Ned. Heide Maatschappij verleent medewerking aan Groot recreatiegebied op grens V eenendaal-Rhenen V.A.V. organiseert cross-country V.y.Y. is tevreden over ledenwerfactie Inbraak op emplacement Zowel in Veenendaal als in de provincie Utrecht: Aantal werklozen is niet onrustbarend Veiling Sep ter Tiel Water, bos zonneweide en strand „Uitslagen happening van A.R.P. Men ziet de toekomst optimistisch tegemoet PARCOURS BIJ BERGBAD AGENDA Twee personen zwaar gewond bij ongeluk Mist u uw dagblad DE VALLEI Veenendaal BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Bus verplaatst GENK OVERAL EN ALTI1D WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Gunstig Cijfers Boerengezinsdag CBTB in Bameveld Schutters actief in Barneveld Vraag Subsidie Wie mist ganzen? Gevonden en verloren Toezicht op instructiebad DONDERDAG 9 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Het „Zandgat van Schoonhoven" zoals in de volks mond vaak de zandafgraving in de na bijheid van de Oude Veenendaalse Grintweg genoemd wordt, zal in de toekomst een enorm dagrecreatiege bied worden, waar op zomerse dagen duizenden vertier kunnen vinden. Niet langer zal men op dergelijke dagen naar de „Zanding" in Otterlo, de „Loo-fles" nabij Harderwijk of het re creatiegebied van Staatsbosbeheer bij Nuns peet behoeven te gaan om slechts enkele bekende vergelijkbare gebieden te noemen om een deel van het weekend in de vrije natuur door te brengen. In totaal zal op de grens van Rhenen en Veenendaal een gebied met een oppervlakte van 35 ha geschikt worden gemaakt voor recrea tie. Van deze 35 ha zal er 6 ha water zijn en 5 ha parkeerruimte. De rest van het gebied zal bestaan uit strand, zonneweiden en bos, zodat er een ver scheidenheid aan mogelijkheden voor vermaak geschapen wordt. De realisatie van het gehele plan zal ongeveer 15 jaar in beslag gaan nemen, maar een eerste fase van het geheel in de kaart gemerkt met „A" zal reeds veel eerder gerealiseerd zijn- Indien de vergunningen afkomen en men ver wacht deze zeer binnenkort kan met de aanleg van het geheel begonnen worden. Het meeste zand is daar reeds weggegraven, zodat in feite alleen de bijkomende voorzieningen nog gemaakt moeten worden. Van binnen naar buiten komt het plan er als volgt uit te zien; een zandplas (gearceerd op de tekening), daarom heen een ruim strand. Langs vrijwel de gehele westzijde, het zuidoosten en het midden van de oostelijke zijde ko men zonneweiden en het geheel wordt omzoomd met beplanting. Langs de oostelijke zijde (de kant van de Oude Veenendaalse Grintweg) komen (van noord naar zuid) een speel terrein met paviljoen en terras, met oostelijk daarvan een parkeerterrein. Ten zuiden van dat parkeerterrein komt een „dagkampeerterrein", waar dus gelegenheid zal bestaan om een tent op te slaan en zuidelijk daarvan komt nog weer een groot parkeerter rein. Op de zonneweiden aan de westelijke en oostelijke kant komt een kiosk met toiletgelegenheid. Indien het werk geen grote tegensla gen zal ondervinden hoopt men fase A in de zomer van 1970 in gebruik te kun nen nemen. Omstreeks 1980 zal het gehe le plan gerealiseerd kunnen zijn. Het is nu nog niet bekend, of de realisering van fase B in „sub-fases" onderverdeeld zal worden, of dat men zal wachten tot de afgraving in dit gebied voltooid is, voor men het gehele plan gereed gaat maken. Voor beide mogelijkheden is het plan geschikt en voor een deel zal dat ook wel van de beschikbare midde len en de belangstelling van het publiek afhangen. De plannen zijn gemaakt door de Ne derlandse Heidemaatschappij, in nauwe samenwerking met de Stichting „De Utrechtse Heuvelrug". De Heuvelrug, die voor dagrecreatie bestemd is krijgt er met dit plan een aantrekkelijk ob ject bij, dat ook voor de verblijf recrean ten in de campings in de omgeving van Veenendaal enorme mogelijkheden biedt. VEENENDAAL - Zaterdag aanstaan de organiseert de Veenendaalse Atle tiek Vereniging een cross-counfcry in re bossen nabij het zwembad „Bergbad". Het programma zal bestaan uit 1000 meter hardlopen voor jongens in de leeftijd van 10 tot 14 jaar, 3000 meter voor jongens van 15 jaar en ouder en tot slot voor de veteranen (de zoge naamde buikjesgroep) 'n afstand van 1500 meter. Aan deze cross-country kunnen behal ve leden van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie ook niet-leden deelne men. Daarmee hoopt de V.A.V. een aan tal nieuwe leden te werven. Een groot aantal aantrekkelijke prij zen is voor de winnaars beschikbaar. Het Veenendaalse publiek kan zonder kosten dit Veenendaalse sportevenement dat op 11 maart herhaald zal worden, bijwonen. Als kleedgelegenheid zullen de badhokjes in het Bergbad dienst doen. Hier zal tevens de prijsuitreiking plaats hebben. Belangstellenden kunnen zich voor de ze krachtmeting aanmelden bij de heer W. ter Haar, Kerkewijk 112, tel. 3902 en bij de heer J. C. Diepeveen, tel. 4671 of tenminste één uur voor de start die op kwart voor drie gesteld is. Heden, donderdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan 20 uur: DOVO-avond. LEERSUM Damlust 20 uur: Bijeenkomst Nut, film over Zeesleepvaart. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Zo was het Wilde Westen". Morgen, vrijdag RHENEN De Stichtse Oever 20 uur: Jaarvergade ring MACRO-Rhenen. WERELDVROUWENGEBEDSDAG Veenendaal 20 uur: Kerkgebouw „Sola Fide". Scherpenzeel 19.30 uur: Gebouw „Phila- letes". Rhenen 20 uur: Gereformeerde Kerk, Nieuwe Veenendaalseweg. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Zo was het Wilde Westen". 99 VEENENDAAL De Anti-Revolutio naire kiesvereniging organiseert woens dag 15 februari een „uitslagen-happe ning" in „De Soos" naast de Vaart- brugkerk. Vanaf 19.30 uur zal er in deze zaal een televisietoestel staan, waarop iedere belangstellende ook niet-AR- stemmers zijn welkom de uitslagen kan volgen. Ook napraten (eventueel uithuilen) is mogelijk en toegestaan. VEENENDAAL De PTT heeft de brievenbus verplaatst die aan het pand van Sigarenmagazijn Van de Weerdt op de hoek van de Buurtlaan-West/Nieu- weweg hing. Nu hangt deze aan de an dere kant van de Buurtlaan-West, na melijk aan het pand van de firma Jan sen. VEENENDAAL Het voorlopig bestuur van de V.V.V. is zeer tevreden over de resultaten, die de ledenwerfactie tot nu toe laat zien. De bestuursleden, de da mes De Haas en Tak, hebben reeds een groot deel van de Veenendaalse bedrijven bezocht en daaruit ongeveer 100 leden voor de vereniging weten aan te trekken. De werfactie wordt echter nog met onverminderde kracht voortgezet. Ook twee mannelijke bestuursleden zullen 'n deel van deze actie op zich nemen. De heer Zilstra, voorzitter van de VW, heeft op zich genomen de industrie te gaan bewerken, terwijl de heer Vroon de pensions en horecabedrijven een be zoek brengt. De VVV heeft de laatste weken een aantal aanmeldingen van kamerverhuur ders gekregen, zodat een der taken, lo- giesbemiddeling, een realiteit begint te worden. Ook beginnen enkele verenigin gen reeds hun activiteiten voor de toe komst op te geven, zodat ook de agenda gestalte krijgt. Deze agenda is in het be lang van de verenigingen en organisa toren, omdat op deze manier twee ge lijkwaardige activiteiten op een avond voorkomen kunnen worden. Men kan op het kantoor van de VW gevestigd bij Artifoto aan de Hoofd straat, tel. 2289 ook inlichtingen ver- VEENENDAAL Woensdagmorgen ontdekte de heer H., dat er ingebroken was in een der gebouwen op het spoor wegemplacement. De ongenode gasten hadden zich toegang weten te verschaf fen door het vernielen van een ruit. Ove rigens leverde hun moeite weinig belo ning op:de waarde van de buit bedroeg hooguit een tientje. De recherche stelt naar de daders een onderzoek in. VEENENDAAL „De vooruitzichten op de arbeidsmarkt in Veenendaal zijn gunstig", aldus de heer A. de Vries, waarnemend directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau, in een gesprek over de werkgelegenheid in Veenendaal. Deze eerste zin schetst de teneur van d'e mening van de heer De Vries over deze zaak, maar wel gaf hij cijfers, waaruit blijkt, dat er een wat grotere ar beidsreserve is, dan men de laatste jaren als normaal beschouwd heeft. Ook dacht hij dat het hele jaar deze situatie min of meer gehandhaafd zou blijven. Wel stelde hij met nadruk, dat er geen enkele r^jen tot ongerustheid voor een massale werkloosheid is op dit moment. Ook provinciaal gezien zijn er niet bepaald pessimistische geluiden te horen. „Het aantal ingeschreven werklozen is op dit moment tamelijk hoog", ver telde de heer De Vries. „Voor een be langrijk deel echter wordt het cijfer veroorzaakt door, sinds de ontslagen bij de D.S., werkloze buitenlanders en de Nederlanders, die een werktijdverkor ting tot nul uur gekregen hebben. Het aantal werkloze buitenlanders bedraagt momenteel 39, terwijl er 47 „nul-uur werkers" zijn. Hoewel de laatste groep in feite niet werkloos is, staan ze toch bij ons ingeschreven als werkzoekend". Een deel van de werkloosheid wordt veroorzaakt door de normale seizoen- werkloosheid en de heer De Vries is er van overtuigd, dat deze mensen allen weer aan de slag kunnen als het sei zoen weer gunstig wordt. Ook een aan tal bouwvakkers zijn werkloos in Vee nendaal, doch dit wijt de heer De Vries aan de landelijke situatie. Procentueel komt Veenendaal beter voor de dag, dan landelijk gezien, maar slechter in vergelijking met de hele provincie Utrecht. Landelijk is 3,4% van de afhan kelijke beroepsbevolking werkloos, ter wijl provinciaal slechts 1,9% geen werk heeft. In Veenendaal loopt 2,3% zonder werk. „Het cijfer 2,3% kan zonder meer met de situatie in de provincie vergeleken worden. Veenendaal is een industriecen trum, zodat er een veel grotere con junctuurgevoeligheid bestaat. Vergele ken met andere industriecentra in Ne derland neemt Veenendaal een zeer gunstige plaats in. Voor zover ons be kend is maar niet iedereen heeft zich bij ons gemeld zijn de meeste ontsla genen van de D.S. weer aan het werk, terwijl we hopen ook de anderen weer spoedig te kunnen plaatsen", aldus de heer De Vries. „Januari is altijd de maand met het hoogste aantal werklozen", zo zegt hij, „zodat de absolute cijfers geen juist beeld van de situatie geven. De lande lijke cijfers worden altijd voor het sei zoen gecorrigeerd, om dit verschil op te heffen. Eén van de oorzaken van de grotere werkloosheid in januari is de gewoonte in de bouw, om tegen het eind van het jaar een groot aantal werkne mers te laten afvloeien. Toch geven ook de ongecorrigeeerde cijfers wel een dui delijk beeld van hetgeen er aan de hand is". Hieronder een staatje met de cijfers van het aantal werklozen. De nummers voor de regels betekenen resp. 1. gere gistreerde arbeidsreserve van mannen; 2. arbeidsreserve van de afhankelijke beroepsbevolking in 3. openstaande aanvragen om arbeiders. Gewest (Veenendaal en omstreken): dec. '65 jan.'66 dec.'66 jan.'67 1. 85 111 161 297 2. 0.7 0,9 1,3 2,3 3. 381 349 150 138 Provincie: 1. 1367 1523 2644 3240 2. 0,8 0,8 1,5 1,9 3. 4039 3879 2837 2635 Nederland: 1. 45.114 51.954 82.371 101.012 2. 1,6 1.7 2,8 3.4 3. 75.994 73.093 43.652 39.385 Hoewel nu ook in de provincie Utrecht de arbeidsreserve voor het eerst in ve le jaren groter is dan het aantal open staande aanvragen, is men bij het ge westelijk arbeidsbureau en het districts bureau voor de arbeidsvoorziening niet pessimistisch over de toekomstige werk gelegenheid. De seizoenwerkloosheid is namelijk dit jaar extra groot, doordat in de bouw en in enkele andere bedrijfs takken werknemers zijn afgesloten, die men in tijden met een krappe ar beidsmarkt voor alle zekerheid placht vast te houden, omdat men anders in het voorjaar misschien niet genoeg werknemers zou kunnen aantrekken. Daar komt voor wat de bouw betreft nog bij, dat het nog vrijwel niet gevro ren heeft en er dus geen arbeiders in een vorstverletregeling vallen, zodat nu alle bouwvakarbeiders die zonder werk zijn bij de arbeidsbureaus staan ingeschreven. Bovendien vertoont de arbeidsreser- BARNEVELD Volgende week dins dag organiseert de Gelderse CBTB voor haar leden uit de kring Ede en een ge deelte van de kring Putten een boeren gezinsdag te Barneveld. Deze bijeen komst wordt gehouden in de zaal van de Geref. Kerk. De bedoeling van deze bijeenkomst is met de dames en even tueel opgroeiende kinderen bijeen te zijn om gezamelijk zich te bezinnen op de vragen van deze tijd. Het programma ziet er in grote lij nen als volgt uit: In de morgenuren zal drs. J. de Ko ning, secretaris van de CBTB een inlei ding houden over „Boerin en Boer wor den?, zijn, blijven?" Verder worden die morgen twee films vertoond n.l. „En de zee was niet meer" en „Naar het land van de Maja's en de Azketen". Het middagprogramma vermeldt een toespraak van burgemeester K. van Diepingen en een inleiding van ir. Ter- mul van het Ministerie van Landbouw over „De ontwikkeling van de landbouw in de Sovjet Unie". BARNEVELD De uitslagen van de Barneveldse schietvereniging „De Een dracht" luiden deze week als volgt: A. Bouw 98, W. Vinkenborg 95, W. Adams 93, M. van Ginkel 93, G. v. d. Langemeen 90, C. Mastenbroek 89, W. Pater 89, T. Roskam 89, A. Willems 89, D. van Ginkel 86, A. v.d. Brink 86, W. Timmer 85, M. Zegers 85, J. van Eist 85, H. J. van Ee 82, C. van Turnhout 82, M. Teunissen 80, L. D. Huisman 79 en J. Westernegg 78. ve in de bouwnijverheid (ruim 1.000 per 31 januari) nogal wat mutaties: de gemiddelde inschrijvingstijd is dus niet zo lang. In het gewest Utrecht is de werkloosheid onder de bouwvakkers de laatste week van januari met 100 teruggelopen, zodat zelfs voorzich tig van een zeker herstel kan wor den gesproken. Voor de metaalnijverheid geldt, dat 't aantal openstaande aanvragen (1360) het aantal werklozen (211) nog vele ma len overtreft. De vraag richt zich voor al op geschoolde vaklieden, de reserve bestaat voor het grootste deel uit on geschoolden. De ontslagen bij Werkspoor en Dem- ka werken vrijwel niet in de cijfers door. In de eerste plaats omdat de ont slagtermijnen nog niet zijn afgelopen en in de tweede plaats omdat veel van de betrokkenen buiten het arbeidsbu reau om nieuw werk vinden. Het Hoog ovenconcern had, zoals bekend, 500 plaatsen opengehouden voor werkne mers die bij Demka werden ontslagen. Inmiddels hebben 20 werknemers van deze gelegenheid gebruik gemaakt, hon derd anderen beraden zich nog over een verhuizing naar Beverwijk. Voor de overige geldt, dat zij óf liever in Utrecht blijven, óf dat zij niet passen in de open plaatsen bij de Hoogovens (de Demka-arbeiders verrichten over het algemeen zeer gespecialiseerd werk In Utrecht gaat men op 't ogenblik na, welke projecten in de sector water-, spoor- en wegenbouw in aanmerking zouden kunnen komen voor een subsi die van de overheid in het kader van de aanvullende werkgelegenheid waar voor op de rijksbegroting een bedrag van 40 miljoen gulden is uitgetrokken. Eind januari was in het district Utrecht 1,9 procent van de mannelijke beroepsbevolking werkloos (3240 man) tegen 1,5 procent in december 1966 en 0,8 procent in januari 1966. Utrecht staat daarmee op de derde plaats na Noord- en Zuid-Holland (elk 1,6 pro cent). Het aantal openstaande aanvra gen daalde in januari met 202 tot 2635. De daling van het aantal buitenland se arbeidskrachten was zeer gering: van 5537 tot 5373, zodat het aantal vreemdelingen nog steeds aanzienlijk groter is dan het aantal werklozen in Utrecht. krijgen over bioscoopprogramma's en andere amusementen in de steden Arn hem en Utrecht. Particulieren, die lid willen worden van de VW kunnen zich bij het bureau aanmelden. De minimumcontributie be draagt f 2,50 per jaar. Gevonden: een kinderwant (R), hals kettinkje, met medaillon en 2 foto's, da- mesportemonnaie, inh. klein geldbedrag, bruine herenportemonnaie, inh. 1 foto. Aan komen vliegen: een Duif, voorz. v. ringnummer, zwarte knipportemonnaie Aan komen lopen: twee jonge ganzen; zwarte portemonnaie, inh. klein gelds bedrag; zwarte dameshandseh., bedel armband met bedeltjes, een wollen ge ruite kindershawl, bruine linker dames handseh., twee sleutels aan een ring; een rood cahier, inh. notities Staatswe tenschappen; groen gebreide damesmuts, blauw/rode trui; donkergroene maillot; blauwe plastic want (linker); zwarte da- mesportemonnaie, inh. geldsbedr. en en kele rekeningen; voorfront van vracht auto, aan komen lopen: een bruine hond (bastaard); bruine herenportemonnaie, inh. geldsbedr. en buskaartjes; bedel armband je met bedeltjes; twee bankbil jetten; 'n Marokkaanse damesportemon- naie, inh. geldsbedr.; een paar wollen dameshandseh. (grijs); een wieldop van Fiat; bruine herenportemonnaie, inh. rekening, sleutel, horloge en klein gelds bedrag; een aluminium ladder; een paar grijze glacé herenhandsch. (ge voerd); een suède kinderschoentje (br.) en een wit fietspompje. Verloren: doublé dameshorloge met zwart nylon bandje, een paar zwarte glacé dameshandschoenen, 3 sleutels aan een ring, een bruin leren etui inh. rode vulpen, zw. stiften, groene ball point en groen vulpotlood, blauwe over all etiket „Lonneker", bedelkettinkje met bedeltjes, zwarte nylon damesre genjas, bescherming van een grill Ci troen Deux chevaux, een gouden tientje met sierrandje, bruine portefeuille inh. waardevolle papieren (geen geld), ver keersbord (overstekende wielrijders), rechter kinderwant (blauw nylon), een huissleutel aan kaartje met het adres, wollen beige handschoenen, doublé jon genshorloge met zwart leren band, lichtbruine Marokkaanse portefeuille in houd foto's, wollen kindermuts (rood), kinderpop met rose jurkje aan, bood schappentas zonder inh. met snelbin ders, een bruine herenportefeuille inh. persoonsbewijs plus buitenlands geld, blauwe damesregenjas (nylon), brom fietsplaatje H.T.F. 875, bromfietsplaatje nummer zwarte dameshandschoen (glacé), zwarte herenhandschoen ge spikkeld leder (rechts), een zwarte da- mesportemonnaie inh. plm. f 0,50, een Tekenschrift en rekenboekje 5e klas l-o. met naam Diepeveen, een kinderpop, flinke maat, een lederen want (links), zwarte herenportemonnaie met ritsslui ting, kentekenbewijs UN-67-65 en in- schrijvingsbewijs eigen vervoer, een nylon regenjas (blauw), bruine heren portemonnaie inh. bromfietsverz. bew., doublé armband met naamplaatje waar op de naam Evert, een paar bruine stoffen dameshandschoenen, een grijze bril met witte randjes, een groene da- mesknipportemonnaie inh. plm. f 1,50 een beige damesparaplu, kindergym schoen (linker) en wit van kleur, glad de gouden damesring, rode damesporte- monnaie (suède) inh. plm. f8,- en voor f 55,- aan brugzegels, verz. bewijs van bromfiets HQP-487, bruine herenglacé, een pakje inh. dikke beige kousen, een bruine nertsmuts, ring met 7 sleutels, 2 bankbiljetten, een judopak, autopapie ren voor Volkswagen bestelauto UN- 67-65, rode kinderstep, kinderfiets kleur (blauw/crème). VEENENDAAL De politie heeft een verzoek ontvangen extra op te letten bij 'V in aanbouw zijnde instructiebad. Het bad dat nog niet giasdicht is ontvangt bezoek van minder gewenste gasten, meestal opgroeiende jeugd. Om te voorkomen dat er een aantal vernielingen aangericht wordt, dat niet alleen schade, maar ook vertraging in de bouw kan veroorzaken, zal de politie aan het verzoek voldoen. EDE De bestuurder G. uit Arnhem en de bijrijder G. uit Arnhem van een vrachtauto werden gisteren zwaar ge wond toen hun wagen op rijksweg 12 bij de toerit naar Veenendaal tot de cabine onder de aanhangwagen van een andere vrachtauto schoof, bestuurd door Van E. uit Veghel. Zij werden per GGD naar het Streekziekenhuis vervoerd. De vrachtauto werd totaal vernield en de aanhanger licht beschadigd. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 Cox Orange k.2 66—68 43—45 x Golden Delicious k.l 59—69 53—61 49—52 x Golden Delicious k.2 58—69 53—68 58—60 41—45 x Goudreinet k.l 39—45 33—35 x Goudreinet k.2 34—40 3336 31—33 x Jonathan k.2 38—40 37—41 34—36 29—33 Laxton Superbe k.l 52—69 51—58 49—52 Laxton Superbe k.2 51—58 50—56 39—49 26—36 Lombarts Calville k.2 4346 40—42 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 19,90; rood f 17,30; zoet f 8,10. 25—36 3949 45—57 37—46 78—80 67—69 59—79 32—47 42—45 31—36 30—39 Peren: x Brederode Conference k.l Conference k.2 Giezewildeman St.-Remy Winterjannen Perenkroet per 100 kg f 3,20. Groenten: Boerenkool 13—15, 7—9; prei 29—12, 26—28; spruiten 61—64; rode kool 11—13; wortelen 8—11; witlof 80—83, 64r—67; aardappelen middel 10—12. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenztf anders vermeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 3