directeur van de „Generale Congolaise des Mineraise" (Gecomin), Jean Babtiste Kiowe. Onder de behandelde onderwerpen waren de produktie van minerale grond stoffen met inbegrip van salariskwes ties voor de technische staf, de uitvoer van koper en de desbetreffende afzet en bewerking. Sinds 23 december is uit de Kongo geen koper meer geëxporteerd, waar door de inkomsten van het land sterk rijn teruggelopen.

De Vallei | 1967 | | pagina 9