Goed toneel van A.TS. Caravan gestolen C.P.B. Scherpenzeel groeide het sterkst SXF kwam klap van kammaan Swift niet meer teboven In één nücht drie keer ingebroken Oud-plaatsgenoot ir. Baars belichtte het heelal Drankwet Originele voor leerlingenuitvoering herhaling vatbaar is Avontuur op Nutsavond F eestavond P.H.D.V. Sterren op S.K.F.-avond Gearresteerd wegens openbare dronkenschap Bep en Chris Visser geslaagd: Oranje Wit lisp Rivlerwijkers onder de voet: 1-9 Feestavond in Renswoude Junioren tweede bij titelstrijd microkorfbal Rhenenaren met vrachtauto vuil naar Lienden Jeugd hoorde „alles" over de politie Winkeliers kozen nieuwe voorzitter Vernielingen bij Panoramamolen Serenade voor bruidspaar MAANDAG 13 FEBRUARI l9o» SCHERPENZEEL Zaterdagavond gaf de Scherpenzeelse toneelvereniging A.T.S. haar winteruitvoering in het ver enigingsgebouw „Philaletes". Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Va der Landman" onder regie van de heer C. v. d. Mark die zelf de hoofdrol van Vader Landman speelde. Na de opening door de heer T. Schoon hoven, die in zijn welkomst woord een ieder een genoeglijke avond toewenste, werd met het toneelspel begonnen. Het was een boeiend stuk, waarin een huishoudster en een weduwnaar zich voor allerlei problemen geplaatst zagen. De rol van huishoudster werd bijzonder goed ge speeld door mevr. I. Valkenburg-Tins. Opvallend was, dat er in het begin van het stuk en van de speelwijze een bijzon dere rust uit ging. De rollen zater er goed in en kwam het geheel ten goede. Alle spelers hadden echter moeite met het openen van een deur in de coulisse die naar buiten open ging in plaats van naar binnen. Dit bracht ook op ernstige mo menten de zaal tot lachen, waardoor de ernst van de scène te niet werd gedaan. Jammer was het dat de zaal niet geheel gevuld was, maar de aanwezigen zullen geen spijt hebben gehad, dat zij naar „Phi-laletes" waren getogen, want het stuk boeide de zaal tot het einde toe. RHENEN Toen de heer V. uit Den Haag zaterdag op het kampeerter rein „De Thijmse Berg" zijn caravan in orde wilde gaan maken voor het ko mende seizoen bleek deze te zijn ge stolen. Volgens de beheerder van het kampeerterrein zou de caravan reeds in oktober van het terrein zijn gehaald. Nu pas blijkt, dat dit niet is gedaan door de rechtmatige eigenaar. De waarde van de caravan is ongeveer f 5000,terwijl ook de volledige in boedel van de wagen werd ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. RENSWOUDE Dat het werk bij de politie interessant kan zijn heeft de Gereformeerde Jeugdvereniging vrij dagavond gehoord. De heer Heerdink sprak voor deze vereniging over „Mijn werk bij de politie". Het ging niet al leen over het werk in deze tijd, maar hij gaf eerst wat voorbeelden uit de tijd van voor de oorlog, wat bij de jeugd zeer in de smaak viel. LIENDEN Vorige week werd onder auspiciën van het Nutsdepartement Lien- den in hotel „Het Wapen van Lienden" een interessante lezing gehouden door ir. J. W. M. Baars uit Oude-Wetering, verbonden aan de Leidse Sterrenwacht, over „Leven en werken op het National Radio Astronomy Observatory in West-Virgi nia, Verenigde Staten". Voorzitter J. Baars noemde het in zijn openingswoord een bijzonder voorrecht zijn zoon als spreker op deze avond te mogen verwelkomen. Na een korte levensschets van de inleider te hebben gegeven, kreeg ir. Baars het woord, die zich min of meer door de woorden van zijn vader de „verloren zoon" waande. Hij noemde het evenwel een groot voorrecht en genoegen voor zijn eigen dorpsgenoten en vele bekenden te mogen spreken over zijn werk en leven in Amerika, waar hij 3 jaar woonde en werkte. Hij vertelde in de eindfase van zijnj men thans nog zijn positie bepalen op natuurkundige studie aan de Techni sche Hogeschool te Delft een keuze te hebben moeten doen welke werk kring hij prefereerde en dacht dat de astronomie „misschien wel leuk zou zijn", in elk geval altijd vol verrassin gen. Via de Leidse Sterrenwacht, waar men hem de eerste drie jaar niet kon gebruiken, werd hij op bovengenoemd Amerikaans observatorium het groot ste ter wereld te werk gesteld. Als korte definitie van het begrip as tronomie noemde ir. Baars de studie van de objecten in het heelal in zijn al gemene vorm. In het heelal vindt een natuurkundig proces plaats op onvoor stelbaar grote schaal, waarbij enorme hoeveelheden energie vrijkomen, pro cessen, die op aarde vokomen ondenk baar zijn. Dit is het interessante, het boeiende en voor de astronoom steeds weer „lokkende" element. In de studie van het heelal kan men alleen maar waarnemen en conclusies trekken, de ze vastleggen en verifiëren. Aan de hand van schematische voor stellingen op het bord en schitterende dia-opnamen van de sterrenhemel, trachtte ir. Baars zijn gehoor op popu laire wijze enig inzicht te geven in de bouw van het heelal, de melkwegstelsels en de immens grote afstanden L. miljar den kilometers, waarop ons bekende he mellichamen van onze aardbol zijn ver wijderd. Ir. Baars zei, dat door de eeuwen heen de hemel erom vraagt be studeerd te worden. Uiteraard komt er een zekere mate van „nieuwsgierigheid" bij te pas, doch ook praktisch nut. In vroegere eeuwen kende men reeds het nut en de waarde van de sterren als navigatiemiddel in de scheepvaart. Aan de hand van de sterrenhemel kan RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 7 februari 1967 bij hen is Ingekomen een verzoek van mej. M. Ch. J. van der Linden, wonende Fred. v.d. Paltshof 26 te Rhe nen om een verlof B voor de verkoop van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse van de verkoop voor het perceel Fred. v.d. Paltshof 26 te Rhe nen. Binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking kan ieder te gen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij ons college inbrengen. Rhenen, 14 februari 1967. B. en W. voornoemd. De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. SCHERPENZEEL De Scherpen zeelse Winkeliersvereniging EMM hield In zaal Boschzicht een prettige en ta melijk goed bezochte algemene leden vergadering. Tijdens deze vergadering werd de heer Lemmerman als nieuwe voorzitter gekozen. De heer (i. van Hoevelaken verrichtte de opening. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer H. Golstein, bleek dat de vereniging een flink batig sal do had. Ook het verslag van de kas- commissie viel gunstig uit. Als volgend punt stond de verlichting op de agenda. Er was f 1000,en de contributie 1967 in het verlichtingsfonds gestort. Ook in verband met de acties die in het ko mende jaar gehouden zullen worden, werd besloten de contributie te verho gen van f 10,tot f 25, Na de pauze werden de acties voor 1967 aangeboden. Het ligt in de bedoe ling weer een voorjaarsactie, een na jaarsactie en een Sint-Nicolaasactie te organiseren met als hoofdprijs een auto. Mede door het grote succes van de vorig jaar gehouden najaarsbeurs, zal er dit jaar een zomerbeurs worden gehouden. Bij de bestuursverkiezing kwam de heer Lemmerman als nieuwe voorzitter uit de bus. De bestuursleden, de heren Ritmeester en D. J. Iprenburg werden herkozen. Voorzitter Van Hoevelaken werd herkozen als bestuurslid. Het be stuur zal onderling nog uitmaken wie er secretaris zal worden. AMSTERDAM Zaterdag vonden in het RAI-gebouw te Amsterdam de Ne derlandse kampioenschappen microkorfbal voor zaterdagploegen plaats. Ook SKF was van de party, dit keer niet alleen met het eerst 8-tal, maar bovendien met een sterk juniorenteam, dat ook eens 'n kansje wilde wagen. Ofschoon de SKF'ers hun eerste wedstrijd moesten spelen tegen het sterke Swift uit Middelburg, waren zy niet by voorbaat kansloos. Verleden jaar won SKF, zy het verrassend, met 21 en drong daarna door tot de finalepoule van 4 ploegen. Het leek heel goed mogelyk dit kunststukje te herhalen! De uitslag, 82 in het voordeel van Swift, was een bittere ontgoocheling voor SKF. Een merkwaardige wedstrijd, op hoog peil, met een gelijkwaardig SKF, dat in schotvaardigheid echter verre de mindere was. BEGIN In het begin zag het er niet naar uit, want Wout van Dijk opende al vrij spoedig de score met een gave af standstreffer (10) en alles leek er op, dat de ontmoeting een spannend verloop zou hebben. Er werd vlot gespeeld en er vielen aan beide kanten fraaie com binaties te bewonderen. Verdiend kwam de gelijkmaker (11), waarna Swift onmiddellijk doordrukte naar 14, voordat Wout van Dijk opnieuw de mand wist te vinden: 24. De strijd bleef aantrekkelijk, ook toen Swift regelmatig uitliep tot 26 en 28. Swift won verdiend, zij het geflat teerd. Teleurgesteld traden de SKF-ers te gen Drachten in het strijdperk. Teleur gesteld, omdat alleen een wonder, nl. een enorm grote overwinning op de ande re tegenstanders (ook het doelgemiddel- de speelde een rol) en een onwaarschijn lijke nederlaag van Swift hen een ron de verder kon brengen. Het werd een kleurloze wedstrijd met een blunderend SKF. dat geheel van slag was. Drachten had reeds verloren van WIK uit Enschede, maar had geen en kele moeite van dit lusteloze SKF met 41 te winnen. Het enige doelpunt van de zijde der SKF'ers werd uit een straf- worp gescoord door Gert van Schoon hoven. 9 OUDE Iets van het oude SKF vonden wij te rug in de laatste wedstijrd tegen WIK, dat daarvoor kennis had gemaakt met de kracht van Swift (72). Het werd een aardige wedstrijd tussen twee ploe gen, die uitgeschakeld waren en elkaar alle vrijheid gunden voor een plezierige wedstrijd. Er werden dan ook niet min der dan 13 doelpunten gefabriceerd, waarvan SKF er puist één meer wist te maken. Uitslag 76 in het voordeel van de Veenendalers. Swift versloeg in de halve finale Achil les en vervolgens in de finale Rust Roest uit Eindhoven met 32, waarna de Mid delburgers zich dus na ean aantal jaren weer landskampioen mochten noemen. JUNIOREN Heel was beter verging het de SKF- junioren. Deze ploeg bestaande uit Wil lie Bos, Mieke Kroes, Gerda v.d. Pol, Neline Schellevis, Jan Bos, Frans Lee man, Gerhard Nijhoff en Gert Sukkel, bracht het zowaar tot de finale. Na een bijzonder spannende wedstrijd moest ze daarin het hoofd buigen voor Achilles, dat iets meer geluk heeft gehad bij het maken van de zo hard nodige doelpun ten. De Veenendaalse jeugdploeg (15 t.m. 17 iaar (startte wat 'aarzelend tegen SVS uit Scharnegoutum, maar won dank zij twee mooie doelpunten van Gert Sukkel met 20. In de volgende ronde moest de strijd REN OUDE De Christelijke Plattelands Jongeren van de afdeling Scherpenzeel waaronder Renswoude ressorteert) kunnen terug zien op een geslaagde feestavond, die zaterdagavond in „Rehoboth" werd gehouden. Het doel van deze avond was mede propaganda te maken voor deze organisatie. Dat er activiteit is, blijkt uit de ac tie, die reeds is gevoerd. Het ledental in de afdeling Scherpenzeel is hierdoor gestegen met 65 procent. In het week blad „Ons Platteland" wordt de mede deling gedaan, dat de afdeling Scher penzeel van de provincie Gelderland het hoogste aantal procenten nieuwe le den scoorde. Hierna volgde Putten met 55 procent en Wapenveld met 53 pro cent. Zo te zien zit er spirit in deze organisatie en is het woord „proficiat" zeker op zjn plaats. Een uitvloeisel van deze actie kan men daarom noemen de avond die afgelopen zaterdagavond 11 februari is gehouden. Het bestuur heeft zich niet onbetuigd gelaten en de toehoorders een mooie avond bezorgd. „The Marian Band" uit Toldijk gaf voor de pauze geestelijke liederen ten gehore. In het tweede optreden waren het stukjes van het lichtere genre. Leu ke vrolijke muziek, die het publiek met een hartelijk applaus beloonde. Een amateurtoneelgroep ,uit de CFJ zorgde na de pauze voor goed spel. Er zat spanning in het stuk „Wagens goed gedrag". Het speelde zich af in Frank rijk. Eén van de hoofdrollen was die van een jonge schilder die zijn vader verdacht van moord. Door een commis saris van politie en vrienden wordt naar een oplossing gezocht. Tenslotte blijkt de onschuld van de vader en verontschuldigt de zoon zich tegenover hem. Natuurljk sprak Amor weer een hartig woordje mee om dit goede to neelspel op te luisteren. Burgemeester J. A. Hosang, die de ze avond aanwezig was met zijn vrouw en dochter, dankte namens de C.P.J. zowel „The Marian Band" uit Toldjk als de toneelgroep. De burgemeester attendeerde het publiek op het vele werk, dat door het bestuur verricht ls en op de vele avonden die hiervoor geheel belangeloos zijn opgeofferd. land en zee. Het heelal is onmetelijk groot, onvoorstelbaar zelfs. Geleerden schatten de afstand op 5 miljard licht, jaren. De onmetelijke afstanden maken dat waarneming met het blote oog onvol doende resultaten oplevert. Men ge bruikt daarom telescopen, waarvan de grootste ter wereld in Green Bank in de Ver. Staten staat. Het scheidend ver mogen van het oog wordt door telesco pen aanzienlijk vergroot en het te be studeren oppervlak en de afstand in het heelal beter waarneembaar. Een aantal jaren geleden ontdekte men dat de radio-telescoop betere re sultaten zou opleveren dan de traditio nele optische telescoop. De radio-tele scoop werkt met golflengten. De waarne ming is veel gevoeliger. Green Bank in I Amerikaanse staat West-Virginia is ge kozen om de rustige en daarom vrijwel j storingvrije ligging. Het is een dorpje op ongeveer 800 meter hoogt in de ber gen gelegen, waar Amerika zijn groot ste observatorium bouwde en nog steeds perfectioneert. Een internationaal ge zelschap van geleerden gebruikt de ap paratuur. Er is een zeer goede samen werking en uitwisseling van gegevens, ook met landen achter het ijzeren gor dijn. Zelfs Russische geleerden komen in Green Bank voor studie. Dit is moge lijk omdat bij de studie van het heelal (nog) geen militaire belangen zijn be trokken, doch een zuiver wetenschappe lijk onderzoek behelst. Prachtige dia opnamen toonden alle instrumenten, waarmee de astronoom zijn werk ver richt. Ook de eerstgebouwde telescoop staat in Green Bank als museumstuk tentoongesteld. In 1931 bouwde de as tronoom Janski dit apparaat om radio storingen te lokaliseren. De waarde van zijn waarnemingen werden in Ame rika onderkend. Het is de Leidse prof. Oordt geweest die in 1944 verklaarde dat de waarne mingen van Janski wel degelijk van be lang zijn en zowel hij als de later be roemd geworden natuurkundige Hulst, ontwikkelden de theorieën verder. Ne derland blijft in dit opkicht niet achter. Ir. Baars vertelde, dat hij thans werkzaam is aan de Leidse Sterren- wacht onder leiding van prof. Oordt De medewerkenden ontvingen uit han-doch binnen afzienbare tijd zal verhui zen naar Drente, waar in het voorma lig kamp Westerbork een nieuw obser vatorium wordt gebouwd, waar 12 para bolische spiegels van 25 meter doorsnee verrijzen, welke in parallelschakeling een grote spiegel van 1600 meter leve ren. Dit object, dat over twee jaar klaar is, is dan het grootste ter wereld op dit gebied. Amerika is evenwel plan nen aan het ontwikkelen om op Green Bank een nog grotere spiegel te plaat sen, naar hetzelfde idee als in Neder land ontwikkeld. Na voor de pauze het deel „werken" te hebben behandeld, werd na de pauze aandacht geschonken aan het „leven" in het afgelegen Green Bank. Fraaie dia's van het machtige berglandschap verduidelijkten hetgeen ir. Baars ver telde. Een hartelijk applaus van een dank baar gehoor beloonde spreker voor zijn zeer interessante lezing. Verscheidene vragen kon spreker naar genoegen be antwoorden. Vice-voorzitter H. J. de Koek dankte namens bestuur en aanwezigen ir. Baars voor zijn belangwekkende cause rie, die deze Nutsavond zeker tot een welgeslaagde avond maakte. De jaarvergadering, tevens laatste a-.ond in dit seizoen, wordt gehouden op 9 maart in hotel Van Esterik te Ingen. VEENENDAAL Zaterdagavond 11 februari werden muziekliefhebbers uit Veenendaal en omstreken in de gelegenheid gesteld een uitvoering bij te wonen van het leerlingenkorps van Bep Visser-Hendriks. In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan waren ongeveer 300 belangstellenden getuige van de opvoering van de muzikale komedie „De knecht van Don Juan". In Veenendaal is om het maar eens deftig te zeggen het cultuurleven niet erg rijk. Het feit dat er mensen zyn, die de traditionele leerlingenuitvoering in een dusdanig jasje durven steken dat ook anderen dan familieleden en kennissen er plezier aan kunnen beleven ls, nog afgezien van de kwaliteit van het gebodene, een pryzenswaardig initiatief. den van de burgervader een kleine at tentie. LEERSUM De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, afdeling Leer- sum, heeft in het afgelopen weekend een boeiende reeks dia's en geluids films laten vertonen In het Jachthuis „Damlust". 's Middags was de school jeugd te gast en 's avonds waren onge veer 100 van de 160 leden van 't Nut komen opdagen- Het werd een interes sante avond. Nadat de heer H. W. Dam de bijeen komst had geopend werd de avond verder verzorgd door de heer Neehus, chef afdeling voorlichting van N.V. Bu reau Wijsmuller, die met behulp van dia's en voortreffelijke films de aanwe zigen „meenam" op de zeeslepers en bergingsvaartuigen van Bureau Wijs muller uit IJmuiden. Men genoot van de opnamen van de zeesleepreizen met booreilanden, baggermolens, zuigers, complete olieraffinaderijen en het ber gingsjournaal. De heer Neehus, die veel van het visuele materiaal zelf gemaakt had, ontving aan het eind van de avond een verdiend applaus. Op 19 april zal de heer G. D. v. d. Heide (conservator van het museum op Schokland) dia's vertonen over „Bo demvondsten in het nieuwe land van de IJsselmeerpolders". RHENEN Baldadige jongens heb- .ben zaterdagmiddag vernielingen aan gericht bij de Panoramamolen te Rhe nen. Er werden enkele ruiten stuk ge gooid, waarna de jongens zich toegang verschaften tot de molen. Zij gooiden enkele bierflesjes kapot en richtten nog enige schade aan. Het doet me bijzonder veel plezier, dat het experiment van Chris en Bep Visser volledig is geslaagd. Vaak ge beurt het, dat amateurs, die in de open baarheid treden te hoog grijpen en een van te voren tot mislukken gedoemde poging doen om een opvoering van be roepstheater te overtreffen. In dit geval had men een verhaal ge schreven waarin het repertoire van de leerlingen kon worden ingepast en dat bovendien Bep Visser-Hendriks de gele genheid gaf de toeschouwers van haar prachtige stem te laten genieten. Het was haast onmogelijk om, met als basis een van te voren vaststaand liederenprogramma, een volledig lo gisch verhaal op te bouwen; temeer daar men was gebonden aan het be schikbare aantal van negen dames en vier heren. Het pleit voor de capacitei ten van Chris Visser, dat de uitvoering vlot liep en nergens een geforceerde in druk maakte. De kluchtige trekjes en de schuchtere „terzijdes" brachten de voorstelling in de sfeer van de cömedia dell' arte, welke indruk door de gebeur tenissen in het verhaal werd versterkt. In de proloog van het stuk pleegt Don Juan zelfmoord omdat de geeste lijke en lichamelijke eisen, die zijn tal loze liefdes aan hem stellen te zwaar zijn. Een jeugdvriendin van de grote veroveraar, die zijn dood wil wreken, VEENENDAAL In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in Veenen daal op drie plaatsen ingebroken. Via een raampje wist men binnen te drin gen in de garage van het Veenendaals Automobielbedrijf aan de Industrielaan, waar een som geld werd ontvreemd. Ook de garage van de fa. Van der Kolk aan de Kerkewijk kreeg ongewenst bezoek. Er wordt slechts een klein bedrag aan geld vermist f 25,De Joh. Calvijnschool aan de Geerseweg was het volgende „mikpunt" van de inbreker(s). Er werd een ruit ingeslagen, maar voor zover men tot op heden heeft kunnen nagaan werd er niets ontvreemd. haalt met behulp van een vorstelijke beloning de knecht Pedrillo over om de dames bij deehneus te nemen, door zich als Don Juan voor te doen. Wanneer de eerste liefde van Don Juan aan het eind van het stuk als „engel der wrake" dreigt op te treden door te onthullen dat de doorluchtige dames zich met een knecht hebben afgegeven komt zij van een koude kermis thuis. „De vrouwtjes", geeft Chris Visser als clou, „willen alleen liefhebben. Wie hun uitverkorene isach, in bad zijn ko ning en knecht immers ook gelijk?!" Van de medewerkers aan deze muzi kale komedie moet behalve de heer en mevrouw Visser onmiddellijk Hans Her- rebout worden genoemd. Hij had geen zangrol, maar zonder zijn bijdrage als de knecht Pedrillo had de voorstelling beslist veel van haar aantrekkelijkheid verloren. Met geloofwaardig spel, geen moment het komische in zijn rol te ver doorgevoerd, zorgde hij voor vele lachertjes en gaf hij vaak zijn mede spelers een gevoel van zekerheid. Paula van Vuuren had als de jaloer se jeugdliefde een zware rol, die zij overtuigend speelde. Haar voorliefde voor het Franse lied is gerechtvaar digd. Haar uitspraak is voortreffelijk, haar zingen licht en speels en in de combinatie van acteren en zingen was ze een der besten. De „liefdes": Marijke van Neck, In- grid Hoogeveen, Joke van Hall, Aartje Hiensch, Nel van Amerongen, Mien Duynhouwer en Corry Hendriks bewe zen allen hun talent. Hoewel sommigen aan het eind van hun voordracht het peil van het begin niet helemaal kon den vasthouden, plezierden zij het pu bliek met de vele bekende melodieën, die naarmate de avond vorderde een hoe langer hoe feestelijker stemming in de zaal brachten. Jan Popken bleef in zijn moeilijke aria's zeer beheerst zingen en Rinus Klijn en Coen Sollaart vertolkten goed by hun stem passende Napolitaanse liederen, die in de kleurrijke entourage zeker tot hun recht kwamen. Chris Visser, die naast de verzorging van scenario, prc luktie en regie ook de sterfscène aan het begin van de avond zong en later een kostelijke Chinese Een opname van de opvoering van de muzikale komedie „De Knecht van Don Juan. prins creëerde, liet horen, dat hij een goed geschoolde stem bezit. De keren, dat zijn vrouw de begeleiding in handen van Marlène de Ruiter gaf om zelf eni ge liederen te zingen, betekenden ech ter het hoogtepunt van de avond. Bep Visser-Hendriks wist in de duet ten met haar man, maar vooral ook in „Seligkeit" van Schubert, het gevoel dat zingen „iets heerlijks" is over te brengen op de mensen in de zaal. Het zal na het bovenstaande duidelijk zijn, dat ik hoop dat de „De knecht van Don Juan,, vele kinderen zal krij gen in de vorm van jaarlijkse voorstel lingen. De bescheidenheid waarmee Beb en Chris Visser deze uitvoering omlijsten, mag dan gerust wat minder worden. Zij zijn er in geslaagd een al leszins acceptabel schouwspel op de planken te zetten. SCHERPENZEEL Vrijdagavond hield de Scherpenzeelse Politiehonden Dressuur Vereniging in zaal Marktzicht e&n contact- en feestavond. Voor deze avond was het duo The Musicans uit Scherpenzeel uitgenodigd dat de aanwe zigen de gehele avond een populair mu ziekprogramma voorschotelde waarop naar hartelust gedanst werd. Ook de lachspieren werden niet gespaard. Het duo, accordeon en drums, wist al gauw de stemming erin te brengen en het sluitingsuur was aangebroken voor men er erg in had. Bij „de muzikan ten" was geen bezwaar dat men nog een half uur door ging. Toen men na afloop huiswaarts keerde was het mid dernachtelijk uur -eeds geruime tijd verstreken, maar dat het een gezellige feestavond was geweest, daarover was iedereen het eens. SCHERPENZEEL Vrijdag was het 50 jaar geleden dat het echtpaar Wa- gensveld-Slotboom, wonende aan de Wil- laerlaan, in de echt werd verbonden. Ter gelegenheid hiervan hield het bruidspaar een receptie die druk werd bezocht, 's Avonds bracht de Scher penzeelse muziekvereniging „Caecilia" een serenade en verbond hier tegelij kertijd een kleine rondgang aan. Het bruidspaar stelde dit bijzonder op prijs. worden aangebonden met Rust Roest, dat het sterke ZKC had Overwonnen. Het werd een bitter ge /echt, waarbij in het bijzonder de verdediging van SKF zich heeft geweerd. Het bleef lange tijd 00, maar de betere conditie van de Veenendaalse jeugd gaf tenslotte de doorslag. Met een geweldig schot van Mieke Kroes kreeg SKF de leiding (10), waarna tot grote vreugde van allen Gert Sukkel de voorsprong ver grootte. Niet tevreden drukten Neline Schellevis en Gerhard Nijhoff nog twee prachtige doelpunten door de mand.. Dit laatste doelpunt was een magnifiek staaltje van samenwerking tussen Frans Leeman en Gerhard Nijhoff, waarbij de eerste zeer fraai de bal in moeilijke po sitie afgaf. Door dit resultaat drong de SKF- ploeg door tot in de finale. Zij trad aan tegen Achilles, dat Animo en Swift had uitgeschakeld. Het werd een boeiende wedstryd, waarbij de jongelieden elkaar geen duimbreed vrijheid gunden. Er moesten daarom nogal wat vrije worpen worden toegekend. De verdedigingen bleven lan ge tijd aan beide kanten de baas, totdat tenslotte Achilles gelukkiger was met twee afstandsschoten (02). SKF vocht verbeten terug en Frans Leeman had al spoedig succes met een fraaie door loopbal. Juist toen iedereen de gelijk maker verwachtte, viel aan de andere kant het 3e doelpunt van Achilles. Er werd daarna geprofiteerd van te lang zaam wisselen der Almeloërs, want de door SKF snel uitgenomen bal belandde bij Mieke Kroes, die zonder aarzelen 32 scoorde. Hoe SKF daarna in de resterende minuten ook vocht, het ge lukte niet nog gelijk te maken. Het bleef 32 in het voordeel van Achilles, dat door dit resultaat kampioen van Nederland werd. UTRECHT Zondagmiddag ging Oranje-Wit naar Utrecht om Rivierwij- kers te bestrijden. Het werd een record score van 19. Een uitslag, die geheel naar de verhouding in het veld was. De Utrechters waren doorlopend in de ver dediging en wisten tot aan de rust de score binnen de perken te houden. Ja, namen zelfs de leiding. KI. v.Burken maakte in de 18e minuut met een boog- bal gelijk: 11. Vijf minuten later na men de Elstenairen de leiding door R. Lit: 12. Tien minuten voor de rust viel het mooiste doelpunt van de wed strijd. Op een pass schuin over het veld sprintten de Utrectse spil en de Oranje middenvoor H. de Vries. De laatste knal de van veraf de bal keihard in de hoek: 13. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft kwamen de Oranje- Witters los. KL v. Burken scoorde 14 en in de 20e minuut bracht R. Lit de stand op 15. Even later brof H. Slok het net: 16. Bij een vrije schop voor het Rivierwijkerdoel werd de bal door H. de Vries ineens in de onbeschermde hoek geschoten: 17. Rechtsbuiten Hans Slok scoorde vervolgens zijn tweede en derde doelpunt en dat betekende 19. Een sco re die niet eens te hoog was. Zelfs be gonnen Elster supporters om de tiende treffer te roepen. Een schot van halfspe- ler L. Hage dat doel scheen te treffen stuitte echter op de rug van H. de Vries af. VEENENDAAL Anneke Grönloh en Sandra Reemer waren zaterdag avond van de partij op de personeels- avond van de SKF. Deze avond was speciaal voor de jeugdige werknemers met introducés van de SKF, maar ook enkele mensen van de al wat oudere garde waagden zich op de dansvloer on der begeleiding van de muziek van de beatgroep „The Hot Fighters". Sandra (Reemer) zorgde voor een aantal pittige songs van alom bekende zangers en zangeressen, terwijl de al weer wat oudere Anneke Grönloh zich meer beperkte tot een rustiger genre liedjes. Toch kon zij niet nalaten om de „nummers van weleer", Paradiso, Su- rabaja en Brandend Zand, ten gehore te geven. Deze SKF-avond was, zoals alle voor gaande feestavonden, wederom een suc ces en de organisatoren zullen ook in de toekomst nog dikwijls wel dank oog sten voor deze bijna unieke zang-, to neel- en dansavonden. VEENENDAAL In het afgelopen weekend werd het beruchte artikel 26 weer enkele malen overtreden. De Rhe- nenaar N. reed in beschonken toestand op het Zwaaiplein en werd door de poli tie van zijn brommer afgehaald. V. uit Veenendaal pakte zondagmid dag de fiets, ondanks zijn toestand, die duidelijk verraadde dat hij teveel ge dronken had. Op de Nieuwe weg werd hij door de politie gearresteerd. LIENDEN De Rijkspolitie van de groep Lienden heeft tegen een tweetal inwoners van Rhenen, die per vracht auto vuilnis losten op de oude niet meer in gebruik zijnde stortplaats, proces-verbaal opgemaakt. Ook een 4- tal inwoners van Lienden kreeg een be keuring, omdat ze hun vuil willekeurig in een sloot deponeerden. In verband met de vele klachten die bij de gemeente binnenkomen en waaruit blijkt dat men op tientallen plaatsen vuil neergooit in de laatste raadsver gadering is over dit probleem langdu rig gesproken vernamen wij van de rijkspolitie dat men met gestrengheid tegen iedere overtreder van de Algeme ne Politie Verordening op dit punt zal optreden.

De Vallei | 1967 | | pagina 3