Oude „Korenbeurs" in Arnhem {omgebouwd tot micro-theater Edo de Waart leraar conservatorium Feijler genootschap opnieuw prijsvraag UIT DE KERKEN Den Haag kocht twee toilet-kandelabers Welkome aanvulling Scheepvaart berichten VANAVOND MAANDAG Morgen PILOOT STORM TEKKO TAKS TELEVISIE TELEVISIE T.V. LANGENBERG I Pagina 2 ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 126 Ze kan trots blijven vol houden dat ze hem geen geld geeft hij put regelrecht uit de staatskassen en verspilt in zeven jaar meer dan Potjomkin in twintig. Het „kind" hij zou gemakkelijk Catharina's klein zoon kunnen zijn verenigt dertien van de belangrijkste functies in zijn hand. Zonder ooit een slag te hebben gewonnen, zonder zelfs ooit te velde te hebben gestaan, is hij inspecteur- generaal van het hele leger; zonder die streken te kennen, is hij gouver neur der nieuwe Russische provin cies; zonder ervaring, zonder kennis, zonder opleiding leidt hij de neteligste kwesties, ontslaat en benoemt hij mi nisters, maakt hij zon of regen. Hij heerst absoluut over de absolute mo- narche hij heerst over Rusland. En hij bezit geen enkele van de heersers- deugden die naar Catharina's inzicht het absolutisme rechtvaardigen. Hij is waarschijnlijk in de grond van de zaak niet beter en niet slechter dan duizenden anderen: een gewone officier die niet is opgewassen tegen de zedelijke eisen van de macht. Het spreekt vanzelf dat hij zijn positie, die hij aan geen enkele werkelijke verdienste te danken heeft, door vrienden verstevigt, die op hun beurt weer geen andere verdienste hebben dan dat ze hem zijn toegedaan zo dat in de loop van weinige jaren alle belangrijke posten bezet zijn door Tsoebows scheppingendoor mee gaande mannen die zijn lof luid be zingen en zich in ruil daarvoor op schaamteloze manier verrijken. De corruptie, het trouweloze financiële beleid van de hogere ambtenaren, tot dusver een moeilijk te vermijden misstand, wordt onder Tsoebow een Russische instelling. ,,Ik ken niemand die op jouw leef tijd grotere talenten zou hebben ge toond," schrijft Catharina aan haar „kleine zwartkop", en ze gelooft het zelf. Ze is blind voor zijn fouten. Wie zou haar ogen durven openen? Wie is er meer gelegen aan haar faam, aan het welzijn van het rijk, dan aan zijn eigen profijt? De weinige mannen die tegen Tsoebow hadden durven optre den, zijn al lang van hun posten ont- in een betere toekomst geloven, scha ren zich om de keizer van morgen, om grootvorst Paul, en maken zich alleen daardoor al bij de oude keize rin gehaat en verdacht. Ze is omge ven van mensen die, deels om Tsoe bow welgevallig te zijn, deels om haar rust liefdevol te ontzien, haar telkens weer verzekeren dat alles in Rusland beter is dan ooit tevoren. Toch had ze heel wat kunnen zien als ze het had willen zien. Ze had bij voorbeeld kunnen vragen hoe het dan mogelijk was dat ambtenaren wier inkomen maar een paar honderd roe bel per maand bedraagt, deftige hui zen in Petersburg laten bouwen; en als ze de zaak wilde onderzoeken, zou ze vernemen dat het ambtenaren zijn, die de een of andere kas moeten be heren. Maar daar vraagt ze niet naar. Ze verheugt zich in de uitbrei ding van haar hoofdstad en ziet daar in een teken van een toenemende en gezonde welstand. Ze gelooft daarin, omdat ze dat geloof nodig heeft voor haar eigen rechtvaardigfng, voor haar geluk. Nooit is ze zo begerig naar het ge luk geweest. Nooit is ze zo ongebrei deld bereid geweest alles wat ze is en heeft op te offeren aan het genot, de wellust, als juist nu, nu haar falend gezichtsvermogen, voorbijgaande ge heugenstoornissen, een plotseling stokken van haar hartslag haar her inneren aan de gehate ouderdom en aan de onvermijdelijke dood. Leven! Ze wil leven, tienvoudig, duizendvou dig leven! Als de ijzige rilling der eeuwige vereenzaming haar over de rug loopt, dan zijn het niet de kinde ren en de honden en de vogels, dan is het zelfs niet de gedachte aan haar roem, die warmte stuwt door de bro ze spataderen. Maar haar bloed dat al lang niet meer gezond is, is nog altijd onstuimig en snel opgewonden. Kun je oud zijn als je nog vuriger dan in de nachten der jeugd, tot in de diepste diepten wordt aangegrepen door de kus der jeugd? Kun je ster ven als je het leven daar waar het 't levendst is, met al je zinnen kunt genieten, inademen, inzuigen? Catharina had vroeger nooit uit- spattingen gekend. Ze heeft een do- heven en van het hof verbannen. Wie zijn minnaars gehad maar met elk ARNHEM Donderdag 2 maart wordt in het oude gebouw van de Arn- hemse Korenbeurs op de Korenmarkt officieel een nieuw kunstcentrum in ge- bruik genomen dat daar speciaal werd ingericht om in de behoefte aan zalen voor culturele manifestaties van niet al te grote omvang te kunnen voorzien. Het kunstcentrum „De Korenbeurs" is tot stand gekomen door een nogal in- grijpende verbouwing van het oude uit 1899 daterende gebouw waarin slechts J veertien jaar een korenmarkt werd gehouden en nadien sinds 1915 voor ver- de "verhouding, TenVOsoortemoUnorgaam| schillende, vaak ook kunstzinnige, doeleinden heeft gediend, huwelijk gekend. Vijf jaar geleden nog, tijdens de grote reis naar de Krim, heeft ze graaf Ségur heel scherp op zijn vingers getikt omdat hij het had gewaagd een enigszins In het nieuwe kunstcentrum, dat een welkome aanvulling betekent op de reeds enige tijd in gebruik zijnde za len van „De Coehoorn" en van het lichtzinnig gedicht dat echter in „Theater aan de Rijn" zijn ruim 00 zit- Versailles zonder enig bezwaar mocht plaatsen. Het zaaltje, dat van een uit- worden gereciteerd ten aanhoren 5 stekende verlichting is voorzien, heeft van haar op te zeggen. Nu heeft ze een ruim toneel met twee grote kleed naast haar slaapkamer een geheim kamers en is geschikt voor alle soorten kabinet dat van onder tot boven met van kunstmanifestaties zoals toneel, wulpse miniaturen is behangen. De dans, muziek, film en voor het houden ouderdom heeft scherpere prikkelin- van exposities. gen nodig en Plato Tsoebow verstaat 5 Het beheer van de zaal is in handen de kunst om het trage maar onverza- gegeven van de Volksuniversiteit. Een delijke bloed van zijn gebiedster met programmacommissie zal beoordelen steeds weer nieuwe sensaties te doen welke evenementen al of niet in het ontbranden. Hij organiseert geheime kunstcentrum kunnen worden gehouden, bijeenkomsten in het geheime kabi- De wethouder van culturele zaken net, zijn broer Valerius, zijn vriend van de gemeente Arnhem, mr. H. H. Peter Saltykow, een paar vrouwen uit J- Bisterbosch, is met de nieuwe aan- Catharina's naaste omgeving zijn winst erg tevreden. „Voor het amateur deelgenoot in het geheim van de ver- toneel is er in Arnhem eigenlijk te wei- giftigde verjongingsbron waaraan de 5 ni£ accommodatie, die bovendien vaak felgeverfde lippen van de oude vrouw 5 nof? verouderd en onvoldoende is. Mis- menen verjonging te drinken en die schien lijdt mede daardoor het ama in werkelijkheid haar ineenstorting teurtoneel in onze stad een kwijnend bespoedigt. bestaan", aldus de wethouder die in de Het pijnlijke van de liefdesdrift van nieuwe zaal mogelijkheden ziet niet al- een corpulente, tandeloze oude vrouw 5 leen voor de amateurs, maar ook voor ligt afgezien van alle zedelijke en 5 cabaretvoorstellingen in de zomermaan- esthetische bezwaren hoofdzakelijk den, voor kamermuziekuitvoeringen, hierin, dat men die als „onnatuur- misschien ook wel voor uitvoeringen in lijk" ondervindt. Zo verging het ook beperkte kring van moderne muziek, Catharina's tijdgenoten en dezen modern toneel en voor de vertoning noemden dit onnatuurlijke, net als al- van films met culturele waarde. Voor les wat ze niet konden begrijpen van dat laatste doel is ook een filmcabine een vrouw: hysterie. Maar wij kun- voor de vertoning van 16 mm-films in nen deze betiteling onmogelijk hand- 5 gericht. haven, gezien de volmaakt gezonde, Op de officiële openingsavond, donder- heldere en vrolijke gemoedstoestand dag 2 maart, zullen de vier in Arnhem die Catharina tot aan haar dood be- werkzame kunstopleidingen gezamen- waarde; en we willen er ons ook niet voor het voetlicht treden. Leerlin- mee tevreden stellen haar stellig gen van het Stedelijk Muzieklyceum wonderlijk bestendige seksualiteit als o.l.v. Ferenc Szabo zullen een serenade losstaand verschijnsel te zetten naast voor acht blazers van Mozart uitvoe- haar in alle andere dingen volkomen ren- Leerlingen van de Beroepsopleiding normale karakter alleen al hierom 5 Dans van het muzieklyceum voeren een niet, omdat zij zelf door de onveran- „Pas-de-deux" op muziek van F. Pou- derlijke intensiteit van haar driftle- lenc uit, de Arnhemse Toneelschool ven nooit werd gehinderd, maar daar- brengt een stuk van Hugo Claus waar- entegen juist werd aangespoord en 5 voor de kostuums, decors en maskers bezield. Zij ondervond alles wat ze 5 van de Akademie voor Beeldende deed als volkomen „natuurlijk". Kunst komen. (Wordt vervolgd) 3439. Zodra Piloot Storm zijn voornemen had uitgespro ken om verdere tegenstand te staken, hield het schok ken en trillen van het schip als bij toverslag op. De' vijand had die beslissende gedachten opgevangen en bij wijze van goedkeuring en beloning de strafmaatre gelen opgeheven. De temperatuur in de cabine werd weer normaal en het was alsof er een zware druk van hen werd afgenomen. Arend knikte tevreden. „Zien jul lie hoe eenvoudig het is? Nu ze merken dat wij ons niet langer verzetten, zijn zij meteen vriendelijker ge stemd." Maar professor Dubois snauwde hem toe: Wat mankeert jou? Je lijkt wel krankzinnig! Begrijp je niet, waar het hen om te doen is? Als zij de Zeepbel en ons eenmaal in handen hebben, zullen zij alles over de Aar de te weten komen. Wie weet vormen zij de voorhoede van een invasievloot ergens uit de Melkweg. Dan heb ben wij het op ons geweten als zij hun aandacht aller eerst naar de Aarde wenden. Met zulke machtige wa pens als waarover zij beschikken, acht ik hen in staat een Schrikbewind in te stellen en uiteindelijk de hele wereldbevolking, tot slavernij te brengen! Nu is het nog een kwestie van dit ene schip. Wij moeten de Zeepbel vernietigen en onszelf erbij!" 65. Het was een erg mooi pak dat de eskimovrouw voor hem gemaakt had en Tekko was er dan ook ont zettend blij mee. Weldra voelde hij zich helemaal thuis in zijn nieuwe omgeving en leerde hij de gastvrije mensen verstaan en begrijpen. Uit dankbaarheid en ook omdat hij zelf nu eenmaal nooit lang kon blijven stilzitten vermaakte hij de familie met goocheltoeren, liedjes en gymnastische oefeningen. Zo verstreek dag na dag terwijl buiten een sneeuwjacht woedde die ieder contact met buren en kennissen uitsloot. Er werd, dank zij Tekko, veel gelachen, gepraat en gegeten in de hut van de gulle eskimofamilie, vooral veel gegeten, want Tekko was goed van innemen. Maar een levens- middelenvoorraad waar iedere dag veel afgaat en niets bijkomt is spoedig geslonken. Dat merkte onze vriend ook, toen zij zich op zekere dag weer eens verzameld hadden voor het nuttigen van de gemeenschappelijke maaltijd rondom de grote platte schotel, waarop nu slechts vier heel kleine stukjes vlees prijkten. „Broe der Taks. voedsel op. Wij straks honger!" richtte de eskimo toen het woord tot Tekko. „Man moeten zorgen voor nieuw vlees en lot zullen beslissen wie. Gij of ik!" 66. Eerlijk gezegd voelde Tekko er niet veel voor om met dit barre weer in de troosteloze verlatenheid op jacht te gaan. Maar hij begreep gelukkig wel dat hij de mensen, die hem zo maar zonder meer in hun fa- mliiekring hadden opgenomen, iets verschuldigd was. Hij stond op en zei: „Ja er schijnt niets anders op te zitten. Zeg maar hoe gij het lot wilt laten beslissen!" „Ik heb hier twee beentjes", sprak de eskimo. „Eén beentje gebroken, één beentje heel. Gij kiezen één hand en beentje beslissen dan wie eten halen. Heel beentje blijven hier, gebroken beentje gaat op jacht!" „Mij best!" antwoordde Tekko, terwijl de eskimo met de handen op de rug op een opgevouwen ijsbeervacht ging zitten. „Ik kies de...de...eh...rechterhand!" De es kimo toonde Tekko de geopende hand en tot zijn niet geringe verbazing zag Tekko dat hij het gebroken been tje had getrokken. „Pech!", mompelde hij. „Pech!", mompelde hij ook even later toen hij, met een harpoen in de hand en een hoofd vol goede raadgevingen, op handen en voeten de hut uitkroop. ROTTERDAM Aan het Rotter dams conservatorium is de dirigent Edo de Waart benoemd als leraar hoofdvak orkestdirectie met ingang van 1 april 1967. Edo de Waart, thans assistent-di rigent bij het Concertgebouworkest, zal zoals bekend met ingang van 1 september a.s. als dirigent optreden by het Rotterdams j^mlharmonisch Or- kest. Kleine vaart. 5 Anne Christina, 23 50 ozo Str. Bonifa- cio n. Beyrouth; Argonaut 22 60 zw Naples n. Taranto; Breehorn 22 40 Kp. Bon n. Sevilla; Calchas 22 60 nw Kp Bon n. Sevilla; Imke 22 v. Marseille naar?; Neutron 22 t. a. Thames n. Lon- 5 den; Philetas 22 100 zw Ouessant n. Ant- werpen; Prinses Wilhelmina 22 te 5 Gdansk; Ubbergen verm. 23 v. Dover n. Palanos: Voorwaarts 23 30 w Scheve- 5 ningen n. Hamburg. Grote vaart. Aagtekerk 23 v. Port Swettenham n. Penang; Acila 22 30 z Panama n. Cu- ragao; Aegis 22 100 wzw Scillies n Ant- 5 werpen; Alkmaar 22 rede Southhampton, Alnitak 23 140 ono Aden n. Doha; An- cospray 22 360 o Kp. Kennedy n. Lake 5 Charles; Aristoteles 22 v. Curagao n. Antwerpen; Balticborg pass. 23 Texel 5 V.S. n. Beverwijk; Banggai 22 v. Djed- dah n. Djibouti; Bengalen 22 400 w Azoren n. Christobal; Blitar 22 te Ham- burg; Bovenkerk 22 rede Beira; Ceres 5 22 v. Talcahuano n. Antofagasta; Cinu- lia 23 te Hamburg; Daphnis 22 te King- 5 ston verw.; Deneb 22 v. Palermo n. Mar- seille; Dinteldijk 22 600 w Azoren n. Bermuda; Dorestad 21 480 o Paramari- bo n. Rio de Janeiro; Gaasterdijk, 21 te 5 Rotterdam; Gaasterkerk 22 110 zwz Kreta n. Port Said; Garoet 23 te New York; Goeree 22 te Avonmouth; Gooi- land 22 te Rio Grande do Sul verw.; Hol- landsdreef 22 150 wnw Cebu n. New 5 Castle; Karimun 22 te Opua verw.; Ken- nemerland 22 te Santos; Kermia 22 315 wnw Bombay n. Bombay; Khasiella 22 5 te Gotenburg; Kinderdijk 22 140 zo 5 Wilmington n. Le Havre; Kopionella 22 v. Jarrow n. Teesport; Koudekerk 22 te Hamburg; Krebsia 22 te Stanlow; Lang- koeas 20 te Penang; Leuvelloyd 22 te Hamburg; Limburg 18 te Portland; 5 Mainlloyd 22 550 zw Tahiti n. Noumea; 5 Medon 21 660 no P.to Rico n. Sto Do- mingo; Merseylloyd 21 te Singapore; Merwelloyd 21 te East London; Musi- lloyd 22 te Abudhabi; Oostkerk 22 te Suez; Palamedes 22 300 w Ouessant n. Fort de France; Parthenon 22 v. Phila delphia n. New York; Provenierssingel 22 100 z Kp. Fear n. New York; Pur- merend 22 te Casablanca; Randfontein 22 te Bremen; Schouwen 22 v. Balboa n. Yawata; Seinelloyd 22 1330 o Mauri tius n. Aden; Sepia 22 480 no St.-Helena n. Thameshaven; Sloterkerk 22 58 z Rome n. Genua; Solon 22 te Hamburg; Spaarnekerk 21 100 wzw Minicoi n. Aden; Straat Frazer 22 te Hongkong verw.; Tero 22 v. Callao n. Matarani; Utrecht verm. 22 v. Penang naar? Vitrea 22 v. Halul. eil. n. Djibouti; Vlist 20 te Yokkaichi; Witmarsum 21 v. Lake Charles n. Mobile; Zaankerk 21 te Kaap stad; Zaria 22 v. Thameshaven n. Malta. Op de op de officiële opening volgen de avonden treedt het cabaret „De Foe- kepot" op met Marnix Kappers en de Rhine Town Folk Singers, komt de Werkgroep Arnhemse Kunstenaars met 'n modern stuk en is er tot slot nog 'n jongerenavond met moderne muziek en 'n filmvoorstelling. Ook aan de jeugd is gedacht en voor hen zal in deze week een kindermid dag worden gehouden waar frater Her man Jozef zal optreden met zijn pop pentheater. HAARLEM Teyler's tweede ge nootschap heeft een prijsvraag uitge schreven, waarin gevraagd wordt een onderzoek naar de functie van de vers regel in typografische poëzie. Onder typografische poëzie wordt verstaan taaluitingen, die naar de in houd als poëzie worden ervaren en/of als zodanig zijn bedoeld, waarin zich geen vormprincipe in de herhaling openbaart en waarvan de schriftelijke fixatie bestaat uit regels, die niet door begin en einde van de bladspiegel wor den bepaald. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te 's-Gravenhage, wijkgemeen- te 15Oranjekerk: D. C. van Wijn gaarden te Hoofddorp; te Schiedam (vac. v. d. Steen) (toez.): H. J. Groe- newege te Oosterland; door de gene rale synode tot zendingspredikant op Zuid-Celebes: H. A. van Dop, kand. te Oegstgeest. Aangenomen: naar Eibergen (vac. H. Gordeau): A. M. Kalleman, Ooster hout (Geld.); naar Leeuwarden-Hui- zum (5e predikantsplaats): C. D. Is rael te Velp; naar Gorssel (toez.): E. Gramsbergen te Hontenisse; naar Wijk bij Duurstede: J. van 't Kruis te Baardwijk en Drunen; naar Nieuw- veen: J. Gebraad, kand. te Utrecht, die bedankte voor Aagtekerke, Giesen- Oudekerk. Nieuwendijk (N.B.) en Rijn-saterwoude. Bedankt: voor Oud-Beijerland (vac. W. H. van Kooten): C. Vos, Gouda; voor Bennekom (vac. J. Ewoldt), toez. H. C. Sterzon te Rhoon; voor Groot-Ammers: C. v. d. Bosch te Gor- kum; voor Den Bommel (toez.): J. Kortleve te Klundert (N.B.). Ger. Kerken: Beroepen: te Noordwijk-BinnenH. Lye- sen te Schoonebeek; te Kruiningen: J. v.d. Molen, kand. te Zwolle. Ger. Kerken (vrygem.): Beroepen: te Daarlerveen: J. J. Wilde- boer te Driesun. Bedankt: voor Heerde: D. Nieuwenhuis te IJmulden. Chr. Ger. Kerken, tweetal te Deventer: H. W. Eerland te Amersfoort en A. Hil- ders te Zwolle. Ger. Gemeenten: Beroepen te Terwolde: J. Karens te Nieuwerkerk, die bedankte voor Bo degraven en Nieuw-Beijerland. Vrije Ev. Gemeenten: De gemeente Den Haag heeft voor f 40.434,twee verguld zilveren kan delaars aangekocht, die deel uitmaken van een door Haagse zilversmeden In de tweede helft van de zeventiende eeuw vervaardigd toiletstel. Dit blijkt uit het voorstel aan de ge meenteraad om een schenking van f 20.217 te aanvaarden van de Vereenl- ging Rembrandt. Door aankoop van de kandelaars kon het toiletstel, waarvan de gemeente al eerder onderdelen ver wierf, worden gecompleteerd. De ver zameling Haags zilver in het gemeen temuseum is door de aankoop belang rijk verrijkt, delen B. en W. de gemeen teraad mee. Beroepen: te Amstehrdam-West: H. C. Leep te Rotterdam. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Birdaard-Reitsum: P. J. Leenmans te Oud-Vossemeer. Beroepen te Brakel e~ te Waddinxveen: I. Kok, woonachtig te Zegveld. Bedankt voor Oudega en Kolderwolde (toezegging): D. van Loo, vicaris te 's-Gravenhage. Geref. Kerken: Beroepen te Negwierum: J. v. d. Molen, kand. te Zwolle. Bedankt voor Oldenzaal: G. Burger, kand. te Rotterdam. Geref. Kerken (vrijgem.): Beroepen te Meppel: M. Heemskerk tt Zevenbergen. Christ. Geref. Kerken: Beroepen te Soestdijk: M. Baan, Zeist. Beroepen te Hengelo (Ov.): H. Biesma te Stadskanaal. Geref. Gemeenten: Bedankt voor Rhenen en voor Vlissingen: P. Blok te Dirksland. Bedankt voor Groningen: G. Schipaan- boord te Apeldoorn. HILVERSUM I. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Stereo: Spe lenderwijs met de lichte muze: gevar. muz.progr. 18.45 Operamuz. (gr.). 19.40 Boekbespreking. 20.00 Nws. 20.05 Ste reo: Metropole-orkest en solisten: amus.muz. 20.45 Revolutie in Ned., do cumentaire. 21.30 Spontane reacties: muzikale discussie. 22.05 Het schilderij, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Plein en pu bliek: amus.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H. 18.00 Stereo: Licht ork. m. zangsol. 18.20 Stereo: Combo. 18.40 Volksliedjes. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Zinge- ning: liedjesprogr. 20.30 Verzoekplaten- progr. 22.10 Roulette: een spelletje met gr.platen. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal...! muzikaal sportprogT. met commentaren, reportages en ge kruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS:. 15.30 Nws. in 't kort. STER: 15.31 Reclame. NTS: 15.34 Weekjourn., met titels voor slechthorenden. STER: 15.57 Reclame. AVRO: 16.00 The Mon- kees. 16.25 Dennis the Menace, TV- film. 16.50-17.45 Voor de jeugd. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reclame. AVRO: 19.00 Moef Ga Ga: progr. voor de tieners. 19.30 De Dick van Dyke show, tv-film. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. STER: 20.15 Recla me. AVRO: 20.20 Willy en Willeke: licht muzikaal progr. 21.05 De weekend show. 22.00 The Fugitive, tv-film. NTS: 22.50-22.55 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. KRO: 20.05 De zaak... Tichborne: documentaire film van een beroemd Engels proces. 20.55 MIK: licht muz.progr. 21.35 Verveel u met volle teugen: reportage van de literai re popshow t.g.v. boekenweek. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journ. HILVERSUM 1 VARA: 8.00 Nws. 8.15 Sportmedede- lingen en soc. strijdl. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd progr. (9.00 Sportme- dedelingen). 9.45 Nws. 10.00 Verzoek- progr. van klass. muz. 11.00 Stereo: Strijkorkest: amus. muz. 11.30 Ik be doel maar, actueel cabaretprogr. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Knipperlicht, een progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Stereo: Solomon, oratorium (dl. I en II- opn). VARA: 16.30 Oude grammofoonpl. 17.00 Stereo: Tango-rumba orkest en zangsolisten. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de Lijn: sport- progr. VARA: 18.30 Stereo: Walsorkest. 18.55 Zin en tegenzin: gecomprimeerde discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Inkeer en Inzet, program ma over Quakers. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Schatten der Toen-Kunst: klass. ballades. 20.55 Eurolight: licht klass. muz. (opn). 21.20 Met het oog op de toekomst: gesprek over wegverkeer. 22.00 Nederlands strijkkwartet: modern muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. TROS: 22.55 Amus. muz. (gr). 23.05 Gevarieerd pla- tenprogr. 23.20 Lichte gr. muz. NRU: 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gr. muz. 8.55 Levende liturgie, pr. 9.00 Hoogmis. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Doops gezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant. 11.40 De Open Deur. KRO: 12.00 Licht instr. ensemble en solisten 12.30 Nws. 12.37 Buitenl. commentaar. 12.45 Hoe is uw naam, religieus progr. 13.00 Bel Ca- to: operamuz. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren...: licht progr. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportreport. en -uit slagen en lichte gr. muz. CVK: 17.00 Christelijk Geref. kerkdienst. IKOR: 18.30 Mensen, pr. 18.45 Kerk veraf en dichtbij, lezing. NCRV: 19.00 Nws. en weerpr. 19.07 Klanksnoer: semi-klass. gr. muz. 19.26 Brusselse kanttekening. 19.30 Geestelijke liederen (opn). 20.00 Hij is het weer, lezing. 20.15 Stereo: Kamerorkest: Semi-klass. muz. KRO: 21.00 Dootl van een non, hoorsp. (dl. 3). 21.55 Jazzmuz. 22.00 Zin in liedjes: lied jesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezinn. en gebed. 23.00 Kruis punt, progr. over act. vraagstukken op religieus gebied. 23.30 Stereo: Walsmuz. (gr). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM UI AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Muz. mozaiek. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Koffie met Kees. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Loco, een progr. zonder motief. 13.00 Nws. 13.07 VARA's Pop show. 13.45 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athene: grammofoonplatenpror. voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Fanfaremuz. (gr). 15.00 Nws. 15.02 An kara- Madrid; gr. platenprogr. voor de buitenl. arbeiders. 15.30 Rond rhythm and blues. 16.00 Nws. 16.02 Muz. aller lei (gr.). (16.30 Voetb. toto-uitsl.). 16.35 Discobal: tieners dansen op gr. pi. 17.C3 Nws. 17.02-18.00 Nederl. artiesten op de plaat. NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucharistie viering te Tilburg. NTS: 15.30-17.00 Mo nitor, met om pl.m. 14.40 Flipper en om pijn. 16.30 Uitsl. betaald voetbal. CVK/ IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Liever geen bezoek: progr. over indiv. mense lijke problemen. NTS: 19.30 Sport. 20.25 Journ. VARA: 20.30 Liedjesprogr. 20.45 Het geduld van Maigret, TV-spel. 22.05 Boekenweek 1967: gesprek met Jan de Hartog. NTS: 22.35-22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Thierry la Fronde (dl. 6), TV-film. 19.25 Wie zijn toch die Ameri kanen: dl. 5. Het Nieuwe Westen, film documentaire. 20.00 Journ. 20.05 Dr. Kil- dare, TV-film. 20.30 Multatuli (I), tele visiedocumentaire. 21.30 De Kalinka- Show (progr. van de Belgische TV - BRT). 22.10-22.15 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr .muz. 9.00 Stereo: Mod. or kest muz. (gr.). (9.35-9.40 Wa terstanden). 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Lichte gr.muz. 12.22 Voor boer en tuin der. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: actualiteiten, reportages en lichte gr.muz. 13.30 Ste reo: Lichte gr.muz. 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Nederl. lichte muz. (gr.). 15.00 Stereo: Mod. muz. (gr.). 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Oude muz. (opn.). 17.00 Overheidsvoorlichting: Zending, missie, onderwijs en volksontwikkeling in Suriname. Spreker: L. A. Lauriers. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Licht instrumen taal kwartet. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Vroeg uit de hoezen (gr.). 10.00 Nws. 10.02 Actuali teiten. 10.05 Niet veel11.00 Nws. 11.02 Actualitenten. 11.05 A'dam '66. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Lichte gr.muz. 13.00 Nws. 13.02 Actua liteiten. 13.05 Over de hekel. 14.00 Nws. 14.05 Even draaien. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klik: momentopna me van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tiener show. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Verzoekplatenprogr. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. vorige avond). 10.20 Kennziffer 01, misdaad film. 10.45 Reportages van buitenlandse correspondenten. 11.30 Licht muz. pro gramma. 13.55 Nws. 14.00 Filmreporta ge. 14.30 Muzikaal progr. 14.50 Quiz. 15.20 Amus.progr. 16.05 Progr. voor tie ners en twens. 16.35 Filmreportage. 17.10 Economische rubriek. 17.45-18.30 Sportjourn. (Regionaal progr.: NDR: 18.30 Hucky en zijn vrienden, tv-film. 19.00 Actualiteiten. 19.15 Amus.progr. 19.58 Progr.overz. WDR: 18.30 Journ. 18.50 Goedenavond. 19.00 Journ. 19.10 tv-film. 19.40 Progr .-overz. voor maart). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Muzi kaal progr. 21.40 Loterij-uitslagen. 21.45 Journ., weeroverz. en Het woord voor de zondag. 22.00 Fahrkarte ins Jenseits (Decision at sundown), Amerikaanse speelfilm. 23.15 Nws. DUITSLAND II 14.30 Progr.overz. 15.00 Filmreporta ge. 15.50 Progr. voor de jeugd. 15.55 Kinderfilm. 16.55 Filmreportage. 17.25 Vakantietips. 17.55 Nws. en weerber. 18.00 Informaties en meningen uit de Bondsrepubliek. 18.30 Reportage uit Bonn. 18.55 Documentaire. 19.27 Weer bericht. 19.30 Nws. en kroniek van de week. 20.00 Hande weg von der Liebe, blijspel. Aansl.: nws. 21.40 Commen taar. 21.50 Sportreportages en loterijbe- richten. 23.00 Nws. en weerbericht. 23.05 Judith, tragedie. (Hërh. Niet geschikt voor jeugdige kijkers). ZONDAG, 26 FEBRUARI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisteravond). 10.20-10.50 Natuurweten schappelijke report. 11.00 Progr. overz. 11.30 Documentaire. 12.00 Intern, borrel- Nws. 11.02 Voordracht. 11.20 Radioka- uurtje. 12.45 Weekjourn 13.15 Region. merorkest (opn.): mod. en klass. muz. 12.00 Orgelspel. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Stereo: Licht instrumen- taa ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Actuali teiten. 13.20 Voor de middenstand, le zing. 13.25 Stereo: Promenade-orkest met zangsoliste (opn.): amus.muz. 14.00 Wikken en wegen, lezing. 14.15 Grepen uit de muz.geschiedenis, muzi kale lezing. 14.55 Crispijn, hoorspel. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit: Zestig minu ten voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Friese streekuitzending. 17.45 Overheidsvoorlichting: Vice Ver sa. Ned. vrijwilligers in ontwikkelings landen. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-be- richten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Licht orkest (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Lich te gr.muz. 7.40 Radiokr. 8.00 Nws. 8.10 Gr.muz. 8.15 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Lichte gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 weekjourn. 14.00 Kinderfilm. 15.00 Film report. 15.45 Die Unverbesserlichen, tv- spel. 17.20 Filmreport. 18.05 Sportjourn. 19.00 Wereldspiegel. 19.30 Sportjournaal 20.00 Journ. en weerbericht. 20.15 Mein Schulfreund, Duitse speelf. 21.45 Nws. en weerbericht. 21.50 Politieke uitzen ding. 22.05 Toekomst zonder religie?, discussie. DUITSLAND II 12.30 Progr. overz. 13.00 Amusements- progr. 13.45 Documentaire. 14.15 Actua liteiten en muz. 14.55 Nws. en weerbe richt. 15.00 Flipper, TV-film. 15.30 Sil- houettenfilm. 15.40 Reisrep 16.05 Sein bester Freund. Duitse speelfilm. 17.45 Nws., weerbericht en sport. 18.00 Docu mentaire. 18.30 Filmreport. 19.00 Sport journ. en toto-uitsl. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. 19.40 Inform, en meningen over Midden-Duitsland. 20.00 Die Sache Makropulos, opera van Janacek. 21.25 Filmreport. 21.55 Nws. en weerber. 22.00 Report. 22.15-22.45 Ein heisser Tag, tv- spel. '////////////////////«/H/////////M iiiiiiiiiiiiiiiiuiiMtiiMiiiitÊiiiiiiiiiiii/iiiiilliiÊiiiiiiittiiiitituiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinililliiiiliiiiiiiiiiiiifiiiiinntifumifii'iiiiiiiiiiiimiiiii/iiiii'i, A MOCO W/FH/////////W////////////////////«////J r/r///////////////s/f/////////s//s/fs//s;s///////sT///////////////////////////s/////////<

De Vallei | 1967 | | pagina 2