Causerie voor t Nut Mensheid zal geestelijke luiheid overwinnen Ruime zege van „Forellen" Gewonde automobilist verdween spoorloos Luister- en kijkshow in „kamp Overberg Voorzitter A. Jochems nam na 12 jaar afscheid Reebok dood na aanrijding Opgeruimd staat netjes Inbraken in garages Geslaagde brandweerbazaar in Eist IBAZAAR V.R.C.! DETAIL ALS HOOFDZAAK Mist u uw dagblad DE VALLEI Dierenbescherming vergaderde De bank waar u zich thuis voelt! BEL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. .Ons Genoegen' houdt grote bazaar NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Heren welkom bij N. C. V. B.- j aarvergadering i VRIJDAG 24 FEBRUARI j j ZATERDAG 25 FEBRUARI j l i BURGERLIJKE STAND Overbergs Belang gaat vergaderen Causerie over „Bartiméus" Boerenkapel speelt op „Heimerstein" Floral ia houdt j aarvergadering I RHENEN De Nederlandse vereniging tot bescherming van Dieren, afdeling Rhenen, heeft vrijdagavond in hotel de Stichtse Oever haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden, die in het teken stond van het afscheid van de voor zitter, de heer A. W. H. Jochems. Dit bestuurslid dat zijn functie 12 jaar heeft ver vuld, moest om gezondheidsredenen en het vertrek naar een andere woonplaats zijn zetel beschikbaar stellen. Tot opvolger van de heer Jochems werd met algemene stemmen de heer J. Bosman gekozen. VEENENDAAL De personeels vereniging van SKF organiseerde za terdag voor de kinderen van haar le den een filmochtend, waarop ongeveer 120 liefhebbertjes van kluchtwerk Abott en Costello, Laurel en Hardy ruimschoots aan hun trekken kwa men. Aanleiding van deze voorstelling was een kleurwedstrijd die door deze ac tieve personeelsvereniging was uitge schreven. Tijdens de pauze van het filmprogramma werden de prijzen uit gereikt. Op de foto overhandigt voor zitter Th. A. Slijderink een Barby-pop aan de 5-jarige Hetty Schreuder. RHENEN De heer H.D. uit Veenen- daal, die in de Rhenense bossen vuilnis had gestort, werd door de politie op he terdaad betrapt. De Veenendaler kreeg een bekeuring en werd verplicht de boel op te ruimen. RHENEN De heer K.J. ten H. heeft zaterdag met een gloednieuwe wa, gen op de Grebbeberg te Rhenen een reebok aangereden. Het dier was op slag dood. De auto had aan de voorzijde lichte schade. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 ADVERTENTIE tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL RHENEN De muziekver. „Ons Ge noegen" te Rhenen organiseert op don derdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 maart een grote bazaar, die zal worden gehouden in het repetitielokaal In de Muntstraat. De bazaar belooft iets heel bijzonders te worden, aangezien de or ganisatoren speciaal naar België zijn gereisd om de prijzen in te kopen. Naar men ons verzekerde zal de bazaar, wat de omvang van de prijzen betreft, alle voorgaande overtreffen. Zeker in bankzaken zijn details belangrijk. Daarom is aandacht voor het detail bij de Nederlandsche Middenstandsbank zelfs een hoofdzaak. Grote bedrijven, kleine bedrijven, beleggers en spaar ders, allen vinden bij de NMB een diepgaande „kennis-van-zaken" en een vérgaande service. Is dat voor u ook niet de hoofdzaak? Hoofd van Egyptlscfi beeldje, Alexendrlë, 100 v. Chr. Burgemeester Jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, die op de vergadering aanwezig was, dankte de scheidende voorzitter voor zijn werk zaamheden op het gebied van de die renbescherming, waarbij een voortreffe lijke samenwerking tussen vereniging en gemeentebestuur viel waar te nemen. De burgemeester sprak de wens uit, dat de heer Bosman in de voetsporen van zijn voorganger zal treden. Namens de vereniging werd de heer Jochems een lederen schrijfblad aangeboden, als mede een standaard met inscriptie. De oud-voorzitter bood de vereniging op zijn beurt een voorzittershamer aan, die hij kennelijk tijdens zijn periode had gemist. De heer D. Kosters liet tenslot te de 12 jaar, waarin de heer Jochems als voorzitter was opgetreden, de revue passeren. Op de vergadering werd besloten het komende jaar een leden-werfactie te houden, die hopelijk goede resultaten zal hebben. De nieuwe voorzitter de heer Bosman maakte tenslotte bekend een contact-man voor de Betuwe te zul len aanstellen, die in dit gebied, dat on der de afdeling Rhenen ressorteert, de belangen van de Dierenbescherming zal kunnen gaan behartigen. RHENEN In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben tot nu toe nog on bekenden zich toegang weten te ver schaffen tot het kantoor van garage De Rhoter aan de Frederik van de Palts hof, door eerst een ruit in te slaan van de ontvangstkamer en daarna op vak kundige wijze een matglazen raam te verwijderen uit de kantoorwand. In het kantoor werden alle bureaula den doorzocht. Alle mogelijke beschei den, zoals kentekenbewijzen en andere autopapieren hebben de inbrekers onge moeid gelaten. Het was hen kennelijk om geld te doen, want een geldkistje waarin zich ongeveer honderd gulden be vond aan wisselgeld, werd opengebroken en leeggehaald in de kelder van het pand teruggevonden. Zaterdagechtend heeft de politie met behulp van de technische recherche een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij een politiehond werd ingezet. Van de daders is nog geen spoor gevonden. In dezelfde nacht werd eveneens inge broken in garage „Correct" te Ameron- gen. De politie brengt beide inbraken met elkaar in verband. RHENEN Zaterdag toog 't jeugd- zevental van de Forellen naar de koek- stad Deventer om in het overdekte bad een competitiewedstrijd te spelen tegen „De IJssel". De op papier sterkere Forellenforma- tie liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en won zeer verdiend met 72. Een der eerste aanvallen bracht de bal bij Piet de Zwarte, die het leer ach ter de IJsseldoelman schoot (01). Even later begon George Jansen aan één van zijn bekende rushes die hij doeltref fend afsloot. „De IJssel" probeerde iets terug te doen, maar dit lukte niet en toen weer George Jansen raak schoot: 03, leek „De Forellen" op een grote overwinning af te stevenen. „De IJssel" kwam echter sterk terug en scoorde twee maal (23). Piet de Bwarte be paalde de ruststand op 24 door een straf worp te benutten. Na de rust gaf de grotere zwemsnel- heid van de Forelienspelers de doorslag. Allereerst zwom George Jansen zich he lemaal vrij en scoorde zeer beheerst 25, maar hij had bepaald pech, toen hij daarna twee maal tegen de lat schoot. Door nogmaals een strafworp te benut ten en via een listige boogbal bracht Piet de Zwarte een 27 score op het bord. AMERONGEN Vrijdagavond hield de psycholoog drs. Eduard Wormer uit Amsterdam voor het departement tot Nut van 't Algemeen afdeling Amerongen zijn reeds eerder aangekondigde inleiding over „Angst en onzekerheid in samenleving, gezin en bij het individu". Spreker begon met vast te stellen, dat de huidige mens heid momenteel in een crisistoestand verkeert, die de grootste van de moderne tijd kan worden genoemd. Deze crisis uit zich op alle terreinen van het maatschappe lijke, culturele en geestelijke leven. Als voorbeeld noemde hij de zeer snelle ontwik keling op medisch gebied alsmede de ruimtvaart, de elektronica etc. EDE Vrijdagavond zag op rijksweg 12 de bestuurder van een auto, dat een voor hem rijdende bijna nieuwe volkswagen plotseling naar rechts week, enige malen kantelde en tenslotte tegen een in de berm staande boom terecht kwam. Omdat de bestuurder van de volkswagen gewond was ging hij hulp halen. Toen hij terugkwam was de gewonde evenwel spoorloos verdwenen. Het bleek te zijn L. van A. uit Veenendaal die naar huis gegaan was om daar een andere auto te halen waarmee hij het gestrande voertuig wilde ophalen. SCHERPENZEEL Donderdag 23 februari zal de afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Christen Vrouwen bond haar jaarvergadering houden in gebouw „Philalethes" achter de Ned. Herv. Kerk. De avond die om half acht begint omvat een programma waarin behalve de diverse jaarverslagen en 'n bestuurswisseling, een declamatie en enkele schetsjes voorkomen. Ook de he ren zijn dit keer van harte welkom. Zelfs voor de vakmensen is dit niet meer bij te benen en is een voortduren de bijscholing noodzakelijk geworden. Deze ontwikkeling wordt gedragen door een klein aantal pioniers, terwijl de grote massa nauwelijks of in het geheel niet daaraan deelneemt. De mate waar in de heterogene massa deze toestand opvangt werd door spreker onderver deeld in een aantal groepen, die verge lijkbaar zijn met de mate van volwas senheid waarin het individu verkeert, n.l. vóór-pubertijd, pubertijd, overgang naar volwassenheid en volwassenheid, waarbij dan echter moet worden vast gesteld, dat het juist de jongeren zijn die het meest openstaan voor de optre dende veranderingen en zich daardoor meer volwassen gedragen dan de oude re generaties. Uitvoerig ging spreker in op de ont stane desoriëntatie als gevolg van de gaping tussen de werkelijkheid en het innerlijk beleven daarvan. Bij al deze onzekerheid kon er echter een troost woord worden gesproken, namelijk dat er verband bestaat tussen de uiterlijke ontwikkeling en het innerlijk leven. Aan de hand van verschillende voorbeelden uit de geschiedenis toonde spreker aan, dat de ontwikkelingen op technisch ge bied zowel als op geestelijk gebied reeds geruime tijd van te voren zijn voorbereid, b.v. het vliegen en de oecu mene. Als belangrijk crisisverschijnsel is ook te noemen de kloof tussen geloven en weten, tussen mythe en exact den ken. Dit conflict spitst zich toe, het geestelijk evenwicht raakt verstoord. Hierop voortbordurend werden de diepe re oorzaken van de heersende angst en onzekerheid nader belicht. De patriarchale verhoudingen worden verbroken. De uit Amerika overgewaai de kreet „God is dood" doet opgang. Om deze crisis te overwinnen zal de mensheid als geheel haar geestelijke luiheid moeten overwinnen en een gees- ADVERTENT1E (•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a i j's avonds van 7.00-11.00 uur* j's middags van 2.00-5.00 uur j :'s avonds van 7.00-1 1.00 uur SCHERPENZEEL Geboren: Rein- dina Jacoba, d. v. H. Verkerk en W. Ederveen; Margaretha Geerke, d. v. A. W. v. Wessel en J. G. v. d. Dikken- berg; Geurt, z. v. G. Hoef akker en T. C. W. v. Woudenberg; Antonia J., d. v. J. Davelaar en A. de Kruif; Cornells, z. v. C. D. v. Ommering en G. W. Klaassen; Jannij, d. v. G. Methorst en M. Cozijnsen. Ondertrouwd: Evert Klarenbeek, 27 j., Barneveld en Adriana C. Mander- sloot, 19 j., Scherpenzeel, Molenweg 30. Getrouwd: G. Vermeulen en H. M. Pul, Dorpsstraat 190, Scherpenzeel. OVERBERG r De aandacht wordt nogmaals gevestigd op de ledenvergade ring van "Overbergs Belang" op dins dagavond 21 februari a.s. Ook belang stellenden zijn van harte welkom! !l telijke activiteit moeten gaan ontplooi en. In het bijzonder zal men begrip moeten leren opbrengen voor de mede mens en deze au serieux gaan nemen. Door dit nieuwe beginsel van activi teit en het in de praktijk brengen daar van zal het gevoel van angst en onze kerheid worden weggegenomen, en de weg worden geëffend voor een harmo nische ontwikkeling. Na de pauze ontspon er onder leiding van drs. Wormer een levendige discus sie waarbij diep op het behandelde on derwerp werd ingegaan. In zijn dank woord sprak voorzitter dr. Kars dan ook de hoop uit, dat op deze wijze voor het nutsdepartement Amerongen de ba sis kan worden gelegd voor het vormen van een gesprekscentrum en discussie groepen, een suggestie die grote bijval onder de aanwezigen vond. Volledigheidshalve wordt nog ver meld, dat op zaterdag 18 maart in het Dorpshuis te Amerongen een districts dag zal worden gehouden, waarbij het bestuur gaarne assistentie zal ontvan gen van enige dames ter verzorging van een koffietafel enz. Voor een mogelijke excursie is er contact gezocht met de Holland-Ameri- kalijn ter bezichtiging van een passa giersschip. RENSWOUDE Woensdag 22 febru ari gaat de Ned. Chr. Vrouwenbond af deling Renswoude weer vergaderen in gebouw Rehoboth. Deze avond, zal wor den verzorgd door medewerkers van „Bartiméus", die over hun werk het een en ander laten zien en horen. Omdat dit een zeer belangrijke avond is, mogen de leden ieder een gastlid meebrengen. Ook de heren zijn deze avond welkom. ELST. De liefhebbers van een bazaar uit Eist en omgeving hebben in het afgelopen weekeinde hun hart kunnen ophalen. Vanaf vrijdagavond organiseerde de brandweer een der gelijk evenement op het terrein van Van Spanje's Bouwbedrijf. Ook de jeugd was goed vertegenwoordigd, getuige deze foto. Alle energie werd in de strijd geworpen om zoveel mo gelijk bussen te laten sneuvelen. De Elsterse in de bussen-tent kon na af loop dan ook geen bus meer zien. RHENEN De boerenkapel van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Rhenen geeft zaterdag 25 februari een uitvoering in huize „Heimerstein", waar zwakzinnige kinderen worden verpleegd. De kapel doet een en ander om het contact tussen burgerij en het tehuis te verstevigen. De uitvoering begint 's mid dags om 3 uur. SCHERPENZEEL Dinsdag 21 fe bruari houdt de Scherpenzeelse floralia- vereniging een algemene ledenvergade ring in zaal Boschzicht. Na het huishou delijke gedeelte van deze avond waar in de verschillende jaarverslagen gege ven zullen worden en waarin een be stuursverkiezing plaats zal hebben, zul len enige dia's vertoond worden. OVERBERG Ook afgelopen zater dagmiddag stond het opvang- en obser vatiecentrum Overberg weer in het te ken van de ontspanning, verzorgd door de Stichting geestelijk gehandicapten uit De Bilt, thans beter bekend als „Club 500". Nadat de directie met een kort woord de middag inleidde, schetste de organisa tor, de heer G. Lohuizen, het verloop van deze middag. Terwijl de eerste to nen van hun herkenningsmelodie de zaal inzweefden, ging het doek open en vertoonde zich de „Ragpickers Jazz So ciety," een groep jongelui, die met veel enthousiasme en vaardigheid pia no, drum, banjo, schuiftrombone, trom pet en klarinet bespeelde. Het voorge schotelde menu bestond hoofdzakelijk uit in later jaren zo populair geworden jazz muziek uit de jaren twintig-dertig. De leider van de band gaf een korte uit eenzetting over de diverse instrumenten, bezetting, e.d. Dit, zei hij, om te trach ten de jeugd ook voor een ander genre muziek te interesseren dan beat. Zij traden diverse malen op met hun dixie- landmuziek. Alhoewel een wat straffe re regie zeker op z'n plaats zou zijn, deed dit aan hun goede prestaties geen afbreuk. Er werd in diverse combina ties gespeeld, waarbij het laatste optre den zich kenmerkte door een vertolking van Tiger Rag in vrije formatie. Al met al een goed stuk muziek. Dat niet alleen muziek, maar ook Het charmante duo, dat veel bijdroeg aan het succes van het ontspannings programma in kamp Overberg. zang het oor kan strelen, bewees het zangduo Lo-a-Njoes, gevormd door 2 charmante meisjes. Het was inderdaad prettig om naar deze ongekunstelde stemmen te luisteren. Daar er zonder microfoon werd gezongen, was één en ander zuiverder te beluisteren. Dank zij het feit, dat de beide meisjes goed op elkaar ingesteld waren, viel de nog schuchtere voordracht minder op. De derde groep van deze amateur-ar tiesten, die zich presenteerde als Folk '66, trof het niet. Dit viertal, be staande uit een meisje en drie jongens met 3 gitaren maakte zijn debuut voor het publiek en zonder microfoon. Wer kelijk goede stemmen en duidelijke uit spraak. Jammer, dat hun weifeling en het zoeken naar de tekst af en toe goed merkbaar waren, waardoor sommige volksliedjes als het ware in de grond verf bleven. Maar de geschetste om standigheden zullen hier zeker mede de bet aan zijn. Na afloop werden onder aanbieding van een kleine versnapering enkele weder zijdse woorden van dank gesproken en een „tot weerzins", waarna men kon terugzien op een geslaagde middag.

De Vallei | 1967 | | pagina 3