Veenendaals dagblad Luchtaanvallen weer hervat Buiten Vuurgevecht aan grens van China en Rusland Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei TELEURSTELLEND EINDE VREDESPOGINGEN VERKIEZINGS(UIT)SLAG IN RIDDERZAAL ,Dr. Danny gaf hulp A N.-Viëtnam verscherpte zijn eisen PvdA wenst herziening kiesstelsel Weinig kans op bezoek gen. Suliarto OPGEPEPTKALFSVLEES ZOU GEVAARLIJK ZIJN Matige vorst Soekarno wilde niet weg Kouderecords in V.S- Meisje te Arnhem onder vrachtauto Hagenaar gewond bij straatroof Welbe waard Verloop Kennedy Gedeeltelijk weer districtenstelsel Pijnlijke vondst N.S.B.-kasboek kwam boven water.... Geen ambtelijke functionarissen meer in de Gezondheidsraad Volgens muurkrant in Peking: Veehouders geverbaliseerd C.I.A. subsidieerde studenten Wellicht protest tegen Madrileens pol itieopt reden Einde beleg Zes kinderen in V.S. verbrand Gewelddadigheden in India Beslag op tabak uit Rhodesië Bur voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal. Telef. 08385-3550 (adm 3757 en 3955 (red Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Valler', opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di, do en za 1-10 woorden f 1,50, ieder woord meer 15 cent DINSDAG 14 FEBRUARI I967 4le JAARGANG LONDEN De komiek Danny Kaye is tijdens een transatlantische vlucht van de Verenigde Staten naar Engeland de hele nacht opgebleven om een ernstige zieke vrouw zuurstof toe te dienen. De hulp van de komiek werd ingeroepen, toen de bejaarde vrouw een hartaanval kreeg, kort na dat het vliegtuig van Transworld Air lines uit Chicago was vertrokken. Kaye zag er bleek en vermoeid uit toen hij in Londen aankwam. Hy bleef echter nog twintig minuten aan de zijde van de vrouw, mevrouw Borzso- nyi, totdat hij de gelegenheid had ge had de artsen op het vliegveld alles te vertellen over de toestand van zijn patiënt. Naderhand vertelde hy: „zy zag er gezond uit toen ze het vliegtuig bin nenkwam, maar later werd ze zeer ernstig ziek. De gezagvoerder die wist dat ik iets van medicijnen weet, vroeg me of ik kon helpen. Toen ik bij haar kwam werd ze steeds blauwer. Ik dacht niet dat ze het zou redden". Mevrouw Borzsonyi een Hongaarse is over de zeventig. ARNHEM De 16-jarige Marjo A. Holtslag uit Velp is maandagmorgen toen zij op weg was naar school, op 't Velperplein te Arnhem gegrepen door een vrachtauto en daarbij zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later in 't Gemeenteziekenhuis overleed. 0 In de buurtschap Harbrinkhoek bij Tubbergen is maandagmiddag het zevenjarig zoontje van de familie Oer- bekke door een auto aangereden en ter plaatse overleden. Het jongetje was, op weg naar school, met zijn fietsje plot seling naar links uitgeweken. 0 De 60-jarige mevrouw M. M. A. Meinema-Wrüsch uit Amster dam, die donderdag op het Nassauplein bij het oversteken op een zebrapad door een bestelauto werd aangereden, is gisteren in het Wilhelmina-Gasthuis overleden. DEN HAAG De 62-jarige pension houder J. S. uit Den Haag is het slacht offer geworden van straatroverij. De man raakte hierbij een bedrag van f 700,- kwijt en liep een gebroken been op. Ofschoon hij in de nacht van vrijdag op zaterdag reeds werd overvallen, heeft de pensionhouder pas maandag de politie ingelicht. De straatrover sloeg toe, toen S. in de Wagenstraat liep, op weg van een café naar huis. De straatrover greep zijn slachtoffer beet, graaide diens porte feuille uit de binnenzak en haalde er bankbiljetten uit tot een bedrag van f 700,-. Bij de worsteling om de overvaller het geld af te pakken, werd S. tegen zijn benen geschopt. Het lopen werd toen moeilijk, waarop S. per taxi naar huis ging. De volgende dag constateerde een arts, dat S. een gebroken been had. Hij moest in het ziekenhuis worden opgeno men. De politie kreeg voorts kennis van nog twee gevallen van straatroverij, even eens in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Haagse binnenstad gepleegd. Een 26-jarige kassier werd op de Herengracht beroofd van f 15,- en een huissleutel. Van een 21-jarige secretaresse werd in de Torenstraat een handtasje wegge grist, waarin een tientje zat. yyie in het bos een beetje thuis is, weet allang, dat de eekhoorn geen echte winterslaap houdt, zoals men dit benaamt. We zien, dat op mooie, zonnige, windvrije dagen van het koude seizoen het dier gedurig wel gemoed op de been is, ja, dat ook sneeuw het nauwelijks afschrikt, want daar staan de prentjes, fijn als door een etsnaald of burijn gegraveerd, in getekend. Nattigheid en rauw weer mishagen het evenwel; dan blijft zo'n eekhoorntje in zijn winterpels kneu terig in het warme horst tussen de naaldenpakken. Wie helemaal buiten aan de rand van het bos woont, weet trouwens, dat onze pluimstaart zich spoedig op de voerbak van de vogels waagt, bijv. wanneer hij daarheen ge leidelijk door het strooien van een hazelnootspoor wordt gelokt elke dag een meter verder. Er zijn echter evengoed schuwe als brutale indivi duen. De gevederde gasten kunnen zo'n klant overigens slechts matig waarderen en het duurt nogal lang eer ze eraan gewend zijn geraakt. Aan het vogelvijvertje staan de zaken net zo; er klinkt reeds een scherp protest van mezen en lijsters, wanneer zo'n viervoeter door het omringende hout, glijdend langs stam en takken, het water nadert, want vertrouwen doen ze hem niet helemaal. Toch is het eekhoorntje hoogstens een roofvijand van kale jongen. 14 febr. '67 A. B. WIGMAN SAIGON De Verenigde Staten hebben na een pauze van zes dagen van ochtend vroeg hun luchtaanvallen op Noord-Viëtnani hervat. Om 1.07 uur lieten twee jachtbommenwerpers van het type Phantom de eerste bommen val len. Zij waren gericht tegen een verkeersbrug bij Vinh-Thoey, op 11 km van Dong-Hoi in het zuidelijke deel van Noord-Viëtnam. Vijf uur later waren al twaalf aanvallen uitgevoerd. Ho Tsji-minh heeft in een boodschap aan de Paus na lange tijd opnieuw de als „de vier punten" bekend staande voorwaarden voor een vreedzame regeling van de Viëtnamese kwestie opgesomd, welke al eerder door Washington als onaanvaardbaar zijn verworpen. Ho eist in zijn antwoord, naar liet Noordviëtnamese persbureau meldt, dat de Amerikanen: 1. Hun „agressie" in Vietnam staken; 2. De bombardementen en andere oorlogshandelingen tegen Noord-Viët nam onvoorwaardelijk stopzetten; 3. Al hun troepen uit Zuid-Viëtnam terugtrekken; en 4. het Viëtnamese volk zijn eigen za ken laat regelen. Dat is de teleurstellende afloop van de misschien wel meest dramatische fa se in de vredespogingen tot dusver. Ge ruime tijd heeft er maandag nog hoop bestaan dat een of andere regeling kon worden bereikt. De Russische premier Kosygin heeft volgens welingelichte kringen in de Britse hoofdstad na de opschorting van de luchtaanvallen op Noord-Viëtnam, na afloop van het „tet"-nieuwjaarsbestand Hanoi tot een tegenprestatie trachten te bewegen. Hij faalde, zoals ook premier Wilson faalde in zijn poging, bij Washington verder uitstel van de hervatting der bombarde menten te bewerkstelligen. Op grond van aanwijzingen waarover men maandagavond in Londen beschik te, kunnen de gebeurtenissen van het voor Viëtnam beslissende etmaal als volgt worden gereconstrueerd: Zondag 18 uur: Op Chequers, het bui tenverblijf van de Britse premier, we ten Wilson en zijn minister van Buiten landse Zaken, Brown, Kosygin ertoe te bewegen, dat hij Hanoi om het door Amerika gewenste tegengebaar verzoekt naar verluidt stopzetting van de in filtraties in Zuid-Viëtnam. Kosygin had al eerder Edward Heath te kennen ge geven, dat de Amerikaanse stap naar zijn mening niet ver genoeg ging, dat er een permanente stopzetting van de bombardementen moest komen. Niette min laat de Russische premier Hanoi benaderen. Zondag 22.30 uur: Wilson en Kosygin ondertekenen het slotcommuniqué van hun overleg, in de hoop nog voor de te rugkeer van de Russische premier naar Moskou antwoord uit Hanoi te zullen ontvangen. Kosygin keert naar zijn ho tel terug, Wilson naar zijn ambtswo ning in Downing Street, vanwaar hij de Paus en Johnson op de hoogte stelt. Laatstgenoemde deelt hem mee, dat hij niet eindeloos op bericht uit Hanoi kan wachten, dat de militairen ongeduldig worden, dat de Viët-Cong van de situa tie profiteert. Johnson waarschuwt dat de luchtaanvallen zullen worden her vat wanneer Noord-Vietnam niet in de loop van maandag geantwoord heeft. Maandag 00.55 uur: Wilson begeeft zich met Brown naar Kosygin, die op het punt staat naar bed te gaan, en licht hem in over Johnsons waarschu wing. Maandag 11.00 uur: Wilson neemt op het vliegveld Gatwick afscheid van Ko sygin. Er bestaat nog enige hoop. Wil son zegt: „Er zijn belangrijke en mo gelijk beslissende stappen voor vrede genomen". Maandag 16.00 uur: Wilson legt in het Lagerhuis een voorzichtige verkla ring af, geeft daarna een persconferen tie waarop hij al zegt dat „als deze kans wordt gemist, er best weer een nieuwe kan komen". Maandag 17.00 uur: De persbureaus melden dat president Ho Tsji-Minh van Noord-Viëtnam in een boodschap aan de Paus onverwacht weer een harder standpunt inneemt. Kort daarna maakt het Amerikaanse ministerie van Defen sie de hervatting van de bombardemen ten bekend. President Johnson zou uitgevaren zijn tegen senator Robert Kennedy, omdat deze zou hebben laten uitlekken, dat hij uit Parijs een soort Noordviëtnamees „vredesballonnetje" had meegenomen. Het tijdschrift „Newsweek", dat het verhaal over dit vredesballonnetje bracht schrijft dat Johnson de vorige week op een bijeenkomst op het Witte Huis Ro bert Kennedy ronduit heeft gezegd, dat hij er woedend over is dat het verhaal is uitgelekt. President Johnson heeft gezegd dat ie V.S. geen alternatief hadden dan de bombardementen op Noord-Viëtnam te hervatten, maar dat de deur voor de vrede open blijft. Robert Kennedy heeft maandagavond in New York een verklaring uitgege ven, waarin hij het hervatten van de bombardementen op Noord-Viëtnam diep betreurt. Paus Paulus is naar maandagavond wordt gemeld zeer bedroefd over de ontwikkelingen die zich maandag in de Viëtnamese crisis hebben voorgedaan. Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft maandagavond tegenover persvertegenwoordigers uiting gegeven aan zijn teleurstelling over de hervat ting van de Amerikaanse luchtaanval len op Noord-Viëtnam. Een officieel commentaar wilde hij niet geven. ,,Het rijden met dat ding valt wel mee, maar achteruit parkeren is wel een hele klus..." (Van onze Haagse redactie) PvdA-voormannen hebben dezer da gen gezegd, dat hun party hervorming van het kiesstelsel zal eisen, als zij by de onderhandelingen over het regerings programma van het nieuwe kabinet wordt betrokken. De socialistische partij zou een staatscommissie willen instel len ter voorbereiding van een districten stelsel voor de verkiezing van de meer derheid der kamerleden. Volgens de PvdA verdient het daarbij overweging de minister-president uit de kamer te doen kiezen. Voor de laatste overweging voelt de KVP niets, maar deze partij stelt een groot kamerdebat over de herziening van het kiesstelsel wel op prijs. Ook de ARP en de VVD staan in principe niet afkerig tegenover een eventuele herzie ning, maar de vijfde grote partij, de CHU, ziet er niets in en eist nadrukke lijk het handhaven van het systeem van de evenredige vertegenwoordiging. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Een oud kasboek uit 1941 van de NSB en vijftig collec tebussen van de NSB-instellingen „Win terhulp", „Thuisfront" en „Moeder en kind" zijn gevonden bij een verbouwing van een woning aan de Centauristraat te Eindhoven. Uit een onderzoek van de Eindhoven- se recherche is gebleken, dat het huis tijdens de bezetting werd bewoond door een notoir lid van de NSB. „Hij woont echter niet meer in ■Eindhoven. Het is zelfs de vraag of hij njc-.Tf, aldus de woordvoerder van de" politie.f De politie zal echter pogen na te gaan waar de man, zo hij nog leeft, woont. Op de vraag of dit NSB-lid na de oor log voor zijn activiteiten is gestraft, kon de politie geen antwoord geven. Volgens de politie, komen in het kas boek slechts drie namen enkele malen voor. De politie veronderstelt, dat de bedragen, die in het kasboek zijn ver meld, contributies van de NSB betref fen. In de Haagse Ridderzaal is weer het verkiezingscentrum van het A.N.P. ondergebracht. Vanhieruit zullen mor genavond de verkiezingsuitslagen naar de verschillende publiciteitsmedia worden doorgegeven. Om het geheel vlot te doen verlopen, werd gister avond al druk gerepeteerd. DJAKARTA De voorzitter van het Indonesische Volkscongres Generaal Ab dul Haris Nasution heeft president Soe karno maandagavond een „sympathisant met de communisten" genoemd. Hij zei ook dat Soekarno van te voren had ge weten van de communistische poging tot de staatsgreep van 18 maanden ge leden. Nasution zei dit, nadat Soekarno hem had uitgedaagd een uitleg te geven van zijn eigen daden ten tijde van de po ging tot de staatsgreep, toen Nasution minister van Defensie was.. Het Congres komt in maart bijeen en zal zo goed als zeker Soekarno zijn mandaat ontnemen. Soekarno is nu van plan tegen het einde van de maand het land te verla ten, maar dit kon niet bevestigd wor den. De generaals zouden getracht hebben met hem te onderhandelen over zijn vertrek uit het land, maar Soekarno zou weigeren het land te verlaten. DEN HAAG De minister en de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. eld- kamp en dr. A. Bartels, hebben een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Gezondheidswet, dat in het bij zonder betrekking heeft op de Centrale Raad, de Gezondheidsraad en het staatstoezicht. De nieuwe Centrale Raad voor de Volksgezondheid zal voor een belang rijk deel bestaan uit vertegenwoordi gers van het particulier initiatief. Het wetsontwerp kent tweederde gedeelte van het aantal zetels toe aan maat schappelijke organisaties, die zelf of wier leden op het specifieke gebied der volksgezondheid werkzaam zijn. Daarnaast zal eenderde gedeelte van het aantal zetels worden bezet door leden die door de Kroon worden benoemd. Ten minste de helft van deze laatste cate gorie zal benoemd worden uit de kring der provinciale en gemeentebe sturen. Met betrekking tot de Gezondheids raad, zijn de bezwaren tegen het lid maatschap voor ambtelijke functiona rissen van minder ernstig karakter. Niettemin achten de bewindslieden het gewenst de samenstelling van de raad in die zin te wijzigen, dat er geen per sonen meer als lid zitting in zullen heb ben uit hoofde van hun ambtelijke func tie. De in de raad zitting hebbende we tenschappelijke deskundigen worden daardoor in staat gesteld onafhankelijk van de opvatting van ambtelijke func tionarissen hun mening te vormen en hun adviezen voor te bereiden. TOKIO Een muurkrant in Peking heeft maandag melding gemaakt van een botsing tussen Sovjet- en Chinese troepen langs de rivier de Amoer in Mandsjoe- rye. Een Sovjet-bataljon zou het vuur geopend hebben op een Chinese compagnie in de provincie Heiloengkiang, maar de aanval werd „afgeslagen". Verder stond in de muurkrant dat Russische militairen gevangen genomen waren, maar later weer waren vrijgelaten. Niet vermeld werd wanneer het gevecht zou hebben plaatsgevonden. Het was de eerste maal dat muurkranten in Peking van een gewapend treffen tussen Sovjet- en Chinese troepen melding maakten. HB «■■■iibaiiiMii (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Algemene Inspec tiedienst van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft vyf veehouders geverbaliseerd we gens het inspuiten van mestkalveren roet vrouwelijke hormonen. De veehouders, afkomstig uit Geldermalsen, Opheusien, Ede, Bennekom en Zaltbommel, zillen in maart voor de economische pditie- rechter in Arnhem terecht moeten daan. Op het ogenblik wordt in het Rjksin- stituut voor de Volksgezondheid (RIV) onderzocht of en in welke ma-'e con sumptie van dit „opgepepte"-vfces na delig is voor de volksgezondheid „In de urine van de ingespoten dierer worden de preparaten aangetroffen. *et staat echter nog niet vast of de hor-nonenpre paraten ook in het spierweefsel en de organen van de dieren vooriomen", al dus de woordvoerder van df veterinaire hoofdinspectie van de vollegezondheid. Het onderzoek bij het Rit» zal zeker een jaar duren. Door de hormoneninjecHes hopen de veehouders, dat de groei 'an de kalve ren wordt gestimuleerd waardoor ze eerder slachtrijp worden. De veehouders zouden deze groeibevorderende midde len vaak voor enorme bedragen kopen. Volgens de Algemene Inspectiedienst (AID) is het uiterst moeilijk de veehou ders, die zich aan het inspuiten met hor monenpreparaten bezondigen, op heter daad te betrappen. WASHINGTON De nationale stu dentenvereniging, de grootste studen tenorganisatie in de Verenigde Staten, heeft erkend, sedert de jaren vijftig aan zienlijke bedragen te hebben ontvangen van de inlichtingendienst, het „CIA". De studentenvereniging heeft dit bekend gemaakt, naar aanleiding van adverten ties in het blad „Ramparts Magazine", waarin werd gezegd dat de maart-uit gave een artikel zal bevatten over de wijze waarop de geheime dienst de afge lopen vijftien jaar in de studentenwe reld was geïnfiltreerd. DEN HAAG Luns heeft in ant woord op vragen van het Eerste-Kamer- lid M. v. Pelt (P.S.P.) meegedeeld dat de Nederlandse ambassadeur in Madrid zich tot het Spaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gewend met het verzoek een onderzoek in te stellen naar het optreden van de Madrileense politie tegen de Nederlandse journalist J. de Ruyter op 30 januari. Het antwoord op dit verzoek moet worden afgewacht, al vorens kan worden overwogen een pro test in te dienen, aldus minister Luns. De Spaanse regering heeft gisteren verordend dat alle boeken of publika- ties voor de Spaanse jeugd „eerbied voor de godsdienstige, morele, politieke en sociale waarden die het leven in Spanje inspireren moeten aanvaarden." De publikatie en verspreiding van alle drukwerken voor kinderen en jeugdigen zal onder scherp toezicht staan. Zo zullen kinderboeken en tijdschriften, waarin steun gegeven wordt aan atheïsme of waarin opvattingen naar voren gebracht worden die kritisch staan tegenover godsdienst, verboden zijn. De Spaanse regering heeft maandag de spoorwegen gelast hun personeel een reeds lang bestaande looneis toe te ken nen. De strijd tussen pro- en anti-Maoïs ten schijnt thans het hevigst te worden in Tibet, Binnen-Mongolië en in de Chi nese provincies Hoeman, Hoepeh Kwan- toeng en Heiloengkiang. Lioe Sjao-Tsji, president van de Chi nese volksrepubliek, en Teng Hsiao- Ping, die secretaris-gene-aal van de Chinese Communistische Partij was bij het uitbreken van de culturele revolutie, schijnen uit het centrale comité van de Chinese communistische partij gestoten te zijn. Muurkranten in Peking wijzen ook op een grote wegzuivering van aan hangers van president Lioe Sjao-Tsji in de strijdkrachten. x 25 hoge militairen zijn scherp gekriti seerd. Dat, lijkt een aanwijzing dat ze op het punt staan van hun functie te worden ontheven. Een geheime verga dering van generaals zou onlangs plan nen opgesteld hebben voor verenigde steun aan de provincies Yoenan, Szets- joean, Kansoe en Singkiang. China heeft gisteren voldaan aan de Sovjet-eis om de Sovjet-diplomaten aan de ambassade in Peking vrij hun werk te laten doen, hun veiligheid te waar borgen en het beleg door de rode garde af te gelasten. Dit opent de mogelijkheid dat de ver- woedste fase die de betrekkingen tussen de beide landen verstoorde, voorbij gaat en gevolgd zal worden door een rustiger soort vijandschap die al enige jaren bestond. De lagere scholen in Peking zijn gis teren voor een deel weer geopend. De vrouw van Mao Tse-toeng, Tsjiang Tsjing, heeft een nieuwe leidinggevende functie in de huidige machtsstrijd ge kregen. Zij is hoofd geworden van de culturele revolutie in de centrale partij en bestuursorganen. DJAKARTA De Indonesische leger leider, generaal Suharto, zal spoedig een bezoek aan Amsterdam brengen, zo meldde gisteravond het officiële Indone sische persbureau Antara. Het bureau gaf geen datum, maar het zei, dat Suhar to zelf het initiatief tot dit bezoek had genomen. Hij zou over de betrekkingen willen praten, met name op economisch terrein. Op de Indonesische ambassade in Den Haag is niets bekend over de komst van generaal Suharto. Een woordvoerder verklaarde, dat van een spoedig bezoek geen sprake is. Volgende week donderdag komen in Amsterdam crediteuren van Indonesië bijeen. Daartoe behoort ook Nederland. SOUTH HAVEN (Michigan) Zes kinderen zijn door brand om het leven gekomen in een houten boerenarbeiders woning op 15 km ten noordoosten van South Haven aan het Michiganmeer. Het 1 huisje werd met een oliekachel ver- warmd, maar de politie heeft nog niet geconstateerd hoe de brand is ontstaan. I De zes kinderen varieerden in leef tijd tussen drie en veertien jaar. Een ze vende kind, eveneens veertien jaar oud, wist aan het vuur te ontkomen en haar moeder en tweede vader te wekken. De zen, het echtpaar Bice, hebben nog ver geefse pogingen gedaan de andere kin deren te redden. De ouders en het meisje zijn in South Haven voor brandwonden en shock behandeld. CHICAGO In verscheidene groli steden in het noordoosten der V.S. heeft het koude winterweer records gebro ken. De laagste temperatuur (-36') werd vanmorgen te Massena, in de staat New York afgelezen tegen -16 graden in New York City. Bevroren wissels en elektrische motoren hebben moeilijkhe den en vertragingen veroorzaakt vooi de forenzen die van de New Yorkse on dergrondse gebruik maken. NIEUW DELHI Bij de Indisch, verkiezingscampagne zijn opnieuw ge- gewelddadigheden uitgebroken. Eer. vooraanstaand lid van de socialistisch» oppositiepartij Samjoetka is aangevallen door een bende die was gewapend met gummiknuppels en speren. De bende sprong op Madhoe Limayt en vier leden van zijn partij af op eer: eenzame weg in de staat Bihar, zo blijkt uit berichten die in de Indische hoofdstad Nieuw Delhi zijn ontvangen. Limaye en zijn partijgenoten zijn opge nomen in een ziekenhuis in Monghoei. Limaye is buiten levensgevaar, zo heeft het ziekenhuis meegedeeld. Hij heeft een verklaring uitgegeven waarin stond dat „ze van plan waren om me te vermoor den". Er stonden geen verdere bijzonder heden in deze verklaring. New York De regering van Came- roen heeft secretaris-generaal Oe Thant ingelicht, dat zij 800.300 kg Rhodesische tabak uit Rotterdam in beslag genomen heeft. Joseph N. Owono, de ambassadeur van Cameroen, zei dat hv.1 beslag in overeen stemming was met de resoluties der V.N., waarin wordt aangedrongen op economische straffen en „het Afrikaanse beleid van sancties tegen de blanke min derheidsregering in Rhodesië." Volgens de brief was de tabak uit Rot terdam verstuurd aan „Bastos" en door het schip „Lake Bososutive" in de haven Douala gelost. (Van onze weerkundige medewerker) Het hogedrukgebied van Oost- Duitsland tot Zuid-Scandinavië ver toont tekenen van een grote stabili teit, waardoor het koude winterweer zeker nog verscheidene dagen zal aanhouden. De krachtige oostelijke tot zuidoostelijke wind voert geleide lijk nog wat koudere lucht aan, zo dat het in de komende nachten in het binnenland op vele plaatsen tot matige vorst zal komen, met minima tussen 5 en 7 graden. Vanmor gen rapporteerden Dresden, Zürich en Wenen 10 graden. Het weer op de verkiezingsdag zal stralend zijn, zonder een spoortje neerslag, maar wel koud. Vannacht heeft het in onze omgeving vier graden gevroren, na dat het kwik gistermiddag tussen twee en drie uur nog tot +2 was op geklommen. Ook in 1958 begon het, na een zachte voorafgaande winter, half fe bruari te vriezen en dat duurde toen tot 25 maart. We kwamen toen nog laat in het seizoen op de schaats.

De Vallei | 1967 | | pagina 1