Britse telegrammen door geheime dienst bekeken l6Jm26febmari personenauto Vele bezwaren tegen A-beperkings verdrag Johnson: „Aanvallen gaan door" Prof. Verdam moest veer laten ZWARE WESTERSTORM OVER EUROPA Akkoord met huisartsen nu rond Groenteteelt zonder aarde in woestijngebieden Rennies^i In Duitsland vier doden Gesprek van Genève hervat Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Postzegels op brandstapel Mijninstorting in Duitsland Gaat Miss Teenage voor de wind Londen centrum van handel in verdovende middelen FINANCIËN en ECONOMIE Schok voor Engelse publieke opinie VRIJWILLIG geopend van 10-17 uur en 19-22 uur zondag 10-17 uur toegang f3.- VERKEER WIJZER Geen Duits stempel meer op eieren Bom Mas er niet; politie Mei Dr. Visser "t Hooft onderscheiden Militairen zoeken kinderen DIRK VAN DEN BROEK Mogelijk tankers van mil joen ton Wageningse geleerde naar Koeweit Weer staking bij de Franse Spoorwegen Kleurlinge er in, arbeidsters er uit INGEWIKKELD Spaanse studenten Meer rustig Niet te snel rijden Forellen vangen in de Hoofddorpse plassen ROLLING STONES Am. motors doet prijs omlaag Bisschopsconferentie in Nederland Brandend maagzuur? helpen direkt! Lagere Minst bij Carp, garen Weer uitstel voor ir. Heerema WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 (Van onze parlementaire redactie DEN' HAAG B(j de behandeling van een voorstel tot aanpassing van de pensioenen van Kamerleden aan de regeling voor de ambtelijke pensioenen is het gisteren in de laatste vergadering van de oude Kamer nog tot een debat met minister prof. mr. J. Verdam geko men. De communist Bakker vond het een bezwaar en hij kreeg steun uit de Kamer dat de regering zou kunnen beoordelen of een Kamerlid na een ver oordeling door de rechter onwaardig zou zjjn om in aanmerking te komen voor een pensioen op 65-jarige leeftijd. „Dat mag dan voor ambtenaren op gaan", zei de heer Bakker, „maar de re gering kan niet oordelen over onafhan kelijke afgevaardigden". De minister nam het eerst niet zo ernstig op. Hij zei dat de regeling voor ambtenaren gewoon was overgenomen voor de Kamerleden en men kon toch niet zeggen dat deze minder onwaardig zouden kunnen zijn. Overigens hoopte hij dat de bepaling nooit zou worden toegepast. Het werd voor prof. Verdam blijkbaar pas ernstig toen de socialistische frac tieleider drs. G. M. Nederhorst er zich mee ging bemoeien. Deze vroeg het om streden voorschrift maar uit het ont werp te halen en eerst maar eens voor te leggen aan de Commissie-Götzen. Toen wilde de minister wel. De rest van de regeling werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. LONDEN De inhoud van duizenden particuliere telegrammen die uit Engeland worden verzonden wordt geregeld door de Britse geheime dienst gecontroleerd. Dit werd gisteren in het Engelse ochtenblad Daily Express onthuld. Dagelijks worden deze telegrammen op een speciale afdeling van het ministerie van Posterijen bekeken of naar het ministerie van Defensie gebracht waar de Britse geheime dienst zetelt. Verscheidene leden van het Lager huis hebben al vragen Ingediend over deze opzienbarende kwestie. Een van hen zei gisteren: „Het zal voor tal van zakenlieden en andere particulieren een hele schok zijn te horen dat hun tele grammen onder een of andere officiële microscoop worden gelegd". Volgens de wet op de staatsgeheimen heeft de regering, wanneer het landsbe lang ermee is gemoeid, dus bijvoor beeld om spionage tegen te gaan, het recht om telegrammen te openen. Dat zelfde kan in hoogst belangrijke geval len gebeuren met de post en ook kun nen telefoongesprekken worden afge luisterd. Premier Wilson zinspeelde gisteren in het Lagerhuis op het bericht over de telegrammen. Hij antwoordde op 'n vraag over het stelsel waarmee de overheid al veertig jaar lang nieuws uit de kranten houdt waarvan zij de publi- katie in strijd acht met de veiligheid van de staat. Dit stelsel berust op een basis van vrijwilligheid. Alle kranten en radio en de televisie houden zich altijd aan ver zoeken om bepaald nieuws achterwege te laten. „Jammer genoeg", zei premier Wilson, „is het vertrouwen vanochtend gesehonden, door een krant die met een sensationeel en onnauwkeurig verhaal kwam". Wilson ging niet verder in op de zaak van de telegrammen, maar hij maakte wel duidelijk, dat in het stuk van de Daily Express een toestand werd be schreven die in feite al 40 jaar bestaat. BRUSSEL Verscheidene mensen zijn gisteren het slachtoffer geworden van een zware westerstorm, die over West-Europa trok. In Duitsland kwa men tenminste vier mensen om het le ven. Ook in België en Frankrijk eiste de storm slachtoffers. In grote delen van West-Europa werd aanzienlijke schade aangericht. Berlijn maakte de zwaarste storm sinds 1949 mee. Een 61-jarige arbeider woei van een dak en maakte een dode lijke val. Twee arbeiders liepen ernsti ge verwondingen op door het neerstor ten van delen van een steiger. In Oost-Berlijn kwam een vrouw om het leven, toen zij door een ontwortel de boom werd getroffen. Een tweede vrouw werd gewond toen haar kranten kiosk omver werd geblazen. Aan de Franse sectorgrens woei een Oost-Duitse wachttoren om. Hij kwam terecht op een aantal Westberlijnse volkstuintjes. De toren was niet bezet. Bij de Westduitse plaats Merzalben vielen twaalf losgerukte bomen op een Amerikaanse militair konvooi. Een Duit se inzittende van een van de vracht auto's kwam om het leven. Twee Duit- Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Federatie V.M.Z. en de Centrale bond van onderling be heerde ziekenfondsen brengen van avond naar de bijeenkomst met de huisartsen een door hen opgestelde conceptovereenkomst mee. Van de kant van de ziekenfondsen worden nu geen moeilijkheden meer verwacht die een de finitieve overeenkomst zouden kunnen verhinderen. Wij gaan, zo werd gezegd, met de huis artsen praten over het afronden van de tekst voor de overeenkomst. Daarbij zal misschien wel sprake zijn van wat vuur- werk, maar niet meer. Ook de vier organisaties van zieken fondsen die zich niet met de voorstellen van de federatie en de centrale bond heb ben verenigd, zullen de vergadering van avond bijwonen. Zij brengen een geza menlijke verklaring voor de Landelijke Huisartsenvereniging mee. Verwacht wordt dat deze vier organi saties zich bij de overeenkomst zullen neerleggen zodra deze door de Zieken fondsraad zal zijn bekrachtigd. ADVERTENTIE sers werden gewond, van wie één levens gevaarlijk. In de Beierse stad Augsburg werd een 61-jarige vrouw van een smalle trap ge blazen. Zij viel op straat en liep een schedelbasisfractuur op. Ze stierf op weg naar het ziekenhuis. Het verkeer in Duitsland had veel hinder van de storm. Tussen Keulen en Bonn konden drieëneenhalf uur lang geen treinen rijden, doordat een dak van plaatijzer op de bovenleiding was ge smakt. Ook België heeft veel van de zware rukwinden te lijden gehad. In de haven van Antwerpen zonken enkele vaartui gen waaronder een bak en een sleep boot. Vier opvarenden worden vermist. In Anderlecht kwam een kraanmachi nist om het leven, toen zijn veertig me ter hoge kraan bezweek onder de felle rukwinden. Een omvallende boom ver pletterde bij Virion in de Ardennen een auto. De 44-jarige bestuurder overleed in een ziekenhuis. Frankrijk heeft eveneens zijn deel van de storm gehad. Boven op de Eif- feltoren werd gisternacht een windsnel heid gemeten van 148 kilometer per uur. Een zeer heftige windstoot rukte de grote wijzer van de vermaarde klok van het Gare de Lyon van zijn as. De brand weer haalde de vier meter lange en 80 kilo zware bronzen pen eraf, voordat hij omlaag kon storten. Drie automobilisten kwamen om het leven, doordat hun auto van de weg werd geblazen. Bij Dinan in Bretagne werd een vijftigjarige vrouw bedolven toen haar huisje instortte. ROME De Italiaanse regering is bezig een soort nachtmerrie van post zegelverzamelaars tot werkelijkheid te maken door de brand te steken in 57 miljoen oude postzegels met een waar de van miljoenen dollars. Gisteren is met de vernietiging van 255 zakken onverkochte postzegels, da terende van 1859 tot 1963 begonnen. De vernietiging van de zegels vindt plaats krachtens een nieuwe wet, die ten doel heeft de kasten van het mi nisterie van Posterijen uit te ruimen zonder defilatelistische inflatie te ver oorzaken, die het gevolg zou zijn, als de oude zegels eenvoudig beschikbaar zouden worden gesteld voor de gewone postzegelhandel. Bezitters van waardevolle Italiaanse herdenkingscollecties konden een zucht van verlichting slaken omdat de waar de van hun eigen zeldzame zegels vast bleef, maar de zegelverbranderij was wel in staat, aankomende verzamelaars hun handen te doen wringen van ver driet. Ambtenaren van de administratie der posterijen houden toezicht op de ver branderijen, die plaatsvinden in de Bank van Italië in speciale ovens, be stemd voor de verbranding van ver minkte banknoten. De regering heeft medegedeeld, dat de zegels miljarden lires (een miljard lire staat gelijk met 1,6 miljoen dol lar) waard waren. Van onze correspondent BRUSSEL - Minister Biesheuvel heeft van z(jn Duitse collega Höcherl gedaan gekregen dat de Bondsrepubliek op 1 juli de verplichte stempeling van inge voerde eieren afschaft. De Duitse consument veronderstelt ten onrechte dat eieren die voorzien zijn van een stempel dat het land van herkomst vermeldt, minder vers zijn dan de Duitse (niet-gestempelde) eieren en de Neder landse exporteurs ondervinden hierdoor moeilijkheden. Hij doelde hiermee op de zg. D-notices aan de hoofdredacties, dat zijn de ver zoeken om bepaald nieuws niet op te ne men. De Britse premier beschuldigde de Dai ly Express ervan, twee van deze D-no tices niet te zijn nagekomen. Verzoeken om berichten niet in de kranten op te nemen hebben ook tot doel de betrokken bladen te vrijwaren voor het gevaar dat zij lopen door pu- blikatie de wet op de staatsgeheimen te overtreden. Behalve de Britse PTT stellen naar het schijnt ook commerciële telegraafmaat- schappijen in Engeland de inhoud van particuliere telegrammen ter beschik king van de geheime dienst. Een telegrafist die bij een van deze ondernemingen heeft gewerkt heeft pre cies verteld hoe dat gebeurt: „Elke ochtend komt er een bestelwagen van het ministerie van defensie bij ons kan toor een grijze zak ophalen waar kopie- en inzittenden van telegrammen". Blijkbaar stuurt de geheime dienst de telegrammen na 48 uur weer terug. Vertraging bij het bestellen is er niet omdat het om afschriften gaat. DATTELN (Duitsland) Gister avond is in Datteln een mijnwerker om gekomen terwijl een tweede werd inge sloten toen een mijngang instortte. De twee mannen waren 1.000 meter onder de grond aan het werk toen de gang instortte. Het lichaam van de 37- jarige Hans Dressier werd enige uren na het ongeluk door een reddingsploeg aan de oppervlakte gebracht. Naar de tweede man, de 44-jarige Al- bert Schiemann, vader van drie kinde ren, wordt koortsachtig gezocht. Of hij nog leeft staat niet vast. De autoriteiten van de mijn hebben onmiddellijk een onderzoek geopend naar de toedracht van het ongeluk. NEW YORK De wachten bij het gebouw van de Ver. Naties werden van daag door de New-Yorkse politie gealar meerd om uit te kijken naar een meisje dat een tas bij zich zou hebben met een bom erin. Zij zou op weg zijn naar het hoofdkwartier van de Ver. Naties. Autoriteiten van de volkerenorganisa tie zeiden dat de politie optrad, nadat een man de federale recherche (FBI) had opgebeld en gezegd had dat hij van een vriend had gehoord dat het meisje met de bom op weg was. De FBI stelde de politie op de hoogte, die de V.N. verwittigde en vier politie wagens naar het gebouw zond. Maar er werd geen bom gevonden en de man die opgebeld had werd door de poliite in arrest gesteld. GENèVE De oud-secretaris-gene raal van de Wereldraad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, is dinsdag in Genève benoemd tot ereburger van de republiek Zwitserland en het kanton Ge nève. Bij de plechtigheid waren talrijke be- langstellènden, onder wie de nieuwe se cretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. Eugen Carson Blake. NEURENBERG Honderd militai ren zijn ingeschakeld om de politie te helpen zoeken, haar twee kinderen die sinds vorige week donderdag vermist worden. - De 8-jarige Bernhard Basarab en zijn zusje Stilla werden voor het laatst gezien toen ze hun huis verlieten om buiten te gaan spelen. Toen het don ker werd waarschuwden hun ongeruste ouders, Adam Basarab en zijn vrouw Anni, de politie. Honderden stadbewoners hebben ge durende het weekeinde naar de kinde ren gezocht. Velden, rivieren en verla ten gebouwen zijn uitgekamd zonder een spoor van het tweetal gevonden is. Een politiewoordvoerder deelde van daag mee, dat het zoeken nog wordt voortgezet. ADVERTENTIE 9 dagen GARBAMEER per tae touringcarva. QjS) 13 d. of langer va 12> 15d. vliegreis va. 195.- eigen gelegenheid va 25-pffiWEEK Bilderdijkstr 126-Adam-Tê! 023-122756 OSLO. Het Noorse classificatie bureau „Veritas" rekent vast op de komst van tankers van een half mil joen ton en sluit de bouw van tankers van een miljoen ton niet uit. In een interview met „Norwegian Shipping News" heeft de directeur van Veritas gezegd, dat zijn bureau de berekeningen voor tankers van een half miljoen ton al heeft gemaakt en die voor tankers van een miljoen zal uitvoeren. 's Werelds grootste tanker is op het ogenblik 210.000 ton groot en is 342 meter lang, 49,8 meter breed en heeft een diepgang van 17,65 meter. GENEVE Op de dag van de hervatting van de ontwapeningsconferentie heb ben Frankryk en Italië te kennen gegeven dat zy niets voelen voor een verdrag tot beperking van het aantal kernwapenmogendheden. Naar een dergelijk verdrag willen de Verenigde Staten en Engeland enerzyds en de Sovjet-Unie anderzijds in de ontwapeningsconferentie streven. In Oslo ts de 17-jarige Alice Alfheim tot „Miss Teenage 1967" gekozen. Zij is geboren in het plaatsje Fana bij Bergen. Zij zal binnenkort naar Hollywood gaan om ook daar aan de verkiezing van Miss Teenage deel te nemen. Op de foto zien we haar in het want van een zeilschip in de haven van Oslo. DEN HAAG De resultaten van gedurende achttien jaar in Nederland verricht wetenschappelijk onderzoek in zake plantenteelt zonder aarde zullen mogelijk uitkomst bieden voor de aride of dorre gebieden. In verschillende van deze gebieden, waar geen goede grond is en goed water schaars is, begint men de laatste tijd te beseffen, dat de plan tenteelt zonder aarde uitkomst kan ge ven voor de produktie van verse groen ten, al zijn er dan volgens de deskundi gen geen wonderbaarlijke produkties van te verwachten. Ook de wereldvoed selorganisatie (FAO) toont serieuze be langstelling. De heer A. A. Steiner, thans verbon den aan het Centrum voor Plantenfysio- logisch Onderzoek te Wageningen, die in Nederland bij het TNO dit onderzoek heeft verricht, is door de regering van Koeweit uitgenodigd om in dit land in zake de plantenteelt zonder aarde te ad viseren in het kader van een vijfjaren plan. Hij hoopt, aldus een TNO-publika- tie, dat de in Nederland bereikte resul taten een directe praktische toepassing zullen vinden en dat op deze wijze een steentje zal kunnen worden bijgedragen tot de voedselproduktie in dorre gebie den. Grindcultuur is een van de vormen van plantenteelt zonder aarde. Hierbij staan de planten niet met de wortels in grond, maar in grind, lava e.d., dat zich in waterdichte bakken bevindt. In de bakken wordt het substraat periodiek bevloeid met water, waarin alle voor een goede ontwikkeling van de plant vereiste voedingsstoffen zijn opgelost, de z.g. voedingsoplossing. Bij een andere methodiek hangen de wortels van een plant in een bak met voedingsoplossing. Dit is de z.g. watercultuur. Sedert 1934 heeft men op vele plaat sen in de wereld pogingen gedaan plan- WASHINGTON De luchtaanvallen op Noord-Viëtnam zullen zonder onder breking worden voortgezet. Dit bleek uit een opmerking die. president John son gisteren maakte tijdens een bijeen komst in het Witte Huis met afgevaar digden van landbouw-organisaties. De president reageerde hiermee op een verklaring die de minister van De fensie, McNamara, voor het Congres had afgelegd en waarin hij had toege geven dat de Amerikaanse luchtaanval len geen einde hebben kunnen maken aan de infiltraties uit Noord-Viëtnam, noch de vastbeslotenheid van Hanoi hebben kunnen breken. Johnson zei dat het staken van de bombardementen op Noord-Viëtnam hetzelfde zou zijn een geweer ontladen en vervolgens als een uitnodiging richten aan de tegenpartij om te schieten. Bernard Fall, een bekend Amerikaans deskundige op het gebied van Indo-China is gisteren in Viëtnam gesneuveld. Fall versloeg twintig kilometer ten noordwes ten van de kuststad Hué een operatie van Amerikaanse mariniers. Hij kwam om door een boobytrap. Bernard Fall was hoogleraar aan de Howard-universiteit in Washington. Hij gaf geregeld lezingen op het Pentagon en andere regeringsinstellingen on danks het feit dat hij zeer kritisch stond ten opzichte van de Amerikaanse poli tiek in Viëtnam. tenteelt zonder aarde toe te passen, o.a. om verse groenten te kunnen telen in aride gebieden. Deze experimenten, die werden verricht zonder voldoende ken nis van de plantenvoeding en totaal zon der onderzoek van de diepere achter gronden, hebben geleid tot volkomen mislukkingen. Dit was o.a. het geval op Aruba. Hoewel het bij de onderzoekin gen van het TNO is gebleken, dat het mogelijk is allerhande gewassen met gunstig resultaat in grind te telen, heeft deze methode in de praktijk in Neder land geen ingang gevonden. De afde ling plantenteelt zonder aarde van TNO is daarom opgeheven. Het meer funda mentele onderzoek wordt nu voortgezet In Wageningen. PARIJS Bij de Franse spoorwegen zal het rijdend personeel van vrijdag avond a.s. tot zondagochtend staken om aan eisen voor verbetering van de ar beidsomstandigheden kracht bij te zet ten. De betrokken vakbonden stellen, dat hun leden onder grote spanning moe ten werken. Als voorbeeld noemen zij dat in twee weken tijd zeven leden van het rijdend personeel in het rayon Dijon een hartaanval hebben gehad, waarvan twee met dodelijke afloop. Naar aan leiding hiervan was drie dagen geleden al een stakingsparool uitgegeven voor het zuidwesten van Frankrijk, dat nu voor het gehele land gaat gelden. WEST BROMWICH (Engeland) —De 15-jarige Sheila Nelson begon dinsdag te werken aan een staalfabriek en 300 vrouwelijke arbeiders gingen in staking. Sheila is Jamaicaanse en de eerste kleurlinge die bij de fabriek werkt. De vrouwen eisen haar onmiddelijke j ontslag, verklarend dat zij niet ge raadpleegd waren over haar tewerk-1 stelling. Veertig mannen in de fabriek bleven aan het werk, verklarend dat zij achter de directie staan. In het naburige Wolverhampton zijn 150 man in een machinefabriek in sta king gegaan uit protest tegen de in dienstneming van een Indische inge nieur voor de produktie. De directie verklaarde: „onder geen enkele voor waarde aanvaarden wij een kleurbar- rière". Het Amerikaanse bureau voor volks telling verwacht aan het eind van dit jaar of aan het begin van het volgende de 200-miljoenste inwoner. Op 1 januari j.l. zijn er 197.982.000 geteld. Sinds 1960 is de bevolking met tien procent toege nomen. Frankrijks besluit een dergelijk ver drag niet te ondertekenen werd gisteren in Brussel bekend gemaakt. Het was vrijdag al ter kennis gebracht van de andere landen van de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie (Eura tom). Ook Italië schaarde zich gisteren in Brussel in de rij van landen die ge kant zijn tegen het voorgenomen ver drag. België bestudeert het ontwerp van verdrag nog, maar is er niet geestdrif tig over. Luxemburg en West-Duitsland wensen uit het ontwerp de bepaling te zien geschrapt, dat kernwapenloze lan den hun industrieën voor vreedzaam ge bruik van kernenergie moeten onder werpen aan internationaal toezicht en dat landen die zich daaraan niet willen onderwerpen, geen kernbrandstof van de kernwapenmogendheden mogen ont vangen. Nederland kon geen standpunt innemen als gevolg van de kabinetscri sis. Onnodig ingewikkeld maakte presi dent Johnson het. In zijn boodschap aan de ontwapeningsconferentie ver zocht hij de Sovjet-Unie akkoord te gaan met het toevoegen aan het ont werp van verdrag van een artikel, dat de mogelijkheid zou openlaten van toepassing van kernexplosies voor vreedzame doeleinden ten behoeve van kernwapenloze landen. De prompte re actie van de vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie, Aleksei Rosjtsjin, daarop was dat dergelijke explosies in strijd zouden zijn met het verdrag van Mos kou. Dat verdrag houdt een verbod in van alle kernexplosies behalve de on dergrondse. De officiële verklaringen van Ameri kaanse en Engelse zijde waren vol hoop op algemene instemming met een ver drag tot beperking van het aantal kern wapenmogendheden binnen afzienbare tijd. Het zag er echter niet naar uit, dat de bezwaren van de vele landen, die meer nadelen dan voordelen in zo'n verdrag zien, spoedig uit de weg ge ruimd zouden kunnen worden. De Amerikaanse vertegenwoordiger, William Forster, zag dat ook wel in. Hij zei dat er druk met al die landen overlegd zou worden, in en buiten de conferentiezaal. „Het zal een lange en moeilijke procedure worden", zei hij, „dat taai, lang en hard overleg zal ver eisen". Forster was het niet eens met de op vatting van de meeste landen van Eura tom (die hij aan West-Duitsland toe schreef) dat Euratom controle op ge oorloofd gebruik van kernbrandstof in eigen hand dient te houden. „Euratom heeft wel wat anders te doen", zei hij, zonder daarover in de tails te treden. Forster wilde die con trolezaak zien overgedragen aan het In ternationale Orgaan voor Kernenergie in Wenen, een bij de V.N. aangesloten organisatie. West-Duitsland Is gekant te gen toezicht van dat orgaan, omdat de Sovjet-Unie er bij is aangesloten en dat land dus de neus in de niet-militaire Westduitse kernindustrie zou kunnen steken. MADRID Hoewel de onrust in de Spaanse studentenkringen nog duidelijk voelbaar is, is op de reeks wanorde lijkheden in januari en februari een periode van uiterlijke kalmte gevolgd. Alle betrokkenen wachten kennelijk het resultaat af van het in maart te houden landelijke studentencongres. „Wij moeten vele vraagstukken be handelen", zei een universitaire zegs man, „en hoewel zij een zekere mate van onenigheid verwachten, hopen wij belangrijke beslissingen te kunnen ne men". O.m. wordt verwacht dat de studen ten een grote mate van vrije menings uiting, autonomie voor de universiteiten en een nieuwe studentenbond zullen eisen. HILVERSUM In het kader van de kernthema-actie „Houdt uw snelheid in toom", zal naar het Verbond van Veilig Verkeer mededeelt, door de politie ver scherpt worden toegezien op de snel heidsaanpassing in het verkeer van 6 t/m 18 maart. In het bijzonder zal in deze periode worden opgetreden tegen overtredingen van de voorgeschreven maximum snelheid. DELFT In de komende lente zullen de hengelsportliefhebbers bij Delft op forellen kunnen vissen. De Delftse hen gelaarsvereniging heeft namleijk bij wij ze van proef in de Nootdorpse plassen aldaar 800 regenboogforellen uitgezet, die alle reeds de wettelijke maat van 20 centimeter te boven gaan. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige wanntesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot do pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. LONDEN Is Londen het centrum v een uitgebreid smokkelkomplot van ve. dovende en opwekkende middelen? Dit wordt op het ogenblik onderzocht op het hoofdkwartier van het zg. Drug squad van Scotland Yard in Londen. Twee rechercheurs van de Belgische politie helpen daarbij. Zij hebben inlichtingen meegebracht over het smokkelen van duizenden opwek kende pillen en tabletten en grote hoe veelheden verdovende middelen in poedervorm van Londen naar het vasteland. Naar verluidt vindt een deel daarvan zijn weg naar Amsterdam. Terwijl dit onderzoek aan de gang was werd men in Letchworth, ten noord westen van Londen, opgeschrikt door de dood van een meisje van achttien jaar dat maandagavond bewusteloos op straat voor een ziekenhuis was gevon den. Enkele uren later is ze overleden. Zij bevond zich onder invloed van een verdovend middel. Haar vriendin van negentien die ook bewusteloos was ge vonden heeft het er goed afgebracht. Wat er met deze meisjes is gebeurd en waar ze de verdovende middelen heb ben ingenomen is nog niet bekend. Het moet zijn gebeurd in een café of een danszaal waar ze tijdens het weekeinde waren geweest. Tijdens het afgelopen weekend zijn er in een auto bij de Oost-Engelse badplaats Southend grote hoeveelheden tabletten en peppillen gevonden. Ook is toen be kend geworden dat een huis van een van de leden van de popgroep The Rolling Stones is doorzocht door twintig politiemannen terwijl er een feest aan de gang was. Ook daar zocht men naar verdovende middelen en opwekkende pillen. Men is in Engeland vooral bang dat veel jongelui die verslaafd zijn geraakt aan l.s.d. en dergelijke middelen langza merhand overgaan op heroine en co caïne, die veel gevaarlijker zijn. Een proces in Birmingham tegen vijf mannen uit Oxford heeft aan het licht gebracht dat daar zelfs kinderen van veertien en vijftien jaar geregeld pep pillen kopen en innemen. Een meisje van achttien vertelde als getuige dat zij geregeld voor vijftig gulden pillen kocht van één van het vijftal. DETROIT American Motors heeft de prijzen van haar goedkoopste model len met gemiddeld tweehonderd dollar verlaagd. De verlaging geldt voor alle negen modellen van de Rambler Ame- rican-serie, maar niet voor de Ambas sador, Rebel en Marlin. Volgens de maatschappij zijn de prijsverlagingen gebaseerd ctp de afschaffing van be langrijke jaarlijkse modelwisselingen en op de verwachting dat de verkopen zullen toenemen. Doel is ook het „gat" op te vullen dat in de prijsschaal be staat tussen ingevoerde auto's en de goedkoopste Amerikaanse wagens. UTRECHT Van 10 tot 14 juli zal in het Kiein Seminarie in Noordwijkerhout een conferentie worden gehouden waar aan ongeveer 100 bisschoppen uit Euro pa zullen deelnemen. Zij zullen voor het grootste deel afkomstig zijn uit West- europese landen, maar er zijn ook uit nodigingen verzonden aan de bisschop pen van enkele Oosteuropese landen. ADVERTENTIE (Advertentie) AMSTERDAM. De sterk gestegen kosten, vooral de lonen, hebben in 1966 tot een lagere winst van J. A. Carp's Garenfabrieken geleld. Wellicht zal daarom ook het dividend lager worden, aldus de president-commissaris, de heer J. A. Carp, gisteren in een buitengewone vergadering van aandeelhouders. Over 1965 bedroeg de winst f 1,17 miljoen en het dividend 17 pet. De om zet was vorig jaar vrijwel gelijk aan die van het voorgaande. De heer Carp zei echter ook, dat januari 1967 in ver gelijking met andere jaren weer zeer gunstig is geweest. De vergadering benoemde de heer Steward Clark met ingang van 1 maart tot directeur in de plaats van de heer J. Henderson, die ontslag heeft genomen. De heer Clark werkte twaalf jaar ge leden reeds by Carp. Hij heeft diverse functies bekleed bij het Schotse bedrijf J. P. Coats, dat in Carp een meerder heidsbelang heeft. DEN HAAG. De president van de civiele kamer van de Haagse rechtbank heeft ir. P. S. Heerema. sinds 11 februari bestuurslid van de Volks Aandelen Trust V.A.T., opnieuw vier weken uitstel ver leend om een verweerschrift in te dienen tegen de eis van de bewindvoerders van Teixeira de Mattos. Zy vorderen van ir. Heerema f 1,6 miljoen (exclusief rente) wegens inschryving via Teixeira op een pakket aandelen V.A.T. Het uitstel werd verleend op grond van de opdracht van het bestuur van de V.A.T. om In het proces tussenbeide te komen. De mogeiykheid en de wenselijk heid van tussenkomst zijn onderzocht door mr. A. G. Maris op verzoek van de V.A.T. Mr. Maris heeft positief ge adviseerd. waarna de opdracht gisteren door de V.A.T. is gegeven. Ir. Heerema kreeg in december vorig jaar zes weken en in januari dit jaar nog eens vier weken uitstel, zodat in dit proces op korte termyn er wor den geen re- en duplieken gehouden nu al veertien weken uitstel is verleend. Als niet opnieuw uitstel wordt gevraagd en gegeven kan derhalve over een maand de datum worden vastgesteld, waarop het proces zal beginnen.

De Vallei | 1967 | | pagina 7