Schreeuwende noodzaak Rijk draagt 2 ton bij RAIFFEISENBANK VEÈNËNDAAL Raad nam afscheid van mevr. D. Boer-Cazemier W apenveld'-artikelen Benoeming over God-is-dood-theorie" De predikantenstand in de Ned. Herv. Kerk Riolering langs slagader rijksweg kan niet langer worden uitgesteld Geslaagde DOVO-feestavond avr$S dPö^e ^HORLOGERIE VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS Dansen in „de molen" Grondaankoop uw spaarbankboekje heeft een nummer, u niet! spaarbank en alle bankzaken met Uyjluéy de tijd.! Beantwoordt kerk aan opdracht? Wafelactie 2000 gulden meer Oliebollen Zendingsavond Dansen Jeugddienst VRIJDAG 10 FEBRUARI 1967 li Met hebben van een politie-apparaat is een noodzakelijk kwaad. Als de mens heid vanaf het begin zijn bestemming had gevolgd, hadden we er nooit be hoefte aan gehad om bepaalde perso nen een donkerblauw pak aan te trek ken en een pet op te zetten. Maar we hebben het anders laten lopen. En nou kunnen we niet meer buiten poli tie. Er zijn mensen die er anders over den ken. Ik weet 't. Zij zouden met veel genoegen het ene korps na het andere op wachtgeld zetten. Dit vindt meest al zijn oorzaak in bepaalde ervarin gen met de politie. Er zijn mensen van wie de politie alleen maar mag waarschuwen. Nooit 'es een keer op mag schrijven. Ik herinner me nog als de dag van gis teren, dat ik met Driek van een be scheiden bruiloftje naar huis ging. Op de fiets. Er trapte een ander echt paar gelijk met ons op. En hoe gaat dat dan: het manvolk vormt een kop pel en de vrouwspersonen ook. Dat praat wat gemakkelijker aan en on dertussen schiet 't aardig op. Wij de mannen in achterste posi tie hadden bij de start al gezien dat het achterlichtje van Driek niks deed. Maar ja, zeg er 'es wat van. Dan sta je misschien een kwartier midden in de nacht te frutselen aan zo'n mieze rig klein apparaatje met het gevolg dat ie toch niet gaat branden. Het leek ons verstandiger om er geen acht op te slaan. Maar het gezag zagen we te laat. Er was geen houden meer aan. Voordat we iets konden seinen beval het gezag al „dame, stapt u 'es even af". De dames gleden tegelijk van de fiets, als was het een ingestudeerd rijwiel nummer. Het gezag was zeer voorko mend, greep niet meteen naar de knoop van de linkerborstzak, maar zei vriendelijk „Ik kan me vergissen, maar ik geloof, dat uw achterlichtje het niet doet, dame". Van mij hoefde de man helemaal geen politiediploma te hebben, het was een goeie. Hij hield rekening met het feit, dat ook een politieman zich kan vergissen. Hij nodigde ons uit om even op de ver lichting te letten als hij een slingertje aan het voorwiel gaf. Hij vroeg zelfs beleefd of hij die handeling mocht verrichten. De man stelde volledig vertrouwen in ons en dat mochten we niet bescha men. We zeiden dus eerlijk, dat er- geen straaltje licht uitkwam. Daarna pas maakte het gezag de eerderge noemde knoop los en kwam het boek je tevoorschijn, waarin Driek opge schreven zou worden. En toen had je Driek moeten horen. Uiteindelijk had ze tegen mij uit moe ten varen, omdat ik het euvel al eer der had kunnen melden. Maar nee, het gezag kreeg de volle laag. Of iemand er last van had dat dat onno zele lichtpitje het niet deed. Je zag immers geen muis op de weg. En of de politie niks anders omhanden had dan op fatsoenlijke mensen zonder achterlichtje te loeren. Driek rondde haar uitgesproken afkeer van het politie-apparaat af met de woorden: „Bah, ik zou zo'n smerig beroep niet willen hebben". Waarop de agent, nog altijd even voorkomend antwoordde: „Eerlijk gezegd, ik ook liever niet, maar weet u er misschien iets anders voor in de plaats". De man zag zichzelf ook als een nood zakelijk kwaad. En als we even ver der doordenken is dat ook het ge bouw van waaruit hij het asfalt op wordt gestuurd. Daar moest ik even aan denken, toen ik het oordeel van onze edelachtbare dame en heren over de nieuwe poli tiekazerne las. Als ik het goed begre pen heb, zijn we eigenlijk wel ge noodzaakt om de huidige sterkte een beetje ruim tussen de muren te zet ten. Als we niet royaal op de groei bouwen krijgen we geen soe van 't rijk. Ik kan 's rijks uitgangspunt niet be wonderen. Waarom moeten we zon der meer rekening houden met een toeneming van overtreding en mis daad? Op die manier gaan we de rol len omdraaien. Eerst zorgen voor vol doende gezag en laat nou de penoze maar komen. Nee, we dienen er altijd naar te stre ven, dat de politieman een minder opwindend bestaan kan gaan leiden. We moeten het apparaat blijven zien als een noodzakelijk kwaad. Het verhuren van verdiepingen bij ge brek aan voldoende bezetting, zoals ook werd voorgesteld, is een lapmid del. Hoewel, tegen de tijd dat het bureau klaar is, mogen we ons hier misschien verheugen in de vestiging van een erkend provotariaat. Dat zou dan boven de dienderij ondergebracht kunnen worden. Als het ouderwetse politie-apparaat mo gelijk in de toekomst wordt afge dankt, kan het provotariaat het hele gebouw krijgen. Ze zijn wel tegen het gezag, de touwkuiven, maar ze zou den toch 'es kunnen proberen om zon der dat een beetje de orde te handha ven. En 't is weer 'es wat anders: een ordebewaarder in 't wit Wout Blauwkous RHENEN De Mallemolenclub neemt zaterdagavond weer bezit van de Panoramamolen. De muziek wordt ver zorgd door „The Gang" uit Nijmegen. SCHERPENZEEL Het gemeentebestuur van Scherpenzeel is onlangs gaan praten bij Gedeputeerde Staten van Gelderland over een aangelegenheid, die eigenlijk geen langer uitstel gedoogt. Met in de binnenzak een hoeveelheid goed gedocumenteerd cijfermateriaal is men namelijk naar Arnhem getogen om aan de hoogste provinciale instantie het vraagstuk van de riolering voor te leggen en om voor dit onuitstelbare object een zo hoog mogelijke prioriteit te verkrijgen. Het ging bij deze bespreking namelijk over de riolering van de Dorpsstraat, het Oosteinde en de Stationsweg. Dit onderhoud heeft kennelijk zijn vruchten afgeworpen want inmiddels heeft het college van B. en W. op dracht gegeven dit object bestedingsgereed te maken. Als de voortekenen niet bedriegen kan er binnen afzienbare tijd een begin mee worden gemaakt. Het rijk, dat aanvankelijk een bedrag van f135.000,wilde bijdragen heeft dezer dagen laten weten dit bedrag met f72.000,te zullen verhogen tot f 207.000,—. Afgezien van het ontbreken van een goede riolering dwars door het centrum is het overigens niet slecht gesteld in Scherpenzeel met de afvoer van het vuile water. Het hele dorp is verder geïsoleerd en via de nog betrekkelijk nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie aangesloten op het Valleikanaal. De hoofdslagader van het dorp, de rijksweg, met de daaraan grenzende percelen, is wel op een regenwater riool aangesloten, maar blijkens des kundige rapporten voldoet dit riool al lang niet meer aan de eisen. Boven dien mondt het nabij de Pothbrug uit in het Valleikanaal terwijl bovendien van de 263 percelen gelegen langs de H. BERENDSE (Gem. Bel.) als hadden komt rijksweg er 87 al dan niet clandestien hierop zijn aangesloten met gevolg dat alle afvalwater enz. ongezuiverd op het Valleikanaal wordt geloosd, terwijl 500 meter stroomopwaarts een zuiverings installatie in bedrijf is. Ook is het ontbreken van een derge lijk riool in de rijksweg een jaarlijks terugkerende strop voor de gemeente, aangezien de lasten van de zuiverings installatie die voor het hele dorp is gebouwd thans slechts door een ge deelte van 't dorp worden betaald, na melijk dat deel, dat nu op 't riool aan gesloten. Van de in de rijksweg gele gen 263 percelen zijn er thans 46 aan gesloten op het gemeenteriool, zodat dus nog 217 percelen kunnen worden aangesloten en bijdragen in de riool waterzuiveringsinstallatie. De totale kosten worden geraamd op rond f 700.000. De voorzitter schetste in zijn toelich ting op dit voorstel de moeilijkheden waarmee de aanleg van deze riolering langs de rijksweg gepaard zal gaan. Het ligt in de bedoeling om aan weers zijden van de weg een riool in de grond aan te brengen wat om te beginnen al veel hinder voor het verkeer zal gaan opleveren. Waarschijnlijk zal er dan gedurende geruime tijd met verkeerslichten ge werkt moeten worden ondanks het feit dat voor de realisering van dit werk slechts stukken van bijvoorbeeld 25 m tegelijk opengebroken zullen worden. Ook al met het oog op het verkeer zal er slechts aan een kant van de weg ge werkt kunnen worden, terwijl er boven dien omzichtig moet worden gewerkt in verband met de grote hoeveelheid ka bels en leidingen die in de grond lig gen. Hoe ver men naar de uiteinwen van de dorpskern zal gaan is ook nog niet be kend .Volgens mededeling van de voor zitter ligt het niet in de bedoeling voor een paar verspreid liggende percelen het riool geheel door te trekken. Meer discussie ontstond over de aan koop van een strook grond nabij het nieuwe marktplein om zodoende een verbinding te krijgen tussen het reeds bestaande marktplein aan de Beuken laan en de zogenaamde weide van Van Setten gelegen tussen de openbare la gere school en de kleuterschool. De grond is eigendom van de heer D. J. van Ekris, die wel bereid is ge vonden de grond van de hand te doen tegen een prijs van ruim f13.000. Deze prijs is vastgesteld door drie deskundi gen. Na aankoop van deze grond zal de weide worden ontsloten en worden ingericht als parkeerterrein voor auto's. Het ligt in de bedoeling de weide niet geheel te verharden, maar voor een gedeelte ook te voorzien van beplanting. De heer A. van Bruggen (p.v.d.a.) was wel enthousiast over het plan maar niet over de prijs. „Globaal gerekend komt dit neer op een bedrag van f 25, per m2 en ik ben bang dat als we dit aannemen er ook andere men sen f 25,per m2 zullen gaan eisen als we om een stukje grond komen", aldus dit P.v.d.A.-raadslid. De voorzitter vestigde er de aandacht op dat een deel van de grond als bouw terrein te boek staat. „Ondanks dat ben ik ook van de prijs geschrokken, dat mag u best weten.' „Hadden we maar nooit de grond achter de eierhal voor f 2.per m2 verkocht, dan hadden we nu niet krap gezeten", zo verzuchtte de heer Hk. Berendse (gem.bel.). „Maak een ande re uitweg, bijvoorbeeld langs het gym nastieklokaal of via de tuintjes van de aan het marktplein staande bejaarden woningen", zo suggereerde hij. De heer G. van Kampen (a.r.) merk te op: „Het stukje grond is fraai gele gen middenin de dorpskom en dat moet je nu eenmaal betalen. Bovendien vind ik mensenlevens altijd nog belangrij ker dan geld en er komen beslist on gelukken van wanneer we de weg langs het gymnastieklokaal op de Beuken- aan laten uitkomen." De heer G. van Rootselaar (c.h.u.) was het speciaal wat dit laatste betreft roerend met de vorige spreker eens. De aanleg van een weg langs het gymnas- tielokaal verwierp hij omdat de breed te niet toereikend is. Bovendien vond hij het niet raadzaam de bejaarden aan de Beukenlaan hun tuintjes voor dit doel af te nemen. Ook hij achtte het geld goed besteed. A. VAN BRUGGEN (P.v.cLA.) precedent Toen het op stemmen aankwam ver zocht de heer Berendse aantekening te gen het voorstel te hebben gestemd. Volgens een mededeling van de voor zitter is de gemeente in onderhandeling met een aantal omwonenden van de dorpsweide waar momenteel het be jaardencentrum wordt gebouwd om te komen tot aankoop van enige strookjes grond. Het college had gehoopt in deze raadsvergadering met een afgerond voorstel te kunnen komen, maar met een aantal grondeigenaren had men nog geen akkoord bereikt. De grond aankopen dienen tot verfraaiing en ruimtewerking rond het nieuwe bejaar dentehuis. Wethouder J. A. van den Ham (c.h.) laakte het van enige grondbezitters een maximale prijs te vragen. „Nee, geef mij dan maar die mensen die ten minste burgerzin tonen en de grond voor f 5,per m2 afstaan aan de ge meente. Bij de behandeling van dit onderwerp werd terloops door de voorzitter mede gedeeld, dat de goedkeuring op de door braak van de Prinses Margrietlaan (hoek Koster) ieder ogenblik kan afko men. Minder optimistisch was hij over de riolering en de reconstructie van de Marktstraat. Hiervan zal waarschijnlijk dit jaar niets komen. Wel wilde de burgemeester alles in het werk stellen om tegelijk met de riolering van de Dorpsstraat het kruis punt Dorpsstraat - Marktstraat geheel te reconstrueren. De weg wordt ter plaatse dan aanzienlijk verbreed en bo- J. A. v. d. HAM (C.-H.) burgerzin Mevr. BOER-CAZEMIER (P.v.d.A.) laatste maal O vendien komt er op de kruising een ver- keersdruppel, die op dit punt een grote re verkeersveiligheid garandeert. Ook op onderwijsgebied zijn er be langrijke veranderingen op til. Nu de nieuwe u.l.o.-school in de Proeftuin bin nenkort gereed komt kunnen de lokalen van de nood-u.l.o. aan de Glashorst worden aangewend voor de scholen voor kleuter- en lager onderwijs in plan Zuid. De schoolvereniging „School met den Bijbel" heeft verzocht om in afwachting van het totstandkomen van een defini tieve school in plan Zuid vier lokalen van de nood-u.l.o. naar dit plan over te hevelen. Verder wil het gemeentebestuur een tweede kleuterschool in dit nieuwe hui zencomplex realiseren. Enerzijds om de kleuters in dit deel van de gemeente te kunnen opvangen en anderzijds de tij delijke onderbrenging van kleuters in „Philalethes" op te heffen. De raad had geen bezwaar tegen het verplaatsen van de zeven lokalen tegen een prijs van f 10.000,- per lokaal. De subsidie aan de plaatselijke oran jevereniging werd in deze vergadering verdubbeld in verband met de vele heuglijke gebeurtenissen in de koninklij ke familie. Aan het einde van de vergadering werd bijzonder hartelijk afscheid geno men van mevr. D. Boer-Cazemier, die om persoonlijke redenen haar functie als raadslid ter beschikking stelde. Zij zal worden opgevolgd door de heer G. Aarsen, die al eerder deel heeft uitge maakt van de Scherpenzeelse raad. Zijn geloofsbrieven werden in orde bevon den. ADVERTENTIE U bent voor ons de gewaardeer de cliënt. Dat ervaart u direct zodra u binnenkomt. En dat blijft zo. Want wij stellen er prijs op, dat onze cliënten graag komen. Daarom geeft de Raiffeisenbank aan iedere cliënt een persoonlij ke behandeling. Of ze nu groot, klein, jong of oud zijn. 66-33C ADVERTENTIE RENSWOUDE „Beantwoordt de kerk van nu aan de opdracht, die haar in het Evangelie is gegeven?" Dit was het hoofdmotief, waarmee de hervorm de en gereformeerde jongens en meis jes zich tijdens een gisteravon dgehou- den vergadering bezighielden. De sa menvatting van het antwoord hierop kwam daarop neer, dat de kerk van nu niet beantwoordt aan deze opdracht. „Om deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden moeten wij bij onszelf be ginnen. Om met de catechismus te spre ken: Wij moeten ons het eigendom van Jezus Christus weten," zo was de con clusie. Het werd een levendige bespreking, waarbij de leden in zes discussiegroe pen waren verdeeld. Vooraf had mej. J. Slingenberg een korte inleiding gehouden over de „im- mage van de kerk", waarin o.a. ook ge noemd werd de nieuwe theologie „God is dood", waarover Robinson heeft ge schreven. De inleidster vroeg zich af of het niet beter zou zijn om niet te spre ken van „God is dood" maar „De kerk is dood". Dit was een van de vergaderingen die de hervormde en gereformeerde jeugd verenigingen samen belegden. Ditmaal waren de beide hervormde jeugdvereni gingen gastvrouw en gastheer in ge bouw „Rehoboth". Er bestaan plannen voor een nog nauwere samenwerking in de toekomst. Om te beginnen is er op 6 maart een gezamenlijke bestuursver gadering, waarin men besprekingen zal voeren over de mogelijkheden nog meer activiteiten gezamenlijk te doen. Twee medewerkers aan de D.O.V.O.-feestavond in volle actie Jongeren van de hervormde ge meente te Amerongen hebben 476 gul den ingezameld met de verkoop van wafels. Het geld is bestemd voor een te stichten jeugdgebouw. TV» hnör P iron Do rn De heer C. van Dam is benoemd tot ouderling der hervormde gemeen- Amerongen. VEENENDAAL Ons bereikte het dubbelnummer januari/februari van het tijdschrift „Wapenveld", het maandblad van de reünistenvereniging van de Civïtas Studiosorum in Fundamento Reformato. Het thema van dit num mer is „De omgang met God" en verschillende aspecten van dit probleem worden in een zevental artikelen belicht. In deze artikelen tracht men een antwoord te geven op de „God-is-dood-theorie". De moderne opvattingen in de theologie worden bezien vanuit het gereformeerde standpunt en op zichzelf is het juist, dat men op deze wijze tracht bij te dragen in de dis cussie. Men kan zich na lezing van het geschrift echter wel afvragen voor welke groep lezers dit bestemd is. Men probeert losse nummers van dit blad in brede kring te plaatsen, maar de stijl en woordkeus van een deel der artikelen maakt het geheel slechts voor een kleine groep lezers verstaan baar. Ook in dit geschrift blijkt weer, dat wetenschapsmensen vaak grote moeite hebben hun gedachten in een voor iedereen verstaanbare taal om te zetten. De redactie kondigt het nummer als volgt aan: „Dit nummer is ge wijd aan het thema „De omgang met God". In deze tijd, waarin niet al leen de omgang met, maar ook de God van de Bijbel discutabel wordt gesteld, heeft het dachten we alle zin dit onderwerp aan de orde te stellen. Het eerste artikel begint met een soort verantwoording en 'n poging tot inventarisatie van de pro blemen, die bij dit onderwerp betrok ken zijn. Na een sociologische ver kenning wordt breed ingegaan op de moderne opvattingen o.a. op de God-is-dood-theorie die het religi euze leven trachten te beheersen. In de vijfde en zesde bijdrage wordt de eigenlijke omgang bespro ken, eerst meer algemeen, daarna met name de verborgen omgang, 't Slotartikel wekt ons op vooruit te zien: te leven vanuit de toekomst van onze Here Jezus Christus. Wij hopen, dat ook dit dubbelnummer 'n goed onthaal zal vinden en dat het velen tot steun mag zijn". De bijdragen zijn geschreven door drs. G. van Leyenhorst uit Gouda, ds. J. J. Bos uit Waddinxveen, drs. A. Noordegraaf uit Oldebroek, ds. R.J. van de Hoef uit Papendrecht, ds. J. Overduin uit Veenendaal, ds. G. Boer uit Katwijk aan Zee en dr. C. Graaf land uit Veenendaal. De hierboven gesignaleerde „min der verstaanbare" taal komt voorna melijk van de doctorandi; de domi nees schrijven (soms veel) begrijpe lijker. Bezwaar hebben wij bijvoor beeld tegen het driemaal vlak ach tereen gebezigde woord „responden ten", dat in het artikel van de heer Bos voorkomt. Ondervraagden is be ter Nederlands en voor een groter deel van het Nederlandse volk ver staanbaar. Drs. A. Noordegraaf geeft in zijn overigens goede artikel veel citaten. Op zich is er geen be zwaar tegen, maar hij veronderstelt van al zijn lezers kennis van de Duitse taal. Denk niet dat wij de inhoud van dit nummer van Wapenveld niet goed vinden. Het geheel is de moeite waard om gelezen te worden en als zodanig willen we het dan ook van harte aan de belangstellende lezer aanbevelen. Er wordt hier een duidelijke bij drage in de discussie over de „God-is- dood-theologie" en andere moderne leerstellingen gegeven en daarom is het goed, als men de moeite neemt zich door de „rijsteberg" heen te worstelen. De gereformeerden kun nen argumenten voor hun standpunt vinden, de „modernen" kunnen door het lezen van de brochure op de hoogte komen van het standpunt van een deel van hun tegenstanders. De redactie van „Wapenveld" vroeg in een begeleidend schrijven om een kritische bespreking wel onze kritiek hebben we gegeven en verder kunnen we niet anders doen dan het geheel bij u aan te bevelen. C.I. Het dubbelnummer van Wapenveld is verkrijgbaar door storting van f. 2,- op giro 266806, t.n.v. admi nistratie Wapenveld, Walkartweg 12 te Zeist. De opbrengst van de vrijwillige bij dragen der gemeenteleden van her vormd Achterberg is over 1966 2000 gulden meer dan het jaar daarvoor. De totale opbrengst was 8600 gulden. In Eist worden morgen oliebollen verkocht. De opbrengst is voor de restauratie van de hervormde kerk. De hervormde jeugdcommissie te Amerongen heeft een zendingsavond belegd op 18 februari in het Zendings huis. Over zendingswerk spreken de heren J. J. Weiier en ds. Bracks. De causerieën worden toegelicht met dia's. De gereformeerde kerkeraad van Hilversum heeft erin toegestemd dat in kerkelijke lokalen wordt gedanst. De jongerensociëteit „Triangel" had hierom verzocht. Het verzoek werd behandeld door een commissie uit de kerkeraad, die adviseerde het ver zoek van de jongerensociëteit in te willigen. De kerkeraad nam met 19 tegen 3 stemmen dit advies over en stemde, althans voor één seizoen toe, onder voorwaarde dat er ge danst wordt onder vertrouwde en deskundige leiding. De jongerensociëteit is niet aan een bepaald kerkgenootschap gebon den. Van de rond 300 deelnemers aan de avonden die worden georga niseerd is 58 procent hervormd, 35 procent gereformeerd en 7 procent van andere of geen kerk. De leden van de jongerensociëteit die van gereformeerden, huize zijn moeten, als zij minderjarig zijn, schriftelijke toestemming van hun ouders hebben. Zondagavond a.s. zal er in de Ne derlandse Hervormde kerk „Sola Fi de" aan de Eikenlaan een jeugd dienst worden gehouden. Als predi kant zal voorgaan ds. R. Alers, jeugdpredikant te Rotterdam. Aan „Kerknieuws" ontlenen wij onderstaand uitvoerig overzicht over de predikantenstand in de Ned. Hervormde Kerk. Het bevat o.m. gegevens over het aantal predikantsplaatsen, predikanten, modaliteit enz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Gelderland: 189 311 30 77 204 40 3 12 25 12 2 9 Zuid-Hol.: 189 452 29 124 299 50 2 27 21 4 1 3 0 Noord-Hol: 112 244 38 10 196 19 7 0 12 4 3 0 1 Zeeland: 90 108 8 9 91 16 5 2 9 8 3 0 5 Utrecht: 72 143 3 57 83 12 0 10 2 3 0 2 1 Friesland: 190 225 68 2 155 55 18 1 36 22 14 0 8 Overijssel: 82 160 17 24 119 17 3 4 10 4 0 2 2 Groningen: 113 140 30 2 108 44 14 0 30 24 7 0 17 Noord-Br.: 76 99 5 23 71 18 0 4 14 9 0 1 8 Limburg 20 23 0 0 23 4 0 0 4 1 0 0 1 Drenthe: 61 86 33 2 51 10 4 0 6 3 1 0 2 Waalse gem. 13 16 8 0 8 6 4 0 2 2 2 0 0 1207 2007 269 330 1408 291 "60 60" 96 "32 10 54 Zending. 23 35 0 3 32 Buitengew. werkz.: 28 216 19 13 184 1 jan. 1967 1258 "2258 288 346 1624 1 jan. 1966 1261 2256 291 344 1623 267 56 56 155 79 26 8 45 1 jan. 1965 1271 2240 304 336 1600 236 52 50 134 81 23 9 47 1 jan. 1964 1276 2211 309 333 1569 220 50 50 120 75 23 8 42 1 jan. 1963 1271 2198 310 331 1557 220 46 52 122 74 25 9 39 1 jan. 1962 1273 2143 310 331 1502 205 47 51 107 78 23 10 45 1 jan. 1961 1275 2110 320 324 1466 193 53 46 94 68 24 12 32 1 jan. 1960 1285 2088 327 314 1447 184 50 49 85 69 25 13 31 1 jan. 1959 1281 2068 327 309 1432 187 48 55 84 76 30 15 31 1 jan. 1958 1290 2046 337 307 1402 192 58 62 72 80 32 19 29 1 jan. 1957 1291 2029 333 309 1387 211 64 65 82 72 26 18 28 1 jan. 1956 2017 326 311 1364 211 59 70 82 83 29 20 34 1 jan. 1955 2007 341 313 1353 230 60 78 92 109 43 23 23 Verklaring der cijfers boven de kolommen. I. kerkprovincie; 2. aantal standplaatsen; 3. totaal aantal predikantsplaatsen, waarvan: 4. vrijzinnig; 5. gereformeerde boijd; 6. overig orthodox; 7. aantal vacatures waarvan: 8. vrijzinnig; 9. gereformeerde bond; 10. overig' orthcdox; II. onvervulbaar, onderverdeeld in: 12. vrijzinnig; 13. gereformeerde banc'; 14. overig orthodox.

De Vallei | 1967 | | pagina 3