Kas van Veenendaals postkantoor klopt niet Lichtpunten en wegwijzers staan op het verlanglijstje Eigen brandweer werd wenselijk geacht Over drie maanden eindresultaat Opkomst van burgerij goed bij onderzoek tuberculose „Publiek wil lachen of traan wegpinken" Plaatschade door botsing „PiP-avond van NVSH Voetklachten Schoenhandel Vroon Toneelvereniging T.I.P. Renswoude gaat derde lustrum vieren TEKORT VAN f721,42 AGENDA Jaarvergadering Over bergs Belang99 MARKTEN Mist u uw dagblad DE VALLEI Bejaarden kregen voedingsvoorlichting ZITTING VOETSPECIALIST Auto contra bus BEL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Floralialeden waren een avondje uit Bejaarde schoen maker overleden Bestuursmutaties bij Oranjevereniging Bromfietser botste door regen tegen auto Verloren en gevonden WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Een loketambtenaar van het Veenendaalse postkantoor heeft bij het opmaken van zijn kas een tekort van f721,42 ontdekt. Hoewel dit reeds vorige week dinsdag (14 februari) is gebeurd, heeft men de oorzaak van dit tekort nog niet kunnen achterhalen. Men vermoedt, dat iemand een cheque of een postwissel ter grootte van het genoemde bedrag heeft ingewis seld en deze later weer per abuis heeft meegenomen. De directeur van het postkantoor roept gaarne de medewerking van de burgerij in om een en ander weer recht te zetten. Wellicht dat iemand zich herinnert op 14 februari het postkantoor bezocht te hebben en tevens het bedoelde bedrag van f721,42 toen heeft geïnd. VEENENDAAL. -- De heer G. H. S. uit Veenendaal wilde op de Zandstraat rechtsaf de inrit van de D.S. inrijden. Toen hij de bocht gedeeltelijk gemaakt had, merkte hij, dat er in de inrit een andere personenauto stond. Hierdoor was hij genoodzaakt te stoppen. Achter de heer S. aan reed een per sonenauto, bestuurd door de heer J. C. van M. uit Veenendaal. Het stoppen van S. werd door M. waarschijnlijk te laat bemerkt, waardoor hij de eerste wagen aan de achterzijde raakte. Beide auto's liepen schade op. VEENENDAAL Het bestuur van de afdeling Rhenen van de NVSH is voornemens een „pil"-avond te organi seren op maandag 27 februari in zaal W. Spaan, aan de Sparrenlaan 1 te Veenendaal. Als inleider zal dr. Aafjes, verbonden aan 't NVSH-consultatiebureau te Wa- geningen, alle voor- en nadelen van de „pil" belichten. Gezien het grote succes van de voor lichtingsavond die het bestuur heeft be legd in Rhenen, verwacht men ook van de Veenendaalse leden hiervoor veel be langstelling. Ook niet-leden kunnen als troducés deze avond bijwonen. Verder is het de bedoeling groepjes te formeren om discussies op gang te brengen met het doel een duidelijke uit spraak te verkrijgen van de leden en alle belangstellenden inzake de nog steeds actuele problemen rondom de sek sualiteit. Men kan zich hiervoor aan melden door middel van de bon in VO of bij het afdelingsbestuur. De afdelingsbibliotheek bezit thans 155 boeken waarvan 100 romans en 55 populair-wetenschappelijke boeken. VEENENDAAL Het Voorlichtings bureau voor de Voeding uit Den Haag had dinsdag twee dames gestuurd om de bejaarden voorlichting te geven van de voeding. Bij het klimmen der jaren, zo werd gesteld, verricht het menselijk lichaam minder arbeid, en heeft daar om ook minder zogenaamde brandstof nodig, maar wel bouwstoffen (kaas, vlees) en beschermende stoffen (boter of margarine). Dit komt in de praktijk neer op het gebruik van een halve liter melk, 100 gram vis of 50 gram vlees, 25 gram boter of margarine per dag. Voor de gezondheid van het minste belang zijn: suiker, zoete belegsels, snoep, gebak, spek en olie. Dit werd door de diëtiste op een aardige manier aan de hand van een flanelbord duide lijk gemaakt. Na de pauze werd de film „Bondge noot van het leven" vertoond, waar over de diëtiste al verteld had. Nu za gen de bejaarden alles met sprekende voorbeelden. Er werden heel wat vra gen gesteld en duidelijk beantwoord. Volgende week dinsdag is er weer de brei- en praatmiddag voor de dames. ADVERTENTIE Vrijdag 24 februari a.s. van 2.30-8.30 uur HOOFDSTRAAT 105 - VEENENDAAL. Heden, woensdag VEENENDAAL Sionskerk, 19.30 uur: Bijeenkomst J. V. Immanuel. RHENEN „Het wapen van Rhenen", 20 uur: Alge mene ledenvergadering Vereniging Oranjedag. LEERSUM „King William" 20 uur: U.L.G.-vergade- ring. BIOSCOOP Luxortheateir Veenendaal 19.30 uur: „Commando's vallen aan". Morgen, donderdag VEENENDAAL Hotel „De Korenbeurs" 19.30 uur: Bij eenkomst C.P.B., dr. Hildebrand spréékt over „De moeilijke jaren van de vrouw". LEERSUM Centrum, 20 uur: Uitvoering Darthuizer Toneel. SCHERPENZEEL Philaletes 19.30 uur: Jaarvergadering N.C.V.B. TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen t.m. 4 maart: ex positie beeldhouwwerk van Stephan Berkhemer. Dagelijks geopend van 11- 12 en 1417 uur. Woensdag en zondag gesloten. VEENENDAAL. Op de Valleistraat reed een NBM-bus, bestuurd door de heer C. W. de H. uit Lienden achter uit. Een naderende personenauto, be stuurd door mevr. A. E. N. v.d. B. uit Overberg merkte deze manoeuvre van de bus waarschijnlijk te laat en kon daardoor de bus niet meer geheel ont wijken. Met de rechter voorkant raakte me vrouw N. de linkerachterzijde van de bus De schade aan beide wagens viel mee. ADVERTENTIE tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL LEERSUM. Gisteravond bood de floraliavereniging haar leden een leuke ontspanningsavond aan. Deze vereni ging neemt in Leersum een belangrijke plaats in, want de zaal van hotel „Dam- lust" was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter, A. Raterink, verwelkom de in zijn openingswoord speciaal de ere-voorzitter, de heer Van Kralingen en de jury van de voortuinwedstrijden. Een bijzonder woord van welkom ging uit naar het gezelschap „Animosa" uit Heelsum. Onder leiding van de heer Van Veenendaal bracht „Animosa" een aantal bekende liedjes ten gehore. Heel veel bijval ontving de selectie bekende melodieën uit de musical „My Pair La dy". „Animosa" bestaat uit 24 medewer kers. Instrumentaal en vocaal beschikt dit gezelschap over uitstekende krach ten. Aan het eind van de avond werd dit dan ook terecht gewaardeerd met een hartelijk applaus. OVERBERG De leden van de vereniging Overbergs Belang waren dinsdagavond voor de tweeëntwintigste maal in jaarvergadering bijeen. De voorzitter van de Ver eniging, de heer Regeling opende om kwart voor acht de bijeenkomst met de woorden: „Laten we maar beginnen, want op de laatste man kunnen we toch niet wachten". In zijn openingswoord bestreed hij de mening, dat „het niet de moeite waard meer is om te blijven bestaan als vereni ging", omdat er steeds weer nieuwe wensen en problemen in de dorpsgemeenschap aan de orde komen. Ook her dacht hij de trouwe leden en „steunpilaren van de vereni ging" die in het afgelopen jaar aan de vereniging ontval len waren, nl. de heren Henken en Doornebal. Het belang rijkste deel van de vergadering was ongetwijfeld de rond vraag, waarin heel wat voor Overberg belangrijke zaken behandeld werden. Vooral blijkt er in Overberg behoefte te bestaan aan een betere straatverlichting herhaalde lijk werd namelijk voor een of meer plaatsen een „lichtpunt" gevraagd. Ook de bewegwijzering rond Over berg speelt nog steeds een voorname rol in de gedachten van de leden van de vereniging. Voor de rondvraag kregen de bijna 50 aanwezige leden eerst de verslagen van secretaris en penningmeester te horen. Uit dat van de secretaris sprong naar voren, dat men de vorige jaarver gadering dacht, dat men toen voor het laatst in een schoollokaal vergadering zou hebben, omdat op dit moment de vergaderzaal gerealiseerd zou zijn. Dat deze avond weer in een der lokalen van de christelijke school gehouden werd, vond zijn oorzaak in het feit, dat de bouw van een geschikt vergaderlokaal eigenlijk nog steeds niet gerealiseerd is. Het door de kleuterschool in gebruik genomen lokaal is volgens het bestuur van de vereniging te klein om voor een dergelijke vergadering te dienen. Men hoopt nu op de vergroting van dat lo kaal, door het bijtrekken van het woon- VEENENDAAL. Aan het bevol kingsonderzoek, op afwijking van de borstorganen, dat van 9 tot 31 januari in Veenendaal werd gehouden hebben 13.700 personen deelgenomen. Daarvan werden er 4750 door de Veenendaalse Geneeskundige Dienst onderzocht. Voor het onderzoek werden alle bewoners van Veenendaal boven de veertien jaar opgeroepen. Van de in totaal 18.700 op geroepen personen zijn er 5.000 niet ver schenen. Op de gemeentesecretarie zijn evenwel zeer veel oproepingskaarten binnengekomen met de aantekening, dat men regelmatig op andere wijze wordt onderzocht. Aangezien niet allen aan dit verzoek gehoor hebben gegeven is het niet nauwkeurig na te gaan hoeveel perso nen er op geen enkele wijze zijn on derzocht. Dit aantal zal evenwel niet groot zijn. Degenen bij wie afwijkingen zijn ge constateerd krijgen hiervan binnen vier weken na de datum van onderzoek be richt. Op zichzelf is dit geen enkele re den om zich ongerust te maken. Afwij kingen zijn dikwijls van onschuldige aard. Vaak is de foto niet gelukt. Het na-onderzoek zal plaatsvinden in het Groenekruisgebouw te Veenendaal. Het eindresultaat van het onderzoek zal over drie maanden bekend zijn. Veemarkt Doetinchem, 21 febr. 1967. Aanvoer: slachtvee 501 stuks, gebruiks- vee 1002 stuks, vette kalveren 47 st., vaarskalveren 2439 et., schapen 26 st., geiten 5 st., paarden 27 st., totaal 4047 stuks. Pryzen (in guldens): Melk- en kalfkoeien f 870,f 1450,-, mest- en weidevee f 825,f 1140, drachtige vaarzen, f 885,f 1430,-, gus te vaarzen f 850,f 1160,-, pinken f 430,f 700,-, graskalveren f 420,- f 615,-, vaarskalveren f 100,f 195,-, stierkalveren f 45,f 80,-, schapen f 95,f 115,-. Alles per stuk. Vette kalveren le kwal. f 3,70f 3,95; 2e kwal. f 3,20—f 3,60, 3e kwal. f 2,80— f 3,00, alles per kg lev. gew. Slachtvee le kwal. f 3,80f 4,10, 2e kwal. f 3,45—f 3,70, 3e kwal. f 3,00— f 3,30; worstkoeien f 2,65f 3,10; slachtpaarden f 2,90f 3,20, alles per kg gesl. gew. Handel: Slachtvee kalm, weidevee matig, vaars- en stierkalveren kalm, vette kal veren kalm, schapen en lammeren kalm, paarden kalm. huis, dat er naast gelegen is. Boven dien was er verschil van mening over het beheer van de lokaliteit, waarin thans de kleuterschool gevestigd is. De gemeente had voorgesteld, dat Over bergs Belang tijdens de avonduren en op zaterdag en zondag verantwoordelijk voor het lokaal zou zijn, terwijl de an dere dagen de verantwoordelijkheid bij het bestuur van de kleuterschool zou be rusten. Onderling moest de verdeling van de kosten voor het schoonhouden, verwarmen e.d. uitgemaakt worden. Omdat echter het schoollokaal zelfs als zodanig eigenlijk nog te klein voor vergaderruimte wel heel minimaal geacht wordt, wil men voorlopig van het beheer afzien. Indien de vergroting ge realiseerd is, zal het bestuur zijn stand punt opnieuw bepalen. Uit het verslag bleek verder nog, dat het ledental van de vereniging ongewijzigd 105 bedroeg. De penningmeester liet in zijn jaar verslag uitkomen, dat er een gunstig financieel saldo in de kas is. Met inbe grip van het banktegoed is er een batig saldo van f 237,71. Een, staande de ver gadering benoemde, kascommissie kon zich met de boeken van de penningmees ter akkoord verklaren. Tijdens een be stuursverkiezing werden de reglemen tair aftredende voorzitter en secretaris de heren Regeling en Hasselaar met ruime meerderheid van stemmen geko zen. Het blijkt moeilijk om Overberg te vinden getuige de vele opmerkingen die gemaakt werden over te weinig richtingwijzers in de richting van Over berg maar ook om deze gemeen schap weer uit te komen, schijnt men moeite te moeten doen. Er werd tenmin ste enkele malen aangedrongen op het plaatsen van handwijzers meer dan er momenteel reeds zijn die de rich ting van de nabuurgemeenetn aangeven. Een andere „bordjes"-opmerking sloeg op het aanbrengen van een bord „Over- berg-gemeente Amerongen" bij alle in valswegen. Men hoopte hiermee twee vliegen in één klap te slaan: ten eerste het aangeven aan de vreemdeling, dat hij werkelijk in Overberg gearriveerd is en ten tweede, dat hierdoor automa tisch een officiële bebouwde kom ont staat, waarin men niet harder dam 50 km/u mag rijden. Een eerder gedaan verzoek om op enkele wegen in het dorp een maximumsnelheid in te voeren was van de hand gewezen. Verontrust waren de Overbergers ken nelijk ook door de brand bij de heer Henken, enkele dagen geleden. Er werd tenminste naar de mogelijkheid van (her)oprichting van een vrijwillige brandweer geïnformeerd. Een voorstel van een van de leden was in dit verband zelfs, dat iedere Overberger lid van de brandweervereni ging zou moeten worden en daarvoor een donatie van f 25,- zou moeten stor ten. De financiële moeilijkheden waren daarmee volgens hem dan wel opgelost. De voorzitter dacht niet dat men voor de heroprichting van een brandweer toestemming en medewerking zou krij gen. Bovendien zou de Amerongse nevel spuit binnen 8 minuten in Overberg kunnen zijn. Deze tijd werd echter door het grootste deel van de aanwezigen in twijfel getrokken. Eén praktische raad kwam echter wel uit deze discussie naar voren: Laat ieder een een brandblusapparaat aanschaffen. Op verbetering van diverse moeilijke verkeerssituaties werd aangedrongen. Het bestuur werd ook verzocht de ge meente erop attent te maken, dat de sloot langs de Zandschulperweg als vuilstortplaats gebruikt wordt, waardoor reeds 3 a 4 meter gedempt zou zijn. Er werd om verharding van enkele we gen gevraagd, waarop het bestuur ant woordde, dat men nop eens met de ge meente zou spreken over het beschik baar stellen van puin. Reeds eerder was dit toegezegd, maar er was tot nu toe niet veel van gekomen. Belangrijk was ook de opmerking, die een van de leden maakte, over de spoor- sloot. De riolering van het zestal vorig jaar gereedgekomen huizen mondt hier op uit en in de geringe hoeveelheid stilstaand water, die zich in deze sloot bevindt, heeft dit onaangename gevol gen. Reeds vorige week tijdens een stille en betrekkelijk warme dag zou het daar weinig fris geroken hebben. Nadat alle vraagstellers zoveel moge lijk beantwoord waren, zegde het be stuur toe de situaties, die genoemd wa ren, zelf in ogenschouw te nemen, waar bij de „klagende" leden verzocht wer den mee te gaan. Daarna zou men de geëigende maatregelen trachten te ne men. De vergadering werd gesloten met een verloting, die ongeveer de helft van de aanwezigen met een prijsje naar huis deed gaan. VEENENDAAL. In de leeftijd van 91 jaar is overleden de heer Willem Kroesbergen, die ruim 80 jaar het be roep van schoenmaker heeft uitge oefend. Hiervoor ontving hij ter gele genheid van de verjaardag van H.M. de Koningin in 1965 de eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau in zilver. Met hem verdwijnt een der markante figuren uit de Veenendaalse samenle ving. Hoewel zijn manier van werken misschien wel eens verschilde van die van de jongeren in het vak, over de kwaliteit van het door hem geleverde werk heeft nooit verschil van mening bestaan. Het stoffelijk overschot van Willem Kroesbergen zal vrijdagmiddag op de Algemene Begraafplaats ter aarde wor den besteld. RENSWOUDE Jan van de Kaa, een van de „ouwe getrouwen" van de Renswoudse toneelvereniging T.I.P., is het aan te zien, dat hij zo maar even uit zijn dagelijks werk is wegge- wipt om zich een paar uur bezig te houden met zijn grote liefhebberij; het amateurtoneel. In dezelfde groene overall, waarmee hij zich dagelijks aan de benzinepomp langs Rijksweg 12 bij Maarsbergen vertoont, staat hij nu op de planken van het kleine to neel van gebouw „Rehoboth" in Rens woude. Zijn blauwe alpinopet is schuin op zijn hoofd gezakt. Er is geen twij fel mogelijk; hij is een toneelspeler in hart en ziel. Samen met zijn vrouw, die voorzitster van T.I.P. is, reist hij elke week van Maarsbergen naar Rens woude om zich voor te bereiden op de grote jubileum-opvoering op 4 maart. Mevrouw T. van de Kaa-de Leeuw zegt: „Als ik een week niet ben wezen repeteren, voel ik me gewoon niet erg lekker". Hetzelfde geldt voor haar man en de andere enthousiaste leden van de toneelvereniging, die in Renswoude twee keer per jaar een stampvolle zaal trekt. T.I.P. wordt in feite op de been gehouden door het enthousiasme van de leden en van de bevolking van het kasteeldorp en de wijde omgeving. Ve le verenigingen in de buurt hebben het hoofd moeten buigen: er was geen be langstelling meer voor het amateur toneel en bovendien kwam daar de concurrentie van dè televisie bij. In Renswoude liggen de kaarten anders. T.I.P. stond vorig jaar op de planken, terwijl Toon Hermans op het scherm zijn one-man-show ten beste gaf. De straten waren leeg, de zaal van Reho both was tot de laatste plaats bezet •De toneelvereniging „Tot Ieders Ple zier" werd vijftien jaar geleden opge richt op initiatief van een groepje geestdriftige toneelspelers en -speel sters, die zich in Renswoude al een ze kere faam hadden verworven. Jan van de Kaa was een van hen en hij kan zich die beginperiode nog goed voor de geest halen: „We hebben toen een keer in het Hofje gespeeld voor de muziekvereniging. In de haast hadden we een soort podium opgebouwd, dat je alleen kon bereiken als je door een raam kroop. De souffleur zat onder het podium en het beroerde was, dat hij ons niet kon zien. Toen ik even uit mijn rol was, fluisterde hij de volgen de regel: „Vindt u het goed dat ik even plaats neem?". De hele zaal be gon toen te lachen, want ik zat al lang toen ik deze woorden nazei..." Voor de geboren en getogen Rens- woudenaren zullen namen als Teus van Kooten en Bertha en Wim Schoolder- man nog talrijke herinneringen oproe pen aan de eerste jaren van het ama teurtoneel in Renswoude. Nog verschei dene anderen hebben zich ingezet om de vereniging van de grond te krijgen, bijvoorbeeld de heren J. Overeem en G. van Raay, die nu nog beiden deel uit maken van het bestuur. Burgemeester Hosang is ere-voorzitter. T.I.P. heeft een welvarende plaats ingenomen in het overigens nogal kari ge Renswoudse verenigingsleven. Ach- echter geen financiële welstand zoeken; ter geen financiële welstand zoeken; de vereniging heeft met behulp van ge meentelijke subsidies het hoofd boven water weten te houden. In de praktijk komt het er op neer, dat de leden soms vrij zware financiële offers moe ten brengen, want decors, vloerbedek king, costumes en andere attributen vergen hoge uitgaven. Vorig jaar werd mevrouw Van de Kaa-de Leeuw tot voorzitster gekozen. Zij speelt zelf al dertien jaar toneel. Hoe ze eraan verknocht is blijkt wel uit de volgende woorden: „Als ik na de repetities thnis kom, praat ik met mijn man er altijd nog wel een uurtje over na, 's Zomers wordt er niet gere peteerd, die tijd vind ik gewoon vrese lijk Piet van Manen, woonachtig in Ede, is naast speler ook regisseur. Hij laat zich enigszins bezorgd uit over de in teresse van de jeugd. „Nieuwe leden? We kunnen ze wel gebruiken als ze er maar iets voor willen doen. Het spelen zelf is natuurlijk het belangrijkste, maar daarnaasr moeten er nog heel wat karweitjes worden opgeknapt. We Een opname van de toneelrepetities van T.I.P. hebben nu eenmaal geen toneelmees ter." Van Manen acht, evenals de overige leden, gebouw Rehoboth te klein om de opvoering van een toneelstuk vlot te laten verlopen. „Het podium biedt ons veel te weinig ruimte, we spelen in fei te op een strijkplank. De kleedgelegen heid laat nog veel meer te wensen over. We staan met zijn allen in een klein kamertje achter het toneel." Uit de ongeveer vijftien leden is een zogenaamde lees-commissie gevormd, die tot taak heeft te beslissen welke stukken er zullen worden gespeeld. Laat een dergelijke commissie zich niet beïnvloeden door de smaak van het publiek? „We zoeken een stuk uit, waar we zelf iets in zien, als je op de smaak van de mensen af gaat kom je altijd bij een blijspel terecht. Wij wil len de betere stukken graag brengen, stukken die van het beroepstoneel af komstig zijn..." Het derde lustrum zal worden ge vierd met de uitvoering van het drama „De Zondaar", dat er, zo waren de meespelenden unaniem van oordeel, „al behoorlijk goed in zit." De verdere festiviteiten zullen van intern karakter zijn. „We hopen dat we straks een paar bloemetjes zullen krijgen", merk te de regisseur Piet van Manen glim lachend op. Nu staat al wel zo goed als zeker RENSWOUDE Het bestuur van de oranjevereniging Renswoude krijgt een enigszins ander inzicht. Op de dinsdag avond gehouden ledenvergadering be dankte mevrouw Stoer in verband met drukke werkzaamheden, en mejuffrouw Esser in verband met haar aanstaand vertrek. Voor deze beide dames zijn nu heren in de plaats gekozen n.l. de heer Laansma en de heer D. Overeem, zo dat het bestuur thans geheel uit heren bestaat. Uit de verslagen bleek, dat het be stuur al veel activiteiten achter de rug heeft. Op 4 april 1966 is deze vereniging opnieuw opgericht en nadien zijn er verschillende feesten verzorgd. Als het mogelijk is zal ook dit jaar weer een oranje- of zomerfeest worden georganiseerd en wel in de zomer. In verband hiermee was aan de leden ge vraagd suggesties te doen aangaande festiviteiten. Er werd dan ook deze avond geanimeerd gesproken over feestvieren. Iets definitiefs is echter nog niet uit de verf gekomen, maar het be stuur is vastbesloten ook dit jaar een feest te organiseren, dat klinkt als een klok. Voorzitster mevrouw T. van de Kaa- de Leeuw. vast, dat er op vier maart voor een volle zaal gespeeld zal worden omdat er reeds nu al vraag naar plaatsbewij zen bestaat, die voor het overgrote deel in voorverkoop worden verkocht. Zonder uitzondering geven de leden van T.I.P. die dan op de planken zul len staan toe, dat ze die datum met spanning maar ook met een flinke por tie zenuwen tegemoet zien. Zelfs Jan van de Kaa, die in de loop der jaren toch tientallen keren een rol heeft vertolkt, bekent eerlijk dat hij „overloopt van de zenuwen" als hij voor het voetlicht moet treden. „Maar als je eenmaal aan de gang bent, is het direct weer over", voegt hij er snel aan toe. Of die opvoering van straks een suc ces zal worden? Voor Van de Kaa is er niets zekerder dan dat, „Het publiek wil lachen of een traan wegpinken", zegt hij, „als een van beiden lukt dan zit je goed." Het zullen dit keer wel tranen wor den... VEENENDAAL. Waarschijnlijk verblind door de regen reed de brom fietser J. v. L. uit Overberg tegen een geparkeerd staande auto op de Sport- laan, ter hoogte van het in aanbouw zijnde instructiebad. De auto, die toebehoorde aan de heer H. R. H. uit Deventer, stond uiterst rechts van de weg tussen twee lan taarns. Zowel de auto als de bromfiets werd beschadigd. VEENENDAAL Gevonden: linker herenhandschoen (glacé); groene nylon handschoen (linker); wieldop van Fiat; een kinderstep; bruine glacé heren- handschoen; een paar Bordeauxrode da meshandschoenen (leder); een kente kenplaat UA 35-98; een lipssleutel, plus sleutelhanger van Kirpesteijn; een sleu tel; een wollen muts; twee bankbiljet ten; een autoped; Panterkleurige da mes portemonnee, inh. geldsbedrag; een kindersjaal; een horloge met gevlochten band; een kettinkje met zilveren munt; een herenbril met donker montuur; een bankbiljet; een muntbiljet; een lederen brillekoker; dubbele rijwieltas; dames portemonnee, inh. klein geldbedrag en foto's; een zakje met klein geld; een blokfluit; een hoofddoek; een bosje van restjes stof; koperen bak van weeg schaal; bruin Psalmboekje, een gele parkiet; een boodschappentas met por temonnee; verzekeringsplaatje M.D.F. 600; een bruine herenportemonnee, in houd geldsbedrag; een jongensjasje; 'n kinderstep; zwarte rok; aan komen lo pen een rode poes. Verloren: een bruine portemonnee met ritssluiting, inh. plm. f 3 en 2 abon nementen; een sierstrip van auto; be delarmband met 4 bedeltjes; zwart leren damesbeursje, inh. f 11; een gouden broche, 2 driehoeken in elkaar gepast met pareltje; een heren trouwring met „Alie" 30-10-1961; een bankbiljet; een zil- ren schuppen portemonnee; gebreide tas, inh. bril, pakje en blouse; neger pop met gebreide kleding; een bruine sjaal; een zwarte damesschoen (lin ker); een zilveren sigarettenaanste ker; een gladde gouden trouwring met inscriptie 18-9-'65 Evert Jan; een heren horloge met zwarte nylonband; rode kinderstep; bibliotheekboek van Biblio theek uit Ede; pakje, inh 2 knotten blauwe wol; zwarte knipportemonnee plm. f 4 (dames); bruin tasje inh. eni ge geldstukken, papieren en een verlo pen paspoort; Sterrenbeeld Schorpioen; grijze handschoenen, herengalcés; een rode sjaal; zwarte damesportemonnee, inh. Lips sleutel; dameshorloge (dou blé) met doublé glad bandje; rode lin nen schooltas (geblokt); een paar zwar te dameshandschoenen (glacés); bruin kinderjack- en een rode damesporte monnee, inh. f 2,50 en dupl. bromfiets- N.L.D. 328.

De Vallei | 1967 | | pagina 3