Inzet van GVVV niet genoeg voor winst op Heerjansdam Gert Beukhof was de spits bij GVVV Kulan had met Candia weinig moeite: 3-0 D0V0 kon op SSC, tegen verhouding in, zege boeken HDS had moeite met slecht veld De Merino's door koploper D0SC verslagen: 3-1 Hard spel hielp Rood Wit niet tegen SVP: 1-3 Scherpenzeel was kansloos tegen Woudenberg: 0-3 PARADE PARADE fïB I DVSA verspeelde vlak voor tijd nog gelijk spel Statistiek van het zaterdagvoetbal Sparta verpulverde FHS7-0 Musketiers beroofde O.S.O. van laatste hoop Advendo en DEY deelden gelijk op VRC op schot tegen zwak Kesteren6-1 Gasten lieten fantasierijk spel zien Voorbij Afd. Utrecht Van Hardeveld VIEUX pakt Hockey Pagina 9 MAANDAG 20 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Als O.V.V.V. eventueel nog aspiraties had voor de ti tel in de tweede klasse A, dan zijn die aspiraties na zaterdag wel verdwenen. Heel veel toeschouwers hebben onder een goedgestemd zonnetje en dat is sinds lange tijd bij G.V.V.V. niet meer voorgekomen de Veenendalers zien verliezen van een sterker Heerjansdam. Heerjansdam bleek een snelle ploeg, die rustig en zuiver combineerde, in de aanval veel fantasie ontplooide en in de verdediging sterk was. Rechter-midden- verdediger Visser, een bekende naam, had het deze middag overigens bijzon der moeilijk. Gert Beukhof, in voor gaande wedstrijden rechtsback, was bij G.V.V.V. nu de spits. Hij was de spits om zyn doordouwers-capaciteiten en ook Visser en keeper Kooymans, de he le verdediging trouwens, hebben er ken- ni» mee gemaakt. G.V.V.V. heeft in de eerste en twee- BEVERWEERD DVSA moest met verschillende invallers aantreden tegen Beverweerdse Boys. J. de Bruin werd vervangen door D. G. v. Engelen burg en J. G. v. Mourlk door A. Wilde man. Door deze veranderingen kwam men te laat tot een goed verband in de ploeg en dit was er de oorzaak van dat men de achterstand op koploper Advendo niet wat kleiner kon maken. DVSA begon met onsamenhangend spel en doordat er teveel in het veld'gepraat werd kwam er in de beginperiode niet veel van voetballen terecht. Bev. Boys daarentegen pakte de zaken direct ener giek aan en doelpuntte reeds na 10 mi nuten, doch er was in buitenspelpositie gescoord. Vijf minuten later was het toch raak, toen de middenvoor der gast heren door de DVSA-verdediging wan delde en de score op 1-0 bracht. DVSA kwam in de volgende periode wel tot uitvallen, doch het was allemaal te door zichtig om tegen de solide verdediging succes te kunnen boeken. Een kwartier voor rust kreeg Bev. Boys een strafschop toegewezen wegens hands van een DVSA verdediger. De aldus ontstane kans werd uitstekend benut en de stand werd 2-0. Direct na de hervatting zette DVSA een geweldig offensief. Beverweerdse Boys was nergens meer. Aanval op aan val golfde op het vijandelijke doel af en het was na 10 minuten, dat G. de Kroon zo'n scherpe voorzet gaf, dat de bal rechtstreeks in de uiterste bovenhoek verdween. Nog bleef DVSA sterker en na 5 minuten kwam succes. Eén der verdedigers viel met de hand op de bal en de scheidsrechter zag hierin een strafschop. G. de Kroon benutte hem en met een 2-2 stand was alles weer mogelijk. Doordat DVSA alles op alles zette, verwaarloosde het soms de dek king en daardoor kon Bev. Boys even voor tijd het winnende doelpunt scoren: 3-2. de helft nagenoeg voortdurend tegen een achterstand moeten opboksen. De aanvallen, die de Veenendalers ont plooiden waren minder samenhangend en open dan van Heerjansdam, dat bij zonder' goed was in breedtevoetbal en daarmee de achterhoede van G.V.V. telkens uit elkaar trok. De grote inzet van G.V.V.V, in het bijzonder in de tweede helft, was niet voldoende voor een gelijk spel of een zege. In ieder ge val was het duel een sportieve, mooie en dikwijls ook spannende strijd met mooie staaltjes van techniek. Na drie minuten stond G.V.V.V. ach ter: 1. Kleinjan passeerde linksback Hennie van Manen, zette voor en de als voorzet bedoelde bal zeilde over kee per Wim van Dijk via de paal in het net: 01. In het begin bleek al, dat de opstelling van Beukhof als spits geen slechte beslissing geweest was. Bij een aanval vlak na het doelpunt van Heer jansdam wrong hij zich door de ach terhoede, zag dat de keeper uit zijn doel was en schoot naar een zeker schij nende 1-1-score. Een back kon echter nog net op tijd de bal uit 't lege doel koppen. G.V.V.V. werd gevaarlijker. Jan van de Bovenkamp, zoals altijd weer overal te vinden, loste een prachtig schot, dat net over ging. In de begin fase moest de scheidsrechter bij het Heerjansdamse doel enkele keren krach tig optreden. Daarbij was Gert Beukhof met enkele Heerjansdamse spelers be trokken. Bij de wens van Beukhof door de vijandelijke achterhoede te breken en doelpunten te zetten ging het nogal eens ongeoorloofd toe en de scheids rechter kwam dat even zeggen. Overi gens was deze scheidsrechter een man, die nagenoeg niets tolereerde en daar om dikwijls het spel om de lichtste sli ding of lichtste duw afbrak In de 10e minuut ging Dick van Lim burg op rechts drie man voorbij en kwam schuin voor de keeper, maar zijn schot miste kracht. Twee minuten la ter kwam G.V.V.V. toch op 11. Jan van de Bovenkamp plaatste de bal naar Gert Beukhof. Deze ging met een vrij veld voor zich alleen op de keeper af, werd bij het passeren van keeper Kooy mans in een twijfelachtige poging weg geduwd, maar kwam er toch met goed gevolg langs: 11. Weer enkele minu ten later zou Piet de Beeld de stand voor Heerjansdam op 12 brengen. Uit een voorzet kopte hij via de lat in: 12. Nadat Jan van de Bovenkamp van zeker 35 meter een hard en goed ge richt schot had afgevuurd uit een vrije trap, vielen er niet bijzonder veel wa penfeiten meer te noteren.1 Heerjans dam speelde in de eerste helft iets be ter, de spelers combineerden soepeler en zuiverder. Toch kwamen ze niet ge makkelijk door de verdediging, die het echter bij vlagen te nonchalant op nam. Gerard van de Bovenkamp kon als één van de sterkste verdedigers be stempeld worden. De G.V.V.V.-ers lie pen te veel, wilden te veel tegenstan ders passeren en raakten daarom meer malen de bal onnodig kwijt. Een tweede helft met een steeds ster ker opdringend G.V.V.V., dat koste wat het kost een gelijk spel of winst uit de strijd wilde slepen. Vele kansen ont stonden, maar pech en de goede kee perskwaliteiten van Kooymans behoed den Heerjansdam voor tegendoelpunten. De gasten zelf bleven rustig voetballen, VEENENDAAL Het Veenendaalse Kulan speelt deze competitie bijzonder grillig. Verloor het vorige week van TOV in een zeer matige wedstrijd, zaterdag boekte het een verdiende overwinning op Candia '66, dat met een 30 nederlaag naar Rhenen terug moest. Voor Kulan betekende deze puntenwinst, dat 't voorlopig wel veilig is, maar Candia blijft in de gevaarlijke zone verkeren. Met een stevig offensief ging Kulan van start en werd Candia ver terug gedrongen. Na tien minuten spelen kreeg Jan Henzen een schietkans en zoals ge bruikelijk miste hjj niet: 1-0. Candia kwam echter goed terug en legde zich niet bij voorbaat neer by een nederlaag. Kulan moest zich een lange tijd beper ken tot verdedigen en deed dat goed. De Candia-aanvallen waren af en toe gevaarlijk, maar keeper Van Wakeren deed 't bijzonder goed en hield zijn doel schoon. Nog voor de rust moesten Roks en Blankegtein zich laten vervan gen wegens blessures. Na de rust her nam Kulan het overwicht en nu kon Can dia geen antwoord meer geven. Jan Hgn- zen scoorde voor de tweede maal en bleef 'de gevaarlijkste man in de voor hoede van Kulan. Toen hij vijf minuten voor het einde van de wedstrijd binnen het strafschopgebied van Candia onder uit werd gehaald, wees de scheidsrech ter naar de penalty-stip en Henzen vol trok zelf het vonnis: 3-0. Daarmee was tevens de eindstand bereikt en had Ku lan een verdiende zege behaald. Een aanval van GVVV op het doel van Heerjansdam. Gert Beukhof (links) was zaterdagmiddag de spits van GVVV. Hier loert hij op een scoringskans. kwamen nagenoeg geen enkele keer in paniek en bleven met open aanvallen het G.V.V.V.-doel belagen. De verdedi gers kregen het moeilijk. Toch Jiad G.V.V.V. na twee minuten de score in evenwicht kunnen brengen. Gert Beuk hof kwam na een uitval van G.V.V.V. alleen voor Kooymans, maar hij trapte de bal te ver voor zich uit. Na een kwartier weer een kans voor G.V.V.V. Beukhof en Jan van de Bovenkamp ruk ten samen op en Van de Bovenkamp schoot de bal tegen de paal. In de 16e minuut had de scheidsrechter volgens onze mening een strafschop in het voordeel van G.V.V.V. kunnen geven. Jan van de Bovenkamp nam de bal uit een verre trap mee en kwam alleen voor de keeper. Toen hij de goalie voor bij wilde gaan, werd hij gehinderd. Zo als gezegd, Heerjansdam bleef rustig doorspelen. De achterhoede van Heer jansdam kon de opdringende G.V.V.V.- ers bijna altijd stoppen door het sys teemloze spel, dat zij op de grasmat legden. Toch dook er voor de Veenen dalers in de 2e minuut weer een kans op. Weer was het Jan van Bovenkamp die na een solo een goede voorzet weg gaf, maar keeper Kooymans zat er goed bij. G.V.V.V. zou geen doelpunten meer maken. Beukhof kreeg enkele minuten voor het einde nog een redelijke kans, maar Kooymans redde juist op tijd. Een eervolle nederlaag voor de Vee nendalers. Het spel van Heerjansdam was fantasierijker en de ploeg nam de zege verdiend mee naar huis, zij het na anderhalf uur lang de met volle inzet spelende G.V.V.V.-ers weerstand gebo den te hebben. Tweede klasse A: De GeuzenS.H.O. 1-3, De Zwerver—R.V.V.H. 2-1, S.S.S.— Z.C.F.C. 3-3; G.V.V.V.-Heerjansdam 1-2; Quick BoysZwaluwen 1-1. R.V.V.H. 16-22 De Zwerver 16-16 Heerjansd. 15-20 Z.C.F.C. 17-16 Ter Leede 16-18 De Geuzen 15-11 G.V.V.V. 16-17 S.S.S. 15-10 Quick B. 16-17 Zwaluwen 15-10 S.H.O. 17-17 2e klasse C: V.V.O.G.—Apeldoorn 5-2, ZuidvogelsBe Quick '28 4-0, S.S.V.U. Spakenburg 1-2 (gest.), Excelsior '31 Voorwaarts 0-1; Go Ahead K-Nunspeet 4-1, S.S.C. *55—D.O.V.O. 0-1. D.O.V.O. 17 12 3 2 27 55—24 Go Ahead 17 11 3 3 25 42—24 S.S.C. '55 17 8 6 4 22 35—19 Excelsior '31 17 9 2 6 20 38—34 Spakenburg 14 7 3 4 17 3621 V.V.O.G. 18 6 4 8 16 29—24 Nunspeet 18 7 2 9 16 35—53 Be Quick 18 6 3 9 15 28—38 S.S.V.U. 15 6 1 8 13 32—49 Zuidvogels 17 3 5 9 11 20—30 Voorwaarts 17 3 5 9 11 30—45 Apeldoorn 18 2 7 9 11 23—42 Vierde klasse A: E.S.A.—BI. Geel 4-1, S.K.V.Ostrabeke 1-2. RedichemLun- teren 2-5, Sparta—F.H.S. 7-0, N.R.C.— Kesteren 6-1. /V.R.O. 15-25 E.S.A. 14-12 S.K.V. 15-23 Resteren 14-11 Lunteren 16-21 BI. Geel '15-11 Ostrabeke 15-19 Sparta 13-6 D.T.S. 14-18 F.H.S. 13-0 Redichem 15-13 4e klas C: D.O.S.C.—de Merino's 2-1, JonathanBloemenkw. 2-2, Nedlloyd Hierden 1-1, W.O.L.—N.S.C. 2-2. D.O.S.C. 17-30 Jonathan 16-14 N.S.C. 17-27 Bloemenkw. 16-12 Sparta N. 16-23 Hierden 16-9 De Merino's 17-19 NedLloyd 16-8 IJ.F.C. 17-16 WOL 16-7 le klasse: C.S.V. VitesseTers. Boys 4-7, O.S.O.—Musketiers 1-3. V.V.J.— V.V.V.M. 3-2, HbogerheideMontfoort 1-0, C.S.W.Vel. Boys 0-3, Cobu Boys Lopik 0-4. Musketiers 16-28 Montfoort 15-15 Tersch. Boys 16-25 C.S.V. Vites. 16-15 Vel. Boys 15-20 V.V.J. 16-11 O.S.O. 16-20 Cobu Boys 17-11 C.S.W. 16-18 V.V.V.M. 16-6 Lopik 16-18 Hoogerh. 17-5 2e klasse A: Rood Wit—S.V.P. 1-3, Kulan-Candia '66 3-0: V.V.Z.'49-Hees 1-0, HulshorstN.S.V.S. 3-0. Hulshorst 15-21 Valleiv. 13-12 Renswoude 15-20 T.O.V. 14-12 Hees 14-18 Rood Wit 16-11 S.V.P. 13-17 Candia 13-8 V.V.Z. 12-15 N.S.V.S. 16-8 Kulan 15-14 Derde klasse A: Roda '46Posthoorn 2-0, ScherpenzeelWoudenberg 0-3, StroeHoevelaken 1-5. SPRANG CAPELLE DOVO heeft tegen de verhouding in ee n 0-1 over winning behaald op SSC '55. In een zenuwachtig gespeeld duel was het Henk van Kooten, die met een bekeken booghal DOVO aan een gelukkige zege hielp. Wat spelkwaliteiten betreft werd het een ontmoeting, waarin men be slist geen koploper en belager kon ont dekken. De Veenendalers hebben het aan keeper Teus van Hardeveld te dahken, dat een slechter resultaat vermeden kon worden. De gehele achterhoede, in het bijzonder Gerrit van Kooten en Güs Slotboom, speelde overigens een zeer goede wedstrijd. SSC kreeg diverse kansen, maar het was of keeper Van Hardeveld, die tot een fraaie safe kwam of één van de verdedigers, die op tijd de SSC-aanval- len kon doorbreken. De achterhoede zou nagenoeg geen steek laten vallen. De voorhoede van DOVO kwam niet tot grootse daden, mede doordat het' middenveld niet in handen van Roel LEERSUM HDS speelde gister middag in Utrecht tegen hekkesluiter En Avant. Op een terrein dat bijna on bespeelbaar was konden de Leersum- mers zich moeilijk aanpassen. Het eer ste half uur hielden zij het spel te kort zodat elke aanval kon worden onder schept. Na 35 minuten kreeg Teus Gijsbertse op links een vrije trap te nemen. Hij plaatste de bal hoog in de doelmond en Harrie Vonk kon met een schitterende kopbal HDS met 0-1 laten rusten. Dooi de aanhoudende regen werd het terrein steeds moeilijker bespeelbaar en het vergde veel van het uithoudingsvermo gen van de spelers. Gelukkig beschikten de jongens van aanvoerder Den Hartog over voldoende uithoudingsvermogen om ..En Avant" de wil op te leggen. In de tiende minuut na rust rondde rechtshalf Joop van de Pot een solo-ac tie af met een laag schot dat onder de keeper doorgleed in het net (2-0). Met deze stand kwam het einde van een vervelende wedstrijd die HDS dus weer twee puntjes opleverde. Schoeman en Bertus Kroesbergen was. De voorhoede kon daarom niet vol doende gevoed en gesteund worden. Er bestond een kloof tussen verdediging en aanval en dat leidde tot een dikwijls gevaarlijk aanvallend SSC. SSC kon het lichte overwicht echter niet in doelpunten uitdrukken. Met lan ge en hoge trappen trachtte men een bres te slaan in de DOVO-gelederen, maar zij het dikwijls met kunst- en vliegwerk DOVO kon stand houden. Vooral de linkshalf van SSC bleek 'n gevaarlijke speler en hij zou de rood- witten meermalen tot ingrijpen nopen. Toch zou DOVO met de eer gaan strijken. Henk van Kooten, langzaam maar zeker DOVO's topscorer wor dend, zorgde met een bekeken boogbal- letje voor 0-1. OPHEUSDEN Voor het Opheu. dense Sparta werd het op de zwakkt broeder van de vierde klasse, FHS. een 7-0 zege. In een niet al te beste wed strijd, waarin FHS nagenoeg geen enke le keer tot vlotte aanvallen kon komen, konden de Betuwnaren met gemak tol een zege komen. In de 16e en 18e minuut deed B. v.C Pol zijn ploeg uitlopen tot 2-0. Sparta werd steeds sterker en in de 30e minuj zorgde K. Schaap Bzn voor 3-0. Na de rust direct weer 'n sterk en ojw permachtig Sparta. Er volgden schoten op lat en paal en in de 14e minuut ver grootte Van Kleef de voorsprong tot 4-0. Enkele minuten later volgde Van de Pol: 5-0. In de 18e minuut kwam FHS eindelijk tot een vlotte aanval en een mooie kana De Sparta-keeper redde echter uitsta kend. Van der Wart en K. Schaap Pzn sloten tenslotte de rij. Eindstand: 7-0. DEN DOLDER Ondanks goede te genstand van De Merino's toonde DOSC zich zaterdag werkelijk kampioenskan didaat. Vooral in de eerste helft van deze wedstrijd was de thuisclub beslist de sterkste, al kwam De Merino's soms gevaarlijk naar voren. Doelpun ten maken bleek voor de Veenendalers echter uiterst moeilijk. Nadat rpen van weerskanten wat aar zelend was begonnen kwam DOSC op eens sterk opzetten en in de 20e minuut schoot de linkshalf de bal hard langs Klaassen: 10. Toch kwam De Meri no's ook wel tot aanvallend spel. Uit een van die acties knalde Diepeveen te gen de paal, maar daar bleef het bij. De wedstrijd was een half uur oud, toen de Dolderse middenvoor een duel won van spil v. d. Weerdhof en ook keeper Klaassen wist te verschalken: 20. De Merino's probeerde wat het kon om verandering in deze stand te brengen en in de laatste minuut voor de rust lukte dat. "Weer was het Diepe veen, die schoot en opnieuw raakte hij het houtwerk. De bal verdween via de onderkant van de lat in het net: 21. Na de rust volgde een fel offensief van De Merino's. DOSC verdedigde zich echter uitstekend en gaf maar wei nig kansen weg. Er was vrijwel niet door de verdedigingsmuur te komen en S'zeel Woudenb. Hoevel. Veense B. Posthoorn 12-24 15-24 15-23 14-22 14-15 Stroe E.F.C. S.O.V.A. Roda Zw. Wit 15-12 16-10 14-9 16-6 16-5 Vierde klasse H: D.V.S.A.—S.V.F. 2-2, AmsvordeV.V.Y. 2-2, J.S.V.Midlan- dia 1-0, E.M.S.—Candia '66 2-3, K.D.S.— Vreeswijk 1-1, Zwaluwen VooruitVee- nendaal afg. Amsvorde 14-23 K.D.S. 15-15 V.V.IJ. 15-19 Vreeswijk 14-14 J.S.V. 15-19 E.M.S. 14-13 Veenendaal 14-18 Midlandia 14-7 Candia 16-18 D.V.S.A. 15-7 Zwaluwen V. 13-17 S.V.F. 15-4 PUTTEN SVP bracht zaterdag twee punten mee uit Putten door een over winning op Rood Wit. In een, vooral na de rust, wat forse wedstrijd, bleken de Veenendalers niet alleen sterker, maar zeker ook produktiever. De zege heeft overigens wel de nodige moeite gekost, maar met goed spel en een redelijk tempo wisten de Panter-mannen de 10 achterstand in een 13 overwinning om te zetten. vallen van Rood Wit bleef het daarbij, dank zij uitstekend keeperswerk van Van Kooten. Na de thee kwam Rood Wit weer naai- voren, kennelijk niet voor een nederlaag te porren. Weer ontstond een fout in de achterhoede van SVP en de Rood Wit-middenvoor kwam oog in oog met keeper Van Kooten. Deze stopte het harde schot echter zeer be kwaam en er volgde nu een moeilijke periode voor scheidsrechter Gerritsen, die van de nu te fors spelende Rood Wit-ploeg twee man in zijn boekje no teerde. Uit een dieptepass van B. v.d. Pol lepelde Bolderman de bal over de Puttense keeper in het doel en dat bete kende 1-3. Hoewel er daarna aan beide kanten nog wel enkele goede kansen kwamen, werd er niet meer gedoelpunt. Een knappe prestatie van SVP, dat de kopgroep goed blijft volgen. Voor rust was SVP al voortdurend in de meerderheid, doch Rood Wit kon na acht minuten spelen een voorsprong nemen. Bij een poging terug te spelen kreeg Van Stempvoort de bal op zijn schouder en daardoor kon hij keeper Van Kooten niet meer bereiken. De Puttense linksbinnen was er als de kip pen bij om te scoren: 1-0. Tien minuten later zou de stand weer in evenwicht gebracht worden door Sas. de SVP- rechtsback, die ver opdrong en via de paal doel trof: 1-1. In de 25e minuut scoorde Kalter1 met een mooie omhaal 1-2 en ondanks enkele gevaarlijke uit- SCHERPENZEEL De belangrijke streek derby tussen Scherpenzeel en Woudenberg bracht Scherpenzeel een anticlimax, want de gasten wonnen deze wedstryd met 3-0 en kwamen daar door op gelijke hoogte met de thuisclub. De zege was voor de gasten verdiend, ai dient niet onvermeld te blijven, dat ze wel enigzins gelukkig tot stand kwam doordat het de thuisclub enige malen bepaald niet mee zat, toen verdedigers de al geslagen doelman Dankelman te hulp moesten komen om treffers te voorkomen. Na een periode van gelijk- opgaand spel namen de gasten in de 16e minuut, de leiding door een afstands schot van rechtsbinnen Jansen, 0-1. Scherpenzeel trachte wel de schade ongedaan te maken, maar het stuitte in zijn pogingen oji de zeer robust ingrij pende verdediging der gasten. Na een half uur kwamen de gasten door een duidelijke buitenspelgoal van Van Mechelen op 0-2, maar dit betekende al lerminst, dat de thuisclub een geslagen ploeg was. Ze bleef met felle acties het doel der gasten belagen. De gasten kwa men zelfs op 0-3 toen de bal met een voorzet van rechts ineens door Tekelen- burg werd ingeschoten. Na de rust heeft de thuisclub verwoed getracht de kansen te doen keren, maar de aanvallen strandden steeds op het doeltreffende verweer van de gasten, die wel veel hoekschoppen, maar geen treffers weg gaven. De gasten kwamen nog tot enige ge vaarlijke tegenacties, maar de verdedi ging der thuisclub liet zich niet meer verrassen. Doordat ook de aanvallers van Scherpenzeel er niet in slaagden het doel te vinden kwam er in de stand geen wijziging meer. Het einde kwam met een verdiende, maar toch ook for tuinlijke zege voor Woudenberg, dat hierdoor de kansen op een kampioen schap volkomen in eigen hand heeft. 9 Een tweemotorig Fokker-vliegtuig met 42 passagiers, in hoofdzaak Ita liaanse emigranten voor de Verenigde Staten en Canada, is veilig geland op het vliegveld Ciampino bij Rome, on danks beschadiging van he t landings gestel door de bliksem. Een spelmoment uit de wedstrijd ScherpenzeelWoudenberg. Het duel zou tenslotte een 03-zege voor de ploeg van Woudenberg opleveren. Musketiers nam zaterdag de moeilij ke klip OSO. De overwinning was ver diend. De Elstenaren, die een voor de laatste kans vechtend OSO aantroffen, liepen al snel een achterstand op. In de 4e minuut knalde de OSO-linksbuiten de bal onder de kruising: 10. Even was Musketiers aangeslagen, maar in de 17e minuut begon A. Diteweg aan een solo, waarbij de bal met behulp van de voet van de OSO-spil onhoudbaar in het doel verdween: 11. Met deze stand kwam de rust. Na de thee gaf het hogere tempo de doorslag en kwam het verschil na 20 minuten tot uitdrukking. Een voorzet van Cor Henzen werd door Cees Hen zen in een doelpunt omgezet: 12. Toch bleven de aanvallen van OSO ge vaarlijk. Maar 7 minuten voor het ein de sloeg de gevaarlijke Elster linksbui ten Cor Henzen de OSO-defensie in snelheid en scoorde 13. Dit was het beslissende doelpunt. ADVERTENTIE Heerlijke Hollandse KON JAK De Merino's nam nu veel risico door met te veel spelers naar voren te trek ken. Vijf minuten voor het einde van deze ontmoeting werd dat noodlottig. Een onverwachte uitval van DOSC le verde de gastheren de volle buit op en onverrichterzake moest De Merino's huiswaarts keren. DOORN Het Ederveense Advendo is zaterdag tegen DEV in Doorn niet verder gekomen dan een gelijk spel in een sportieve ontmoeting. Advendo was danig gehandicapt door dat middenvoor Greuter niet meespeel de. l>e eerste helft was het Ederveense team iets sterker dan de thuisclub, maar de achterhoede van DEV gaf bijzonder weinig kansen weg, terwijl bovendien een uitstekende goalie onder de lat stond. DEV dat, net als Advendo, bijzonder hard vocht voor de kostbare punten, kwam na de rust sterk opzetten en Ad vendo werd in de verdediging gedron gen. Door het goede werk van spil Van Hunen en keeper Veldhuizen kwam ook DEV niet tot doelpunten. DEV liep door het opdringen gevaar bij eventuele Advendo-uitvallen. De Eder- veners begrepen dit ook en met enkele snelle tegenaanvallen kregen de gasthe ren het af en toe bijzonder moeilijk. Kort voor het einde leek Advendo de ze ge toch nog te grijpen. Middenvoor Mar cus was alleen doorgebroken en om speelde de keeper, maar werd door de ze vast gehouden. De scheidsrechter zag er geen strafschop in! VEENENDAAL Ook in de wed strijd tegen Kesteren bewees VRC za terdagmiddag zijn uitstekende vorm. Met niet minder dan 6-1 werden de gasten naar huis gestuurd, waarbij op gemerkt dient te worden, dat VRC al voor de rust een 6-0 voorsprong had bereikt. Het verschil in kracht was te groot om er een boeiende ontmoeting van te maken. VRC bleef de gehele wedstrijd aanvallend spelen en dwong Kesteren zich tot het uiterste te ver dedigen. Met schutters als Aalbers en Hasselaar heeft VRC ook tegen een goede verdediging wel wapens en dat heeft Kesteren moeten ervaren. VRC ging sterk van start en opende onmiddellijk een reeks aanvallen. Al na drie minuten was het raak toen Leo Rebergen voor het doel kwam en keeper Meurs het nakijken gaf: 1-0. Nauwelijks vijf minuten later kopte G. Hasselaar het tweede doelpunt in de touwen en hij had slechts twee minuten nodig om ook de volgende treffer te produceren: 3-0. Een vlot begin dus, terwijl ook Cor Aalbers er zin in kreeg. Even deed VRC het wat kalmer aan, maar al spoedig kreeg de Kesterense doelman opnieuw handen vol werk. Nog voor de rust moest hij driemaal het hoofd bui gen voorAalbers, die steeds vanaf de zestienmeterlijn met harde schoten scoorde. Na de rust had Kesteren alle gedach ten aan een beter resultaat laten va ren en gingen de gasten zich concentre ren op de verdediging. VRC kreeg min der kansen om door te breken en Kes teren kwam zelfs nog even terug, waar bij Van Ingen de eer wist te redden. Een kwartier voor het einde miste Hasselaar een penalty, want keeper Meurs stopte de bal uitstekend. Eind stand 6-1. Een fraaie overwinning voor VRC. HEREN EERSTE KLASSE ArnhemPW 01, HengeloUnion 02, Nijmegen—Zwolle 11, DKS Hattem 21. PROMOTIEKLASSE AlmeloCoevorden afg.; Deventer Zutphen afg., ApeldoornBully 10, DKS IIUpward afg. TWEEDE KLASSE A Arnhem IIIUnion II 03, Krom- houtersUnion IV 70, Nijmegen III Wageningen 32, OosterbeekUpward II afg. TWEEDE KLASSE B Union IIIArnhem II 110, Zwolle II -Nijmegen II 02, Upward IIIApel doorn 11. TWEEDE KLASSE C PW n—DKS III afg. Epe—Ares 3—0, Zwolle IIIApeldoorn II 32, Hattem II—EHV 0—1. DAMES EERSTE KLASSE ArnhemPW 00, DeventerUnion Quick 2—0. afg., NijmegenZwolle 11, DKS PROMOTIEKLASSE Rempo '41Almelo 13, Hengelo— Union II 21, BullyApeldoorn 14. Upward—EHV 2—1. TWEEDE KLASSE A EdeArnhem II 00, Upward II Deventer II 32, Wageningen—Nijme gen II 1—1, Quick H—Oosterbeek 2—1. TWEEDE KLASSE B PW IIAlmelo II afg., EpeDeven ter III 50, Zwolle IIApeldoorn II 3—0, Hattem—DKS II 7—L

De Vallei | 1967 | | pagina 9