Strijd om wereldkampioenschap schaatsen wordt puur Nederlandse aangelegenheid Beste kansen voor Verkerk, maar.... Schenk is in vorm Centrale training Nederlands elftal gisteren hervat Ook dit jaar weer Veteranen- en Vriendschapstoernooi Veldslag na duel Napoli-Burnley Strijd om persoonlijke damtitel in volle gang Yultink leed tegen Galvez nederlaag Russische ploeg voor Deventer Nederlanders naar W.K.-cyclo-cross Griffith verdedigt 17 april wereldtitel Eef Dolman maakt debuut als prof Hockeyploeg uit Azië teruggekeerd Dukla Praag bereidt zich goed voor Competitiestanden district West Eerste van damclub YDC had alle moeite met reserves Trio Post blijft op kop in Antwerpen Onvoorziene omstandigheden voorbehouden De anderen Van der WERFF HUBRECHT WISSELMARKT Veteranencommissie en Comité Chronisch Zieken maakten plannen ie In principe Afwijking Kampioenschap district West „Robeco"" verhoogt contant dividend Europa Cup III Dammen Pagina 11 DONDERDAG 9 FEBRUARI 1967 OSLO In het officiële programma van de wereldkam pioenschappen schaatsen, die zaterdag en zondag in het Bisletstadion te Oslo worden gehouden, wordt gewag ge maakt van de invastie van 6.000 Nederlandse schaatsfans. „Nieuw is dit jaar", zo schrijft de secretaris van de orga nisatiecommissie, Olaf Poulsen, „het grote aantal schaats liefhebbers uit Nederland, dat onze stad komt bezoeken". Hij had er graag achter willen zetten: „om teleurgesteld naar huis te gaan". Want Olaf Poulsen evenals alle andere Noren, die iets met dit wereldkampioenschap 1967 te maken hebben, weet. dat het zondagavond een Neder lands feest wordt in Oslo, als er tenminste geen onvoor ziene dingen gebeuren. Een Nederlands feest, gedragen door duizenden schaatsfans, die dan al geen keel meer over hebben en de laatste kronen zullen uitgeven, om hun dorst te laven, alvorens ze in de vliegtuigen, bussen en bo ten stappen op weg naar huis. Nog nooit sinds Hjalmar Andersen heeft een tweetal schaatsenrijders zo hoog boven de anderen getroond als nu. Kees Verkerk reeds Europees kampioen 1967 verdedigt zijn wereldtitel, vorig jaar in Gotenburg behaald. Wie herinnert zich niet de dolgelukkige Nederlandse jon gens rond coach Anton Huiskes? Wie zag niet de van vreugde huilende Kees, met de armen van Ard Schenk om zijn schouders Wie voelde niet zijn hart sneller slaan bij dat „Wilhelmus" in het Ullevistadion, met Kees op de hoogste trede en Ard pal daarnaast 1: Kees, 2: Ard. De lijn, die in de ijshel van Lahti even werd onderbroken door de val van Ard Schenk op de 500 meter, zal in Oslo worden doorgetrokken. Wie twyfelt aan dit optimisme, kan te biecht gaan bij de Noorse, Zweedse en Russische verslaggevers. Wie twijfelt kan de woorden horen van Sverre Farstadt, van Hjalmar Andersen himself, van de Russische coach Boris Stenin. Zij allen spreken van een Nederlands overwicht dat dit jaar nog niet is te doorbreken. Russen bezig zijn aan een opbouw, die gebaseerd is op de indrukken, die Stenin in Nederland heeft opgedaan. De Russen zullen terugkomen. Met nieuw materiaal, met nieuwe sterren. Als Matusevitsj en Antsson naar de vergetelheid zjjn terug geduwd, als Kaplan misschien het laatste bruggehoofd is tussen de oude en nieu we generatie, dan Nederlanders, pas dan op uw saeck. Dat zijn zorgen voor de toekomst. Zorgen, die nu in Oslo nog niet aan de orde zijn. Zorgen echter, waaraan niet mag worden voorbijgegaan. Omdat die toekomst wel eens heel dichtbij kon zjjn De Russen zullen, zelfs met Kaplan in topvorm, echter niet kunnen tornen aan de hegemonie van het Nederlandse duo Verkerk-Schenk. Men zal het proberen, oh zeker. Zelfs het beste paard kan struikelen en voor een schaatsenrijder ligt er tussen roem en falen slechts één foutslag op die 500 meter. „We houden allemaal ons hart vast", zei Kees Verkerk in Lahti nog. En Ard viel Ard Schenk die teruggekeerd in Noorwegen getoond heeft, dat die val hem mentaal niets gedaan heeft. Die daar in Toensberg prestaties heeft ver wezenlijkt, die de Noorse pers-daar-aan- wezig heeft doen schrijven over een Ne derlandse tweestrijd om de wereldtitel, die in Bislet zijn weerga nog niet ge kend heeft. „Slechts Ard en Kees tellen", schrijft Sverre Farstadt, die nog steeds gelooft, dat Kees de beste kansen heeft. Al die anderen zullen strijden om de derde en volgende plaatsen. En tot de kansheb bers op die klasseringen telt Farstadt ook de overige leden van de Nederland se ploeg Bij het Nederlandse vijftal zal men de jeugdige Frits Bartling niet aantref fen. Hij is vervangen voor Jorrit Jor- ritzma, die snel gestegen is in vorm en Peter Nottet wel eens zou kunnen bero ven van het predikaat „derde Neder- landèr". Velen hadden liever Rudi Liebrechts uit de ploeg gelaten en met het oog op de toekomst zou dat wel verstandig zijn geweest. Bartling heeft alles nog vóór zich. Rudi is bezig aan de nadagen van zijn loopbaan, Frits Bartling kan door zijn uitstekende sprint serieus gaan meetellen, als hij zijn 5000 en 10.000 me ter verbetert. Rudi kan alleen nog maar terugzakken, omdat hij zijn top gehad heeft. Daarom zou de keuze van Bartling een rechtvaardige geweest zijn. Aan de andere kant is het zeker, dat Liebrechts dank zij zijn nog steeds goede 5.000 me ter, zeker is van een plaats bij de laat ste zestien, hetgeen van Bartling niet ge zegd kan worden. In Lahti was het met de Amsterdam mer handje-op-zijn-kantje. Hij ging als achtste in het algemeen klassement na drie afstanden nog juist over. Maar Pe ter Nottet heeft op de 1500 meter lang zamer moeten rijden, om Bartling niet van die plaats te verdrijven.... Liebrechts kan het zelfs met een mee vallertje op de 1500 meter brengen tot een plaats bij de laatste 12, die hij ze ker bereikt, als zijn sprint een beetje behoorlijk is. Met het oog op de volgende wereld kampioenschappen is het een dringende vereiste, dat drie Nederlanders bij de beste 12 eindigen. Daarop is met Ard, Kees en Peter Nottet natuurlijk alle kans. Maar kijk nu eens naar Lahti: één val en weg is de zekerheid. Daarom is het te begrijpen, dat dit maal Rudi Liebrechts nog voorgaat. Ru di Liebrechts, die „Ik ga van de zo mer natuurlijk weer wielrennen" toch echt wel de conditietraining van den beginne af moet meemaken, wil hij nog een jaartje kunnen bijtekenen in de kernploeg. De lijst van deelnemers aan dit we reldkampioenschap bevat naast de ge bruikelijke Europese topjongens ook nog een stel namen uit Canada good-old Paul Enock, die door zijn goede 5.000 mater misschien zal kunnen doordrin gen tot de laatste 16 China, Noord- Korea, Japan enMongolië. Het is niet aan te nemen, dat uit de ze landen een schaatscrack naar voren is gekomen in 't afgelopen jaar, die wer kelijk all-round is. Zeker, op de sprint zullen Japanners en Chinezen een eer ste rol spelen en misschien dit eerste nummer wel gaan winnen ook, al moet men ook de Amerikaan Tom Gray in de gaten houden. Als hij tenminste komt Maar hoe ver zullen deze sprinters terugvallen op de 5.000 meter? Eropees. Nee, het wordt een strijd tussen de Europese top. En bovenaan die top tro nen Ard Schenk en Kees Verkerk. Het Nederlandse schaatslegioen, dat zaterdagmorgen bezit zal nemen van Oslo, kan gerust wezen. Men kan zich de kelen schor schreeuwen. Men kan de vanen omhoog steken en de cognac- flessen tot de bodem legen om de Noor se kou te bestrijden en nieuwe impulsen op te doen voor nog meer enthousiasme. Er zal gejuicht kunnen worden voor K e e s s i e en het „hup Ar d" zal duizendvoudig weerklinken als onze cracks in de baan zijn. Wie de sterkste is? Na Lahti twijfelt niemand meer aan een wereldtitel voor Kees. Maar na Toensberg, al werd daar de 10.000 meter niet gereden?Een ding is zeker, de snel gestegen vorm van Ard Schenk heeft beide Nederland se topschaatsers weer dicht bij elkaar CAIRO. Op de derde dag van het biljarttoernooi om het wereldkampioen schap anker kader 47/2 heeft Hans Vultink zijn eerste nederlaag moeten incasseren. Onze landgenoot verloor van de Spanjaard José Galvez, die de partij in veertien beurten uitmaakte. Verder won Marty in 5 beurten van Spielmann, Schrauwen in 10 beurten van Ogata en Berardi Vervest. Galvez Spanje Vultink (Nederl.) Schrauwen (Belg.) Ogata (Japan) Berardi (Argent.) Vervest (Belg.) Marty (Frankrijk) Spielmann (W.-Dl.) Vervest Ogata (Belg.) in zes beurten van 400 14 28.57 169 112 14 8 44 400 10 40 121 181 10 18.1 57 400 6 66.66 289 340 6 56.66 150 400 5 80 193 183 5 36.60 51 400 8 50 113 218 8 27.25 44 400 6 66.66 174 104 6 17.33 73 400 11 30.77 116 156 11 14.11 31 400 7 57.14 124 105 7 15 59 Schrauwen Berardi Spielmann Mustafa Diab (Eg.) 156 Galvez Khalil Diab (Eg.) De Fransman Jean Marty heeft de leiding in het klassement met acht matchpunten en een algemeen gemid delde van 94.11. Schrauwen staat met een zelfde puntenaantal op de tweede plaats. Vultink is derde met 6 match- punten en een algemeen gemiddelde van 33.64. ZEIST Bondscoach Georg Kessler heeft woensdagmiddag in het sportcen trum van de KNVB in Zeist de kandi daten voor het Nederlands elftal, dat in de komende maanden voor enkele belangrijke wedstrijden staat, voor de eerste maal in het nieuwe Jaar onder handen genomen. Kessler, die het afge lopen weekeinde een groep van veertien spelers had geselecteerd, kon niet over al zijn mensen beschikken. De Ajacie- den Piet Keizer en Sjaak Swart, overi gens wel aanwezig, kampten beiden met blessures, terwijl de PSV-er Willy van der Kuylen wegens militaire dienst ontbrak. Het is de bedoeling, dat de bonds coach zijn selectie, die ongetwijfeld nog uitbreiding zal ondergaan. volgende week woensdag nog een keer bijeen laat komen. Aangezien door de Europa- Cup-wedstrijden van AJax op 1 en 8 maart verscheidene spelers toch niet naar Zeist zouden kunnen komen heeft Kessler besloten de Nederlands elftal kandidaten komende woensdag een he le dag onder handen te nemen en dan half maart verder te gaan met de voorbereiding op de drie interlandwed strijden, die in april en mei op het programma staan. De belangrijkste daarvan zijn de uitwedstrijden tegen Oost-Duitsland (Leipzig, 5 april) en Hongarije (Boedapest, 10 mei) voor 't toernooi om de Europese beker voor landenteams. Op zondag 16 april speelt het Nederlands elftal in Antwerpen de jaarlijkse wedstrijd tegen België. Na een bespreking van ruim een half uur heeft Kessler zijn kandidaten op een van de velden van het sportcen trum, waar het verblijf door een mie zerige regen bepaald niet aangenaam was, ruim een uur stevig bezig gehou den met conditie- en baloefeningen, waarna het traditionele onderlinge par tijtje volgde. Tonny van Leeuwen, de enige keeper, die tot nu toe geselecteerd is, kreeg van de bondscoach, toen de anderen al de kleedkamers mochten opzoeken, een extra „behandeling". gebracht. Maar hoe het ook zij, een Nederlands triomf staat voor de deur in Oslo. Kees en Ard zullen beiden op het erepodium verschijnen. Wie het hoogste staat We weten het echt niet. Een voorspelling over de volgorde durven we nu niet meer te geven DEN HAAG De 32-jarige Valentina Stenina en de 27-jarige Lidia Skoblikova zijn de grote troeven van de Russische damesploeg, die woensdag vanuit Mos kou vertrokken is om deel te nemen aan het wereldkampioenschap schaatsen dat op 18 en 19 februari in Deventer wordt gehouden. Het Russische team reist via Noorwegen, waar de dames aan enkele oefenwedstrijden zullen deel nemen. De ploeg bestaat uit Valentina Stenina (Sverdlovsk), Lidia Skoblikova (Cheljabinsk), Lasma Kauniste (Riga) irina Jegorova (Ivanova), Galina Neve- dova (Moskou) en Ann Sablina (Chel jabinsk). Dit zestal heeft tot taak de bijna twin tig jaar bestaande Russische hegemo nie bij het damesschaatsen te handha ven. Sinds 1948 veroverden de Russin nen alle titels, met uitzondering van die van 1951, toen de Finse Eevi Hutteun- nen de hoogste eer voor zich opeiste. Valentina Stenina, echtgenote van oud-wereldkampioen Boris Stenin, is het meest ervaren lid van de ploeg. Zij werd drie maal wereldkampioene: in 1960, '61 en '66. Lidia Skoblikova was onge naakbaar in de jaren 1963 en '64. Zij veroverde in totaal zes Olympische gou den medailles. Na de geboorte van een dochtertje werkte zij dit seizoen aan een come back, waarbij zij een wereldre cord verbeterde en twee afstanden won bij de voor-Olympische wed strijden in Grenoble. Tijdens de nationa le Russische kampioenschappen werd zij echter door Stenina van de eerste plaats verdrongen. De overige ploegle den genieten minder bekendheid. Irina Jegorova won in Innsbruck een zilveren medaille, Lasma Kauniste is een opko mende ster. Bij het nationaal kampioen schap legde zij beslag op de derde plaats achter Stenina en Skoblikova. Lydia Skoblikova: Russische troef. ZURICH Zes Nederlanders zullen deelnemen aan het wereldkampioen schap cyclo-cross, dat op 19 februari in Zürich wordt gehouden. Bij de profs starten de Nederlandse kampioen Huub Harings en Bart Zoet. Jan Heesbeen, Chris Looyen, Cor Rutgers en Cor van der Hulst komen uit bij amateurs. De bezetting van het 18de wereldkampioen schap is zeer sterk met 84 rijders uit 15 landen. Tot voor enkele jaren namen slechts ongeveer 40 renners aan een der gelijk evenement deel. Tot de favorieten behoren titelhouder Eric de Vlaeminck, en de oud-kampioenen Rolf Wolfshohl en Renato Longo. NEW YORK De Amerikaanse bok ser Emile Griffith zal maandag 17 april in de Madison Square Garden te New Y.rk zijn wereldtitel in het middenge wicht verdedigen tegen de Italiaanse uitdager Nino Benvenuti. Griffith, die de titel verleden jaar april op de Nigeriaan Dick Tiger ver overde, heeft deze reeds tweemaal met succes verdedigd tegen zijn landgenoot Joe Archer. Van de 52 gevechten, die Griffith bokste, verloor hij er zeven. Benvenuti behaalde in zeventig gevech ten, negenenzestig maal de overwinnig en verloor eenmaal. MILAAN Amateur wereldkampioen wielrennen Eef Dolman zal zijn debuut als prof maken in de internationale wie lerweek van Sardinië, de op 26 februa ri begint. Dolman neemt deel aan de Sassari- Cagliari-ren en de Tour van Sardinië als lid van de zes man sterke Televi- zierploeg. Andere leden van de ploeg zijn Gerben Karstens, Henk Nijdam, Joost van der Vleuten, Huub Zilver berg en Bart Zoet. De Sassari-Cagliari-ren wordt verre den op zondag 26 februari. De Tour van Sardinië begint de volgende dag en duurt tot 5 maart. Postbus 3446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222055 Beurso ver zicht no. 418 WAT. GROWDBFZIT ROTTERDAM In de gisteren ge houden vergadering van de raad van commissarissen van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. (Robeco) Is besloten aan de op 30 maart bijeen te roepen algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het dividend over 1966 te verhogen tot f 9,60 per aan deel (1965 f9,25). De netto-winst is in 1966 gestegen van f 77,97 min. (1965) tot f 82,22 min. Per ultimo 1966 stonden 8.601.800 aandelen Robeco uit, tegen 8.392.000 het jaar daarvoor. Het jaarverslag over 1966 zal op 15 maart verschijnen. (In 1965 werd behal ve f 9,25 per aandeel nog een dividend in aandelen uit de agio-reserve uitge keerd van 2% pet.). AMSTERDAM, woensdag Londen 10.08%—10.09%; New York 3.60H— 3.61 AMontreal 3.33%—3.34; Parijs 73.06—73.11; Brussel 7.26%—7.26%; Frankfort 90.84%—90.89%; Stockholm 69.86—69.91; Zürich 83.23—83.28; Mi laan 57.71%57.76%; Kopenhagen 52.15%—52.20%; Oelo 50.43%—50.48% Wenen 13.94%13.95%; Lissabon 12.57%—12.59%. SCHIPHOL Uitermate tevreden, al zijn er van de zeer zware 11 - wed strijden slechts 2 gewonnen, is woens dagochtend de ederlandse hockeyploeg met coach Piet Bromberg op Schiphol teruggekeerd van de tournee van 3 weken door India en Pakistan. Tegen India werd eerst in twee testwedstrij den, die als officiële landenontmoetin- gen mogen worden beschouwd, - met 0-0 gelijk gespeeld. Daarna volgden in Pakistan 3 testwedstrijden met een 1-1 gelijk spel en twee verloren matches (3-1 en 2-0), alsmede 6 ontmoetingen met Pakistaanse districtsploegen, waar in telkens ettelijke internationals ston den opgesteld. Van die 6 zone-wedstrij den verloren onze landgenoten er geen enkele. Zij wonnen er twee en speel den er vier gelijk. „Men moet daarbij niet vergeten, dat aan de conditie van onze spelers grote eisen werden gesteld. Zij moesten voortdurend vermoeiende reizen ma ken, zij aten vreemd voedsel en zij speelden in een hitte, die de Pakistani normaal vinden, maar die Nederlan ders nauwelijks kunnen verdragen", al dus bondsdirecteur P. J. Duinker, die de reis meemaakte. Hij meende, dat de trip zeer vermoeiend, maar bijzon der leerzaam is geweest en was trots op de behaalde resultaten. „Telkens zijn onze jongens in het veld gekomen tegen nieuwe tegenstanders, die fris konden aantreden en die fel belust waren om het elftal te overwin nen, dat thuis in Amstelveen zowel In dia als Pakistan heeft geslagen. Bovendien heeft onze ploeg nog ge sukkeld met een vijftal spelers, dat maagklachten had en ziek was ge weest". Het Nederlands elftal heeft in april twee landenwedstrijden voor de boeg en wel tegen België en Duitsland. Bei de ontmoetingen worden in Amstelveen gespeeld. - In oktober staat het grote FIH-lan- den-toernooi in Londen op het program ma, dat van belang is voor de komen de Olympische Spelen. Nooit tevoren heeft een Nederlandse ploeg voor zo'n zware opgave gestaan. Gedurende vier opeenvolgende dagen zal ons elftal zon der adempauze vier wedstrijden moeten spelen tegen alle vier finalisten van het Olympisch toernooi in Tokio, t.w. ach tereenvolgens Spanje, Australië, Pakis tan en India. VEENENDAAL Deze week zijn de Veenendaalse Veteranencommissie, be staande uit de heren A. Blankespoor, C.G. van Hall en B. van de Heuvel, en het Comité Chronische Zieken, bestaan de uit de heren A. Middelhoven, J. Slot boom en J. Hardeveld, in vergadering bijeen geweest. De Veteranencommissie en het Comi té Chronische Zieken hebben evenals verleden jaar, ook voor '67 een aantal plannen op tafel gebracht, hoewel op dit moment alles nog „inprincipe" is. De plannen van Veteranencommissie en Comité Chronische Zieken zijn nog officieus, omdat de betreffende voetbal verenigingen nog niet benaderd zijn. In de tweede helft van maart zullen van elke vereniging, die in de plannen van commissie en comité voorkomt, waarschijnlijk één of meer afgevaardig den bijeen komen in Hotel „La Montag- ne" om de plannen uit te werken. In principe is besloten ook dit jaar 'n veteranentoernooi en een vriendschaps toernooi te organiseren. Het Vriend schapstoernooi betreft afdelingsclubs, met uitzondering van de v.v. Merino's, de vierde klas KNVB-er, die in dit toer nooi de vorig jaar gewonnen beker zal moeten verdedigen. Het Veteranentoer nooi zal op dinsdagen en vrijdagen ge speeld worden. Verder is in de vergade ring besloten een zo sterk mogelijk Vee- nendaals elftal te formeren, dat tegen een elftal van buiten Veenendaal zal spelen. Vermoedelijk zal die vereniging Ede worden. Het vaststellen van de da tum zal aan Ede zijn. In tegenstelling met het vorige jaar zal ook een wedstrijd georganiseerd wor den, waarin een elftal van spelende af delingsclubs zal uitkomen tegen een plaatselijk KNVB-elftal. Het Veteranentoernooi heeft tot doel van de entreegelden een bijdrage te le veren aan de Tocht Ouden van Dagen (vorig jaar f 1.000,-), terwijl de recettes van Vriendschapstoernooi en de twee PRAAG. Het elftal van Dukla Praag heeft woensdag in de Tsjechoslo- waakse hoofdstad getraind. Alle spelers verschenen op het veld, ook Nedorost en Cadek, die geblesseerd waren en Maspust en Mraz, die ziek waren. Dukla's coach Musil besteedde grote aandacht aan de training van de beide doelmannen, Viktor en Kozima, zo meldt het persbureau CTK. Een Nederlandse televisieploeg woonde de training bij. Voorafgaande aan de wedstrijd tegen Ajax in Amsterdam zal Dukla een reis door Frankrijk maken. Op 12 februari speelt de ploeg tegen Olympique Nimes, op 14 februari tegen F.C. Oeziers, op 16 februari tegen Sedan en op 21 februari tegen Nantes. andere wedstrijden ten dele een bijdra ge zullen zijn voor de trip van de chro nische zieken en ten dele voor de Tocht Ouden van Dagen. Het Veteranen- en Vriendschapstoer nooi zal besloten worden met een feestavond. In afwijking van het voorgaande jaar zullen aan het Vriendschapstoernooi niet vijf, maar acht afdelingsclubs deelne men. Behalve de Veenendaalse vereni gingen gaan de gedachten van de orga nisatoren uit naar o.a. Renswoude en Advendo. Eveneens in afwijking van vo rig jaar zal het Vriendschapstoernooi niet enkele weken duren, maar zullen op de eerste zaterdag de acht vereni gingen een wedstrijd spelen, waarbij de verliezers direct zijn uitgeschakeld. De zaterdag daarop zullen de vier winnaars wederom met afvalsysteem tegen el kaar aantreden, waarbij het echter wel zo is, dat er door de verliezers om de derde en vierde plaats gespeeld zal wor den en door winnaars om de eerste en tweede plaats. Bij alle wedstrijden van Veteranen- en Vriendschapstoernooi zal een vertegen woordiger van de Veteranencommissie, t.w. één van de heren G. G. van Hall, A. Blankespoor en B. v. d. Heuvel, aan wezig zijn. Tot hen kan eenieder met eventuele moeilijkheden zich wenden. Voor 3 juli zullen al de geplande sport evenementen met het oog op de va kanties achter de rug moeten zijn,. De Nederlandse hockeyploeg, die een zo succesvolle trip door India en Pakistan gemaakt heeft, keerde woensdag op Schiphol terug. NAPELS. Spelers kwamen met el kaar in botsing, de politie leverde een gevecht met de toeschouwers en fans smeten brandende kussentjes op het veld na de wedstrijd om de Europa beker voor jaarbeurssteden tussen Burn ley (Engeland) en Napoli (Italië). In minder dan een uur werden meer dan 20 mensen gewond in verspreide botsingen tussen woedende Napolitaanse voetballiefhebbers en de politie. Verschillende mensen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen en er werden ongeveer 20 personen gearres teerd. Het was de ergste uitbarsting sedert een liefhebber gedood en 90 mensen ge wond werden tijdens wanordelijkheden in Zuid-Italië op de zogenaamde zwarte zondag, vier jaar geleden. De herrie van gisteren barstte los, toen Burnley het tegen Napoli op 0-0 wist te houden, waardoor de Italianen voor het toernooi uitgeschakeld werden. Thuis won Burnley met 3-0. Terwijl een deel van de menigte van 60.000 personen de kussentjes in brand stak en naar het veld slingerde, pro beerden anderen de bus van de Britse ploeg te overvallen. Zij bedreigden de Britse journalisten, die de wedstrijd versloegen. Een menigte probeerde de kleedka mers te bestormen, maar de politie dreef de mensen uiteen door er met de politie-auto's op in te rijden. Tussen de spelers kwam het tot stom pen, maar de trainers wisten er een einde aan te maken. Niemand van de spelers werd ernstig gewond. De Britse ploeg verliet Napels per vliegtuig 45 minuten te laat. VALENCIA Leeds United Enge land, heeft gisteravond met 2-0 ge wonnen van Valencia (Spanje) en hier mee de Spanjaarden uitgeschakeld voor het toernooi om de Europa-beker voor jaarbeurssteden. TURIJN. In Turijn won Juven- tus de eerste (thuis) wedstrijd met 3-0 van het Schotse Dundee United, na bij de rust met 1-0 te hebben voorge staan. Slechts drieduizend toeschouwer» woonden deze wedstrijd bij. VEENENDAAL. De strijd om de persoonlijke damtitel van District West is in alle hevigheid ontbrand. In totaal hebben liefst 63 deelnemers, t.w. 24 hoofdklassers, 21 eersteklassers en 18 tweedeklassers, voor deze kampioen schappen ingeschreven. Donderdag 2 fe bruari werd in gebouw „Musica" te Ede de le ronde gespeeld en te Wageningen werd zaterdag 4 februari in hotel Hof van Gelderland de le ronde gespeeld. Er kwamen zowel te Ede als te Wage ningen enkele verrassende uitslagen uit de bus, hetgeen uiteraard de spanning ten goede komt. De uitslagen van donderdag 2 februari te Ede waren als volgt: Hoofdklasse: G. J. v. Butselaar (EDV-Ede) A. v. Heusden (BDV-Bennek.) E. Jochemsen (DWS-Ede) A. Jochemsen (DWS-Ede) le klasse: J. E. de Vries (DWS-Ede)— W. v. Harten (DES-Lunteren) 2—0 0—2 0—2 Eerste klasse: gesp. pnt. 1. OODBC I (Dodewaard) 10 20 2. EDV I (Ede) 10 17 3. DW I (Voorthuizen) 10 13 4. SDV I (Sch'zeel) 10 11 5. VTD I (Tiel) 10 11 6. DEZ I (Ochten) 10 10 7. Slagvaardig I (Wame!) 10 8 8. RDV I (Rhenen) 10 8 9. DES I (Lunteren) 10 7 10. VRD I (Renkum) 9 2 11. BDV 2 (Bennekom) 9 0 (BDV 2 twee winstpunten in mindering). BDV 2 (Bennekom) en VRD I (Ren- kum) degraderen naar de 2e klasse. Tweede klasse: 1. DWS 2 (Ede) 10 17 2. DLC I (Druten) 10 15 3. WSDV 2 (Wageningen) 9 11 4. DEZ 2 (Ochten) 9 11 5. GSZ I (Kesteren) 9 11 6. WSDV 3 (Wageningen) 9 8 7. BDSV I (Barneveld) 9 7 8. EDV 2 (Ede) 8 4 9. DJZ I (Slijk Ewijk) 8 3 10. DVV 2 (Voorthuizen) 9 3 De beslissingswedstrijd voor het kam pioenschap tussen DWS 2 (Ede) en DLC 2 (Druten) is door DWS 2 met 119 gewon nen, waardoor de Edenaren naar de 1ste klasse promoveren. DVV 2 (Voorthuizen) degradeert naar de 3e klasse. In deze 2e klasse resteert nog één be langrijke wedstrijd en wel die tussen de beide degradatie-kandidaten EDV 2 (Ede) en DJZ I (Slijk Ewijk), welke wed strijd deze week te Ede wordt gespeeld. Derde klasse: 1. DES 2 (Lunteren) 5 10 2. VTD 2 (Tiel) 4 8 3. BDSV 2 (Barneveld) 5 6 4. SDV 2 (Sch'zeel) 6 4 5. Ons Genoegen I (Harsk.) 6 4 6. DCE I (Ederveen) 6 4 7. DJZ 2 (Slijk Ewijk) 6 2 In deze 3e klasse resteren nog twee voor het kampioenschap belangrijke wed strijden en wel die tussen VTD 2 (Tiel)— DES 2 (Lunteren) en BDSV 2 (Barne- veld)—VTD 2 (Tiel). Het programma van de promotie-com petitie der drie eerste klasse kampioenen uit de districten Oost. Midden en West (resp. DVD I uit Doetinchem, DEV I uit Oosterbeek en OODBC I uit Dodewaard luidt als volgt: Maandag 13 februari a.s. te Dodewaard: OODBC I—DVD I. Donderdag 23 februari a.s. te Doetin chem: DVD I—DEV I. Maandag 27 februari a.s. te Oosterbeek: DEV I—OODBC I. Zoals bekend promoveren twee van de drie le klasse-kampioenen naar de hooid- klssae. Uit de hoofdklasse zijn inmiddels DCL I (Lent) en DWS I (Ede) naar de le klasse. Uit de hoofdklasse zijn inmiddels sen is door het behaalde kampioenschap in de hoofdklasse automatisch gepromo veerd naar de Landelijke Hoofdklasse. T. Bouw (DES-Lunteren) J. Crum (DES-Lunteren) 0S 2de klasse: C. v. Stuyvenberg (EDV-Ede) J. v. Donkelaar (EDV-Ede) 2—0 T. v. Voorthuizen (DES-Lunt.) J. Veenendaal (DES-Lunt.) 02 D. Ligtvoet (DES-Lunteren) B. Veenendaal (DES-Lunt.) 11 De uitslagen van zaterdag 4 februari te Wageningen luiden: .Hoofdklasse: A. v. d. Wart WSDV-Wagen.) M. Berkhof (WSDV-Wagen.) 1—1 D. Kleinrensink (WSDV-Wag.)— B. G. Kleinrensink (WSDV-Wag.) 2—0 B. v. Laar (WSDV-Wag.) J. Bosselaar (WSDV-Wagen.) 02 H. Kleinrensink (WSDV-Wag.)— P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) 2—0 J. Iedema (DWS-Ede) J. v. Meteren (VTD-Tiel) 0—2 le klasse: Ir. O. A. v. d. Wal (WSDV-Wag.)— M. J. v. d. Peppel (WSDV-Wag.) 0—2 C. v. Legden (WSDV-Wag.)— E. Brussen (WSDV-Wagen.) 1—1 J. N. Teunissen (WSDV-Wag.)— D. v. Aggelen (WSDV-Wag.) 20 2de klasse. Th. Jacobs (WSDV-Wag.)— D. Wrekenhorst (WSDV-Wag.) 1—1 W. C. v. d. Wart (WSDV-Wag.)— J. Elings (DJZ-SHjk Ewijk) 2—0 F. van Eek (TOG-Zetten)— R. Derksen (DJZ-SHjk Ewijk) 0—2 C. H. v. Dijken (TOG-Zetten)— F. v. Eldik (DJZ-Slijk Ewijk) 0—2 M. Willemsen (VTD-Tiel)— St. Huisman (DJZ-Slijk Ewijk) 02 Te Ede wordt de 2de ronde van deze persoonlijke Districtskampioenschappen vandaag gespeeld, terwijl te Wageningen de 2de ronde gespeeld zal worden op za terdag: 18 februari. VEENENDAAL De dam-ontmoeting VDC I—VDC II is een wedstrijd gewor den met twee negentallen en enige inval lers. Werkelijk sensationeel waren de winstpartijen van Kalter en Nico Valken burg tegen de „keien" Vermeer en v. d. Brandhof. Ze zorgden er dus ook voor dat het verlies tegen het eerste beperkt bleef tot 11—7. Hier volt de volledige uitslag VDC I VDC II. I. J. VermeerKalter 0—2 2. v. d. Brandhof—N. Valkenburg 02 3. v. d. VliertTollenaar 20 4. Keijman—v. d. Bovenkamp 2—0 5. Schaap—W. de Kleuver 11 6. v. d. Horde Gooyer 2—0 7. v. Beekv. Leeuwen 20 8. Valkenburg Sr.v. 't Foort 20 9. C. VermeerVerhoef 02 ANTWERPEN Peter Post heeft woensdagnacht met zijn koppelgenoten Fritz Pfenninger en Jan Janssen zijn lei dende positie in de zesdaagse van Ant werpen verstevigd. Het Nederlands/Zwit serse trio heeft 987 punten en een ronde voorsprong op de rest van het veld. Vanmorgen luidde de stand: 1. Post-Janssen-Pfenninger (Ned./zwits.) Op 1 ronde: 2. Sercu-Merckx-Bugdahl (Belg./Dld.) 721 pnt; 3 Deloof-Eugen-Motta (Belg./ Den./It.) 476 pnt. Op 2 ronden: 4. Kern per-Oldenburg-Karstens (Did./ Ned.) 552 pnt.; Op 3 ronden: 5. Simpson-Severeyns-Proost (G.B./Belg.) 932 pnt.; Op 11 ronden: 6. Baensch-Bracke-De Roo (Austr./Eelg Ned.) 354 pnt.; Op 18 ronden: 9. Nijdam-Koel-v. d. Lans 401 pnt.

De Vallei | 1967 | | pagina 11