Hengsten krijgen voor de keuringen altijd muziek Bazaar van „Ons Genoegen" D.V.S.A. wacht belangrijke strijd Joh. van Ingen solo-bassist Gelders Orkest SVV-Panters (dames): strijd met titel als inzet Rhevo (dames) nam op GAC verpletterend revanche Utrechts elftal klopte BVC (3-2) Hevea sluit vestiging in Harderwijk De heer J. W. Kraaikamp 20 jaar tussen pony's Jaar geëist tegen man die J ohanna-stichting voor f 37.000 benadeelde Ontsierend stukje R henen wacht op flat Veel animo voor het Haags koorfestivai Na spannend duel benauwde zege voor STV-Climax DEOS geeft gymuitvoering Weer heftige strijd bij Yeense dammers Opheusdense pony-hengstenhouderij vermaard in geheel Nederland Meeste personeel naar Heveadorp Dagtaak Klanten Boerengezinsdag C.B.T.B. werd druk bezocht Hoofd Hervormde school ook weg uit Opheusden KEMPER'S theebeschuit KEMPER'S THEEBESCHUIT een traktatie Taai Propaganda-actie Kon. Willi. Fonds BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 15 FEBRUARI 1967 RHENEN Met blaaspartijen tijdens de carnavalsfeesten in Wageningen, Ede en Doorn (om een paar voorbeel den te noemen) heeft de Tiroler Kapel van de Rhenense Harmonie „Ons Ge noegen" bijzonder veel werk gehad en ook bijzonder veel eer ingelegd. Er zijn al contacten gelegd voor het volgend jaar. Maar niet op het carnaval alleen zijn de jongens van de Tiroler Kapel geziene gasten. Er zijn ook al weer aanvragen binnen van het instituut „Heimerstein" en het bejaardencentrum „De Tollekamp". En als klap op de vuurpijl liggen er bij secretaris D. Kos ters talrijke aanvragen om te spelen op bruiloften en partijen. Kapelmeester Ernst de Rhoter is in de achterliggende weken talrijke malen „geridderd". Hij kreeg verschillende versierselen uitge reikt van de feestvierende carnavalsver enigingen. „Ons Genoegen" zit niet stil. Op 9. 10 en 11 maart wordt een grote bazaar gehouden, waaraan talrijke attracties zijn verbonden, zoals een schiettent, sjoelen, touwtrekken en het rad van avontuur. Talrijke fraaie prijzen zijn er te winnen. De hoofdprijs van de ver loting bestaat uit een rijwiel, naar keu ze voor een dame of een heer. De op brengst is weer bestemd voor de aan schaf van een nieuw instrumentarium. Deze bazaar wordt gehouden in het re petitiegebouw van de vereniging aan de Muntstraat. AMERONGEN Voor het a.s. week end staan er voor de Amerongse voet ballers en sportliefhebbers weer enige aantrekkelijke wedstrijden op het pro gramma. Zondagmiddag om half drie ontvangt DVSA de ploeg van SVF uit Cothen. Deze ploeg bezet momenteel de onderste plaats op de ranglijst doch zal deze plaats zeker graag over wil len doen aan DVSA. Hoewel in een wat minder prettige wedstrijd te Oothen met 8-1 werd gewonnen wil dit nog niet zeg gen, dat dit huzarenstukje in Ameron- gen herhaald zal kunnen worden. Het tweede elftal van de zondagafde ling is weer vrij. Voor de zaterdagafdeling staan de volgende ontmoetingen op het program ma. Om half vier speelt het eerste za terdagelftal de uitwedstrijd tegen Be- verweertse Boys. Dit is een vrij sterke tegenstander die niet mag worden on derschat. Het tweede elftal van de za terdagafdeling speelt een uitwedstrijd tegen de reserves van Renswoude. Voor de jeugd staat er dit week-end het volgende op het programma. Om half vier wordt te Veenendaal gespeeld de ontmoeting R.K. Unitas a tegen DVSA b. De overige elftallen zijn vrij. Drs. J. A. Bakker, minister van Economische Zaken, zal vrijdag 10 maart de 12de HISWA officieel openen. Deze internationale watersport- en kam- peertentoonstelling wordt van vrijdag 10 maart tot en met zondag 19 maart gehouden in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam. OPHEUSDEN De po- nysport maakt in ons land 'n enorme opgang. Veel mensen bezitten een pony zuiver voor hun plezier, maar een aan zienlijk deel wil steeds meer door middel van fokken trachten tot goede resultaten te komen. Dit betekent voor sommigen een aardige bijver dienste, want de fokwaarde van pony's stijgt tot nu toe jaarlijks. De liefhebberij voor het fokken van pony's heeft hengstenhouderijen in 't leven geroepen, waarvan slechts en kele 'n grote faam genieten. Eén daarvan is die van dhr. J. W. Kraaikamp in Opheus- den, wiens hengsten door ge heel Nederland bekendheid hebben verworven. Zijn stal len bestaan nu precies 20 jaar. „We hadden het nooit vol kunnen houden als de po- nysport niet zo verschrikke lijk populair was geworden", zegt de nu 28-jarige heer Kraaikamp, die reeds op 8- jarige leeftijd in de zaken rond de ponyhengsten ver zeild is geraakt. Een jonge leeftijd, die echter nu zijn vakbekwaamheid garandeert. „Vakbekwaanheid zou je het eigenlijk niet moeten noe- vindt hij zelf. „Ik geloof, dat dit vak niet te leren is. Je moet er een zekere feeling voor hebben en het voornaamste is de liefhebberij. Als je die beide niet hebt kun je er beter niet aan beginnen om er je beroep van te ma ken". men Als de heer Kraaikamp eenmaal op zijn praatstoel zit over pony's krijg je hem er moeilijk weer af. „Ik weet nog goed toen mijn vader en ik begonnen. We moesten ze eerst huren, want we wisten eigenlijk niet of het wel renda bel was. Het eerste veulen kocht ik zelf al toen ik tien jaar was. Volgens insi ders was het een misbaksel, zodat ik hem zo snel mogelijk verkocht heb met maar liefst f 30,verlies!" Langzamerhand begon de heer Kraai kamp jr. meer kijk te krijgen op de kleine paardj es en op het ogenblik, zegt zijn moeder, weet hij er alles van. Dat moet ook wel, want als hij. zich op het ogenblik zou vergissen kost hem dit geld. „Als je één keer om zo'n pony heen gelopen bent, moet je kunnen zien of hij goed is. Bovendien moet de leef tijd kunnen bepalen en dat is bij pony's erg moeilijk. Een goede pony heeft klei ne oren en een klein „hoofd". De stand van de benen is ook erg belangrijk". Wat de hengstenhouderij betreft, daar heeft de heer Kraaikamp een druk be zette dagtaak aan. In totaal heeft hij vier hengsten, te weten drie Shetland- pony's en 1 Welshpony. Een van de Shetland pony-hengsten, „Okkie van de Maasdijk", behaalde dit jaar op de grootse fokdag in Nederland het kam pioenschap met afstammelingen. Een resultaat, dat er zijn mag. „Voor Ok kie", zoals de heer Kraaikamp, zijn fa voriete pony noemt, „wilde men in Frankrijk f 17.000,betalen. Ik heb er geen ogenblik over gedacht om dit te doen. Mijn klanten zijn me meer waard dan zo'n enorm bedrag. De concurrentie is op het ogenblik groot, maar ik ben er niet bang voor, omdat ik goede hengsten heb, die reeds enige vermaardheid hebben. Het zou niet ver standig zijn als hen nu zou gaan ver kopen". Over de Welsh pony-hengst zegt de heer Kraaikamp: „Vroeger waren al leen de Shetland pony's in trek bij het publiek, maar tegenwoordig vraagt men steeds meer naar andere rassen. Je moet nu eenmaal met de tijd mee gaan en daarom heb ik een bijzonder goede Welsh hengst gekocht die onge twijfeld goede afstammelingen voort zal brengen. Zijn naam is „Langford Paladin" en het is een eerste premie- hengst van de sectie A. Deze moeilijke vakterm zegt een buitenstaander waar schijnlijk niet veel maar voor insiders is dit het neusje van de zalm". De Haagse politie heeft de 45-jarige G. W. aangehouden. Hij wordt er van verdacht de laatste dagen enkele straatroverijen te hebben gepleegd. W., die zonder beroep is en geen vaste woon- of verblijfplaats in ons land heeft, was december vorig jaar de Rekkense inrichtingen te Eibergen ontvlucht. DEN HAAG -De aanvragen voor deelneming aan het Internationale Koor festival, dat van 26 juni tot en met 1 juli in Den Haag wordt gehouden, stro men binnen. Tweeëndertig koren hebben zich al opgegeven. Daaronder zijn het a capellakoor van de Central High School uit Battle Creek (Michigan, V.S.) en de winnaar van de grote prijs van vorig jaar, het Seventh Army Soldiers Chorus uit Böblingen Duitsland. Het koor uit Battle Creek bestaat uit 104 jongens en meisjes. Zij komen in twee chartervliegtuigen naar Nederland. Na deelneming aan het festival wordt nog een negendaagse tirip door West- Europa gemaakt. ARNHEM Twaalf maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk, heeft gisteren de officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. F. O. Leusink, geëist tegen de 27-jarige administrateur A. W. J- te Arnhem wegens valsheid in ge schrifte en verduistering, gepleegd ten nadele van de Johannastichting te Arn hem. De administrateur was bij deze stich ting in dienst getreden na overlegging van een vervalst diploma middelbaar onderwijs. Weldra werden hem belang rijke werkzaamheden toevertrouwd en ongeveer een ton per maand ging door zijn vingers. Om auto te kunnen rijden en een huis te kunnen kopen begon hij loonstrookjes te vervalsen. Hij boekte hogere bedragen aan lonen in dan hij uitkeerde. Totaal beliep de aan de stichting toegebrachte schade 6.000 k 7.000 gld. Deze wordt door de verzeke ring gedekt. Verdachte is thans bezig de verzekeringsmaatschappij schadeloos te stellen. De raadsman mr. N. M. Muller had in zijn pleidooi ernstige kritiek op de houding van de economisch directeur van de Johannastichting en op de nala tigheid van het accountantskantoor, dat met de controle van de boeken was be last. De officier zei een klacht te zul len indienen tegen dit accountantskan toor bij de raad van Tucht. Uitspraak over veertien dagen. De heer Kraaikamp gaat in het sei zoen, dat ligt tussen april en septem ber, met zijn vier hengstpony's zijn klanten langs. Het is voor hem dan een drukke tijd en eigenlijk zou je het een soort seizoen-arbeid kunnen noemen. „Af en toe rijd ik wel 2000 km per week", zegt hij. „Maar ja, ik doe het allemaal met plezier en dan kun je het eigenlijk geen werken noemen. Buiten het seizoen heb ik eigenlijk meer een adviserende taak. De mensen bij wie ik een pony heb laten dekken, houden altijd contact met mij. Ik ga geregeld bij hen kijken totdat er een pony-veu len is geboren", aldus de heer Kraai kamp. Het onderhoud van de pony's kost geen hoofdbrekens. Ze kunnen veel kou de hebben. Eigenlijk hoe frisser hoe be ter. Alleen vlak voor de jaarlijkse keu ringen dan komt de Opheusdense heng- stenfokker in de weer. „Een week of zes voor de keuring zet ik een radio bij hen in de stal. Mijn ervaring is, dat de pony's rus tig worden van veel muziek. Dat zal een ieder wel raar in de oren klin ken, maar het is een feit. Bovendien heb ik een föhn gekocht om de dieren voor en op de keuringen droog te kumjen maken. Door de inspanningen transpireren ze nog al gauw en dan tonen ze niet meer zo. Een föhn oor spronkelijk uitgevonden voor dames brengt dan uitkomst". De heer Kraaikamp heeft er nog nooit spijt van gehad, dat hij in dit vak te recht is gekomen. Hij ziet de toekomst ook niet somber tegemoet. De pony's raken steeds meer „in" en de export mogelijkheden worden steeds groter. Aan dit laatste hoop ik voorlopig nog niet te gaan deelnemen. Mijn klanten zijn me op het ogenblik meer waard dan de export". BARNEVELD Dinsdag werd in Barneveld, georganiseerd door de kring Ede en een groot gedeelte van de kring Putten van de CBTB, een druk bezochte boerengezinsdag in de grote zaal van de Geref. Kerk gehouden. De leiding was in handen van de voor zitter van de afdeling Barneveld, de heer G. van Zijtveld, die in zijn ope ningswoord onder het motto „Tussen twee melktijden" verschillende agrari sche vraagstukken aansneed, die om bezinning vroegen. In de morgenuren sprak drs. J. de Koning, secretaris van de Nederlandse CBTB over „Boerin en Boer worden? zijn! blijven?". Spreker besprak de moeilijkheden om een boerderij te krij gen en de zeer hoge kosten welke hier aan verbonden zijn in verband met de mechanisatie, de inventarisatie en de zeer hoge rentestandaard. Hij wees de aanwezigen erop, dat het onderwijs en de karaktervorming hierbij een grote rol spelen. De produktie per man moet opgevoerd worden. Na de lunchpauze sprak allereerst bur gemeester K. van Diepeningen de aan wezigen toe. Hij wees erop, dat dit een Christelijke organisatie is, maar dat adeldom verplicht. „In deze omgeving", aldus de burgemeester, „zijn het vrij wel alle gezinsbedrijven." Ir. Termui van het Ministerie van Landbouw sprak hierna over „De ont wikkeling van de landbouw in de Sovjet- Unie". Op beide referaten zowel in de mor gen als 's middags volgde een levendige discussie. VEENENDAAL De strijd tussen STV-Climax en Shot was bijzonder enerverend. Van Wely startte met een overwinning op de Koreaan Kim, die met de zg. penhoudergreep speelt, even als de Japanners en Chinezen. Daarna verloor Vos verrassend van de goed op dreef zijnde Jansen (23-25 en 22-24). Door een zege van Van Dam op Krechting, en een S.T.V.-Climax- nederlaag in het dubbelspel was de ba lans weer in evenwicht: 2-2. Daarna volgde de mooiste partij van de avond: Vos tegen Kim. Beide spelers wonnen een game. In de 3e game, waarin Vos door prachtig verdedigen een antwoord had op de flitsende aanval van de Ko reaan kwam de stand op 20-16 in het voordeel van Vos. Kim kwam echter prachtig terug en won tenslotte, met hulp van Vrouwe Fortuna, met 21-23. De stand kwam zodoende op 2-3 in het voordeel van het Wageningse Shot. S.T.V-Climax kwam echter terug door overwinningen van Van Wely, Van Dam en Vos op resp. Krechting, Jan sen en wederom Krechting, zodat de stand 5-3 werd. Kim won in een goede partij in een spannende 3e game van Van Dam. Stand 5-4. Van Wely tenslo- te bracht S.T.V.-Climax de overwinning door een zege op Jansen, zodat het een benauwde overwinning voor de kop loper werd. VEENENDAAL Morgenavond geeft de Christelijke Gymnastiekvereniging D.E.O.S. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een gymnastiekuitvoering. Aanvang half acht. De toegang tot deze uitvoering is voor een ieder vrij. Het volledige programma van deze D.E.O.S.-avond is: 1. Opmars; 2. Ope ning; 3. Kleuters (banken); 4. Meisjes A (brugongelijk); 5. Kleuters (Wij leren ook de brug); 6. Jongens (vrije oefe ning); 7. Meisjes B (bruggelijk); 8. Solo van Hanny (vrije oefening); 9. Jongens (kopje van de kast); 10. Meisjes B II (vrije oefening); 11. Meisjes C (lange mat). Pauze. 12. Jongens (kastspringen); 13. Meisjes A (vrije oefening); 14. Meis jes B (evenwichtsbalk); 15. Adspirant dames (brugongelijk); 16. Solo van José (vrije oefening); 17. Adspirant dames (evenwichtsbalk); 18. Jongens (brugge lijk); 19. Meisjes B I (vrije oefening); 20. Adspirant dames (paardspringen); 21. Solo van Sjanneke (vrije oefening); 22. Adspirant dames (vrije oefening). RHENEN De Rhenenaar Johan tijd de Rhenense Harmonie „Ons Ge- Ingen (28) is benoemd tot solo-basist van het Gelders Orkest. De jeugdige Van Ingen maakt al zeven jaar deel uit van het orkest in Arnhem. Hij is bassist van beroep. Dat hij nu al in aan merking zou komen voor eerste bassist, had hij werkelijk niet durven dromen Hoogstens was voor hem de plaats van plaatsvervangend-eerste bassist wegge legd, maar die „rang" slaat hij over. Trouwens, Johan van Ingen heeft al meer mooie prestaties geleverd op mu zikaal gebied. Over het conservatorium in Utrecht deed hij ook al een jaar korter (4 jaar) dan gebruikelijk en te genwoordig zelfs verplicht is, namelijk 5 jaar. „Ik ben nu aanvoerder van de bas sisten", zegt hij, wanneer we bij zijn ouders aan de Nieuwe Veenendaalseweg een praatje met hem maken. „Wanneer in de orkestwerken een solo gespeeld moet worden, is dat voortaan mijn taak. De taak van solobassist kun je eigenlijk vergelijken met die van concertmeester bij de violen." Hoewel Van Ingen bassist van beroep i is, speelt hij ook piano. Hij doet dat f ook bijzonder goed. Een beroepsmusi- j cus bespeelt als regel méér dan één in- strument. De muzikaliteit heeft Johan van Ingen van niemand vreemd. Zijn vader (Ko- bus) kan er ook wat van, evenals zijn broer Henk, die hoornblazer is in één van de radio-orkesten en ook al méér dan één instrument bespeelt. „De eerste lessen heb ik van vader j en broer Henk gehad. Daarna heb ik veel geleerd van wijlen de Rhenense pi anolerares mej. Moinat. Op 16-jarige leeftijd ging ik naar het Utrechtse con servatorium." Johan van Ingen dirigeert sinds enige noegen". Of hij dat zal blijven doen? „Ja", zegt hij volmondig. „Dat is een hobby van me." De muzikanten van „Ons Ge noegen" kunnen dus op hun jonge, vak kundige dirigent blijven rekenen! Joh. van Ingen beheerst behalve de bas ook de piano. OPHEUSDEN Naar wij vernemen zou ook het hoofd van de Hervormde school in Opheusden, de heer J. Duy- ser, stappen ondernemen om zijn huidi ge standplaats te verlaten. De heer Duyser zou hebben gesolliciteerd naar een soortgelijke functie in Rijssen (Ov.). Na de heer De Zeeuw is hij het twee de schoolhoofd binnen korte tijd, dat Opheusden wil gaan verlaten. ADVERTENTIE Breedenbroek Telefoon 08354408 presenteer ze eens bij visites enz. U zult verbaasd zijn hoe lekker ze smaken de meeste mensen vinden ze fijner dan het lekkerste koekje. Verkrijgbaar bij uw bakker of kruidenier RJIENEN Maandagavond trad het damesteam van Rhevo aan tegen GAC 3 uit Utrecht, de ploeg waaraan de Rhenense formatie reeds vier punten had ver speeld. Éénmaal verscheen men een uur te laat op het appèl in Utrecht, waardoor twee winstpunten in mindering werden gebracht en verder werd de inhaalwed strijd destijds in Utrecht van dit team met 31 verloren. Men ging de strjjd van maandag vanzelfsprekend met gemengde gevoelens tegemoet. Rhevo heeft de Utrechtse dames geen schijn van kans gegeven en stuurde ze met een 30 neder laag naar huis. Rhevo behoudt daardoor aansluiting met de koploper. VEENENDAAL. Morgenavond komt het eerste damesteam van Pan ters voor één der zwaarste volleyhal- opgaven te staan van dit seizoen. Het trekt dan wederom naar de nieuwe sporthal te Amersfoort om het Soester SVV te gaan bestrijden. SVV heeft twee punten achterstand op Panters en van zelfsprekend wordt dit een wedstrijd, waarin beide ploegen alles zullen moe ten geven om tot succes te komen. Pan- j ters heeft het nadeel in een grote ruim- te te moeten opereren, waarvan SVV I kan profiteren. Speelt Panters als twee I weken geleden tegen GAC, toen het de kop in de Overgangsklasse nam, dan wint het van SVV. Speelt het als ver leden week tegen WA in deze zelfde hal, dan zien we de wedstrijd donker in voor de Veenendaal sen. Afhandig. GAC had in Utrecht kans gezien om het toen nog ongeslagen Rhevo-dames- team twee punten afhandig te maken in een wat rommelige wedstrijd. In die strijd verloren de Rhenense dames soms het hoofd, doordat het GAC-pu- bliekmet alle mogelijke middelen (en met succes) de concentratie van de Rhevo-ploeg in het honderd stuurde. Nu kwam in het domein van Rhevo de Utrechtse ploeg er geheel niet aan te pas. Achteraf bezien had de wed strijd totaal geen inhoud, want Rhevo kon doen en laten wat het wilde en GAC liet zich zonder noemenswaardige tegenstand naar een eerloze nederlaag spelen. In de eerste set kwam Rhevo dermate voor de dag, dat het de GAC- dames al snel duidelijk was, dat er de ze avond weinig volleybaleer te behalen was. Met maar liefst 15-4 won Rhevo de eerste set en stond op 1-0. In de tweede en derde set was de zaak binnen twintig minuten bekeken. GAC kon ditmaal in het geheel geen goed doen en liet zich zonder meer „afslachten". Met de setstanden 15-1 en 15-0 maakten de Rhenense dames de wedstrijd uit en hadden daarmee de gemakkelijkste overwinning van dit sei zoen geboekt. Door deze duidelijke over winning blijft Rhevo koploper Kracht en Vlugheid 2 uit de Meern goed vol gen en de kansen op de titel blijven aanwezig. Volgende week maandag avond spelen de Rhevo-dames thuis te gen LVV-1 uit Lopik. De heren gaan morgenavond aan de slag tegen PUN 1 uit Zuilen. OPHEUSDEN De besturen van al le verenigingen in Opheusden zijn uit genodigd voor een bijeenkomst, die zal worden belegd door het Koningin Wil- helmina Fonds in hotel „De Zwaan". Gezamenlijk zal van gedachten worden gewisseld om tot een plaatselijke pro paganda-actie te komen. Bovendien zal worden gesproken over het organiseren van een voorlichtingsavond. Panters won destijds thuis met 3-0 van SW. De setcijfers werden toen 16-14, 16-14 en 15-8 in het voordeel van Panters, maar SW speelt in eigen om geving en zal er ongetwijfeld alles aan doen om de kloof van twee punten goed BILTHOVEN Gisteravond heeft het Utrechtse KNVB zondagamateurelftal op het BVC-terrein te Bilthoven een 32 overwinning op de gastheren be haald. Het Utrechtse elftal speelde iets feller dan BVC en nam meer risico's op 't woordigende elftal iets sterker en wist harde veld. Voor rust was het vertegen- dit uit te drukken in een 10 voor sprong. Na rust kwam BVC opzetten en door een doelpunt van Van Meteren werd de balans .weer in evenwicht gebracht. Daarna benutten beide partijen 'n straf schop. Een minuut voor tijd kon het Utrechtse elftal de overwinning grijpen. te makem SVV is tevens een bijzonder taaie ploeg en geeft zich niet snel ge wonnen. De aanval van Panters zal voor de volle honderd procent moeten draaien, anders betekent dit een grote verzwakking. Als de verdeling van het spel en de afwerking van de aanval wil len lukken, dan pas geven we Panters een goede kans. Dit alles is in deze sporthal zeker nodig, want SVV heeft hierin bijna alle punten behaald. Alle hens dus aan dek morgenavond voor de Pantersdames met als inzet de kop van de ranglijst voor de Veenendaalse for matie. Het derde herenteam trekt vanavond al naar Utrecht om het op te nemen tegen de rode-lantaarndrager in de tweede klas, Athlon 1. Panters 3 gaat met enkele invallers te veld en zal moe ten oppassen niet te struikelen tegen de ze in nood verkerende formatie, wie het degradatiespook duidelijk boven het hoofd zweeft. Het jongens-jeugdteam gaat deze week tweemaal spelen in uit wedstrijden. Morgenavond in Doorn te gen de jeugd van Unitas en zaterdag a.s. tegen de pupillen van het Zeister Cito. Twee wedstrijden, waaraan de jonge Panters de handen behoorlijk kun nen warmen, met in de eerste wedstrijd weinig kans op winst. In de tweede strijd kunnen de beide punten naar Vee nendaal gaan. AMERONGEN Geboren: Willem, zoon van C. van Manen en A. van der Meijden, Overberg; Gerrie Maatje, dochter van C. van Ginkel en E. H. v. Bouwhorst, Overberg. Overleden: M. M. van Vendeloo, 43 jaar. Ingekomen personen: A. Doornenbal. uit Leersum in de Oudeweg 7, Eist. Vertrokken personen: J. W. van Lis- sa-Bakhoven van De Del 21 naar Leer sum; A. E. Hooghwinkel-Dettingmeijer van Boslaan 54 naar 's-Gravenhage; J. W. Geurts van Dwarsweg 25, Over berg naar Veenendaal. RHENEN Op de hoek van de Utrechtsestraatweg-Oude Veenendaalse weg is al geruime tijd geleden een oude patriciërswoning gesloopt om plaats te maken voor een flatgebouw van drie verdiepingen. Van nieuwbouw is echter tot op heden nog steeds niets gekomen en het gevolg is, dat het ter plaatse nu niet bepaald een fraaie boel is. Wie Rhenen vanuit de Utrechtse kant komt binnenrijden, wordt hier „getrakteerd" op een uit esthetisch oog- evenals het houten leghok van een voor malige kippenren. Beide bouwsels zijn er niet beter op geworden. Het interieur van de garage wordt steeds verder ge sloopt door de jeugd, alle ruiten zijn er ook al uit en het gehele terrein is zo langzamerhand een soort vuilnisbelt ge worden. De bewoners in de buurt kla gen steen en been over talrijke ratten die erin huizen en 's avonds en 's nachts de woningen binnendringen. Wanneer de bouw van de flats voor- punt nu niet bepaald aanlokkelijk stads deel. Een oude garage Is blijven staan, lopig dan toch geen doorgang kan vin den, waarom de boel dan niet eens flink gereinigd? Er liggen zelfs nog afvallen van de sloop. Ook in het kader van rat tenbestrijding kan hier prachtig werk worden gedaan. En wanneer over enke le maanden voor Rhenen het toeristen seizoen aanbreekt, behoeven de vreem delingen niet een nare indruk te krijgen van de entree van het Grebbestadje. DEN HAAG De directie van de N.V. Rubberfabrieken HEVEA (beho rende tot het Vredesteinconcern) heeft besloten, als onderdeel van de verder gaande rationalisering de produktie van rubberhandsehoenen op 1 april over te plaatsen van Harderwijk naar het be drijf in Heveadorp. Reeds in een eerder stadium werd de produktie van de schuiinrubberartikelen van Harderwijk naar een der andere bedrijven van het concern overgebracht. Door de thans voorziene verplaatsing zal spoedig aan alle activiteiten in het bedryf in Harderwijk een einde komen. De werknemers van het bedrijf in Harderwijk zullen zoveel mogelijk in de gelegenheid worden gesteld hun huidige werkzaamheden te Heveadorp voort te zetten. Zolang in de huisvesting voor de werknemers in en nabij Heveadorp niet is voorzien, zal voor busvervoer worden zorggedragen. Over de in dit verband te treffen maatregelen en voorzieningen, voorna melijk betrekking hebbende op die per soneelsleden, die niet naar Heveadorp kunnen worden overgeplaatst, is volle dige overeenstemming bereikt met de werknemersorganisaties. Het personeel en de plaatselijke autoriteiten zijn hier van in kennis gesteld. In het bedrijf zijn cjrca 70 personen werkzaam. Voor de gebouwen en terreinen wordt een an dere bestemming gezocht. VEENENDAAL Maandagavond werd voor de onderlinge damcompetitie van VDC weer heftig gestreden. Bouman rekende met zijn gevaarlijke concurrent E. de Kleuver af en staat stevig aan de kop. De kampioen verloor bovendien weer een punt aan H. van Beek. De Ro der liet de winst tegen Keijman glippen en moest met remise genoegen nemen. De uitslagen luiden: Kalterv. Leeuwen, 20; Verhoef v.d. Hor, 02; KeijmanDe Roder 11; BoumanW. de Kleuver, 20; C. Ver meerN. Valkenburg, 02; H. v. Beek J. Vermeer, 11; Tollenaarvan 't Foort, 2—0. De partij tussen Valkenburg sr. en v.d. Bovenkamp werd afgebroken in een iets betere stand voor eerstgenoemde.

De Vallei | 1967 | | pagina 5