WETH. VAN KUIJK: OPZET IS ALLEEN WA T EENVOUDIGER DAN GROOTSE PLAN VAN DESTIJDS! Binnen twee jaar groot Sporthal nog niet geheel van de baan Fusie van Het wachten is nu nog maar kort Heel E der veen krijgt gas- en waterleiding Bekendmaking Veiling Septer Tiel „V ecomi Op Frederikshoeve zet men de pomp buitenspel Stierenkeuring Mist u uw dagblad DE VALLEI Weer tien(tje) zonder rood AGENDA Voorportaal Wijkraden Goede kans Oliebollen actie „Sparta" van s.v „Co" ten Ham overleden „Crescendo" speelt Cinefielen komen weer aan hun trek BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Vergadering van schoolvereniging op Geref. grondslag VEENENDAAL Het streven van de gemeente Veenendaal is erop ge richt om binnen twee jaar een groot overdekt zwembad, dat aan het bijna gereed zijnde instnictiebad aan de Sportlaan zal worden vastgebouwd, te hebben gerealiseerd. De plannen voor dit nieuwe project liggen gereed en vol gens wethouder C. N. van Kuyk Ls het wachten voorlopig alleen nog op vol doende dekkingsmiddelen, al toonde hij rich hieromtrent niet pessimistisch. „>Ve hebben intern al reserves ge kweekt, die we straks voor de finan ciering zullen kunnen aanwenden. Ten aanzien van het hele plan ben ik op timistisch". Het project dat nu op stapel staat en dat uit een binnen- en een buiten bad bestaat is in feite in de plaats gekomen van het gigantische over dekte zwembad-sporthal-complex, zo als dat destijds door de gemeente is opgezet en dat later financieel niet haalbaar bleek. Als een welkome tus senoplossing heeft men toen het in- structiebad aanvaard. Nu ziet het er naar uit, dat een lang gekoesterde wens toch in vervulling gaat. Het nieu we plan is weliswaar bescheidener van opzet dan het kapitale complex des tijds, maar volgens de wethouder zal het publiek er dezelde mogelijkheden kunnen aantreffen. „We bereiken in de praktijk hetzelfde doel, slechts de ma nier waarop we de zaak gaan realise ren is wat eenvoudiger", zo zei de wet houder. De bouw van het nieuwe bad zal in een snel tempo plaatsvinden, omdat er* evenals dat bij het instructiebad het ge val is, volgens een bepaald systeem zal worden gewerkt. Het instructiebad zal het „voorportaal" worden van het bad van straks, dat geheel wordt aangepast aan de bouwstijl van de kleine zwemin richting, die op 1 april zal worden ge opend. Wethouder Van Kuyk deelde mee, dat over de kosten van het pro ject nog weinig definitiefs kan worden gezegd. „Straks, als het officiële ont werp er is, weet ik meer", zo luidde zijn commentaar hieromtrent. Het overdekte bad zal een lengte van vijfentwintig meter krijgen, het buiten bad, dat later zal worden aangelegd, zal in oppervlakte aanmerkelijk groter zijn. Zoals de plannen nu liggen zal dit een vijftig-meter-bad worden. Het is zo goed als zeker, dat de Sportstichting, die alles in het werk stelt om het project zo spoedig moge lijk gestalte te geven, het nieuwe bad zal gaan beheren. ,,De Sportstichting speelt een belangrijke rol", zo zei de wethouder. „Aanvankelijk is de stich ting wat aarzelend van de grond geko men, maar het gemeentebestuur heeft nu veel waardering voor de acti viteiten van de leden. Ook in de toe komst zal de stichting een duidelijk om lijnde taak hebben; men zal de behoef- Het terrein, dat de Sportstichting op het oog heeft om de plannen voor de bouw van een overdekte zweminrich ting te realiseren. te die er bij de bevolking bestaat on der de aandacht van het gemeente bestuur moeten blijven brengen om er aldus toe bij te dragen dat de noodza kelijke voorzieningen er zullen ko men..." Wethouder Van Kuyk wees er vervol gens op, dat het gemeentebestuur steeds meer aandacht aan sport en re creatie is gaan schenken, omdat Veenen- daal zich in een vrij snel tempo verste delijkt. „Wie zijn ogen goed de kost geeft, kan gemakkelijk constateren, dat we hoe langer hoe meer aan het ver stedelijken zijn en we moeten daarbij niet het gevaar lopen, dat op den duur de noodzakelijke recreatie ontbreekt. Vroeger was die recreatie van nature aanwezig, maar nu en straks zullen we vele voorzieningen moeten gaan tref fen." De wethouder heeft een eigen, per soonlijke visie op de uitoefening van zijn functie nu en in de toekomst. Daar bij heeft hij aan de Veenendalers zelf ook een niet weg te denken taak toebe dacht. „Recreatie", zo begint hij, „wil In een gemeenschap als de onze zeg gen, dat we door zelf actief te zijn een frisse wind moeten laten waaien. Geza menlijk moeten we tot de opbouw van een geheel komen. Het lijkt wat gefilo sofeer, maar ik ben echt van mening, dat het eigen initiatief zeer belangrijk is. In samenwerking met de inwoners moeten we komen tot de oprichting van wijkraden, buurt- en speeltuinverenigin gen. Ik denk ook aan de bouw van wijk centra en aan het buurthuiswerk. Het lijkt allemaal verre toekomstmuziek, maar samen met de bewoners valt er veel te bereiken..." Personeel van de bouwonderneming Gebr. Van den Belt uit Twello, is momenteel druk doende de laatste hand te leggen aan het interieur van het nieuwe instructiebad. Een bijzon der aardig effect heeft men verkregen door het plafond uit te voeren in een kleurrijke constructie van houtwol- cementplaten. Op de foto de heer J. G. A. van den Belt uit Twello en de uitvoerder de heer J. Hoppe uit Deventer, in de kuip van het nieuwe bad. Nu het oorspronkelijke grote sporthal/ overdekte zwembad-project om finan ciële redenen werd afgevoerd, wil dat nog niet zeggen, dat Veenendaal in de toekomst niet meer op een sporthal hoeft te rekenen. Hoewel de wethouder daar nog weinig concreets van kan zeg gen, staat het volgens hem wel vast, dat „de sporthal een goede kans heeft". Anders ligt het met de bouw van een schouwburg. De wethouder: „Dat ligt nog ver buiten de realiteit..." Is er een kans dat het oude postkan toor te zijner tijd zal worden ingericht als sporthal? Deze suggestie, die on langs uit de raad naar voren kwam, ontlokt de heer Van Kuyk de volgende opmerkingen: „Ja, daar is id de raad over gesproken, maar dit idee was al eerder binnen het college geopperd. Wat het postkantoor betreft, het ziet er niet naar uit, dat dit de eerste jaren leeg komt. Om nu al een beslissing over de bestemming te nemen, lijkt me wat voorbarig..." Veenendaal is sinds enkele jaren een gemeentelijk sportpark rijk. Aanvanke lijk liep het, met name wat de verde ling tan de velden betreft, wat stroef. De wethouder gelooft stellig, dat dit zich in gunstige zin heeft ontwikkeld. „Je zou zelfs van een succes kunnen spreken", merkt hij op. stuur al geruime tijd ook in een ander deel van de gemeente een aantal sport velden aan te leggen. Vaak wordt in dit verband de omgeving van de Groe- neveldselaan genoemd. Hoe staat het met die plannen? „Het is nodig dat er naast het be- stande sportpark een voorziening bij komt. De sportstichting is momenteel de mogelijkheden hiertoe aan het on derzoeken. Overigens geloof ik nu niet direct, dat er een geweldige behoefte aan nog meer voetbalvelden bestaat Natuurlijk heeft de wethouder een persoonlijk verlanglijstje voor de toe komst. „Er moet een betere gelegen heid tot schaatsen komen, het aantal speeltuinen moet worden uitgebreid en zo is nog veel meer op te sommen. Maar bij dit alles staat het zwembad voorop. Dat moet er zo spoedig moge lijk komen. Het aantal aanvragen om gebruik te maken van het instructiebad is nu al veel te groot om aan allemaal te kunnen voldoen..." Binnen twee jaar zal het nieuwe bad er staan, heeft de heer Van Kuyk ge zegd. Sportminnend Veenendaal is be nieuwd... OPHEUSDEN De sportvereniging "Sparta" te Opheusden organiseert woensdag een oliebollendag, waarvan de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van gymnastiekmateriaal. Aangezien de vereniging onlangs is toegetreden tot het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond is dit een vereiste geworden. Een groot aantal medewerkers zal vanaf 's molens half negen in Opheus den huis aanhuis de oliebollen aan de man trachten te brengen. Het organise rende comité hoopt op een hongerig pu bliek, zodat de actie een succes zal wor den. Veenendaal 21 februari 1967 Eier markt. Aanvoer ca. 52.000 stuks. PrQ- zen kippeëieren f 11.00f 12.00; henne- eieren f 9.00f 11.00 alles per 100 stuks. Handel redelijk. 59 VEENENDAAL De Didamse Co- operatieve Roomboterfabriek te Didam en de Verenigde Coöperatieve Melkin richtingen „Voeomi" te Arnhem hebben besloten te fusioneren. Reeds geruime tijd is hierover onder handeld en in zijn ledenvergadering van 14 oktober 1966 besloot de Didamse Coöperatieve Roomboterfabriek het be stuur te machtigen deze fusie aan te gaan wanneer hieraan geen fiscale con sequenties zouden zijn verbonden. Blijkens de thans verkregen inlichtin gen is dit niet het geval, zodat de be sturen van de betreffende verenigingen hebben besloten deze fusie te laten in gaan op 4 maart 1967 na het beëindigen van de werkzaamheden op die dag. Het bedrijf te Didam verwerkt de melk tot kaas. Tot heden exploiteerde Vecomi twee melkinrichtingen, te weten in Arnhem en Wageningen; een melkpoederbedrijf te Ede en twee boterfabrieken namelijk in Terschuur en Putten. Verder heeft zjj een groot belang in de Coöperatieve Condensfabriek te Deventer. Door het opnemen van de kaasproduk- tie-inrichtlng wordt dus een verbreding van de basis bereikt. De totale jaarlijkse melkaanvoer zal nu ruim 150 miljoen kg bedragen. VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in deze gemeente de voorjaarskeuring van stieren zal wor den gehouden op vrijdag 10 maart 1967 en wel bij de heer G. van Bennekom. Munnikenweg 44 te 12.00 uur v. m. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de desbetreffende be kendmaking. welke is aangebracht op de volgende plaatsen in deze gemeente: a. Gemeentehuls. Hoofdstraat 34; b. Ge meentelijke eierhal. Achterkerkstraat: c. Het keuringsterrein. Veenendaal. 16 februari 1967, De burgemeester voornoemd, J. HAZENBERG LEERSUM Maandagmiddag is op 61-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Zeist overleden de heer J. J. ten Ham. „Co" ten Ham. zoals hij in Leersum be ter bekend was. heeft voor de Leer- sumse sportvereniging veel betekend. Hij is vanaf de oprichting in 1930 lid van H.D.S. geweest. Tot 20 januari 1949 heeft hij de voorzittershamer van H.D.S. gehanteerd. Door verhuizing naar Zeist en door drukke werkzaamhe den moest de heer Ten Ham deze func tie neerleggen. Lange tijd was hij ook gymnastiekleraar van H.D.S. Zijn goe de leiding is altijd een voorbeeld voor anderen geweest. Co ten Ham was ere lid van H.D.S. Zijn heengaan wordt door H.D.S. als een groot verlies gevoeld. LEERSUM Op zaterdag 25 fe bruari geeft de Leersumse accordeon- club „Crescendo" een concert in sa menwerking met „Accordeonnette" uit Driebergen. Dit concert wordt gege ven in het Panlushuis te Driebergen. Na afloop is er bal met medewerking van „De Conbrio's" uit Doorn. Leden en donateurs van „Crescendo" hebben voor deze avond vrij toegang. Kaarten kunnen worden afgehaald, bij Sigarenmagazijn Putman. EDERVEEN Het gemeentelijke Gas- en Waterleidingbedrijf zet alles op alles om de gehele gemeenschap van Ederveen binnen afzienbare tijd een gas- en wateraansluiting te geven. Hiertoe is men momenteel aan het einde van de Hoofdweg druk bezig met de aanleg van de hoofdleidingen voor het gas- en watertransport. Zowel voor gas als voor water behoort de rand van Ederveen tot de zogenaamde „onrendabele" gebieden, al wordt het ook hier steeds meer rendabel om leidingen te leggen. Het werk wordt uitgevoerd door Boeren n.v. uit Gorinchem op last van het gemeentelijk bedrijf. De directeur van het gas- en water leidingbedrijf, de heer L. Reeder ing., vertelde dat men er langzamerhand naar streeft alle inwoners van de uitge strekte gemeente Ede een aansluiting op de beide netten te geven. Omdat dit een kostbare zaak is, wordt dit in ge deeltes gedaan, zodat het nog wel een aantal jaren zal duren, voordat iedere Edenaar slechts een kraan behoeft open te draaien om van het gas of water binnenshuis te kunnen profiteren. Men werkt volgens een kernen-sys teem", waarbij ieder woongebied steeds verder uitgebreid wordt. Voorts hangt de aanleg van de beide leidingen voor al ook van de behoefte af, die er be staat. Zo zal een gebied waar het pomp water niet meer geschikt is zo snel mo gelijk aangesloten worden, terwijl ook gebieden, waar een grote vraag naar gas is voorrang krijgen voor beide aan sluitingen. Uit economisch oogpunt legt men namelijk beide leidingen tegelijker tijd aan. Volgens de heer Reeder bestaat er tegenwoordig een toenemende vraag naar gas, in verband met de komst van het aardgas. Voor stal- en hokverwar- ming is aardgas veel goedkoper dan het nu nog veel gebruikte propaangas. Het gemeentebedrijf legt alleen de hoofdlei dingen aan. De binnenleidingen moet men door een erkende gas- en waterin stallateur laten verzorgen. Dat zijn ech ter de enige kosten, die door de verbrui ker gemaakt moeten worden. Het om bouwen van de butagastoestellen dat eva&als van stadsgastoestellen noodza kelijk is, om ze voor aardgas geschikt te maken geschiedt gratis. Na aanleg van dit project is ruim 90 pet. van de Edese bevolking aangeslo ten op de waterleiding, terwijl de gas- aansluitingen bijna dit percentage be halen. Het aantal onrendabele gebieden wordt op deze manier ook kleiner, om dat men steeds dichter bij komt en om dat de belangstelling voor een der bei de vitale produkten steeds groter wordt. Eén der nieuwe klanten voor het wa terleidingbedrijf is de familie Vierwin- den, die de „Frederiks Hoeve" be woont; een zeker honderd jaar oude boerderij, achter de Bruine Horst. Nog steeds moet het water uit de pomp ko men en ofschoon die heerlijk water le vert, is mevrouw Vierwinden erg blij, dat ze nu waterleiding krijgt. „Zeven jaar heb ik hier gewoond en al die tijd moest ik pompen. Al het water, dat je ergens in huis nodig hebt, moest uit het pomphok komen en dat is natuurlijk erg lastig. Ik zal blij zijn als lk door het hele huis heen waterleiding heb." Me vrouw Vierwinden wil overal leidingen laten aanleggen, maar een ding be nauwt haar: „Als het water nu maa: net zo lekker en helder is als uit de pomp..." LEERSUM Zoals reeds eerder ln dit blad is aangekondigd gaat de Leer sumse bioscoop weer open. Op vrijdag 24 februari wordt om acht uur een film vertoond over het huwelijk van prinses Margriet met mr. Pieter van Vollenhove. Deze film is ge heel in kleuren opgenomen. Op zaterdag 25 februari is er om acht uur weer een voorstelling. Dan draait „Angelique, de markiezin der engelen". 0 De Robert Schumanprijs van de uni versiteit van Bonn is verleend aan dr. Josef Bech, de vroegere Luxemburgse premier. De prijs, waaraan een bedrag van 25.000 mark is verbonden, wordt jaar lijks toegekend voor bijzondere verdien sten op het gebied van de Europese een heid. Vorig jaar werd de prijs ingesteld en voor het eerst toegekend aan de Franse politicus Jean Monnet. De uitrei king aan dr. Bech vindt 29 juni plaats. TIEL, 20 februari 1967. Opgave na klasse mm maat. Appelen Dijkmanszoet Eisdener Klumpkes x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Jasappelen x Jonathan k.l x Jonathan k.2 x Laxton Superbe k.l x Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.2 Pomme Rosa k.l Pomme Rosa k.2 Winston k.2 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 25.10; rood f Peren: x Brederode Conference k.2 9092 Giezewildeman St.-Remy Winterjannen IJsbouten Perenkroet per 100 kg f 3,20. Groenten: boerenkool 22 24; koolraa*p 911; prei 3743, 7- 7073; wortelen 1013, 911; aardappelen middel 1012. Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld, x Is hoofdaanvoer. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 34—40 28 35 70—82 68—76 65—69 jf 64—73 62—71 56—67 47—62 i 47—55 41—48 38—42 40—52 39—46 36—39 49—69 34—40 40—56 46—54 45—51 39—41 39—46 35—45 33—43 29—37 75—79 72—74 33—59 71—74 67—72 51—56 41—48 40—55 49—54 44—50 37—49 49—51 43—45 34—37 69—71 51—53 39—41 18,50; zoet f 8,10. 45—61 42—48 77—79 52—75 33—37 46—51 31—43 29—46 30—33 2536 27; witlof 89—94; VEENENDAAL De „miskleur tientjes" beginnen in de mode te ko men. Weer is in Veenendaal een der gelijk „wettig betaalmiddel" ontdekt, waaraan de kleur rood op de achter zijde geheel ontbreekt, terwijl deze kleur aan de voorzijde zwakker is, dan bij „normale" briefjes. De gelukkige eigenares van dit briefje is mevrouw C. J. Blankestijnvan de Weerdhof, Schrijverspark 34.' Het tientje van mevr. Blankestijn heeft het nummer 1 EE 089398, maar is verder identiek aan het briefje in hotel „De Gouden Leeuw". Ook deze bezitster van een afwijkend bankbiljet hoopt er goede zaken mee te doen. Voor welke prijs zij wil verkopen kon ze nog niet zeggen: „De hoogste bie der krijgt hem. Een tientje is het altijd waard en verder zal ik wel zien". Er zijn reeds twee bieders geweest, sinds zaterdag, toen mevr. Blanke stijn ontdekte dat zij het bezat. (Waar ze het ontvangen heeft wist ze echter niet.) De een bood 12,50, de ander 25,—. Beide aanbiedingen heeft ze afgeslagen: „Dat is maar onzin". OPHEUSDEN De vereniging tot verstrekking van onderwijs op gerefor meerde grondslag houdt op donderdag 23 februari een algemene ledenvergade ring, in de aula van de school ln de Lin delaan. Op de agenda staat onder andere een bestuursverkiezing. Heden, dinsdag VEENENDAAL Ritmeesterkantine 19.30 uur: Oefenavond E.HB.O.-wedstrijdploegen. RHENEN Hotel De Stichtse Oever: 20 uur: Jaar vergadering Rode Kruis. LEERSUM: Damlust 20 uur: Cabaretavond Floralia- vereniging. SCHERPENZEEL Boszicht 20 uur: Jaarvergadering Flora- liavereniging. OVERBERG: School 19.30 uur: Jaarvergadering „Overbergs Belang". RESTEREN: Lagere Landbouwschool: 19.30 uur: Le denvergadering „de Bataviertjes". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voorstel ling. Morgen, woensdag RHENEN: Hotel het Wapen van Rhenen, 20 uur: Alg. Ledenvergadering vereniging „Oranjedag". LEERSUM: „King William" 20 uur: U.L.G.-vergade- ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Commando's vallen aan". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen t.m. 4 maart: ex positie beeldhouwwerk van Stephan Berkhemer. Dagelijks geopend van 11- 12 en 1417 uur. Woensdag en zondag gesloten.

De Vallei | 1967 | | pagina 3