Stien Kaiser als onrustzaaister in Russisch schaatskamp Heren van Panters 2 kunnen titel reeds behalen Amerikaanse Diane Holum 15 jaar - jongste rijdster Elftallen voor zaterdag GVVV krijgt de kans (tegen Heerjansdam) hoger te komen Nederlandse teams Yoor wereldstrijd Zweedse schaatsers sterker dan Duitsers Geselecteerden voor kwalificatietoernooi Barcelona-Feijenoord nu op 28 februari Wijnen en Yultink naar titelstrijd 71/2 Dukla speelt gelijk teqen Paris-Sedan Germano wil huwelijk niet laten afkopen SP0RTHUIS „C0CKY" Spanjaard Eronozaba won vijfde etappe Eclatante zeges va" WSDY-dammors Voetbalprogramma Dames en heren van Salamanders tegen Ede 3 Yeluwe Wandeltocht op 3 juni gepland Morgen derde puzzel-wandeltocht Uitstekend Anderen Geen nummer 13 in titelstrijd VOLLEYBALCOMPETITIE Trudy Groenman in kwartfinales TOPSCORERS: Veelbelovend Afd. Utrecht Afd. Utrecht Afd. Utrecht Vlag Ronde van Andalusië In Neder-Veluwetoernooi Zaterdag Zondag SSC '55-DOVO DOS C-Merino's VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 DEVENTER Volgt Stlen Kaiser 't voorbeeld van Kees Verkerk? Zal de Nederlandse schaatskampioene erin slagen de zeer sterke Russinnen te ver slaan en daardoor en einde maken aan de jaren al durende Sovjet-over heersing by de dames-wedstryd Sinds gisteravond, toen het Nederlandse vier tal uit Davos via Schiphol in Holten ar riveerde, brandt die vraag op aller lippen. Op de Deventer ijsplste spreekt men erover, in het hotel in Holten Is het al precies zo en ook onder de tal rijke Journalisten, die in de koekstad zijn neergestreken. (Alleen al 80 van de schrijvende pers, zegt KNSB-direc- teur Plet Bergström, „wat een belang stelling voor de dames. Nog nooit mee gemaakt. Maar we hebben ze allemaal ondergebracht"). Ja, Nederland kan groot zijn als het moet. Ons land staat bekend om zijn perfecte organisatoren. Vraag het de schakers. en de hand ballers, vraag het de wielrenners en de schaatsers. En nu dan de lady's. „Prijzen?", zegt Piet Berpström, „o, dat was voor da mes niet moeilijk. In totaal gaat er zo'n slordige zesduizend gulden aan waarde de deur uit. De kampioene krijgt het leeuwedeel natuuriyk. Een juweel van een beker, geen plomp ge val, maar een slanke bokaal, net een wonderschone dame... daarbij een bandrecorder. Voorts zyn er zilveren roomstellen, toiletartikelen, kapdozen, toiletgarnituren, voor de kouwelijk aan gelegde winnaressen een thermometer compleet met regenmeter. Kortom, we zijn afgestapt van de gebruikelijke me dailleregen. Iedereen zegt „Dank je wel" draait zich om en mompelt „alweer zo'n ding. Wanneer nu eens wat nuttigs?" Voor de officals is er wel een plakket. Dat zullen ze wel leuk vinden, omdat 't 'n herdenking is van 't 75-jarig bestaan van de International Skating Union ISU. „Wie er wint?" Vraag je mij dat? Ik hoop natuurlijk op Stien Kaiser. Moet je dan die „tribunes" horen. Als Stien wint hopen we de werldkampioen- schappen dames spoedig weer te krij gen. Vergis je niet, de prestaties zijn stukken beter geworden. Het is geen gesukkel meer op ys". Als Stien Kaiser wint? Inderdaad, met alle verschuldigde eerbied voor de deelneemsters is onze nationale kampioene echt de enige, die de Rus sinnen Stenina, Skoblikova, Kauniste en Egorova kan bedreigen. Reeds in Oslo hoorden we van de Russische heren- coach Boris Stenin (de man van Steni na), dat men er in zijn land niet zo ze ker van is, dat de wereldtitel opnieuw naar Rusland gaat. De Russische meisjes, die in Oslo op de tribune za ten om naar de (teleurstellende) pres taties van Kaplan, Matusewitsj en Ants- ■on te kijken en hun training geheel op Noorwegen hadden afgestemd, hoor den er daar reeds van op, dat het Ne derlandse dameskwartet naar Davos was gegaan om de laatste hand aan de training te leggen. „Waren we toch maar naar Alma Ata gegaan", zeiden ze gisteren in Deventer. „Het lijkt wel of je makkelijker draalt als je van een hoger gelegen baan overstapt naar een lage piste zoals in Devnter." Het is inderdaad een uitstekende maatregel geweest van de KNSB om de training te besluiten met een ver blijf in Davos. Dezer dagen heeft prof. Biersteker voor het Nederlands Olym pisch Comité na zijn proefenemingen in Mexico City voor de Olympische spelen 1968 verklaard: „De prestaties van een atleet, die van een hoger ge legen plaats overschakelt naar een la ger gelegen plaats, zullen in vele geval len een stijgende lijn vertonen". Het verblijf in Davos van ons Nederlandse viertal moet dan ook een gunstige fac tor genoemd worden en de Russinnen ADVERTENTIE zijn zich, met de Alma Ata-wetenschap voor ogen, daarvan terdege bewust. Een gewaarschuwde vrouw telt voor twee, misschien wel voor drie. De 26- jarige Lydia Skoblikova, moeder van een heerlijke zoon zoals ze zelf zegt onderschat Stien Kaiser dan ook he lemaal niet. Ze weet, dat Carry Geys- sen, Ans Schut en Wil Burgmeijer er gens hun zwakke plekken hebben. Ze heeft ook gehoord van de niet te bre ken mentaliteit van Delftse Stien. „Als uw kampioene", zegt Lidya, „een goe de 500 m. rijdt, zullen wij het allemaal zeer moeilijk krijgen. Dan zal zelfs een gesloten Russich front weinig baten." Als Stien Kaiser een goede 500 m rijdt: Valentina Stenina, nu al weer 32 jaar (inderdaad, de leeftijd van de meeste deelnemsters aan deze titel strijd ligt vry hoog), schudt haar blonde haren naar achteren. „Wel dan wordt 't 'n duel op leven en dood. Weet u, dat ik blij ben, dat in uw land eindelijk een meisje is gevonden dat ons partij kan geven? Er was vroeger niets aan. Het leek wel een Russisch kampioenschap, die wereldstrijd. Alleen jaren terug kon Helga Haase goed meekomen." Helga Haase... de Oostduitse... ze is ook in Deventer. Of ze meedoet? Nie- DEVENTER Er zal bij de we reldkampioenschappen schaatsen voor dames, die het komende weekend in Deventer worden gehouden, geen en kele deelneemster met rugnummer 13 aan de start verschijnen. „Je kunt zo wel vallen. Het is echt niet nodig om het ongeluk te tarten", zo hebben de heren organisatoren kennelijk ge dacht. mand weet het. Vanavond, bij de lo ting, weten we meer. Ja en dan zijn er al die andere deelneemsters. Bekoorlijk lief, charmant. Kijk, hoe de 16-jarige Akiko Ariga niet moe wordt handteke ningen uit te delen. Handtekeningen uit Japan van een slank meisje met een paardestaart. De Deventerr tieners gloeien van enthousiasme. Daar is de Canadese Doreen Ann McCannel (21 jaar). Ze rijdt de 500 m in de training, alsof het een 3 km geldt. Ze zal niet bij de allerbesten zijn, evenmin als de 15-jarige Diane Holum uit de Verenig de Staten. Vorig jaar was ze al deel neemster, nu is ze nóg de jongste... Ze traint vreselijk hard op het natte De venter ijs. Of het helpen zal Niemand gelooft het. Alleen het vertrouwen van Diane blijft ongeschokt. Tot morgen middag na de 500 en 1500 m. Dan weet ook dit Amerikaanse meisje, waar ze aan toe is... Meisjes met mooie namen, lieve fi guurtjes. Ze zijn de glamour girls van dit wereldtoernooi, dat alleen aan de top een grimmigheid zal vertonen, die niet zal worden misverstaan. Want voor het eerst wordt de Russische hegemonie be dreigd. Stien Kaiser heet de onrust zaaister. En onze nationale kampioene weet wat er van haar verwacht wordt. De thermometer op de Deventer ijs baan wijst acht graden boven nul. Dat vinden de organisatoren niet erg. Ook niet de door De Bilt voorspelde „enige regen". Alleen voor de wind heeft men een heilig ontzag. „Als die maar weg blijft tot zondagavond", zegt de ijs meester, „dan redden we het. Dan kunnen de kampioenschappen op uit stekend en snel ys worden verreden". En als dan Stien Kaiser VEENENDAAL Op dezelfde dag dat de Nederlandse topploeg Blokkeer in Den Haag internationale faam kan behalen in de Europa Cup-wedstrijd te gen de volleybal-grootmeesters uit Boe karest, Rapid, kan in Veenendaal een nieuw en mooi hoofdstuk worden toege voegd aan het toch al vrij „lijvige" Pantersboek. Morgen namelijk speelt het team van heren-2 om vier uur in de zaal van het chr. lyceum aan de Tuin straat tegen het laag genoteerde Cito-3 uit Zeist. Wint Panters-2 de strijd dan is het reeds vijf wedstrijden voor het beëindigen van de competitie kampioen van de eerste klasse van de Bond. Daarna om vijf uur speelt heren-1 tegen de Utrechtse studenten USS-1 Het meest voor de hand ligt een overwinning voor Panters-2 en men is geneigd de kampioensvlag reeds klaar te leggen. Cito-3 verkeert thans in de hoek waar de klappen vallen en deze ploeg hangt een valbijl boven het hoofd. Daarom verwachten wij dat deze jonge en toch wel talentvolle Zeister formatie DEN HAAG De Nederlandse ta- feltennisteams, die van 11 tot en met 21 april deelnemen aan de wereldkam pioenschappen in Stockholm, zijn als volgt samengesteld: Heren: Frans Schoofs, Bert van der Helm, Bert Onnes en Bert Schoofs. Dames: Ursula Stulemeyer, Annema- rie Wijnants en Rla Bogmans. Het Nederlandse damesteam, dat op 31 maart in Valkenburg (L) een inter land tegen West-Duitsland speelt, be staat uit dezelfde drie speelsters. De Duitse ploeg bestaat voor deze inter land uit Wiebke Hendriksen, Brigitte Scharmacher en Hannelore Wörtche. VANERSBORG Het Zweedse schaatsteam is in de tweelandenwed- strijd tegen West-Duitsland in Vaners- borg het sterkste gebleken. De eindstand was 180136 voor Zweden. Jonny Höglin won de 1500 meter in 2.15.8 en Gerhard Zimmermann de 5000 meter in 8.06.7. De uitslagen luidden: 1500 meter: 1. Höglin, (Zweden) 2.15.8; 2. Sandler (Zweden) 2.16.5; 3. Claesson (Zweden) en Zimmermann (Did.) 2.16.7. 5000 me ter: 1. Zimmermann 8.06.7; 2. Höglin 8.10.2; 3. Sandler 8.13.8; 4. Jonny Nils- son (Zweden) 8.15.5. Eindstand: Zweden 180 punten, West-Duitsland 136 pt. DEN HAAG Voor het kwalificatie toernooi van het Europese basketball kampioenschap, dat van 24 tot en met 26 februari in de Westduitse plaats Ol denburg wordt gehouden, zijn 12 spe lers geselecteerd. Na Nederland komen in dit toernooi uit West-Duitsland, Hon garije en Schotland. De Nederlandse ploeg speelt op vrijdag 24 februari te gen West-Duitsland, zaterdag 25 febru ari tegen Hongarije en zondag 26 fe bruari tegen Schotland. De nummers een en twee plaatsen zich voor 't eind- toernooi, dat van 28 september tot 8 oktober in de Finse hoofdstad Helsinki wordt gehouden. De twaalf geselecteerde spelers zijn: Vrolijk. Pastor (beiden Herly), Rijse- wijk, Van der Kroon, Witte (allen Land- lust). Boot, Kassteen (beiden Blue Stars), Van Woerkom (Juventus), Bruin, De Haan (beiden Punch), Petrici (Su- vriki) en Kales (Flamingo's). WINCHESTER Massachusetts Trudy Groenman en de Amerikaanse Tory Fretz waren de eersten, die don derdag in de Amerikaanse overdekte tenniskampioenschappen voor dames de kwartfinales wisten te bereiken. De Nederlandse won met 6-1, 6-0 van de Amerikaanse Yale Stockwell en met 6-2, 6-2 van Valerie Ziengenfuss, even eens V.S. Favoriete is Billie Jean Moffitt King, die ook het vorig jaar de titel heeft ge wonnen. ROTTERDAM De vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Barcelona wordt niet op 1 maart in Barcelona gespeeld, maar 28 februari. Dit in verband met de returnwedstrijd Real Madrid - Internazionale Milaan in dit toernooi om de Europa Cup in het Bernabeustadion in Madrid, die even eens voor 1 maart op het programma stond. AMSTERDAM De finalisten voor het Europese kampioenschap anker ka der 71/2, dat van 16 tot en met 19 maart in Heerlen wordt gehouden, zijn Raymond Ceulemans en Leo Corin (België), Jean Marty (Frankr.), José Galvez (Spanje), Dieter Miiller (Duits land), Johann Scherz (Oostenr.) en de Nederlanders Tini Wijnen en Hans Vul- tink. SEDAN De Racing Club Paris-Se dan heeft gisteren met 11 tegen Du kla Praag gelijkgespeeld. Bij rust leid den de Fransen met 10. In koud, maar helder weer zagen 1.700 toeschouwers Sedan een snelle wedstrijd spelen tegen de technisch goede Tsjechen, die het spel echter kort hielden. In de 25ste minuut doelpuntte Salem met een kopbal. Vijf minuten voor tijd maakte Vacenowskl voor Dukla gelijk. DEVENTER Diane Holum uit de Verenigde Staten is het piepkuiken van de rijdsters, die zich het komend week end op de Kunstijsbaan in Deventer het vuur uit de schaatsen zullen rijden om de wereldtitel te veroveren. De lange, slanke Amerikaanse, die woensdag avond in de schaatsstad arriveerde, stond donderdagmiddag al weer op de gladde ijzers. Met lange energieke ha len werkte zij het straffe trainingspro gramma af van haar coach, John Wer- ket, de ex-wereldkampioen uit de ja ren 50. Als een van de laatsten verliet zij de baan, bevrijdde wat ongeduldig haar lange lokken van de witte ijsmuts, deel de in vlot tempo nog wat handtekenin gen uit en spoedde zich toen naar de kledkamer, waar haar enige ploegge note, de 21-jarige Mary Meyers, al be zig was zich te verkleden. Diane, die in Chicago woont en nóg op school is, schaatst reeds vanaf haar tiende jaar. Ze traint gemiddeld twee tot drie uur per dag, gaat vroeg naar bed en eet „gewoon" Amerikaans eten, LUIK De Braziliaanse voetbal speler José Germano heeft donderdag gezegd, dat hy zo spoedig mogelijk met Giovanna Augusta, de dochter van een rijke Milanese zakenman, zal gaan trouwen. Giovanna is on verwacht deze week in België aange komen. Zij heeft zich steeds schuil gehouden. Germano weigerde tegenover jour nalisten te zeggen of het waar is, dat hem 50.000 francs zyn aangeboden, indien hij afziet van zijn voornemen met het meisje te trouwen. Hij ver telde, dat hy sinds haar aankomst slechts éénmaal over de telefoon met Giovanna gesproken heeft. „Is het niet verschrikkeiyk, dat het meisje zich als een moordenares moet schuil houden?" Germano zei, dat hij zo spoedig mogeiyk in de kerk wil trouwen. Volgens berichten, die hier de ron de doen, zou de vader van Giovanna hier zijn aangekomen met een advo caat. José Germano zal zondag niet voor Standaard Luik kunnen spelen, om dat hij een enigszins verrekte spier heeft. ADVERTENTIE Kerke wijk 35. Veenendaal Telefoon 4335 Westerneng (Scherpenz.-zat.) 21 Van Mourik (DVSA-zat.) 21 Mandersloot (Scherpenz.-zat.) 20 Aalbers (VRC) 19 Van de Berg (Merino's) 19 Cor Henzen (Musketiers) 16 Diepeveen (DOVO) 15 C. v. Ommeren (DVSA-zond.) 15 J. Veldhuizen (Renswoude) 15 Greuter (Advendo) 14 Donkelaar (Advendo) 14 Jan Henzen (Kulan) 13 Idzerda (Valleivogels) 11 Cees Henzen (Musketiers) 11 G.v.Veenendaal (Candia-zond.) 11 H. van Kooten (DOVO) 11 Schoeman (VRC) 11 v. d. Bovenkamp (Scherp.-zat.) 10 Van Kessel (Unitas) 10 Rebergen (Scherpenz.-zond.) 10 Van de Berg (Candia-zat.) 10 T. Heykamp (Veenendaal) 10 H. Gaasbeek (Merino's) 10 Rebergen (Scherpenz.-zond.) 10 Slok (Oranje Wit) 10 Vink (Renswoude) 9 D. van Manen (GVVV) 8 A. van de Pol (SVP) 8 J. van Manen (GVVV) 8 B. van Ommeren (DVSA) 8 Van Hall (DOVO) 8 niets bijzonders. Vorig jaar al drong ze door tot de schaatstop van de Verenig de Staten. Ze komt daar nog steeds uit in de juniorenklasse en wint de ene na de andere wedstrijd. Ook dit seizoen heeft ze al twee grote overwinningen geboekt. Aangezien haar tijden beter zijn dan die van de meeste Amerikaan se senioren-dames, werd zij evenals vo rig jaar, uitverkoren om de „Stars and Stripes" in het verre Nederland hoog te houden. Ze is hier vergezeld door haar vader. Op de wereldkampioenschappen van 1966 eindigde zij als zeventiende. Voor een zo jonge debutante bepaald een veelbelovend resultaat. Ze is sindsdien beter geworden, vindt ze zelf en hoopt dit jaar dan ook minstens op een tien de plaats. Ze zal daar met flair voor strijden, dat staat vast. En zich zeker niet laten imponeren door haar zoveel beroemdere (en soms bijna tweemaal zo oude) tegenstandsters. „Volgend jaar hoop ik minstens zo snel te zijn als zij", was een van haar overmoedige opmer kingen. En ook al zou dat niet het ge val zijn, wat dan nog. Zij heeft per slot van rekening nog tijd genoeg om we reldkampioene te worden. SE VILLA De Spanjaard Eronoza ba heeft donderdag de vijfde etappe van de Ronde van Andalusië gewonnen. Hij legde de 145 kilometer tussen Cordoba en Sevilla af in vijf uur en 49 minuten. EDE Voor het Neder Veluwe-neder- laagtoernooi, dat jaarlijks door de Edese damvereniging EDV wordt georgani seerd. speelden het le en 2e tiental van WSDV uit Wageningen te Ede tegen resp. het le en 2e tiental van EDV. On danks de handicap van een zeer groot aantal invallers waren de Wageningse dammers zeer goed op dreef. Het le tien- ta van WSDV telde liefst vyf invallers, doch de Wageningers waren desondanks duideiyk sterker dan het eerste tiental van EDV, dat uiteindelijk met 15—5 ver loor van WSDV I. Ook het tweede tien tal van WSDV telde liefst vyf invallers, doch de WSDV-reserves waren nog be ter op dreef dan de le tientallers en de Wageningers behaalden dan ook een monsterzege (173) op de EDV-reser ves, die geen kans zagen om ook maar één' partij van de Wageningers te win nen. Het le tiental van WSDV heeft thans evenals DEV uit Oosterbeek het le tiental van EDV de grootste neder laag (155) toegebracht. De Edenaren moeten nu nog tegen BDV uit Bennekom uitkomen. Het 2e tiental van WSDV ls thans zo goed als zeker van de eerste prijs, want tegen de Wageningers leden de EDV-reserves hun grootste nederlaag tot nu toe (173). De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: EDV I (Ede) WSDV I (Wageningen) G. J. v. ButselaarH. Kleinrensink 02 W. SnijdersB. G. Kleinrensink 20 J. WassinkA. H. v.d. Wart 11 G. JonkerB. van Laar 20 R. BakkerW. Nieuwenhuizen 02 B. v. DuinenB. Hamersma 02 J. B. v.d. MeentJ. v.d. Weert 02 D. HeyinkJ. Bosselaar 02 D. VerwoerdG. Slotboom 02 G. PaapD. v. Aggelen 02 Totaal 5-15 EDV 2 (Ede)—WSDV 2 (Wageningen) H. J. JansenIr. O. A. v.d. Wal 02 J. J. VermeulenP. Kaagman 02 J. v. DonkelaarC. v. Leyen 02 C. v. StuyvenbergJ. H. M. Meurs 02 A. de RuiterD. Wrekenhorst 11 H. J. GrevenJ. N. Teunissen 02 G. J. IJzenddornM. J. v.d. Peppel 02 H. E. v. BeekR. Bruinsma 02 Regl.Regl. 1—1 Regl.Regl. 1—1 Totaal 3-17 De voorbereiding en training voor de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats voor dames zijn in volle gang. Op de foto de Koreaanse Kim Song Soon tijdens haar trainingsron des op het gladde Deventer ijs. 2e klas A de GeuzenSHO. de ZwerverRVVH. SSS—ZCFC. GVWHeerjansd. Quick BoysZwaluwen. 2e klas C: VVOGApeldoorn. Zuidvogels—Be Quick '28. SS VUSpakenburg. Excelsior '31Voorw. Go Ahead KNunspeet. SSC '55—DOVO. 4e klas A ESA—BI. Geel '55. SKV—Ostrabeke. Sparta '57—FHS. RedichemLunteren. VRCKesteren. 4e klas C: DOSCde Merino's. JonathanBloemenkw. NedlloydHierden. WOL—NSC. VEENENDAAL Drie teams van de hockeyvereniging De Salamanders zul len zaterdag en zondag uitkomen in competitieverband. De jongens B tre den zaterdag op eigen veld om 15.15 u. aan tegen Quick, het herenteam ont vangt zondagmiddag om half drie Ede 3 en de dames zullen om 2 uur de uit wedstrijd tegen Ede 3 spelen. De opstelling van het damesteam is: doel J. Buys; achter M. van Schagen, B. Verschuren en C. Witters; midden B. van de Weerdhof en J. van Oostroom: voor E. Taen, L. Harting, E. Volpmers, M. Buys en T. de Vos. Opstelling heren: doel I. Hey; achter H. Hofhuis, D. Rü- ter en J. J. Rasker; midden D. Muntin- ga en G. Rosmolen; voor A. Harting, J. Verdurmen, F. Albers, W. Prinsen en T. Jansen. VEENENDAAL Het comité Velu- we-wandeltochten heeft dezer dagen aan gekondigd de twaalfde Nationale Veluwe Wandeltocht op 3 juni in Nijkerk te la ten plaatshebben. Deze bekende tochten hebben op de Veluwe en zijn „grensgebieden" faam verworven en het organiserende comité heeft gemeend nu reeds om de tafel te moeten gaan zitten met de bedoeling al les zo goed mogelijk te laten verlopen. Behalve de vastgestelde datum is ook bekend gemaakt, dat de afstanden zul len variëren van 5, 10, 15, 20, 25 tot 40 kilometer, dat er medailles en groeps- prijzen te winnen zijn en dat aan deze tocht medewerking verleend zal wor den door vele muziekkorpsen en drum bands. het Panters-2 bijzonder lastig zal ma ken. Met andere woorden, Panters-2 heeft deze wedstrijd nog lang niet ge wonnen. Een kat in het nauw kan rare sprongen maken en zeker tegen een kampioenskandidaat pleegt een derge lijke ploeg bijzonder veel inspiratie en vechtlust te tonen. Als Panters-2 nor maal speelt wordt het kampioen, maar als het zich de wil laat opleggen door deze zonder twijfel hard vechtende ploeg, dan zien we eerder een punten verdeling. Dan heeft Panters-2 nog 5 wedstrijden de tijd om dat enkele punt te behalen om kampioen te worden. De titel kan deze ploeg vrijwel niet meer ontgaan. Om vijf uur speelt Panters-1 tegen USS-1. Een prognose voor deze strijd is moeilijk te maken. Verleden week won Panters-1 in Utrecht met veel moeite, maar in eigen huis kan Panters-1 tot zeer goede wedstrijden komen. USS daarentegen speelt zijn uitwedstrijden veelal niet geheel compleet en vrij on geconcentreerd. De hoop is tenminste een gelijk spel, want Panters-1 ver keert eveneens aan de verkeerde kant van de ranglijst en heeft de punten hard nodig. Om twee uur speelt in dezelfde zaal het meisjes-jeugdteam tegen Valbovol- A en ondanks de te verwachten felle te genstand van de altijd goede Woerden- sen zien we succes weggelegd voor de Panters-pupillen. Dames-2 gaat naar Woerden om het op te nemen tegen de dames van Valbovol-3. We vrezen dat beide punten in Woerden zullen blijven. le klasse: CSV Vitesse—Ters. Boys. OSOMusketiers. VVJ—VVVM. HoogerheideMontfoort. CSW—Vel. Boys. Cobu BoysLopik. 2e kalsse A: Rood Wit—SVP. KulanCandia '66. VVZ '49—Hees. Hulshorst—NSVS. Se klasse A: Roda '46Posthoorn. ScherpenzeelWoudenberg. StroeHoevelaken. Se klasse B: ValkenheideDold. Boys. SoesterbergMontagnards BVC—Bunnik. Beverw. Boys—DVSA. Langbroe kFA K DEVAdvendo. 4e klas H: DCSA—SVF. AmsvordeVVY. JSV—Midlandia. EMS—Candia '66. KDS—Vreeswijk. Zwaluwen VooruitVeenendaal. 4e klas F: Excelsior ZOpheusden. Hertog HendrikAVW. OosterbeekOosterbeekse Boys. EldeniaSempre Avanti. ArnhemiaSpel. EDS. 2e klasse B: St. MaartenOdin. DSO (U)Rivierwijkers. Oranje WitScherpenzeel. Spel. DomstadMal. Muda. Utr. Boys—RK Unitas. Se klasse B: SVMMDVSU. En AvantHDS. RUCAusterlitz. CANDIA (uit) KULAN: doel: P. de Jong; achter: R. A. Evers, P. ten Braak, H. W. Baars en W. Offerman. Midden: A. Vijgen en K. de Gier. Voor: P. van Eist, K. v. d. Berg, R. Kooymans en G. Budding. DOVO (uit) SSC: Doel: T. van Har- develd; achter: G. van Kooten, G. Slot boom, J. Rebergen en G. van Beek; mid den: R. Schoeman en B. Kroesbergen; voor: B. Bovenschen, N. Diepeveen, H. van Kooten en B. Visser. GVVV (thuis) HEERJANSDAM: doel: W. van Dijk; achter: C. Zwetselaar, G. v. d. Bovenkamp, G. Hoedeman en H. van Manen; midden: J. of P. v. d. Bovenkamp en R. Schinkel; voor: D. van Limburg, J. van Manen, G. Beukhof en H. Beyer. MERINO's (uit) DOSC: doel: T. Klaassen; achter: C. van de Weerdhof, C. Scholts, T. Nagel en J. C. Sukkel; midden: H. Blankestijn en H. Sukkel; voor T. v. d. Berg, H. Gaasbeek, D. Veer en T. Diepeveen. VRC (thuis) KESTEREN: doel: B. Cornelissen; achter: R. van Kooten, R. van Engelenburg en P. Rebergen; mid den: K. Rebergen en P. Hasselaar; voor: W. Verwoerd, G. Hasselaar, C. Aalbers, H. Schoeman en L. Rebergen. MUSKETIERS (uit) OSO: doel: C. v. Kranenburg; achter A. van Kra nenburg, G. Slotboom en J. Kroes- bergen; midden: M. van de Klift en A. Diteweg; voor: A. van Dalem, A. van Kranenburg, C. Henzen, A. Drost en C. Henzen jr. NSVS (uit) HULSHORST: doel: R. v. Ginkel; achter: C. Gaasbeek, A. Ter- schegget en J. v. d. Beek; midden: J. Stuivenberg en R. van Ewijk; voor: C. de Ruiter, J. Stuivenberg, H. van Keste ren, A. Gaasbeek en D. J. Roelofs. DVSA; doel: H. van Ree; achter: J. C. van Engelenburg, J. J. van Engelenburg en C. Wagensveld; midden: B. v. d. Berg, G. de Kroon en D. C. van Enge lenburg; voor: G. v. d. Berg, A. A. van de Berg, G. Blankestijn en A. van Blit- terswijk. SVP (uit) ROOD WIT: doel: J. van Kooten; achter: W. van Sas. A. van Kooten en J. Stuivenberg; midden: C. v. Stempvoort en B. v. d. Pol; voor: J. Re bergen, J. Bolderman, A. v. d. Pol. P. Kalter en G. v. d. Bovenkamp. ADVENDO (uit) BEVERWEERDSE BOYS: doel: M. Veldhuizen: achten R. de Fluiter, L. Post en J. T. van Beek; midden: H. van Hunen en B. Gaasbeek; voor: J. Nap, C. Greuter, G. Marcus, J. van Donkelaar en J. van Beek. KULAN (thuis) CANDIA: doel: A. v. Wakeren; achter: D. v. Leeuwen, T. L. Roks en H. Eimers; midden: J. W. Bud ding en W. A. Blankestijn; voor: T. Bev er, G. D. Smalmg, J. W. Henzen, Bruis en E. A. v. d. Broek. Valleivogels speelt een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Lunteren in Lunte ren. VEENENDAAL Voor de Veenen- daalse en Gelderse Voetbalvereniging, GVVV, is het zaterdag wederom een belangrijke dag. Heerjansdam staat in de tweede klasse A op de tweede plaats heeft één wedstrijd minder gespeeld dan GVVV en één punt meer GVVV kan morgen dus deze op bezoek ko mende ploeg voorbijstreven en tevens het op de derde plaats staande Ter Leede, want deze ploeg uit Sassenheim komt morgen niet in competitiever band uit. Het vooruitzicht van GVVV op een eventuele tweede plaats zal het elftal beslist met grote inzet doen voet hallen en het is heel goed mogelijk, dat Heerjansdam een nederlaag zal VEENENDAAL Morgenmiddag gaat de derde puzzle-wandeltocht van de gezamenlijke Veenendaalse wandelver enigingen van start bij de Christelijke Nationale School aan het Slotemaker de Bruïneplein. Deze tocht begint om 1.30 uur. Evenals de vorige puzzle-wandeltoch- ten zal er in de pauze warme chocola demelk geschonekn worden. De laatste tocht zal op 11 maart plaatshebben. De prijzen, bestaande uit waardebonnen, die bij Veenendaalse winkeliers besteed kunnen worden, zullen na afloop van de laatste tocht uitgereikt worden. moeten incasseren. Ook RVVH werd op het Sportpark geklopt, zij het na lange strijd. Heerjansdam 14-18, GVVV 15-17. Dovo gaat naar SSC '55, een elftal, dat op de derde plaats staat, maar dat in Veenendaal weinig indruk maakte. Ge zien het duel van vorige week tegen VVOG, waarin DOVO pas in de tweede helft na twee elkaar snel opvolgende doelpunten het spel van een koploper ontplooide, vermoeden wij, dat DOVO langzamerhand op die tweede helft gaat speculeren, want dat is de laat ste wedstrijden telkens gebeurd. Deze al of niet bewust uitgevoerde tactiek houdt vanzelfsprekend een aantal geva ren in. Onder andere, dat een tegen stander, die de eerste speelperiode goed doorkomt, gaat inzien, dat hij te gen de koploper wel kansen heeft en daarom met een nog grotere inzet gaat spelen. Dan is het mogelijk, dat DOVO er niet meer doorkomt. Ondanks alles geloven wij toch in een zege van de Veenendalers. DOVO 16-25, SSC 17-2. VRC speelt tegen Kesteren en zal in het Betuwse land wel een zege weten binnen te halen. (VRC 14-23, Kesteren 13-11), terwijl de andere vierde-klasser, Merino's, naar DOSC vertrekt. DOSC staat eigenlijk door Merino's bovenaan, want de Veenendaalse ploeg bracht het de vorige week nog aan de kop staan de NSC een nederlaag toe «n daardoor kon DOSC rivaal NSC voorbij stappen. De ploeg van Scheepjeswol kan met het oog op de prestaties in de wedstrijd tegen NSC ook in het duel tegen DOSC weieens voor een verrassing gaan zor gen. (DOSC 16-28, Merino's 16-19). Musketiers heeft vorige week een lastig obstakel genomen, namelijk VVJ de ploeg die Terschuurse Boys verras send versloeg. Musketiers nam dit ob stakel met een 4-1 ~ege, maar heeft daarmee nog niet alle hindernissen ge had. Voor morgen staat het duel tegen het op de derde plaats staande OSO op het programma en wij durven voorspel len, dat de Elster formatie het in Hil versum lang niet gemakkelijk zal krij gen. Musketiers 15-26, OSO 15-20. In de tweede klasse is de concurren tie voor koploper Renswoude groot. De roodwitte, ploeg kan het zich niet per mitteren één of meer steken te laten vallen, want dan zal ze direct de ge volgen, een daling op de ranglijst, be merken. Hulshorst, Hees en SP zijn de grote belagers, draaien goed en heb ben enkele wedstrijden minder ge speeld dan Renswoude. Voor de wedstrijden in deze klasse ge ven wij in totostijl de volgende progno ses: Rood-Wit SVP 3. Kulan Candia '66 1. Hulshorst NSVS 1 Derde klasse A: Scherpenzeel Woudenberg 1. Derde klasse B: Beverw. Boys DVSA 3 DEV Advando 2.

De Vallei | 1967 | | pagina 11