Ledenvergadering: geen pardon Kneepkens geroyeerd Bestuursverhoudingen zijn nu wel veel duidelijker Kwaliteit van rivierwater eerder slechter dan beter ZUIVERING CHEMISCH VERONTREINIGD WATER NAUWELIJKS MOGELIJK Loods brandde totaal uit Nieuwe CBB- voorzitter R.M.C. voorzitter A. J. Bovenschen blijft dit jaar RAIFFEISENBANK VEENENDAAL \eiling Septer Tiel Oud-voorzitter Van Dam kreeg volledig vertrouwen van Macro Hoop op zuiveringsinstallaties langs de Rijn in Duitsland P E L CHEVROLET Bekendmaking AGENDA Mist u uw dagblad DE VALLEI Ingekomen en vertrokken BEL tot 17.30 uur 3550 na 17.30 uur tot 19.30 uur 4163 VEENENDAAL 's Zaterdags 16.30-17.30 uur Telefoon 4163. Dictatuur V.A.B. KIRPESTEIN Duizend gulden door oliebollen Hulp Verweer Nut Plaatschade door aanrijding „De Eendracht"* schoot weer raak Systematisch hoe men van busjes boekjes maakt. ra spaarbank en alle bankzaken MARKTBERICHT BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL LEERSUM SCHERPENZEEL EDERVEEN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 RHENEN Een stemming waaraan zestig leden van de MACRO, die gis teravond aanwezig waren op de buitengewone ledenvergadering, deelnamen, heeft een einde gemaakt aan het lidmaatschap van de heer J. P. Kneepkens, die met achtendertig tegen achttien stemmen als lid van de motorclub werd geroyeerd. Op aandringen van de heer D. J. Bovenschen, sinds kort voorzitter, verliet de heer Kneepkens de zaal, nadat hij oud-voorzitter E. J. van Dam nog de hand had gedrukt. „Wat de heer Kneepkens doet is geen oppositie voeren maar obstructie", zo stelde de heer Bovenschen vast, nadat de beslissing was gevallen. Voordat de heer Kneepkens, die lid van de kascommissie is ge weest, de zaal de rug toekeerde, richtte hij zich nog met een enkel woord tot de voorzitter en zei onder meer: „Goed, ik ben geroyeerd, met alle gevolgen van dien De vergadering, die tot in de nacht duurde werd voor het grootste deel in be slag genomen door een betoog van de heer Bovenschen, waarin hij zich verde digde tegen de beschuldigingen, die de heer Kneepkens in de pers aan zijn adres had gelanceerd. Deze laatste ging daarna op zijn beurt op de woorden van de voorzitter in. De stemming over het voorstel dat een van de aanwezige leden opperde om de heer Kneepkens te royeren, maakte een einde aan dit wederzijds uitwisselen van persoonlijke aanvallen, dat door de ledenvergade ring met grote aandacht werd gevolgd. Het argument, waarover de heer Kneepkens struikelde werd door de heer Bovenschen in zijn relaas als volgt omschreven: „Kneepkens heeft mevr. Leccius-De Ridder gemengd in een ver enigingsconflict, voordat hij hierover met het bestuur noch met de leden ruggespraak heeft gehouden. Erger nog, hij heeft de jaarvergadering niet bijge woond en gaat dus zonder meer af op ongecontroleerde medelingen en onjuist gestelde formuleringen. Afgezien van wat er later nog is gebeurd, plaatst de heer Kneepkens zich volgens de statu ten bij degenen die voor royement door de ledenvergadering in aanmerking ko men. In ons blad van vrijdag 17 februari maakten wij melding van het feit, dat de heer Kneepkens mevrouw Leccius- de Ridder had benaderd en haar bij die gelegenheid had gevraagd een be slissing te nemen, die tot gevolg zou hebben dat de jaarlijkse motor-cross geen doorgang zou vinden. Deze publikatie was voor 't MACRO- bestuur aanleiding diezelfde dag nog te vergaderen over de activiteiten van de heer Kneepkens. Op deze vergadering, die tot 's nachts half twee duurde, werd besloten de nu gisteren gehouden buitengewone ledenvergadering te be leggen om de gebeurtenissen rond de heer Kneepkens alsmede rond het af treden van de heer Van Dam nader te bespreken. De heer Bovenschen bestreedt de be schuldigingen die door de heer Kneep kens via een artikel in onze krant van dinsdag 21 februari aan zijn adres werden gedaan met scherp gestelde ar gumenten. Een van de beschuldigingen hield in dat de voorzitter met de hand van een dictator regeerde. De heer Bo venschen reageerde als volgt: „Als ik de MACRO dictatoriaal regeer, is Van Dam een waardeloze voorzitter geble ken. Maar dan waren ook de vijf ande re bestuursleden even waardeloos, want ook zij stelden zich onder mijn dicta tuur. Geen zinnig MACRO-lid, zelfs Van Dam niet, gelooft hier ook maar een letter van: Van Dam was niet waarde loos, Van Dam kon zijn eigen boontjes wel doppen. Van Dam liet Bovenschen zijn gang niet gaan. Evenals Van Dam heb ik ook mijn fouten, maar daarom zagen wij kans de vereniging tweeën twintig jaar lang in goede banen te leiden. Een zaak die de heer Kneepkens blij kens zijn eerder gedane mededelingen nogal aan het hart ging had betrekking op 't feit, dat 't rapport van de kas commissie niet op de jaarvergadering was voorgelezen. De voorzitter stond hier in zijn betoog langdurig bij stil. „Kneepkens beweert in de pers, dat ik het gepresteerd heb om het verslag en de eindconclusies van de kascontro le-commissie te laten verdwijnen en terzijde te leggen. Hier roep ik de he ren Van Laar en Rauw op als getuigen bij het ter tafel brengen van de waar heid. Na de kascontrole word ik opge beld door Kneepkens, op de dag voor de jaarvergadering. Hij zegt pijnlijke dingen in de kasstukken te hebben aan- AD VERTENTJE VEENENDAAL Cm-MOTOM EDI LEERSUM Burgemeester en wet houders van Leersum maken bekend, dat zij gaarne op de hoogte gesteld wil len worden van degenen, die met ge bruikmaking van de doorstromings verordening het plan hebben van huis te verwisselen. Degenen, die zulks wen sen, wordt verzocht dit binnen 10 da gen alsnog schriftelijk aan het college kenbaar te maken. OPHEUSDEN De oliebollendag, die werd georganiseerd door de algeme ne sportvereniging Sparta heeft maar liefst een bedrag van ruim f 1000,- op gebracht. Het bestuur van de vereni ging is bijzonder ingenomen met dit re sultaat en gaat het geld besteden voor de aankoop van instrumenten, die zijn benodigd voor de gymnastiekvereniging die een onderdeel is van de sportvereni- 8™g. getroffen en wilde hier met mij over van gedachten wisselen. De hele kas commissie komt daarna bij mij thuis bijeen. Tijdens het doorlezen van het rapport bekruipt mij het gevoel, dat Kneepkens bezig is op een verschrikke lijke wijze obstructie voor te bereiden, maar ik kon dit aanvankelijk niet ge loven. Want wie kan zich voorstellen dat iemand, futiliteiten via de pers gaat uitspelen om het eigen gezicht te red den. Het onderwerp „Kneepkens" werd even met rust gelaten toen de heer Boven schen inging op het aftreden als voor zitter van de heer Van Dam. „Hij is een man met grote verdiensten voor de MACRO, ondanks het ontbreken van en kele noodzakelijke leiderscapaciteiten", zo begon hij. „Van Dam heeft op de jaarvergadering gezegd het kalmer aan te willen doen en als bestuurslid te wil len aftreden. Hij stelt voor de heer Kroes als secretaris voor te dragen en vraagt mij of ik voorzitter wil worden. Voor mij was dit een koude douche, want het voorzitterschap is geen een voudige zaak. Van enige druk van het bestuur uitgeoefend op de heer Van Dam was geen sprake. Wanneer Kneep kens nu beweert dat Van Dam als voorzitter is gewipt, dan vraag ik mij af waarom Van Dam hierover op de jaarvergadering heeft gezwegen. Waar om komt Van Dam hiermee direct na de vergadering op de proppen Hij weet heel goed, dat hij niet onder druk werd gezet". Ook de zoon van de oud voorzitter werd ter sprake gebracht. „Door het beschikbaar stellen van zijn functie', aldus de heer Boven schen voorkwam hij dat er moeilijkhe den ter tafel zouden komen, die waren gerezen tussen zijn zoon en het be stuur. Later op de vergadering bleek uit de woorden van de heer Van Dam, dat zijn zoon Henk hem diverse malen in de uitoefening van zijn taak als voor zitter terzijde had gestaan. Van Dam jr. was zelfs naar Joegoslavië gereisd om daar contacten te leggen met ren ners. „Mijn zoon verzorgt de renners, daar gaat het bij het bestuur om. Ik vind dat bijzaak. Tegen mijn zoon heb ik ge zegd, dat hij zich van zijn taak zou moe ten kwijten, alsof hij in mijn schoenen stond. Zijn hulp kwam me best van pas, want wie van ons spreekt er zo veel talen als hij?", zo reageerde de heer Van Dam, die verder van zichzelf zei, dat hij veel te goed was geweest en dat zijn voorzitterschap hem veel geld had gekost. Na de stemming over de heer Kneep kens vonden leden en oud-voorzitter el kaar weer toen men er zich unaniem voor uitsprak volledig vertrouwen in de heer Van Dam te hebben en dat men hem a s bestuurslid niet wilde missen en men hem ook nog als voorzitter zou kunnen accepteren. Het verweer van de heer Kneepkens tegen hetgeen de heer Bovenschen over hem had beweerd was niet zo scherp van inhoud als men aanvankelijk had gedacht. In een rustige verteltrant trachtte hij de gestelde feiten te weer spreken: „Ik heb nooit de bedoeling gehad de MACRO afbreuk te doen, maar ik vraag me af hoe de pers kan weten, dat ik mevrouw De Ridder heb gebeld. Er hebben halve waarheden en zelfs pertinente leugens in de krant ge staan. Ik heb een banje waarop die zelfde mevrouw zegt, dat ik haar geen woorden in de mond heb gelegd. Deze beweringen werden tegengespro ken door de aanwezige verslaggever van onze krant. Hij verklaarde, dat de woorden van mevrouw Leccius-de Rid der, zoals deze in De Vallei zijn weer gegeven ook inderdaad door haar zijn geuit. Overigens heeft zij haar woorden ook nooit tegenover hem herroepen. De heer Kneepkens: „Dat heeft ze me wel beloofd, het is jammer, dat het niet is gebeurd". „Het is quatsch, dat ik geprobeerd zou hebben om via mevrouw De Rid der de cross niet door te laten gaan". Daarop werd andermaal door onze ver slaggever gesteld, dat zij woordelijk had verklaard: „De heer Kneepkens heeft gezegd; als U het nu eens niet goed zou vinden, dat de MARCO ge bruik maakt van Uw grond om de cross er te houden. „Toen ik hoorde dat Van Dam geen voorzitter meer was, dacht ik, dat daar het kasrapport de oorzaak van was. Ik ben naar Van Dam gegaan om te vra gen of dit inderdaad het geval was. Nee, zei hij, dat rapport is op de ver gadering niet ter sprake gekomen. Van Dam echter had helemaal geen vrede met de gang van zaken. Jij kunt op me rekenen heb ik toen gezegd, on danks het feit, dat er tussen Van Dam en mij in het verleden nogal eens strub belingen waren voorgevallen". De heer Bovenschen had op de ver gadering moeten zeggen dat Van Dam KESTEREN Ondanks de grote regenval in 1965 werd voor vele oppervlaktewateren een achteruitgang van de waterkwaliteit waargenomen. Slechts in een enkel geval was een geringe kwaliteitsverbetering aantoonbaar. Uit de gegevens, die door Rijkswaterstaat beschikbaar zijn gesteld, blijkt, dat in de slechte toestand van het water van de Rijn, de Waal en de IJssel nog geen verbetering valt waar te nemen. De vele zuiverings-technische instal laties en voorzieningen, die in Duitsland in het stroom gebied van de Rijn tot stand worden gebracht, zullen in de komende jaren mogelijk een betere waterkwaliteit bewerkstelligen. Ten aanzien van de chemische veront- De heer D. J. BOVENSCHEN niet lang als voorzitter te handhaven was, omdat hij de begrotingen altijd te boven ging. Dat is niet gebeurd, er is voor- de jaarvergadering een bijeen komst van het bestuur geweest en toen is besloten Van Dam maar te wippen", aldus de deer Kneepkens in zijn kalme toespraak. Hij besloot met: „Heeft Van Dam jr. de vereniging schade berokkend? Is het niet in het belang van de vereniging geweest wat hij heeft gedaan? Durft de heer Bovenschen nu op de man af aan Van Dam te vragen of hij voorzit ter wil blijven?" Op deze uitnodiging ging de voorzit ter in. De heer Van Dam nam een aar zelende houding aan en schudde tenslot- KESTEREN Bij het fruitteeltbe- drijf N.V. „De Hooge Wei" te Keste- ren brak gistermorgen brand uit. Een loods werd totaal in de as gelegd. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse, doch moest de redding beper ken tot een aangrenzende loods, waar in een groot aantal veilingkisten was opgeslagen. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Over de oorzaak tast men tot op dit moment in het duister. Het bedrijf was tegen brand verzekerd. Heden, vrijdag RHENEN Ons Genoegen 20 uur: dropping MACRO. KESTEREN Gemeentehuis 19.30 u.: raadsvergadering. SCHERPENZEEL Philaletes 19.30 uur: winteruitvoering Caecilia en optreden cabaret Animoso uit Heelsum. Gemeentelijke Eierhal 19 uur: bazaar gymnastiekvereniging DOTO. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: ,,De slag aan de Bloedkust". Morgen, zaterdag RHENEN Huize Heimerstein 15 uur: uitvoering Boerenkapel. SCHERPENZEEL Philalethes 19.30 uur: winteruitvoering Caecilia en optreden cabaret Animoso. Gemeentelijke Eierhal: bazaar gym nastiekvereniging DOTO. LEERSUM Geref. Kerk Lomboklaan/hoek Juliana- laan 15 uur: officiële ingebruikneming. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De slag aan de Bloedkust". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen t.m. 4 maart: ex positie beeldhouwwerk van Stephan Berkhemer. Dagelijks geopend van 11- 12 en 14-17 uur. Woensdag en zondag gesloten. SCHERPENZEEL Ingekomen personen: fam. W. Engels man; fam. A. J. Ligter; fam. J. G. Radt; fam. A. van Keulen; fam. T. Buunk; fam. J. J. Treels; fam. F. H. van de Weerdt; fam. VV. Vervat; de heer R. van Abbeve; mevr. G. Wagens- veld-Fluit; mevr. J. J. van Eist-Meer wijk; de heer W. van Maanen; fam. T. van Ark; de heer W. G. Bode; mej. G. J. Marcuss; fam. H. van Es sen; de heer R. H. van Gent; de heer J. van Noorloos. Vertrokken personen: H. van de Pest, naar Amersfoort; A. van Westerning, e.v. Jansen, naar Amersfoort; R. Meeuw- sen, naar Arnhem; J. A. J. Verborg met echtgen. naar Amersfoort; W. van Bruggen, naar Veenendaal; K. Okker- met, naar Zeist; J. Kreuger met echt- gen. naar Weesp; J. W. van der Zand met echtgen. en 2 kind., naar 't Harde. te het hoofd. We zei nij bestuurslid te willen blijven, nu hem was gebleken dat de ledenvergadering het volste ver trouwen in hem schonk. „We regelen het verder wel in het bestuur.zo sprak hij tenslotte. Voordat de heer Kneepkens de zaal verliet wilde hij nog van voorzitter Bo venschen de juiste argumentering we ten waarom hij als lid was geroyeerd. De heer Bovenschen ging hier niet op in en maakte zich er van af met de opmerking: „Ubent geen lid meer, ik wil het de leden wel meedelen. Nadat de voorzitter zijn visie op het kasrapport had gegeven, was de strijd kasrapport had gegeven, was de strijd gestreden. De bestuurscrisis lijkt te zijn opgelost, al zal er ook de komende dagen nog wel over de omstreden MACRO-affaire worden nagepraat. De leden van de motorclub hebben nu in ieder geval een vrij duidelijk inzicht kunnen krijgen in diverse bestuursaan gelegenheden. Wat dit betreft heeft de actie, die door de heer Kneepkens werd gevoerd om de heer Van Dam weer op de voorzittersstoel te krijgen, toch wel nut gehad. VEENENDAAL Toen de bestuur der van een personenauto, J. J. de V. uit Veenendaal, gisteren in het Rem- brandtpark achter *n geparkeerde auto stopte om een tegenligger voorrang te verlenen, werd hij van achteren aange reden door een vrachtwagen-combinatie bestuurd door de heer G. O. uit Vee nendaal. De personenauto van de heer De V. liep lichte schade aan de achter zijde op. BARNEVELD De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Barne- veldse schietvereniging „De Eendracht" luiden deze week als volgt: W. Adams 96, M. van Ginkel 94, W. de Gijdt 93, C. van Turnhout 91, A. Bouw 90, G. v. d. Langemeen 89, J. Wester- eng 87, A. G. J. den Oudsten 87, D. van Ginkel 86, C. Mastenbroek 85, T. Roskam 84, M. van Bruggen 83, A. Hooijer 83, A. Willems 83. M. Zegers 81, W. Timmer 80, J. van Eist 78 en H. J. van Ee 76. Er is gebleken tijdens de onderzoekin gen, dat de verontreiniging van het ove rige oppervlaktewater in de provincie Gelderland thans een zodanige omvang heeft bereikt, dat op vele plaatsen het zelfreinigend vermogen is overschreden of dreigt te worden overschreden. Om water te krijgen, dat in kwalita tief opzicht zal beantwoorden aan de te stellen gebruiksdoeleinden, zal het zelf reinigend vermogen geheel beschikbaar moetep zijn voor het nazuiveren van de effluenten van zuiveringsinstallaties en het onschadelijk maken van het verdun de rioolwater, dat afkomstig is uit de regenwateroverstorten in de plaatselij ke rioleringsnetten. Een en ander staat te lezen in een uitvoerig rapport van de provinciale waterstaat Gelderland, dat onlangs wérd aangeboden aan Gedepu teerde Staten. Tn het rapport wordt er op aangedron gen de bouw van zuiveringsinstallaties met kracht voort te zetten; eerst dan kan worden bereikt, dat het oppervlak tewater aan de gestelde eisen zal gaan voldoen. Zo mogelijk wordt thans per gebied de sanering aangepakt, aangezien een dergelijke werkwijze het meeste effect sorteert. De sanering van de zuidelijke Veluwezoom (langs de Rijn en de IJs sel) en van" het Rivierengebied is mo menteel in studie. Uit het overzicht van zuiveringsmaat regelen in Gelderland blijkt, dat voor de eerste fase tot omstreeks 1980 ze ker 108 installaties nodig zijn. Reeds zijn er 43 installaties in bedrijf, waar van er echter verscheidene overbelast zijn. De bouw van 11 nieuwe installa ties is momenteel bijna gereed. De bouw van 35 nieuwe installaties en de uitbreiding van 9 bestaande installaties zijn thans in voorbereiding. Indien de middelen beschikbaar komen zullen de ze noodzakelijke werken in de eerstko mende jaren tot stand kunnen komen. Het in de loop van 1962 aangevangen systematisch onderzoek naar de kwali teit van de daarvoor in aanmerking ko mende openbare wateren in Gelderland heeft ten doel de kwalitatieve toestand exact te bepalen en te registreren en om eventuele verslechtering tijdig naar aard en omvang te kunnen onderken nen. Op grond daarvan kunnen urgen ties en prioriteiten worden bepaald van te treffen maatregelen tot bestrijding van de waterverontreiniging, terwijl dit onderzoek tevens aanwijzingen zal ver strekken ten aanzien van de soort en de omvang der te nemen maatregelen of omtrent de doeltreffendheid van reeds reinigingen, die niet of nauwelijks in een zuiveringsinstal latie onschadelijk kunnen worden gemaakt, zullen even wel nog de nodige adequate maatregelen worden getrof fen. Wel kan met enige reserve worden gesteld, dat df verslechtering min of meer tot staan kan worden gebracht Dit geldt althans voor wat betreft de organische veront> reiniging. Om op Nederlands gebied geen verslechtering doch integendeel een belangrijke verbetering van de kwa. liteit van het rivierwater te verkrijgen zouden de lozingen van huishoudelijk en industrieel afvalwater op de grota rivieren vooraf aan een voldoende zuivering moeten wor den onderworpen. getroffen voorzieningen. In het kader van het gecoördineerd onderzoek van de oppervlaktewateren in Nederland worden sinds Ï963 de cij fers omtrent de kwaliteit van de rijks wateren door de Rijkswaterstaat ter be schikking gesteld van de provincies. In elk seizoen, dus viermaal per jaar en wel in de maanden maart, juni, sep tember en december worden in een tijdsbestek van vier weken in elk waar- nemingspunt monsters genomen. Om incidentele verschijnselen en de invloed van bepaalde verontreinigings bronnen te kunnen nagaan, werden ook onregelmatig tussen de periodieke bemonsteringen monsters genomen. Het onderzoek der monsters omvat waarnemingen ter plaatse en analyses in het laboratorium. Al deze gegevens vormen tenslotte het rapport, dat jaar lijks aan de Staten wordt aangeboden. In de komende vergadering van de Pro vinciale Staten zal het onlangs versche nen rapport ter sprake komen. RHENEN De christelijke besturen bond heeft tijdens een algemene verga dering, in tegenwoordigheid van de be stuurders van de bij het CNV aangeslo ten bonden, een nieuwe voorzitter geko zen. De heer L. P. van Voorthuisen heeft zich teruggetrokken om gezond heidsredenen. In zijn plaats is gekomen de hear J. Broekharst, Jasmijnplantsoen 21. De aftredende voorzitter zal voort aan fungeren als tweede voorzitter. De heer Visscher, districtsbestuurder van het C.N.V. dankte de scheidende voorzitter voor al het goede werk door hem verricht. De nieuw gekozen voor zitter wenste hij alle sterkte toe in zijn nieuwe werk. RHENEN De heer A. J. Bovenschen, die het voornemen had af te treden als voorzitter van de Rhenense Middenstands Centrale, heeft zich bereid verklaard tot het einde van dit jaar aan te bleven. De R.M.C., die in juli van dit jaar vflf jaar bestaat, werd in 1962 mede door de heer Bovenschen opgericht. Hy is van mening, dat na het eerste lustrum, de middenstand van Rhenen uit eigen kring een lei der zal moeten kiezen. Op de leden is een ernstig beroep gedaan hieraan mee te werken en zich op de verkiezing van een nieuwe functionaris voor te bereiden. De heer G. v. d. Steeg, erelid van de R.M.C., die destijds veel moeite heeft ge daan om de middenstand van de Grebbestad onder één dak te brengen, heeft er tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering zijn grote voldoening over uitge sproken, dat de huidige voorzitter zijn standpunt althans voorlopig heeft gewij zigd. De heer Bovenschen, die zoals bekend is, in z^n vrije tijd redactionele medewer king verleent aan ons dagblad, zal na een ziekte van zes weken komende maan dag zijn werkzaamheden hervatten. ADVERTENTIE De Raiffeisenbank heeft spaarbusjes. Groene, rode, gele... Daar kunnen uw kinderen boekjes van maken. Spaarbankboekjes. Dat gaat zo: stuivers, dubbeltjes, kwartjes en guldens sparen. Soms misschien een rijksdaalder! In het busje doen. het volle busje laten legen bij de Raiffeisenbank. Daar gaat de inhoud op een spaarbankboekje. Busje èn boekje mee naar huis nemen. En dan maar weer sparen. 66-13B EDERVEEN, 24 februari 1967. Aanvoer ca. 1.000.000 stuks. Prijzen: Kippeëieren f 12,09—f 12,75; henneëieren f 10.09—f 12,00, alles per 100 stuks. Handel redelijk. Geboren: Aaltje, d.v. J. W. de Flui ter en G. Smit; Cornelia Gerda, d.v. H. Budding en G. C. Blotenburg; Jannigje, d.v. S. Schoeman en J. van den Brink; Cornells Bernardus, z.v. C. B. van Wen- del de Joode en G. Zielhuis; Robert, z.v. J. van Stuivenberg en R. van dei- Wal; Cornelia, d.v. M. van Engelen burg en H. M. van Hardeveld; Peter, z.v. R. van de Steeg en C. C. van Set ten; Ardine Johanna, d.v. J. Versteeg en J. W. P. van Barneveld; Hendrina Philippina, d.v. P. van de Bovenkamp en J. van Doorn; Martien Theodoor, z.v. D. van de Haar en T. van Dijk; Evert Rinus z. v. S. van den Dikken- berg en J. P. van Barneveld; Aris, z.v. R. van Hardeveld en E. van de Weerd- hof; Karen, d.v. H. Gilijamse en S. Fyfe, Rhenen; Teunis, z.v. J. van Beek en J. C. van Schoonhoven, Rhenen; Wilhelmina, .d.v. J. van Beek en J. C. van Schoonhoven, Rhenen. Ondertrouwd: G. J. van de Pol en C. P. M. Houdijk; P. van Schuppen en M. J. Bouman; A. van de Weerd en M. H. Roelof sen; A. G. van Beek en T. Davelaar. Getrouwd: A. B. F. van Kooten en H. J. van Baren; W. van Zuthem en L. J. Mark; D. Lombao Veiga en C. G. van Ginkel; G. van de Kraats en J. Turkesteen; G. Voskuil en J. Verkuijl. Overleden: Rijk Catharinus van Silf- hout, 70 jr., e.v. R. Engelen. Geboren: Eeuwout, z.v. E. N. Coste- rus en J. van der Reijden, Leersum; te Zeist: Robertus Frederik, z.v. F.B.W. Marcus en M. C. R. W. Vloon, Leer sum. Ondertrouwd: W. van Dijk, 22 jr. en M. van Essen, 21 jr., Leersum; S. Rem, 39 jr., Heemstede en M. E. Hermans, 26 jr., Leersum. Overleden: te Rhenen: Neeltje van Holland, wed. van P. Versteeg, 72 jr., Leersum. Ingekomen personen: mej. G. C. van Ledden, uit Arnhem; J. Weber, uit Ub- bergen; mej. M. P. Jonker, uit Rotter dam. Vertrokken personen: J. Ramos Ra mos, naar Amerongen; A. Bouman, naar Wageningen; mevr. H. A. B. van Vliet-Wanrooij, naar Eijgelshoven; J. van Vliet, naar Utrecht; fam. H. de Groot, naar Oosterhout; mej. D. van der Lei, naar Haarlem. Geboren: Wijnanda, d.v. J. B. Floris- sen en A. van der Veer; Hendrika, d.v. E. Davelaar en H. Vink; Johannes, z.v. J. van de Vliert en G. Bleijenberg. Ondertrouwd: Aris Smits, 24 jr., Lun- teren en Janna Irene Vermeulen, 21 jr. Overleden: Jan van 't Voort, 76 jr., e.v. C. Verhagen. Geboren: Geurt, z.v. C. van den Brandhof en T. van Roekei; Cornelis, z.v. C. van den Brandhof en T. van Roekei. Getrouwd: E. T. T. van Nieuwame- rongen en E. Robbertsen. Opgave na klasse mm maat Appelen x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Jasappelen x Jonathan k.l x Jonathan k.2 x Laxton Superbe k.l x Laxton Superbe k.2 x Lombartscalville k.2 Pomme Rosa k.2 Winston k.2 maat. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55—60 1 2 73—78 67—75 64—68 50—54 58—71 57—68 51—64 47—52 48—54 40—51 39—44 38—40 61—65 54—58 51—53 44—48 41—43 45—49 42—51 31—45 30—39 75—77 74—76 73—75 69—72 56—60 42—48 46—55 48—52 43—47 42—50 4649 Winston k.2 71—73 53—54 41—44 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 24,—; rood f 18,50; zoet f 8,10. Peren: x Brederode Conference k.l St.-Remy Winterjannen IJsbouten Perenkroet per 100 kg f 3,20 89—91 46—60 39—48 81—83 52—60 28—41 19—35 38—44 27—35 31—42 28—32 Groenten: boerenkool 2729; prei 4145, 3033; spruiten 5260; witlof 89—93 7378; wortelen 1517; aardappelen middel 10—12. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzq anders vermeld.

De Vallei | 1967 | | pagina 5