Grote belangstelling voor „Studententoneelfestival" BENDER UIT DE KERKEN Rennies^ 1 Hans Tiemeijer „Schone blauwe Donau" honderd jaar Kleurentelevisie in Engeland opgeschort De tien beste films aller tijden Erwin Axer komt hier regisseren Medio april in Wageningen: VANAVOND PILOOT STORM illlV STOMME PIANO deskundig in klank RECHTER TIE Brandend maagzuur? helpen direkt! TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG Zwilserse kikkers des Franz Wanninger. TV-film. Pagina 2 DONDERDAG Ié» FEBRUARI 1967 us Hij heeft geluk ge had, deze kleine Tsoebow, maar hij was er ook stellig op uit geweest zijn geluk te vinden; evenals het hele hof met uitzondering van Catharina, had ook hij al een jaar lang geweten van Mamonows ontrouw en zich voorbe reid op de dag waarop de keizerin zou moeten vernemen dat ze bedro gen werd. Hij had haar kamenier, de beroemde Pierkoesjina, uitentreuren van zijn hartstocht voor Catharina verteld, hij had het via zijn hoge be schermheer klaargespeeld altijd in haar buurt te zijn en zo was hij dan ook bij de hand geweest toen ze Ma- monow moest laten gaan. Ze dacht niet dat Potjomkin boos zou zijn over haar zelfstandige keus. „Ik ben tot het leven teruggekeerd als een vlieg die door de kou verstijfd was," be kent ze haar verre vriend en ze schil dert hem met de sentimentele schaamteloosheid die tussen hen ge bruikelijk is, de bekoorlijke lieflijk heid en de innemende verrukkelijke aard van haar nieuwe favoriet. Als ze uit zijn antwoord moet vernemen dat hij helemaal niets ervoor voelt om haar vreugde te delen, probeert ze hem op iedere manier met haar beschermeling te verzoenen. „Het kind vindt dat jij veel geestrijker, amusanter en minzamer bent dan al le mensen om je heen." Maar Pot jomkin hecht geen waarde aan de be oordeling van zijn persoon door een uit niets opgekomen niemand. In de winter van 1791 verlaat hij plotseling het strijdtoneel, zijn generaal en maitresses en begeeft zich in een ra zende vaart zonder rustpauzes naar Petersburg. Catharina is verrast door zijn komst, maar met alle blijken van vreugde. Ze viert Potjomkin als de overwinnaar en de bewonderenswaar dige held en schijnt vergeten te zijn dat hij het was die deze oorlog uitge lokt heeft, die Rusland tot dusver geen ander resultaat heeft opgeleverd dan smaad en schandelijk verlies. Het regent geschenken en onderschei dingen, gouden tafelserviezen en bril janten. Maar als Potjomkin haar ver zoekt „hem van die zere kies te ver- lossen" (kies is in het Russisch tsoe bow), dan gebeurt het voor de eerste maal dat hij zijn zin niet krijgt, dat ze een gunsteling niet voor hem laat schieten. Hij kan haar nog zoveel goede argumenten tegen Tsoebow aanvoeren, hij kan met zijn geniale speurzin, met de overvloeiende wel sprekendheid der jaloezie alle gebre ken, alle kleinheden, alle belachelijk heden van zijn rivaal opsommen het lukt hem niet de onbetekenende jongeling in Catharina's achting te doen dalen. Want Tsoebow maakt Ca tharina gelukkig gelukkiger dan welke andere minnaar ook ooit tevo ren. Hij is op het juiste ogenblik geko men, deze „kleine zwartkop", toen ze net van Mamonow de ongalante „les" had gekregen, dat ook een keizerin oud wordt, dat zijzelf, al is ze onver gelijkelijk als een godin, oud wordt en dat haar lichaam waarvan het onverbruikte bloed nog met de oude onstuimigheid door haar aderen jaagt, in zijn uiterlijke vormen onder worpen is aan de ijzeren wetten van de verwelking. Plato Tsoebow heeft kans gezien om haar die juiste maar absoluut onverteerbare les weer uit het hoofd te babbelen. Hij was even cynisch als zijn voorgangers gekeurd, eerst door de dokter en toen door vrouw Protassow, en de keizerin had ditmaal meer dan ooit de bedoeling gehad haar gekrenkte, beledigde hart helemaal buiten spel te houden maar door krenkingen word je im mers niet wantrouwiger, maar enkel ontvankelijker voor iedere tederheid. Dank zij haar bewonderenswaardige uiterlijke houding weten we niet hoe diep Mamonow haar vrouwelijk ge voel van eigenwaarde heeft gekwetst we kunnen het enkel gissen uit de mateloze dankbaarheid die ze voelt voor degene door wie het weer her steld is: die is groter dan de dank baarheid voor de twintigjarige vriendschap van Potjomkin, groter dan de dankbaarheid voor alle daden die hij gedaan heetf en voor alle da den waarvan ze gelooft dat hij ze ge daan heeft. Met het onfeilbare instinct van een mens wiens vitale belang bedreigd ADVERTENTIE wórdt, voelt Potjomkin dat deze klei- 5 ne Tsoebow niet alleen een grotere plaats in Catharina's leven inneemt dan enige vroegere gunsteling, maar dat hij ook die gevoelige plekjes in haar hart vult die tot dusver aan hem alleen waren voorbehouden. Hij durft haar niet, zoals in het geval van die 5 „blanke neger" Jermolow, voor een ,,'t Een of 't Ander" te stellen: hij voelt dat ze in zijn nadeel zou beslis- sen. De kortzichtige mensen in haar omgeving, ook de buitenlandse ge- zanten, dachten stellig dat zij al haar minnaars voor hem zou hebben opge offerd uit angst voor zijn macht die 5 1 L*l bijna even groot was als de hare: zijn V10FT T0I166I 'UDitëUITI macht is nooit zo groot geweest als 5 JMWIBVWIM juist nu. Maar Catharina is niet bang ARNHEM Zaterdag II maart zal voor die macht, ze is er nooit bang 'n de Arnhemse Stadsschouwburg Hans voor geweest. Ze heeft Potjomkin Tiemeijer zijn veertigjarig toneeljubile- twintig jaar lang boven alle andere um vieren met de hoofdrol in M'Clel- mannen liefgehad, en nu heeft ze een land's „Iïloomsdag" naar James Joioe ander lief boven hem. „Ulysses". En Potjomkin peinst er niet over In verband met deze jubileumvoorstel- zijn macht tegen de keizerin uit te 5 lin& ziJn een erecomité onder voorzitter- spelen. Hij probeert het met iets veel dwazers, veel driesters en veel hope- schap van de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk, mej. lozers: hij probeert haar liefde voor dr M. A. M. Klompé, een werkcomité een tweede maal te winnen. Hij onder voorzitterschap van prof. dr. W. neemt de strijd tegen Tsoebow op, de M A. Asselbergs en een huldigings- strijd om de liefde van een oude comité gevormd, waarin vele autoritei vrouw. Potjomkin is een man van ten uit het culturele en maatschappe- vijftig jaar, mooi is hij nooit geweest l'Jke leven zitting hebben. Na een voor maar hij is nog altijd een krachtige stelling zal Hans Tiemeijer op het to- reus met een gezicht vol pit en vurige neel gehuldigd worden. Vervolgens biedt gloed. Tsoebow daarentegen heeft het gemeentebestuur van Arnhem hem zijn jeugd, hij is eerder schraal dan 5 een ontvangst aan. groot, hij heeft de bevallige soepel- heid van een kat en het mooiste aan HHANHsmms ««aam hem is zijn zijdeachtige bruine haar. 5 E/iÜbC OTOCII ÖITIflilcS VOOf Natuurlijk moet hij het in iéder ge- sprek tegen Potjomkin afleggen en TnO^f OP tegenover de geweldige persoonlijk- ffB/USlJ IIlwQIvl heid van de prins verdwijnt de zijne OEN HAAG - Het succesvolle op- WAGEN1NGEN I11 Junushoff te Wageningen zal van 17 tot en met 22 april a.s. het jaarlijkse Nederlandse Studenten Toneelfestival worden ge houden. van de deelnemende groepen worden opvoeringen van twee stukken verwacht van een stuk van eigen keu ze en van een zelf geschreven eenak- tertje op basis van een door de Stuto- fescommissie opgegeven thema. Gezien de overweldigende belangstelling van de zijde van de studenten zal het waarschijnlijk noodzakelijk zijn een se lectie toe te passen. Voor deze selectie is een jury aangezocht, waarin zitting nemen mevrouw Anne Marie Prins en de heren Anton Koolhaas en Manuel van Loggen». Gedurende de festivalweek worden iedere avond vier voorstellingen op de planken gebracht; des middags wordt het vertoonde aan discussie onderwor pen. Dagelijks geeft men weer een fes tivalkrant („Spektakel") uit waarin spe lers en toeschouwers onomwonden hun meningen kenbaar kunnen maken. Het is de zevende keer dat het Leo Vroman „Het Grauwe diep"; de Stichting Studententoneel vaardigt de USTV met dit poëtische stuk af naar het Internationaal Studententoneelfesti val te Nancy. De Zingende Tractor uit Wageningen introduceert „Vergeten" van de Frans man Frangois Palliard en de Staut voert op het geruchtmakende stuk van Barbara Garson „Mc Bird" in de ver taling van Aad Nuis, een actuele para frase op Macbeth van Shakespeare. Op twee maart gaat dit stuk tijdens de boekenweek in première. De ASTU brengt nog ten tonele de Hamlet-adaptatie van de Engelse to neelcriticus Ch. Marowitz. 't ,Lijkt vreemd voor adviseurs in klank, maar soms adviseren wij pia no's die voor stommetje spélen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda Leiden Rotterdam WENEN Wenen heeft hulde ge bracht aan de wals „An der schonen blauen Donau" ter gelegenheid van het feit dat Strauss 100 jaar geleden deze Stutofes, een Wagenings initiatief wordt georganiseerd. De organisatie is wa,„ componeerde, in handen van een commissie uit de vijf Wageningse studentengezelligheids- De leden van de gemeenteraad, onder verenigingen. De NATU, het Anjer- leiding van burgervader Bruno Marek. fonds, de provincie Gelderland, de ge- hebben kransen gelegd bij het eregraf LONDEN Binnen de komende drie jaar zullen de Britse gezinnen kleuren tv hebben uit drie kanalen van het land, aldus heeft de directeur van de PTT, Edward Short vandaag in het par- mëente "wageningen en "de Landbouw- j van Strauss op het centrale kerkhof en lament meegedeeld. hogeschool subsidiëren. j WJ zUn monument in het stadspark. Dank zij het Stutofes beleeft het stu- Gisteravond heeft het Weens Symfo- dententoneel in ons land een ongekende nieorkest de wals gespeeld terwijl de bloei. In verschillende steden werken I Weense Glee Club de wals tijdens een studententoneelgroepen samen in de galaconcert gezongen heeft. Strauss had verwachting hierdoor een optimale to- de wals voor dit mannenkoor geschre- neelprestatie te kunnen leveren. In Am- ven en de première ervan ging op 15 sterdam de „Staut" Stichting Amster- februari 1867. dams Lniversitair Toneel), in Utrecht i Blauwe Donau werd ook opgeno- de ASTU (Algemeen Studententoneel men in eeR gala-uitvoering van zijn Ltrecht), te Rotterdam „De Sarst operette „Die Fledermaus" die gister- Stichting Algemeen Rotterdams Stu- avond jn de Weense Opera gegeven dententoneel), in Wageningen de Stu- Werd voor de op bezoek zijnde Joego- dent en toneelassociatieSlavische president Tito. De ASTU heeft reeds met twee stuk- als een bleke schaduw voor de zom 5 trf.den van het Neder,andS Dans Thea- Maar Catharina vindt ieder woord t,.r in het Empire Theatrp |n Sunder_ ken ingeschreven het nieuwste stuk van Lodewijk de Boer, getiteld „Darts" en een nieuw stuk van Henk Sparreboom (in samenwerking met Krijn ter Braak) „Code". De Utrechtse Studenten To- dat uit zijn vrouwelijk weke mond ,and' "van Vtöt'Ü februari h'ëcft"toT'Kê- I neelvereniging komt met een stuk van komt zo geestig en hef, en door de vol had dat dp da„ j8 betovering van de liefde schenkt ze rontractecrcl voor een optreden van 16 hem alle kracht die hij nodig heeft tol apri| in (ardiff Kvpnals in Sun_ om de ongelijke strijd te doorstaan. derland zullen in Cardiff nachtvoorstel- lingen worden gegeven. In de program- j 5 ma's voor Cardiff zullen de nog niet in Engeland uitgevoerde balletten „Es- (Wordt vervolgd) 3431. „Mijn gedachten in toom houden? Maar hoe kan dat?" riep Charley verbolgen uit. „Nou, heel eenvoudig. Je concentreert jé op een of ander onbelangrijk-appa raat, bijvoorbeeld je fototoestel thuis en denkt hoe het in elkaar zit," raadde de professor hem aan. „Maar geef onze tegenstanders vooral niet de kans om méér te weten te komen over ons schip dan zij al doen." „Misschien kunnen we op deze manier tóch wel met hen onderhandelen?" meende Buck. Charley vloog driftig op. „Ha! Waarom hebben ze dat dan niet meteen gedaan, toen ze ons qntmoetten, in plaats van ons door elkaar te rammelen, te beschieten en mee te slepen. Ik geloof, dat 't hun nauwelijks inte resseert, of zij ons dood of levend in handen krijgen, die slampampers! Nou, ze moeten niet denken dat we ons zo maar overgeven aan zulkeCharley stond zijn vuist te schudden, in de richting van de onzichtbare vijand, maar hij kon zijn tirade niet voleinden, want hij werd plotseling omhuld door een vreemd, blauw licht, dat in sterretjes uiteenbarstte. Charley's ogen sperden zich wijd openhij wilde schreeuwen, doch er kwam geen geluid meer over zijn lippen! say in de stilte" en „Point of no re turn" worden opgenomen. Na Cardiff moet de groep in het ka der van het Internotionaal Theater Fos- tival op 24 april in de Koninklijke Vlaamse Opera in Antwerpen optreden met het Antwerps Filharmonisch Or- kest onder leiding van Zoltan Szilassy. Tijdens de Mai-Festspiele in Wiesba- den geeft het Nederlands Dans Thea- ter op 6 en 7 mei twee voorstellingen, waarbij het wordt begeleid door het or- kest van de Stedelijke Opera onder lei- ding van Peter Erös. Van 26 februari tot en met maart is het dansensemble in Keulen, waar op- namen voor de televisie worden ge- maakt van hrVJaatfet „Point of no re- turn", .van ÜJMfp. Manen. 5 Deief* dagen hééft de Duitse televisie 5 in Den Haag opnamen gemaakt voor 5 een programma van drie kwartier over Hans van Manen. Dit programma zal 5 over alle Duitse zenders worden uitge- 5 zonden. Een onderdeel van dit pro- x gramma is de totstandkoming van het 5 ballet „Ready Made", ballet is één dag, dat vanavond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag wordt uitge- voerd. 5 Op 17 maart werkt het Nederlands 5 Dars Theater mee aan een voorstel- ling in Remscheid. Op 25 april wordt een voorstelling verzorgd in Leverku- sen. Op 9 juli treedt het gezelschap op 5 in Keulen. andere in Londen met succes gespeeld onder de titel „The Promise". OTTAWA „The (iold Rush" van Charlie Chaplin is bij een enquete on der de recensenten van 40 landen met algemene stemmen uitgeroepen als de beste filmcomedie die ooit gemaakt is, zo meldt het Canadese filmarchief. De film uit 1925 over de jacht op goud in Yukon kreeg veertig stemmen hij de enquete welke door het archief ge houden werd voor de commissie voor de eeuwfeestviering. De beste filmcome- dies zullen hier vertoond worden tij dens een filmfestival dat I april begint. Tussen de tien hoogst geclasseerde films waren er slechts twee die na de j tweede wereldoorlog gemaakt werden „Les vacances de M. Hulot" van Jac- s u I ques Tati (1953) en „Kind hearts and n Ned. Herv. Kera: coronets" met in de hoofdrol Alec Gui- 5 Beroepen: te R.jperkerkGiekerk: S. ness (1949) De pn^ film werd met n Ypma, kand. te Groningen; te Poort-j lg stemmen vierde en de Britse kwam vliet: (Zeel.) (toez.): J. Vroegmdeweij i met 16 3temmen op een gedeelde ze- 5 te Goudszwaard. vende plaatsen. 5 Aangenomen: naar Beilen (vac. H. „The General" een comedie uit 1927 Nijeboer); R. Pomp te Zwartemeer. met Buster Keaton. eindigde met 33 5 Bedankt: voor Stnjen (wijkgem. 1): G. stemmen op de tweede plaats gevolgd 5 Broere te Dinteloord; voor Strijen (wijk- een „Night at the Opera" een film - gem. 2): H. Belier te Maasdijk; voor AMSTERDAM Erwin Axer, de be roemde Poolse regisseur (in ons land onder andere bekend door zijn regie van „Tango" door het Dusseldorfer Schauspielhaus op 1 oktober in Nijme gen vertoond), zal in het begin van het volgend seizoen naar Nederland ko men voor een gastregie bij ensemble. Het ligt in de bedoeling dat het stuk „Mijn Arme Marat" van de Russiche j schrijver Alexei Arboezof zal regisseren, dat door „Ensemble" is aangekocht. I Met prof. Karei van het Reve wor den nog onderhandelingen gevoerd over I Het jaar 1967 is verklaard tot „Jaar van de wals". (Advertentie) Short zei, dat de twee kanalen van de BBC en het kanaal van de com merciële tv het 625 lijnen systeem zul len gebruiken om de fabricage toe te staan van een standaardtoestel. Zij zul len tegelijk met de kleurenuitzendingen beginnen, eerst naar Londen, de Mid lands en Noord-Engeland, die bijna de helft van de bevolking vertegenwoordi gen. Tegen het einde van 1971 zal naar men hoopt 75 pet. van de uitzendingen kleuren tv zijn. Het belangrijkste ka naal van de BBC zal beginnen met 40 uur per week. De zwart-wit uitzendingen zullen op 405 lijnen doorgaan gedurende de enke le jaren om te vermijden dat de ontvan gers en masten op de rommelhoop ge smeten worden. De bekendmaking van Short betekent een wijziging in de eerder aangekondig de politiek. Oorspronkelijk was men van plan tegen het einde van het jaar met kleuren tv te beginnen op kanaal 2 van de BBC. Maar dit net kan slechts in een klein deel van het land ontvan gen worden, reden waarom men tot wij ziging overging. HILVERSUM I. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Zendtijd de vertaling uit het Russisch. Het stuk j poHtieke partij. 18.30 Licht instr. en- van Arboezof wordt momenteel onder 61. Mevrouw Yie valt voor Rechter Tie op haar knie- en. „Vindt toch eerst mijn zoontje, edelachtbare! De hemel weet waar die huismeester is, misschien is hij wel helemaal beneden in het dal, bij de koelies... Hij ging daar vaak heen, om een oog op hun werk te hou den En intussen komt mijn arme kind misschien om van honger en dorst... Ik smeek uRechter Tie strijkt nadenkend langs zijn baard. Dit is inderdaad een moeilijk probleem. Hij weet dat de rotsen doorzeefd zijn met gangen, gaten en grotten; het is onbegonnen werk om te trachten door dat doolhof de weg te vin den. Mevrouw Yie heeft haar zoontje wel horen huilen, maar dat betekent nog niet dat hij werkelijk vlak bij is, want men kan absoluut niet aan op de vreemde echos en geluidseffectep hier... Aangezien ze de huis meester nergens hebben gezien, moet hij wel bij de koelies onder in het dal zijn. En om die te overmees teren zijn de soldaten nodig... Toch moet hij deze onge lukkige vrouw helpen, zij heeft al genoeg geleden Aha, ja, dat is natuurlijk de oplossing! Hij zegt tegen Tsjiao Tai: „Vlug, ga terug naar het landhuis, Tsjiao Tai! Je sluit Pao op in de paardenstal en dan kom je hier terug, met de hond!" Giessendam-Neder-Hardinxveld: J. Wie man te Nunspeet; voor Ridderkerk (vac. J. C. Koolschijn) en voor Almelo (wijkgem. 2): J. A. Poelman te Terneu- zen; voor Valburg-Homoet: A. Breure te Hei- en Boeicop. Aangenomen: naar Sprang: G. Würs- ten te Wierden. Bedankt: voor Schoonhoven: C. Vos te Gouda; voor Melissant: B. A. van Don- kersgoed te St. Philipsland. Geref. Kerken: Beroepen: te Deventer en te Klaziena- veen: J. Jurjens te Vries: te Heemstede: A. Riddersma te Zuidlaren; te Leidschen- dam: G. O. N. Veenhuizen te Emmen-Angelslo; te Asperen: H. Len- ters kand. te Geldermalsen. Aangenomen: naar Augustinusga-Sur- huizem: G. de Ruiter te Sydney (Ausbr. Geref. Kerken (vrijgemaakt): Beroepen: te Mariënberg: R. Timmer-1 man te Bunschoten/Spakenburg. Beroepen: te Treebeek: J. W. Beek man te Hillegersberg-Straatweg. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Nieuw-Vennep: A. Broers- ma, kand. te Leeuwarden; te Utrecht- Noord: M. C. Tanis te Barendrecht; te Mijdrecht: J. Kruis, kand. te Apeldoorn. Beroepen: te 's-Gravendeel: A. Broers- ma, kand. te Leeuwarden: te Maarssen: J. Kruis, kand. te Apeldoorn. Bedankt: voor Amsterdam-Oost: P. N. Ribbers te Enschede-West; voor Scheve- ningen: D. Bouw te Eemdijk. van Marx Brothers stemmen. uit 1935 met 22 semble met zangsoliste. 18.55 Gespr. brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ste reo: Pianorecital: kl. muz. IKOR: j 19.30 Waarheid en waarh.: pr. over christendom en niet-christe'lijke gods- 1 dienstén. AVRO"! 20.00 Nws. 20.05 Ste reo: Omroep-ork. en solist: klass. pia- nomuz. (gr). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Discotaria: nieuwe gr. pl. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.10 Sportrubr. 18.30 Voor de twinti gers. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Radio krant. 19.30 Am. muz. (gr). 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Stereo: Wij poet sen de plaat: gev. pl. progr. 20.10 De fam. Leenhouts, hoorspel, (deel 19). 20.35 Samen uit samen thuis, am. pr. 22.00 Stereo: Licht instr. kwintet met accordeon. 22.15 Wijd als de wereld: intern, oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespr. 22.45 Kerkorgelconc. (opn.): kl. muz. 23.15 Signaal: eigentijdse muz. 24.45 Stereo: Voc. ensemble (gr). 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Jour naal. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 De Verrekijker, intern, jeugdjournaal. 19.10 Van gew. tot gew. 19.30 Mensen In de sport: doc. inform, progr. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. STER 20.16 Reel. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Kiss me Kate, musical. 22.30 Rijk en vecimbelrecital (opn.): klass. muziek 13.55 Voordracht. 14.15 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. VPRO: 15.30 Thuis, progr. voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Radio-Kamerorkest.: klassie ke en mod. muz. 16.50 Harprecital (gr.) oude en klass. muz. 17.00 Voor de jeugd 17.25 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws en herh. SOS-bericH- ten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lich te gr. muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte or- kestmuz. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: Lichte gr.muz. 10.00 Klas sieke celloconcert. 10.30 Morgendienst 11.00 Lichte gr. muz. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nieuws 12.40 Variant: act., rep., ber. en lichte muz. 13.30 Stereo: Lichte Zuid-Ameri- kaanse muz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Stereo: Mod. orkestwerken. 15.10 Voor dracht. 15.30 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 16.30 Stereo: Utrechts Blaaskwintet, klass. en mod. muz. 17.00 Stereo: Ned. licht muz. 17.30 Ned. mi litaire orkesten. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvi taminen (11.00 Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.2 Uit de buitenlandse pers. 12.5 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El Pée. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Oude gram. platen. 16.30 Sorbet. 17.00 Nieuws 17.02 Act. 17.05 - 18.00 Pop-party. De vijfde plaats werd gedeeld door ontwikkelingshulp. T mao" c»r *1 _T Chaplin's „Modern Times" (1936) en „Duck Soup" van de Marx Brothers (1933) elk met 17 stemmen. „Le Million" van Rene Clair deelde de zevende plaats met „Kind Hearts NTS: 22.45-22.50 Journ. 23.00-23.30 Te- leac: Autom. (2). DONDERDAG 16 'FEBRUARI 1967 NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: DUITSLAND I and coronets". De Franse regisseur 20.05 Mogul. TV-film. 20.55 Achter het 10 00 Nw8 10 05 Journ. i van gisteren) kwam met zijn film „Un Chapea u de nws, 21.20 Coronation Street, TV-film. 1020 Sportsp. 10.50 Die Eroberung des paille d'Italie" uit 1927 op de negende 21.45 Verk. en wetensch.: doc. over Weltraumes, doe. 11.35 Act. en muz. plaats. De film van Harold Lloyd „Sa- mod. technieken en hun toepass. STER 12.00-13.30 Act. kr. .16.40 Nws. 16.45 fety Last" welke in 1923 werd gemaakt. 22.10 Reel. NTS: 22.15 Journ. CVK/ ohne Kurcht und Tadel. Russ. speelf bezette de tiende plaats. IKOR: 22.30-23.00 Dichterbij: progr. 18 00 Nws- <Re&- progr.: NDR: 18.05 over de Bijbel Act- 18-16 Cultuursp. 18.50 Klaas Vaak. rw 1*11 19.00 Act. 19.21 Die seltsamen Metho- rw 1 H 119 50 Rro8T overz. WDR: 18.05 Nws. 1)11 Zwitsers ttllw>e uit Nordheln-Westfalen. 18.10 Detective- film. 18.25 Hier und Heute. 18.50 Gu- GENèVE. De Zwitserse fijnproevers ten Abend. 19.00 Hier und Heute. 19.10 zullen niet meer kunnen genieten van HILVERSUM I Neues intimes Theater aus Paris, tv- de billetjes van de kikkers die in Zwit- VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7 füm. 19.40 Qute Fahrt mit Rudolf Lenz seriand het levenslicht aanschouwden. Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr. muziek tv-film). 20.00 Journaal en weerber. Een voorstel van de Zwitserse dieren- (7.30 - 7.35 Van de voorpag.). VPRO: 20.15 Frank V, toneelsp. 22.10 Filmrep. bescherming „om in restaurants geen 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 22.55 Journ. en weerber. Aansl. com- billetjes van Zwitserse kikkers te ser- Lichte gr. muz. 9.00 Stereo: Strijkkwar- mentaar. veren" is door de overheid bekrach- tet, klass. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Ste- tigd. reo: Instrumentaal ensemble, klassieke DUITSLAND II Het verbod geldt ondanks de be- muz. AVRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 17.35 Eurovisie: skiwedstrijd vanuit moeienis van de dierenbescherming 10.20 Lichte gr. muz. 11.00 Nws. 11.02 j Chamrousse. 18.05 Wintersp. ber. 18.10 niet de buitenlandsekikkers. Wel v.d. vrouw. AVRO: 11.30 Opera-aria's. Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. zal de organisatie alles in het werk 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsoliste.118.55 Schade, dass Du eine Sirene bist, stellen om de invoer van buitenland- 12.25 Beursberichten. 12.27 Mededelin- tv-spel. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en se" kikkers te beperken. In het over heidsbesluit is niet nader aangegeven hoe men de nationaliteit der kikkers zal vaststellen. gen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Over-thema van de dag. 20.00 Pfeffer und heidgvoorlichting: Uitz. voor de land- Salz, blijsp. Aansl.: Nws. 21.30 Discus- bouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 j sie. 22.15 Nws, weerber., thema van de Journaal en beursber. 13.30 Stereo: Kla- dag, en wintersportweerber. w/////0i//i////y///////////////'#A», 57. Zodra de harpoenlijn knapte en het vliegtuig bij na loodrecht omhoog steeg bepaalde Tekko al zijn aan dacht weer bij het toestel. „Oppassen jong!" redeneer de Tekko in zichzelf. „Niet te hoog. Ik heb geen ben zine meer en mijn moeder zei altijd: „Die hoog vliegt kan laag vallen." Door een plotselinge beweging deed hij het toestel snel dalen en rakelings over de ijsvlak te scheren. „Help, nu ga ik er aan! Ik heb geen rem men!" kreet onze vriend opeens verschrikt, terwijl hij met een nog tamelijk snelle vaart op een ijsbergketen aanvloog. Op het allerlaatste moment echter ontdekte de koene vlieger een groot gat in één van de voor hem liggende bergen en door een behendige zwenking wist hij het toestel daar in te sturen. Hij vloog de opening binnen en kwam er aan de andere kant weer uit. Alles was goed gegaan, maar het hele kleine ijs- heuveltje dat zich midden voor de opening van de ijs- tunnel bevond had Tekko over het hoofd gezien en met een daverende klap vloog hij de machine er tegen ka pot. imiiiiiiunii/iiiiiiiiiiiËiiiiiiuimtmiiiiit //W/////////0//A imniinitimimiii. 'iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiËiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiimnmiiiummimiiiiiiiiiiiiiiii tiiiirtiiinriit, 4

De Vallei | 1967 | | pagina 2