Kees Verkerk heeft op de 5000 meter alle belangrijke concurrenten voor zich „Goal", film over wereldtitel voetbal, in ons land LOTING 500 EN 5000 M Elftallen voor morgen Veenendaal krijgt nog één en dat is tegen Amsvorde kans Voor Panters, ondanks veel tegenstand, tweemaal winst Eenmaal 13 goed in de toto Matig spel in nationaal driebanden-toernooi HVC krijgt bezoek van de Baronie Jansen Venneboer uitgeschakeld Wereldrecord met 2 meter verbeterd Zuidslavische Bond wil uittocht van voetballers beperken GUNSTIGE LOTING VOOR NEDERLANDERS Ook Ard Schenk mag niet klagen Bijna twee uur in kleuren Gespannen Zielige vertoning Belangrijk duel voor geelblauwen VOLLEYBALCOMPETITIE USS 1-Panters 2 Goede verdediging VVA-Panters (dames) f Afd. Utrecht QriE Eredivisie ZATERDAG II FEBRUARI 1967 OSLO In het raadhuis van Oslo speelde gisteravond het stadsorkest de Huldigingsmars van Grieg. De burge meester van de Noorse hoofdstad sprak welkomstwoorden en meneer Odd Haga, de voorzitter van het or ganisatiecomité, deed hem vlijtig na. Odd Haga wilde niet meer horen van de voospelling, die hij aan de jour nalist van het Noorse blad,, Aftend- posten" heeft gedaan. Het „Fred An ton Maier kan wereldkampioen wor den" klinkt een beetje zot in het ge zelschap van schaatskenners, bijeen voor de loting. Buiten was Oslo bezig zich in een Nederlands gewaad te steken. Welis waar is de heldere vorsthemel met twinkelende sterren op dit ogenblik on denkbaar in ons land, maar tientallen Nederlandse auto's, voorzien van de gekste opschriften, zoals „Kees en Ard, geef ze met de gard" en „Ard en Kees, we schreeuwen onze kelen hees" hebben bezit genomen van de Noorse hoofdstad. Uit een groot aantal bus sen golfden de Nederlandse suppor ters de straten op en een goede 150 schaatsenthousiasten voerden Dick Prins in triomf naar de Noorse hoofd stad. Dick werd voorpaginanieuws voor de Noorse couranten, omdat hij per fiets naar Oslo was gekomen. In deze tijd van het jaar een prestatie, vinden de sportieve Noren, die hem in het plaatsje Haraldsheim, waar hij on derdak had gevonden, 'n hartelijk wel kom bereidden. Buiten en binnen het imposante raad huis van Oslo werd gesproken over de grote strijd. „Toptijden, wereldrecords, het mooiste wereldtoernooi sinds jaren op een supersnelle baan onder ideale weersomstandigheden. Olie-ijs. Kees Verkerk, nee Ard Schenk. En Kaplan dan, die kan snel op de sprint." De Amerikaan Tom Gray kende slechts één concurrent: Suzuki, de Ja panner. „En op andere afstanden?" „Ach, dan tel ik immers niet mee. Ik ben hier alleen gekomen om de sprint te winnen. Volgend jaar in Grenoble, dan wil ik het Olympisch goud verove ren." We luisterden naar Kees Verkerk. Hij zei niet veel, alleen dit: „Ja, het moet 'n Nederlands succes worden. Of ik mijn titel, vorig jaar in Gotenburg veroverd, met succes kan verdedigen? Vraag dat maar aan Ard. A propos, ik hoop één ding, dat Kaplan niet zo vreselijk snel is op de 500 m. Dan zullen wij keihard moeten rijden op de 5 en 10 km." Vraag het aan Ard: „Ja, ik voel me kiplekker. Leuk, dat mijn broer Jan en mijn zuster Mieke er zijn. Natuurlijk, vader is er ook. Moeder is thuis geble ven. Ik hoop dat ik niet val. Bang? Nee. Daar in Lantt was het heel anders. Kei hard ijs. En hier, als ik de berichten moet geloven, schijnt het snel te zijn. Of ik win? Vraag dat aan KeesIk hoop op een Nederlands succes." HVC krijgt zondag bezoek van De Baronie en dat kan betekenen, dat de Amerfoorters weer twee punten rijker worden. Een opschuiving op de rang lijst zien we er echter niet uit voortko men. Roda JC en FC VVV moeten zon der veel moeite de baas kunnen blijven over resp. Zwolse Boys en Tubantia, terwijl NOAD en Limburgia op de volle buit beslag moeten kunnen leggen in de wedstrijden tegen resp. Wilhelmina en Wageningen. Hoewel, Wageningen is in staat om voor een verrassing te zorgen. Voor PEC verwachten we winst te gen Hermes DVS, terwijl Fortuna VI- Veendam. ZFC-Heerenveen, Excelsior- Helmondia '55 alles in zich hebben om in een gelijk spel te eindigen. Koploper Haarlem tenslotte blijft zijn voorsprong van twee punten osgetwij- feld behouden via een overwinning op AGOVV. Een bijzonder spannende strijd kan voor de Eredivisie worden verwacht in Rotterdam, waar Ajax op bezoek komt bij Sparta. Sparta speelde dit seizoen op eigen terrein bijzonder sterk en leed er zelfs nog geen nederlaag. Als Ajax het er met een puntenverdeling af brengt kan het al heel tevreden zijn. Feyenoord zou ervan kunnen profite ren om zijn achterstand op de Amster dammers iets te verkleinen via een ze ge op Sittardia. Of de Limburgers het zover zullen laten komen valt evenwel nog te bezien. ADO zal waarschijnlijk de baas blijven over FC Twente, ter wijl Go Ahead het in Eindhoven tegen PSV niet cadeau krijgt. Voor het overi ge verwachten we de volgende resulta ten: Willem II-DOS 3, MVV-GVAV 1, DWS-Fortuna '54 1, NAC-Xerxes 3 en Elinkwijk-Telstar 3. DEN HAAG. Onder de titel „Goal" zal de volledige film over het eindtoer- nöoi om het wereldkampioenschap voet bal 1966 in Engeland op donderdag avond 2 maart in het congrescentrum van de RAI te Amsterdam zijn Neder landse première beleven. Van vrijdag 3 maart tot eind juni wordt met deze spectaculaire film een uitgebreide tour nee door Nederland gemaakt. De film „Goal" brengt bijna twee uur lang topvoetbal uit de wedstrijden in de poules kwart- en halve finale, het duel om de derde en vierde plaats en uiteraard de finale, door Engeland met 4-2 gewonnen van Duitsland na verlen ging. Voor de film, in sprekende kleu ren en op groot scherm, zijn 117 came ra's gebruikt. Het is voetbalvreugde en voetballeed, met als uiterste contrasten de luidkeels jubelende Engelse aanvoerder Bobby Moore met de gouden wereldbeker en een huilende Eusebio, nadat Portugal in de halve finale door Engeland was ver slagen. Vol prachtige close-ups van spe lers, publiek, incidenten: duidelijker zichtbaar dan ooit. Slechts weinigen, zowel in Wembley als bij de TV, hebben bijvoorbeeld ge zien hoe de aanvoerder van Uruguay, Trocci, de Duitser Uwe Seeler met de volle hand een slag in het gezicht gaf, alvorens het veld te verlaten: wegge stuurd door de scheidsrechter. Duidelij ker dan ooit zijn soms unfaire char ges en tackles te zien. Maar vooral ook voetbaltechniek en de soms uitermate virtuoze balbehande ling van sterren als Pele, Eusebio en de andere voetbalgrootheden komen inde- ze film volledig tot hun recht. Te ge nieten valt er opnieuw van de vele soms prachtige doelpunten, die werden gescoord, met verslagen doelverdedi- gers in de op die momenten allesbehal ve benijdenswaardige hoofdrollen. Door de aaneenschakeling van hoogte punten en dieptepunten, de sfeer in en rond de stadions, is „Goal", die in En geland reeds vijfentwintig miljoen be zoekers trok in prolongatie, in het bij zonder een uitermate spectaculaire speelfilm geworden met een sterke spe lersbezetting: de voetbalsterren uit zes tien landen. „Goal" geeft op één punt helaas geen uitkomst. Is de bal bij het derde en toch wel beslissende doelpunt in de ver lenging van de finale tegen Duitsland nu wel of niet in zijn geheel over de doellijn geweest Bij de directe opname kan men de mening zijn toegedaan van wel: in slow motion is het minder dui delijk zichtbaar. De film „Goal" wordt in Nederland uitgebracht door Henk Brusse Produc tions onder auspiciën van „Televizier" en enkele andere bedrijven. De Engel se tekst wordt gesproken door Brian Glanville. Het is de bedoeling, dat ex- scheidsrechter Leo Horn de Nederlandse tekst zal verzorgen. De tournee door Nederland wordt gemaakt met twee filmploegen, met vijf dagelijkse voor stellingen. In ons verspreidingsgebied draait de film alleen in Apeldoorn en wel op 10. 11 en 12 mei in de schouwburg ..Or pheus". I' Twee Nederlandse schaatscracks twee goede sportjongens. Ze weten het niet. Ze zijn tot het uiterste gespannen. Ze voelen het grote duel van het schaats seizoen 1966/'67 nabij. Het duel tussen Kees en Ard. De grote krachtmeting, waar beiden naar toe zijn gegroeid. Wie wint er? Ineens durft niemand meer een voorspelling te doen. Rudi Liebrechts zei: „Mijn laatste seizoen? Ik weet het niet. Ik ging lekker in Larvik. Ik zou zo graagHij beëindigde de zin niet. Zoals uit de foto blijkt ziet ook Ard Schenk de wereldkampioenschappen vol vertrouwen tegemoet. „Toe, zeg het maar Rudi", spoorde Pe ter Nottet aan. „Zeg maar dat je zo graag op die 5000 m nog eens als van ouds wil vlammen." „Ja", zuchtte Rudi, „maar het is zo moeilijk hè, met Kees en Ard erbij." Het is zo moeilijk met Kees en Ard. Zo voelen de andere Nederlanders het. Het valt ook niet mee in de schaduw van zo'n tweetal te leven. Gistermorgen om elf uur zagen we Frits Bartling en Jorrit Jorritsma, schaatsen over de schouder, op een sukkeldrafje lopen in de buurt van het KNA-hotel. „We gaan trainen", zeiden ze. „We zullen ons best doen." En Frits: „Jammer dat ik niet op Bislett rijden ma*. Ik had het zo graag gewild. Volgend seizoen meer trainen om ook op de 5 en 10 km tot goede prestaties te komen." „Je bent nog zo jong Frits", zei Jorrtisma, „wij hebben nog alles voor ons en we zullen harder moeten want de B-jongens ko men dichterbij." We zullen harder moeten. In Oslo twij felt niemand aan een Nederlands succes. Dat was vorig jaar zo, dat zal op Bis lett het geval zijn en ook in 1968 zal Ne derland nog wel triomferen. „Zo gauw haal je geen achterstand in", zegt Far- stadt, „en wat ik van jullie land heb ge hoord, met al die jonge reserves..." Is Oslo klinken de vaderlandse liede ren luid op. De drank is onbetaalbaar, maar Nederlanders weten er altijd raad op. De Zilversloot vindt aftrek en Jelle is alom. In het raadhuis van Oslo was de sfeer serener. Grieg, sprekers, ko ninklijke belangstelling, de loting Er klonk applaus op toen de naam Fred A. Maier werd genoemd. De lan ge Noor rijdt in de tweede rit op de 500 meter tegen Ard Schenk. Kees is in de derde. Launonen, de Fin, hersteld en wel, is zijn tegenstander. „Na drie ritten weten we veel", zei Wim de Graaff, „Kaplan in de eerste en dan Ard en Kees." De grote sprintkanonnen, die deze 500 meter gaan beheersen, Suzuki en Tom Gray, komen later aan bod. Wie komt als derde op het erepodium? De West duitser Keller, die Jorritsma tegenover zich vindt, heeft de beste kans. De 5000 meter. Ard Schenk rijdt, even als in Lahti, tegen Jonny Nilsson. Niet gek, zo'n partner. En de Noordhollander heeft in de derde rit wat houvast aan de tijd van Fred A. Maier, die de rij OSLO In Oslo is vrijdagavond de loting verricht voor de beide afstanden van de eerste dag van het wereldkam pioenschap hardrijden op de schaats, dat vandaag en zondag in het Bislet-stadion Raymond Fonvieille (Fr.) Rudi Liebrechts (Ned.) 5000 meter: 500 meter: Fred Anton Maier Eerste rit: Tom Gray Valeri Kaplan (Rusland) Tweede rit Hans Rüdi Widmer (Zwits.) Rainer Kleer Tweede rit: Rudi Uster Ard Schenk Ned.) Derde rit Fred Anton Maier (Noorw.) Johnny Nilsson Derde rit Ard Schenk Kees Verkerk (Ned.) Vierde rit Jouko Launonen (Finl.) Ants Antsson Vierde rit Tadao Ishiata Gerhard Zimmermann (W.-Dld.) Vyfde rit Hermann Strutz (Oostenrijk) Valeri Kaplan V(jfde rit Gerhard Zimmermann Rainer Kleer (O.-Dld.) Zesde rit John Tipper (G.-B.) Svein Erik Stiansen Zesde rit Hermann Strutz Eduard Matusevltsj (Rusland) Zevende rit Johnny Nilsson (Zweden) Renato de Riva Zevende rit Jouko Launonen Guido Gillarduzzi (It.) Achtste rit Keichi Suzuki (Japan) Kees Verkerk Achtste rit John Tipper Svein Erik Stiansen (Noorw.) Negende rit Renato de Riva (It.) Oerjan Sandler Negende rit Bernd Prusowski Tom Gray (V.S.) Tiende rit Rudi Uster (Zwits.) Günther Traub Tiende rit Peter Nottet Magne Thomassen (Noorw.) Elfde rit Rauli Helen (Finland) Magne Thomassen Elfde rit Wayne le Bombarde Bernd Prusowski (O.-Dld.) Twaalfde rit Michel Duchet (Fr.) Rauli Helen Twaalfde rit Keichi Suzuki Johnny Höglin (Zweden) Dertiende rit Tadag Ishiata (Japan) Eduard Matusevitsj Dertiende rit Hans Rüdi Widmer Erhard Keiler (W.-Dld.) Veertiende rit Jorrit Jorritsma (Ned.) Raymond Fonvieille Veertiende rit Rudi Liebrechts Peter Nottet (Ned.) Vyftiende rit Ingar Bollerud (Noorw.) Guido Gillarduzzi Vyftiende rit Ingar Bollerud Ants Antsson (Rusl.) Zestiende rit Günther Traub (W.-Dld.) Stanislav Seljanin Zestiende rit Johnny Höglin Per Willy Guttormsen (Noorw.) Zeventiende rit Oer jan Sandler (Zweden) Erhard Keiler Zeventiende rit Jorrit Jorritsma Stanislav Seljanin (Rusl.) Achttiende rit Wayne le Bombarde (V.S.) Michel Duchet Achttiende rit Per Willy Guttormsen opent tegenGray. „Hij haalt de Amerikaan tweemaal in", fluisterden de Noren, „een zielige vertoning." Kees Verkerk weet heel wat meer als hij in de achtste rit onder de orders van de starter komt. Dan hebben Mai er, Schenk, Kaplan, Stiansen en Nilsson al gereden. „Kees heeft altijd geluk", zei KNSB-voorzitter Wesselo, „nu zit hij weer achter alle concurrenten." Zijn te genstander zal hem niet inspireren. De arme Brit John Tipper kreeg al rillingen toen hij aan die rit dacht. Rudi Liebrechts ontmoet zowel op de 500 als op de 5000 m de Fransman Fon vieille. Notett moet het op de 500 meter met de Noor Bollerud doen en kan op de 5000 m met Traub afrekenen. Jorrits ma tenslotte neemt op de 5 km revan che op Keiler, die hem op de 500 meter natuurlijk de baas blijft. De loting is voorbij. Er is weer stof tot praten. De kaarten liggen geschud. Nu kijken, wie de troeven steekt. „We hebben nog even op de ijsbaan in het Fregerpark getraind", zei Ben Holle boom, „alleen Kees wilde liever niet meer het ijs op. Die rust graag de laat ste dag voor de wedstrijden uit. Heb je al die Nederlanders al gezien?" Gezien en gehoord. Op weg naar ons hotel, pre cies voor de DAF-showroom, hield iemand ons staande: „Kunt u mij. Oh, sorry, can you tell me..." „Hou maar op", zeiden we, „wij zijn landgenoten." Kan hetNederlandser in Oslo? Veenendaal (thuis)Amsvorde: doel: A. Blankespoor; achter: A. Muller, C. Gerritsen en P. Muller; Midden: J. Ver steeg en H. Stuifenberg; Voor: H. Im- bos, C. Henzen, W. Derksen, D. van Dijk en T. Heykamp. Candia (thuis)Vreeswijk: Doel: M. Kok; achter: G. Szabang, P. van Baal, J. van Beek en H. van Walsum; Mid den: H. Evers en J. ten Braak; Voor: J. Eibers, G. van Veenendaal, J. Mol en N.N. DVSA (thuis)JSV: Doel: D. van Brenk; achter: G. van Dijk, E. A. van Viegen en B. C. Drost; Midden: J. van Esterik en E. van de Water; Voor: J. D. Buis, G. Breeschoten, C. van Ommeren, B. van Ommeren en G. Brinkman. De wedstrijd begint om 12 uur. Scherpenzeel (thuis)Spel. Domstad: Doel: C. van Geel; achter: C. Vonk, H. Veldhuizen en G. Tins; Midden: F. Veld huizen en H. Hoefakker; Voor: G. Ver meulen, W. Vonk, F. Rebergen, M. Lau- wers en H. Wagensveld. VEENENDAAL Ook morgen zal bij vele sport voetballiefhebbers het belangrijke schaatsgebeuren in Noorwe gen een zekere tweestrijd teweeg bren gen. In ieder geval gaat het voetballen door en er zijn in het programma van morgen zelfs enkele bijzonder belang rijke wedstrijden. Bij Veenendaal komt namelijk Ams vorde, de sterke koploper, uit Utrecht op bezoek. De eerste ontmoeting verlo ren de geelblauwen met 4-2. Vorige week leed Veenendaal door gebrek aan inzet een 3-1 nederlaag tegen Vreeswijk en de enige kans om dit verloren ter rein te heroveren is...winst tegen Ams vorde. En dat is een hele moeilijke op gave, want Amsvorde zal zich niet zo heel gauw van de koploperstroon laten stoten. Veenendaal kan volgens ons slechts TH- VEENENDAAL Het was bijna een uitgemaakte zaak,dat de Panterdames in Amersfoort zouden winnen van het veel lager geklasseerde WA. Dit kwam er dan ook van (18), maar Panters ondervond bijzonder veel tegenstand. De heren van Panters 2 behaalden voor het eerst in de geschiedenis van hun verblijf in de eerste klasse een overwinning op de studenten uit Utrecht USS. De studenten dwongen Panters 2 alles te geven, maar Panter s won, zij het moeizaam, verdiend met 18 en had met een nare traditie gebroken. USS pleegt tegen Panters altijd top wedstrijden te spelen, hetgeen in het verleden steeds weer is gebleken. Nog nooit kon Panters in het wat lastig te bespelen Parochiehuis tot een overwin ning komen, zelfs niet gelijk spelen. Dit maal toog Panters geladen aan de slag om de mooie, ongeslagen positie veilig te stellen. USS had het sterkste team op de been gebracht om Panters weder kom een spaak in het wiel te steken. Het startte in de eerste set met een fenomenale aanval, die enkele malen achterin het speelveld van Panters doel trof. USS verkreeg een 40 voor sprong, maar Panters had het ant woord klaar. Eveneens met snelle aan vallen en vooral ook goed gerichte plaatsballen verschalkte het de USS- verdediging meermalen. Panters trok door goed aanvallen van Thedo Tuinstra, de ingevallen Gert van de Bo- venkamp en Jan Bekker op naar een voorsprong van 811 en ondanks fel verzet van een toen wat slordig opere rend USS, maakte Panters deze eerste set via de stand 913 uit. In de tweede set bleek, dat de Pan- ters-aanval deze avond toch niet zo glad afgewerkt kon worden als men gewend was. Niettemin ging de strijd gelijkop en na 66 nam Panters weer een klei ne voorsprong 69. Bij de stand 1213 voor Panters kwam ineens USS zeer goed voor de dag en vooral aan het net konden Van de Beid en zijn man nen enkele zeer kostbare punten scoren. Het werd 1413 voor USS en via de stand 1414 kon USS deze tweede set winnen met 1615 (11). In de derde set trachtte Panters zo veel mogelijk door de aanval USS onder de duim te houden. Dick Boven- schen, die deze avond wat minder in de aanval betrokken werd, bewees zijn waarde door zeer goed serveren en heel attent verdedingingswerk. De verdedi ging van Panters zat ditmaal overigens bijzonder goed in elkaar, want ook Hed- da Buys en Jan Bekker redden diver se malen zeer goed. De aanval onder leiding van Thedo Tuinstra kon ook nu weer wat beter functioneren en USS kwam onder grote druk. Panters won deze derde set met 615. Nu ging het erom, om in de vierde en laatste set een overwinning te boeken. Panters kwam voor met 37, maar na de stand 77 kreeg USS weer wat meer vat op het grillige Panters-spel. Na de stand 1211 voor USS ontspon zich een taaie strijd aan weerszijden. Men wil de niets toegeven en om beurten werd er gescoord. Bij 13-14 stond Panters op match-point, maar USS verzette zich fel. Aan beide kanten van het net ver richtte men soms wonderbaarlijke red dingen om de bal in de eigen gelede ren te houden. USS stond eensklaps op set-winst bij 1514, maar toen bleek de Panters-formatie uit het goede hout ge sneden te zijn. Ze behield de nodige kalmte en met plaatsballen en harde smashes overwon het USS toch nog met 15—17 (1—3). De Panters-dames speelden niet zo'n beste wedstrijd als verledeen week te gen GVC, toen ze aansluiting verkregen met de kop van de Overgangsklasse. Men moest het zonder de zieke aanval- ster Lineke van Hardeveld stellen. In de eerste twee sets bleek al, dat de Panters-ploeg in de grote sporthal te Amersfoort weer eens slecht uit de voe ten kon komen. De hele ploeg speelde wat onder de maat en alleen hoofdaan valster Wil Schoemaker speelde een grandioze partij en bracht zowel de VVA-dames als hun coach tot vertwij feling, omdat men geen middel kon vin den haar steeds weer fel ingeslagen bal len te keren. Ditty Hiensch en Margriet van Otterlo bleven al dan niet met het nodige succes achter elke bal aanren- en om deze om te buigen tot set-ups, waarvan het aanvallende gedeelte moest profiteren. Jos Jansen, Thea Thiers en Ada Siefkes moesten soms met kunst en vliegwerk een gaatje zien te vinden in de VVA-defensie en dat lukte meest al wel. De eerste twee sets werden door Panters gewonnen met tweemaal 1215 en Panters stond voor met 02. In de derde set vlotte alles niet meer zo best. De aanval kon door diverse fouten en AUCKLAND, (Nieuw-Zeeland) Mej. Liddy Jansen Venneboer heeft vrijdag in de kwartfinales van de internationale tenniswedstrijden te Wellington met 4-6, 6-4, 4-6 verloren van de Frangaise Eve lyn Terras. Dank zij goede volleys wist mej. Jansen Venneboer de tweede set te veroveren, maar in de volgende set was Evelyn Terras weer de sterkere. In de andere kwartfinale won de Frangaise Frangoise Durr zonder moeite met 6-1, 6-1 van de Nieuwzeelandse Pam Rogan. vergissingen in de verdediging niet meer zo stevig in stelling worden ge bracht. De strijd ging eerst nog wel ge lijk op en Panters kwam zelfs voor te staan met 810. Maar daarna kwamen de Veenendaalsen niet meer aan bod. WA profiteerde daarna goed van de reeds eerder genoemde fouten van Pan ters en vooral door hard serveren en onberekenbare aanvalsacties wonnen de Amersfoortsen deze derde set met 15-10 (12). In de vierde set was het aan- valsvuur van Panters weer geheel te rug. Wil Schoemaker werd steevast voorzien van goede set-ups en dat be tekende alarm voor WA. Steeds weer sloeg zij de bal dwars door 't WA-block en de verdediging. Panters bleef daardoor en door goed verdedigen en opbouwen van de rest van de ploeg zonder meer het veel betere team en won deze vier de set overtuigend met 815 en de wedstrijd met 13. Panters kon daar door, samen met het Hilversumse GVC, de ranglijst van de Overgangs klasse blijven aanvoeren. DEN HAAG De cijfers van de sport- toto 31 van het afgelopen weekeinde zien er als volgt uit: Aantal deelnemers 561.776, bruto inleg: f 749.596,20, prijzen- bedrag: f 247.367,-. Eerste prijs:f 136.051,85, 1 winnaar, die bruto 117.647,06 ontvangt. Het restant van de eerste prijs, f 18.404.79, gaat naar toto 32. Tweede prijs: f 74.210,10, 19 winnaars, per kolom ca. f 3.905,80 bruto. Derde prijs: f 37.105,05, 41 winnaars, per kolom ca. f 905,- netto. OBERSTDORF Tijdens internationa le skispringwedstrijden op de schans van Oberstdorf heeft de Noor Lars Grini een sprong gemaakt van 147 meter. Ruim 20.000 toeschouwers zagen de 22-jarige Noor een meter verder springen dan het wereldrecord, dat sedert een jaar met 146 meter op naam van een andere Noor, Björn Wirkola, stond. Lars Grini heeft niet lang plezier van zijn wereldrecord skispringen gehad. Enkele minuten later slaagde de Zweed Kjell Sjoeberg erin het wereldrecord met 148 meter op zijn naam te brengen. MANILLA In de zuidoostelijke pro vincie Leyte van de Philippijnen zijn on geveer tachtig personen gestorven aan cholera. In 21 dorpen in deze provincie heerst een cholera-epidemie. een goed resultaat boeken door Ams vorde met dezelfde inzet en spelopbouw aan te pakken als dat het enkele maan den geleden KDS aangepakt heeft. Amsvorde 12-20, Veenendaal 13-18. DVSA komt op eigen veld uit tegen JSV en wij zien één-twee-drie geen ze ge voor de Amerongers, die nog steeds niet de juiste weg gevonden hebben. Hoogstens een gelijk spel, dachten wij. JSV 13-15, DVSA 13-6. Candia '66 ontvangt in Rhenen Vrees wijk, de ploeg die Veenendaal vorige week een 3-1 nederlaag toebracht. Can dia zit in de lift en het heeft een heel grote kans om die liftbeweging ook te gen Vreeswijk voort te zetten. Candia 14-14, Vreeswijk 12-13. hw m f - 1 In de afdeling Utrecht, tweede klas se B, reist het Veenendaalse Unitas morgen naar Barneveld om strijd te le veren tegen Maluku Muda. In Barne veld is het altijd moeilijk winnen van deze ploeg en ook Unitas zal voor hete vuren komen te staan. Misschien zal Unitas morgen, in tegenstelling tot vori ge week. op volle oorlogssterkte kun nen aantreden. Tegen Scherpenzeel leg den de Veenendalers een grote inzet aan de dag, maar verloren toch, zij het met minimale cijfers (0-1), Indien zij een goed verweer op het korte spel van Maluku Muda hebben, zit er volgens ons een grote kans op goede resulta ten in. Maluku M. 11-11. Unitas 12-5. Oranje Wit zal het bij Rivierwijkers wel weten te klaren (Oranje Wit 13-13, Rivierwijkers 11-2) en Scherpenzeel- Spcl. Domstad zal een ontmoeting vol spanning met o.i. weinig doelpunten en een kleine zege voor Scherpenzeel wor den. (Domstad 11-18, Scherpenzeel 12- 14). Keeper Van Brenk van DVSA drukke dag GOIRLE Het aantal kanshebbers voor de nationale driebandentitel werd vrijdagmiddag tot drie gereduceerd: Jan Doggen, Herman Popeyus en Henny de Ruyter. Zy waren de enigen, die hun blazoen ongeschonden konden houden, zjj het soms met veel moeite, zoals Dog gen tegen Soeterboek en De Ruyter tegen Van Oosterhout. De laatste en Brosens Welen nu definitief af. Vooral Doggen ondervond bijzonder veel tegenstand van de Kaatsheuvelse schoenfabrikant, die rap van start ging, terwijl de titelverdediger keer op keer ontluisterd naar zijn stoel terug moest: 20-5 in 16 beurten. Soeterboek kon deze glorie echter mentaal niet verwerken. Toen Doggen tussen de twintigste en dertigste beurt een paar kleine serietjes produceerde, kroop Soeterboek angstig in de verdediging, waardoor zijn eigen produktie stokte. In de zestigste beurt pas kwam Doggen voor het eerst aan de leiding: 43-44 en toen was het snel met Soeterboek gedaan. Evenzo ging het in de partij tussen Van Oosterhout en De Ruyter. De Am sterdamse biljartfabrikant had in vijf tien beurten 21 punten bijeen tegen De Ruyter elf. Maar toen Van Oosterhout een paar stootfiguren ongelukkig miste, ging er bij hem de vaart uit en kon De Ruyter gemakkelijk tegenkomen. Popeyus was in de derde ronde de enige overtuigende winnaar en wel tegen Lorist, die na 59 beurten precies op de helft was gekomen. Een verras sing tenslotte was de zege van de jeug dige Rini van Bracht op Tiest Brosens: 60-56 in 84 beurten. Brosens, die een paar weken geleden in praktisch het zelfde veld ongeslagen kampioen van Brabant werd met een gemiddelde, dat dicht bij de één lag, brengt er tot nu toe in Goirle heel weinig van terecht. Brosens moet zelfs gaan oppassen voor degradatie, want ook in zijn vierde par ty, tegen Soeterbroek speelde hij ver be neden zyn kunnen en verloor in ruim 71 beurten: 6045. Het algemeen gemiddel de van de Bredanaar is daardoor gezakt tot 0.732 en de grens is 0.700. Vlak daar boven staat de Amsterdammer Lorist, die dank zij een goede partij tegen De Ruyter de Waalwqker bewees zijn superioriteit in 50 beurten nog juist de 0.700 overschreed. Loris paste de juiste tactiek toe. Hij probeerde de ca ramboles te maken in plaats van zich te verdedigen en kreeg ook goed spel van de Waalwijker. Daardoor kwam het, dat hij op een totaal van 40 punten eindigde. BELGRADO De Zuidslavische Voetbalbond is van plan de uittocht van spelers naar het buitenland zoveel mogelijk tegen te gaan. Alleen het af gelopen jaar al zagen de Zuidslaviërs bijna 100 tofcspelers naar het buitenland vertrekken. Op een vergadering van clubs die in de Zuidslavische Liga uitkomen, zijn de besturen overeengekomen hun spelers minder snel toestemming te geven naar het buitenland te gaan. „Geen land ter wereld heeft in de afgelopen jaren zo'n uittocht van voetballers meegemaakt als Zuid-Slavië", meende Adulah Gegic, de vroegere trainer van de Europacup finalist Partizal Begrado. In 1966 ver loor Partizan zes spelers, onder wie doelverdediger Soskic (FC Köln), Vaso- vic (Ajax) en Jusufi München-1860 De meeste zorgen maakt de bond zich voor de strijd om het Europees kampioenschap voor landenteams. Men stelt alles in het werk om een aantal spelers vanuit het buitenland terug te halen voor het nationale team. Af ge- zien van een paar uitzonderingsgeval len waaronder ook de Ajacied Vaso- vic valt staan de meeste contracten dit „uitlenen" echter niet toe. De Zuid slavische bond is nu druk bezig om spe lers als Soskic, Jusufi en Perusic toch voor het nationale team vrij te krijgen. DJAKARTA Nabij Medan op Noord- Sumatra zijn 17 mensen om het leven gekomen door een grondverschuiving. In Midden-Java hebben zes mensen de dood gevonden doordat een vrachtauto vol mensen bij een verkeersongeluk in brand vioog.

De Vallei | 1967 | | pagina 7