„Men hoopt dat de christelijke partijen zullen uitsterven H.D.S.-gymuitvoering was goede propaganda jojkop DEOS-uitvoering in Verenigingsgebouw VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. ill I in WMF SOLA elite Sjjg, KELTUM L i De man van Istanboel P E L CHEVROLET „De Hel" brandde Ds. Bouw in Ederveen Luxor Theater AGENDA HORLOGERIE Tf VAN MANEN Eist Nieuwe melding misdruk-tientje VAN WOUT BLAUWKOUS Wie mist kater? Winnende loten V.R.C.-tombola Stichting bouw be j aarden een t rum wil naamsuggesties Permanent FORD-show in showroom Bloeiend herstel van bloemenzaak Jongen gewond bij ongeval Oskadi-dansavond Beter inzicht in muziek ONAANGENAAM MIDDELEN V.A.B. KIRPESTEIN Kerk en recreatie Jeugdleider Jeugdkerk op iedere zondag „Tolle Lege** Verd iepingsavond Gemeente-avond Per kwartje Nieuwe wiikgemeente Vaker Avondmaal Bejaardenmiddag Service Predikant en politiek Jeugdavond VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 ADVERTENTIE Het zal wel aan mezelf liggen, maar ik begrijp iets niet helemaal. Om het u duidlijk te makn, wat ik niet snap, moet ik bij het begin beginnen. A- drs begrijpt u het ook niet dat zou zonde van het papier wezen. Wij zijn hier toen w nog maar goed en wel het Zweedse wittebrood en de knopen hadden begonnen met plan nen voor de glazn ambtenarndoor, die thans nog wat onwennig op een voormalig feestterreintje gered staat te komen. U raad het: het raadhuis. Maar laten we bescheidn als we ons altijd voordoen blijven zeg- gn: gementehuis. De plannen voor het gebouw, dat thas flats van de Schrijverswijk staat aan te voeren hebben lang bestaan. T lang, zal er misschien gezegd worden, maar wie daar nu nog op lt is een kniesoor. Met plannen hangt samen het bpalen van de plaats. En daar is het een en ander over te doen ge west. Als ik me goed herinner was het de al waar nu het bejaardenpaleis van do minee Vroegindweij c.s. staat. Vol gens verschillende van de vele men sen die zich in de afgelpen jaren r druk of te druk over hebben gemaakt een uitgezocht plekj. Maar 't is ver keken. Een straat laat zich voor een halv ton verplaatsen, maar en naar de eisen des tijds ingericht rusrthuis niet. Trouwens, dit punt is ook door de fei ten achterhaald. We zagen in het grij zende verleden nog veel voordeel in een groot station in de nabijheid van het gemeentehuis. Vanaf de conferen tietafel naar Den Haag zou maar een wipje zijn. Het is niet nodig. Men ver voert zichzelf thans naar Den Haag. En een nieuw station staat er voorlo pig ook nog niet. Om de een of andere reden is het ge bouw toen p een plaats terechtgeko men, waar het nu ongeveer staat. Even heeft het erop geleken, dat het nog naar de andere kant van de Ker kwijk zou wippen, maar dat blek la ter een ongepast grapje van een ter plaatse gevestig bedrijf. De feestelijke ondergrond van ons ge meenschappelijk bezit is gehandhaafd. Zij het dan dat het gemeentehuis wat beter voor het doorkijkje van de Ker- kewijk is gaan staan. En nu ben ik op het punt gekomen, waar ik het kwijt ben. Om dat ge meentehuis enigszins tot z'n recht te laten komen zou aan één kant van de toegangsweg het een en ander voor de vlakte moeten. Een doktershuis, nog en knap huis en een compleet postkantoor. Daar kun je ,,'t is zund" bij roepen, maar het gemeentehuis komt zo'n royale blik toe. Van mij mag men aan de andere kant ook ruim baan maken. Maar... ik zie het er helemaal niet meer van komen. Aan geen van beide zij den. De dokter di jaren geleden het onheil over zijn bedrijfsruimte hoorde uitspreken heeft in alle eer en deugd zijn praktijk kunnen afmaken en zit misschien nu nog wat na te genieten als hij aan de nare bootschap van weleer terugdenkt. Inmiddels is een volgende dokter zon der kleerscheuren ht betreffende per ceel in- en uitgetrokken en nu staat er weer een andere naam naast de deur. Misschien verneemt deze arts op dit moment voor het eerst wat hem nog allemaal boven de praktijk hangt. Ik heb de sloopplannen namelijk nooit in enige mededeling van officiële zij de van de baan zien gaan. Hoewel ik eraan bgin te geloven. Er gaan dacht ik, geen doktoren in en uit een ten slope opgeschreven huis. Er spreken, dacht ik, geen raadsleden over een sporthal, een leeszaal of weet ik al niet in een voormalig post kantoor als dat op de nominatie staat om van de Veense Bodem geveegd te worden. Het kan best, dat we er allemaal autoriteit en onderdanige dienaar een beetje mee in de maag zaten. De één zei „a" en de ander zat op „b" te wachten. Dat is nu niet meer no dig. Het paddestoelachtige postkantoor blijft de eerste jaren staan waar het rtaat. De post maakt jaarlijks wel een poe pte winst, maar een nieuw kan d'r toch niet vanaf. mannen, die de stempels op de brieven meppen en de zakken vullen komen in een Madurodam-kantoortje. In z'n grote broer aan de weg komen meer loketten, die hopelijk allemaal tege lijk open kunnen. En de zoveelste dokter kan een poosj blijven zitten. Maar ik ben er nog steeds niet achter voor hoelang. Mis schien wel voor altijd. Wout Blauwkous ADVERTENTIE plee) f en tUal ff'l HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL Gevonden Papieren rijksdaalder, wit kinder schoentje. Aan komen lopen een rooie kater. Verloren: Beige damesparaplu, halsketting met -hanger, zwarte en bruine portemon- naie, dongergroene paraplu. VEENENDAAL Gisteravond heeft de Christelijke Gymnastiekvereniging D.E.O.S. een geslaagde gymuitvoering in het Verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan gegeven. Hier een beeld van deze avond. Een meisje in actie op de brug-ongelijk. VEENENDAAL De prijzen van de verloting van de Veenendaalse voetbal vereniging VRC zijn gevallen op de vol gende nummers: 584, 985, 1092, 1183, 1617, 1740, 2076, 2320 en 2423. De prijzen kunnen vanaf maandag a.s. afgehaald worden bij de heer J.H.H. Jansen, P.H. van Rijnstraat 36, Veenen- daal. VEENENDAAL ,,De man van In- stanboel" is Horst Buchholz in de ge lijknamige film. Horst Bucholz is een zekere Tony, een uitgewezen Amerikaan wiens vader onschuldig gedood werd. Zijn zoon heeft de wijk genomen naar Istanboel en heeft in deze havenstad aan de Bosporus een manier van brood verdienen gevonden, die door normale mensen „de misdaad" genoemd wordt. Toch heeft deze Tony een goed hart. Hij raakt met zijn „gang" verzeild in een grote zaak. Een grote organisa tie heeft het krankzinnige idee geopperd de wereldmacht in handen te krijgen, en daarvoor is de ontvoering van een Amerikaans atoomgeleerde een dringen de vereiste. Tony wordt door een char mante Amerikaanse dame verzochtde goede zaak te dienen en hij begint de Strijd met de mannen die de wereld heerschappij willen. Veel doden vallen, vele stunts volgen en een drietal dames vertegenwoordi gen in dit soort films voor de roman tiek. In het begin zal de toeschouwer nog het aantal doden bijgehouden hebben, hoe langer de film duurt des te meer wordt dit „bijhouden" van de topscorer- lijst een wanhopige poging. In ieder geval slaagt Tony erin op tijd het grote wereldgevaar te keren en het einde van de film is het sluiten van een gordijn (door Tony) en een stuk of wat kogels, die door het glas gescho ten worden. Een speelse film, waarin de hardheid slechts gezien kan worden als iets ko misch. Kerkewijk 128 Veenendael Telefoon (08385) 2244 VEENENDAAL Gisteren publi ceerden wij, dat een Veenendaalse hotelier een zeldzaam tientje ontdekt had. Aan één kant van het biljet was de kleur rood weggevallen en daar voor in de plaats kwam groen. Een bank in Veenendaal deelde mee, dat het een misdruk betrof en bood de eigenaar f 100,Een verzamelaar, die van het zeldzame tientje hoorde, bood zelfs 300 gulden. Het lijkt er echter op, dat het tientje van de hoteleigenaar van „De Gouden Leeuw" aan de Nieuweweg niet uniek meer is. Gisteravond stapte namelijk een man lachend ons kantoor binnen, pakte zijn portefeuille en liet het twee de merkwaardige tientje zien. Deze man, de heer W. L. van Amerongen van de Buurrtlaan Oost te Veenendaal, is werkzaam op 'n bank en draagt dit tientje al sinds ongeveer een jaar bij zich. Hij had het om de curiositeit bewaard. In plaats van rood, is dit tientje aan beide kanten groen-geel en de conti nenten die op het tientje in de wereld bol rood behoren te zijn, zijn op het tientje van de heer Van Amerongen zuiver geel. De heer Van Amerongen stak het tientje weer bij zich en terwijl hij weg ging, zei hij: „Ook eens zien of er een belangstellende op afkomt". SCHERPENZEEL Dezer dagen heeft het algemeen bestuur van de Stich ting Bejaardencentrum een samenspre- king gehad met de architect Ir. Riemer- sma. Hierbij zijn diverse onderwerpen ter sprake gekomen, zoals de aanstelling van een directrice, een verpleegster, huishoudelijk en verplegend personeel, de inrichting van de algemene en parti culiere vertrekken, het onderhoud van het gebouw en de tuin enz. De verwachting is, dat het gebouw begin volgend jaar in gebruik kan wor den genomen. Algemeen werd gevraagd het huis een passende naam te geven. Teneinde uit zoveel mogelijk ideeën een keus te kunnen maken, doet het bestuur een be roep op alle ingezetenen om voor het Be jaardencentrum een passende naam te bedenken. schriftelijke opgaven worden zeer gaar- gaarne ingewacht bij één der bestuursle- Schriftelijke opgaven worden zeer gaarne ingewacht bij èèn der bestuursle den of ten gemeentehuize. VEENENDAAL Nadat vorig jaar december een grote brand bloemenma gazijn Violet zwaar beschadigd had, werd donderdagmorgen de zaakweer heropend, na een Inwendige restauratie. Bovendien werd de kas achter het pand in gebruik genomen als zelfbedie- ningskas. In winkel en kas staat een keur van planten en bloemen uitgestald, die een lust voor het oog z(jn. In de kas komt een aantal tropische planten voor, die voor de liefhebber de moeite van het bekijken en kopen waard zijn. Zo is er een sinaasappelboom, met vruchten - hoewel deze niet voor de consumptie geschikt zijn, vanwege de zu re smaak - en een koffieplant. De grote collectie orchideeën, die de heer Looijen voor de brand had, Is geheel verloren gegaan door rook en kou. Toch ont breekt ook deze plant in die kas niet. In een hoek van de plantenkas is een ruimte vrij gehouden, waar de klanten zelf bloemstukjes kunnen samenstellen. Eventueel wordt hierbij deskundige hulp verleend. VEENENDAAL Woensdagmiddag om ongeveer vier uur reed de 10-jarige Jan Bos over de Parallelweg in de rich ting van de Middelbuurtseweg. Op zeker moment wilde hij een geparkeerde mo- torcarriër passeren, maar toen hij links van dit voertuig was naderde van de overzijde een vrachtauto, bestuurd door de heer W. D. uit Overberg. Een bot sing was onvermijdelijk en Jan kreeg hierdoor het stuur van zijn fiets in de lies. Ook liep hij een hoofdwond op. Na dat dr. Remme eerste hulp had ver leend werd hij per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis overgebracht. SCHERPENZEEL Zaterdagavond organiseert „Oskadi" in hotel „Bos- zicht" weer een dansavond. De muzika le begeleiding is ditmaal in ahnden van de Utrechtse muziekgroep „The Combi ners." Heden, vrijdag RHENEN Ons Genoegen 20 uur: Kaartavond MACRO. AMERONGEN Dorpshuis 19.30 uur: Bijeenkomst Nut, lezing „Staatsburgerlijke vorming". Buitenlust 20 uur: Jaarvergadering E.H.B.O. SCHERPENZEEL Boszicht 21 uur: Os-Ka-Di-dansavond v. gehuwden. ELST Terrein Van Spanje 19 uur: Bazaar voor de brandweer. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De man van Istanboel". Morgen, zaterdag RHENEN Panoramamolen 20 uur: Mallemolenclub m.m.v. „The new generation" uit Zeist. ELST. Terrein Van Spanje: Bazaar voor de brandweer. In de middaguren speciale prijzen voor jeugdige bezoekers. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De man van Istanboel". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen t.e.m. 4 maart: expositie beeldhouwwerk van Stephan Berkhemer. Dagelijks geopend van 11 12 en van 1417 uur. Woensdag en zondag gesloten. OPHEUSDEN. Zaterdag. Hotel „De Zwaan" 7 uur dansen m.m.v. „The Laxsillies". RENSWOUDE De Gereformeerde Vrouwenvereniging „Zonder strijd geen kroon", zal haar maandelijkse vergade ring houden op maandag 20 februari. Men zal een schets uit de bundel ,,Tot beter inzicht" bespreken, die handelt over muziek. Het is eens een ander on derwerp dan men gewend is. EDERVEEN „Alle christelijke partijen, de KVP incluis, worden door vei velen op een grote hoop gegooid en worden samengevat onder de term confessie nele partijen, waarvan men het bestaan maar met moeite verdraagt. In een boekje dat door de socialistische jeugd werd uitgegeven staat zelfs dat deze par tijen niet van belang zijn. Ze worden voorgesteld als omvangrijke lichamen van dood gewicht en men hoopte dat ze zo snel mogelijk zullen uitsterven. Ze nemen wel een plaats in, maar dat doet een asbak ook, zo staat er in de bewuste boek je". Met deze woorden sneed de Edese hervormde predikant, ds. P. Bouw, het be staansrecht van de confessionele partijen aan, toen hij gisteravond in de her vormde kerk in Ederveen sprak voor ongeveer zestig leden van de Hervormde Jeugdraad. Hij deed dat onder het motto „Jeugd en politiek", LEERSÜM Gisteravond hield de Leersumse Sportvereniging H.D.S. haar gymnastiekuitvoering in de zaal van hotel „Het Centrum". Hierbij kwam nog weer eens duide lijk aan het licht, dat er in Leersum behoefte bestaat aan een grote zaal. Reeds ver voordat de uitvoering be gonnen was, was de zaal to.* de laat ste plaats bezet. Ruim 200 mensen had den een plaats gevonden in de heer lijk warme zaal. Achter de schermen moesten nog ongeveer 200 gymnasten een onderkomen zoeken om zich vlug en in een warme omgeving te kunnen verkleden. De heer Pauwen had zijn vergaderzaal beschikbaar gesteld om als kleedgelegenheid dienst te doen. Om precies half acht opende de voor zitter van H.D.S., de heer R. Wagens- veld de uitvoering. Een speciaal woord van welkom ging uit naar de heer Van Asselt, voorzitter van de Stichtse Turn kring, het hoofd der openbare school, de heer Klaasse, de EHBO, de zuster vereniging van H.D.S. „Larsheim", tandarts Smits, ere-leden van H.D.S. en leden van verdienste. De heer Wagensveld vertelde, dat het het bestuur hoofdbrekens had gekost om de organigatie van een zo groots op gezette uitvoering soepel te laten verlo pen. Hij wilde echter de Leersumers niet teleurstellen en deze uitvoering moest doorgaan. H.D.S. heeft goed gemikt, want gisteravond werd bewezen dat H.D.S. in Leersum een grote plaats in neemt. Helaas moesten veel mensen naar huis worden gestuurd omdat er geen plaats meer voor ze was. Een aanwij zing om volgend jaar twee avonden te organiseren. Onder leiding van mej. Moesbergen uit Woudenberg werden de oefeningen goed afgewerkt. Een groot succes was de oefening balk van de meisjes en de baloefening van de dames. De heren, onder leiding van de heer Van Ingen uit Rhenen bewezen dat ze in Achterberg hun ereprijs kastsprin- gen ten volle hadden verdiend. Jammer was het, dat sommige onderdelen door gebrek aan ruimte op het toneel niet goed uit de verf kwamen. Milly de Jong uit Rhenen oogstte veel succes met haar oefening op de balk. Haar oefeningen houden een belofte in voor haar deelneming aan de Nederland se jeugdkampioenschappen in Den Hel der. In zijn slotwoord bracht de voorzitter zijn bijzondere dank over aan de sportvereniging Amerongen die zo vriendelijk was om H.D.S. een brug en een balk te lenen. Hij memoreerde dat H.D.S. op een zeer geslaagde uitvoering kan terug zien. De Leersumers hebben gister avond niet alleen propaganda gemaakt voor hun vereniging maar ook voor de turnsport in het algemeen. „Zou de hoop van de socialistische jongeren in vervulling gaan?", zo vroeg hij zich af. „Het is mijn harte lijke wens dat met het oog op het heil van ons vorstenhuis en ons volk en ook met het oog op de eer van God de so cialistische wens ijdel zal blijken te zijn De predikant hield zijn betoog vrij algemeen. „Ondanks het feit dat de verkiezingen achter de rug zijn, had hij niet het idee, dat zijn onderwerp als mosterd na de maaltijd kwam. Wel veronderstelde hij, dat de wijze waarop ook nu weer de verkiezingsstrijd was gevoerd de jonge mens zeer onaange naam heeft getroffen. „Dikwijls wordt de schuld van allerlei verschijnselen als werkloosheid verweten aan politie ke tegenstanders. Een dergelijke voor stelling van zaken maakt de jeugd af kerig van de politiek. In andere landen als Amerika en Engeland, waar ande re politieke leiders zijn, komt ook grote werkloosheid voor Hij legde er de nadruk op, dat ver keerd handelen in de politiek niet tot gevolg moet hebben dat men daarom de politiek in zijn geheel gaat veroor delen. „Wat is politiek eigenlijk?", zo vroeg hij zich af. „Het is leiding geven aan de gemeenschap, klein of groot. De Bij bel laat zien dat dit ook vroeger reeds plaats vond. In onze samenleving die zo veel mensen omvat is ordening zo veel te meer onmisbaar." Hij voegde daar aan toe, dat dan ontbreken van leiding, wetteloosheid en anarchie zou ontstaan. De dominee vroeg bijzondere aan dacht voor de hongerende gebieden in de wereld. Naar zijn oordeel kon de nood daar het best verlicht worden door ADVERTENTIE VEENENDAAL CUT-MOTORS - SDR de organen van de verschillende rege ringen. Het verblijdde hem uit publika- tles (het boekje van de hervormde jeugdraad, getiteld: Om in de stem ming te komen) te hebben gelezen, dat de jongeren op dit terrein een grote taak zien liggen. Alleen op de jongeren organisatie van de VVD, de JOVD, had hij kritiek: „Behalve brood willen zij naar deze arme volkeren ook middelen brengen om abortus te verwekken en sterilisatie te veroorzaken. Op grond van de Bijbel moeten we hiertegen pro testeren". De christelijke vakorganisatie schreef de predikant een belangrijke taak toe in de politieke vorming van de jonge ren, evenals aan de dag- en weekbla den. Hij vond wel. dat men er voor dient uit te kijken, dat elke krant de politieke zaken vanuit een eigen stand punt beziet. „Ook op de jeugdverenigingen moet het mogelijk zijn politieke vraagstuk ken te bespreken. Men moet elkaar daarbij niet in de haren gaan vliegen omdat men van een verschillende christelijke partij is." Na de pauze was er gelegenheid aan ds. Bouw vragen te stellen, die door hem op duidelijke wijze werden beant woord. De voorzitter van de jeugdraad, ds. J. C. de Bie, dankte de spreker ten slotte voor zijn betoog en sloot hierna de vergadering. VEENENDAAL Gisteren heeft de brandweer het druk gehad met het blus sen van enkele brandjes in grasland. De eerste melding kwam gistermorgen binnen, toen bleek, dat het natuurreser vaat „De Hel" in brand stond. Hier ver brandde een oppervlakte van ongeveer 400 m2. Twee uur later kwam er weer een brandmelding uit „De Hel". Nu bleek het echter een perceel grasland te zijn, aan de Wageningselaan. Omstreeks 5 uur in de middag werd er brand ontdekt op een terrein aan de Westersingel. Ook dit brandje viel mee. Over de oorzaak van al deze branden tast men in het duister. Men vermoedt, dat een der oorzaken de droogte van de afgelopen dagen is. Van 't interkerkelijk comité „Kerk en recreatie" te Rhenen is het ver slag over de werkzaamheden in het seizoen 1966 verschenen. Dit verslag behelst de werkzaamheden van het comité op de camping „De Thijmse Hucht" te Rhenen. Van Pinksteren tot en met 14 augustus werd iedere zondag een dienst gehouden in een door de Bijbelkioskvereniging be schikbaar gestelde tent. Viermaal ging een predikant voor. Het aantal bezoekers liep steeds om de vijftig. Door jongerenteams, bestaande uit drie personen van verschillende kerk genootschappen, werden diverse acti viteiten ontwikkeld. Er werden kin derdiensten georganiseerd, dagslui tingen verzorgd, verteluurtjes gehou den en welkomstfolders uitgereikt. Daarnaast zorgden de teams voor verantwoorde ontspanning voor kin deren, o.a. spelen, handenarbeid en voor ouderen, zoals een avondwande ling, vossenjacht en songfestival. Ook de kiosk op het terrein heeft aan zijn diverse functies beantwoord. Het gebouwtje diende als bibliotheek- post. als verkoopruimte, als dag- en nachtverblijf voor de teams en als ontvangst- en gesprekscentrum. De jeugdkerk, uitgaande van de hervormde gemeente te Rhenen, mag zich in een steeds stijgende belang stelling verheugen. De diensten, die worden gehouden in de hal van de Chr. Ulo-school te Rhenen, worden de laatste tijd bezocht door rond honderd jongeren. De leiding heeft dan ook het plan opgevat iedere week een dienst te gaan houden, in plaats van zoals nu om de 14 dagen. De jongeren worden in de ge legenheid gesteld hun mening hier omtrent kenbaar te maken. Het blad „Tolle Lege", orgaan van de gereformeerde jeugdorganisaties te Veenendaal, gaat verdwijnen. Over samenstelling en inhoud van het blad heeft in het verleden wel eens verschil van mening bestaan tussen kerkeraad en jeugd. In de plaats van „Tolle Lege" krijgt de jeugd nu één pagina ter beschikking in het veertiendaagse kerkelijke orgaan „Kerknieuws". De advertentieruimte van „Kerknieuws" zal ook met één pagina worden uit gebreid. Het laatste om de hogere kosten te dekken. De kerkeraad van de gereformeer de kerk te Veenendaal heeft zich in principe akkoord verklaard met het aanstellen van een jeugdleider. Ge zocht zal worden naar een kracht, die zich voor een gedeelte van de week hiervoor beschikbaar kan stel len. Het bestuur van het r.-k. vrouwen gilde te Rhenen heeft een verdie pingsavond belegd tegen maandag 13 maart. De avond wordt begonnen met een mis, op te dragen door ka pelaan Tersteeg te Wageningen, die ook de rest van de avonfl zal leiden. Na de mis gaan de dames naar 't Wapen van Rhenen, waar kapelaan Tersteeg een inleiding zal houden. Na de pauze is er gelegenheid tot 't stellen van vragen over elk gewenst onderwerp. De laatste gemeente-avcmd van dit seizoen in de hervormde kerk te Ederveen wordt gehouden op 14 maart. Spreker is ds. W. L. Tukker, De hervormde jongelingsvereniging te Ederveen gaat zich inzetten voor het kerkorgel. Men gaat een kwart jesactie ontketenen onder de gemeen teleden. Het orgel, dat 15 jaar geleden is gebouwd, heeft 41.000 gulden gekost. 6100 gulden is nog niet afgelost. De zesde wijkgemeente van de her vormde gemeente te Veenendaal is thans officieel. De classis Doorn heeft zijn goedkeuring aan het be sluit gehecht. De lidmaten in de nieu we wijk De Engelenburg zullen bin- nekort stemmen over de wijze waar op men de kerkeraas wil kiezen, hervormd predikant te Zwolle. Vanuit de gemeente heeft men de kerkeraad van de gereformeerde kerk te Veenendaal gevraagd waar om maar vier keer per jaar het Heilig Avondmaal wordt gevierd. De kerkeraad heeft toegezegd hierover het oordeel van de gemeenteleden In te winnen. Dit zal gebeuren tijdens de huisbezoeken. De volgende bejaardenmiddag van de hervormde gemeente te Scherpen- zeel is vastgesteld op woensdag 22 februari. Ds. P. v. d. Veen zal aan de hand van dia's vertellen over zijn reis door Israël. De dienende functie van de kerk moet men ruim nemen. Zelfs zo ruim, dat ge u door de kerk ter stembus kon laten brengen. Dit gra tis vervoer werd aangeboden in een bericht in „Kerknieuws" van de ge reformeerde kerk te Veenendaal. Al len, die niet op eigen gelegenheid konden gaan werden per auto ge haald en thuisgebracht, als zij zich opgaven bij één van de tien in het kerkblad aangegeven adressen. Het doet er kennelijk niet toe, welk stipje men voornemens was rood te kleuren. Of het moet de be doeling zijn geweest dat men „al len" toch niet zo ruim nam en het alleen voor abonné's van het blad liet gelden De generale synode van de Ned. herv. kerk heeft zich uitgesproken voor de combinatie predikant-Ka merlid. Eerder werden ds. H. G. Abma, Nèd. herv. predikant te Put ten, de rechten van emeritus-predi kant ontnomen toen hij zijn benoe ming tot lid van de Tweede Kamer aanvaardde. Ds. Abma tekende hiertegen be roep aan en de overgrote meerder heid van de synode ging ermee ak koord, dat aan predikanten, die in dergelijke en soortgelijke situaties komen te verkeren, de rechten van emeritus-predikant worden toege kend. Deze predikanten mogen dus het evangelie en de sacramenten blijven bedienen. Er werd in de synode op gewezen, dat vroeger ook politici als o.a. Tal- ma, De Visser en Slotemaker de Bruine naast hun Kamerlidmaat schap als predikant duizenden ten zegen zijn geweest. Woensdag 22 februari wordt op ini tiatief van de afdeling Sionskerk van de J.V. Immanuël een speciale avond belegd, die in de eerste plaats voor de jeugd bedoeld is, maar waar ook ouderen van harte welkom zijn. A ia spreker voor deze avond is uitgenodigd ds. De Jong uit Houten. De plaats van samenkomst is Sionskerk en de bijeenkomst begint om 20.00 uur.

De Vallei | 1967 | | pagina 3