EIGEN VERDIEND GELD MOET ZIJN KOOPKRACHT REHOUDEN! STEM TOXOPEUS LIJST 3 6/2°/O Rhevo-dames moesten punt afstaan aan SDO Veenendaler kwam door gladde band van de wal ,in de sloot COMFORT EN LUXE BEGINT AL BIJ f 6750,- Olympische records in Mexico geldig Panter speelde met wisselend succes DE VALLEI ook Uw dagblad Er is nu genoeg met de gulden gesold. De staatsuitgaven zwellen en zwellen en wie is de dupe....? U! U betaalt steeds meer belasting en het weinige, dat u mag houden, wordt met de dag minder waard. Oorzaak nummer één van deze geldontwaarding: de veel te snelle stijging van de staatsuitgaven. De V.V.D. heeft aangetoond, dat het anders kan. Zij wijst de weg om de welvaart weer omhoog te brengen. Daarom: voor een gezond en krachtig financieel beleid....V.V.D. Gemeenten winkel, show- of opslagruimte HUISHOUDELIJKE HULP GESLEPEN KERKE WIJK 19 Uitlaat Geen rijbewijs Haast In de sloot In de heg .a 14 WÊmÊÊÊÊÊr Zo ziet U de Terborgh Veste, waar U streks kunt wonen (vrije vestiging!). Uw eigen balcon en een riant uitzicht wacht U in de Terborgh Veste. Door deze deur betreedt U Uw lang begeerde eigen home met inwonend huismeester. Liften brengen U snel en con- fortabel naar de verdieping waar U woont. Geen zaal van een keuken maar ruim, handig, solide en efficient. Op een van de mooiste punten van Zwolle verrijst de Terborgh Veste; brede wegen, groen en bloemen, kerken, winkels. Geen flats voor gezinnen - maar typisch voor alleenstaanden en oudere echt paren die rustig, luxueus en comfortabel willen wonen voor een redelijke prijs, (vanaf f 25.800,-). Vraag snel inlichtingen ook over de financiering. Na afspraak wordt U met de auto gehaald. Belangrijk: de doucheruimte. Met modern sanitair en veel tegelwerk. Inlichtingen en dokumentatie: Secr.: Terborgh Veste. Maliebaan 75 - Utrecht, tel.: 030-16481 - toestel 258. Neem Bouwfonds- coupon- SCHULD BRIEVEN (stukken van nom. f.1000.-) Ken veilige, winstgevende belegging! Vraagt prospectus of inlichtingen N.V. Bouwfonds Nederland sa AMERSFOORT Regentesselaan 14 Tel. 03490-18841 VEENENOAAL J. da Vries Rembrandtpark SS li tal. (08385) 2406 TE HUUR centraal gelegen in Veenendaal langs drukke weg. Brieven letter B 48 bureau van dit blad. RHENEN. De Rhevo-dames togen donderdagavond naar Culemborg om volleybalconipetitiestrijd te leveren te gen SDO 2. Ook SDO stond hoog geno teerd op de ranglijst, juist onder het team van Rhevo. De Rhenense dames speelden aanvankelijk een overheersen de rol en wisten vrij eenvoudig een 0-2 voorsprong op te bouwen. Maar SDO kwam fanatiek terug en won tweemaal een set met het kleinst mogelijke ver schil. De eindstand werd daardoor 2-2 en Rhevo moest daardoor onverwacht een punt afstaan. Goed begin. In de eerste twee sets was er voor de Rhenense formatie geen vuiltje aan de lucht. Ze was SDO volkomen de baas op alle onderdelen van het volley balspel. Een goed verzorgde aanval, 'n vrij solide verdediging en een onberis pelijke serve deden Rhevo zonder meer de betere ploeg zijn. Slag op slag was raak en zo werden de eerste sets bei den met 7-15 gewonnen. In de derde set aanvankelijk hetzelfde beeld, maar SDO verrassen. Ook v. Manen won tweemaal. Hij verloor alleen van Dodemans. De Kleuver kon niet tot winst komen. Tegen Treffer-3 tenslotte werd het een moeizame zege. Invaller N. v. Ma nen wist in de slotpartij tegen Brugman z'n enige winstpartij te boeken en be zorgde STV-Climax hiermee de volle winst. Hiervóór had P. v. Manen ge wonnen van Brugman en mej. Bosveld terwijl v. Eist de baas bleef over Brug man en De Vucht. Tegen een uitstekend spelende mej. Bosveld leed v. Eist een verrassende nederlaag, al dient ver meld te worden dat de Treffers-speel ster Vrouwe Fortuna wel wat erg aan haar zijde had. Ook het dubbelspel was ditmaal een zege voor de STV-Climax- combinatie. kwam er nu steeds beter in. Rhevo dacht de strijd al gewonnen te hebben, maar SDO wilde ondanks alles trachten alsnog een gel(jk spel uit het vuur te slepen. Ondersteund door gescandeerde aanmoedigingen van het publiek rees het naar een hoog peil. Rhevo zat ech ter ook niet stil en scoorde eveneens de nodige punten. Maar aan het einde van deze derde set kwam Rhevo net even het nodige geluk te kort om de set win nend te beëindigen. SDO won met het kleinst mogelijke verschil 16-14 (1-2). In de vierde set eenzelfde beeld. De twee ploegen vochten fel om de pun ten. Rhevo voor een overwinning en SDO voor een gelijk spel. De spanning steeg gedurende het verloop van deze vierde en laatste set ten top en vlak voor het beëindigen van deze set ston den de ploegen naast elkaar op 1313. Ook nu was Rhevo weer niet erg for tuinlijk en het moest wederom met het kleinst mogelijke yerschil deze set met 15-13 aan SDO laten. Een eindstand dus van 22. waarmee SDO meer vrede kan hebben dan Rhevo, want de laat ste ploeg was gedurende het grootste deel van deze strijd de betere ploeg. Door dit gelijke spel hebben de Rhe nense dames in totaal vijf verliespun- ten opgelopen, doch ze zijn nog volop kandidaat voor het kampioenschap. O Het vijfjarig meisje W. A. van An- rooij uit Nieuw-Vennep is overleden aan de verwondingen, die zij opliep, toen zij maandagavond op rolschaatsen tegen een vrachtauto opliep. uit Rotterdam is dinsdag overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. Hij werd maandag op een kruis punt door een personenauto aangereden en kwam daarbij via de motorkap te gen de voorruit terecht. De jongen viel vervolgens op het wegdek. vraagt Sollicitaties te richten aan de directrice. ■ff salontafellegplaten (ook geschulpt) ■ff verzilverde spiegels in elke gewenste vorm en afmeting. ■ff Decoratief glas voor tussendeuren. ■ff Sehuifruiten JULIANA ZIEKENHUIS Veenendaal TEL.2646 het adres voor: WAGENINGEN Tijdens 'n langdradige en langdurige zitting van *t kantongerecht bleken vrijdagmorgen enkele verdachten over *n niet te stuiten woordenvloed te beschik ken. Vele zaken werden aangehouden om nog een of meer getuigen te kunnen horen. In twee gevallen besliste de kantonrechter mr. A. C. v.d. Brand, pas hiertoe na dat de officier van justitie, mr. R. A. Th. Gevers Dey- noot, zijn requisitoir had uitgesproken. Een van de aan gehouden zaken was die tegen de Wageningse elektricien J. M. O., die in Doorwerth bij een inhaalmanoeuvre op het linker weggedeelte was gekomen en hierbij een tegen ligger had gehinderd. Verdachte vertelde aan de kanton rechter, dat hij zich van het hele geval niets kon herinne ren en zei: „lk laat het aan u over om het vonnis te vel len". Verdachte wist niets van het geval omdat hij, hoe wel hij op de genoemde weg aanwezig was geweest niet gemerkt had dat hij iemand hinderde. Eerst later was in deze zaak proces-verbaal opgemaakt. De officier zei re kening te houden met de verschillende feiten, maar vond de zaak toch wettig en overtuigend bewezen. Hij wilde er met het bepalen van de strafmaat wel rekening mee hou den, dat de zaak iets anders zou kunnen verlopen zijn dan was opgetekend. „Daarom wil ik niet een al te hoge eis stellen: totaal f 80,of acht dagen", De kantonrech ter vond alles nog te onduidelijk en besloot de zaak aan te houden. De kelner G. M. v. I. uit Rhenen stond terecht voor openbare dronken schap. Verdachte bestreed verschillende punten in de dagvaarding, zoals de da tum en de plaats. Verdachte: ,,Op de dagvaarding stond niet de juiste datum vermeld". Officier: „Komt het dan zo regelma tig voor?", waarna hij vroeg: „U bent toch kelner?" Verdachte: „Nee, geweest. Ik ben nu Ivalide verklaard. Ik moet pillen slik ken die verdovend werken." Officier: „Dan moet u extra oppassen met alcohol, dat kunt u toch wel?" Verdachte: „Volgens de dokter wel!" De officier vond in zijn requisitoir geen redenen aanwezig om van het voorgestelde schikkingsbedrag af te wij ken en eiste een geldboete van f 15 of een dag hechtenis. De kantonrechter kon zich met deze, waarna verdachte met een: „Ik dank u zeer heren" de volgende zaak inluidde De metaaldrager G. v. D. uit Ede moest zich verantwoorden omdat hij op een bromfiets had laten rijden waar van de uitlaat niet in orde was. Verdachte: „Ik had er gaatjes inge maakt om het condenswater eruit te la ten lopen. Mijn broertje, die net zestien geworden was, had ik hem meegege ven. Hij kreeg de bekeuring". Van D. vervolgde met: „Ik zelf was ook wel eens aangehouden maar er was nooit iets van gezegd. De bromfiets heb ik inmiddels weggedaan". De officier zei te kunnen begrijpen dat de politie eerder naar kleine jon gens kijkt en eiste een geldboete van f 10 of een dag met onttrekking van de uitlaat. de kantonrechter kon zich met deze eis verenigen. De Veenendaalse scholier G. H. B. had een motorrijwiel bereden zonder rijbewijs en zonder dat het voertuig verzekerd was. Over het rijbewijs zei verdachte, dat hij wel In het bezit was van een oefenvergunning maar dat de ze vergunning net een dag tevoren verlopen was en dat hij dat eerst zater dags gemerkt had. Over de verzekering vertelde hij dat hij niet beter geweten had dat alles in orde was. temeer daar hem dat verteld was. Hij had echter verzuimd de polis op zijn naam te la ten overschrijven en was bovendien niet in het bezit van de speciale clausule die men van de maatschappij krijgt wanneer men een motorrijtuig in de verzekering heeft en niet in het bezit is van een rijbewijs. De officier getuigde van het nodige begrip door in zijn eis te zeggen dat hij wel begreep dat de zaak van de verze kering te goeder trouw was gegaan. Hoewel niet geheel als excuus te aan vaarden was het toch als verzachtende omstandigheid aangemerkt. Hij eiste f 5 voor het niet in orde zijn van de vergunning en f 20 voor de verzekering. De kantonrechter vonniste voor de bei de feiten respectievelijk f 10 en f 15. De Edese schilder H. J. had de maximum snelheid overschreden. Hij legde aam de kantonrechter uit, dat het al tegen zes uur liep en hij zijn meisje aan het ophalen was. De kanton rechter vond dat absoluut geen reden om harder te gaan rijden, waarop ver dachte ook nog aanvoerde dat zijn va der in het ziekenhuis lag waardoor hij ook diens tijdschriftenhandel moest waarnemen. De officier vond: „Ook al hebt u het druk. te hoge snelheid blijft gevaarlijk. Ik zie dan ook geen reden om onder het schikkingsbedrag te gaan en eiste een geldboete van f 60 subsi diair zes dagen hechtenis. De kanton rechter liet het hierbij. De heer P. C. uit Veenendaal was bij de een of andere manoeuvre in een sloot terecht gekomen en was geverba liseerd omdat zijn bedrijfsrem niet in orde was en hij een gladde band had gehad. Dit laatste probeerde de ver dachte te weerleggen door de uitspraak van verbalisant aan te halen die nu als getuige aanwezig was: „De banden zijn toch redelijk goed". Verbalisant kon zich dat echter niet herinneren, waarna met allerlei gegoochel werd aangetoond dat het vreemde slijtage-proces van de band op een fabrieksfout berustte. De officier vroeg voor beide feiten in deze zaak ontslag van rechtsvervolging, waar de kantonrechter zich slechts ge deeltelijk mee kon verenigen. Hij von niste voor de band met f 25 of twee da gen. Mevrouw H. V.-R. uit Renkum was aangehouden aan de Dorpsstraat omdat zij tegen een afrastering langs de weg was gereden. Verdachte merkte aan dat er een kuil in de weg zat en dat het on geval te wijten was geweest aan de slechte bocht. Kantonrechter: „De wagen is in brand geraakt hè?" Verdachte: „Ja, een ijzeren balk schijnt over een draad gegleden te zijn waarbij een vonk vr(j kwam die onder de auto is gesprongen". Officier: „Hoe lang reed u al?" Verdachte: ,Acht of negen jaar". Officier: „Nee, ik bedoel die avond". Verdachte: „Ik kwam net van een ken nis in Wageningen". Zij verduidelijkte hierna nog eens dat alles te wijten was geweest aan het slechte zicht ter plaat se en vermeldde verder dat ze nog ge wond geraakt was ook". Officier: „Was u vermoeid?" EDE Vrijdagmiddag trouwde in Ede op het gemeentehuis de heer J. Roelofs met mej. S. Hardeman. Bij het verlaten van het gemeentehuis stond het kersverse echtpaar een verrassing te wachten. Er stonden namelijk meisjes van de Hollan- dia opgesteld in officieel tenue. Mej. S. Hardeman (pardon mevr. Roelofs) was voor haar huwelijk bandleidster bij de Hollandia. Verdachte: „Neen, ik heb prima gere den". Officier: „Ja, dat zienwe". Hij eiste een geldboete van f 150 en bij niet betalen f 15,. „Pardon", merkte de kantonrechter voorzichtig op, „U zult vijftien dagen bedoelen". Even onbegrijpend kijkend, glimlach te de officier: „Ja natuurlijk, f 150 subsidiair vijftien dagen hechtenis". De kantonrechter vonniste conform de eis. KOPENHAGEN De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) A very Brundage, arriveerde vrij dag in Kopenhagen en sprak onmiddel lijk berichten tegen, dat wereld-record- prestaties, die in Mexico zouden worden geleverd, niet zouden worden erkend. Brundage vertoeft in Kopenhagen in verband met een vergadering van het bestuur van het IOC, die vandaag be gint. In antwoord op vragen omtrent de Olympische Spelen, die in de zomer van het volgend jaar in Mexico zullen wor den gehouden, zei Brundage: „Er zou den wereldrecords op de 100 meter kun nen vallen. Ik neem aan, dat zjj officieel zullen worden erkend, omdat de plaat selijke situatie door de federatie zelf is onderzocht." Brundage gaf dit antwoord op een vraag, of in verband met de hoge ligging de prestaties waarschijnlijk niet officieel zouden worden erkend. Het uitvoerend orgaan van het IOC vergadert vandaag en zondag. ,Als w(j evenwel al de 27 punten van de" agenda zouden willen afwerken, zouden w(j een week hier moeten blijven", aldus Brun dage. Sprekend over de voorbereidingen in Mexico, zei Brundage, dat deze zeer goed vlotten. Op een vraag omtrent zijn opvolging zei hij, dat dit onderwerp niet op de agenda van deze bijeenkomst staat, maar in Mexico zal worden besproken. VEENENDAAL Panter kwam 2 x achter de tafel en belde malen werd het een 64 uitslag. Tegen Tios-2 te Arnhem was het in het voordeel van de Veenendalers, maar tegen plaatsgenoot STV-Climax werd het na een tot het laatst toe spannende strijd een klei ne nederlaag. In de strijd tussen Tios en Panter kwamen beide teams uit met een Invaller. Bij Tios was T. Spaan vervangen door Bozelie en bij Panter speelde Verhall in de plaats van J. Stulvenberg. Aangezien Verhall niet tot winst kwam zorgden H. Stuivenberg en v. d. Weerd samen voor de punten. Eerstgenoemde bleef al z'n tegenstan ders de baas, maar v. d. Weerd leed tegen H. Spaan een nederlaag. In het dubbelspel zorgden deze twee Panter- spelers samen voor de volle winst. Ook tegen STV-Climax waren de Pan- ter-spelers goed op dreef, maar dit was toch niet voldoende voor de hele of zelfs maar gedeelde winst. J. Stuiven berg deed nu weer mee, maar kon geen winstpunten scoren. Zijn broer won van Vos en v. d. Weerd gaf zowel Vos als v. Welij een nederlaag te slik ken. In een uitstekend gespeeld dubbel spel bleven v. d. Weerd en H. Stuiven berg ook nu hun tegenstanders de baas. STV-Climax STV-Climax-2 kwam zelfs driemaal in actie en ook hier was de 64 uitslag favoriet. Deze uitslag werd driemaal bereikt. Daar er twee in het nadeel van de Veenendalers waren, was uiteindelijk de oogst maar een schamele twee pun ten. Doordat Middelhoven niet meer be schikbaar is, moet STV-Climax steeds met een invaller verschijnen en dit bleek tweemaal funest. Bij VSW kwam alleen v. Manen tegen De Koning tot winst. Invaller v. d. Brink verraste Rietstra, terwijl Van Eist van deze bei de spelers won. v. Beek bleef bij VSW dus ongeslagen. Ook bij Swift In Wageningen won v. Eist tweemaal, namelijk van Dode- mans en v. d. Werffhorst. Hij liet zich echter door zijn oude rivaal Abrahams

De Vallei | 1967 | | pagina 12