Veenendaal verspeelde tegen Amsvorde zijn kampioenskans Panters liet zich wi opleggen door Hercules Hemur-enge kampioen in competitie werd micro-korfbal- MARKT KOOPJES 19 24 159 13 59 89 148 DVSA's positie somberder door nederlaag tegen JSV Candia haalde benauwde zege op Vreeswijk binnen OP DINSDAG: WOENSDAG: Neem óók TWIN prettig roneii, lekker roken! Neem óók TWIN Scherpenzeel won van Spel. Domstad 2 kil DVSA behaalde op Langbroek winst B. Vonk van BYY kampioen Ie klas district Veenendaal Unitas kon niet op tegen Maluku Muda lang gesneden- goed gemengd. Gebeuren Gebrand Reserves Geen alkohol bij snelverkeer SUPERMARKT BRENGT HUTSPOT half kilo WASPEEN half kilo VERSE WORST 500 gram Gesneden RODE KOOL half kilo GOUDRENETTEN VERSE LEVER 250 gram MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram RECLAME-AANBIEDINGEN VOOR DONDERDAG - VRIJDAG EN ZATERDAG MAANDAG 13 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Om een goede kans op het kampioenschap te houden, had Veenendaal gisteren tegen Amsvor de winst moeten boeken. Het is de geel- blauwe ploeg niet gelukt, hoewel ze in de tweede helft een 10 voorsprong ge noten heeft. In de eerste helft was de strijd nage noeg gslHk opgegaan tussen de twee ploegen, die fel verdedigden en zo wei nig mogelijk risico's namen. Er ont stonden dan ook bijzonder weinig kan sen aan beide kanten. Na de rust leek het erop dat men hetzelfde spelbeeld als voor de rust zou krijgen. Toen Vee nendaal echter een doelpunt had ge maakt, begon pas de werkelijke strijd. Spanning, snelle aanvallen, keepers die In actie moesten komen en publiek dat massaal met aanmoedigingen begon. Amsvorde was iets sterker en pas toen het tegen een achterstand moest aankijken, begon het op volle toeren te draaien. De Veenendaal se defensie moest voor enkele bijzonder flitsende aanvallen resulterend in doelpunten het hoofd buigen. Amsvorde begon met een licht veld- overwicht, dat echter niet lang duurde. De strijd zou daarna bijna de gehele eerste helft gelijk opgaan. Amsvorde was iets meer in de aanval maar door dat het het spel tekort hield, konden de geelblauwe verdedigers telkens op tijd en afdoende ingrijpen. Spil Kees Gerrit sen ruimde opvallend veel op in de ver dediging. Na een half uur volgde een mooie Veenendaalse aanval. Henk Imbos kop- te de bal goed door naar Wim Derksen en deze sprintte weg, samen met een Amsvordese verdediger. Het schot van Derksen ging naast. Kort daarop onder nam Teus Heykamp op links een solo, maar hij zag geen kans meer om goed te richten. In de eerste helft was het niet ge beurd, dus het moest voor Veenendaal na de rust komen: doelpunten en de zege, om een kans op het kampioen schap te houden. Enige tijd leek het erop of de geelblauwen het zouden bol werken. Na vijf minuten al kwam het eerste doelpunt. De in de achterhoede opduikende Imbos maakte een Amsvor dese aanvaller de bal afhandig, rukte op en plaatste hem naar de vrijstaande Teus Heykamp. Deze nam de bal mee en was de verdediging te snel af door in de uiterste hoek te scoren (10). De sensatie was begonnen. De sfeer ▼an een kampioenswedstrijd was be reikt. Op de tribune begonnen enkele „trouwe" supporters van zowel Vee nendaal als Amsvorde met het afkra ken van eikaars ploegen, waarbij het scheen uit te lopen op ruzie. Maar het viel mee. In de tiende minuut plaatste Kees Henzen de bal naar de deze middag telkens scherp opgestelde en de ruimte in sprintende Wim Derksen. Derksen schoot net over. Amsvorde begon tegen aanvallen te ondernemen en de achter hoede van Veenendaal Piet Muller, Kees Gerritsen en Anton Muller kre gen het zwaar. Henk Stuivenberg zwoegde hard en brak veel aanvallen af, terwijl hij ook dikwijls door verre trappen de aanvallers aan het werk zette. Amsvordes rechtsbuiten Bou- man schoot hard in, maar Ares Blan- kespoor sloeg de bal corner. Veenendaal kwam onder zware druk te staan. Henk Imbos kwam naar ach teren, maar ook hij zou niet kunnen verhinderen dat de gelijkmaker werd gescoord. Dat gebeurde in de 25e mi nuut. Bij een voorzet sprong Ares Blan- kespoor hoog op maar kon net niet bij de bal. Enkele verdedigers waren uit positie gespeeld en linksbuiten Evert van de Brink scoorde voor zijn ploeg de gelijkmaker 11. Amsvorde bleef aandringen en het bleek ai gauw dat er schutters in de voorhoede schuilden. Eerst schoot een zwartwitte tegen de paal, maar de te rugspringende bal werd door Van Ee naar 12 geschoten. Kees Gerritsen ging ook naar voren. Veenendaal vocht voor een beter resultaat, maar dat deed ook Amsvorde. In de aanvallen zat wei nig systeem; ze werden alleen zo snel mogelijk uitgevoerd. Henk Stuivenberg ging na het naar voren trekken van Gerritsen de spilplaats innemen. Bij een tegenaanval werd het tamelijk be nauwd. Uit een corner ontstond voor Ams vorde de derde treffer. Dat was in de 38e minuut. Een mooi schot van rechts half Van de Kolk zorgde voor de 13 stand. Nog gaf Veenendaal de moed niet op en Wim Derksen was het die de stand met een mooie kopbal op 23 bracht. Vanaf de aftrap liep Amsvorde echter door de achterhoede en met een keihard schot in de uiterste hoek zorgde Evert van de Brink voor de vierde tref fer, tevens de genadeklap voor Veenen daal: 24. Veenendaal heeft nagenoeg geen kan sen meer op het kampioenschap. VEENENDAAL—AMSVORDE: Kees Gerritsen, Jan Versteeg en Henk Stui venberg (6) slaan een aanval af in de eerste helft van de wedstrijd, waarin de stand 00 bleef. Deze drie Veenen daal spelers zouden het in de tweede WOENSDAG Zaterdagmiddag trad het herenteam van Panters 1 in Woer den aan tegen Hercules 2. Gezien de verrichtingen van dit Woerdense team (verleden week) tegen het leidende Panters 2 mochten we veronderstellen, dat Panters 1, samengesteld uit jonge re spelers, het tegen deze tegenstan- stander wel zou klaren. Een gelijk spel lag in de lijn der verwachtingen, maar Panters speelde weer eens een van zijn teleurstellende wedstrijden. Een ge brek aan tactisch inzicht en een groot manco aan teamverband was er de oorzaak van, dat de Veenendalers een der slechtste wedstrijden speelden van dit seizoen. Hercules won de strijd dan ook verdiend met 30 en veroverde daardoor twee kostbare punten op een ploeg, die de punten eveneens hard no dig heeft. Vanaf het eerste fluitsignaal, bleek al, dat Hercules er deze middag fel op ge brand was een zege te boeken. Direct toog het zeer consequent in de aanval en Panters 2 keek al snel tegen een 0-6-achterstand aan. Panters kon daar na door eveneens aardige aanvallen nog terug komen tot 6-5, maar daarna behield Hercules volledig het initiatief en won de eerste set met de ruime cijfers van 15-7. In de tweede set begon het spel van Panters wat aan kracht te winnen daar er nu meer aandacht aan de aanval besteed kon worden en er verdedigend aardige reddingen werden verricht. Hercules kwam voor te staan met 11-7, maar Panters kwam toch nog fraai terug op 12-12. Hercules antwoordde na deze kritieke stand heel duidelijk met een fel tegen offensief en beëindigde deze tweede set winnend met 15-12. De derde set gaf aan Panters-zijde weinig fraai volleybal te zien. De jongens voelden dat ze deze middag tegen deze tegenstander niet waren opgewassen en gaven zich ken nelijk al gewonnen. Hercules daarente gen vocht voor de beide kostbare' pun ten en zette zwaar aanvallend Panters onder hoge druk. Een waar bombarde ment van hard ingeslagen smashes sloeg sloeg gaten als bomtrechters in de Pan- ters-verdediging en de wedstrijd sleepte zich naar het einde, zonder dat Panters tegenstand van belang kon bieden. Her cules profiteerde goed van deze Pan ters off-day en won de derde set even eens met 15-5. De heren van Panters speelden in eigen huis tegen een van de topploegen uit de tweede klas, Boni uit Utrecht. Panters 3 verloor weliswaar met 03, doordat het op beslissende momenten te ondoordacht aan het werk ging, maar dwong Boni alles te geven om de over winning veilig te stellen. Heren 4 speelde daarna tegen een eveneens lei dende ploeg uit de derde klas, SDO 1 uit Culemborg. Hier was geen sprake £"v,. 'ÜM. MMMM WMMM SCHERPENZEEL In een zeer spannende en aantrekkelijke wedstrijd behaalde Scherpenzeel zondagmiddag een verdiende zege op Sportclub Dom stad uit Utrecht. De 42 score is slechts 'n matige afspiegeling van de krachts verhouding, want Scherpenzeel heeft voortdurend een veldoverwicht gehad, dat tot vele fraaie kansen leidde, waar van er door slecht schieten slechts vier door de blauwwitte voorwaartsen wer den benut. Soherpenzeel nam al spoedig de leiding toen na een goede aanval mid denvoor Rebergen met een strakke schuiver de roos trof: 10. Hierdoor aangemoedigd bleven de blauwwitten doorgaan, waardoor de defensie der gasten vele moeilijke situaties kreeg op te lossen, hetgeen vaak slechts met moeite gelukte. In de 25e minuut kwamen de gasten onverwachts op gelijke hoogte, toen de bal bij een afstandsschot van midden voor Klaassen langs de verraste kee per Van Geel in de uiterste hoek ver dween 11. Kort hierop nam Scherpenzeel weer de leiding toen de bal na een ef fectvolle vrije schop van Rebergen via de handen van de keeper in het doel verdween. Na de rust is Scherpenzeel voortdurend in het offensief geweest. Het schiep zich vele fraaie kansen wel ke doorgaans werden verknoeid. Tegen de verhouding in kwamen de gasten zelfs op gelijke hoogte toen middenvoor Klaassen de bal handig met de hand meenam en daarna scoorde: 22. Scherpenzeel bleek door dit doelpunt niet aangeslagen en bleef het doel der gasten belagen. In de 22e minuut leidde dit door rechtshalf Schipper tot de der de treffer. Een doelpunt waarbij de kee per der gasten niet vrijuit ging. In de 38e minuut werd de eindstand bereikt. Vermeulen nam op rechts 'n hoekschop waaruit rechtsbinnen Vonk de bal fraai inkopte: 42. UTRECHT Zaterdag jl. behaalde Hemur-enge de eerste prijs in de zaal- korfbalcompetitie. Aan deze competitie namen 7 ploegen deel. Vier weken ge leden werden 3 wedstrijden gespeeld, die alle door Hemur-enge gewonnen wer den. Zaterdag werd gespeeld tegen Spar ta uit Nijkerk en Austerlitz en Argus uit Weesp. De eerste wedstrijd, tegen Sparta, werd gewonnen met 3—2. Het was een spannende wedstrijd, doordat Sparta 't eerst voor kwam te staan met 10, waarna Jan de Rooi er 11 van maak te. Na de wissel maakte Sparta echter weer een doelpunt: 12. De gelijkma ker kwam door een schot van Margriet van Barneveld 22, waarna Jan de Rooi het winnende doelpunt scoorde: 32. De tweede wedstrijd werd het zwaar ste duel van deze competitie, n.l. tegen Austerlitz. Deze club had tot nu toe al le wedstrijden gewonnen, zodat Hemur- enge moest winnen om de eerste prijs te behalen. Het lukte echter niet. De eerste helft van de wedstrijd verliep rustig, daar Jan de Rooi en Joost Voo- ren de stand op 20 voor Hemur-Enge brachten. Austerlitz maakte hierna ook twee doelpunten zodat de eindstand 22 werd. In de laatste wedstrijd tegen Argus werd de achterstand op Austerlitz ech ter glansrijk ingehaald, daar deze wed strijd met 110 werd gewonnen, ter wijl Austerlitz het laatste duel tegen Arena verloor met 30. Hemur-Enge had dus 5 wedstrijden gewonnen en 1 gelijkgespeeld en werd daardoor onge slagen kampioen. Trots nam de aanvoerder, Jan de Rooi, de eerste prijs in ontvangst. Luid juichend en zingend verliet het eerste team van Hemur-Enge met zijn suppor ters de Bernhardhal. De vreugde kon niet op. De adspiranten speelden zaterdag jJ. thuis vriendschappelijk tegen Antilopen uit Leusden. De eerste wedstrijd werd gelijk gespeeld met 00, terwijl de tweede wedstrijd verloren werd met 0—2. A.s. zaterdag begint de veldcompeti- tle weer voor Hemur-Enge. Het eerste speelt tegen K.V.O. in Soesterberg, He mur-Enge 2 speelt thuis tegen S.K.F. uit Veenendaal terwijl de adspiranten uit spelen tegen Amersfoort G. Woensdag 22 februari a.s. zal Hemur- Enge voor de patiënten van „P« Hoog straat" in Leersum optreden. COMBI ZIE ADVERTENTIE RIJNPOST van veel krachtsverschil. SDO won de eerste twee sets met klein verschil en zat min of meer op rozen met deze comfortabele 0-2-voorsprong. Maar he- enthousiaste Panters 4 kwam verbeten terug en gaf zich nog lang niet gewon nen. De derde set werd op het nipper tje gewonen en de vierde en laatste set vrij ruim waardoor het nog een verdiend 2-2 gelijk spel uit het vuur sleepte. Het jongens-jeugdteam kwam deze week niet aan bod en zal volgen de week twee wedstrijden moeten spe len. Het tweede damesteam kwam goed voor de dag tegen het hoog genoteerde SVV 2 uit Utrecht. Het kwam zelfs met 21 voor te staan, maar kon niet verhinderen, dat SVV de vierde set in zijn voordeel besliste. Ook hier werd dus een 2-2 ge lijk spel het loon na hard werken. Het meisjes-jeugdteam deed wat ervan verwacht werd en won in Utrecht met 0-3 van de jeugd van Boni. Het blijft daardoor een der leidende ploegen in deze jeugdafdeling en blijft zelfs nog kans houden op de titel. Dit eerste op treden in de competitie van dit team duidt erop, dat er enkele talentvolle meisjes in de gelederen zijn. AMERONGEN DVSA begon de wedstrijd tegen Langbroek met twee invallers, keeper H. van Ree was ziek en werd vervangen door C. Wagenveld. In de plaats van Wagensveld werd ve teraan J. Wolters opgesteld. Rechtsbui ten G. v. d. Berg werd ook gemist we gens ziekte en zijn plaats werd ingeno men door J. Wildeman. Langbroek zette direct een vinnig of fensief in, doch tot werkelijk doelrijpe kansen kwam het niet. Reeds in de eer ste fase van de wedstrijd miste J. G. van Mourik een droomkans om DVSA naar 10 te schieten. Vanuit de verde diging probeerde DVSA met lange trap pen de voorhoede aan het werk te zet ten, doch door goed ingrijpen van de Langbroekse verdediging kwam men niet veel verder. Het spel van DSVA was wat rommelig. Langbroek probeer de openingen te vinden door kort sa menspel, maar had hiermee geen suc ces. Kort voor rust verliet J. de Bruin het veld wegens een knieblessure. Weer moest DVSA door elkaar worden ge gooid. J. Wolters ging nu de spilplaats bezetten. G. Blankestein verhuisde naar de linksbackplaats, terwijl de rechts binnenplaats werd ingenomen door A. A. v. d. Berg. Even voor de rust werd A. Blitterswijk ook geblesseerd, doch hij huppelde langs de lijn wat mee. Na de rust bleek dat DVSA van plan was de zege ondanks alles te grijpen. Na 10 minuten volgde een aanval over rechts, waaruit J. Wildeman keurig voor zette. Er volgde een scrimmage voor het doel van Langbroek, waaruit tenslot te de geblesseerde Blitterswijk 10 kon scoren. Nu volgde een aantrekkelijke strijd om de beslissing. Langbroek zat niet bij de pakken neer en DVSA trok in de aanval om de voorsprong te ver groten. Na 25 minuten een goede DVSA- aanval. G. de Kroon bracht de bal keu rig op. Er volgde een schot, dat de kee per niet klemvast kon grijpes en uit de ontstane kans was het J. G. van Mou rik, die voor 20 zorgde. Kort hierna moest ook J. G. Mourik wegens een bles sure het veld verlaten en zijn plaats werd ingenomen door D. G. v. Enge lenburg. Ook J. C. van Engelenburg raakte nog geblesseerd, doch hij kon niet meer vervangen worden, omdat men al de reserves had „verbruikt". In de stand kwam geen verandering meer en DVSA won verdiend met 20 in een van beide zijde bijzonder hard gespeelde wedstrijd. AMERONGEN Op de door zon overgoten Burgwal speelde DVSA zon dagmiddag tegen JSV uit Jutphaas. Direct na de aftrap golfde het spel over en weer. Door bijzonder goed ver dedigen van de JSV-achterhoede kon den de Amerongse voorwaartsen niet in hun spel komen. JSV bouwde zelf ook ijverig aan een voorsprong. Na 'n tiental minuten was de stand, door mis tasten van de Amerongse keeper 0I. DVSA gaf de moed niet op, doch kon niet verhinderen, dat het met een fikse kopbal van de JSV-middenvoor 02 werd na een kwartier spelen. Juist toen DVSA angstig begon te denken aan een steviger nederlaag, werd door een JSV-verdediger binnen de beruchte 16- meterlijn hands gemaakt. C. van Om meren verkleinde met een uitstekend ge nomen strafschop de achterstand tot 1—2. Na de thee hadden de Amerongers nog alle kans om gelijk te maken, doch een juiste afronding ontbrak. DVSA bleef hoog door de lucht spelen, waar door de bal telkens een prooi voor de AMERONGEN Kampioen van de eerste klassewedstrijden biljarten, za terdag en zondag in hotel „Het Rode Hert" te Amerongen gehouden, is B. Vonk van de Biljartvereniging Veenen daal gehouden. Zijn moyenne was 7.60. Als tweede klasseerde zich A. Heyme- ring van Kunstmin. Zijn gemiddelde was 5.46. Derde werd J. Teunissen, eveneens van Kunstmin, met een moyen ne van 6.23. Vierde werd D. Nellestijn van Mor genster (Eist) met een moyenne van 6.09 en vijfde P. Schuilenburg van Mor genster met een moyenne van 4.17. De heer B. Vonk zal in de districts kampioenschappen van Nijmegen, die 14, 15 en 16 april gehouden worden, uit komen. De finales hoofdklasse van het gewest Het Oosten zullen op 28, 29 en 30 april gehouden worden in Hotel „Het Rode Hert" te Amerongen. In de in het weekend gehouden kam pioenschappen eerste klas district Vee nendaal haalde B. Vonk 1558 caram boles in 205 beurten, een hoogste serie van 50 en 14 matchpunten. BARNEVELD Unitas heeft tegen de snelheid en techniek van Maluku Muda in Barneveld geen verweer gehad. De Veenendalers, die aantraden zonder Kees Drost en Corjanus, moesten een 4-1 nederlaag incasseren. In de 24e en 33e minuut werden het eerste en het tweede doelpunt gescoord, waarna in de 38e minuut Van Ojik de achterstand verkleinde tot 21. Dit was tevens de ruststand. In de eerste fase van de tweede helft kreeg Maluku Mu da enkele opgelegde kansen, maar het zette deze niet in doelpunten om. Dat gebeurde pas in de tiende minuut: 3-1. Door een handsbal van spil Ronnie Me ring en de daaruit volgende penalty werd het 4-1. Zo kreeg Unitas wederom een harde klap te incasseren. Alleen Selhorst, Van Ojik en keeper Brekel- mans speelden een goede partij. De voorhoede van Unitas kon met haar vrij jonge spelers geen gevaarlijke aanval len opzetten. RHENEN Gezien de resultaten, die Vreeswijk vorige week tegen Veenen daal behaalde hadden we verwacht, dat de strijd, die Candia zondagmiddag te gen Vreeswijk moest voeren veel feller zou zijn dan in wezen het geval was. Het werd n.l. een vry tamme wedstrijd, die uiteindelijk in het voordeel van Can- lia eindigde. Het duel begon met een iets meer in de aanval zijnd Vreeswijk. Na een tiental minuten kwam Candia er wat beter in. Zo kwam Jan ten Braak na 12 minu ten mooi voor het vijandelijke doel, zijn afwerking liet te wensen over. Wat la ter kwam er een goede Candia-aanval, die zeer zeker resultaat had opgeleverd, als niet een Vreeswijk-speler net voor de doelmond op de bal kwam te vallen. Even later kreeg Jan ten Braak de bal voor het doel, maar het leer schampte van zijn schoen. Vlak voor de rust zag Geurt van Veenendaal zijn kans schoon en van rechts werkte hij de bal met een mooie schuiver langs de keeper 10. Na de rust speelde Candia met meer inzet, hoewel ook Vreeswijk zich niet on betuigd liet. Het Vreeswijk-doel was en kele malen in gevaar geweest toen een aanval van de gasten volgde waaruit Vreeswijk 11 scoorde. Niet alleen Geurt van Veenendaal, maar ook Jaap Mol vuurde nog een flinke kogel op het Vreeswijk-doel af, doch de keeper kon het gevaar keren, al had hij de bal niet altijd klemvast. Na een half uur was dit weer het ge val en Geurt van Veenendaal was er als de kippen bij om te zorgen, dat de bal in het net terecht kwam 21. Het Vrees wijk-doel kwam nog enkele malen in ge vaar, maar tot goede afwerking van de aanvallen kwam Candia niet meer. Verdere uitslagen Candia 2—EMS 2 2—3 Candia 3CDN 6 CDN n.o.g. Zaterdagvoetbal Renswoude 1Candia 1 31 Candia 3—NSVS 2 2—2 Candia 4Valleivogels 3 22 lange JSV-achterspelers was. Terwijl op een gegeven moment de Amerongse de fensie bleef staan bij een hoge voorzet greep de DVSA-goalie volkomen mis en dat betekende 13. Van Brenk werd daarop vervangen door Veenhof. Een twintig minuten voor het einde werd met een strak schot de 14 score be reikt. Spil Van Vliegen verhuisde naar de voorhoede en zorgde voor een ver kleining van de achterstand: 24. DVSA verspeelde weer twee punten, en dat maakt de positie op de ranglijst nog somberder. ADVERTENTIE CANDIA—VREESWIJK: Candia on derneemt hier een aanval op het doel van Vreeswijk. De Rhenenaren zijn door de, hoewel benauwde, zege op Vreeswijk nog steeds in de running en verstevigen hun positie op de ranglijst

De Vallei | 1967 | | pagina 8