„Oud beestje" van slachter niet meer in 't verkeer Praattekening over bouw dorpshuis, etc. Friese leraar kreeg reprimande zware HVC moet winnen om kans in eigen hand te houden Dammen in en rond Veenendaal Praat éérst met de man die echt alles weet over schilderen Strovuurtje laaide wel even fel op N.V. Ferrocal, Doesburg Heeft u vijf dagen over voor een echt goede kop koffie? Koffie... goed warm... en lekker sterk Tiny Wijnen moest opgeven Raad Kesteren Assurantiekantoor Mulder jubileert Niet smetteloos Roest Blokje om DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN'T VERKEER Eredivisie schilder binnen schilder buiten schilder hout schilder metaal schilder muren schilder plafonds Loop vóór elk verfkarweitje eerst even binnen bij die doorgewinterde verfkenner: uw Flexa-winke- lier. Dat is de beste start voor iedere schilderende doe-het-zelver. Vraag hem naar de allerbeste verf voor hout, metaal, muur of plafond. Hij hééft het: Flexa voor ieder materiaal. Informeer hoe u 't snelst uw speciale verfkarweitje opknapt. Hij wéét het: met Flexa. En bovendien krijgt u dat kleur rijke, net verschenen Flexa-verf-boekje met de meest makkelijke, moderne schilder-tips. Hele maal gratis! En u wéét het toch: met Flexa bent u van gronden-tot-glanzen in één dag klaar! Daar weet uw Flexa-winkelier ook alles van, natuurlijk. Loop even bij hem binnen. U krijgt precies de kleur die u wenst. En de beste verf voor snel en goed zelf schilderen: Flexa. Schilder voor uw plezier Flexa is er goed voor naam_ adres, plaats. Wilt U meer weten van Flexorol vloerbedekking, zend dan Uw naam en adres aanN.V. Ferrocal, Postbus11, Doesburg, afd. Vloerbedekking, Tel. 08334-2941* Een echt goede kop koffie is een heleboel mensen een heleboel waard. Dus waarom ook niet die vijf dagen van de Koffieronde. De Koffleronde gaat zo: Doe vijf dagen lang elke dag een schepje koffie meer in de pot. Beslis dan samen met uw man op welke dag de koffie het lekkerst is, het meest in de smaak valt. Dat is maar een kleine moeite en zon heerlijke kop koffie zeker waard. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 WAGENINGEN De slachter K. J. J. V. uit Veenen- daal was over de schreef gegaan en dat was bij een aan rijding aan het licht gekomen.-V. reed op dat ogenblik in een wagen die nogal wat mankementen had en was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. De kan tonrechter, mr. A. C. v.d. Brand, vroeg de man of hij wel eens rijles had genomen, waarop deze bevestigend antwoordde: „Ja, achttien stuks. Ek heb ook wel examen gedaan, maar ben niet geslaagd". Vervolgens wilde hij wel eens weten wat hij voor de wagen had betaald. Ver dachte vertelde, dat het een Opel Rekord was van 1956 die hem f 850,had gekost. De kantonrechter vond, dat de slachter dan toch wel een oud beestje had gekocht en las daarna uit het proces-verbaal op, dat de politie niet minder dan twaalf gebreken geconstateerd had. „Hoe lang had u die wagen al?" „Een goeie week". De offi cier van justitie, mr. J. H. G. Boekraad, meende dat ver dachte alles een beetje te gemakkelijk gezien had: „Geen rijbewijs en toch maar een wagen kopen". Hij eiste voor het ongeval dat V. veroorzaakt had een geldboete van f 50,subsidiair vijf dagen hechtenis en voor het rij bewijs en de mankementen aan de wagen hetzelfde be drag. Bovendien onttrekking aan het verkeer van de in beslag genomen auto. Verdachte merkte na het uitspre ken van de eis op, dat hij het erg jammer vond want zo slecht was die wagen toch niet. De kantonrechter repli ceerde: „U zei daarnet: ik heb er geen verstand van, hoe kunt u dan nu beoordelen??" Verdachte antwoordde hier op benepen: „Ja, maar dat zei de verkoper". Kanton rechter: „Die heeft u dan ook f 850,afgezet". Hij maakte van de drie maal vijftig gulden van de officier drie maal f 10,of drie maal een dag en onttrekking aan het verkeer van de wagen. VEENENDAAL. Op 10 november 1922 sloot de heer J. H. Mulder zijn eerste verzekeringscontract af. Dit was het begin van een zaak, die thans onder leiding van zijn zoon, de heer R. R. Mulder, een goede naam op assurantie- gebied in Veenendaal en omgeving heeft. Het is niet de enige verandering in de loop van die tijd. Beoefende de vader het afsluiten van verzekeringen in het begin als nevenfunctie, de zoon is beëdigd makelaar en taxateur naast zijn werk als verzekeringsdeskundige. Het vijfenveertigjarig bestaan van de firma Mulder werd vrijdag gevierd tegelijk met de officiële ingebruikne ming van het nieuwe kantoor, dat ach ter het huis van de heer Mulder opge trokken is. Dit ruime kantoor is in de plaats gekomen van de serre woonhuis, sinds Assurantiekantoor Mul KESTEREN De gemeenteraad van Kesteren heeft zich tijdens de verga-1 van de heer De Zeeuw om het nieuwe dering van gisteravond voornamelijk beziggehouden met een „praattekening" s c°mPlex nlet op ^°ndag open te stellen, j- i j- j I j T zei de heer K. de Gier (P.v.d.A.): De die is vervaardigd naar aanleiding van de plannen voor de bouw van een Zeeuw vergeet, dat iedereen in Kesteren De leraar J. M. uit Drachten had op een kruising in Lunteren geen voorrang gegeven. Verdachte wees de kanton rechter. er op, dat het zijn eerste onge val was geweest in dertig jaar. Boven dien vond hij de situatie ter plaatse bij zonder onoverzichtelijk. Hij vertelde, dat hij wel gas geminderd had en dat er, toen hij weer wilde optrekken, plotseling met vrij grote snelheid uit de Molenweg een DAF kwam rijden. De kantonrech ter luisterde gelaten en vroeg de leraar, waarom hij het schikkingsvoorstel eigen lijk niet had betaald. Verdachte: „Dat is me geadviseerd door de verzekeringsmaatschappij". De officier merkte in zijn requisitoir op. dat hij het verdachte kwalijk nam, dat hij niet genoeg acht had geslagen op het bij de kruising staande waar schuwingsbord. „Dit is een ernstig feit, maar ik wil toch rekening houden met de situatie en meneer lijkt me geen roekeloos rijder". Hij eiste f 100 of tien dagen, waar de kantonrechter rekening houdend met „uw smetteloos verkeers- verleden" f 80 of acht dagen van maak te. De heer J. H. A., bewoner van het woonwagenkamp te Otterlo was op de Arnhemseweg te Otterlo tegen een ande re wagen aan gereden waarna aan het licht kwam dat hij reed zonder het ver eiste rijbewijs en zonder geldig kente kenbewijs, terwijl de stoplichten van de wagen niet in orde waren. Verdachte: „Daar heb ik weinig op te zeggen. Ik weet enkel niet of ik te gen hem ben opgereden of hij tegen mij". „Ja maar", zei de kantonrechter, „u reed achteruit". Verdachte: „Waarom stopt die man dan!" Kantonrechter: „Dat mag hij en dat mag u ook, maar waarom reed u eigen lijk zonder rijbewijs?" Verdachte maakte duidelijk dat hij dat toen ging ophalen. „Maar de vrachtwagen waarin u reed was toch van u", wilde kantonrechter weten. „Ja, maar ik had hem gekocht voor de sloop". Over het kenteken legde hij uit dat hij daar niets aan gedaan had omdat wanneer iemand de wagen had willen kopen hij dat gedaan had omdat hij het in feite zonde vond de wagen te slopen. „Het was nog zo'n mooi wagen tje en van '59". Kantonrechter: „U hebt geen smette loos verkeersverleden". Verdachte: „Een wat?" „Ik zie dat u een voorwaardelijke ont zegging hebt gehad in 1963". „Oh nee, edelachtbare heer, dat heb ik nog nooit gehad". Het bleek naderhand dat deze voorwaardelijke ontzegging een stok ach ter de deur was geweest omdat men A. wilde verplichten een W.A.-verzekering op een wagen te nemen. De officier van justitie eiste voor de aanrijding f 50 of vijf dagen, voor het rijbewijs f 100 of tien dagen, waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Om het niet bij „schone beloften" te laten voor het ken teken f 10 of een dag en voor de stop lichten tenslotte f 15 of een dag. De kantonrechter vonniste met voor de aanrijding en het rijbewijs ieder f 50 of vijf dagen, wat het laatste betreft met de woorden: „Pas de eerste keer, daarom wil ik het voorwaardelijke nog achterwege laten". Voor het kenteken bewijs wilde hij ook f 50 of vijf dagen en voor de stoplichten 15 of 1 dag. Verdachte vond f 165 totaal toch wel erg veel en zei in hoger beroep te zullen gaan. De kraanmachinist W. J. M. H. te Huissen had op een brommer zonder achterlicht gereden en met een manke ment'aan de uitlaat. Verdachte zei dat hij juist tevoren het achterlicht gerepa reerd had, dat het aanvankelijk ook had van iemand oud ijzer gekocht had en gebrand, maar plotseling weer stuk was, juist op het moment dat er een agent aankwam. De uitlaat was verroest geweest maar daar had hij al een nieu we voor besteld. De kantonrechter vond dat al besteld hebben geen argument omdat het roest- proces niet van de ene op de andere dag kan geschieden. De officier van justitie noemde het al lemaal een gebrek aan zorgvuldigheid en vond van de uitlaat ook dat het geen zaak was om dergelijke dingen op het laatste moment aan te laten komen. Voor het eerste feit eiste hij f 10 of een dag en voor de uitlaat f 25 of twee da gen. Verdachte zei die f 35 niet te kunnen betalen omdat hij werkloos was. Kantonrechter: „Maar die bromfiets van u kost toch ook geld". Verdachte: „Dat wel maar hij loopt zuinig". De kantonrechter meende dat hij in verband met de omstandigheden beneden de eis van de officier kon gaan en von niste voor de uitlaat f 15 of een dag en voor het licht f 5 of ook een dag. der in het pand Kerkewijk 167 geves tigd is en dat is sinds 1927. De heer R. R. Mulder kwam in 1945 bij zijn vader in de zaak, die toen Mul der en Zn. als naam kreeg. In 1951 nam junior de leiding van de firma op zich en dit was de reden van de naams wijziging R. R. Mulder. Voor het personeel was de viering van het 45-jarig bestaan en de opening van het nieuwe kantoor niet afgelopen met de receptie, die gistermiddag ge houden werd. 's Avonds werd een be- zoek gebracht aan de Amsterdamse Stadsschouwburg waar het toneelstuk „Een appeltje voor de dorst" werd op gevoerd. dorpshuis, instructiebad en gymnastieklokaal. De bouw van het gymnastiek- ,r^ M»i-'°kaa' kan 'n september beginnen. Aanvankelijk was deze datum een teleurstel ling, omdat het in eerste instantie de bedoeling was om hiermee reeds in maart te starten. Wat het dorpshuis betreft, deelde burgemeester D. J. Pott mee, dat eind maart de definitieve bouwplannen bekend zullen zijn. De reali sering van de bouw van het overdekte instructiebad kan volgens de raadsvoor- ter nog wel enkele jaren duren. de de burgemeester mee in zijn toe- Momenteel zijn het dorpshuis, instruc-1 lichting aan de raad. „WIJ zijn druk tiebad en gymnastieklokaal geprojec- bezig" teerd in één complex, dat gebouwd zal worden in de Nedereindsestraat in Kes teren, naast de openbare lagere school. De drie bouwwerken zullen een ge meenschappelijke ingang krijgen, waar bij bezoekers van het instructiebad, ge bruik kunnen maken van de kleedruim ten van het gymnastieklokaal, zo deel- De heer M. W. die zijn verblijf heeft in het woonwagenkamp te Kesteren had vertelde dat hij met zijn broer oud ijzer aan het venten was. Hij bracht naar voren, dat het maar een klein stukje was, dat hij gereden had, van het ene naar het andere huis. Kantonrechter: „Hebt u wel eens auto-rijles gehad?" Verdachte: „Ik heb het me zelf ge leerd wel eens geoefend om het huis". Kantonrechter: „Hebt u wel eens eerder op de openbare weg gereden?" Op deze vraag antwoordde W. ontkennend. Voor de officier was de zaak inmiddels duide lijk geworden en hij zei het geval niet te licht te kunnen opnemen. „Het begint met kleine stukjes", zo zei hij, „en op den duur worden het lange afstanden". „Wees voorzichtig", voegde hij ver dachte toe. Hij eiste een geldboete van f 100 of tien dagen, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste overeenkomstig de eis. Haarlems fraaie positie aan de kop van de ranglijst zal zondag in de wed strijd tegen Wageningen vermoedelijk niet in gevaar komen. Wageningen boek te in deze competitie weliswaar een aan tal verrassende resultaten, maar lijkt ons toch niet in staat dat in Haarlem ook te doen. FC VW en Roda JC, re spectievelijk nummer twee en drie op de ranglijst, krijgen resp. thuis tegen Heerenveen, en uit tegen PEC moeilij ke opgaven te verwerken, maar moe ten toch in staat zijn op de volle winst beslag te leggen. HVC is door de matige resultaten van de laatste weken naar de zevende positie afgezakt, maar heeft op nummer drie van de ranglijst toch nog slechts een relatieve achterstand van twee pun ten. Wint HVC zondag thuis van EDO, dan behoudt het nog volop kans voor een promotievolle plaats. Limburgia en Fortuna VI. moeten thuis de baas kun nen blijven over resp. Hermes DVS en Tubantia, maar of NOAD zich al direct zal herstellen van de zondag jl. tegen Haarlem geleden nederlaag is nog een grote vraag. Dat zal dan moeten blij ken in de uitwedstrijd tegen Excelsior. dat alles zal doen om de nederlaag van zondag jl. tegen AGOW goed te maken. ZFC gen Hilversum tenminste spel kunnen behalen. een gelijk Ajax staat zondag voor de uitwedstrijd tegen PSV, die zeker niet zonder slag of stoot winst zal opleveren. Toch zullen de punten tenslotte wel meegaan naar Amsterdam. Dat betekent dan, dat de afstand tussen Ajax en Feyenoord ge lijk blijft, want Willem II zal toch geen kans zien de Rotterdamse formatie een punt te ontfutselen. ADO behoudt ten koste van MVV zijn derde plaats, maar dat zal dan wel gebeuren na veel tegen stand in het Maastrichtse sportpark. Voor Sparta is de volle buit in de wed strijd tegen Fortuna '54 en Go Ahead zal in Utrecht DOS waarschijnlijk naar een nederlaag voeren. Voorts verwach ten wij de volgende resultaten: Sittar- dia—GVAV 3; DWS—Xerxes 1; FC TwenteElinkwijk 1 en NACTelstar 1 WilhelminaZwqhse Boys, eendamBaronie ver- Bij Helmonia '55 en Veen wcchten we overwinningen voor de thuis clubs. AGOW tenslotte moet in en te- EDE Donderdag ferd de vierde ron de gespeeld van de persoonlijke wedstrij den dammen voor een finaleplaats in Arnhem. In de hoofdklasse bracht T. v. Beek het tegen A. Jochemsen niet ver der dan remise. E. Jochemsen deelde ook de punten met A. v. Heusden. Wel had hij iets overwicht, maar niet vol doende om te winnen. G. J. Butselaar was deze ronde vrij. In de tweede klasse won J. Donkelaar van B. Veenendaal. H. v. Eek zette zijn overwinningenreeks voort, nu ten koste van D. Ligtvoet. T. v. Voorthuizen moest zijn meerdere erkennen in C. Stuyven- berg. Deze won verdiend. In de eerste klas wordt de spanning steeds groter. Nu moest Harten de winst laten aan K. v. d. Pol. V. d. Pol begint nu hoge og ente gooien. Hoewel Crum nog steeds op de loer ligt en nog wel zal proberen de titel in de wacht te slepen. J. E. de Vries speelde tegen T. Bouw een eigen aardige en ingewikkelde partij. Lang was het onzeker wie hier met de winst zou gaan slepen. Een kleine ver gissing van Bouw bracht de volle winst voor J. E. de Vries. De volgende ronde wordt gespeeld op donderdag 2 maart in „Musica". zo vervolgde hij, „deze grootse plannen voor onze gemeente te realise ren. Het dorpshuis is echter onze eer ste grote zorg. Er zijn reeds contacten gelegd met instanties, die over enige tijd moeten gaan adviseren over de subsidie-toekenningen. „Ik hoop", aldus burgemeester Pott, „dat we in de ko mende raadsvergadering wat meer over de definitieve plannen kunnen vertel len. Waarschijnlijk zullen we ook bin nen enkele, weken de eerste stappen al kunnen ondernemen die leiden tot de bouw van dit zo noodzakelijke dorps huis". Wat het uiterlijk van het dorpshuis betreft merkt de voorzitter op: „Het wordt een wat apart gebouw, waarvoor gebruik zal worden gemaakt van de modernste methodes, die er op 't ogen blik op het gebied van de architectuur bestaan. Het geheel is echter bijzonder eenvoudig van opzet. Het dorpshuis zal zowel geschikt zijn voor het houden van exposities als voor bijvoorbeeld het hou den van tentoonstellingen van tracto ren". Naar aanleiding hiervan vroeg de heer M. de Zeeuw (SGP): „Is het mo gelijk als bijvoorbeeld een nudistenver- eniging propaganda wil maken in het dorpshuis, dat het gemeentebestuur dan kan ingrijpen?" Burgemeester Pott merkte op, dat de gemeente nimmer kan ingrijpen. Hij zou dit ook niet op prijs stellen. De mensen, die aan het roer van de stich ting staan bezitten volgens hem genoeg verantwoordelijkheidsgevoel om eventu ele excessen te voorkomen. De heer De Zeeuw zou tevens graag zien, dat wanneer de exploitatie van het complex een aanvang neemt, er een bepaling zou komen, dat geen der gebouwen op zondag geopend zal zijn. De heer Remmelink (Gemeentebe lang) zei: „Ik zou graag willen zien, dat zo snel mogelijk kan worden be gonnen met de bouw. Ik weet, dat er hard aan gewerkt wordt, maar ik ge loof dat er nog harder aan gewerkt moet worden. Ik ben van mening, dat we de gemeenschap hier een enorme dienst mee bewijzen". Burgemeester Pott zegde toe, alles in het werk te zullen stellen om zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen. Naar aanleiding van de opmerking heeft meegeholpen om gelden te verza melen ter verwezenlijking van de plan nen. Als van tevoren had vastgestaan, dat bijvoorbeeld het Dorpshuis niet op zondag zou worden opengesteld, was er beslist niet zo veel geld door de bevol king geschonken. Ik ben van mening, dat je in derge lijke gevallen een mening van een be paalde groepering niet aan de gehele gevolking mag opdringen. LIEROP Het libretoernooi in Lier- op kreeg vrijdag een onverwachte wen ding toen Tini Wijnen, die samen met Henk Scholte ook na de derde ronde aan de leiding ging, door een nieuwe, lichte hartstoornis het toernooiveld ver laten moest. Ook donderdagavond, na zijn enerverende partij tegen Ligthart, had de schrale Ossenaar het te kwaad met dit belangrijke orgaan gehad. Een flinke nachtrust leek hem goed te heb ben gedaan, maar tijdens zijn ontmoe ting tegen Rijvers in de derde ronde ging het weer helemaal mis. Wijnen, die tegen het slot de indruk maakte op het punt van instorten te staan, won met heel veel moeite in 10 beurten en was na afloop totaal op. Hij werd bij omwonenden in bed gestopt en voelde zich na een kwartier wel weer in staat verder te spelen. De gealarmeerde arts echter achtte het risico te groot en toen Wijnen niet zelf kon besluiten het toernooi voortijdig te verlaten werd hem door de dokter een speelverbod opgelegd. In dubbel opzicht is het gedwongen opgeven van Wijnen een troste affaire. In de eerste plaats voor de biljarter zelf, die ruim twee maanden geleden tijdens het Europese teampenthlaton- kampioenschap in Amersfoort de eerste lichamelijke waarschuwing had gehad. Toen moest Wijnen op de derde, dag plotseling in het ziekenhuis worden op genomen. Nu werd hem dit bespaard. De vraag rijst of men Wijnen nog wel weer op het toernooiveld zal terugzien. Door het uitvallen van Wijnen, met als consequentie dat zijn gespeelde par tijen kwamen te vervallen, raakten Van Hinthum, Rijvers en Ligthart een verliespartij kwijt. Voor Van Hinthum betekende dit, dat zijn gemiddelde nu plotseling tot dicht bij de grens van 40 kwam, want hij had tegen Wijnen zijn slechtste partij (49 in 4 beurten) ge speeld. Ligthart daarentegen, die tegen de Ossenaar juist het beste uit de bus was gekomen, zag zijn moyenne dalen van 52.27 tot 42.66. KESTEREN De stemming in de gemeenteraadsvergadering van Kesteren werd er gisteravond even niet beter op, toen de heer De Gier (PvdA) wethouder J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij) verweet medewerking te hebben verleend aan „onregelmatigheden" by de Indertijd gehouden wethoudersverkiezingen. De PvdA-man nam zelfs het woord „huichelary" in de mond. De wethouder nam deze beschuldiging hoog op. Hij 'stelde voor teneinde deze aantijging te weerleggen een commissie in het leven te roepen, die deze taak tot klaarheid kan brengen. De fractieleider van de PvdA, de heer De Jong, achtte het verstandiger de commissie als taak op te dragen de wethouderverkiezingen in hun totaliteit onder de loep te nemen. Burgemeester Pott distantieerde zich van deze voorstellen. „Wanneer de raads fracties dat onderling willen is het my goed, maar daar houdt het dan mee op", zo stelde hjj. Ook de SGP-raadsfractie wilde aan de vorming van een dergelijke com missie geen medewerking verlenen. Pas toen de heer De Gier zijn rechtstreekse beschuldiging introk bleek deze hele affaire maar een strovuurtje te zijn. Gaarne nadere gegevens NAC 252 van Flexoro! vloerbedekking t

De Vallei | 1967 | | pagina 4