Veenendaals dagblad Formatie kan wellicht vlot Koningin ontvangt adviseurs Buiten Spanning en botsingen op Midden-Jay a Duitsland wil steun aan Brits Rijnleger intrekken Bloedige gevechten in Tibet aan de gang Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei VAKCENTRALES KOMEN MET ACTIEPROGRAM Geen Duitse druk op Parijs „Eierexport stop na 70 99 zegt expert Man wurgde ex-eega met broek Pro- en anti-Soekarno Crisis gevreesd in de N.A. V. O. Ook geen geld voor V.S.-leger Zachter In N.-Italië regen en sneeuw DRS. DEN UYL VOORKOMTUITSPELEN' SOCIALISTEN TEGEN LIBERALEN Zuidafrikaans standpunt inzake duikboten Pionier VAKCENTRALES Engeland en EEG Kong o zet Union aart de kant Beroep Johnson op Sovjet-Unie Belgische arts bood geen hulp OVERLEG OVER BIJSTAND AAN INDONESISCHE KERKEN Hausner schrijft boek over Eichmann Chinezen sturen troepen naar Lhasa Autobanden-Import Drs. F. heeft geen buitenlandse bezittingen „Apart'' kostuum voor Kosygin Tito populairder in Oostenrijk Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef 08385-3550 (adm). 3757 en 3955 (red.) Giro 1321600 Rhenen: Boekhandel C Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opge richt in 1926 Uitg. Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonces „Vraag en Aanbod" op di, do en za 1-10 woorden 1,50, leder woord m9er 15 cent ZATERDAG 18 FEBRUARI I967 4le JAARGANG (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Koningin heeft gisteren op Huis ten Bosch in Den Haag acht politieke adviseurs ontvangen om haar raad te geven over de benoeming van een kabinetsformateur of -informateur. Vandaag komen er nog zes. De benoeming van de man, die het nieuwe kabinet moet samenstellen of het pad ertoe moet effenen, wordt niet voor maandag verwacht. De meeste kans lijken te maken mr. Biesheuvel (AR) als formateur en prof. Zijlstra (AR) als infor mateur. D '66 heeft lijsttrekker mr. H. van Mierlo tot fractieleider benoemd. De fractie vergaderde in Amsterdam. In het Kamergebouw heeft de nieuwe groepering nog geen vergaderruimte. Mr. Van Mierlo heeft drs. Den Uyl van de PvdA laten we ten, diens uitnodiging voor een gesprek over „verbeteringen van ons politiek stel sel" te aanvaarden. De socialist zal hem vermoedelijk vandaag opbellen om een afspraak te maken. De uitnodiging dateert van donderdag. Volgens de PvdA is op grond van de programma's van beide partijen overeenstemming mogelijk. De eerste bezoeker van de konin- gin was gisterochtend prof. Mazure, i de voorzitter van de Eerste Kamer.j Na mr. Van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer, volgde als derde ad viseur dr. Beel, vice-president van de Baad van State. Hij bleef lunchen met de koningin. 's Middags kwamen de fractielei ders van de vijf grote partijen. Drs. Schmelzer (KVP) bleef drie kwartier drs. Den Uyl (PvdA) een uur. Daar na kwam mr. Toxopeus (WD), die drie kwartier ln het paleis bleef. Na mr. Biesheuvel (ARP), die om half zes vertrok, verscheen ten slotte mr. Beernink (CHU). Zij allen weigerden een verklaring af te leggen. Dat is gebruikelijk na het onderhoud met de vorstin. Vanochtend begint de koningin haar gesprekken met de fractielei ders van de zes kleinere partijen. Achtereenvolgens komen de heren Koekoek (BP), mr. Van Mierlo (D '66), Bakker (CPN), Lankhorst PSP), ir. Van Dis (SGP) en Jonge ling (GPV). PAROW (Zuid-Afrika) Zuid-Afri ka kan niet overwegen orders voor duik boten te plaatsen in Nederland „tot het ogenblik waarop wij er zeker van zijn dat de achtereenvolgende regeringen de verplichtingen op lange termijn die uit dergelijke contracten voortvloeien, na komen", aldus heeft de minister van de fensie, Pieter Botha, verklaard. „Ik hoop dat dit het standpunt ophel dert en een einde maakt aan verdere speculaties (over duikboten)", aldus Bo tha. J n de hoge bomen van de meeste reigerdorpen zijn de grote lei- blauwe vliegers alweer poolshoogte komen nemen naar de oude horsten. Ik las het zelfs hier en daar in de krant. De winter heeft niet veel om het lijf gehad en een gezonde vogel vond aan de ijsvrije wateren overal voedsel in overvloed. Bij de nadering van het vroege voorjaar en vooral wanneer sprokkelmaand zich met luwe dagen presenteert, die al her inneringen wekken aan maart of zelfs april, drijft een onweerstaanbare drang de reigers naar hun kolonie. Meest betreffen zij de vogels, die in de zomer van het tweede kalenderjaar geslachtsrijp zijn geworden en mis schien pas tegen het einde van het tweede levensjaar (d.i. derhalve de lente van het derde kalenderjaar). De in het vorig seizoen gebouwde nesten worden steeds weer gebruikt en voort durend opgeknapt, maar de grootste worden het eerst door de storm uit de boomtoppen geslingerd. Thans gaan de vogels ijverig aan de slag, om de ruzies te verstevigen; zijn er geen woningen meer voorradig, dan bouwen ze nieuwe. Niettemin geldt ook hier: „wie 't eerst komt, 't eerst maalt!", want dadelijk worden de oude horsten in bezit genomen, speciaal de groot ste en de laatkomers moeten ge noegen nemen met de kleine en bouw vallige. D? blauwe reiger is de pionier onder de nestel aars, al kan de merel in uw tuin er ook vroeg bij wezen. Maar die vond de hele winter voer en veiligheid, terwijl onze langbeen volkomen op eigen lijfsbehoud bedacht diende te zijn. Ongeveer tegelijk met het eerste kievitsei kan dat van de blauwe reiger worden verwacht. 18 febr. '67 A. B. WIGMAN Een woordvoerder van D '66 zei, dat de partij in principe bereid is met iedere andere partij over vernieuwingen van het politieke systeem te praten. De partij blijft daarbij vasthouden aan twee eisen: een gekozen minister-presi dent en een districtenstelsel. Alleen als deze twee eisen kunnen worden verwe zenlijkt, wil de partij bij een regerings coalitie worden betrokken. In politieke kringen meent men, dat de kabinetsformatie kan worden bespoe digd doordat drs. Den Uyl (P.v.d.A.) heeft verklaard, een gesprek met een kabinetsformateur over het regerings programma alleen zinvol te vinden als deze eerst heeft gezegd, uit welke par tijen hjj een regeringscombinatie wil trachten te vormen. De fractieleiders van de drie confes sionele partijen K.V.P., A.R.P., en C.H.U. hebben donderdag geweigerd te zeggen, of zij met de P.v.d-A. of de V.V.D. in de regering willen. Dat liet voor hen de weg open, die twee partijen tegen elkaar uit te spelen b(j de onder handelingen over de punten, die de deel nemende partijen in h-»t regeringspro gramma willen opnemen en over de ze telverdeling in het nieuwe kabinet. Nu drs. Den Uyl daarover niet wil praten voordat de formateur heeft gekozen tussen socialisten of liberalen gaat deze vlieger echter niet op. Het overlegorgaan van de drie vak centrales (N.V.V., N.K.V. en C.N.V.) heeft gisterochtend, na een vergadering van de Sociaal-Economische Raad, in Den Haag beraadslaagd over een geza menlijk actieprogramma. Het programma zal begin volgende week worden aangeboden aan de politici, die zijn betrokken bij de beraadslagingen over het nieuwe kabinet. De voorzitter van het N.K.V., de heer Mertens, had het programma reeds aangekondigd. N.V.V.-voorzitter A. H. Kloos zou van ochtend op een bijeenkomst van z(jn organisatie in de Haagse Dierentuin spreken. Gisteren verwachtte men, dat hij daar nadere mededelingen over het actieprogramma zou doen. BONN Bondskanselier Kiesinger van Duitsland heeft vrijdagavond in een televisierede met klem verklaard, dat het niet de taak is van Duitsland om druk op Frankrijk uit te oefenen, ten einde Engelands toetreding tot de E.E.G. te vergemakkelijken. (Eerder was bekendgemaakt, dat hoge Duitse functionarissen het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken op de hoogte hadden gesteld van de deze week in Bonn gevoerde besprekingen tussen Kie singer en de Britse premier Wilson). Kiesinger zei, dat wat Duitsland kon en zou doen bij de volgende besprekin gen met Frankrijk was, zijn eigen me ning uiteenzetten, want Duitsland wenste, dat Engeland tot de E.E.G. zou toetreden op grond van argumenten die Engeland had aan te voeren. Volgens Kiesinger heeft Duitsland noch de middelen om druk op Frankrijk uit te oefenen, noch het verlangen daar toe, gezien de vriendschappelijke ver houding met Frankrijk. „Daarom", aldus Kiesinger, „moeten wij onze mening ge duldig uiteenzetten met de nodige tact. Maar wat wij onze Engelse bezoekers hebben beloofd, zullen wij eerlijk na komen". Op de vraag of Wilson had gepro beerd hem ertoe te bewegen, de rol van bemiddelaar te vervullen, antwoordde Kiesinger, dat hij de indruk had, dat En geland de steun van Bonn voor zijn standpunt verwachtte. De Gaulle heeft in 1963 zijn veto uit gesproken over de toetreding van En geland tot de E.E.G. Tijdens zijn bezoek aan Bonn zei Wil son, dat „het een droevige dag voor Europa en de wereld zal zijn, als de visie ontbreekt en wij er niet in slagen toege laten te worden". PARIJS De Franse schrijver Henri Perruchot, die grote bekendheid kreeg door zijn biografieën van Van Gogh, Ce zanne, Gauguin, Toulouse-Lautrec, Mo net en Renoir, is op 50-jarige leeftijd overleden. Dr. Beel, minister van staat en adviseur van de koningin, kwam na zijn bezoek aan de koningin bijna te vallen. Hij werd nog juist gegrepen door de adjudant van de koningin, de kolonel der marechaussee Van Dorp. DJAKARTA Voor- en tegenstanders van Soekarno voeren in steden in Midden-Java straatgevechten, aldus betrouwbare berichten die in Djakarta zijn ontvangen. Van betrouwbare militaire zijde verluidt, dat in Magelang een stu dent is gestorven nadat hij door Soekarno-gezinden was mishandeld. In Solo hebben militairen waarschuwingsschoten gelost om een handgemeen te voorkomen, nadat een orkestje geweigerd had een nummer te spelen waarin Soekarno lof wordt toegezwaaid. Het gewoonlijk welingelichte studen tenblad KAMI spreekt ook van spanning en botsingen in Midden-Java. Kami zegt dat aanhangers van Soekarno moeilijk heden veroorzaken. Zij zouden worden gesteund door militairen die Soekarno trouw zijn gebleven. KINSJASA Kongo) De Kongo lese regering heeft de ondertekening be kendgemaakt van een overeenkomst die een einde moet maken aan de nu twee maanden oude kopercrisis in het land. De overeenkomst is ondertekend door de Général Congolais de Minerals (Ge- comin) en de Société Générale de Mine rals de Belgique (S.G.M.). Het onmiddellijke resultaat van de overeenkomst is de eliminatie van de Union Minière als een belangrijke macht in de Kongolese economie. Dit is een zeer belangrijke factor geweest bij de campagne voor economische onafhanke lijkheid van Moboetoe. Bovendien is de voortzetting van de produktie en de ver koop verzekerd via vrijwel dezelfde ka nalen als voor de crisis. WASHINGTON President Johnson heeft gezegd, zeer goede hoop te hebben dat een akkoord tegen de verdere ver spreiding van kernwapens spoedig een feit zal z(jn. Hjj deed opnieuw een be roep op de Sovjet-Unie de wedloop in de antiraketbewapening voorlopig stop te zetten. Volgens Johnson heeft de voltooiing van een verdrag tegen het gebruik van wapens voor massale vernietiging in de ruimte, de wereld dichter bij overeen stemming over een verdrag tegen ver dere kernbewapening gebracht. BRUSSEL De Belgische arts Paul Lefèbvre (59) heeft 15 maanden, waar van 12 voorwaardelijk gekregen voor dood door schuld. Ruim een jaar geleden had Lefèbvre dienst in een Brusselse kliniek toen de zesjarige Jean Lacomte met hoofdpijn werd opgenomen. Het kind was de dag tevoren van een stoel op zijn hoofd ge vallen. De dokter sprak het kind tweemaal, maar onderzocht het niet. Dezelfde dag overleed de jongen. De rechter gelastte Lefèbvre verder 300.000 franken schadevergoeding aan de ouders te betalen. Een andere arts die Jean had onder zocht en naar de kliniek gestuurd werd vrijgesproken. President Soekarno zelf schijnt zich geen zorg te maken over zijn positie. Donderdagavond, toen hij met verslag gevers sprak, toonde hij zich voorname lijk bezorgd over de kwaliteit van de persfoto's van zichzelf. Hij is Vrijdag met zijn particuliere helikopter naar zijn zomerpaleis in Bogor gevlogen. Generaal-majoor Dharsono, comman dant van de Siliwangi-divisie, heeft vol gens Antara gezegd, dat hjj persoonlijk de dag zal bekendmaken, waarop de laatste en vernietigende aanval op de oude orde van Soekarno zal worden ge daan. De vestigjng van de nieuwe orde kan het best op grondwettige wijze ge schieden, zo zei de generaal op een jeugdbijeenkomst in Bandung, maar als het nodig is, zal de oude orde met ge weld worden verwijderd. AMSTERDAM In Djakarta begint de komende dagen een internationaal overleg voor kerkelijke bijstand aan de Indonesische kerk. Het is voor het eerst dat zo'n grote internationale interkerke lijke vergadering wordt gehouden. Op regeringsniveau wordt een dergelijk overleg de komende weken gevoerd en wel in Den Haag onder leiding van minister mr. Bot van Ontwikkelingshulp. Vrijdagmiddag vertrok van Schiphol prof. dr. J. Verkuijl, secretaris van de Nederlandse Zendingsraad naar Indo nesië. Hij wordt vergezeld door dr. G. P. H. Locher, secretaris van de Raad voor de Zending van de Nederlands Hervormde Kerk en de heer J. Bos van het I.K.O. (Interkerkelijk Overleg Ont wikkelingsproject). Deze drie heren ne men deel aan het overleg te Djakarta op uitnodiging van de Indonesische Raad van Kerken. Bij het overleg zullen de in deze raad samenwerkende Indonesische kerken worden geconsulteerd. In Djakarta wor den voorts verwacht vertegenwoordigers van de Amerikaanse Raad van Kerken, van de Rheinische en van de Baseier Mission. Het bezoek aan Indonesië zal ongeveer twee weken duren. Het gezel schap zal o.a. een bezoek brengen aan het oecumenisch vormingscentrum in Sukabumi. LONDEN De Duitse regering heeft een zes maanden geleden gedaan aan bod om te helpen in het onderhoud van het Britse Rynleger ingetrokken, zo heb ben diplomatieke zegslieden vrijdag in Londen bekendgemaakt. De niet aange kondigde maatregel van de coalitieregering van Bondskanselier Kurt Georg Kiesinger dreigt een crisis binnen de NAVO te zullen veroorzaken, waarbij belang rijke inkrimpingen van de Britse en Amerikaanse troepenmachten onvermijdelijk lijken. De regering Johnson is ook gewaarschuwd dat West-Duitsland minstens tot 1969 geen geld zal hebben om de lasten aan buitenlandse valuta voor de Amerikaanse strijdkrachten te verlichten. Dit zou betekenen dat er na 30 juli geen Duitse orders voor Amerikaanse wapens meer zullen worden geplaatst. 'Afgezanten van de drie landen zullen alle vraagstukken op 27 en 28 februari in Londen bespreken. Maar de autoriteiten in Londen voorspellen nu al een misluk king van de onderhandelingen, tenzij West-Duitsland zijn standpunt wijzigt. Uit Bonn werd later vernomen, dat de Duitse regering gisteravond geen com mentaar wilde leveren. Het is in Europese hoofdsteden al eni ge tijd een publiek geheim, dat de poli tiek van de regering-Johnson ten aan zien van dit en andere NAVO-problemen niet geheel duidelijk is. De Amerikaanse gedelegeerde bij de commissie voor de verlichting van de kosten die Duits land, Engeland en de V.S. hebben inge steld, John J. McLoy, is door de presi dent benoemd en vertegenwoordigt niet zo zeer het ministerie van Buitenlandse Zaken of Defensie. In Europese ogen is MILAAN In een groot deel van Noord-Italië is zoveel sneeuw gevallen, dat het verkeer ernstig is ontwricht. Een aantal steden en dorpen is van de buitenwereld afgesneden. Door het slip pen van voertuigen zjjn twee mensen om het leven gekomen en meer dan dertig gewond. In Venetië, waar de afgelopen 24 uur zeer veel regen is gevallen, is de nood toestand afgekondigd. Het Sint Marcusplein staat gedeelte lijk blank en de autoriteiten hebben in de loop van de dag loopplanken in het ce.' «rum v&n de stad laten leggen. ARNHEM Volgens dr. ir. J. de Hoogh van het Landbouw-Economisch Instituut, docent aan de Vrye Univer siteit van Amsterdam, zal er in 1975 geen export van Nederlandse eieren meer zjjn. De produktie is dan nog alleen voldoende voor het binnenlands verbruik. Dr. De Hoogh, die dit gistermiddag verklaarde tijdens een bijeenkomst van de C.B.T.B. in Arnhem, baseerde deze prognose op een onderzoek, dat het L.E.I. heeft ingesteld naar de positie van de Nederlandse landbouw tot 1975. Er zal veel afhangen van het prijs beleid in de E.E.G., zo meende hij, maar hij kon toch al de voorspelling geven voor andere takken van land bouw. De totale landbouwproduktie zal verder toenemen, vooral wat betreft de veehouderijprodukten. De rundvee stapel zal, vooral tot 1970, een snelle stijging te zien geven. Er zal meer melk worden geproduceerd, meer dan voor binnenlands verbruik nodig is. Dr. De Hoogh noemde de vooruitzich ten voor rundvlees, varkens en slacht- pluimvee gunstig. hij er tot nu toe niet in geslaagd met duidelijke initiatieven, oplossingen of richtlijnen te komen. De intrekking van het aanbod van 88 miljoen dollar aan wapenaankopen van de regering in Bonn, is vorige week on officieel aan Engeland ter kennis ge bracht door ambassadeur George Duck- witz. Het was tot vrijdag geheim gehou den. Het lykt wel zeker dat de maatre gel de regering-Wilson ernstig in verle genheid zal brengen. Dit omdat de Brit ten, geplaagd door moeilijkheden met de betalingsbalans, herhaaldelijk hebben ge- eist dat Duitsland de 250 miljoen dollar die het Rijnleger per jaar kost, volledig zal dekken. De Amerikanen hebben minder ernsti ge moeilijkheden met hun betalingsba lans dan de Britten. President Johnson staat niettemin onder sterke druk om de Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland in te krimpen, tenzij Duitsland meer steun geeft. Een resolutie in het Ameri kaanse Congres, ter tafel gebracht door de democratische meerderheidsleider Mi ke Mansfield, roept op tot een aanzien lijke inkrimping van de Amerikaanse strijdkrachten in het buitenland, in het bijzonder in Europa. Zowel Johnson als Wilson hebben ge zegd dat, nu de spanning tussen Oost en West afneemt, zij bereid zouden zijn in samenwerking met de Russen over te gaan tot een evenwichtige troepenver mindering aan beide kanten in Europa. Wilson heeft daar vorige week in Londen met de Russische premier Alexei Kosy- gin over gesproken. LONDEN Gideon Hausner, de Israëlische jurist, die Adolf Eichmann berechtte, heeft verklaard dat hij een dergelijke taak nooit meer op zich zal nemen. Hausner is naar Londen gekomen voor conferenties met de uitgevers van zijn boek dat verhaalt hoe Eichmann, de S.S.-officier die belast was met het zen den van de Joden naar de dodenkampen, gepakt werd in Argentinië, per vliegtuig overgebracht naar Israël, berecht en gehangen. „Ik moest het schrijven. Als men een melaatse plek op de hand heeft dan wil men hem toch kwijt, is 't niet?" Hij deelde verder mee, dat Efchmann in 40 dagen tienmaal psychologisch on derzocht werd en dat de resultaten in gediend werden zonder dat een psycho loog meegedeeld werd dat het hier Eichmann betrof. De psycholoog verklaarde: „Deze proef onthult een man die bezeten is van een drang naar macht en een onver zadigbare neiging tot doden. U hebt een zeer gevaarlijk man in handen." Achter de drijfveer voor het schreven van zijn boek ligt Hausners eigen com mentaar: „Zijn wij nu veilig? Ik ben er niet zeker van, helemaal niet." PRAAG In Tibet zyn gevechten aan de gang tussen voor- en tegenstanders van Mao Tse-Toeng. Dit heeft vrijdag het Tsjechische persbureau Ceteka, de muur kranten van Peking citerend, gemeld. Volgens de muurkranten nemen ook le gereenheden actief deel aan de stryd. De Tibetaanse hoofdstad Lhasa zou volgens het persbureau van andere delen van het land z\jn afgesneden. De Tibetaanse radio Lhasa meldt, dat drie legerdivisies uit China, waaronder een uit Peking, naar het land z(jn ge stuurd om „de revisionisten die zich te gen voorzitter Mao verzetten" te ver pletteren. Dit wordt vernomen van Tibetaanse ballingen die geregeld naar deze radio berichten luisteren. Het is de eerste uit zending uit Lhasa waarin wordt toege geven dat er wijdverbreid verzet tegen de „culturele revolutie" bestaat in Tibet, dat sinds 1951 onder heerschappij van China ADVERTENl lb onx# C' NEL Igrvicc riuiterstraat 78 Tel 08383-4899 een begripl daal staat. De afgelopen week werden de Ti- betanen door de radio voortdurend op geroepen, Mao te steunen en zijn leer en gedachten in praktijk te brengen. Volgens de correspondent in Peking van het Japanse radiostation NHK zijn bij gevechten tussen voor- en tegenstan ders van Mao in Tibet en Binnen-Mongo- lië meer dan 120 personen om het leven gekomen. Dit viel op te maken uit in Pe king aangeplakte muurkranten. Japanse verslaggevers hebben verder gemeld dat in Lhasa de staat van beleg is afgekondigd door strijdkrachten die zich tegen Mao verzetten. De anti-Mao troepen staan onder leiding van generaal Tsjang Koea-hoea die naar is gemeld het bureau van de veiligheidsdienst, het hoofdkwartier van de plaatselijke com munistische partij, het postkantoor en het volkscomité in Lhasa in handen heb ben, na de troepen van Mao te hebben verdreven. Volgens China-kenners in Hongkong hebben de aanhangers van Mao nu in zowat het derde deel van China de macht in handen. In Sjanghai schijnt alles echter toch niet naar wens te gaan, althans niet voor de Maoisten. Radio-Kanton meldde ten minste dat de strijd om de macht in Sjanghai onverminderd doorgaat. Het re volutionaire rebellencomité van Sjanghai had de Maoisten opgeroepen de macht „van laag tot hoog" te grijpen om de culturele revolutie te laten zegevieren. Sommige regeringsautoriteiten in de Britse hoofdstad menen niettemin dat de Russen, met de vijandige Chinezen aan hun grenzen, de Westerse mogend heden graag willen navolgen als die hun strijdkrachten in Europa zouden inkrim pen. BREDA - De 46-jarige vrouw C. Smans- Goorbergh te Oosterhout is in haar woning aan de Korte Hoogstraat 29 vrijdagmiddag om half drie door haar gescheiden man, de 49-jarige arbeider S. S. uit Oosterhout, door wurging om het leven gebracht. De man heeft de vrouw met een pyjamabroek gewurgd. Het echtpaar, dat al geruime tijd ge scheiden leefde, had acht kinderen, waarvan er zeven nog bij de moeder thuis waren. Geen van deze kinderen was vrydagmiddag thuis, toen de man zijn ex-vrouw kwam opzoeken. Hij deed dit in het verleden meermalen en oefende dan een ware terreur uit. Meermalen heeft hij ook gedreigd de vrouw of een van zijn grotere zoons te zullen doden. Hij kwam alleen dan op bezoek als zijn drie werkende zoons niet i thuis waren en de kleinere kin deren naar school waren. De politie te Oosterhout was op de hoogte van deze feiten, maar achtte de man niet in staat tot een ernstig misdrijf. Wel kwam S. in dronken schap meermalen met de politie in aanraking. Het staat nog niet vast of de man na kalm beraad en koel overleg heeft gehandeld, dan wel in een woede uitbarsting tot zijn daad is gekomen. Hij verkeerde in overspannen toe stand, toen hij zich bij de politie meldde. Vrijdagavond is er sectie op het slacht offer verricht op het politiebureau te Breda. S. is ingesloten op het politie bureau te Oosterhout. DEN HAAG In antwoord op vra gen van het Tweede-Kamerlid drs. H. Peschar (P.v.d.A.) delen de minister van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra, en zyn ambtgenoot van Justitie, mr. A. A. M. Struycken, mee, dat vele en intensieve naspeuringen aan het openbaar ministe rie geen aanwijzingen hebben verschaft dat de beherende vennoot van Teixeira de Mattos bezittingen van circa 50 miljoen in het buitenland zou hebben. Ook aan de minister van Financiën staan geen gegevens ten dienste waaruit zou kunnen worden afgeleid dat drs. F over vermogen in het buitenland be schikt. De heer Peschar had zijn vragen ge steld naar aanleiding van een artikel i* „pe Haagse Post" van 28 januari. LONDEN De nieuwe pakken van de Russische premier Kosygin worden gemaakt van wol uit Zuid-Afrika. waarvan de apartheidspolitiek door de Sovjet-Unie scherp wordt veroor deeldHetBritse kleermakersweek blad „Tailor and Cutter" onthulde dit. De Russische premier keerde vorige week na zijn bezoek aan Engeland naar Moskou terug met vele meters kostuumstof, die hij in Londen heeft aangeschaft. Het lichtgewicht wollen kamgaren en andere stoffen zijn voor 60 procent afkomstig uit Zuid-Afrika. De stof is vervaardigd ,n Huddersfield, de geboortestad van premier Wilson. WENEN President Tito van Zuid- Slavië heeft vrydag zijn officiële bezoek van v(jf dagen aan Oostenrijk beëindigd. Hy heeft populariteit verworven onder de bevolking die aanvankelyk nogal sceptisch tegenover hem stond. De officiële besprekingen bevestigden de drastische verbetering van de betrek kingen tussen beide landen gedurende de afgelopen drie jaar. Men kwam overeen nauwer samen te werken in internatio nale organisaties, in de V.N. en enige van haar gespecialiseerde organen. O UTRECHT De 34-jarige mej. F. Ausma uit Utrecht is vrijdagmiddag te Utrecht, met haar auto te water ge raakt en om het leven gekomen. I Het weer zal gedurende het ko mende weekeinde onder invloed staan van Oceanische luchtstromin gen. Het bezit daardoor een veran derlijk karakter met van tijd tot tijd kans op wat regen, maar ook tussen tijdse opklaringen. De temperatuur in Gelderland blijft aanvankelijk op een niveau tussen zes en acht graden Celsius, maar later vooral maan dag) is een verdere stijging tot ca. tien graden Celsius mogelijk. De kans dat de winter temgkëert is uitermate klein. Wel kan het tij dens nachtelijke opklaringen plaatse lijk tot wat grondvorst komen.

De Vallei | 1967 | | pagina 1