Uitslag loting voor Nederlandse meisjes zeker niet ongunstig Zó verliep de loting moeilijk te omzeilen klip zijn Elftallen voor morgen HVC zoekt herstel ten koste van Tubantia Royement dreigt voor Laseroms Achthonderd inzendingen voor teken- en ontwerpwedstrijd Nederlandse ploeg voor Bremen Post-Motta tweede in Milaan Belgische hegemonie Ook voor EMS zal Candia een in zesde etappe Schenk opent de rij in vijflandenwedstrijd Drie goede meldingen in sporttoto Indoorprestatie op de 60 meter RTTY 2 kon tegen Yelp niet op3-7 Josje Ernst vooraan in concours-hippique Sterker Wind De loting EMS-CANDIA AFD. UTRECHT Aanmoedigingsprijs voor Edese jongen Shell Pernis grootste ter wereld Zwemmen Ronde van Andalusië fria I Eredivisi ivisie Tafeltennis Judoschool Budding houdt feestavond Atletiek DEVENTER „Heeft u wat klein geld?" vraagt Stten Kaiser in het res taurant van de Deventer ijsbaan, „we willen wat muziek en..." Oom Piet Zwanenburg, de Nederlandse coach, be zwijkt. „Dat doe ik nu al weken achter elkaar", zegt hij lachend. „Ach, die meisjes moeten zich ook kunnen ont spannen en als het nu op deze manier gaat..." Uit de jukebox kwam de me lodie van „Sammy". Een fotograaf wil de de vier Nederlandse deelneemsters aan de wereldkampioenschappen schaatsen, die vandaag in Deventer van start gaan, op één plaatje. „Alweer en nu ook nog voor dat muziekappa- raat", zegt Stien. „Ach meid, je wordt toch wereldkampioene", werd er ge antwoord. „Als jullie dan maar niet denken dat het zo gemakkelijk gaat. Ik geloof het nog zo niet", bitste Stien Kai ser. „Laat maar, het zijn de zenuwen", zei oom Piet Zwanenburg. „Stien is er gens doodsbang dat ze niet aan de ver wachtingen, die men van haar koestert, voldoet. Ze denkt dat ze haar topvorm van de Nederlandse kampioenschappen niet meer heeft behouden. In Davos wa ren er helaas te weinig gelegenheden om zich met anderen te meten. Stien is een meisje dat wedstrijden wil, vergelij ken wil. Ze moet zich ergens aan kun nen vasthouden. Het lijkt allemaal erg gecompliceerd, maar straks, als ze op het ijs staat, is dat voorbij. Let maar op, ik heb alle vertrouwen in haar. Ik denk bovendien dat alle vier Neder landse meisjes de laatste zestien kun nen bereiken. Ja, ook de nieuwelinge, Ans Schut, die de plaats van Wil van Wees inneemt. Ik heb Ans samen met Stien op de 1500 meter in de eerste groep geplaatst. Op de 500 meter Stien en Wii Burgmeyer. Hoever Stien komt? Zeker op het erepodium. Bij de eerste drie. Neen, verder reiken mijn progno ses echt niet." Ook de Russinnen hullen zich nu het uur van de waarheid nadert in vaagheden. Ze willen wel praten, o ze ker. Er is een vrouwelijke verslaggeef ster bij, die in uitstekend Engels als tolk fungeert. Valentina Stenina, het donkere haar hoog opgemaakt: „Vangt dat niet veel wind?", grapte iemand. Valentina: „Bij de wedstrijden ben ik niet zo mooi". Ze wil zelfs veel zeggen. Ze praat over vier, vijf meisjes die kansen hebben. Zij, Lydia Skoblikova, Stien Kaiser en twee Koreaantjes, Sim Soon Kong achter Stenina tweede in het wereldkampioenschap 1966, en de ietwat serieuzere Han Pil Hwa. „Je kunt ze haast niet uit elkaar houden", zei de vrouw van Boris Stenin, „maar die Han zou wel eens kunnen verras sen. Ze maakte in Grenoble vooral op de 1500 en 3000 m een goede indruk." Valentina Stenina vindt ook Stien Kal ser sterker geworden dan vorig jaar. „Ze heeft een kans op de titel." Tot en met Grenoble, volgend jaar, wil Steni na doorgaan met schaatsen. En dan echt vrouwelijk: „Dat zoontje van Ly dia Skoblikova is een schat. Ik zou....", ze stopt verlegen lachend... Door de grote ramen van „Hoog Holten" kijkt men uit op de dennen en sparren, die zacht wiegen op de zuidenwind. „Die wind", zei opeens Valentina, „daar ben ik het meest bang voor. Daarvoor heb ben we allemaal een heilig respect. De wind kan de uitslag wel heel erg beïn vloeden." De wereldkampioene '66 keek even naar een klein figuurtje dat ze in haar hand hield. „Een gelukspoppetje?" „Ach, een klein wit astronautje", zei Valentina. „Ik ben er wel aan gehecht, maar of het mij veel helpen zal?" De wind.... Iedereen heeft er de mond vol van. Jaap Havekotte ook, die zijn schaatsen vlot verkoopt. Bestellingen uit Finland, Oost- en West-Duitsland, de Verenigde Staten, Canada, Italië, Zweden. Havekotte noteert ze met het air van een geslaagde zakenman. „Het beroerde is dat ik het in feite helemaal niet ben. Neem nu dat Finse meisje Kaya Mustonen. Ze heeft altijd op mt. 39 gereden. Ik verkoop haar een 37, groot genoeg. En nu wil ze de buizen even goed op maat 39 hebben. Voor ze vertrekt maandag vanaf Schiphol zijn 500 meter 1 Sundby (Noorw.) (27) Saito (Ja pan (17). 2 Lindblom (Zweden) (42) Stenina (Rusl.) (43). 3 McCannel (Canada) (1) Skobiko- va (Rusl.) (34). 4 Ivongine (Frankrijk) (14) Ko Hyung Hi (Korea) (21). 5 Kaiser (Ned.) (22) Holum (V.S.) (39). 6 Mustonen (Finl.) (9) Schlierma- cher (O.-Dld.) (3). 7 Burgmeyer (Nederl.) (25) Mroske (Polen) (32). 8 Keskivitikka (Finl.) (10) Kaunis- te (Rusl.) (35). 9 Sellhuber (W.-Dld.) (7) Hedlund (Zweden) (41). 10 Demartini (Frankrijk) (15) Geys- sen (Nederl.) (23). 11 Egorova (Rusl.) (36) Berg (Noor wegen) (28). 12 Thompson (Canada) f2) Kaim (Polen) (31). 13 Kim Song Soon (Korea) (19) Meyers (V.S.) (40). 14 Han Pil Hwa (Korea) (18) Aruga (Japan) (16). 15 Hürdler (O.-Dld.) (4) Vilkas (Finland) (11). 16 Biermann (Noorw.) (29) Sablina Rusl.) (37). 17 Ko Kwang Za (Korea) (20) Schut (Ned.) (24). 18 Sappl (W.-Dld.) (6). 1500 meter 1 SaitoHuerdler 2 IvangineMroske 3 Ko Kwang ZaSablina 4 SteninaHedlund 5 SundbyKaiser 6 SchutMeyers 7 CannellMustonen 8 SkoblikowaAriga 9 KaimLindblom 10 SchleiermacherHan Pil Hwa 11 Kim Song SoonThompson 12 KeskivitikkaDemartini 13 SellhuberGeyssen 14 KaunisteHolum 15 Berg—Vilkas 16 BurgmeyerSappl 17 Ko Kyung HiEgorova 18 Biermann Moet ik nu „neen" zeggen tegen dat al- ze klaar, maar mijn winst is foetsie, leraardigste kind Waarom ze mijn schaatsen plotseling willen? Ja, ze vor men een gekke wereld, die schaatsers onder elkaar. Kees en Ard gaan er hard op en meteen denkt Iedereen dat het geheim in die schaatsen zit. Alleen Stien Kaiser rijdt nog op Noorse ijzers. Nee, nu niet meer veranderen. Ze komt ook nog wel. Ja, de windDaarom heb ik mijn schaatsen zo vederlicht gefabriceerd. Ze wegen praktisch niets. Dan heb je kracht om die wind weerstand te bie den. Spanning overal. De gebruikelijke sfeer van de „day before". Iedereen die kansen heeft gaat eronder gebukt. Stien Kaiser, Lydia Skoblikova, Valen tina Stenina, Sim Soon Kong. Alleen Han Pil Wha lijkt onbewogen. Niemand kan haar benaderen. Ze praat alleen de taal van haar land. Ze keek en een glimlach speelde om haar lippen. Waar aan dacht dit Koreaanse meisje boven op de Holtense Berg? Aan een wereld titel? „We willen graag allemaal we reldkampioene worden", doorbrak Ans Schut de stilte, „maar laten we nuchter zijn. Daarvoor kom ik niet in aanmer king. Ik hoop op een lekker sportief toernooi met spannende ritten en als ik dan nog bij de laatste zestien ben en gunstig loot tegen sterke tegenstand sters In het stadhuis van Deventer, een plaats vol historie, had de loting plaats. In de grote hal, onder de toeziende blik van een jaren geleden geschoten edel hert, las Henny Roos, scheidsrechter van dit wereldtoernooi, de getrokken na men voor. Stien Kaiser start de 500 m in de vijfde rit tegen het 15-jarige Ame- rikaantje Diane Holum. Ze weet dan al hoe Stenina en Skoblikova gereden heb ben. In de zevende rit zal Wil Burg meyer de Nederlandse eer hoog houden tegen de Poolse Adelheida Mroske. Carry Geyssen krijgt in de tiende rit een walk-over tegen de Frangaise De martini en Ans Schut zal op het laat ste duo de Noordkoreaanse Ko Wang Za partij geven. De 1500 meter! Merkwaardig dat Sko blikova en Kim Soon in de tweede groep zijn ingedeeld door hun leiders. Steni na opent de rij der sterksten in de vijfde rit. Meteen na haar is het de beurt aan Stien Kaiser. De Noorse Sundby is haar tegenstandster. Ze zal meer houvast hebben aan de tijd van Stenina. De andere Nederlandse deel- heemsters, Ans Schut, Carry Geyssen en Wil Burgmeyer, zullen het opnemen tegen respectievelijk Meyers, Sellhuber en Sappl. Geen tegenstandsters om over naar huis te schrijven. De sche ma's van coach Piet Zwanenburg zullen het moeten doen. Vanavond weten we meer, zeer veel meer zelfs. Dan zal Stien Kaiser zo dicht bij de top dienen te zitten dat ze op de tweede dag haar slag zal kunnen slaan. Als ze op de 500 meter binnen schootsbereik van de Russinnen blijft mogen we hoop koeste- DEN HAAG Een sterke Nederland se zwemploeg zal deelnemen aan het elfde internationale zwemfeest van de Bremer SC 85 van 3-5 maart a.s., waarvoor reeds 22 landen hebben inge schreven. In het team ontbreken Dick Langerhorst, die wegens studieredenen verstek moest laten gaan, en Lidia Schaap van de Amsterdamse Zwem vereniging HDZ, die echter samen met haar clubgenoten voor dit zwemfestijn rechtstreeks door de Bremer SC wordt uitgenodigd. In de ploeg is onder meer opgesteld Ada Kok, wereld- en Europees record houdster op de honderd meter en twee honderd meter vlinderslag, die In Bre men ongetwijfeld de grote favoriete op deze afstanden zal zijn. Zij komt ver der nog uit op de 200 en 400 meter vrije slag. De samenstelling van de Nederlandse ploeg ziet er als volgt uit: Heren: 100 m en 200 m schoolslag: Arthur van Oest (Het LJ); 100 m en 200 m rugslag: Rinus van Beek (Het LJ); 200 m en 400 m wisselslag: Ar thur van Oest en Wim Mulder (Zwem- lust). Dames: 100 m vlinderslag: Ada Kok (Futen) en Nel Bos (ADZ); 200 m vlin derslag: Ada Kok; 100 m vrije slag: Mirja van Hemert (VZC), Toos Beu- mer (Nereus) en Nel Bos (ADZ); 200 m vrije slag: Ada Kok, Mirjam van Hemert, Toos Beumer en Yvonne van Kuilenburg (HPC); 400 m vrije slag: Yvonne van Kuilenburg en Ada Kok 100 m schoolslag: Klenie Bimolt (GZ PC), Gretta Kok (Futen) en Betty Heu- kels (PSV)200 m schoolslag: Gretta Kok en Klenie Bimolt; 100 m en 200 m rugslag: Cobi Sikkens (GZPC) en Cobi Buter (Zwemlust); 200 m en 400 m wisselslag: Els Hulsebos (GDZ) en Bétty Heukels (PSV). MILAAN. Het Italiaans—Duitse paar Leandro FagginSiegfried Renz had de leiding in het klassement na het laatste onderdeel van de eerste dag van de zesdaagse van Milaan. De zesdaagse begon donderdagavond op de houten baan van het sportpaleis. Faggin, de Italiaanse wereldkampioen achtervolging, en zijn Duitse maat had den 33 punten. Het ItaliaansNeder landse paar Gianni MottaPeter Post klom van de derde plaats op tot de tweede met 27 punten. De Italiaan Antonio Beghetto en de Belg Eddie Merckx, die aanvankelijk tweede waren, vielen terug tot een vijfde plaats met één ronde achterstand op de leiders. De stand: 1. FagginRenz, 33 punten; 2. MottaPost, 27 p.; 3. Bugdahl (Duits land), Patrick Sercu (België), 23 p.; 4. Palle Lykke en Fred Eugen (Denemar ken) 9 p. Op één ronde: 5. BeghettiMerckx, 44 punten; 6. Adorni (Italië)Pfenninger (Zwitserland) 27 p.; 7. KemperOlden burg (Duitsland) 3 p.; 8. Simpson (En geland)Severeyns (België) 1 p.; 9. Roggendorf (Duitsl.)Baensch (Aus tralië) 0 punten. ren. Hoop op een wereldtitel. Dat zou de kroon betekenen voor dit Delftse meisje, waarvan ze alleen maar heeft durven dromen. „Jullie moeten niet denken dat het zo gemakkelijk gaat. Ik geloof er zelf nog niet in", zei Stien Kaiser gistermiddag. Maar ergens heeft ook zij haar illus- sies. Voor de Nederlandse schaatswe reld zou het een nieuwe triomf beteke nen als die illusies bewaarheid zouden worden. PUERTO DE SANTA MARIA Drie Belgische wielrenners zijn vrijdag op de eerste drie plaatsen geëindigd in de zes de etappe van de Ronde van Andalusië. Zij hebben een afstand van 114 kilo meter afgelegd tussen Sevilla en Puerto de Santa Maria. Winnaar werd Emile Coppens in 3.28.43, tweede werd Jean Monetyne in 3.29.2 en derde Eduard Seis in 3.30.43. De vierde plaats ging naar de Span jaard Jaime Alomar, die in dezelfde t(jd finishte als Seis. VEENENDAAL Een vraag, die veel voetballiefhebbers in Veenendaal zal bezig houden is, wat v.v. Veenen daal in de uitwedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit gaat doen. Vorige week verlo ren de geelhlauwen praktisch hun kan sen op een kampioenschap door van het bezoekende Amsvorde te verliezen met 2-4. Het lijkt ons, dat de kloof van vier punten (terwijl Amsvorde bovendien een wedstrijd minder speelde) tussen Amsvorde en Veenendaal door de laat ste niet meer te overbruggen is. VVY staat gelijk met Veenendaal op de tweede plaats (14-18) en daarna volgt Zwaluwen Vooruit met 17 punten uit 13 wedstrijden. En volgens ons zal de ze Utrechtse pioeg de grootste concur rent voor het Amersfoortse Amsvorde worden. De I"trechters zullen beslist nog aspiraties op een kampioenschap hebben, maar wanneer ze morgen geen kans zien van het bezoekende Vee nendaal te winnen, zal ook Zwaluwen Vooruit wel alle hoop laten varen en CANDIA (uit)—EMS: doel: M. Kok; achter: G. Szabang, P. van Baal, J. van Beek en H. van Walsum; midden: H. Evers en H. v. d. Berg; voo:r J. Eibers, J. Mol, J. Tenbraak en G. van Veenen daal. Veenendaal (uit)Zwaluwen V.: doei: A. Blankespoor; achter: A. Muller, C. Gerritsen en P. Muller; midden: J. Ver steeg en H. Stuifenberg; voor: H. Imbos, C. Henzen, W. Derksen, D. van Dijk en T. Heykamp. DVSA (thuis)—SVF: doel: J. Veenhof; achter J. Buys, E. A. van Viegen en J. van Esterik; midden: C. van Dijk en E. v. d. Water; voor: B. C. Drost, G. Bree- schoten, C. van Ommeren en G. Brink man. Oranje Wit thuis-Sclierpenzeeldoel: C. van Rotterdam; achter: H. C. Bos, A. Takken en St. van Veenendaal; midden: A. Bosman en W. Hage; voor: H. Slok, J. van Veenendaal, H. de Vries, R. Lit en KI. van Burken. Scherpenzeel (uit)Oranje Wit: doel: C. van Geel; achter: C. Vonk, H. Veld huizen en G. Tins; midden: F. Veldhui zen en H. Hoefakker; voor: G. Vermeu len, W. Vonk, F. Rebergen, M. Lauwers en H. Wagensveld. slechts kunnen toezien hoe Amsvorde kampioen wordt. Mhar ook Amsvorde kan steken la ten vallen en het zal in de resterende wedstrijden nog veel tegenstand onder vinden. Daarom hebben de belagers, ook Veenendaal, theoretisch nog kansen. Deze kansen hangen echter enkel en alleen af van de resultaten van Ams vorde. In de wedstrijd Zwaluwen V- Veenendaal voorspellen wij een zware middag voor de Veenendalers. Vee nendaal 14-18, Zwaluwen V. 13-17. Candia '66 had en heeft een goede ploeg, maar door een slechte start heeft dit elftal lange tijd in de onderste regionen verkeerd. Nu echter schijnen de Rhenenaren van plan te zijn om de slechte indruk van de beginperiode vol komen weg te vagen. Onder andere KDS en Vreeswijk moesten hun meer dere erkennen in de ploeg van de Greb- beberg. Candia, voor het eerste jaar in de KNVB uitkomend, begint lang zaamaan op volle toeren te draaien en het lijkt ons, dat het ook morgen, tegen EMS, een goed figuur zal slaan, en een zege zal binnenhalen. Candia 15-16, EMS 13-13. In Ameron- gen wordt een wedstrijd om „zelfbe houd" gespeeld, namelijk DVSA-SVF. DVSA en SVF staan met resp. zes en drie punten uit veertien wedstrijden onderaan en daarom zal het degrada tiespook morgen stellig boven de Burg wal zweven. Te hopen is, dat dit duel ondanks de grote belangen een spor tieve strijd zal worden. Wij geven DVSA iets meer kans op een zege. In de afdeling Utrecht zal Oranje Wit-Scherpenzeel (resp. 14-15 en 13-16) een spannend duel worden, waarin voor beide partijen de kansen hoog aanslaan. Unitas zal tegen koploper Utrechtse Boys weinig kans hebben. (Utr. Boys 12-22, Unitas 13-5). In de derde klass B zal HDS tegen hekkesluiter En Avant stellig tot goede resultaten komen (HDS 11-13, En Avant 10-0). HVC, dat zondag een onverwachte ne derlaag leed tegen De Baronie en daar door zijn kansen op een plaats bij de eerste drie leljjk zag verminderen, moet zondag in Hengelo tegen Tuban tia tot herstel kunnen komen. Er mag niet worden verwacht, dat Tubantia in staat zal zijn de Amersfoorters te ver rassen. Van groot belang is de ontmoe ting tussen NOAD en Haarlem. De Til- burgse ploeg, die nog goede kansen heeft, mag niet verliezen, wil ze in de stryd om de bovenste plaatsen blyven meedoen en Haarlem zal zijn voorsprong niet willen zien verminderen. FC VW zal ongetwijfeld dankbaar van een misstap van Haarlem profiteren om zijn achterstand via een zege op EDO te verkleinen. Roda JC doet nar- tuurlijk tegen Hermes DVS het zelfde en van Limburgia mag worden verwacht, dat het zich door Zwolse Boys de kaas niet van het brood laat eten. Fortuna V. krijgt in Breda tegen De Baronie een moeilijk prdbleem op te ANSSCHUT laten we nuchter zijn MOSKOU Vrijdagavond is in Mos kou de loting verricht voor de jaarlijk se vijflandenwedstrijd tussen de schaat senrijders van Noorwegen, Zweden, Fin land, Rusland en Nederland, die dit weekeinde in de Russische hoofdstad ge houden wordt. De loting had het volgen de resultaat: 500 m.: Ie rit: Oevi Hellman (Fin.)- Ard Schenk (Ned.); 2e rit: Rudi Lie- brechts (Ned.)-Oerjan Sandler (Zwe.); 3e rit: Oer jan Classon (Zwe.)-Stanislav Seljanin (Rusl.); 4e rit: Rauli Helen (Fin.)-Valeri Kaplan (Rusl.); 5e rit: Per Willy Guttormsen (Noor.)-Jonny Höglin (Zwe.); 6e rit: Raino Hietala (Fin.)-Jonny Nilsson (Zwe.); 7e rit: Svein Erik Stiansen (Noor.)-Kees Ver kerk (Ned.); 8e rit: Peter Nottet (Ned.) -Valeri Lavruskin (Rus.); 9e rit: Ingar Bollerud Noorw.)-Ants Antsson (Rusl.) 10e rit: Jouko Launonen (Fin.)-Fred Anton Maier (Noor.); 11e rit: Jouko Jokinen (Fin.)-Björn Tveter (Noor.); 12e rit: Hans Berjes (Zwe.)-Valeri Mu- ratov (Rusl.); 13e rit: Ivar Eriksen (Noor)-Olle Adman (Zwe.); 14e rit: Seppo Hainninen (Fin.)-Frits Bartling (Ned.); 15e rit: Jorrit Jorritsma (Ned.) -Boris Guljajev (Rusl.). 5000 m.: Ie rit: Classon-Verkerk; 2e rit: Hietala-Kaplan; 3e rit: Helman- Schenk; 4e rit: Sandler-Antsson; 5e rit: Seljanin-Liebrechts; 6e rit: Launonen- Nilsson; 7e rit: Höglin-Stlansen; 8e rit: Bollerud-Nottet; 9e rit: Guttormsen-La- vruskin; 10e rit: Helen-Maier. DEN HAAG Zodra blijkt, dat Theo Laseroms, de thans in Amerika ver toevende speler van Sparta, een con tract heeft getekend met de niet-erken- de Amerikaanse beroepsvoetbalbond, zal hij door de KNVB worden geroyeerd, met alle gevolgen van dien. Dit werd gisteren door de afdeling betaald voet bal van de KNVB te Den Haag mede gedeeld. Men verkeert momenteel nog in het onzekere. Laseroms loopt nog twee we ken in een schorsing en hoeft zich dus feitelijk niet bij Sparta te laten zien. „Komt hij daarna terug en blijkt er niets getekend te zijn, dan is er voor de KNVB niets aan de hand", zo meent de afdeling betaald voetbal. Afgezien dan van de mogelijke disciplinaire maat regelen van de kant van Sparta, dat door Laseroms van zijn plannen onkun dig is gelaten. Naar de KNVB heeft vernomen, heeft Sparta een vertegen woordiger in de VS, die nog probeert Laseroms tot terugkeer te bewegen. Een van de consequenties van een schorsing voor het leven door de KNVB is eenzelfde schorsing door de FIFA. De betrokken speler zal dus nooit meer officieel kunnen uitkomen. Tot dusver, aldus de afdeling betaald voetbal, zijn vóór Laseroms vijf KNVB- spelers ingegaan op een Amerikaans aanbod en naar de VS vertrokken. Dat zijn: Prins (Ajax), Bravenboer (Her mes DVS), De Groot (Sparta), Smit (F C Zaanstreek) en De Vries (Tel star). „Zij hebben allen hun verbinte nissen met hun verenigingen normaal afgewerkt", aldus de KNVB. Niettemin zijn zij te beboeten op het moment, dat zij voor de Amerikaanse niet-er- kende bond gaan spelen. Hoe die boete echter binnen te krijgen is weet men noch bij de KNVB, noch bij de FIFA. Andere middelen dan royeren en boete opleggen ziet men bij de KNVB niet wanneer het erom gaat zich te verzet ten tegen de pogingen van de Ameri kanen om in Nederland talentvolle spe lers weg te kopen. TAe tweede teken- en ontwerpwed- strijd, door Ford-Nederland georga niseerd, heeft niet minder dan acht honderd werkstukken opgeleverd met deelnemers tussen 10 en 48 jaar. De meeste inzendingen kwamen overigens uit de categorie tussen 15 en 24 jaar. Over de drie rubrieken „Veiligheid", „Toekomst" en „Bruikbaarheid" wer den negen prijzen toegekend. Van de prijswinnaars behoorden er vier ook al vorig jaar tot de bekroonden: C. de Vries te Zutphen, Th. S. Ong te Amster dam (beiden „Bruikbaarheid"), A. Vis ser te Leeuwarden („Veiligheid") en A. Honderdors te Baarn („Toekomst"). De internationale jury bestond dit jaar uit de Nederlandse auto-tekenaar Piet Olyslager, hoofdontwerper John Fallis van Ford-Engeland en Uwe Bahnsen die dezelfde functie bij Ford- Duitsland bekleedt. Deze jury kende on wille van het zeer grote aantal deelne mers een (extra) aanmoedigingsprijs toe aan Harry Elsinga, oud 14 jaar, te Ede. Overige prijswinnaars zijn: R. van Diepen, Eindhoven; J. G. de Jong, Leiden („Veiligheid"), A. M. van Lem- men, Zeist („Toekomst"), R. S. Bies- ma, Amersfoort en J. v. d. Berg, Go- rinchem („Bruikbaarheid"). Naar de jury mededeelt, waren er veel originele ideeën, bruikbare en min der bruikbare. Zo heeft een van de jon geren een autostoel ontworpen waaruit midden in de zitting een veiligheids riem steekt. Men kan niet gaan zitten als men de riem niet heeft omgedaan. Minder bruikbaar was de gedachte van een andere deelnemer die een elek trisch oog had ontworpen waardoor een te dicht naderende achteroprijder een uitgeschoven bumper op zich af kreeg. Er stond alleen niet bij hoe die bumper telkens weer terug moest. Zo waren er meer. Er was een jon gen die allemaal auto's uit de dertiger jaren had getekend, met lange motor kap en veel glas. „Staan ze u op het eerste, gezicht niet aan, leg ze dan en kele dagen weg en bekijk ze nog eens. Dan staan ze u vast en zeker wel aan". De jury, zo meldt Ford, legde ze weg en haalde ze aan het eind van de jure ring weer tevoorschijn, maar een prijs kwam er niet uit... lossen. Voor Wageningen moet in de thuiswedstrijd tegen Wilhelmina het be halen van de volle winst mogelijk zijn en Veendam lijkt ons op eigen terrein net iets te sterk voor PEC. Hilversum zal in Helmond tegen Helmondia '55 niet veel eer kunnen behalen en SC Gooiland kon ZFC op de ranglijst wel eens gaan passeren. AGOW krijgt in Apeldoorn een moei lijke wedstrijd tegen Excelsior. Ajax heeft, ondanks de zondag tegen Sparta geleden nederlaag, nog altijd een comfortabele voorsprong, maar krijgt het zondag tegen Sittardia, dat Feyen- oord zo'n onaangename verrassing be zorgde, toch niet cadeau. Toch verwach ten we, dat de winstpunten wel in Am sterdam blijven. Voor Feyenoord wordt de strijd te gen PSV evenmin een walk-over, ter wijl Sparta in Groningen op geduchte tegenstand van GVAV moet rekenen. ADO achten we op eigen terrein iets sterker dan DWS en Go Ahead moet te gen Willem II op de winst beslag kun nen leggen. Elinkwijk zou daardoor misschien naast de Tilburgers kunnen komen, want het is beslist niet kans loos tegen NAC. Voor het overige ver wachten w e de volgende resultaten: Telstar - DOS 3; Fortuna '54 - MW 2; Xerxes - FC Twente 3. Met dit ontwerp van een veilige auto kreeg A. Visser jr. uit Leeuwarden een eerste prijs. De simpele en compacte wagen, waarmee J. v. d. Berg te Gorinchem in de categorie „Bruikbaarheid" een prijs won. OPHEUSDEN De judoschool Bud ding te Opheusden organiseert op vrij dag 24 februari een feestavond voor haar leden. Een en ander vindt plaats naar aanleiding van het slagen van en kele judoka's voor de zwarte band. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door een dansorkest en wordt gehouden in hotel „De Zwaan". DEN HAAG. De cijfers van de sporttoto 32 zien er als volgt uit: aan tal deelnemers: 639.961; bruto inleg f 885.807,-; prijzenbedrag f 310.721,- (f 18.404,79 van sporttoto 31). Eerste prijs f 170.896,55, drie meldingen, per kolom f 56.965,60. Tweede prijs f 93.216,30, 114 meldingen, per kolom f 817,68. Derde prijs: f 46.608,15, 185 KIEV Ttydens de indoorkampioen schappen van de Oekraïne heeft de Rus Fyodor Pankratov de 60 meter af gelegd in 6.4 sec. Hij verbeterde hier mee de beste wereldindoorprestatie van de Duitser Heinz Fütterer, die in 1959 0,1 sec. langzamer was. RHENEN RTTV 2 kreeg in de wed strijd tegen Velp 1 een gevoelige neder- naag te incasseren, nl. 37. Zo goed als vorige week O. Meyer en C. Lieftink waren, zo slecht waren ze nu in vorm. Alleen H. v. d. Broek zorgde voor een aantal punten door driemaal te winnen. Doordat RTTV ook het dubbelspel ver loor, werd de einduitslag 3—7. Door deze nederlaag is er weer volop spanning gekomen in deze groep, waarin RTTV nu de lijst aanvoert. TIOS 3RTTV 3 5—5 Het 3e team kon niet de volle winst be halen in Arnhem. Invaller W. v. Holland (voor A. Udo, die voor herhalingsofenin- gen in dienst opgeroepen is), voldeed aan de verwachtingen en won tweemaal. W. de Grootmulder bracht het ook tot twee overwinningen, terwijl H. Huntelerslag niet verder kwam dan één winstpartij. Verdere uitslagen: RTTV 4—Panter 2 5—5; RTTV 5-Shot 2 2—8; RTTV 6—Ritac 2 4-6; RTC 1— -RTTV 7 9—1; SOS 1—RTTV 8 7—3; RTTV juniorenUnion junioren 73. DÈN BOSCH Josje Ernst heeft vrij dagavond in de Bossche veemarkthal len het eerste nummer van het indoor- concours-hippique „Brabant" gewonnen. De amazone uit Blaricum legde met Nancy het springconcours MA, waarin 15 hindernissen tot een maximale hoog te van 1.30 m waren opgesteld, foutloos af in 48,9 sec. De uitslag luidt: 1. Josje Ernst (Bla ricum) met Nancy 0 fout - 48,9 sec.; 2. E. Stibbe (Vught) met Autumn Breeze 0 - 50,6; 3. H. Brugman (Almelo) met Sealord 0-52 sec.; 4. J. de Haan jr. (Wateringen) met Bento 0 - 52,1; 5. mej. F. Arts (Amsterdam) met Jungle Pimpernel 0-52,1. Springconcours landelijke ruiters (14 hind., max. 1.25 m): 1. M. A. Douma (Bant) met Us Nova 0 str.p. - 116,2 se conde; 2. H. Wittenhorst (Didam) met Dycora 4-117; 3. J. Boeve (Meerlo) met Bovano 4 - 119.4; 4. W. Vermunt (Ou denbosch) met Zampa 4 - 120.6; 5. M. van Heerten (Grathem) met Hanko 4 - 121.1. Naar wij bij de Arnhemse rechtbank vernemen, is daar gisteren het faillis sement uitgesproken van de N.V. Hino- Nederland, de importeur van de Japan se Hino-auto's die momenteel een fa briek in aanbouw heeft te Vlissingen. Het faillissement was aangevraagd door een drietal crediteuren, zo wordt gezegd. Dit zijn de N.V. Ruys' Handels onderneming te Den Haag, de N.V. Nijgh en Ditmar Reclame te Rotter dam en de Algemene Transportonder neming Van Gend en Loos te Utrecht. Directeur van Hino-Nederland is de heer J. C. M. A. M. Deuss te Nijme gen. Zijn nog jonge onderneming werd ten dele gefinancierd door een Zwitser se dochteronderneming van Hino Mo tors Japan, ten dele vanuit Nederland. De Amsterdam-Rotterdam Bank is er in geïnteresseerd voor een bedrag dat

De Vallei | 1967 | | pagina 7