PTT: Veenendaal wel urgent maar geen „krepeergeval" Nieuw postkantoor geenhaalbare kaart' Vervoerverbod is opgeheven Bestuurscrisis bij de Macro van 't jaar meieren Joh. van voelen zich cs. „gewipt Oude telefooncentrale wordt nu ingericht voor de postdienst Weekagenda Utrecht M óp etende hindi Ter overdenking Arnold Diepeveen showt modellen in Veenendaal Hinderwet Gemeente: Ze zijn te oud AGENDA Bekend couturier in Amsterdam Dr. W. F. Hildebrand spreekt voor C.P.B. NCVB vergadert Net een stel kinderen Hoe worden ze wijs? Ede Ambtenaren BURGERLIJKE ST, *eeriendaal Leersum Rhenen Ederveen Pagina 3 VEENENDAAL De voorstellen, die verschillende raadsleden enkele weken geleden hebben gedaan met be trekking tot de bestemming van het postkantoor zijn nog meer prematuur geweest, dan men toen meende aan te moeten nemen. De burgemeester maakte toen beswaar tegen het doen van dergelijke voorstellen, omdat dit punt niet aan de orde was, maar slechts werd er die avond gepraat over de aankoop van het huidige postkantoor aan de Sand- brinkstraat door de gemeente. Omdat echter gebleken was, dat de verbredingsplannen van de Sandbrinkstraat voorlopig toch geen doorgang konden vinden werd van verschillende zijden voorgesteld het postkantoor, indien 't leegkomt voorlopig als sporthal in te richten. Een an dere suggestie uit de raad was het gebouw te bestemmen als openbare leeszaal. Nu blijkt, dat het nog wel een aan tal jaren kan duren, voordat het postkantoor door de PTT verlaten wordt. De grootste moeilijkheden waar de PTT mee te kampen heeft zijn van financiële aard en als die opgelost zijn, zal waarschijnlijk ook de gemeente weer wat ruimer in de geldmiddelen zitten, zodat dan mis schien de sporthalplannen verwezenlijkt kunnen worden, zonder dat er een noodoplossing in de vorm van een ver bouwing van het postkantoor voor nodig is. VEENENDAAL Het vervoers- verbod voor varkens en herkauwers, dat voor een deel van de gemeente gold, alsmede voor Renswoude en Ederveen, is met ingang van vrijdag opgeheven. Van kracht blijft het verbod deze dieren bijeen te brengen op markten en „wegingsplaatsen". VEENENDAAL De Christelijke Plattelandsvrouwenbond zal op donder dagavond bijeen komen in hotel De Ko renbeurs. Het onderwerp van deze avond „De moeilijke jaren van de vrouw" zal worden ingeleid door dr. W. F. Hilde brand. 9 Van de zijde van het districtskantoor van de PTT in Utrecht deelde men me de, dat men momenteel niet over vol doende investeringsmiddelen beschikt om onmiddellijk een nieuw kantoor te kunnen bouwen Men had tot voor kort als streefjaar 1967 aangehouden om een begin te maken met deze nieuwbouw, maar daar komt in geen geval meer iets van. Veenendaal was voor de PTT wel „urgent", maar nog geen „kre peergeval", zoals men het uitdrukte. Voordat Veenendaal aan de beurt is zullen eerst nog ongeveer 10 andere kantoren vernieuwd moeten worden. Nu met de algehele krapte op de kapitaal markt, waarmee het rijk, de staatsbe drijven ,maar ook de lagere overheden als de gemeenten te maken hebben, is de bouw van een nieuw postkantoor in Veenendaal geen „haalbare kaart". Om nu toch de dienstverlening in Veenendaal weer op een aanvaardbaar peil te brengen heeft men gezocht naar een noodoplossing. De nieuwe telefoon centrale wordt nog dit jaar in gebruik genomen. Hierdoor komt de ruimte in het kleine gebouwtje achter het post kantoor, dat nu als centrale is ingericht vrij. Men wil dit gebouw voor de post- Heden, zaterdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw 20 uur: „De knecht van Don Juan". RHENEN Panoramamolen 20 uur: Mallemolenclub m.m.v. „The Gang" uit Nijmegen. AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Dansavond beatclub „The Key". RENSWOUDE Gebouw Rehoboth 19.30 uur: Jaarverga dering C.P.J. SCHERPENZEEL Gebouw Philaletea 19.30 uur: Toneeluit voering A.T.S. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Zo was het Wilde Westen." Morgen, zondag Luxortheater Veenendaal 15 uur: „Zo was het Wilde Westen." 19.30 uur: „Rififi onder de vrouwen". STADSSCHOUWBURG (Aanvang alle voorstellingen 20 uur:) Zaterdag 11 februari: Centrum met „Al leen op vrijdag." Maandag 13 februari: Nederlandse Ope rastichting, mjn.v. U.S.O. „Rigoletto" van Verdi. Woensdag 15 februari: Nederlandse Co- medie met „Een vuurproef." Vrijdag 17 febr. tot 10 maart: René Sleeswijks Revue „Dit is theater". TIVOLI, Lepelenburg Maandag 13 februari 20.15 uur: Concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Bruno Maderna, m.m.v. Jacques Klein, piano. Werken van We ber, Rachmaninof, Straswinsky en Prokofjew. GEBOUW VOOR K. A W. Dinsdag 14 februari 20.15 uur: Concert door het Végh-kwartet. Donderdag 16 februari 20 uur: Speciaal toneelprogramma gewijd aan James Joyce. Opgevoerd worden fragmen ten uit „Bloomsday" en „Ulysses Nighttown". CINE CAVE Oude Gracht 156 Woensdag 15 februari 21 uur: Café chantant en cabaret „Domei, domqa." WKRFKELDER Oude Gracht 135 Vrijdag 17 t.m. zondag 19 februari 20.30 uur (zaterdag ook tot 23.30 uur): Muzevalcabaret o.l.v. Hennie Olie- muller, „Dat kan je in je zak steken." LA GROTTA Werfkelder Oude Gracht 92 Zaterdag 18 en zondag 19 februari 20 uur: A go, go. dienst in gaan richten om in het eigen lijke postkantoor wat meer ruimte te krijgen. Hierdoor kan de gehele dienst gedurende een aantal jaren nog soepel verlopen. Men schetste deze oplossing als „zeer reëel en niet al te kostbaar." Met de verbouw van de huidige tele fooncentrale als onderdeel van het post kantoor kan waarschijnlijk in het vierde kwartaal van dit jaar worden begonnen. Binnen zeer korte tijd daarna zal de ruimte binnen het kantoor dan geschikt gemaakt worden voor andere met name loketwerkzaamheden en kan Vee- Indien de nieuwe telefooncentrale rechts op de foto) ingebruik genomen is, zal het kleine gebouwtje (links) voor de postdienst gebruikt gaan worden. nendaal er weer geruime tijd tegen. In feite is het een voordeel voor het publiek, dat men de mogelijkheid heeft om uit te wijken naar deze telefooncen trale, want nu wordt de dienstverlening sneller aan de gestegen behoefte aange past, als gebeurd zou zijn indien men had moeten wachten op een nieuw post kantoor. De PTT-zegsman op het districtspost kantoor kon of wilde geen termijn noe men, waarin men dacht een nieuw kan toor te realiseren. Want, en dat is ze ker, in de toekomst komt er een ander postkantoor in Veenendaal; het wach ten is slechts op een verbetering van de kapitaalmarkt, maar die wordt door de PTT nog niet binnen afzienbare tijd voorzien. RHENEN Geheel onverwacht voor de ledenvergadering van de Motor en Autoclub Rhenen en Omstreken, die vrijdagavond in „de Stichtse Oever" werd gehouden, heeft de heer E. J. van Dam de voorzittershamer neergelegd. Deze beslissing kwam als een donderslag bij heldere hemel. De heer Van Dam was evenals de heer D. J. van Vulpen wel periodiek aftredend maar tevens herkiesbaar. In de plotseling optredende vacature werd voorzien door de be noeming van Macro-secretaris de heer D. J. Bovenschen, die in die functie werd opgevolgd door de heer G. H. W. Kroes. De heer Van Dam kon in zijn terug blik over het afgelopen jaar niet over alle verenigingsaangelegenheden een positief geluid laten horen. Vooral met de vorig jaar gehouden cross heeft men de nodige tegenslag ondervonden, waar door een nadelig saldo van rond twee duizend gulden moest worden geboekt. „We gaan 1967 echter met vertrouwen tegemoet", aldus de voorzitter. Van gemeentewege was een schrijven binnengekomen, waarin de Macro toe stemming werd verleend haar renner leden in de wintermaanden te laten trainen op het speelveld aan de Oude Veenendaalse Grintweg. Besloten werd geen medewerking te verlenen aan de jubileumfestiviteiten van de korfbalvereniging, omdat niet de garantie kan worden gegeven, dat de grasmat van „Candia" hierbij onbe schadigd zal blijven. De vergadering nam twee minuten I stilte in acht ter nagedachtenis aan de renner Versteeg, die het afgelopen sei zoen tengevolge van een ongeval tijdens de motocross te Oss het leven verloor. SCHERPENZEEL. De jongerenstu- dieclub van de AR, de Arjos, heeft be gin februari een enquête gehouden on der de bevolking van Seherpenzeel. Ge durende drie avonden belden zij aan bij een grotendeels van tevoren vastge legde lijst van adressen, zodat zoveel mogelijk klassen van de bevolking be reikt werden. De vragen waren door 't bestuur uitgedokterd. Over het alge meen werd er gunstig gereageerd. Wel was opmerkelijk, dat de meeste dames het aan hun man overlieten. Bij het uitzoeken van de ingevulde formulieren kwam wel het een en an der voor de dag. Zo was een onder vraagde kennelijk een fanatieke Boe renpartij-aanhanger. Deze schreef, dat de KVP in de Kamer 50 zetels zou zak ken naar twee en de Boerenpartij daar entegen een winst van 48 zetels zou be halen. Zijn politicus van het jaar was echter niet Koekoek, maar Harmsen. Opvallend was dat verschillende niet- AR-mensen toch Zijlstra als de politieke figuur van het jaar zagen. In het ge heel werden drie vragen gesteld, te we ten: wat zal uw politieke keuze straks zijn; hoeveel zetels behalen de partijen volgens u bij de komende verkiezingen en wie is naar uw mening de politicus van het jaar. In totaal werden 95 Scher- penzelers ondervraagd. De KVP kreeg 2 stemmen, PvdA 16, WD 19, AR 15, CHU 22, PSP 2, CPN 2, SGP 10, BP 5, D '66 2 en elf per sonen wisten het blijkbaar nog niet, want zij stemden blanco. Dit is nog al tijd 11,6 pet. van het totaal ondervraag den. Het volgende deel van de enquête heeft een Tweede Kamer opgeleverd, samengesteld door 91 Scherpenzelers. Gemiddeld zal over het gehele aantal de KVP 74 zetels krijgen (drie minder dan tot nu toe), de PvdA 42 (een min der), VVD 17 (een meer), AR 14 (een meer), CHU 14 (een meer), CPN, PSP en SGP blijven gelijk, aldus de Scher penzelers. De Voogd-zetel zal verdwij nen, terwijl de Boerenpartij een zetel krijgt. Het GVP krijgt van de onder vraagden ook een zetel. Diverse kleine partijen krijgen geen zetel, behalve D '66 die een zetel zal krijgen. Tenslotte de politicus van het jaar: 44,87 pet. Zijlstra, 15,36 pet. Den Uyl, 8,96 pet. Toxopeus, 7.69 pet. Schmelzer, 6,40 pet. Koekoek en 3,84 pet. Cals. Van Dis en Beernink kregen beiden 2,56 pet. van het aantal stemmen en Nederhorst, Harmsen, Bakker, Tilanus, Luns, Bies heuvel 1,28 pet. ELST De Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt dinsdag 14 februari een bijeenkomst in gebouw „Pniël". Op deze avond zal dr. J. A. v.d. Hoeven spreken over het onderwerp „Psychoso matische ziekten." In Matthaeüs 11 maakt de Heere Jezus de balans op van de uitgaven en inkomsten van de prediking van het Koninkrijk der hemelen. De uitgaven: dat is me nog al wat! Alles wat God heeft uitgegeven om Zijn volk Zijn Woord te laten ho ren. In het oude Testament profeten van allerlei slag en allure de een zus de ander zo. Maar.... 't ging om één heil, één toekomst. In het Nieu we Testament wordt Johannes de Doper gezonden (uitgegeven!) om de weg te bereiden voor de groot ste uitgave van het Koninkrijk der hemelen: n.l. Jezus, de Zoon van Gods eeuwige liefde; de kracht Gods en de wijsheid Gods! Wat een uitgaven! En nu.... de inkomsten: wat viel me dat tegen! God wil tenslotte ook nog wel eens wat zien van al zijn arbeid aan Zijn wijngaard. De Hee re Jezus maakt de balans op in Matthaeüs 11. Hoe stond men tegen over Joh. de Doper? En hoe tegen over Jezus de Zoon Gods? „Waarmede zal ik dit geslacht ver gelijken?" Net kinderen! Ze roepen: „Ga je mee bruiloftje spelen? Ja, ja. Ik bruid - ik, bruidegom - ik bruids meisje - en wij fluitconcert - en jul lie zijn de gasten En met vrolijke gezichten blazen ze hun wangen bol en rood op een echte fluit of zo maar voor de schijn, dartele kindergeluiden schal len over het marktplein. Maargeen mens reageert. Ze doen niet mee. Wel op de fluit spe len, maar er wordt niet gedanst. En ze roepen: ,,'k Vind er niks meer an; jullie doen niet eens mee". En anderen roepen: „Laten we dan ...eh, eh... begrafenisje doen." Even later zie je die spelende kinderen lo pen met ernstige snuiten over de markt; met echte begrafenisgezich ten. De meisjes hebben hun haar los gemaakt en laten 't voor de ogen han gen. Ze bootsen de klaagvrouwen na en jammeren en schreeuwen en kla gen van jewelste. Maar.... geen mens reageert. Ze doen niet mee. Wel klaagzangen aanheffen, maar er wordt niet ge weend. Men zit er onbewogen bij. Noch het één, noch het ènder deugt en doet 't! Klaagzang of vro lijke fluittonen, gejammer of dartele fluitmuziek, grafzangen of bruilofts zang, niets doet 't! Geen animo; geen ambitie. Zie Matthaeüs: „Waarmee zal IK dit geslacht vergelijken?" Het zijn net kinderen, 't is ook nooit goed!! Want God zond Joh. de Doper om 't volk aan de gang te krijgen; om plaats te maken voor het grote heil, maar ze reageerden niet. Met Jo hannes heeft God zijn volk nogal streng aangepakt. Het was echt geen „lieve, beminnelijke" prediker. Hij diende geen lichte kost op. Neen. Het was „begrafenis"! De oude mens moet begraven worden. Hef klaagliederen aan vanwege uw zon den. Leer sterven! De bijl ligt aan de wortel. Er is koren en kaf. Be keer U! Geen gepraat, maar de daad. De oude mens moet dood! Begrafenis! En wat zei het volk? Te zwaar! Te zwart! Te veel put van ellende! Hij heeft de duivel, die prediker, 't Is mijn man niet! Na Joh. de Doper kwam de groot ste uitgave van het Koninkrijk Gods: n.l. de zending van de Zoon des mensen; Gods eeuwige Liefde. Je zus bracht één en &1 bruiloft! Bij rijn geboorte begon 't al. Een mach tig koor treedt aan op 's werelds wolken. „Ere zij God". Jezus begon niet op een begrafenis maar op een bruiloft. Het begin der tekenen was: „water in wijn veranderen". Zo.... nu kon 't feest tenminste doorgaan en het fluitconcert kan opnieuw in zetten. De bruiloftskinderen moeten tenslotte niet vasten maar vrolijk zijn. Jezus predikte de verloren zoon die thuis komt bij vader en... „ze begonnen feest te vieren". Eén groot aanbod van vrije genade! En wat zei het volk? Te licht! Te gemakkelijk! „Zie, een vraatzuchtig mens en een wijnzuiper; een vriend van tollenaars en zondaars". Dat zei men van de Heere Jezus, Gods zoon en Zoon des mensen. 't Is ook nooit goed! Net een stel kinderen die op de markten zitten en het één na het an der bedenken, maar niemand doet mee. Ja, hoe worden spelende kinderen wijs? Wel: door de woorden en ver maningen van vader serieus te ne men! Om daar geen spelletje van te maken! Om daar geen loopje mee te nemen! Zó worden kinderen wijs! Ze moeten gehoorzamen en gehoor- geven. Als vader zegt: „Jongen, je moet je wegschamen en dat nooit weer doen, anders loopt 't verkeerd met je ar', dan wordt die knaap wijs als hij luistert naar z'n vader. Wel nu, dat was de preek van Joh. de Doper. Ieder schame zich vanwe ge eigen zonden en hij sterve z'n eigen ik! Bekeert U! Ja, dat is zwaar!! Als vader zegt: „Jongen, je hebt 't wel grondig bedorven en 't is al lemaal mis, maar kom d'r maar in, er is vergeving voor de gTootste der zondaren", dan is die knaap wijs als hij luistert en in de armen van z'n vader valt. Dan is er feest in huis. En beginnen ze feest te vieren, want deze zoon was dood, maar is weder levend geworden. Ja, dat is licht! Wijs worden is God toevallen! Ophouden met: te licht en te zwaar, te smal en te breed! Wijs worden is Jezus te voet vallen! Ophouden een onwillig en onhandelbaar schepsel te z(jn! Ja, Jezus is vriend van tollenaren en zondaren. Eigenwijzen is dit te licht! Eigenzinnigen is dit te zwaar! Matthaeüs 11 16-19: „Doch waarmede zal IK dit ge slacht vergelijken? Het is gelijk aan kinderen, die op de markten zitten en den anderen toeroepen: Wij heb ben voor u op de fluit gespeeld en gij hebt niet gedanst; wij hebben klaagliederen gezongen en gij hebt geen misbaar gemaakt. Want Johan nes is gekomen, niet etende en niet drinkende, en rij zeggen: Hij heeft een bozen geest. De Zoon des men sen is gekomen, wél etende en drin kende, en zij zeggen: Zie, een vraat zuchtig mens en een wijndrinker, een vriend van tollenaars en zon daars. En de wijsheid is gerecht vaardigd op grond van haar wer ken". Veenendaal. Ds. C. Langbroek. VEENENDAAL De in Amsterdam zeer befaamde couturier, de heer Arnold Diepeveen, zal zijn collectie voor deze zomer ten doop houden in Veenendaal. Na dat op 28 februari de pers in de gelegenheid gesteld is in Amsterdam, de nieuwe modellen van Arnold Diepeveen te bewonderen, wordt direct de volgende dag in hotel „La Montagne" het publiek in de gelegenheid gesteld de modellen van de heer Diepeveen in ogenschouw te nemen. Arnold Diepeveen heeft in Veenendaal een aantal klanten, zoals hij ons vertelde en die hebben hem gevraagd eens een modeshow in Veenendaal te organiseren. Aan dit verzoek wordt door deze pre- Overleden: Christoffel B. Rijsemus, 69 j., echtgen. v. C. L. Mangelsdorf; Johan Dekker, 77 j., echtgen. v. C. J. Almekinders. mière meer dan voldaan. De heer Arnold Diepeveen (37 jaar) is een telg uit het bekende Veenendaal se geslacht. De zaken die de naam Die peveen voeren worden, zoals hij vertel de, gedreven door ooms en broers van zijn vader. Veenendaal trekt de mode ontwerper bijzonder, omdat hij in zijn jeugd vrijwel iedere zondag in deze plaats doorbracht. Ook nu nog komt hij veel in Veenendaal. Ongeveer 15 jaar geleden kwam Ar nold in het modevak terecht. Hij ontving zijn opleiding van de bekende Dick Holthaus in Amsterdam. Na een peri ode van tien jaar vestigde hij zich on geveer 4 jaar geleden zelfstandig in RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van K. W. Schie- lei, Grebbeweg 105 te Rhenen om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een in richting voor de opslag van vier cilin ders propaangas, aan de Grebbeweg j 105 te Rhenen kadastraal gemeente l Rhenen sectie E nr. 1886. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van de bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op dinsdag 28 februari 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 10 februari 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente, De secretaris W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. VEENENDAAL De heer Joh. van Hardeveld en nog enkele oud gedienden uit het Veenendaalse po litieke en maatschappelijke leven voelen zich, op zijn mildst gezegd, gepasseerd. Dit jaar zullen zij voor het eerst geen lid meer zijn van de stembureaus, die op woensdag 15 februari voor de Veenendaalse be volking de poorten zullen openen. Marktmeester Chr. van Rijswijk, oud-raadslid T. Verkuyl en hande laar H. Bos, behoren evenals Joh. van Hardeveld tot degenen, die van de gemeente geen uitnodiging meer hebben gekregen om hun diensten op de dag van de verkiezingen ter beschikking te stellen. Het argu ment hiervoor luidt, dat de genoem de heren vanwege hun leeftijd niet geschikt meer worden geacht om hun taak op het stembureau te ver vullen. Daarnaast streeft men er naar, zo deelde de heer P. W. Will, de gemeentelijke ambtenaar die is belast met de samenstelling van de stembureaus, mee „buitenstaanders zoveel mogelijk buiten schot te houden". Joh. van Hardeveld vertelde gis termiddag in het O.C.B.-gebouw, dat hij zich zonder meer gepasseerd voelde. „Zolang ik raadslid ben geweest ben ik ook lid van het stem bureau geweest", zei hij een tikkel tje opgewonden. „Wij hebben er al tijd ons best voor gedaan de vergoe ding (de leden van de bureaus ont vangen negen gulden per dag red.) op een redelijk peil te krijgen en nu het zo ver is, gaan anderen er mee slepen..." Volgens Van Hardeveld streven de ambtenaren en de gemeente er naar „alles in eigen hand" te hou den. „Wij komen er niet meer aan te pas, de ambtenaren doen het lie ver zelf. Zij krijgen hun salaris ge woon doorbetaald, daar komt dan nog eens die vergoeding bij. Voor hen is het dus geen gekke bezig heid..." Overigens is het hem, zoals hij zei niet om de die negen gulden te doen, het gaat er eerder om, dat de oud-gedienden zo plotseling werden „gewipt". „Wij zijn gewoon niet uitgenodigd...Andere jaren kregen we altijd een formuliertje dat we moesten invullen...." Gemeente-ambtenaar P. W. Will kan zich de verontwaardiging van de heer Van Hardeveld c.s. wel in denken, maar is daarnaast van me ning dat het absoluut niet de bedoe ling is de oudgedienden te vervan gen door ambtenaren. „Daar gaat het niet om. Het is een besluit van B. en W. geweest waarin werd be paald dat oudere mensen niet lan ger lid kunnen zijn. Kijk eens, zij r Joh. v. Hardeveld ...gewipt... willen het graag doen, maar we moeten toch ook niet uit het oog verliezen, dat het werk op het stem bureau vermoeiend is. Vooral als het om het vaststellen van de uit slag gaat, want dat moet natuurlijk zo snel mogelijk gebeuren". In de praktijk komt het er op neer dat de raadsleden fungeren als voorzitters van de stembureaus. Zij worden geassisteerd door ambtena ren van de gemeente. Vanzelfspre kend, zo vertelde de heer Will nog, vervalt het voorzitterschap als een raadslid zijn zetel in de raad niet meer bezet. Vandaar dat het te ver wachten was dat Joh. van Harde veld en rijn coUega T. Verkuyl, die beiden de raad vorig jaar verlieten, niet meer voor een functie bij het stembureau in aanmerking kwamen. Ondanks dit argument blijft het voor „Hans" van Hardeveld en de anderen een onverwachte beslissing. De Veenendaalse kiezers zullen en kele vertrouwde gezichten in het stembureau missen... Amsterdam. Nu bezit hij boutiques in Amsterdam en Soest. De heer Diepeveen omschrijft zijn mode als „draagbaar" en „betaalbaar." Zijn ontwerpen zijn gericht „op de vrou wen van 25 tot 70 jaar." Op mini-mode heeft hij zich niet toegelegd, en ook de tienermode is een terrein waarop hij zich niet begeeft. Zijn modellen kunnen be taalbaar zijn, omdat hij ze meestal in enkele maten maakt, en zo in zijn boutiques uitbrengt. De prijzen, die de heer Diepeveen voor zijn creaties berekent, zijn naar zijn mening betaalbaar maar lopen toch altijd nog vanaf f 75,- maar, zo verze kerde hij, dan heb je iets exclusiefs. Dat de show in „La Montagne" gehou den wordt heeft ook een reden: de eige naar is een broer van zijn moeder. Al woont hij in Amsterdam, hij is zelfs niet hier geboren, ergens is Arnold Diepeveen Veenendaler en onze „plaatsgenoot" zal het dan ook niet aan belangstelling ont breken. MMMjjj ij.1--;- VEENENDAAL Geboren: Hendri- kus, z. v. H. van Herk en L. Slinger land; Sophia Hendrika, d. v. D. van Leeuwen en A. van Doorn; Gerritje, d. v. J. Willemsen en N. van Dijk; Petro- nella Arendina, d. v. E. Hubers en A. A. Brinkers; Saskia, d. v. A. v. Kranen burg en J. Schoeman; Ariën Jan, z. v. J. Konings en C. Roelof sen; Sierk Bart, z. v. D. Ybema en H. C. v. Schuppen (geboren te Rhenen); Dirk Johannes, z. v. J. H. de Leeuw en M. Veldhuizen (geboren te Rhenen); Hendrik, z. v. P. Slotboom en E. Slok (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: C. A. B. Baar en S. v. Soest; G. v. Draveren en P. C. Lanson; N. Eickhoff en H. M. Nellestijn; H. B. Diepeveen en W. L. de Hartog; A. van den Heuvel en J. M. Smits. Getrouwd: A. A. v. Houten en I. C. van de Pol; W. van Beek en J. van de Weerd; W. Werkman en J. van de Kraats; P. K. v. Ravenswaaij en H. B. Draai jer. GeborenEverarda Gijsbertha, d.v. A. J. de Ridder en G. T. van Westerhuis. Robertus Petrus Canisius Andreas Maria, z.v. R. P. C. A. M. van de Heuvel en P. M. B. J. van Rooij; Teunis, z.v. J. van Doorn en E. G. de With; Richard Roderick, z.v. J. Achterberg en M. Klerk. Gehuwd: C. de Lange, 26 jr., (Noord- wijk) en L. E. van Donkelaar, 24 jr. Vestigingen: dhr. B. van der Meer, Pr. Bernhardlaan 1 gekomen uit Oude- haske; mej. G. Vinke, Scherpenzeelse- weg 43 gekomen uit Veenendaal; fam. H. A. van Raaij, Scherpenzeelseweg 51 gekomen uit Krimpen a/d IJ.; dhr. F. N. van Eijk, Hoogstraat 8 gekomen uit Zwolle. Vertrokken: dhr. J. Zandvliet, Scher penzeelseweg 35 naar De Bilt, Kome- tenstraat 201; dhr. R. L. La Croix II, Kon.-Julianalaan 76 naar Amerika; dhr. M. W. G. Houx, Hoogstraat 8 naar Te- gelen, Steenstraat 11; dhr. E. A. Lin- denberg, Hoogstraat 8 naar Barneveld, Stoeërweg 19; fam. A. Doornebal, Ben- tincklaan 15 naar Amerongen, Ou dew. Geboren: Ellen, d.v. J. J. van Duren en L. H. Berends; Everdina A., d.v. B. W. Jager en J. Huttinga; Gijsbert z.v. C. Elbertsen en A. B. van Kooten; Jean P. E. N., z.v. R. N. Perie en D. H. I. Estourgie; Pieter A., z.v. E. Ploeg en L. van Wijk; Pauline A., d.v. D. Richardson en J. de Koning; Her- mine, d.v. H. Veltkamp en W. E. van Dijk; Elfred M., z.v. J. Boers en K.G. Vink; Judith M.,' d.v. J. H. van Es sen en L. M. van Klaveren; Maria J.C., d.v. S. Budding en T. A. van Laar; Willem, z.v. J. van de Pol en J. H. van Grootheest; Wilhelmus M., z.v. K. H. Verspaget en M. H. P. Berger voet; Berend, z.v. B. Pol en W. E. A. van Zwetselaar; Angeline, d.v. E. A. van de Peppel en C. van Dooren; Ca- tharina A., d.v. L. G. J. van Ree en G. C. Th. Mahler; Frans J., z.v. F. West en B. G. E. Buster; Catharina Th. M., d.v. A. F. Maassen en Th. H. Broenland; Dirk, z.v. W. van Roekei en G. van Beek; Johannes P., z.v. J. Aipassa en M. W. Sopaheluwakan; Eric C., z.v. C. G. H. Mak en C. Roos; Óscar G., z.v. J. F. Koster en M. N. Rutgers; Christina, d.v. G. Beuk- hof en G. Groeneveld; Richard, z.v. J. Mol en A. J. W. Brand; Reinder, z.v. W. Hulstein en G. Spies; Jan H. A. z.v. J. W. van Steenbergen en H. Looij- en; Erica, d.v. S. Wijnsma en D. A. Künne; Joël, z.v. A. J. Disselen en M. Teunissen; Marcus C. H.. z.v. G. J. C. J. Janssens en B. P. C. M. de Brou wer. Ondertrouwd: W. Blankenspoor en B. van Neutegem; P. H. Hofman en W. B. Pluim; G.M. Bouw en E.W. Vroegh; C. van Holland en F. H. Klomp; W. van de Munt en A. Groeneveld; A. Fi- vet en P. S. E. Hagedorn; G. H. V. Bosma en J. M. W. van Zwetselaar; M. Depetri en H. Veenendaal; M. Rob ben en J. Doppenberg. Getrouwd: A. Kooren en F. M. Joos- ten; R. Paauwe en M. B. de Gijt; H.J. Schuurman en P. H. van de Peppel; T. Meerveld en W. Veenhof. Overleden: Marinus Verbrugge, 77 jr.; Gerardus J. ten Cate, 1 jr.; Ger- hardus ZSlik, 65 jr.; Jacobus Lamé, 59 jr.; Anna J. A. von Wolzogen Kiihr, 89 jr;. Elizabeth Schouten. 77 jr., e.v. A. T. F. Albers; Aartje Dekker, 78 Jr.; Clara W. Engel, 78 Jr., e.v. R. P. Palm; Willem J. Derksen, 66 jr. Geboren: Dirk Jdhannes, z.v. J.H. de Leeuw en M. Veldhuizen, Veenen daal; Hendrik, z.v. P. Slotboom en E. Slok, Veenendaal; Jan Gerrit, z.v. C. de Jong en H. J. G. van Kooten, Veenen daal; Wulf Evert, z.v. W. E. van Laar en R. Drost, Eist; Aafke Geertje, d.v. J. H. Kaspers en E. van Schoonhoven, Veenendaal. Ondertrouwd: A. van Manen en J. M. Hollemans; J. van de Bovenkamp en G. de Kruijf. Getrouwd: J. Wapstra en J. G. van de Wal. Ingekomen personen: H. Kleijer met gezin, van Veenendaal; A. C. Beijer met gezin, van Veenendaal; B. Hen driks, van Zutphen; J. C. Loran, van Den Haag; C. G. S. Breebaart, van Den Haag; A. M. E. van Gelderen, van Maastricht; H. S. Terluin, van Tietjerksteradeel; A. Fortuin, van Zaandam; J. van Holland, van Maar tensdijk; G. H. Hey, van Den Bosch; A. Vink met gezin, van Kesteren; K. M. van Zoelen, van Tiel; I. Cillegas Cuadros, van Spanje. Vertrokken personen: J. Schiebaan, naar Veenendaal; J. van Dam, naar Veenendaal; C. J. van de Meent, naar Veenendaal; P. J. Baars met gezin, naar Veenendaal; A. C. M. van der Vleuten, naar Sint Oedenrode; G. Lod der, naar Kesteren. Geboren: Aalbertus, z.v. W. van de Hoef en G. van Wagensveld. Ondertrouwd: Pieter van Dooren en Maria H. van Nieuwamerongen. Getrouwd: E. van Veldhuizen en E. J. Bos.

De Vallei | 1967 | | pagina 3