Vele tradities bij de opening van Boekenweek verdwijnen „Kiss me, Kate" Het Beste Première „Elizabeth" bij Ensemble Philatelisten boos over de verkoop van „Amphilex-zegels" UIT DE KERKEN margriet „Anatevka" in Londen met jubel ontvangen Show vervangt gala-avond Geen sprake meer van „Geschenk" Deze week in: RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND Morgen I PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS de advertentie van TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 i 1 ADVERTENTIE 119 Potjomkin is geen zielepoot al lijdt hij dan: „Hij schittert ln de schitte ring van zijn overwinning," schrijft Catharina aan Grlmm, „stralend als de dag, lustig als een vinkje, lichtend als een ster en geestiger dan ooit." In zijn Taurische paleis dat met zijn zin nelijke, zwelgende overdaad de stijve pracht van de tsarenpaleizen verre in de schaduw stelt, geeft Potjomkin een reeks feesten zoals hij er nooit gege ven heeft, zoals niemand er ooit te voren heeft gezien. Bals, maskera des, komedies, vuurwerken van nog nooit vertoonde schittering volgen el kaar avond aan avond op, en in het middelpunt van al deze feesten staat, bezongen, gevierd en als een godin vereerd, Catharina, een vrouw van eenenzestig jaar, met gezwollen be nen en tandeloze kaken. Potjomkin draagt een gewaad dat van hals tot knieën met diamanten geborduurd is, een gewaad dat een half miljoen gou den roebels gekost heeft. Maar zijn kwinkslagen zijn scherper geslepen dan zijn diamanten, zijn humor is sprankelender dan zijn vuurwerken alles wat hij is, wat hij heeft, wat hij kan, alle vurige herinneringen, alle gemeenschappelijke dromen, alles, alles zet hij ervoor in om nog een maal in de ogen van zijn geliefde matrone dè.t vuur aan te wakkeren zonder hetwelk zijn bezit hem onver schillig laat en zijn macht hem waar deloos schijnt. Hij delft het onderspit. De oude Catharina kan het niet meer waarde ren. ze is de slavin van de jeugdige behoeften van haar verwelkt vlees. Erotisch heeft Potjomkin ooit veel voor haar betekend, maar de erotiek zelf heeft voor haar nooit zoveel bete kend als nu, nu ze oud is en ze zich met duizenden grijparmen vast klampt aan de jeugd en aan de vreugden der jeugd. Ze heeft al haar geliefden en haar eigen hartstocht voor al haar geliefden in de hand ge had maar nu, nu het tijd werd dat ze wijs en bezonken zou zijn, nu in deze titanenstrijd tegen de natuur waarvan ze voelt dat het de laatste is, nu wordt ze voor de eerste keer beheerst door een geliefde, door een door en door onbelangrijke geliefde die niets anders dan geliefde is be heerst tot volslagen machteloosheid. Op een keer vraagt ze Potjomkin aan een volle tafel naar de prijs voor een van zijn kastelen. Potjomkin die ver moedt voor wie ze dat slot wil kopen, antwoordt dat hij het helaas al heeft verkocht. „Sinds wanneer?" vraagt Catharina. „Sinds vanmorgen, majes teit!" „En aan wie?" Potjomkin wijst op een van zijn adjudanten die geen roebel bezit en die op deze manier heer en meester wordt van een ver rukkelijk slot met twaalfduizend boe ren. Potjomkin is in zijn jaloezie even royaal als in alle andere dingen. Maar Tsoebow voelt die jaloezie, hij voelt de ondergrondse strijd die Pot jomkin tegen hem voert en hij gaat in het volle vertrouwen op zijn onbe perkte macht over Catharina tot de directe aanval over: hij eist Potjom- kins verwijdering uit Petersburg. Na een bijzonder groots feest waar bij voor drieduizend genodigden voor het eerst Djershavins zegehymne „Verheug U in Uw Zege, gelukkig Rusland" was gezongen, geleidt Pot jomkin het is al twee uur in de ochtend de keizerin persoonlijk naar haar rijtuig. Hij draagt een scharlaken gewaad, getooid met al zijn oorlogsorden en -onderscheidin gen, en om zich tegen de nachtlucht te beschermen heeft hij een zwarte mantel om zijn schouders geworpen. Als hij Catharina de hand heeft ge kust, staat hij daar, groot als een reus en ten dode bedroefd, alleen op de drempel van zijn stralend verlich te paleis en volgt met zijn ogen de koets van de keizerin tot die in de duisternis verdwenen is. De volgende ochtend krijgt hij een briefje waarin Catharina hem hartelijk dank zegt voor de mooie avond, maar met de toevoeging dat ze dit prachtige feest heeft beschouwd als afscheidsfeest, daar zijn aanwezigheid op het strijd toneel stellig noodzakelijker is dan in Petersburg. Potjomkin heeft verloren. Voor zijn feesten heeft hij meer dan een mil joen roebel schulden gemaakt. In zijn afwezigheid heeft Repnin, de oude Repnin de Turken vernietigend ver slagen. De oorlog is afgelopen, alles 5 is afgelopen. Zonder Catharina nog 5 weer te zien, reist Potjomkin terug 5 naar Jassy, naar de vredesonderhan- delingen. Nimmer heeft een onvreed- 5 zamer man een vredesonderhande- ling geleid. In zijn ziedende woede, in 5 zijn vertwijfelde koppigheid, scheelt het een haar of hij ergert de Turkse diplomaten zózeer om onbeduidende formele bijkomstigheden, dat een Er is nu ook een hitparade ingesteld voor boeken. Deze top-tien van best sellers wordt voor het eerst gelanceerd tijdens een show op de openingsavond van de 32e boekenweek, volgende week vrijdagavond 24 februari in het inter nationaal congrescentrum RAI te Amsterdam. De demissionaire minister, mej. M. A. M. Klompé, houdt dan eerst de gebruikelijke speech, daarna houdt elke overeenkomst met alle vroegere galaprogramma's op. Jan Vrijman werd aan gezocht om een moderner aanpak te realiseren. Enkele weken geleden reeds maakte hij bekend, dat er iets unieks zou ge beuren. Gisteren tijdens de jaarlijkse persconferentie bleek er niet veel meer nieuwe uitbarsting der vijandelijkhe- 5 uit hem te krijgen. „Het moet een ver den onontkoombaar schijnt. Maar hij rassing blijven. Wim Kan vertelt ook is een getekend man. De beroemdste 5 nooit van tevoren wat hij gaat doen", artsen van Petersburg hebben hem Wel kwamen er namen van medewer- onderzocht, ze hebben hem een be- kers- Voor de teksten en ideeën: Rinus paald dieet voorgeschreven. Maar Ferdinandusse. Jan Blokker, Simon Potjomkin die de dood altijd zo zeer Carmiggelt, Michel van der Plas, Gijs gevreesd heeft schijnt hem nu te Stappershoef. Dan heel veel artiesten: zoeken. Hij bestelt een overdadige 5 Kees Brusse, Bert van Dongen, Boude- maaltijd, geen geraffineerd verfijnd 5 wijn de Groot, Frans Halsema, Albert eten zoals in de dagen van zijn geluk, Mol. Verder: dansers van Scapino, en maar echte stevige Kozakkenkost: de Beatgirls. Een amateur operakoor pekelvlees met rauwe bieten, precies uit Volendam. Muziek en arrangemen- datgene wat de dokter hem verboden ^en: ^arry Bannink en Frans de Ksk. heeft. Hij drinkt er een paar liter echte Russische kwas bij, stapt daar- na in zijn kibitka, zoals gewoonlijk vergezeld van de hondstrouwe Bra- 5 nicka, en rijdt, geen mens weet waar- om, naar de vesting Otsjakow die hij 5 zo lang belegerd en eindelijk op bevel 5 van Catharina veroverd had. Hij haalt het niet meer. Halverwege 5 wordt hij plotseling onwel, de wagen 5 moet stoppen, er wordt een mantel op 5 het zand gelegd en midden op een 5 armzalige landweg, zonder arts en 5 zonder geestelijke, blaast de mach- 5 Titel van deze „kapitale show": „Er werd nog nooit zoveel ge..." Na de pau ze volgt dan drie kwartier „Literaire pop naar vaderlandse trant". Getiteld: „Verveel u met volle teugen." Hier aan werken heel wat schrijvers mee. zoals: Bernlef, Hilenius, Kouwenaar, Marrien, Buddingh, Kossman, Van Maanen. Er is ook dit keer weer verbeten strijd geleverd om de kaarten. Meer dan 2000 vooraanstaande Nederlanders moest men teleurstellen. Ze zijn zo boos, dat velen van hen hebben aange- tigste man van Rusland zijn laatste k<>ndigd „maatregelen te zullen nemen", adem uit. Juffrouw Branicka drukt die dan waarschijnlijk zullen bestaan hem de ogen toe. Catharina valt bij het bericht van 5 zijn dood driemaal flauw. Er moet 5 een aderlating verricht worden. „Hoe moet ik zo'n man vervangen?" 5 schrijft ze aan Grimm. „Zijn mooiste 5 eigenschap was de waarachtige groot- 5 heid van zijn inborst, zijn geest en zijn ziel. Daardoor begrepen wij el- 5 kaar altijd zo goed en konden we de- 5 genen laten praten die er niets van 5 begrepen." (Wordt vervolgd) uit het aanzetten van hun televisietoe stellen aangezien het eerste deel recht streeks wordt uitgezonden door de V.A.R.A. op Nederland 2. (De volgende avond kan men een opname zien van het vervolg, K.R.O. ook Nederland 2) Alleen het boekenbal blijft exclusief. Metten Koornstra is al drie maanden bezig met het maken van versieringen. 3432. Temidden van een bol van knetterende blauwe vonkjes stortte Charley voor de ogen van zijn vrienden neer. Hij schopte en sloeg nog even onbeheerst met ar men en benen, als wilde hij iets kleverigs van zich af schudden. Toen lag hij stil en het blauwe licht ver dween. De mannen liepen snel toe, maar het lastige ruimte- kostuum en de grote helm maakten het onmogelijk iets voor hem te doen. „Zie je wel," riep de professor woedend uit. „Zij kun nen onze gedachten lezenEn als hetgeen we denken hun niet aanstaat, slaan ze ons neer met zo'n blauwe vuurbol. Denk er dus goed om allemaal! Gedachten ln toom houden!" Ieder van hen had zich vroeger zo'n si tuatie wel eens ingedacht en er een grapje over ge maakt, maar nu hing hun leven er letterlijk vanaf, dat zij geen verkeerde gedachten in hun brein lieten opko men. Zelfs Arend moest met geweld de gedachte weg dringen, dat hij zich nimmer zou overgeven aan deze onzichtbare vijand. Het was een absurde situatie. Buck had zich langzaam van het groepje afgewend en liep nu bijna sluipend op zijn stuurstoel toe 62. De hond is dadelijk met Tsjiao Tai meegegaan, het dier voelt instinctief dat Tsjiao Tai zijn vriend is. Dolgelukkig mevrouw Yie te zien, springt de hond te gen haar op en probeert haar gezicht te likken. Tsjiao Tai rapporteert: „Ik heb meteen overal even rondgekeken, edelachtbare, maar die huismeester is nergens te bekennen. Accacia slaapt nog rustig in de armstoel bij het bed van de zieke landheer. Weet u dat ze snurkt? Dat had ik van zo'n knappe vrouw nou toch nooit verwacht!" Mevrouw Yie heeft de grote kop van de hond in haar beide handen genomen. Met haar gezicht vlak bij hem kijkt ze het dier ernstig aan en zegt: „Je baasje, lieverd, je kleine baasje! Ga je klei ne baasje zoeken!" De hond schijnt haar begrepen te hebben. Hij begint tenminste in de grot te snuffelen. Tsjiao Tai loopt met hem mee, de leiband in zijn hand. Mevrouw Yie en Rechter Tie slaan hen gespannen ga de. Plotseling heft de hond zijn kop op en trekt Tsjiao Tal de gang in, waardoor ze naar de grot gekomen zijn. Voorbij de eerste bocht glipt het dier een nauwe, lage gang in. Tsjiao Tai en mevrouw Yie volgen hem, zij met Pao's lantaarn in haar hand. Tsjiao Tai zegt over zijn schouder: „Dat gaat best, mevrouw! Hij heeft het spoor!" Natuurlijk konden de tv-actualiteiten- rubrieken er gisteravond niet onderuit toch nog even aandacht aan de verkie zingen te besteden. „Achter het nieuws" bracht de cijfers van een in Nijmegen gehouden „beweegreden-onderzoek" op het scherm en liet onder anderen de gelukkige lijstaanvoerder van „D'66", de heer Van Mierlo, nog wat commentaar leveren. Deze stelde nadrukkelijk, dat zijn partij de volgens hem verwarring wekkende begrippen „links" en „rechts" wil opheffen en per punt elk positief voorstel wil steunen, uit welke hoek het op* koifit. Burgemeester Thomassen va/i rifotterdam -achtte de tijd aangebro ken voor een gesprek dat de partijfun damenten aantast, onder het motto: „Eerst ontbinden, dan verbinden." De NCRV kwam in „Attentie" met een interview met de directeuren van het NIPO (van „NIPO-these"en Buro- Veldkamp (van de prognose voor „een veelgelezen ochtendblad") en vroeg daarin iets over de werkwijze van beide enquêteer-instellingen. Maar artistiek won het gisteravond in tijdsduur toch duidelijk van politiek. In „Attentie" reeds (de opnamen van de collage „Naar een nieuw Babyion", in een Amsterdamse kerk, waarbij voor al de fragmenten uit Ionesco's „De on bezoldigde moordenaar" even imposant als actueel waren), maar daarna volop de Nederlandse tv-bewerking van Cole Porters beroemde musical „Kiss me, Kate." Er werd beter in gezongen dan in de theaterversie die het Nieuw Rot terdams Toneel enige jaren geleden met zoveel succes op de planken zette. En evenals toen Lia Dorana, benutte nu Thérèse Steinmetz alle mogelijkheden om in de hoofdrol van Lissi Vanessi al haar talenten te ontplooien. Ook de ingelas te schouwburgopnamen waren sugges tief. Maar op andere punten bleef deze bewerking achter bij die voor het thea ter. Will van Seist deed als Fred Gra ham teveel aan over-acting. De verta ling van Jaap Molenaar was verdienste lijk (al hoeven voor mij die toespelingen op andere tv-uitzendingen echt niet) en in de liedjes zelfs heel aardig, maar miste wel de vonk, de „briljantine" die de destijds door het NRT gebruikte ver taling van Seth Gaaikema zo sterk ken merkte. De muziek was bij Harry de Groot natuurlijk weer in vertrouwde handen, al droeg ook zij er toe bij, dat het nu en dan toch wel een wat te drukke bedoening was. J. v. d. K. AMSTERDAM Op zaterdag 18 fe- bruari 1967 zal het toneelgezelschap En- 5 semble in de Stadsschouwburg te Arn- hem de eerste voorstelling geven van „Elizabeth", de vrouw zonder man van 5 André Josset. 5 De regie, decors en kostuums zijn van Johan de Meester, de vertaling is van 5 Fred Sterneberg. 5 De boeiende figuur van Koningin Eli- v zabeth, de „Virgin Queen", wordt ge- 5 speeld door .de actrice die de Bouw- 5 meester-ring van Else Mauhs erfde, Ca- 5 ro van Eijck. Haar onstuimige en onbe- 5 suisde minnaar Essex wordt gespeeld 5 door Hans Culeman. 5 Verdere medespelenden zijn o.a. Paul van Gorcum, Lucas Wensing, Anton 5 Kuyl, Rita Marechal, Hein Boele. Hij bouwt o.m. een heel beat-paleis. Pieter Groot uit Westzaan vervaardigt intussen tal van tastkasten, waarin men al voelende boektitels moet kunnen her kennen. Ook ontwierp hij de decora ties, waarvan het de bedoeling is dat de bezoekers ze na afloop mogen mee nemen: men moet wat dit betreft om acht uur dan meteen al keus maken, er bij gaan zitten, zijn handen er op leg gen en dat onafgebroken volhouden tot drie uur 's nachts... er zal dit keer heel wat weg te slepen zijn: totempa len, draaischijven, kolossale kleurige lokeenden. Boven de dansende menigte zullen weerballonnen tegen het plafond kleven. Dat zijn grote zilverkleurige bollen, die geheel gevuld zijn met een wit poeder, zodat er zo hopen althans de orga nisatoren maar enkele zullen sneuve len. Hoewel ieder boekenbal op zichzelf al een nogal extravagante modeshow- pleegt te zijn, toch komt er dit keer op dit vlak nog iets heel bijzonders aan te pas: verschillende bekende schrij- Geen boekenweek zonder geschenk. Alleen het mag nu niet meer zo heten. Gisteren maakte in Amster dam directeur Frans de Smit van het bureau Collectieve Propaganda voor het Nederlandse Boek CPNB bekend, dat in het vervolg zal worden gespro ken van „Gratis boekenweekboek". Daarvoor werd dit keer uitgekozen „Herinneringen van een bramzijger- tje" door Jan de Hartog. Deze auteur beschrijft hierin het leven in een Zui derzeedorp vlak voor het gereed komen van de Afsluitdijk. Het is een autobiografisch werk. Op tienjarige leeftijd voer hij namelijk als „bram- zijgertje" ook wel „zeuntje" ge noemd op een vissersboot. Daar over wordt verteld in het als paper back uitgegeven boek, dat een op laag heeft gekregen van 226.000 exemplaren. Men krijgt het tijdens de boekenweek cadeau bij aankoop van 7,50. Daarna zal het verkrijg baar zijn voor 4,90. ADVERTENTIE W0ÊË Het bestuur van de afdeling Venlo van de internationale vereniging Phila telies heeft in een telegram aan het hoofdbestuur van Philatelies zijn ver ontrusting en verontwaardiging uitge sproken over het beleid dat wordt toe gepast bij de uitgifte van Amphilex-ze gels. De afdeling verzoekt het hoofdbe stuur de in het telegram geuite bezwa ren met klem ter kennis te brengen van de centrale directie van de P.T.T. te Den Haag. Het afdelingsbestuur is ervan overtuigd de spreekbuis te zijn van geheel filatelistisch Nederland. Amphilexzegels worden uitgegeven ter gelegenheid van de internationale postze geltentoonstelling „Amphilex '67" die in mei a.s. in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam wordt gehouden. Het zijn drie bijzondere zegels zonder toeslag in de waarde van 20, 25 en 75 cent. Het en treebiljet voor deze tentoonstelling (kos ten f 2,50) geeft recht op aankoop van een serie Amphilex-zegels. De zegels worden echter ook op 228 postkantoren verkocht, met dien verstande dat dan tegelijkertijd een entree-biljet gekocht moet worden. Dit laatste vinden de fi latelisten een zeer ongezonde gang van zaken en ze hebben dan ook tegen de ze koppelverkoop een scherp protest la ten horen. Voor de filatelisten wordt het nu een dure aangelegenheid. Wil len zij in aanmerking komen voor een serie van drie zegels die f 1,20 kost dan moeten ze ook f 2,50 betalen voor 'n toegangsbewijs ook al zijn zij in het ge heel niet voornemens naar de tentoon stelling in Amsterdam te gaan. Bij een aankoop van een tweede serie geldt het zelfde want dan moet opnieuw een en treebewijs worden gekocht. De velletjes die elk tien nieuwe zegels bevatten zijn voorzien van een randshcrift. Ook deze velletjes worden door veel verzame laars bewaard. Willen zij in het bezit daarvan komen, dan moeten tien maal f 2,50 aan toegangsbewijzen neertellen. Tegen deze gang van zaken laat de Venlose afdeling nu een scherp protest horen. versvrouwen zullen opmerkelijke papie ren jurken dragen. Fred Fijen organi seert bovendien een eigen prestatie. Tijdens de boekenweek worden steeds meer plaatselijke activiteiten georgani seerd gespreid over heel Nederland. Onder auspiciën van de C.P.N.B. gaat op 2 maart te Utrecht de première van een toneelexperiment. Twee Nederland se eenakters worden dan door studen ten gespeeld onder regie van Frans Weisz. „Code" werd geschreven door Henk Sparreboom, „Darts" door Lode- wijk de Boer beide manuscripten zul len als pocket verschijnen. Er wordt aansluitend een tournee gemaakt, onder meer naar Apeldoorn (3 maart), Em- men (6 maart), Tilburg (9 maart), Am sterdam (10 en 11 maart), Drachten (21 maart) en Groningen (22 maart). Ned. Hervormde Kerk: Beroepen te Baarn (vac. J. van Slie- dregt) I. Kok, woonachtig te Zegveld. Beroepen te Nieuwlekkerland J. Vroeg- indeweij te Goudswaard, aangenomen de benoeming tot bijstand in het pasto raat te Oudekerk. I. Faber, aanstaand emeritus predi kant te Schoonoord. Beroepbaars telling Drs S. Ypma, strauslaan 17 te Gronin gen is beroepbaar verklaaru. Bedankt voor Ruurlo J.H. Bokhoven te Neede. Geref. Kerken: Beroepen te Emmen-Zuid D.H. Bor- gers te Nijverdal, beroepen te Laren als ziekenhuispredikant J. Knol te Be verwijk. Aangenomen naar Hellevoetsluis dr H.M. Matter te Rotterdam-Kralingse- veer. Geref. Gemeente: Beroepen te Klaaswaal J. C. Westrate te Meliskerk. Bedankt voor Scherpenisse M.G. Mouw te Middelhamis. Beroepen te Corsica (USA): A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum; te Har- dinxveld-Giessendam: G. Schipaanboord te Apeldoorn. Beroepen: te Ridderkerk: A. W. Ver hoef te Barneveld. Bedankt: voor Leiden: G. A. Zijderveld te Middelburg. Uit voorraad leverbaar bij: Apeldoorn: Du Wel, Wieriks Won. Inr., H.C van Kampen, Dragt en van der Marei, Vroom Dreesmann N.V. ALS LONDEN De musical „Fiddler on the Roof" (Anatevka) Is gisteravond in première gegaan te Londen onder storm achtige toejuichingen van het publiek en over het algemeen met instemming van de niet makkelijk tevreden te stel len Londense dagbladcritici. Topoi, de Israëlische acteur, die als Tewje de melkboer de hoofdrol speelt, kreeg een ovatie van de zaal. De critici loven zyn magnetisme, charme en majestuositeit. De meeste kranten geven onbewim peld blijk van enthousiasme. „De mu sical is de enige echt Amerikaanse kunst vorm en „Fiddler on the roof" verte genwoordigt deze vorm in de hoogste mate van inventiviteit, vakkundigheid en emotionaliteit", schrijft Herbert Kertz- mer in de Daily Express. „Het is voor het overgrote deel een stralende musi cal, rijk in zijn humor, warm in zijn genegenheid. De muziek is superieur, ju belend, welsprekend. Jerome Robbing, die de choreografie heeft geleid, drukt zijn stempel van genie op elk aspect er van, met name in de briljante rituele dansen, bruiloftsdansen en droomballet- ten. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termij nen, lezing. 18.20 Zendtijd pol. partijen. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Informatie over informatie. 19.00 Ronduit: progr. voor jonge mensen. 19.30 Verstaan of misver staan, klankbc ld. 20.00 Nws. 20.05 Ge sprek over actuel emuziek. 20.50 Expe riment en godsdienst, lezing. VARA: Stereo: Radio Filharmonisch Orkest m. harpsolist: mod. en semi-klass. muziek. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Licht platen- programma. 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Gevar. platenprogr. 18.55 Op 't woord af, praatje. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Radiokr. 19.30 R.V.U. On derweg: vallen en opstaan in de cul tuurgeschiedenis, door Hans van Stra ten, m.m.v. Jacques den Haan. NRU: 20.00 Operafragm. 20.55 Twee generaties gesprek. 21.15 Muz. uit musicals. 21.35 Radiorama: klankbeeld over moderne muz. 22.05 Parlementair weekoverzicht 22.25 Hum. Verbond: Kort comm. 22.30 Nws. 22.40 Volksmuz. 23.00 Omroep dub- belkwartet met cwde liederen en radio- kamerorkest met klass. muz. 23.55 - 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20 - 12.00 Schooltelevi sie. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER 18.56 Reclame. AVRO: 19.00 Popeye, tekenfilm. 19.05 The Thun- derbirds, TV-tekenfilm. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. STER: 20.16 Reclame. AVRO 20.20 Avro's Televizier. 20.45 The Fugi tive, TV-film. 21.35 Voor de vuist weg. NTS 22.45 - 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. VPRO: 20.05 Patrouille wagen '54antwoord!, TV-film. 20.30 Muzen in spijkerbroek, literair program ma. 20.55 Jazz uit Haarlem. 21.25 Een mens is maar een mens, filmreportage 21.55 Blik op morgen, ballet. STER 21.10 Reclame. NTS: 22.15 Journaal. 22.30 - 23.00 Teleac: Kernfysica (18). over het beeldende-kunstonderwijs. 16.00 Nws. 16.02 Radio Jazz magazine. NRU: 16.30 Franse les. VARA: 17.00 Stereo: Salonork. en zangsol.: amusem. muz. 17.30 Radioweekjourn. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Fluit en harp (gr.).: mod. muz. 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liede ren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, gevar progr. (8.308.32 Nieuws.). 12.25 Marktber. 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Overheidvoorl.: Geven en nemen. De fam. Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.50 Zonder grenzen: een ru briek over missie en zending. 13.00 Vlie gende schijven: verzoekpl. voor de mi litairen. 14.00 P.M., familieprogr. met van 15.45 en 15.50 en tussen 16.35-17.00 Wereldkampioensch. hardrijden op de schaats voor dames in Deventer. 17.00 Progr. voor tieners. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.). 9.30 Leger des Heilsmuz. (opn.). 10.00 Nws. 10.02 Amus.muziek. 10.30 Lichte muz. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Variant: actualiteiten, re portages, de strip Mevrouw en ik. be richten en lichte muz. 13.00 Nws. 13.02 Tienerama. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voi ces. 14.30 Toppers van toen. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Lagelanders (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Licht ensemble. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Sportshow: reportages, uitslagen, commentaren en lichte plaatjes. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. Strijdl. 7.23 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Voor de kinderen. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. (8.30-8.35 Van de voorpagina) 8.50 Wegwijs: va- kantietips. 9.00 Lichte gr .muz. 9.35 Wa- terst. 9.40 Vrouwenkoor: semi-klass. en mod. liederen. 10.00 Z.O.135: gevar pro gr. (11.00-1102 Nws.). 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnws, waarin voorbeschouwing we reldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames in Deventer. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers (gr.). 14.15 Uitlaat, progr. v. twintigers. 14.55 Radio Jazz magazine. 15.25 Kunst- of vliegwerk?, klankbeeld DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van giste ren. 10.20 - 10.50 Show met Esther en Abi Ofarim. 11.00 - 11.45 Eurovisie: ski wedstrijd vanuit Chamrousse. 12.00-13.30 Act. kron. 16.40 Nws. 16.45 Reisreporta ge. 17.15 Documentaire. 17.25 Hank, tv-film. 17.55 Overz. van de middagpro gramma's van de komende week. 18.00- 18.05 Nws. (Regionaal progr. NDR: 18.05 Act. 18.16 Das Freitagsmagazin. 18.50 Klaas Vaak. 19.00 Act. 19.21 Ka- ty, tv-film. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.05 Nws. uit NordrheinWestfalen. 18.10 Detective-film. 18.25 Hier und heu- te. 18.50 Guten-abend. 19.00 Hier und Heute. 19.10 Erinnerungen eines Fliigels, tv-film. 19.40 Muzikaal progr.). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Act. 21.00 Die Gesichter der Amy Boone, detective film. 21.45 Journaal en weerber. 22.00 Reportages uit Bonn. 22.15 Stalingrad, tv-spel. 24.00 Nws. DUITSLAND II 17.00 Eurovisie: skiwedstrijden vanuit Chamrousse. 17.35 Sport. 18.05 Winter sportweerbericht. 18.10 Nws. en weerbe richt. 18.20 Act. en muz. 18.55 Raum 1st in der kleinsten Hiitte, tv-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Telefoonnummer, detective- spel. Aansluitend: nieuws. 21.15 Meine kleine grosse Welt, show. 22.15 Nieuws, weerbericht en thema van de dag. Aansluitend: wintersportweerber. 22.45 Drie internationale korte films. 58. Tekko werd uit het toestel geslingerd en kwam meters verder in een grote hoop sneeuw terecht. Het vliegtuig stond gekreukeld en totaal onbruikbaar recht op met de neus tegen de grond. „Brrr", zei Tekko, terwijl hij de sneeuw van zich afschudde en een ogen blik wezenloos om zich heen keek. „Dat is wat je noemt een koude douche. Nee, niets» gebroken gelukkig, behalve dan mijn toestel natuur lijk!" Hij stond op en schudde het laatste restje sneeuw van zich af. „Zo, daar ben ik gelukkig goed iitiiiiiiiniiiÊitiiiiiiiiiiniiiimimiiÊiiiiiiiiiiÊiiiiiiitiniiiMiiiiiiiiiiit van af gekomen. Even die sneeuw uit mijn laarzen, ziezo...klaar! En nu maar gauw terug naar de Jacob Heemskerk. Hè, een warm kopje koffie zal me goed doen!" Hij wierp een laatste blik op het vernielde toestel, deed een paar stappen voorwaarts en bleef toen plotseling met knikkende knieën staan. „De Jacob Heemskerk! As-je-me-nou!" schrok Tekko. „Waar is de boot gebleven? Niets anders te zien dan sneeuw en ijs. Oh, joh, wat moet ik beginnen?" iiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiiÈËi PI B (lKnUl> W/////»////////////////////f/W/«///i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiÊiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiinMiiuiitittiiiiiiiii w»«//«////»////////,

De Vallei | 1967 | | pagina 2