Klankrijk luisterspel in volle Cunerakerk Het Beste Macro-lid Kneepkens wil cross torpederen om bestuurskwestie Oud-voorzitter op onjuiste wijze gewipt? Kleutercursus in Opheusden Veiling Septer Tiel „Euphonia" in „Johannes Passion1' margriet Gardisette MARKTEN Boze koster Deze week in: Zondagsdiensten ,Floralia* biedt leden cabaretavond aan atenen Curator benoemd in faillissement van fa. lvosters at is eigenlijk vrijzinnigheid" de advertentie van Uit voorraad leverbaar bij: Rhenen: L. Edel Zn. Veenendaal: E. Hootsen. Voorjaarskeuring van stieren Officiële Bekendmakingen Aangifte stieren Mist u uw dagblad DE VALLEI BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Ophaaldienst vuil voor grof GESPANNEN EHBO organiseert j ubi I eumwedstrijd Ook voor vaders VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 ADVERTENTIE RHENEN Gehoord de uitvoering van de Johannes Passion van Johann Seb. Bach door de COV „Euphonia" voor een talrijk en aandachtig gehoor in de Cunerakerk te Rhenen, is het eigenlijk verbazingwekkend, dat de Matthaus Passion van dezelfde componist zoveel populairder is. Verbazingwekkend in menig opzicht, want Bach's muziek naar het Evangelie van Johannes heeft bij ons een paar punten voor op de Matthaus; aanzienlijk korter, veel meer door drenkt van hartstocht en tenslotte beduidend realistischer als zij is. Wellicht en het dunkt ons typerend voor de muziekmentaliteit in ons land vindt die gesignaleerde geringere populariteit vooral oorzaak in .de omstandigheid, dat Bach in de Matthaus door een accent op de koralen en de aria's, stilstand in de handeling als zij vormen, een mildere totaalklank heeft geconcipieerd. LEERSUM Op dinsdag 21 februari zal de Floraliavereniging in „Damlust" een cabaret-avond geven voor haar le den. Het gezelschap „Amimoso" uit Heelsum zal deze avond verzorgen. Dit gezelschap bestaat uit 24 personen. Zij brengen Tiroler- en Weense muziek en zang, operette-selecties en schetsjes. Geboren: Willem, z.v. W. Bovenschen en Z. H. Belmer; Heintje, d.v. J. Bui tenhuis en G. Schipper: Adriana Eli zabeth, d.v. G. W. Kruidenier en J. Ze venhuizen: Dennis, z.v. D. Phaff en H. Remerie; Cornells Johan, z.v. H. G. Jagtenberg en G. H. van Hunnik; Mar tin, z.v. J. van Stuivenberg en C. van Kooten Eist; te Ede: Ellen d.v. J. G. W. Swaen en W. Berendsen; Hendrik, z.v. H. W. van Grootheest en M. W. Ver wei j. Ondertrouwd: A. Timmer en H. Swa- gers; W. A. Dokter en J. A. R. Jansen; J. Smaling en C. C. van SettenJ. van Ommeren en J. H. van der Burg. Overleden: Christoffel Barthelomeus Rijsemus, 69 jr., e.v. C. L. Magelsdorf, Veenendaal; Johan Dekker, 77 jr., e.v. C. J. Almekinders, Veenendaal; Jan Mager, 76 jr., e.v. D. Smaling: Adria- nua Versteeg, 81 jr., ongeh.; Cornelia Schalk, 24 jr., ongeh.; te Wageningen: Cornelis Mier, 37 jr., e.v. A. Lieuwen; te Wageningen: Dirk Heij, 81 jr., e.v W. E. van Laar. Ingekomen personen: C. W. Los, van Renkum; J. Lourens, van Veenendaal; A. D. Dijksma met gezin, van Wage ningen; D. Takes met gezin, van Drie bergen; H. Martens, van Dodewaard; T. Rothuis met gezin, van Wagenin gen; J. A. C. Kroon, wed. van Haver kamp, van Arnhem; C. J. Oostdijk, wed. van Spoon, van Hilversum; J. Klomp, wed. van Klaassen, van Ge leen; J. L. P. Lok, wed. van Linnen- bank, van Amsterdam; N. A. M. Ker sten met gezin, van 's-Gravenhage; A. Sijtstra, van Hilversum; M. Govers, van Veenendaal; L. S. de Rooij, van 's-Gravenhage; A. van Ginkel met ge zin, van Ede; M. N. Roodbeen, van Veenendaal: W. Roodbeen, van Veenen daal; K. Vredenberg, van Loenen; H. Buisman, van Oldebroek; J. van Beem met gezin, van Apeldoorn; G. C. Brou wer met gezin, van Arnhem. Vertrokken personen: J. R. Lam mere met gezin, naar Ede; H. E. ten Braak, naar Blaricum; P. C. van Nies, naar Gennep; A. Heuvelman met ge zin, naar Veenendaal; H. M. Rheber- gen, naar Noordwijk; W. J. Joustra met gezin, naar Rotterdam; P. J. Francken, naar Arnhem; B. F. Ver haar, naar 's-Gravenhage; F. Hoekstra met gezin, naar Wageningen; G. van Tol, naar Brazilië; J. Castro Varele, naar Veenendaal. De Johannes Passion daarentegen geeft hij via een beperking van kora len en aria's en een veeivuidiger ge bruik van volkskoren en recitatie! meer dramatiscne werkeiijkneiaszui, uie voor ons veel bekoring neeit. rei en bewo gen, als het ware üeeinemena aan de iiandenng, verlenen ae turoae het werk een onweerstaanbare kracnt en auure, die de tneatergevoenge overrompelt. En pieit het niet evenzeer voor de Jonaniies ais werkstuk, aat Bacn hier net geDruik van koraien beperkt, aie hij immers niet zen componeerde, doen siecnts van een harmonisatie neeit voor zien.' Dat „mupnoma" mmiaaeis de grootste affiniteit neert met diezelfde noraien lijkt ons begnjpeujk. De voiks- koren eisen nu eenmaai meer dan al- leen een iraaie toonvorming. Dat Gysoert van zanten, die ander maal toonue een oegaaiae koorleider te zijn net is hartverwarmend, zoais ny ook ait koor neeit geïnspireerd tot een zeer aanvaarooare en vceiai door zien tig e Kiank d.m.v. net vraag- en antwoordspel van ae tumae soms ook aan de Jonannes het vereiste dramati scne renèi neeit kunnen meegeven, stemt tot vreugue. We neooen au voor- ai kunnen constateren Dy „rvreuzige waarvan we ue intuuk kicgen, aat van z, an ten nog wei iets meer zeggings- Kiacnt hau gewild. net stemt oaaiom tot vreugue, oin- uat van kantens uitioverte inuziekiia- tuur ais gepredisponeerd is voor ae ly- riek. Sn ais mj nans ziet iets meer net ruoato te nameren we ontkennen met, uat uit noge eisen steit aan net koor geioven we, uat net ue expres siviteit nog meer ten goeae zou komen. intussen nebben wij met veel bewon dering ae prestaties van „Euphonia" be luisterd. neei iraai klonken de koralen „O grosse Lieb" en „Wer hat dich so gescniagen", terwijl Gijsbert van Zan- ELST Bij vonnis van de arrondis sementsrechtbank te Arnhem is aanne mersbedrijf C. V. v/h A. Kosters en Zo nen in staat van faillissement gesteld Tot curator is benoemd de Edese advo caat mr. J. v.d. Deure. AMERONGEN Donderdag 23 fe bruari zal ds. E. van Loenen, Ned. Herv. predikant te Amersfoort, in het kerkgebouw van de NPB een inleiding houden op de vraag: „Wat is eigenlijk vrijzinnigheid?" Na deze inleiding volgt een discussie over dit onderwerp. ten „Er nahm alles wohl in Acht" heel goed op het koor heeft overgebracht. Evangelist Jan Waayer zong de reci tatieven met lichte stem en voortreffe lijke dictie, zij het iets te neutraal. Dat de stem naarmate de uitvoering vorderde aan glans inboette wijten wij aan een lichte vermoeidheid. Aaf je Heynis zong zeer mooi Von den Stricken meiner Sünden en ontroerde met Es ist vollbracht! Annette de la Bije's heldere, iets te open en daardoor koele stem, voldeed ons niet geheel, evenmin als Hermann Schey voor ons de Christusfiguur heeft kunnen waarmaken. We hebben bewon dering voor deze 71-jarige zanger en vin den het jammer te moeten constateren, dat de jaren gaan meespreken. Anton Trommelen was voor ons een verrassing. De stem kan nog iets slan ker, maar belooft veel voor de toe komst. Ach mein Sinn klonk zeer muzi kaal. David Hollestelle bewees zijn grote klassé in de arioso „Betrachte meine Seel" hij werd heel goed begeleid en gaf uitstekend de kleine baspar tijen weer. De instrumentale solisten verdienen een pluim voor hun aandeel, terwijl Le- ni van der Lee heel fijnzinnig „de Evan gelist" ondersteunde. Chris V sser. RHENEN Onze krant heeft aan de voorbereidingen voor de uitvoering van de Johannes Passion in Rhenen al veel publiciteit gegeven. Vanzelfspre kend wilden wij, toen het geliefde oratorium gisteravond in de Cunera kerk ten gehore werd gebracht, onze lezers ook over de eigenlijke uitvoe ring informeren. Dat is een hele toer geworden, want de koster van de kerk toonde weinig begrip voor de inlich tende taak van de pers, toen hij onze fotograaf zonder enige reden het kerk gebouw uitstuurde. Later keerde de fotograaf in gezel schap van een onzer redacteuren toch weer in de stijlvolle kerk terug. Zon der dat de uitvoering daar enigermate door werd gestoord klikte de camera. De koster echter liet het hierbij niet zitten en maakte het de vertegenwoor digers van ons blad opnieuw moeilijk. Hij ging zelfs zo ver met de politie te dreigen. Wij van onze kant hebben maar aangenomen, dat deze koster een uitzondering vormde op de gastvrij heid die de pers doorgaans in deze streek ten deel valt. Jammer is het evenwel als een kos ter de uitvoering van de Johannes Pas sion stoort in zijn ijver om zich de pers van het lijf te houden. Daarover zullen de aanwezigen van gisteravond ook wel hun oordeel hebben RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat de in het jaar 1967 in de provincie Utrecht te houden voorjaars keuringen van stieren door de provincia le commissie voor de rundveefokkerij zullen plaats vinden op vrijdag 10 maart 1967. a. bij B. van Dijk, Cuneraweg 168 om 13.15*uur; en b. bij de Meentschuur om 14.00 uur. Verder wordt verwezen naar de open bare kennisgevingen, welke op de ge bruikelijke plaatsen zijn aangeplakt. Rhenen, 14 februari 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder, verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, in dien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aangif te te doen ter secretarie. Voorts is het aan de houder van een stier en aan de houder van een vrouwe lijk rund verboden andere dan goedge keurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelfde eigenaar toebehoren; of b. de stier definitief is ingeschreven in een door de provinciale commissie voor de rundveefokkerij in de provincie Utrecht erkend rundveestamboek of wel een on derhoudsbijdrage of een getuigschrift als bedoeld in artikel 12, onder 2 of 3 van het reglement aangaande de onder steuning van rjjkswege van de rundvee- fokkerij heeft verworven. Rhenen, 14 februari 1967. De burgemeester voorgenoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN mevrouw 1. Leccius de Ridder-Strelin. die elk jaar een deel v^n haar grondbezit aan de MACRO ter beschikking stelt om er de tra ditionele motocross op Hemel vaartsdag op te houden, is veront waardigt over de wijze waarop de heer J. P. Kneepkens, lid van de kascommissie van de AMCRO, haar de suggestie aan de hand heeft gedaan mo de organisatie van de eerstvolgende motocross tegen te werken. De heer Kneepkens. die van zichzelf zegt, dat hij „in de opposi tie'^ heeft, zo verzekerde mevrouw Leccius de Ridder ons, haar het voorstel gedaan in de toekomst haar grond niet meer aan het bestuur van de MACRO ter beschikking te stellen, zodat de cross geen door gang kan vinden. „Hij wilde me be paalde woorden in de mond leg gen", vertelde zij. ,.lk wil echter met de hele affaire niets te maken hebben, als het bestuur van de MACRO ruzie gaat maken, wil ik daar graag buiten blijven De heer Kneepkens is het niet eens met de manier waarop de heer E. J. van Dam vorige week vrijdag tij dens de ledenvergadering in hotel „De Stichtse Oever" de voorzitters hamer aan de heer D. J. Boven schen overdroeg, die tot dusver se- cretaris was geweest. „Van Dam is onheus behandeld", zo zei de heer Kneepkens. die de vergadering zelf niet heefl bezocht. Vanuit deze achtergrond heeft hij zich tot mevrouw Leccius de Ridder ge wend om haar warm te krijgen voor het idee de motocross te laten stran den. Waarom is de heer Van Dam onheus behandeld en door wie? De heer Kneep kens wil wel een antwoord geven op de ze vraag maar houdt zich behoedzaam op de vlakte. „Het gaat om de figuur Van Dam. Hij is min of meer gedwon gen af te treden. Er zijn nog andere din gen, waar ik me tegen verzet. Zo is op de bewuste vergadering het rapport van de kascommissie niet voorgelezen..." En hij vervolgt: „Ik kan momenteel nog niet te veel zeggen, omdat ik nog te weinig dingen zeker weet..." Wel geeft hij toe dat er een kans bestaat dat de motocross dit jaar niet doorgaat. Oud-voorzitter E. J. van Dam aarzelt even als hem wordt gevraagd waarom OPHEUSDEN Bij het gemeentehuis te Opheusden vond gistermiddag een dubbele huldiging plaats ter gelegenheid van het huwelijk van mej. N. Spaan (21), lerares aan de huishoudschool te Vorden en oud-inwoonster van Westeren met de heer H. Wemmehoven (24) onderwijzer van de openbare lagere school te Kesteren. Op het bordes van het gemeentehuis stonden de leerlingen van de school alsmede leden van de korfbalvereniging „Gelria" uit Kesteren aangetreden om het bruidspaar bij het verlaten van het gemeentehuis een krachtig „Lang-zullen-ze-leven" toe te zingen. Mej. Spaan is al jarenlang actief lid van de korfbalvereniging terwijl de bruidegom tot een van de oprichters behoorde. Zowel de leerlingen van de school als de korfballers boden het bruidspaar een cadeau aan. LEERSUM Op zaterdag 18 februa ri zal weer grof vuil worden opgehaald. Men wordt verzocht om alles zo veel mogelijk te bundelen. hij zijn voorzittersfunctie aan de secre taris heeft overgedragen. „Ach", merkt hij op, „wat zal ik daar van zeggen? De secretaris kon het werk niet meer aan en we hebben toen besloten dat hij mijn functie zou overnemen, dan heeft hij niet zo veel schrijfwerk meer..." De opmerkingen, die de heer Kneep kens gemaakt heeft aangaande de kas commissie legt de heer Van Dam zon der meer naast zich neer als hij zegt: „Met die commissie is heus niets aan de hand. lederen mag de cijfers weten, daar is niets geheimzinnigs mee. Een van de leden heeft het rapport per abuis in de zak gehouden. De heer Kneepkens suggereert dingen, die niet waar zijn. Wij gaan straks opnieuw een leden vergadering beleggen en dan zullen we de gang van zaken eens de revue laten passeren..." Al met al blijft het onduidelijk wat er zich precies binnen het bestuur van de MACRO afspeelt. Vast staat dat er gespannen verhoudingen zijn ont staan, die nog werden aangewakkerd door het contact dat de heer Pneep- kens met mevrouw Leccius de Rid der heeft gezocht om haar te bewe gen geen medewerking meer aan het organiseren van de cross te verlenen. De verstandhouding tussen bijvoorbeeld de heer Van Dam en de heer Kneep kens is van dien aard, dat de eerste, er over opmerkt: „Nee, van een pri ma verstandhouding is beslist geen sprake..." Ook de achtergrqnden van het door de heer Kneepkens geconstateerde on heuse behandelen van de oud-voorzit ter zijn moeilijk vast te stellen op dit moment. De heer Van Dam wil er al leen dit van zeggen: „Ik onheus be handeld?... ik heb dit net met de heer Bovenschen zitten bepraten..." „Ik trek me van die ruzie, die de le den onder elkaai; hebben niets aan", reageert mevrouw Leccius de Ridder, wrier man die zes jaar geleden over leed destijds de grote animator van de motocross op de zandafgraving nabij de kalkzandsteenfabriek, is ge west. „Kneepkens heeft het gezegd dat Van Dam op een nare manier uit het bestuur is gezet. Van Dam wordt door de anderen niet meer geaccep teerd. zei hij me. Kunt u daar niets aan doen, heeft hij gevraagd en toen kwam hij met het genoemde voor stel..." Zal zij daar op ingaan? Het antwoord: „Ach, meneer, toen m'n men is gestorven heb ik bij mijzelf wel eens gedacht een eind te maken aan al dat lawaai om mijn huis. Maar omwille van mijn man en zijn fami lie heb ik dat toch niet gedaan en ik zal dat ook niet doen..." En tenslotte: „Kneepkens wil straks bij me komen praten- Hij kan de moeite wel sparen. Ik wil met een dergelijke i nterne kwestie niets te maken hebben..." OPHEUSDEN De plaatselijke afde ling EHBO te Opheusden organiseert op zaterdag 4 maart jubileumwedstrij den in verband met het onlangs gevier de 25-jarig bestaan. Aan de wedstrijden zullen negen teams deelnemen, die on der andere afkomstig zijn uit Den Haag, Aalsmeer, Haarlem en Alblasser- dam. Het toernooi vindt plaats in de zaal van hotel „De Zwaan" en belooft een spannende aangelegenheid te wor den. De wedstrijden beginnen 's mid dags om 2 uur. Een jury bestaande uit verschillende doktoren zal de prestaties van de verschillende ploegen beoorde len. De ploeg van Opheusden speelt dit keer mee buiten mededinging. Zo was het vorig jaar nog. Oud-voor zitter Van Dam samen met een van de winnende motocrossers op de foto. OPHEUSDEN Het Groene Kruis te Opheusden gaat een kleutercursus organiseren, die bestaat uit een zestal lessen. De eerste cursus-avond vindt plaats op maandag 6 maart van 7.30 9 uur in het Groene Kruisgebouw. De lessen worden gegeven door een dis trict-verpleegster van de afdeling kin- derhygiëne. De cursus is bestemd voor ouders van kleuters en toekomstige ou ders. Ook de vaders zijn van harte welkom en zullen tijdens de avonden ze ker iets kunnen leren, dat hun kinde ren ten goede komt. Belangstellende ouders kunnen zich nu reeds opgeven bij zuster E. Bud ding, Groene Kruisgebouw, Opheusden, tel. 08887—210. VEENENDAAL Zaterdag 18 febr.: dr. W. Remme, Markt 10, tel. 2061. Zondag 19 febr.: dr. J. Schilperoort, Ker- kewijk 40, tel. 2134. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. Groene Kruis: zuster Stutvoet, Boom- pjesgoed 191, tel. 2655. RHENEN Dr. Wijchers, Achterheysestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Apotheek Deys. Alleen voor spoedgevallen. AMERONGEN - LEERSUM - ELST Dr. Kars, Amerongen, tel. 03434-1273. EDERVEEN - DE KLOMP EN RENSWOUDE Dr. Hey, De Klomp, tel. 200. Dierenarts: H. A. Reessen, Dorpsstr. 18, tel. 08388-2557, Lunteren. SCHERPENZEELWOUDENBERG Zaterdag 18 en Zondag 19 .febr. 1967. Arts H. G. van de Hoek, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Arts Voor de gemeenten Opheusden, Ochten en Dodewaard neemt waar dokter Budding te Opheusden. Tel. 08887-213. Wijkverpleging Voor de gemeenten Opheusden, Ochten en Dodewaard neemt waar zuster Budding te Op heusden. Tel. 08887 - 210. Arts Voor de gemeenten Lienden, Om meren en Kesteren neemt waar dok ter Zanddijk te Kesteren. Tel. 08886 - 201. Wijkverpleging Voor de gemeenten Lienden, Ommeren en Kesteren neemt waar zuster Droogdijke te Ochten. Tel. 03444 - 278. Ederveen, 17 febr. 1967 Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen: kip- peëieren f 12,25—f 13,25; henneëieren f 10,00—f 12,00, alles per 100 stuks. Han del vlug. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opvv 70/75 65/70 60/65 55/60 1 i Cox Orange k.2 71—73 49- 51 Golden Delicious k.2 59—71 57—67 49—61 46—49 45—68 x Goudreinet k.l 46—52 43—47 x Goudreinet k.2 36—49 35—40 32—37 Jasappel - 49—63 32—39 x Jonathan k.l 46—49 40—47 37—43 36—39 x Jonathan k.2 33—44 32—41 29—39 30—37 x Laxton superbe k.l 56—72 64—71 53—58 x Laxton superbe k.2 51—64 49—61 50—56 34—41 Iyombarts calville k.2 44—52 40—50 38—47 34—49 Wintson k.2 67—70 46—48 34—37 Fabrieksfruit: blank per 100 kg 21,70; rood 17,80; zoet 8,10. Peren Brederode 4150 Gieze Wildeman 50—75 23—59 Kleiperen 3144 2132 St. Remy 3236 Winterjannen 3046 2029 IJsbouten 2943 1733 Perenkroet per 100 kg 3,20. Groenten: Boerenkool, 1334; Koolraap, 912; Prei, 6378, 1738; Spruiten, 61 4>3, 35—39; Witlof, 89—100, 59—67. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 4

De Vallei | 1967 | | pagina 5