Bij de foto's: 8 9 10 11 12 13 14 10 Voorjaars- en in vele stijlen kan gerust van een legertje spre- -L" ken wanneer men het heeft over het aantal couturiers, die ons ieder half jaar de mode presenteren. In Parijs schijnen voortdurend maar overal nieuwe ontwer pers op te duiken, terwijl er slechts en kelen van het modefront verdwijnen. En het zijn vooral de jonge mensen, die hun kans krijgen, omdat de mode nog nooit zo op de. jonge generatie is afgestemd als nu het geval is. Londen mag dan als toonaangevend beschouwd worden voor alles wat „hip" en „in" is, Parijs is al aardig op weg de achterstand in te halen. De jeugdige lijn komt in de zomermodellen het meest tot uiting in de knie-hoogte van de rok, want bijna elk kledingstuk eindigt boven de knie. De rugby-jurken, de broek-rokken, de pofbroekjes voor onder de mini-rok ken, de smok-jurkjes, de broekpakken en de nieuwe truitjes zijn slechts weggelegd voor de vrouw die de leeftijd er voor heeft, beschikt over een perfect figuur en niet in de laatste plaats over welgevormile benen. Gelukkig geven de collecties ook voor de niet zo heel slanke en jonge vrouw aanvaardbare modellen te zien: vlotte pakken, smalle eenvoudige jurken met bijzondere naad verwerking en af kle dende jassen met modieuze details. Acces soires blijven een belangrijke plaats in nemen. Een geheel nieuwe rage kwam aan waaien vanuit Afrika. De storm die overigens Londen nog niet bereikte, maar zich recht toe recht aan naar Parijs be woog, woedde het hevigst bij Dior en Bo- han, exotische African-print-stoffen wa ren verwerkt tot broekpakken, mini-jurk jes en lange avondjaponnen, waarbij de mannequinj| papoea-kapsels, primitieve sandalen, afgodsbeeldjes in het haar en schakelkettingceintuurs om het middel droegen. Geheel in stijl waren ook de safari- en junglepakken met grote gemak kelijke zakken „voor op jacht", gedragen met tropenhelm-achtige hoeden. Een jurkje voor de Paasdagen in wit niet grote zwarte strik. (Jeanne Lanvln). Ensemble in groen en witte ruit van Jean Patou. De tent-lyn: één van de nieuwe modelenen van '67. De jas be gint smal in de schouders en loopt wyd uit. In het voorpand bevinden zich schuine steekzak- ken. (Jacques Heim). Tailleur met ultra-kort jasje van Nina Ricci. Sportief en toch vrouwelijk is deze robe-manteau in groen witte ruit van Carven. Het voor pand wordt aan een kant met een riempje gesloten. Marineblauwe jas van Maggy Rouff. De taille wordt aange geven door een wit ceintuurtje. Vinyl plastic regenjas met jer sey-banen, van Simonetta-Fabia- ni. Merkwaardig ontwerp van Cho colat in diagonaal bruin-wit ruit- motief. De omslagdoek heeft bruin-wollen franje. Wollen jas in geel en marine blauw van Jeanne Lanvin. De turban heeft geel-blauwe motie ven, waaraan een geel mica ge- zichtsklep ls bevestigd. Sportief jurkje van Louis Fe- raud, geïnspireerd op hemden van rugby-spelers. Military-look pak met grote knoopzakken. Onder het jasje bevindt zich een vest, dat eindigt in twee punten. De shawlkraag is in kashmlr-dessin. (Yves Saint Laurent). Abrikooskleurige jas-jurk Guy Laroche met ingewerkt mo tief in piqué. Jurkje met wikkelrok en Ber muda-short in rood met witte voering, van Madeleine de Rauch Recht jurkje in jersey van Ca stillo met byzondere naadver werking in de zijpanden.

De Vallei | 1967 | | pagina 11