Als degradatie komt zal NSVS niet in de rouw gaan Hennie van Kesteren door dienst niet meer in vorm Grootste zorg Veenendaalse Zwemclub is clubkas (Sport)overste De Wijk contra minister van Defensie Anton Huiskes - „Waarom zou ik niet gaan V - wil open gesprek Militaire elftal versloeg D.W.S. met 2-1 Judoteam verloor van Rusland Post-Motta wonnen opnieuw in Milaan Zweedse leger krijgt sportpelotons Engels bekervoetbal Fritz Walter niet naar Kaiserslautern Voetbal met geld Duitsland te sterk voor Marokko Tom Okker is bijzonder op dreef Blessure was snel hersteld HIJS Hokij verloor van Luik Turkije versloeg Ierland2-0 Rusland won Italië: 1-0 van BAZAAR Y.R.C. Eén van Veenendaals fabrieksploegen kan het bijna niet meer ontlopen UIT JAARVERGADERING BLIJKT: Voorlopige nederlaag voor Veense schakers VRIJDAG 's avonds van 24 FEBRUARI 7.00-1 1.00 uur ZATERDAG 25 FEBRUARI j 's middags van 2.00-5.00 uur 's avonds van 7.00-1 1.00 uur Training Niet los Aanpak Subsidieregeling Voetbal Invallers Paaina 9 DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 VEENENDAAL Een van de fabrieksploegen van Veenendaal, NSVS, is in moeilijkheden geraakt. Moeilijkheden in het sportieve vlak. De ploeg van de Newo heeft nog weinig kansen om degradatie van de tweede klasse UP VB naar de derde klasse te ontlopen. Hoewel, op papier bestaat nog steeds de mogelijkheid, dat een andere vereniging de stap naar lagere regionen zal maken. Dat ral dan Rood-Wit uit Putten moeten worden. De heer C. van Manen, eensul, bestuurslid en terreinbaas van NSVS, zit niet in zak en as. Nu niet en ook niet wanneer het degradatiespook zal toeslaan. Hij is één van die mensen, zoals eigenlijk alle bestuursleden van sportverenigingen moesten zyn. Een objectieve kyk op de dingen, wensend dat het zjjn vereniging zo goed mogelyk gaat, inaar wanneer dat niet het geval is de zaken nuchter ver werken en zeggen „We gaan met evenveel plezier in de derde klasse verder". ADVERTENTIE in de Eierhal, Achterkerkstraat, j VEENENDAAL Dinsdagavond j.l. had de Veenendaalse Zwem Club VZC haar jaarlijkse ledenvergadering in ho- Het heeft NSVS niet meegezeten. Het eerste elftal is minder sterk dan vorig jaar, maar niet alleen dat is de oor zaak van het onderaan hangen. Cees van Manen zegt: „We hebben dit sei zoen geen voorhoede kunnen vormen. In de tweede wedstrijd werd Pauw Bleyenberg voor de gehele competitie uitgeschakeld. De eerste vijf duels kon Hennie van Kesteren niet meedoen door de militaire dienst en daarna heeft zijn spel er steeds onder geleden. Twee jaar geleden was Hennie van Kesteren de topscorer van Veenendaal. Hij zette 22 doelpunten. Tot nu toe heeft hij er vier gezet. Verder kan ik rustig zeggen, dat we drie a vier wedstrijden onverdiend verloren hebben. Tegen VVZ moesten we in de laatste minuut de winst laten schieten." De spelers van NSVS trainen één keer in de veertien dagen. Een gevolg van de ploegendienst. Cees van Manen zegt: „SVP traint bij ons en elke keer zie ik bijna het gehele eerste elftal oefenen. En als spelers niet opkomen moeten ze een geldige reden opgeven. De ploegendienst en het feit, dat wij slecht meedraaien doen bij ons de ani mo voor het trainen afnemen." Het tweede elftal van NSVS draait mee in de kopgroep en heeft kampioens kansen. Zaterdag werd één van de gro te concurrenten, GVVV 5, uitgescha keld. Enkele mede-gegadigden blijven over. Een daarvan is Merino's. MOSKOU De Nederlandse judo ploeg heeft de eerste van de drie wed strijden tegen Rusland in Moskou met 7-2 verloren. Anton Geesink was ongenaakbaar. De Utrechtse reus maakte zijn entree in de met ruim duizend bezoekers gevulde zaal op klompen van een buitenissige maat terwijl hij journalisten te woord stond. Zijn warming up duurde uiterst kort, maar desondanks had hij slechts twee minuten en vijftien seconden no dig om zijn 118 kg wegende tegenstander Igor Andronikof de voorgeschreven dertig seconden in de houdgreep te ne men. De uitslagen waren: Sergei Suslin wint in 1 min. 59 sec. van Theo Klein, armklem; Pirus Martkoprishvili wint in 4. min. 5 sec. van Anton Linskens, armklem. Lichtmiddengewicht: Oleg Stepanof wint van Theo Jonkman, wa- zari; David Rudman wint in 26 sec. van Jan van der Steen, verwurging. Midden gewicht: Georgy Kotik verliest van Martin Poglajen, beslissing scheidsrech ter; Anatoly Bondarenko wint van Jan Snijders in 1 min. 41 sec., eerste arm- worp, Lichtzwaargewicht: Givi Kakha- brishvili onbeslist tegen Joop Gouwe leeuw; Boris Mishchenko wint van Ge rard Geesink in 2 min. 15 sec., arm klem. Zwaargewicht: Anzor Kibrot- sashvili wint van Wim Ruska, wazari; Igor Andronikov verliest in 2 min. 15 sec. van Anton Geesink, houdgreep. MILAAN. De Italiaan Giarmi Motta en de Nederlander Peter Post hebben woensdagavond de zesdaagse voor profs gewonnen voor het tweede achter eenvolgende jaar. Eindklassement: 1 Motta-Post 420 punten: 2. Bugdahl-Sercu 400; 3. Faggin- Renz 361; 4 Dieter Kemper en Horst Oldenburg (Duitsland) 284; 5 Palle Lyk- ke en Fred Eugen (Denemarken) 181. Op een ronde: 6 Atonio Be ghetto (Ita lië)-Eddie Merckx (België) 466. Op twee ronden: 7 Tom Simpson Enge land)-Emile Severeyns (België) 182; 8 Rolf (Duitsland)-Ron Baensch (Austra lië) 123. Op drie ronden: 9 Vittorio Adomi (Italië)-Fritz Pfenninger (Zwit serland) 352. Het Italiaanse koppel Luigi Borghet- ti en Antonio Castello heeft de zes daagse voor amateurs gewonnen. STOCKHOLM Zweden zal dit voor jaar speciale eenheden voor zogenaam de sportsoldaten in het leven roepen. Er zullen verkenningspelotons worden ge vormd, waarin uitsluitend actieve top- sportlieden zullen zitten. Ofschoon in de Zweedse sportwereld dit initiatief met groot enthousiasme is begroet, waren er ook stemmen, die spraken van een vorm van verkapt professionalisme. Het leger heeft echter laten weten, dat de top-sportlieden in militaire dienst géén geldelijk voordeel zullen genieten. Wél zullen zij de facili teiten krijgen om in voldoende mate te kunnen trainen. LONDEN Woensdag zijn in Enge land enkele beslissingswedstrijden ge speeld voor de vierde ronde van de F. A. Cup. De uitslagen luidden: Arsenal-Bolton Wanderers 3-0; Chelsea- Brighton 4-0; Manchester City-Cardiff City 3-1. Of er geen spelers uit het tweede naar het eerste elftal kunnen? „Het is mogelijk, maar veel spelers van het tweede zijn volgens mij nog niet rijp voor het eerste. Er zitten veelbelovende krachten tussen, maar dit seizoen kun nen we ze nog niet in het eerste zet ten. Hans Voorhout, die van v.v. Vee nendaal kwam, is echt een eerste-elf- talspeler. Hij kwam er ook in. Tegen Hulshorst werd hij echter zodanig ge blesseerd. dat we hem daarna niet meer hebben durven opstellen en hij nu in het tweede meedraait. Om weer bij het eerste elftal terug te komen, in dat team lopen enkele spelers, die al bijna veertig zijn. Het zijn steunpilaren en geroutineerde krachten, maar in snelheid moeten ze het nog weieens af leggen tegen een tegenstander van een jaar of twintig. Zaterdag over een week (komende za terdag hebben we rust) moeten we naar WZ. Als we die wedstrijd verliezen, zijn we uitgeschakeld. Een groot nadeel voor ons is ook, dat er in onze afdeling vijf ploegen zijn, die voor een kam pioenschap vechten. Die ploegen komen dus altijd geladen in het veld. Dat is ongunstig voor ons." Sinds 1 februari is de training door de heer Straks (tevens trainer van de Bameveldse derde-klasser SDVB) door diens drukke werkzaamheden gestopt. Cees van Manen traint nu de spelers. Hij blijft de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. „Als we degraderen gaan we met volle moed verder in de derde klasse. Zouden we in de tweede klasse blijven, dan staat bij voorbaat vast, dat we ook het volgende seizoen moeten knokken om er in te blijven. Hoewel het ons slecht gaat, is de ver standhouding tussen de spelers bijzonder goed. Allicht, er wordt dikwijls genoeg N.S.V.S. blijft rustig door trainen voor de resterende competitiewed strijden. Sinds 1 februari worden de spelers getraind door de heer C. van Manen. Hier een opname daarvan. gezegd hoe men ergens over denkt. We maken van onze harten geen moordkui len. De kameraadschap is echter groot. In het veld wordt om fouten nooit ge kankerd of gescholden. Samengaan met een andere ploeg Nee, nooit. Niet omdat we iets tegen andere ploegen hebben. We zijn altijd bereid medewerking aan andere clubs te verlenen. VRC, GVVV, Kulan en SVP (de laatste nu nog) hebben op ons veld getraind. Maar wij kunnen geen fusie aangaan, omdat we het de directie van de NEWO niet kunnen aandoen. We spe len op een veld van vele duizenden gul dens en dan kunnen we niet samengaan met een andere club, met andere woor den, een vreemde club binnenhalen. Ondanks de geruchten, die weieens gaan, fuseren we niet. NSVS is een ver eniging met een prima sfeer en moch ten we degraderen, dan treuren we niet, we gaan in de derde klas met vol le moed verder." UTRECHT „Ik heb hem uit de l.o. en de sport getrapt" en „Overste De Wijk kreeg te veel macht". Deze opmerkingen, door superieuren ge maakt tegenover derden, voerde raads man mr. A. Schuerman woensdag aan voor de vierschaar van de centrale raad van beroep te Utrecht in de sle pende zaak overste K. F. de Wijk con tra de minister van Defensie. De heer De Wijk heeft reeds drie jaar op alle mogelijke manieren geprotes teerd tegen een overplaatsing, die hij beschouwt als een poging hem weg te promoveren uit een functie, die hij met hart en ziel behartigde. De heer De Wijk gaf in tien jaar tijds van 1953 tot 1963 de sport en lichamelijke op voeding een steeds belangrijker plaats in het leger. Als majoor zwaaide hij in die perio- UTRECHT Anton Huiskes wikt en weegt; de oud-coach van de Nederlandse kernploeg, die het afgelopen weekeinde door de Zweedse Schaatsbond te Moskou werd gepolst over een eventuele aanstelling, zegt: „Waarom zou ik eigenlijk niét gaan Als Nederlandse ingenieurs in het buitenland helpen bfj het bouwen van bruggen en het aanleggen van installaties en Nederlandse doktoren in onderont wikkelde gebieden medische hulp bieden, waarom zou ik dan niet naar het buiten land gaan om de schaatssport te dienen De op 5 maart 1928 in Wierden gebo ren Huiskes, in het dagelijkse leven di recteur Sport en Spel van de Katholieke Jeugdraad te Utrecht, werd tijdens de vijflanden-schaatswedstrijd in de Russi sche hoofdstad benaderd door de voor zitter van de Technische Commissie van de Zweedse Bond, de heer Petterson. „Of ik er wat voor voelde als coör dinator in de Zweedse schaatswereld te komen werken. Ik zou dan de training van de toprijders in handen krijgen en daarnaast algemeen toezicht houden op de gedecentraliseerde trainingen van op komend talent. Over het salaris is niet gesproken, maar dat zou in orde komen, zei Petterson. Als ik ga", aldus Huiskes, „dan zou dat zijn tot aan de Olympische Winterspelen van 1972. Ik denk er hard over om te gaan; misschien kan ik mijn gezin ook nog meenemen". De successen van verleden jaar en het conflict, dat hij het vorige seizoen met de leiders van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijdersbond (KNSB) had waardoor hij wegging, laten hem nog steeds niet los. „Als er een geheel an der bestuur zou zijn in de KNSB zou ik best willen terugkomen maar wel onder de voorwaarden, die ik destijds stelde. Ik vroeg onder andere een vast jaarsa laris van veertigduizend gulden. Waar om? Omdat het een vak is en ik wilde me daarop volledig concentreren. Je kunt nu eenmaal geen twee heren die nen". De oud-rijder, die zijn werk als coach als iets heiligs zag, wenste het alleen zeggenschap en wilde best de volle ver antwoordelijkheid van zijn daden dra gen. „Ik heb altijd mijn best gedaan een deel van de ploeg te worden en de jongens moesten zelfvertrouwen krijgen en je moest ze het besef bijbrengen, dat je één van hen bent, dat je erbij hoorde. Mijn eigen overtuiging trachtte ik over te brengen op de jongens. Ik was enthousiast, probeerde de jongens als mens en niet alleen als trainer- coach te benaderen". Huiskes, die vaak voor lastig werd versleten voornamelijk door buiten- KAISERSLAUTERN De pogingen van de Westduitse voetbalclub Kaisers lautern om de oud-international Fritz Walter als technisch directeur aan te trekken zijn toch nog mislukt. Gisteren deelde Fritz Walter mee na lang na denken te hebben besloten het contract niet te ondertekenen. staanders stelt verder: „Ik zou graag eens willen praten met de bond, de coach Wim de Graaf en de jongens. Maar dan wel een open gesprek waar, bij wijze van spreken, een ieder bij kan zijn. Hoe is het nu? De jongens kunnen niet eerlijk praten; ze zijn bang, dat het hun kop kost. Ze weten, dat ze altijd bij me kunnen komen om raad. Vlak voor het Nederlandse kampioen schap in januari in Amsterdam kwamen De Graaff en Ard Schenk naar me toe. Het ging niet zo best met Ard en de trai ning. Deze kwestie wilden ze met mij doorpraten. Het was de eerste keer, dat De Graaff me opzocht. Jammer, dat hij niet eerder is gekomen. Ik had hem als afgetreden coach, toch wel het een en ander kunnen vertellen over de jongens Het is toch altijd zo, dat een coach, die weggaat in welke tak van sport ook, wel iets mee te delen heeft? Het werk, dat hij heeft gedaan, daarvan blijft toch altijd wel iets hangen. Het lijkt me toch dat een nieuwe coach daarop kan voort borduren. Anders is er toch geen op bouw mogelijk?' Huiskes' schaatscapaciteiten als schaatscoach zijn in Zweden kennelijk niet onopgemerkt gebleven. TAMPERE Scholieren, die voor een partijtje voetbal trapten tegen een oude leren zak, die zij op straat had den gevonden, konden hun ogen niet ge loven toen na een ferme schop bankbil jetten uit hun geïmproviseerde bal dwarrelden. Het bleek, dat een taxi chauffeur zijn geldbuidel met ruim ze venduizend gulden had verloren. Het ge beurde woensdag in de Finse stad Tam pere. KARSRUHE Duitsland heeft woens dag in Karlsruhe de interlandwedstrijd tegen Marokko met 51 gewonnen. Bij de rust hadden de Duitsers met 20 de leiding. 30.000 toeschouwers za gen Ulsass binnen 60 seconden twee doelpunten maken. In de achtste mi nuut opende hij met een kopbal de sco re en vlak daarop bracht hij, weer met het hoofd, de stand op 20. Na de rust verkleinde de Marokkaan Bouassa de achterstand, maar Zaczyk, Heynckes en Löhr brachten de eind stand op 5L „Ach", zegt Huiskes, „in Zweden loopt heus wel talent rond. In Jonny Höglin zie ik wel Iets, zelfs nog in Jonny Nils- son. De wijze van aanpak, daar gaat het om. En als ik naar Zweden ga, dan zal ik er heus wel oud-coaches opzoeken. Die mensen hebben me toch altijd wel iets te vertellen? Ik ben verplicht con tact met hen te zoeken, anders kan er nooit van een goede opbouw sprake zijn". PARIJS Tom Okker is met zijn partners in de dubbelspelen van het toernooi om de internationale overdekte tenniskampioenschappen van Frakrijk in Parijs bijzonder op dreef. Met Pierre Darmon plaatste de Nederlandse kam pioen zich voor de finale van het heren dubbelspel. De combinatie zegevierde met 63, 36, 63, 64 over het Deen se duo Carl Edward HedelungJurgen Ulrich. In het gemengd dubbelspel be reikten Okker en de Frangaise Janine Lieffrig de halve eindstrijd door een 60, 61 zege op de Brits-Amerikaan se combinatie AllenHoehn. In de kwartfinales van het herendub belspel werden Nick Fleury en zijn Finse partner Suominen met 46, 63, 64, 46, 16 uitgeschakeld door MacDo- nald en Robert Wilson (N.-Zeel./G.B.) METZ Het drama voltrok zich in de eerste helft van de enerverende voet- halderby tussen Union Sportive en Ba- taville, die allebei uitkomen in de Franse Lorraine-liga. Charlie Wetzel, plaatstelijke voethal ster en schitterend in de voorhoede van Union, raakte ernstig geblesseerd. Met een bloedende knie strompelde hij van het veld af, de supporters van Union in doffe wanhoop achter zich latend. Na de rust keerde Charlie Wetzel tot verbazing van het publiek echter te rug. Opmerkelijk kwiek ter been vuur de hij zijn ploegmakkers aan tot gro te daden en zelf scoorde hij de bij zonder fraaie gelijkmaker. Terwijl de aanhangers van Union jiun vreugde uitschreeuwden sloop de arg waan echter binnen in het hart van de aanvoerder van Bataville. Het kost te hem ten slotte weinig moeite vast te stellen dat niet Charlie Wetzel maar zijn tweelingbroer Claude Uni on van de nederlaag had gered. Terwijl zijn broer naar het ziekenhuis werd vervoerd was Claude Wetzel monter het veld opgestapt. Het kwam hem op een schorsing van drie maan den te staan en Union Sportive werd tot verliezer verklaard. Charlie Wet zel, die niets van de stunt bleek af te weten, werd vrijgesproken. de de scepter over de gehele sportbewe- ging in de Koninklijke Landmacht en zorgde daarbij voor de opleiding van sportleiders, de bouw van gymnas tieklokalen, hindernisbanen, zwembaden en de aanleg van sportvelden. Aan de lichamelijke vaardigheid van de soldaat ontbrak het een en ander getuige het feit, dat 60 procent van de rekruten kon zwemmen en dat eenzelfde percen tage faalde bij de meest eenvoudige proeven. Majoor De Wijk nam in deze periode verdragende maatregelen om de houding van het leger t.o.v. de sport te verbeteren. Dat hij hierin slaagde, bewijst volgens hem de huidige stand van zaken. Ver der was majoor De Wijk actief op inter nationaal gebied. Hij was lid van de In ternationale Militaire Sportorganisatie (CISM) en gaf de stoot tot de oprichting van de Cosimis, een organisatie, die een nauwe samenwerking beoogde tussen le ger en burgerij. Iets waarvan bijv. nu nog het Nederlands militair elftal pro fiteert, gezien de training onder het toe ziend oog van bondscoach Georg Kess- ler. De wijze van werken van majoor De Wijk riep weerstanden op. Onder ande re bij de inspecteur opleiding, de toen malige generaal Vermeulen. Toen in 1964 kolonel G. H. Olie de directe chef werd van majoor De Wijk, culmineerde dat in een sfeer, die onhoudbaar werd. Op aandringen van generaal Vermeulen zond kolonel Olie, die toen slechts vier- eneenhalve maand in functie was, een beoordeling naar de minister, waaruit bleek dat de inmiddels door zijn ver diensten tijdelijk bevorderde overste De Wijk „volkomen ongeschikt was voor zijn taak". Twee weken na zijn promo tie werd deze overgeplaatst naar de Staf Territoriaal Bevelhebber Oost, een on derdeel van de door hemzelf gecreëerde organisatie. Majoor De Wijk tekende protest aan en woensdag diende de zaak in Utrecht. Nota's over de aankoop van startpistolen en zijn houding tegen over meerderen werden door de inmid dels gepensioneerde kolonel Olie als voornaamste oorzaken van de overplaat sing naar voren gebracht. In zijn vurig pleidooi somde mr. A. Schuerman ande re oorzaken op: rancune en naijver. De uitspraak volgt over drie weken. DEN HAAG HIJS Hokij heeft woensdagavond de in Den Haag gespeel de ijshockeywedstrijd tegen Luik, die meetelde voor de „Club International", met 3-8 verloren. De tussenstanden waren: 0-3, 1-0, 2-5. tel de Korenbeurs. De bijeenkomst werd redelijk goed bezoekt en de ge luiden, die de diverse commissies via hun jaarverslag lieten horen waren aan de zeer optimistische kant met uitzon dering van de penningmeester. De pres taties van de YZC-ploegen waren in het afgelopen seizoen hijzonder goed. Drie kampioenen, twee promoties en het team van heren 1 op de tweede plaats in de sterke derde klasse KNZB. Het financiële probleem bleek echter groot te zijn. Een nadelig saldo in het finan ciële verslag noopt VZC gedurende het komende seizoen het op dit gebied kalm aan te doen. En met het over dekte badje voor ogen betekent dit een zeer grote handicap voor de vereni ging. Na de opening door voorzitter H. van Schuppen werden door de betrokken bestuurders de verslagen aan het be stuur voorgelezen. Het verslag van de Technische Commissie kon niet anders zijn dan zeer optimistsch, doch de heer R. J. Sipkema wees er op, dat de diverse promoties, de door te voeren doorbraak van heren 1 naar de tweede klas van de bond en de veranderde spelregels, in het komende seizoen veel inspanningen en beheersing zullen ver gen. Er wacht een zwaar seizoen voor alle ploegen, temeer daar een klas ho ger gespeeld moet worden door vrijwel alle reserve-formaties. Met de financiën zit het niet goed bij de zwemclub. Men is thans bezig met onderhandelingen met de gemeentelijke overheid voor een subsidieregeling voor de zwemclub en men hoopt hiervan redelijk te kunnen profiteren. Als VZC intensief van het overdekte badje wil profiteren moet er geld op tafel komen, anders kan er slechts een deel van dit plan worden uitgevoerd. Ondanks de twee jaar ge leden ingevoerde drastische contributie verhoging bleken de kosten dermate te zijn gestegen, dat het de penningmees ter op een nadelig saldo kwam te ANKARA Turkije heeft woensdag in Ankara de tweede wedstrijd tegen Ierland in het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap (groep 1) met 2-0 gewonnen. Bij de rust leidden de Turken met 1-0. De eerste ontmoeting, in Dublin, had een 2-1 zege voor de Ieren opgele verd. Turkije, dat derde stond in groep 1, is dank zij deze overwinning een plaatsje opgeschoven en staat nu met drie pun ten tweede achter Spanje. De stand in groep 1 luidt: Spanje Turkije Ierland Tsjecho-Slowakije 3 12 0 .3 1 1 1 0 2—0 3—2 2—5 0—0 ROME Het nationale voetbalelftal van Rusland heeft woensdagavond in Rome de eerste wedstrijd van zijn Ita liaanse toemee met 10 gewonnen van AS Roma. In de vijftiende minuut maakte de uitblinkende rechtsbuiten Vo- ronin het enige doelpunt. staan. Men ls in het bestuur overigens niet verontrust, want een dergelijke si tuatie heeft men vaker het hoofd moe ten bieden. Diverse plannen werden opgeworpen om de clubkas een gunstiger aanzien te geven en enkele van deze suggesties zullen ongetwijfeld doorgevoerd moeten worden. De heer H. van Schuppen werd her kozen tot voorzitter, secretaris E. v. d. Loosdrecht trad af en stelde zich niet herkiesbaar, mevrouw A. de Kievit en de heer R. J. Sipkema werden herko- kozen, terwijl als nieuw bestuurslid de heer W. van der Meer werd gekozen. De Technische Commissie, die het af gelopen seizoen niet voltallig kon op treden, werd door de heer E. v. d. Dik- kenberg (trainer) aangevuld, terwijl de heer R. J. Sipkema en mevrouw T. v. d. Loosdrecht werden herkozen. Als toegevoegd T. C.- lid werd de heer W. van der Meer benoemd, die speciale aandacht aan de jeugd van VZC zal gaan wijden. Na de rondvraag, waarin uiteraard veel werd gesproken over de finan ciële kwesties in de vereniging, sloot men de vergadering. Uit alles bleek, dat VZC in 't komende seizoen alles in 't werk zal stellen om de behaalde promo ties te rechtvaardigen en dat vooral de training straf ter hand zal worden ge nomen. Een flinke dosis mooi weer zal er toe bij kunnen dragen dit doel te verwezenlijken, aldus de voorzitter in zijn sluitingswoord. VEENENDAAL Zaterdag speelde het eerste tiental van de Veenendaalse Schaakclub zijn vierde competitiewed strijd tegen ASV 3 uit Arnhem. Het werd een voorlopige V/25% nederlaag met nog één afgebroken partij. De gedetailleerde uitslagen waren: J. B. Griffioenir. W. F. Fontijn 10 tniet opgekomen); J. W. Boelens—B. J. Schadd 1—0; C. VinkJ. P. Rietbergen 0—1; J. N. ElenbaasD. Boels afgebr.; F. Luchsingermr. I. C. I. v. Vucht lAlA', G. R- Ketsmevr. H. de Leau 01; M. v. d. BovenkampP. H. v. d. Linden 01; C. Boelens—G. Lindenburg V2D- v. d. Bovenkampdrs. H. J. Geursen J. RijkenA. Rutgers 01 Ook het tweede tiental speelde een competitiewedstrijd. In Wageningen werd met 28 verloren van Wageningen 4. De uitslagen waren: E. v. RavenswaayD. de Vogel V2 Chr. BaarsG. Zee 01; C. ter Hogt H. J. Hillenburg 01; H. J. v. Aller— E. P. Hoorweg 01; D. v. d. Bovenkamp J. H. Zegershuis 01; J. Rijken— J. H. v. d. Meulen i/2V2; C. BeyerK. Bakker 10; A. v. d. BovenkampH. v. Weideren Rengers 01; C. BoelensJ. C. Wesselius 0—1: J. BaarsE. P. Herm- sen 0—1. In de onderlinge competitie heeft de heer J. W. Boelens de leiding, op de voet gevolgd door de heren J. N. Elenbaas, J. B. Griffioen, H. Heikamp en M. v. d. Bovenkamp. Iedere maandagavond wordt gespeeld in de kantine der Ritmeesterfabriek te genover de Eikenlaan. AMSTERDAM. De bijna vierdui zend toeschouwers, die gistermiddag naar Amsterdam-West waren getogen om Jan Mulder ais aanvalsleider van het Nederlandse militaire elftal te zien optreden, hebben een vergeefse tocht gemaakt. Want de ster van Anderleoht bleef door een dijbeenblessure aan de kant. Toch zag men een vrij aardige voetbalwedstrijd, waarin de militairen, die zich voorbereiden op de tweede ron de van het internationale militaire kam pioenschap, met 2-1 van de eredivisie club DWS wonnen. De rust was overigens ingegaan met een voorsprong van 1-0 (door Huub Lenz) voor de Amsterdammers. die daarnaast nog vele goede kansen ver knoeiden. De militairen echter bepaal- Een militaire aanval op de veste van D.W.S.doch het leer mist zijn doel. den zich tot de laatste slag. In de laat ste tien minuten bracht eerst Ab Graau- mans de stand op 1-1 waarna Willy van der Kuylen met een formidabel schot voor de winst zorgde. Bij de militairen moest halfspeler Rijnders van NAC in de eerste helft vervangen worden door Pansier van Xerxes, nadat hij bij een botsing zijn neusbeen had gebroken. Voorts werd Achterberg (DOS) in de tweede helft vervangen door Peys van Haarlem. Het Nederlandse militaire elftal be gon in de volgende opstelling: Van Straaten (Den Bosch); Achterberg (DOS), Hulshoff Ajax), Aty Graau- mans (NAC) en Van Egmond (Telstar); Rijnders (NAC) en Jansen (Feijen- oord); Koens (St .-Truiden), Klein jan (DFC), Van der Kuylen (PSV) en Ab Graaumans (NAC).

De Vallei | 1967 | | pagina 9