De heer D. Philips overleden V er kiezingen houden jong paar uit het gemeentehuis BIISHEUVE l IN HET N. V. V.-GEBOUWERDEN DE KAMMEN WEER GEKRUIST 55 jaar getrouwd Bungalowpark ruikt nu al frites-lucht Mevr. Banning: Desnoods zoeken we 't hogerop Veiling Septer Tiel Datum over het hoofd gezien AGENDA concours Kap in Veenendaal Mist u uw dagblad DE VALLEI Import-Scherpenzeel contra snackbar Burgemeester Schreeuwen Dames bijeen op „gebedsdag" Volksonderwijs gaat vergaderen in Leersum Schietnieuws van „Willem Tel" Oranjevereniging wacht on suggesties op s Vrije mensen in een rechtvaardige samenleving tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Kolder-musical voor A.N.A.B. DINSDAS 14 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Zondag overleed in het Limburgse Heythuysen op ruim 64-jarige leeftijd de heer D. Philips, oud-onderwijzer van de St. Willibrordus- school en gedurende tal van jaren me dewerker van „de Vallei". Wijlen de heer Philips kwam enkele Jaren voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog naar Veenendaal. waar hij zich liet kennen als een eenvoudige, rus tige persoonlijkheid, die altijd klaar stond om zijn medemens de helpende hand te bieden. Vooral in de vakken aardrijkskunde en geschiedenis wist hij zijn rijk geschakeerde kennis op zijn leerlingen over te brengen op een ma nier die ieders bewondering afdwong. Datzelfde kan gezegd worden van zijn artikelen, die hij bij tientallen voor onze lezers schreef. Daaruit "sprak zijn grote liefde voor de natuur; een hobby die hij ver doorvoerde en waarin hij er op uit was zijn medemens zo veel mogelijk deelgenoot te maken van de wonderen die zich daarin voltrekken. Ook nadat hij zich te Heythuysen ge vestigd had schreef de heer Philips ver schillende artikelen, waarbij zijn „Brie ven uit het Zuiden" de kristalisatie wa ren van zijn nieuwe „ontdekkingsreizen" door het Limburgse land. Behalve een verdienstelijk publicist was de heer Phi lips een figuur die op een bekwame ma nier de tekenstift hanteerde. Daarvan kunnen ook zijn oud-leerlingen getuigen, die hij op een bijna wetenschappelijke manier de eerste beginselen van het te kenen bijbracht. Zijn stoffelijk overschot wordt donder dagmiddag na een eucharistieviering in de parochiekerk van de Heilige Nico- laas te Heythuysen op het R.-K. kerk hof aldaar ter aarde besteld. Heden, dinsdag VEENENDAAL Ritmeesterkantine 19.30 uur: Oefenavond E.HH.O. O.C.B.-gebouw 20 uur: Openbare verga dering A.R., spreker dhr. W. Schakel. Kerkgebouw Geref. Gem. Fluiterstraat 19.30 uur: S.G.P.-tijdrede door ds. Dorsman. ELST Gebouw Pniël 20 uur: Bijeenkomst NCVB „Psychosomatische ziekten" door J. A. v.d. Hoeven. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: geen voorstel ling. Morgen, woensdag VEENENDAAL De Soos, Vaartbrug 19.30 uur: Napraten over de verkiezingen, georganiseerd door de A.R. AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Ledenvergadering N.V.V.H. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Ri- fifi onder de vrouwen". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen tot en met 4 maart expositie van werk van Stephan Berkhemer, beeldhouwer. Dagelijks geopend van 1112.30 uur en van 14 17 uur. Zondag en woensdag gesloten. VEENENDAAL Voor de Vee- Willy stemmenook al is het op nendaler Leo Rebergen en zijn a.s. I bovenverdieping van een oude villa., bruid Willy Hol betekent woensdag 15 februari, morgen dus, niet alleen de dag waarop zij naar het stemlokaal moeten gaan, maar bovendien stappen zij dfie dag in het huwelijksbootje. Op zichzelf lijkt dit een alledaags feit, maar dat is het toch niet, want in ver band met de verkiezingen zal het aan staande echtpaar Rebergen niet in het gemeentehuis kunnen trouwen. De ambtenaar van de burgerlijke stand zal daar morgen plaats moeten maken voor de voorzitter van het stembureau, dat in de trouwzaal wordt gevestigd. „Ik kon m'n huwelijk met de beste wil van de wereld niet uitstellen, want ik had alles al besproken", vertelde Leo gisteren even tussen de bedrijven door. Toch werd er een oplossing gevonden; Leo en Willy trouwen in Linquenda aan de Kerkewijk, de villa die tot ge meentesecretarie is ingericht. de LEERSUM In de Hervormde Kerk te Leersum vond vrijdagavond een dienst plaats, waarin de vrouwen van Leersum zich aaneensloten bij de vrou wen van de gehele wereld die op deze dag jaarlijks samenkomen om te bid den. De liturgie voor deze dag wordt ieder jaar samengesteld door de vrouwen van telkens een ander land. De orde van dit jaar was afkomstig van koningin Salote van de Tonga-eilan den in de Stille Oceaan. Ze voegde ge zangen, gebeden en overwegingen bij een om de tekst „Zijn Koningschap zal geen einde nemen." LEERSUM De vereniging van Volks onderwijs in Leersum houdt op maandag 20 februari een algemene ledenvergade- I ring in „Het Wapen van Leersum". Op de agenda staat o.a. bestuursver- kiezing. Aftredend zijn mevr. H. Meurs- j de Cleen en de heer J. J. Klaasse. Beiden stellen zich herkiesbaar. AMERONGEN Door de leden van de Amerongse schietvereniging „Willem Teil' werden de volgende resultaten be haald: G. v. d. Horst 98 pnt.; J. de Greef 96; R. C. Brinkman 95; H. den Uijl 94; A. Burgstede 94; A. de Haas 94; P. v. d. Sigtenhorst 93; J. Pakvis 93; j R. E. Labruyère 89; G. Mulder 85; J. van Leeuwen 87; W. Berkhof 87; J. L. Engel aar 80 pnt. JEN Volgens Leo is hij niet de eerste die iets dergelijks overkomt. Van een amb tenaar hoorde hij, dat zich al eerder eenzelfde situatie had voorgedaan. „Toen ik aangifte kwam doen, heb ben ze over het hoofd gezien, dat er op woensdag 15 februari verkiezingen zou den worden gehouden. Later kreeg ik een telefoontje. Wil je niet in „Linquen da" trouwen? vroegen ze Leo is daarmee akkoord gegaan. „Het kan me niks schelen, waar het ge beurt, als ik maar trouw, dat is het voornaamste", zei hij lachend. Voor Leo zullen de verkiezingen daar om morgen geen probleem opleveren. Met een volmondig „ja" zal hy zijn LEO REBERGEN als je maar trouwt Oï AMERONGEN Op donderdag, 16 februari vindt in hotel Buitenlust te Amerongen de jaarlijkse ledenvergade ring plaats van de Oranjevereniging. Op de agenda staat o a..jaarverslag pen ningmeester, verslag kascontrole com missie en verkiezing bestuursleden. ADVERTENTIE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ VEENENDAAL Vijfenvijftig jaar geleden stonden een 21-jarige jongeman en een 22-jarige jonge vrouw voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Nu viert het toen gevormde echtpaar P. Klumpenaar en A. Klum- penaarGaasbeek het elfde huwelijks lustrum. Nog steeds gezond en nog maar enkele jaren geleden opgehouden met werken. Piet Klumpenaar ging, tot voor vier jaar, regelmatig ,,de boer op" op een transportfiets, met kruide nierswaren, terwijl zijn vrouw de win kel" achter het huis aan de Peli kaanstraat verzorgde. Eerst op zijn 72ste jaar is Piet Klumpenaar gestopt met werken en nu doet hij niets meer dan „de. AOW opmaken". „Ik heb lang genoeg gewerkt", vindt hij zelf. Aan zijn kruidenierswinkel begon hij, nadat de fabriek van Roessingh opge heven werd, waar hij een groot aantal jaren gewerkt had. In zijn jonge jaren is de heer Klumpenaar ook nog buiten Veenendaal, tot in Zeist toe werkzaam geweest. Maar ,,'t Veen" had zijn hart en waarschijnlijk ook zijn ge liefde en dus keerde hij hier voor zijn trouwen weer. Het echtpaar is goed gezond, vooral de mannelijke helft, terwijl ook me vrouw Klumpenaar, na enige tijd ge tobd te hebben weer goed op de been is. Tot in haar 73ste jaar heeft zij in de winkel geholpen, wat zij in de be gintijd ze was toen al over de veer tig een hele omschakeling vond, zo va/t het gewone huisvrouwenwerk naar dat van verkoopster. In de loop van de jaren hebben de heer en mevrouw Klumpenaar 4 kin deren gekregen, eerlijk over de twee soorten verdeeld. Verder zijn er 16 kleinkinderen en 19 achterkleinkinde ren. VEENENDAAL Het bijna onophoudelijk sissen van de spuitbussen haarlak en het geroezemoes van de vele „supporters", die geconcentreerd toekeken hoe hun favorieten het er voor de spiegel afbrachten, verbraken slechts de rust die er gistermiddag in het NW-gebouw heerste toen daar een groot kapconcours werd gehouden. De wedstrijden waren georganiseerd door de afdeling Veenendaal van de CBTCK, die vorig jaar voor het eerst een dergelijk evenement met succes op poten zette. Geïnspireerd door het resultaat van toen, liet men nu opnieuw ruim veertig vrouwelijke en mannelijke deelnemers naar Veenendaal komen om daar de kammen te kruisen. De deelnemende kappers en kapsters kwamen uit alle wind streken. Velen hadden al eerder deelgenomen aan de voorafgaande wedstrijden die onder meer in Leeuwarden, Noord wijk en Alphen aan de Rijn werden gehouden. De totale uitslag was: Heren senio- Drie Veenendaalse kappers hebben zich ingespannen om het geheel van de grond te krijgen. Deze drie, de heren K. Visser, G. D. van de Kraats en E. Vergeilen, belastten zich bovendien met dorp; 2. mej. J. Kooyer, Arnehm; de algehele leiding van het concours De deelnemers stonden voor de opgave althans wat de dameskappers en -kapsters, die 's middags aan bod kwa men betreft een modern draagbaar dagkapsel te creëren. Om vier uur be gon er opnieuw een wedstrijd en toen ging het erom het gemaakte dagkapsel om te werken tot een avondkapsel. Een deskundige jury hield voortdu rend een oogje in het zeil en had uiter aard na afloop, toen het op de toeken ning van de punten aankwam, het laat ste woord, 's Avonds begonnen de wed strijden in het herenkappen. De inspira ties werden de vrije loop gelaten omdat men niet aan een bepaalde opgave ge bonden was. „De deelnemers kunnen zich echt wat je noemt uitleven", zei de heer Visser, wiens zoon Hein aan het concours deelnam. De jury had geen gemakkelijke dag, omdat de kapsels, die werden „afgele verd" van goed gehalte waren, zodat het bij een beoordeling vaak op details aankwam. Hein Visser leverde een op merkelijke prestatie. Bij de heren-junio ren werd hij eerste met de onderschei ding „lof van de jury'. ren: 1. K. Cornelisse, Leerdam; 2. F. Tammel, Zeist; F. Mengers, Nijver- dal. Heren junioren: 1. H. Visser, Vee nendaal; 2. J. M. Duiveman, Utrecht; 3. C. F. Flanubad, Loenersloot. Dames (dagkapsel): 1. H. J. Hoedt, Arnhem; 2. W. E. Beulaers, St.-Jansteen; me- juffr. J. Steynen, Veenendaal. Dames (avondkapsel): 1. H. J. Hoedt; 2. mej. J. Steynen; W. E. Beulaers. Dames junioren: 1. mej. M. v. Harn, Hevea- A. v. d .Broek, Nijkerk. BEL Gekapte kapster shoof den als resultaat van het kapconcours in het N.V.V.- gebouw. SCHERPENZEEL Op initiatief van mevrouw E. C. Banning-Willemstijn hebben de bewoners van het Doornboomspark in Scherpenzeel een schrijven aan de raad gericht, waarin zij er hun verontrusting over uitspreken dat er te zijner tijd in de kruidenierszaak van de heer Middendorp aan het Oost einde een snackbar zal worden gevestigd. Mevrouw Banning is ook al per soonlijk naar burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg geweest, om met hem over het „grote ongenoegen" dat het Doornboomspark te wach ten staat, te spreken, Later is daar een uitvoerige brief aan de raad op ge volgd. „Het moet nu in ieder geval in de raad komen", zegt mevouw Ban ning, die twee jaar geleden vanuit Zeist naar Scherpenzeel kwam, hoopvol Vervolgens citeert ze een aantal punten die ze in haar schrijven heeft opge somd. De kreten, zoals zij ze op papier heeft gezet, spreken duidelijke taal Mevrouw Banning heeft nu al een „ondraaglijke lucht" geconstateerd, „een vergaande verontreiniging van de straten" en bovendien is ze beducht voor „dagelijkse samenscholingen van jeugd op brommers Is de verontrus+e mevrouw, die met een lijst de omwonenden in het park heeft bezocht om met handtekeningen bij val voor haar actie te oogsten („ze waren geweldig") enthousiast en te kenden allemaal") niet wat al te voor barig? Tenslotte is de bewuste snack bar er nog niet. Pas in september, zo deelde men van de zijde van de gemeente mee, zal de heer Midden dorp zijn woning verlaten. Het antwoord: „Kijk eens, als je wacht tot ze er eenmaal inzitten met die pa tates friteskraam, doe je er niets meer aan. Je moet zoiets weten te voorkomen. De zaak zit me hoog, dat kan ik u wel zeggen..." In de Scherpenzeelse dorpsgemeen schap vormt het Doornboomspark, een nieuwe woonwijk van bungalows aan de oostkant van het dorp, nog altijd een min of meer afzonderlijk geheel. De bewoners, bijna uitsluitend uit andere plaatsen overgekomen, worden door de gemiddelde Scherpen- zeler als „sikkeneurig" bestempeld. Al eerder zijn de Doornboomsparkers in actie gekomen. Zij trokken toen ten strijde tegen het repetitielokaal van Caecillia", dat zou worden afge broken, maar er nog altijd staat. Nu is er een balletje voor een tweede heet hangijser opgeworpen... Zoals gezegd, mevrouw Banning is naar de burgemeester geweest om in be klag te gaan tegen de situatie, waar tegen zij het zwaard heeft opgeno men. En achteraf bekeken vindt zij dat haar bezoek niet het effect heeft gesorteerd, dan zij er vein had ver wacht. „Hij had het idee dat we van de stank niets zouden ruiken, maar ik heb nu al gehoord dat het schuur tje waarin men straks zal gaan bak ken achter de zaak komt te staan, dus vlak bij ons in de buurt. Boven dien heeft hij gezegd, dat de politie maar een oogje in het zeil moest hou den... Ik heb het idee dat hij niet aan onze kant staat." Mevrouw Banning is van oordeel dat zij wel terdege recht van spreken heeft. „De woning van de heer Van Middendorp dat straks gaat verhui- woning, daar ben je tenslotte als ge meenschap eigenaar van. Ik vind dat wij er dus ook wel iets over te zeg gen mogen hebben. Het gaat mij er niet om het bejaarde echtpaar Van Middendorp dat straaks gaat verhui zen, iets in de weg te leggen, denkt u dat vooral niet..." Wat gebeurt er als de gemeente geen oor heeft voor de wens van het Doornboomspark Het resolute antwoord: „Dan zoeken we het zeker hogerop... Wij vinden alles goed, iedere winkel is welkom, maar geen patates-friteszaak..." Zo liggen de zaken. Aan de ene kant het Doornboomspark, dat de neus voor de patates friteslucht, die men nog niet heeft geroken, al optrekt, aan de andere kant de heer R. Rus- tenhoven, die op het Plein een pata- tes-friteskraam heeft en die straks zijn hartige hapjes in de winkel aan het Oosteinde aan de man zal bren gen. 0 De kruidenierszaak van de heer Van Middendorp, die in september betrok ken zal worden door de heer H. Rus- tenhoven, die er een snackbar wil be ginnen. Hij maakt zich om de actie van het park geen zorgen en bakt er voorlo pig geen croquet minder om. Op het gemeentehuis geeft men als commen taar op het initiatief van de Doorn boomsparkers, dat „men al schreeuwt voor men geslagen wordt en dat de zaak nauwelijks het vermelden waard is." Desondanks wil mevrouw Banning door zetten. Zij heeft inmiddels contact ge zocht met een van de raadsleden, kennelijk met de bedoeling om langs die weg haar actie nog meer kracht bij te zetten. „Al met al is het te gek om los te lo pen", zegt ze resumerend, en ze leest nog een paar regels voor uit het afschrift van .de brief die naar de raad is gegaan. Even later wordt duidelijk dat zij de toekomstige snackbar betiteld als een „vermaak- centrum van twijfelachtige aard". Als de croquetten van de heer Rus- tenhoven dit konden horen, zouden ze zich vast en zeker in hun frituurvet omdraaien SCHERPENZEEL De federatie Ve- luwe West van de Algemene Nederland se Agrarische Bedrijfsbond houdt op vrijdag 17 februari a.s. in „Philaletes" te Scherpenzeel haar jaarlijkse feest avond. Het kleinkunstgezelschap „Alle 7" onder leiding van Rudi West zal een vlot programma presenteren onder de titel „Weer Raak". Na de pauze wordt een koldermusical gebracht. De frites-wagen van Rustenhoven op het Plein zal daar waarschijnlijk gaan verdwijnen. 70/75 65/70 60/65 88—90 72—75 52—53 41—43 70—73 60—65 54—60 52—56 59—67 56—66 37—39 32—39 37—39 42—51 38—45 63—70 57—62 53—61 51—60 33—36 29—35 40—45 36—41 50—57 46—55 48—51 36—39 30—34 35—42 48—52 Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw Binderzoet Cox Orange k.l Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Golden Delicious k.l 6776 x Golden Delicious k.2 63—74 x Goudreinet k.l 4257 x Goudreinet k.2 3244 Goudreinet rode k.2 4044 Jasappel x Jonathan k.l x Jonathan k.2 x Laxton superbe k.l x Laxton superbe k.2 Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Pomme Rosa k.l Pomme Rosa k.2 Fabrieksfruit: blank per 100 kg 21,70; Peren Beurre Alex. Lucas k.2 3941 3033 x Brederode Conference k.l 8890 Conference k.2 Provisie peren Giezewildeman St. Remy Winterjannen IJsbouten Perenkroet per 100 kg 3,20. Groenten Boerenkool, 2930; Koolraap, 710; Prei, 3765, 2747 lotten, 4043; Wortelen, 1416. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 55/60 1 52—55 48—50 62—65 42—47 33—39 40—60 31—36 4042 34—36 rood 17,80; zoet 8,10. 43—57 32—41 70—72 38—41 56—84 34—49 42—47 17—36 4043 28—35 35—42 20—31 Spruitjes, 7780; Sja-

De Vallei | 1967 | | pagina 3