Veenendaals dagblad Kosygin poogde vergeefs om Hanoi zachter te stemmen Hooibergbrand in Overberg Buiten Overleg ziekenfondsen en artsen in impasse LIOE BETICHT VAN SAMENZWERING Uitslagen der verkiezingen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Angst hij Ho voor China en de Viët-Cong Minister Jay valt Wilson aan McNamara betwijfelt succes van bomaanvallen op N.-Viëtnam Strijd in Tibet en Kiangsi ARNHEM ZIET ER WEL GAT IN Amerikaanse olie-industrie lijdt verliezen in Nederland Koude orkaan woedde in Noorwegen Luchtmacht laat Soekarno vallen Vier partijen twaalf miljoen drukwerkjes Wolk Duitse Philips ontslaat Bij frontale botsing dode en gewonde Explosie verwondde 17 kinderen BEWERINGEN OVER STIJGING "VAN DEFENSIELASTEN ZIJN ONJUIST" O.A.S.-ministers in Buenos Aires bijeen Waterput vergiftigd; acht doden Bio-satelliet wordt verloren geacht V.S.-marineschip niet naar Z.-Afrika WEERS VERWACHTING Bur voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telet. 08385-3550 (adm 3757 en 3955 (red Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ..De Vallei" opge richt in 1926 Uitg Wegener s Couranten Concern n.v. Advert losse mm prijs 17 cent Kleine annonces ..Vraag en Aanbod" op di. do en za 1-10 woorden 1 1.50. ieder woord meer 15 cent DONDERDAG 16 FEBRUARI I967 4le JAARGANG LONDEN Sovjet-premier Aiexei Kosygin heeft er in het geheim, maar tevergeefs, bij de Noordviëtnamese leiders op aangedrongen, geen troepen meer naar het zuiden te sturen als eerste grote stap voor het verzekeren van vredes besprekingen. Het feit dat het regime van Ho Tsji-minh er niet in slaagde po sitief te antwoorden op de aandrang van Kosygin, leidde tot de hervatting van de Amerikaanse luchtaanvallen en dus ook tot het mislukken van de inten sieve Brits-Russische pogingen om vrede tot stand te brengen aldus deze diplomaten. De Britten schynen er van overtuigd te zyn, op grond van hetgeen Kosygin hun vertelde, dat twee van de belangrykste factoren achter het falen van Hanoi om positief te antwoorden, zijn: 1. Er zyn nu ongeveer 100.000 man Noordviëtnamese troepen over de grens ge gaan die de Viët-Cong steunen. President Ho wil ze niet daar laten zonder voor raden. Maar Kosygin zou er de nadruk op hebben gelegd, dat het ophouden van militaire bevoorrading hun niet behoeft te beroven van levensmiddelen of andere goederen 2. Er zyn op het ogenblik ook ongeveer 100.000 Chinese communisten in Noord- Viëtnam van wie de belangrijkste missie schynt te zyn het verzet van Hanoi te versterken tegen alles wat door Peking als een terugtocht wordt beschouwd. Ten gevolge van een lek in de riolering is woensdag een gat van 7x3x3 me ter in het wegdek van de drukke Steen straat in Arnhem ontstaan. Een automo bilist, die aan de kop van een file reed, kon zijn auto ternauwernood tot stilstand brengen. Het gat doet denken aan een enorme bomtrechter. LONDEN. De Britse minister van Handel Douglas Jay heeft zich op een besloten vergadering van Labour-Lager- huisieden gekeerd tegen de plannen om aansluiting te zoeken bij de EEG. Hij deed dit gisteravond, terwijl premier Harold Wilson in Bonn is om te spre ken over eventuele Britse toetreding. Volgens zegslieden die aanwezig zijn geweest op de vergadering heeft Jay voorspeld dat Engeland als het toe treedt, te kampen zal krijgen met tal loze economische crises en met een scherpe stijging van de kosten van le vensonderhoud. Ongetwijfeld zal Wilson scherp reage ren op de uitlatingen van Jay en hem met name verwijten dit moment voor zijn rede te hebben gekozen. Het hoofd doel van de reizen van Wilson naar de EEG-landen is de regeringen te overtui gen dat het Engeland ernst is met de EEG. A Is een donzige, inkrimpende en uit- dijende, doorzichtige ballon wen telt de spreeuwenwolk over land en water van de Vallei en als de vogels over de rijksweg en „het Pakhuis" zwiepen, schieten er uit de bosjes van de berm nóg ettelijke omhoog, die daar met ring- en huismussen in het februari-zonnetje zaten te kwelen. Onderweg wordt de armee nog enkele keren versterkt en ook zien we in de hoge toppen der Italiaanse popu lieren zwarte driehoekjes, die op de nominatie staan erin te worden op genomen. Zodoende is de troep al aardig aangegroeid, wanneer we Iqter een verwaarloosd graslandje passeren, waar al die spreeuwen bleken te zijn neergestreken, om straks, tegen het ondergaan der zon in gesloten for matie te gaan slapen in het riet van de Grebbe, het akkermaalshout van „Kouwenhoven" of de jonge dennen van een buitenplaats. We zien, hoe de ijverige vogels op het weitje steeds in beweging zijn, altoos tussen stap en draf; ze schijnen altoos wat te doen te moeten hebben. Hun gedrag is druk en behendig; lopen ze, dan is dat een soort van schrijden met nikkende kop. Meestal gaan ze stapvoets, maar krijgen ze haast, dan maken ze korte sprongen. Ruisend en snel gaat de vlucht van de ene voerwei naar de andere; ze vliegen recht-toe recht-aan, soms een eind zwevend en in gezelschap steeds dicht bijeen blijvend. Des avonds stor ten ze zich op eenmaal met ingetrok ken vleugels onder luid gesuis in hun uitverkoren asiel, waar doorgaans van alle kanten aanwas komt, die door de reeds aanwezige slaapgisten luidruch tig wordt verwelkomd. 16 febr. '67 A. B. WIGMAN DEN HAAG Volgens een overzicht van de Amerikaanse investeringen in het buitenland, gepubliceerd door de Schweizerische Bankverein, worden er in de Amerikaanse olie-industrie in ons land verliezen geleden. Het laatste jaar, waarop het overzicht betrekking heeft is 1965. In dat jaar be droeg het rendement van de investerin gen in de gehele Nederlandse verwer kende industrie als gevolg van de gun stige conjuncturele situatie 15 procent. Dit was hoger dan in de andere Euro pese landen. De Amerikaanse investe ringen in Nederland leverden in dat jaar echter slechts een rendement van 6.6 procent op. Dit was het gevolg van de verliezen, die er in de olie-industrie wer den geleden, in welke bedrijfstak meer dan een derde van het zich in Neder land bevindende Amerikaanse kapitaal is geïnvesteerd. De bank merkt op, dat de snelle groei van de Amerikaanse investeringen in verscheidene landen zeer bezwaarlijk ge acht wordt. Over 't geheel genomen kan er echter volgens de Schweizerischer Bankverein geen sprake zijn van een „overheersing", daar nog in 1963 de Amerikaanse investeringen in geen en kel land meer bedroegen dan vier pro cent van de binnenlandse kapitaalvor ming. OSLO In Finnmark, de noordelijkste provincie van Noorwegen, woeien giste ren koude winden van orkaankracht. Kinderen werden in politiewagens en vrachtwagens van de luchtmacht naar school gebracht. Men vreesde dat ze an ders van de wegen zouden worden ge blazen. Elf bussen en een groot aantal parti culiere wagens werden langs de gladde wegen door de inzittenden in de steek gelaten. Het scheepvaartverkeer langs de kust had ook veel last van de orkaan. De schepen bleven buitengaats. Er zijn geen meldingen van slachtoffers. WETZLAR De apparatenfabriek van de Deutsche Philips G.m.b.H. in Wetzlar is van plan 260 van de bijna 2000 man personeel te ontslaan. De oorzaak van de inkrimping van het personeel moet worden gezocht in on voldoende opdrachten. Een deel van de voor ontslag in aan merking komende werknemers zal door andere Philips-bedrijven in de Bonds republiek worden overgenomen. Meer ontslagen in andere Duitse Philips- fabrieken behoeven volgens het bestuur niet op korte termijn te worden ver wacht. O AMSTERDAM Gistermiddag is in Amsterdam de 83-jarige heer J. H. Vastenau, toen hij op een vluchtheuvel stond te wachten, plotseling de rijweg opgestapt en tegen een juist passerende tram gelopen. De heer Vastenau is in het Wilhelmina-gasthuis enige tijd later overleden. De Amerikaanse minister van Defen sie, McNamara, heeft kortgeleden op een bijeenkomst achter gesloten deu ren van een Congrescommissie toege geven dat de bombardementen op Noord-Viëtnam tot dusver slechts in be perkte mate succes hebben gehad, zo deelden welingelichte kringen in Wash ington mee. Hij was echter geen voor stander van bombardementen op onbe perkte schaal, door diverse congresle den geëist, omdat deze naar zijn oor deel niet genoeg militair voordeel zul len opleveren. De voorzitter van de commissie voor de strijdkrachten van het Huis van Af gevaardigden, Mendel Rivers, die als een van de woordvoerders der „ijzer vreters" in het Congres wordt be schouwd, heeft er dinsdag bij de rege ring op aangedrongen de omvang van de luchtaanvallen op het noorden te verdrievoudigen met het oog op de grootscheepse militaire aanvoer aan communistische kant tijdens het recen te vierdaagse „Tet"-bestand. McNama ra heeft naar verluidt voor de aanvang van het bestand een Congrescommissie verteld, dat Amerika er vorig jaar on danks met veel zorg en bekwaam heid uitgevoerde luchtaanvallen niet in geslaagd is de Noordviëtnamese benzi ne- en olievoorraden op te doen drogen. Niettemin zei McNamara woensdag op een persconferentie dat het eerste doel van de bombardementen op het noorden, volgens hem: het opvijzelen van het moreel van de Zuidviëtnamese troepen, de burgerbevolking in het zui den en politieke leiders daar, „duide lijk bereikt is". Dit was ook het geval met het tweede oogmerk: het bemoei lijken van de infiltraties uit het noor den en er Noord-Viëtnam een hoge prijs voor laten betalen. De minister verklaarde dat de totale sterkte van de Noordviëtnamese en Viët-troepen in het zuiden vermoedelijk de afgelopen zes tot acht maanden stabiel is gebleven. In de eerste helft van het vorig jaar had Noord-Viëtnam zijn troepensterkte in het zuiden van om en nabij de 20.000 man opgevoerd tot 50.000 man, maar daarna was het aantal geregelde een heden dat daarheen werd gezonden waarschijnlijk sterk afgenomen. De te genstanders zouden nu langzamerhand overschakelen op individuele infiltra ties. Het Zuidviëtnamese bevrijdingsfront (Viët-Cong) heeft bekendgemaakt, dat het ter gelegenheid van het boeddhisti sche nieuwjaar twee Amerikaanse mili taire gevangenen zal vrijlaten. Ongeveer tweehonderd Fransen heb ben gevolg gegeven aan een oproep om vrijwilligers voor Noord-Viëtnam en de militaire organisatie van het Zuidviëtnamese bevrijdingsfront, de Viët-Cong. Het Franse comité voor hulp aan Viëtnam, waarvan o.a. de schrijver Jean-Paul Sartre lid is, had een oproep gericht. DJAKARTA Ook de Indonesische luchtmacht heeft volledige steun toege zegd aan het Volkscongres bij het zoeken naar een grondwettige oplossing voor de omstreden kwestie-Soekamo, heeft het officiële persbureau Antara meegedeeld. De luchtmachtbevelhebbcr, vice-maar- schalk Rusmin Nurjadin, zei dat de luchtmacht duidelijk en vastbesloten wil dat de kwestie op grondwettelijke wijze wordt opgelost. Hij waarschuwde dat de strijdkrachten zonder onderscheid zullen optreden tegen ieder die zich niet houdt aan de besluiten van het Volkscongres. Nurjadin noemde geen namen, maar doelde blijkbaar op president Soekarno. „Uitdagende groepen" proberen ,,met gemene middelen" de pogingen van re gering en strijdkrachten om een oplos sing te vinden tegen te werken. ,,Zij - deze groepen - moesten verraders van de republiek worden genoemd." Op de vraag wat er zou gebeuren wanneer het Congres aan Soekarno het presidentiële mandaat ontneemt, wilde hij niet ingaan. „Wij zullen ons best 'doen om succes te bereiken", zei hij. De legerbevelhebber generaal Pangga- bean heeft enige dagen geleden Soekarno ervan beschuldigd, de strijdkrachten te gen te werken. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG K.V.P., P.v.d.A., A.R. en P.S.P. verspreidden alleen al bijna twaalf miljoen folders en bro chures tydens de verkiezingscampag ne. Bijna een miljoen raambiljetten werden gedrukt voor K.V.P., P.v.d.A., V.V.D. en A.R. Voor de aanplakzui len lieten de twee grootste part yen 18.500 affiches vervaardigen. De A.R. deelde 150.000 ballonnetjes en 10.000 grammofoonplaten uit. De K.V.P. deelde die» ..queeste ge schenken uit. zoal* nM-n. portft- monnaies en sleuUlécui's, terwijl üe P.S.P. het in het amusementsvlak zocht met optreden van protestzan gers en cabaretiers. Niet één partij maakte gebruik van bioscoopreclame. De A.R. was de enige partij die wat in luchtreclame en telefonische reclame zag. De meeste „persoonlijke brieven" verstuurde de A.R.: tussen de tien en twaalfduizend, afkomstig van de lijsttrekker. Wat het huis-aan-huis- bezoek betreft: de P.v.d.A. besteedde hieraan op grote schaal aandacht. De gegevens over de mediakeuze van K.V.P., P.v.d.A., V.V.D., A.R., C.H.U. en P.S.P. werden verzameld door het Nederlands Genootschap voor Public Relations. OVERBERG Zes varkens en twee kalveren kwamen gistermiddag op het terrein van de heer G. Henken aan de Eindseweg te Overberg in de vlammen om bij een hooibergbrand waaronder zich een stalling voor de dieren bevond. Drie andere varkens moesten door ernstig brandletsel naderhand worden afgemaakt. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat een kind met lucifers heeft ge speeld. Ook acht men de mogelijkheid niet uitgesloten dat de brand is ontstaan door vonken uit de uitlaat van een vracht auto. De Amerongse brandweer zag zich geplaatst voor de moeilijke taak om de reeds ver om zich heen grijpende brand in het kurkdroge hooi een halt toe te roepen. Een gelukkige omstandigheid was, dat de windrichting geen gevaar oplever de voor de boerderij. Van de hooiberg en de stalling bleef weinig meer over dan een troosteloze puinhoop. De schade be loopt in de duizenden guldens. V> STAPHORST. Een frontale auto botsing op Rijksweg 81 heeft gisteren het leven gekost aan de 88-jarige G. Liefers uit Hattem. De 84-jarige J. van Dam, eveneens uit Hattem, is zwaarge wond opgenomen in het ziekenhuis te Assen. ALKMAAR. Bij een verkeersonge luk bij Alkmaar is gisteren de 32-jari- ge mevrouw A. J. Denker uit Naarden om het leven gekomen. Zij verloor de macht over het stuur. Haar auto kwam in de berm terecht en sloeg over de kop. Mevrouw Denker werd uit de auto geslingerd en was op slag dood. MAITLAND Zeventien kinderen van wie de gemiddelde leeftijd tien jaar bedraagt zijn tengevolge van een ex plosie van een bakkerijoven In de Aus tralische stad Maitland met brandwon den in een ziekenhuis opgenomen. De kinderen woonden een demonstratie van het aansteken van de oven bij. Een olielek is waarschijnlijk de oorzaak van de ontploffing. Staatssecretaris OIRSCHOT „In de periode van 1937 tot en met 1966, waarin het nationaal inkomen steeg van 32 tot bijna 70 miljard gulden en de totale overheids uitgaven meer dan verdubbelden van bijna acht miljard gulden tot rond 19 miljard, stegen de defensie-uitgaven van 1845 miljoen tot 2790 miljoen gulden. Dat is in percentages van het nationaal inkomen uitgedrukt een vermindering van 1,8 procent, namelijk van 5,8 naar vier procent. Ik teken daarom ernstig protest aan tegen beweringen over stij gende defensielasten, want die zijn per tinent onjuist". Dit zei vanochtend in de legerplaats Oirschot de heer Peijnen- burg, staatssecretaris voor de land macht. In percentages van de overheidsuit gaven is de vermindering van het defen sie-aandeel in de gemeenschappelijke voorzieningen nog duidelijker, namelijk van 23,4 procent in 1957 naar weinig meer dan de helft: 14,8 procent. In die cijfers zijn bovendien nog meegerekend de bedragen die sinds 1956 aan de de fensiebegrotingen zijn toegevoegd we gens algemene salaris- en pensioen- maatregelen. Als men deze kort op'' de absolute totaalcijfers van de defensie uitgaven blijkt het eigenlijke defensie budget al vijf jaren lang rond de twee miljard gulden te schommelen, waaruit ook alle prijsstijgingen bestreden moes ten worden. Opmerkingen over stijging van de defensielasten zijn dus, hoe dan ook bekeken, volkomen bezijden de waarheid. Het tegendeel is in sterke mate het geval, aldus de staatssecre taris. GROENEKAN Op een met auto matische knipperlichten beveiligde over weg in Groenekan is vannacht om on geveer kwart over twaalf een bromfiet ser in botsing gekomen met de laatste stoptrein van Utrecht naar Amersfoort. De man, de 54-jarige W. G. Visser uit Groenekan werd hierbij zo zwaar ge wond, dat hij nog dezelfde nacht in een ziekenhuis overleed. UTRECHT Tegen de verwachting in is het overleg tussen huisartsen en ziekenfondsen na byna zes uur verga deren in een nieuwe Impasse geraakt. De hoop op een oplossing die in zicht leek, is gisteren tydens 't voortgezette overleg in Utrecht voorlopig de bodem ingeslagen. In het gemeenschappeiyk overleg van ziekenfondsorganisaties is verschil van mening ontstaan, zo is gisteren aan de onderhandelingstafel gebleken. De twee grootste ziekenfondsorganisaties, de Federatie V.M.Z. en de Centrale van Onderling Beheerde Ziekenfondsen (sa men tweederde van alle fondsen in Ne derland) zijn bereid de door de commis sie-Van der Ven genoemde bedragen te betalen, maar wensen zich van de argu mentatie van de commissie volledig te distantiëren. De overige ziekenfondsorganisaties willen zich over dit aanbod eerst in eigen kring beraden. Zfj zouden evenwel niet onwelwillend staan tegenover dit nieuwe voorstel, waarmee de beide gro te ziekenfondsorganisaties een einde aan het conflict menen te kunnen maken. De huisartsen voelen vooralsnog even wel niet veel voor aanvaarding van het voorstel, omdat zij het rapport van de commissie-Van der Ven, dat wil zeggen bedragen en argumentatie, als één ge heel zien. Het centraal bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging heeft zich gisteravond nog over de nieuwe si tuatie In het conflict beraden. Vanavond wordt een vergadering gehouden van de apotheekhoudende artsen, waarvoor ook de overige leden zullen worden uitgeno digd. Vrijdag vergadert het L.H.V.-be stuur opnieuw. De ziekenfondsorganisa ties wachten op het ja of nee van de artsen. Een nieuwe afspraak is niet ge maakt. „Dat hangt af van de artsen of ze ons voorstel accepteren", verklaarde dokter H. Festen van de Federatie V.M.Z. SOFLA De Chinese minister van Defensie Lin-piao heeft in een toespraak tot het centraal comité van de Chinese communistische partij de voormalige pro pagandaleider Tao-tsjoe en de voormalige partijsecretaris Teng Hsiao-ping en president Lioe Tsjao-sji beschuldigd een staatsgreep beraamd te hebben, die eind februari of begin maart uitgevoerd had moeten worden. Dit is meegedeeld door de correspondent in Peking van het Bulgaarse persbureau BTA. Hij verklaarde deze beschuldiging van muurkranten te hebben vernomen. In het komplot zou ook de voormalige burgemeester van Peking, Peng-tsjeng, deel hebben gehad. Het is de eerste openlijke poging om Lioe en Teng te betrekken in een be weerd komplot. Dit zou een voorloper kunnen zijn van scherpere aanvallen op de twee mannen die beschouwd wor den als de voornaamste tegenspelers van Mao. Maó-gezinde troepen hébben een ver bitterde aanval van Mao-vijandige ele menten afgeslagen in de belangrijke provincie Kiangsi, zo heeft radio-Nant- sjang bekendgemaakt. Nantsjang is de hoofdstad van Kiangsi, waar de radio in handen van Mao's aanhangers is. Volgens de uitzending trachtten Mao's vijanden het bureau van „openbare vei ligheid" te Nantsjang te veroveren. Het gebouw werd bij deze aanval bescha digd, terwijl geheime documenten uit de kantoren werd gestolen. In Kiangsi doen zich sinds half ja nuari woelingen voor. In een andere uitzending wordt mee gedeeld, dat volgelingen van Mao aan geboden hebben, vredesbesprekingen te houden met de oppositie in Binnen- Mongolië. Er werden kort geleden ver bitterde gevechten geleverd tussen de voor- en tegenstanders van Mao. Het aanbod om met de opstandelingen in Binnen-Mongolië te onderhandelen volgde op berichten dat de volgelingen van Mao bloedige verliezen geleden hebben in Tibet en dat de staat van beleg afgekondigd is in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa. Een onrustige toestand in Lhasa kan leiden tot een staatsgreep in Tibet te gen de machten die Mao Tse-toeng steu nen, aldus heeft het officiële persagent schap van nationalistisch China ver klaard. Volgens het agentschap staan alle verbindingen via de weg, de luchtvaart en de radio tussen Lhasa en de buiten wereld op het punt verbroken te wor den. Het agentschap had eerder meege deeld, dat anti-Mao strijdkrachten op 10 februari in Lhasa de macht overnamen. Alle openbare organisaties in de stad worden zwaar bewaakt door anti-Mao troepen, strategische punten zijn ver sterkt en 24 uur per etmaal wordt er gewerkt aan de defensiewerken. AANVAL De vice-premier en minister van Bui tenlandse Zaken van communistisch China, Tsjen-ji, heeft verklaard, dat de betrekkingen tussen Moskou en Peking „op het punt staan af te breken" als gevolg van de anti-Chinese vijandelijk heden van de Sovjet-leiders. Vooral de aanval van Kosygin op Mao tijdens een rede in Londen viel Tsjen-ji heftig aan. De Russische communistische partij heeft Mao Tse-toeng beschuldigd „nieu we provocaties tegen de Sovjet-Unie" voor te bereiden, teneinde de betrekkin gen tussen de twee landen op de rand van eei volledige breuk te brengen. De beschuldiging was vervat in een artikel van 4000 woorden ln het partij- orgaan Pravda, waarvan een uittreksel door het Sovjet persbureau Tass werd verspreid. Het was misschien de heftigste aan val die in de Sovjet-pers op China werd gedaan sinds de betrekkingen tussen de twee landen door de culturele revolutie -en dieptepunt hebben bereikt. De Pravda beweerde, dat Mao en zijn groep zich tot taak gesteld hebben de betrekkingen met de SovjetXJnie zo slecht mogelijk te maken en deze ten slotte te verbreken. BUENOS AIRES In Buenos Aires is een conferentie begonnen van de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen, aangesloten bij de OAS, de Organisatie van Amerikaanse Staten. Wat de stembus ons gisteren heeft gebracht vindt u samengebracht in een speciale verkiezingsbijlage vele onzer abonnees zullen die al vanochtend in hun brievenbus heb ben aangetroffen. DACCA Acht leden van een gezin waaronder vier kinderen en twee vrou wen, zijn in de Pakistaanse stad Taipoe om het leven gekomen, na het drinkei van water uit een put. 49 andere dorps bewoners zijn ziek geworden na het drinken van het water. Zestien van hen waaronder vijf kinderen, liggen nog ir, een ziekenhuis te Dacca. Een hoogleraar in de geneeskundi heeft verklaard dat hij arsenicumver giftiging een mogelijkheid acht. Bij on derzoek is een kleine pot in de put ge vonden. Een wraakoefening wordt al mogelijk beschouwd. MELBOURNE Het zoeken naar de Amerikaanse „biosatelliet" in Australië is vanmorgen gestaakt. Dit is in Mel bourne meegedeeld door Wilson Hun- ter, vertegenwoordiger van het Ameri kaanse nationale bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA). Aan boord van de satelliet die naar de aarde is terugge keerd na twee maanden in de ruimte, zijn insekten en andere vormen van dierlijk en plantaardig leven. Hunter zei dat de poging om de sa telliet bij terugkeer naar de aarde in de lucht op te vangen is mislukt. WASHINGTON Een Amerikaans marineschip, de „Swordknot", speciaal bestemd voor het volgen van satellie ten, heeft opdracht gekregen de haven stad Mombassa in Kenya aan te doen, in plaats van Durban in Zuid-Afrika. De „Swordknot", die onder haar be manning 11 negers telt, had acht da gen buiten Durban voor anker gelegen om op toestemming voor het aandoen van die haven te wachten. medegedeeld door het K.N.M.I., gel- lig van donderdagavond tot vrijdag- S avond, opgemaakt te 11.15 uur. TOENEMENDE KANS O!' REGEN In het algemeen veel bewol- J king met plaatseiyk enige regen. Matige, af en toe vrij krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Op- nieuw iets hogere temperaturen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1