IR. HENDRIK 'T HART STELT VRAAG: Wie doet er eigenlijk iets voor slachtoffers misdrijven Conflict over C.A.S. I SIGARENFABRIEK IN MAASTRICHT GAAT DICHT Stemmen-tellers niet altijd even secuur Algemene Bank Nederland Fout snel hersteld Boerenpartij liet op televisie verstek gaan ZIJN OPROEP VOND REEDS WEERKLANK: HIJ HEEFT AL HONDERD MEDEWERKERS IN DEN HAAG: ONMOGELIJK NIET BEREID COMPROMIS Conflict over prijs autogereedschap WEER SCHRIJVEN Hele personeel (172) op straat TWEEDE SCHOT GESPREK Ontslagen bij Wallramit A'damse provo uit gemeenteraad EERDER UIT BELGIË Wellicht extraatje voor trekkers van oorlogspensioen 4% - Spaarboekje 4% -Spaarrekening 4/4% - Spaardeposito Drie maanden opzegging 5% - Spaardeposito Zes maanden opzegging 5/4% - Spaardeposito Eén jaar opzegging 5%% - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vast Nadere bijzonderheden bij alle kantoren Spel lingsregeling Goud-duikers zonder betalen weg Geveltoerist maakte buiteling DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 „Wie denkt er eigenlijk wel eens aan de slachtoffers van een mis- 5 drijf? Wie stuurt er een bloemetje aan een oud echtpaar, dat van de spaarcentjes werd beroofd?" Dat vraagt ir. H.'t Hart zich af. Daarna deed hij méér Ir. Hendrik 't Hart zittend in de hoek van een bank in zijn Haagse kamer zegt het heel nuchter: „Er wordt veel gedaan voor gevangenen en het re- classeringswerk is uitgebreid. Dat is natuurlijk uitstekend. Maar wie doet er eigenlijk iets voor de slachtoffers van de misdrijven?" Ik kan het antwoord niet geven en ir. 't Hart ook niet. Jarenlang al niet en zolang hij dat antwoord niet wist, kon hij de gedachte niet van zich afzetten dat er iets gebeuren moest. Een voorval in november van het vorig jaar heeft eigenlijk de doorslag gegeven. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De proefneming met het Centraal-antennesysteem (CAS) van de PTT in de Haagse woonwijk Maria- hoeve verkeert in een impasse. De PTT voert al weken besprekingen met de eigenaren van de woningen de ge meente 's-Gravenhage (190 woningen) en drie woningbouwverenigingen (528 wo ningen) om tot een oplossing te ko men. Volgens de gemeente is PTT be reid tot het doen van concessies. De moeilijkheden zijn ontstaan door het verschil in opzet van de proefneming met het CAS in het Haagse Bezuiden- hout en die in Mariahoeve. In het Be- zuidenhout heeft iedere bewoner die dat wilde een afzonderlijk abonnement kun nen nemen. Hij rekent zelf af met de PTT. Het systeem werd ook alleen aan gelegd in die woningen waarvan de be woner een abonnement had genomen. In Mariahoeve zijn in alle huizen zo genaamde standaardaansluitingen (voor telefoon, draadomroep en CAS) ge maakt. In december 1964 al heeft de PTT het gemeentebestuur schriftelijk toestemming gevraagd voor het maken van die aansluitingen. Er werd bij ver teld. dat slechts collectieve aansluitingen mogelijk waren, en dat de eigenaren van de huizen de abonnementen ook slechts collectief zouden kunnen aangaan en be talen. Begin 1965 antwoordde de gemeente, dat het haar onmogelijk was daarop in te gaan. De PTT heeft op die brief nimmer gereageerd. Desondanks kre gen het gemeentebestuur en de woning bouwverenigingen in november van het afgelopen jaar het schriftelijk aanbod van de PTT: Wij zijn klaar met de aanleg, u kunt nu abonnementen aan vragen. De heer A. G. M. Spee, hoofd van de bouwtechnische afdeling van de dienst volkshuisvesting: „In onderling over leg hebben wij en de woningbouwver enigingen de vorige maand in eenslui- tende brieven aan de P.T.T. laten weten, dat wij niet bereid zijn op deze voor waarden collectieve aansluiting aan te vragen. Een enquête had ons inmiddels geleerd, dat ongeveer 65 procent van de bewoners wel van het CAS wilde profi teren. Er kunnen, net als in het Bezui- denhout, vier televisie- en ruim tien ra dioprogramma's mee worden ontvangen. Voor de huiseigenaren zou een con tract betekenen: voor alle huizen (aan gesloten of niet) per twee maanden voor uit het abonnementsgeld betalen. „Bovendien", aldus de heer Spee, „zouden wij het abonnementsgeld zelf bij de huurders moeten incasseren. Dat betekent een extra last en een zeker ri sico (door wanbetalers). De PTT heeft die gewoon van haar op onze schouders willen schuiven. Huiseigenaren schieten toch ook niet het telefoonabonnement voor hun huurders voor? Wij hebben de PTT daarom in onze brieven aangera den, aansluitingen rechtstreeks en indi vidueel met gegadigden onder de bewo ners te regelen." Om een oplossing te bereiken, zullen de PTT, de gemeente en de woning bouwverenigingen water in de wijn moe ten doen. Vooralsnog hebben de huis eigenaren vastgehouden aan hun voor waarde, dat zij alleen de abonnementen zullen betalen voor die huurders die een aansluiting op het CAS nemen. Ir. P. F. Blickman, plaatsvervangend hoofddirecteur Telegrafie en Telefonie van de PTT reageerde met de uitlating: „Wij zoeken naar een constructieve op lossing voor de moeilijkheden". Gezien de binnenkort te hervatten onderhande lingen wilde en kon hij moeilijk zeggen, in welke richting die zal uitvallen. UTRECHT Black en Decker Ne derland N.V., importeur van autoge reedschappen heeft Autorama gesom meerd onmiddellijk de verkoop van ge reedschappen beneden de vastgestelde prijs te staken. Autorama heeft in verschillende plaatsen supermakten en geeft kortin gen van tien tot dertig procent. De importeur die Autorama ook wil tegenhouden rechtstreeks produkten te importeren uit omliggende landen, vindt dat hij uitsluitend het recht heeft te be palen op welke wijze zijn produkten in Nederland worden verspreid en tegen welke prijs. Autorama daarentegen vindt dat zij haar orders mag plaatsen bij leveranciers die de laagste prijzen hebben. De importeur heeft aangekondigd des noods een kort geding aan te spannen om de rechter een verkoopverbod te laten opleggen, intussen heeft Autorama de zaak aanhanging gemaakt bij het ministerie van economische zaken. „We hebben toen in Den Haag dat verschrikkelijke geval gehad van een meisje dat werd aangerand. Ze ver weerde zich en dat heeft haar tenslot te één oog helemaal en het andere oog voor de helft gekost", vertelt de heer •t Hart. „Het publiek heeft toen erg veel ge daan en vijftienduizend gulden voor dit meisje bij elkaar gebracht". „Op dat moment heb ik gedacht: nu moet je wat doen. Want wie toont wat medeleven met al die andere slachtoffers? Je leest een bericht, maar je hoort er nooits iets van. En toen heb ik mijn eerste ingezonden stukje geschreven". Het werd afgedrukt en twintig reac ties waren het gevolg. De heer 't Hart nodigde de twintig mannen en vrou wen in zijn huis uit en tien kwamen er. „We hebben gepraat en we waren het met elkaar eens dat het zin had iets te ondernemen. Maar we begre pen ook, dat ons groepje te klein was om een vereniging of iets dergelijks op te richten en dat we eerst meer mensen moesten hebben die bereid wa ren mee te doen. Mensen die zich, als dat nodig is, inderdaad willen inzet ten". Eerst even concreet: aan wat voor hulp voor de slachtoffers van misdrij ven denkt ir. 't Hart? „Er is zoveel", zegt hij direct. „Het hoeft niet altijd financiële steun te zijn. Je leest dat ergens een kind mishandeld is. Een hartelijke brief aan de ouders en wat speelgoed voor het kind kunnen wonderen doen. En misschien, zoiets moet natuurlijk beke ken worden, kan zo'n kind in de zo mer eens een extra twee weken naar een vakantiekamp en dat zouden wij dan willen betalen". Morele steun vooral dus en in som mige gevallen kan iemand door vijf tig gulden al geweldig uit de nood ge holpen zijn. „Neem nu Oudejaar", aldus de heer 't Hart. „Wij zitten allemaal warm in huis aan de oliebollen en ergens doet een agent zijn plicht en wordt door wat brooddronken of andere figuren af getuigd en de man draait het zieken huis in voor een paar dagen. Dan zeg ik op mijn beurt: als die agent weer thuis komt en hij vindt daar een brief en een mand fruit bijvoorbeeld, dan heeft hij het idee dat er toch nog mensen zijn die aan hem denken. Zo iets doet gewoon goed. Een brokje menselijkheid, meer niet". Sinds drie jaar is ir. 't Hart gepen sioneerd als werktuigkundig adviseur bij de Arbeidsinspectie. „Zoals ik zei, ik liep al jaren voor mijn pensioen rond met de gedachte dat er toch iets mogelijk moest zijn voor slacht offers van misdrijven, maar nu heb ik de tijd om er iets aan te doen. Kijk, het moet niet zo worden dat we uitkeringen gaan doen aan mensen die brandschade hebben geleden, ook al zou er een pyromaan aan het werk zijn geweest. Want dan had men zich maar moeten verzekeren, zeg ik dan". Goed, de tien die bij de heer 't MAASTRICHT Het bedrijf van de N.V. Tabaksindustrie voorheen gebroede. Philips in Maastricht gaat dicht. Waarschijnlijk zullen nog voor 1 juni de werknemers van dit bedrijf op straat komen. Met de vakbonden is een afvloeiing! regeling getroffen. Het bedrijf zou aan het einde van het jaar 150 jaar in Maas tricht gevestigd zyn. De prod uk tie (van in hoofdzaak Martinez-produkten) wordt overgeheveld naar do fabrieken in het Noord-Brabantse Meerveldhoven en het Belgische Geel. Het per soneel in beide fabrieken zal daarvoor niet worden uitgebreid. Niemand van het personeel in Maastricht heeft aangeboden gekregen mee te verhuizen naar Bra bant of België. In Rome staakt vandaag het perso neel van de centrale melkinrichting en van de gemeentelijke vervoersdiensten. Het wil verbetering van de arbeidsvoor waarden. De actie duurt 24 uur. Hart thuis kwamen waren het dus eens, maar te gering in aantal om iets te doen. Wat deed u toen, me neer 't Hart? „Ik ben weer gaan schrijven", zegt de ingenieur. „Weer brieven aan kran ten en nu is het zo, dat we zeker zijn van honderd medewerkenden, die nog contributie willen betalen ook. Nu kunnen we dus iets gaan doen". Contributie, ja, dat moet, want een fruitmand en een bloemetje moeten ook betaald worden. „Het minimum moet een rijksdaalder per jaar zijn", aldus de heer 't Hart, „maar er zijn al mensen genoeg die zeiden: we ma ken er een tientje van". „Nu aanstaande vrijdag gaan we weer bij elkaar zitten. Ik hoop dat er iets van een stichting, een comité of een vereniging uit de bus komt en dat we aan de slag kunnen". Als het allemaal lukt, dan stelt ir. 't Hart zich een hoofdbestuur voor en plaatselijke afdelingen die ook plaatse lijk zelf zaken kunnen regelen. „Dan moet er natuurlijk ook een naam komen, maar dat is allemaal bijzaak", vindt ir. 't Hart. „Hoofd zaak was, dat er reacties kwamen, dat ik wist of men er iets voor voel de en dat voelt men. Brieven en geld zijn me gestuurd. Brieven net zo goed van een pastoor uit Beek als van een jongen van negentien jaar uit Gronin gen die me waarschuwt wel eerst goed de zaken te onderzoeken en me niet beet te laten nemen door men sen die op meelij-wekken-zonder-nood- zaak uit zijn. En heel opvallend, ook een reactie van een veertigjarige die in een gevangenis zit en die laat we ten: misdaad loont niet, ik merk het aan den lijve, ik wil graag iets doen, veel missen kan ik niet, maar vijf gulden kunnen er altijd af". Als je honderd medewerkers hebt, dan kunnen er het ook gemakkelijk twee- en driehonderd worden, vindt de heer 't Hart. Honderd hééft hij er dus. En komt er morgen iets tot stand in huis aan de Van Soutelandelaan 101 in Den Haag, „dan wil ik een tweede schot proberen", aldus ir. 't Hart. Het is niet moeilijk raden waar hij op doelt: radio en televisie. ADVERTENTIE GRATIS PAK LUVUM BU PLASTIC ZAK RADION Griffiers, secretaressen en iedereen die. maar beschikbaar was hebben meer dan tienduizend processen-verbaal van de stembureaus gecontroleerd. Een stapel van twintig meter hoog. Schokkende dingen zijn niet aan het Kcht gekomen, wel veel slordigheden. Een bureau in Amsterdam meldde dat zich 957 kiezers hadden aangemeld: maar het berichtte ook dat 901 biljetten waren uitgereikt, terwyl twee kiezers hadden geweigerd er een in ontvangst te nemen. Dat klopte dus niet. Enger dan deze schoonheidsfoutjes noemt de Commissie voor de geloofs brieven, die gisteren verslag uitbracht van haar onderzoek, dat sommige bu reaus een aantal rubrieken helemaal niet hadden ingevuld (het aantal kie zers, het aantal uitgereikte biljetten, enz.). Blijkbaar besteedden de bureaus al hun energie aan het tellen van de stemmen zelf. Wanneer zij aan het in vullen van het proces-verbaal toe zijn interesseert hun de rest niet meer, zo constateert de commissie bitter. Opvallend is het dat in vele delen van Zuid-Limburg een abnormaal hoog percentage ongeldige stemmen voor komt. Het hoogst komt Geleen met twaalf procent. Ook in Kerkrade ko men verscheidene bureaus tot meer dan tien procent. Ook in Hoogeveen is het verschijnsel geconstateerd. Hier had een bureau op 693 biljetten niet minder dan 74 ongel dige exemplaren (waarvan slechts acht blanco). Een ander bureau in dezelfde plaats had op 623 biljetten zelfs 87 on geldige, waarvan merkwaardig genoeg 82 blanco. Redenen hiervoor geeft de commissie niet. Zij zegt voorzichtigjes: Een onder zoek naar dit onderwerp zou interessan te gegevens kunnen opleveren. Wij be velen dit punt gaarne in aandacht van sociologen en politicologen aan. Klachten van kiezers waren er wei nig. Een Haagse journalist klaagde dat de geheimhouding in enkele stemloka len niet voldoende was gewaarborgd. De commissie zegt hierop: Er is in het algemeen geen sprake van dat de leden van stembureaus en mede-kiezers met argusogen naar de vrouw of man in het hokje turen. Als zij dat wel doen, kunnen zij inderdaad enige aanwijzingen krijgen. Met een beetje handigheid zou de kiezer zijn „begluurder" kunnen misleiden, maar niet iedereen is daarvoor handig ge noeg. Het aanbrengen van gordijntjes zou alles oplossen. De commissie wil geen uitspraak doen; wel het probleem aan de regering voorleggen. Tenslotte bleek dat elders de kettink jes aan de potloden te kort waren en dat een Nederlander de deur van het stembureau dicht had gevonden. Een ander had zich kwaad gemaakt over het propagandamateriaal dat een partij die hij niet aanhing aan de muren van het stembureau had geplakt. De Hervormde Kerk gaat op 21 en 22 april confereren met de 36 hervormde Tweede-Kamerleden en de vijftien her vormde senatoren. Conferentieleider is mr. G. E. van Walsum, voorzitter van de Raad voor de zaken van kerk en samenleving. Het gesprek wordt ge houden op verzoek van de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. Vragen die aan de orde komen: Wat verbindt de hervormde Kamerleden in de verschillende partijen en op welke punten gaan zij uiteen Welke verwach tingen leven er in de kerken met het oog op de politiek van morgen? De conferentie zal een besloten ka rakter dragen. HARDENBERG Bij de N.V. Wall ramit, een fabriek van hardmetalen in Hardenberg, zijn van de 57 werkne mers negentien ontslagen. Voor zeven tien personeelsleden is verkorting van de werktijd met 24 uur aangevraagd. Deze maatregelen moesten worden genomen omdat het bedrijf sinds okto ber geen orders meer uit Duitsland heeft gekregen. C7 AMSTERDAM Het Provo-raadslid Bernhard de Vries gaat tegen 10 mrt. de Amstersedamse raad verlaten. Hij zei gisteravond dat hij tot zijn spijt niet langer in staat is het soms wel boeiende raadswerk te doen omdat hij onvoldoende Is gehuisvest en omdat hij geen telefoon heeft. „Ik sta al heel lang ingeschreven bij het woningbureau van de gemeente, want ik woon op één kamer van twee bij vier meter. Het is een droevige zaak. Het werk in bepaalde commissies vond ik wel leuk", aldus De Vries. Als tweede op de verkiezingslijst van Provo staat mevrouw Irène Donner- van der Wetering, die haar benoeming echter niet zal aanvaarden. Het is de bedoeling dat nummer drie, Luud Schimmelpenninck, de zaken voor Pro vo gaat waarnemen. Adjunct-directeur N. Mudde van het Philips-tabaksconcern (waarin sinds 1962 zijn ondergebracht v/h gebr. Phi lips Maastricht, Velasques Nederland nv, Due George-sigarenfabrieken Zeelst en La Bolsa v/h C. J. Boele Kampen) maakte gistermiddag het besluit van de raad van bestuur wereldkundig. Tegelij kertijd werd het personeel op de hoogte gebracht. Voorzitter H. Evers van de r.-k. tabaksbewerkingsbond in Eindho ven was daarbij aanwezig. „Het besluit is gevallen", deelde de heer Mudde mee, „omdat in Maastricht en omgeving niet voldoende geschikt personeel voor de (gemechaniseerde) sigarenfabricage kon worden aange trokken." „We hadden die fabriek al veel eer der moeten sluiten. Vanaf de fusie in 1962 heeft het personeelsprobleem een gezonde groei van het bedrijf in de weg gestaan", aldus adj.-directeur Mudde. Hij verheelde evenwel niet, dat een beter ondernemersklimaat en de reeks van gunstige faciliteiten van de Belgi sche overheid, hebben bijgedragen tot verdere uitbreiding van de fabriek in Geel. Ten koste van de Nederlandse be drijven van de Philips-groep is de pro- duktie in Geel tot het vijfvoudige van de oorspronkelijke opzet opgevoerd. De reorganisatie binnen het concern leidde in 1965 al tot sluiting van de produktie-eenheid in Kampen. In 1966 deelde de fabriek in Schayk hetzelfde lot. Een gedeelte van het personeel van deze bedrijven verhuisde op verzoek van de bedrijfsleiding toen naar het verre Maastricht. Daar worden ze nu brodeloos achtergelaten. Van het met werkloosheid bedreigde personeel komen 70 mannen en vrou wen uit Belgische grensplaatsen. Van hen en de 85 Nederlandse werknemers en zeventien man leidinggevend en ad ministratief personeel zijn er ongeveer 75 gehuwd en ouder dan 45 jaar. Na de fusie kampte het concern al spoedig met een te grote voorraad eind- produkten. Daarvan kon in 1965 een ge deelte worden ingelopen door concentra tie. De daarmee samenhangende kosten en produktieverliezen zorgden voor een exploitatiesaldo over 1965 dat een mil joen gulden lager was dan in 1964. An dere oorzaken van 't dalende exploitatie saldo waren: de loonsverhogingen in 1965, waar geen prijsstijging tegenover stond, sterk toegenomen concurrentie als gevolg van allerwege doorgevoerde mechanisatie en de hoge rentelasten. DEN HAAG (ANP) De regering wil de mensen die pensioen krijgen in gevolge de wet buitengewoon pensioen 1940-1945 en de wet buitengewoon pen sioen zeelieden-oorlogsslachtoffers een extraatje geven van twee procent over de uitkering in 1966. In totaal is daarmee 1.285.000 gulden gemoeid. Een wetsontwerp daartoe is ingediend door de ministers Klompé (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk), Zijlstra (financiën) en Veld kamp (sociale zaken en volksgezond heid) ADVERTENTIE Direct beschikbaar op vertoon 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen GRONINGEN Het personeel van notaris Reijntjes uit het Groningse Haren is gistermid dag enkele uren bezig geweest in drieduizend exemplaren van de nieuwe telefoongids het num mer van de notaris te verbete ren. Eén van de cijfers van het telefoonnummer stond in de gids als een nul; het moest een zes zijn. De notaris ontdekte dat toen de gids net bij hem was bezorgd. Hij zag in gedachten zijn klan tenkring al slinken en belde onmiddellijk de P.T.T. Driedui zend exemplaren van het nieuwe telefoonboek waren nog niet be zorgd. De notaris aarzelde niet lang, liet de boeken ophalen, stuk voor stuk verbeteren en liet ze weer terugbrengen bij de P.T.T., die de boeken daarna verder verspreidde. DEN HAAG Volgende week dins dag zal het rapport worden gepubli ceerd van de Belgisch-Nederlandse commissie over de nieuwe spelling. Dit is het gevolg van een overeenstem ming die de Belgische en de Nederland se regering hebben bereikt over een uniforme spellingsregeling. De commissie heeft het rapport, dat onder meer de spelling van zogenaam de „bastaardwoorden" behandelt, vo rig jaar juni uitgebracht aan de Neder landse en Belgische minister van onder wijs. De Nederlandse delegatie in de com missie stond onder leiding van dr. J. H. Wesselings, voormalig secretaris generaal van het vroegere ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. DEN HELDER De Zwitserse duik- combinatie die sinds juni vorig jaar heeft geprobeerd de legendarische la ding goud van de Renate Leonhardt te bergen, heeft het opgegeven. De duikers, de broers Arnold en Pe ter Sandmeiers, zijn gisteren met hun uitrusting vertrokken naar Zürich. Hun pogingen de lading van het in de Eerste Wereldoorlog vergane vrachtschip te bergen, hebben meer dan een ton ge kost. De duikers werden bij hun pogin gen zeer gehinderd door de sterke stroom rondom het wrak. In Den Helder is nu alleen nog ach tergebleven een vertegenwoordiger van de Zwitserse maatschappij, die de ber gingspogingen heeft gefinancierd. De duikers zouden tijdens hun verblijf nog al wat schulden hebben gemaakt. Eén caféhouder in Callantsoog heeft nog een rekening van vijftig gulden open staan, een IJmuidenaar die de duikers een scheepje verkocht, krijgt nog 2500 gul den. Verder zouden ook een Helderse scheepsbevrachter en de firma die het oude vissersvaartuig heeft verbouwd, nog moeten worden betaald. Het schip ligt in de haven van Den Helder. In dien de duikers of hun financiers niet spoedig over de brug komen, zal het aan de ketting worden gelegd. De Boerenpartij heeft gisteravönd geen gebruik gemaakt van de televi siezendtijd die de regering welwillend voor haar had gevorderd. Toen het ogenblik daar was, vertelde de om- roepster dat de Boerenpartij er niet van op de hoogte was dat zij zich tot het volk kon richten. In plaats daar van werd nu een filmpje over de Liba non uitgezonden. De heer E. J. Harmsen, lid van de Tweede Kamer voor de Boerenpartij, wist ook niet precies hoe het zat. „We moeten ons hebben verrekend", zei hij ons. Normaal heeft de Boeren partij maar één uitzending in de ne gen weken. Door de extra televisieuit zendingen in de verkiezingsperiode moet de partij de tel zijn kwijtge raakt. NANCY Om zich bij zijn vrienden te kunnen voegen en zijn vrouw, die hem in huis had opgesloten, een poets te bakken, heeft een 29-jarige metse laar uit Nancy een nogal stout stukje uitgehaald. De man klom uit het raam van de huiskamer op het balkon van de vijf tiende etage en vandaar van balkon naar balkon verder naar beneden. Op de derde verdieping aangekomen ver loor hij kennelijk zijn evenwicht, want hij maakte vandaar een vrije val van vijftien meter. De metselaar kwam er met een gebroken pols vanaf. O DETROIT De staking bij een on- derdelenfabriek van General Motors in Mansfield/Ohio, waardoor tientallen fa brieken van het concern niet konden werken, is ten einde. Vertegenwoordi gers van de 2700 stakers hebben tijdens een bespreking met de directie besloten het werk te laten hervatten. De staking, die niet de instemming van de vakbond had, heeft een week geduurd.

De Vallei | 1967 | | pagina 7