Dukla rekent er op door Ajax voor de Europa Cup te worden uitgeschakeld Secretaris Kolar:,, Resultaat van Liverpool zegt genoeg" Henk Vermeer is liefde voor STV-Climax nog niet kwijt Van Climax naar Zeist en vervolgens SVE Elftallen voor morgen Toekomst van Tulpenrally ziet er nogal somber uit R.K. Unitas vecht in 2 B nog steeds hard voor lijfsbehoud Helenio Herrera tot trainer van Italiaans elftal benoemd Invitatietoernooi van 2,7 miljoen gulden Nieuw wereldrecord op 1650 yards dames Real Madrid versloeg A.S.K. Yorwaerts Clay's volgende duel wellicht in Japan Vader Vermeer aanvoerder in gloriejaren van v.v. Veenendaal W.G.K.B.'ers naar nationale titelstrijd Nationale titelstrijd in Groningen Okker en Darmon wonnen herendubbel in Parijs Zuid-Afrika plaatste zich voor finale In Praag maar weinig optimisme Hij blijft rond Traag, niet log Maandag naar A'dam Het elftal Zenuwpillen Hij speelt in de ereklasse tafeltennis en kan krachten meten met gerenommeerde spelers SVE Vorige week Utrechtse Boys lange tijd weerstand geboden Afdeling Utrecht Europa Cup basketbal Pagina 7 ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 PRAAG ln de Tsjechische hoofdstad en in het hoofdkwartier van Dukla Praag is nauwelijks enig op timisme te bespeuren. Dukla-secretaris Kolar zegt het in een paar woorden: ..Wij mogen geen enkele hoop koes teren tegen een elftal, dat op eigen veld met 5—1 van Liverpool won. Dat duidt erop. dat Ajax in ongenaak bare vorm is. Wij hebben daarbij bovendien de pech al enkele maanden van competitie-voetbal te zijn versto ken. Dat komt de vorm van een elftal niet ten goede. Maar dat geldt beslist niet als excuus". Om toch zo goed mogelijk voorbereid naar Amster dam te komen, voor het eerste duel met Ajax in de kwartfinales voor de Europa Cup voor landskampioe nen. trok Dukla Praag er in januari en deze maand op uit voor het spelen van oefenwestrijden in Frankrijk, Ita lië en België. Frankrijk en België werden gekozen, om dat de velden en het klimaat daar zo ongeveer overeen komen met Nederland. Alvorens op reis te gaan trok trainer Musil met de kerngroep van de militaire voetbalclub Dukla naar -een trainingsoord buiten Praag. Onder winterse omstandig heden, in de sneeuw en bij lage temperatuur, werkte hij aan de lichamelijke conditie van de spelers. Die is uit stekend. Er valt ook nauwelijks iets ander te verwach ten van militairen, voor wie lichamelijke conditie belang rijk is en waaraan normaal reeds hoge eisen worden ge steld. In totaal werden er in de afgelopen periode vijf wedstrijden gespeeld in Frank- ryk, twee in Italië en een in België. De resultaten waren: Stade PartsDukla 0I, Cagliari—Dukla 00, Regio Patria— Dukla 1—8, Stade LuikDukla 10, Olymplque Lille—Dukla 13, BeziersDukla 22, SedanDukla 11, NantesDukla 11. Een score derhalve van drie gewonnen wedstryden, een nederlaag en vier ge lijke spelen en als doelgemiddelde: 117. Secretaris Kolar: „Aan de resultaten valt geen enkele waarde te hechten. Het waren oefenwedstryden, waarin niets op het spel stond, waarin door de spelers weinig risico werd genomen en die wer den gespeeld om het ploegverband intact te houden en spelers te wisselen". Secretaris Kol&r zegt nog meer: „De wedstryd tegen Nantes, de Franse kam- pionesploeg, werd in stromende regen gespeeld en zelfs een kwartier voor tijd gestaakt. De heer Michels, de trainer van Ajax, die afgelopen zondag In Nantes was, trof het niet, dat het zo liep, omdat h(j beide ploegen niet in volle actie zag. Hy heeft uiteraard wel de spelers van Dukla gezien, maar de meesten waren hem natuuriyk al bekend". De tegenslag voor Dukla, maar dat kan nu eenmaal niet anders, is te moe ten spelen in halve finales juist wan neer er geen competitievoetbal is in Tsjecho-Slowakije; 10 maart wordt de competitie, na de winterpauze, hervat. Een of twee competitie-wedstrijden zijn volgens de heer Kolan al voldoende om Diikla in goede vorm te brengen. Dat heeft bijv. Borussia Dortmund onder vonden in 1964. Op 4 maart 1964 verloor Dukla op eigen terrein te Praag met 0-4. Maar twee weken later, op 18 maart, versloeg een al weer in $orm komend Dukla te Dortmund Borussia met 3-1. De eer was weliswaar gered, maar Borussia ging naar de halve finale. En nu, op 1 maart naar Amsterdam. Dat wil volgens de heer Kolar zeggen: „Geen kans voor Dukla, al zal worden gedaan wat mogelijk is". Aan de andere kant moet wel worden vermeld, dat een jaar eerder, in 1963, in diezelfde ongunstige periode Dukla met goede resultaten uit de bus kwam tegen de latere finalist Benfica. Op 6 maart 1963 moest Benfica in het „Sta dion van het Licht" te Lissabon genoe gen nemen met een benauwde 2-1-zege en met man en macht verdedigend kon Benfica op 13 maart met de grootste moeite slechts in Praag de stand op 0-0 houden. Trainer Musil zegt maar weinig: „Voor het publiek blijft een voetbal rond". Hij is bekend met de ongunstige omstandigheden, waaronder zijn keur troep moet aantreden in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Hij heeft groot vertrouwen in zijn geroutineerde spe lers: de 36-jarige Josef Masopust (in 1962 nog Europa's beste voetballer), de 29-jarige Josef Vacenovsky, de 31-jari- ROME Helenio Herrera, de trainer van de Italiaanse topclub Intemazionale Milaan, gaat nu ook de Italiaanse natio nale ploeg leiden. Giuseppe Pasquale, de voorzitter van de Italiaanse Voetbal Bond heetf Herrera donderdagavond benoemd tot zijn .speciale medewerker voor de in ternationale activiteit". Herrera krijgt Ferruccio Valcareggi, oud-trainer van Florence en medewerker van de vroegere Italiaanse coach Edmondo Fabbri, die na het debacle van het wereldkampioenschap van zijn functie werd ontheven, als as sistent. Het duo Herrera/Valcareggi zal bij de wedstrijd CyprusItalië, die op 22 maart in Nicosia wordt gespeeld voor het toer nooi om het Europees kampioenschap, zijn debuut maken. LONDEN De North American Soc cer Leagues, de officieel door de FIFA erkende voetbalbond in Noord-Amerika, zal zijn activiteiten in april beginnen met een invitatietoernooi, waarvan de kosten bedragen 750.000 dollar (2,7 mil joen gulden). In dit toernooi zullen uit komen Leeds United, West Ham United, Liverpool, Rode Ster Belgrado, Atletico Bilbao, Vasas Boedapest, Cruzeiro (Brazilië), Benfica Lissabon, Real Ma drid. Glasgow Rangers, een nog niet bekende Italiaanse ploeg en Eintracht Frankfort. Er zullen zes wedstrijden ge speeld worden. Het programma luidt 12 april: Rode SterAtletico Bilbao: 19 april: Real MadridLeeds United: 26 april: VasasWest Ham; 7 mei: Ein trachtCruzeiro: 10 mei: Glasgow Ran gersItaliaanse club; 17 mei: Benfi ca-Liverpool. Tussen 28 mei en 9 juli wordt een competitie gehouden, waarin de twaalf aangesloten Noordamerikaanse clubs zullen worden vertegenwoordigd door ploegen van andere continenten, zoals Aberdeen, Hibernian, Stoke City en Sunderland. De North American Soccer League zal niet eerder een eigen competitie begin nen dan in 1968. Dit in tegenstelling tot de „wilde" National Professional Soccer League, waarvoor ook een aantal Ne derlandse spelers zal uitkomen, die nog dit jaar met een competitie start. ge Jiri Cadek en de 32-jarige Milan Dvorak. Oudere spelers? In leeftijd ja, maar met grote internationale routine, met enorm veel spelinzicht, gevoel voor si tuaties en alle vier meester op het wa pen van techniek. Vooral Josef Maso pust is nog altijd de man waar alles om draait: de dirigent van het elftal, die sluw op het middenveld opereert en nog altijd in staat is doelpunten te ma ken. Op eigen verzoek wordt hij niet meer opgesteld in het Tsjechische elf tal, waarin hij 63 maal uitkwam. De kracht van Dukla schuilt in de goede techniek van de spelers, maar vooral in het hechte spel in de defensie, gabaseerd op een feilloze samenwerking. De uitstekende techniek van de spelers staat een rustig, kalm spel in de achter hoede toe. Wanneer de Dukla-spelers in de achterhoede of op het midden veld de'bal in hun bezit hebben, tonen zij geen enkele haast, maar blijven zij vaak lang elkaar de bal toespelen. Dat staat een snelle overgang van ver dedigen naar aanvallen in de weg. Daar door maakt het spel van Dukla een tra ge indruk. Dukla is echter beslist geen logge kolos: het beoogt slechts het rit me uit het spel van tegenstander te ha len. Op die manier werd Anderlecht enige maanden geleden twee keer het slachtoffer van de Tjechische kampi oensformatie: te Praag met 4-1 en te Brussel met 2-1. De aanvallen van Dukla worden even min snel ingezet, maar wel met bijna mathematisch zuiver positiespel, waarin tijd is voor middenveld- en achterspe lers om mee op te rukken. Merkwaar dig genoeg kwam Dukla met die tac tiek in de herfstcompetitie tot 3,2 doel punt per wedstrijd, het hoogste aantal doelpunten. Een speler, die wel profi teert van zijn grote snelheid is de lan ge, 24-jarige rechtsbuiten Stanislav Strunc. Dukla heeft zich zo goed mogelijk voorbereid. Driemaal werd reeds de kwart-finale voor de Europa Cup be reikt: in 1961, 1965 en 1966. Graag wil trainer Masil zijn team in de halve fi nale brengen: het zou op de weg naar de internationale top een stap voor waarts betekenen. En dat op een mo- ADELAIDE De achttienjarige Australische Kathy Wainwright heeft vrijdag in Adelaide tijden^ de Austra lische zwemkampioenschappen het we reldrecord op de 1650 yards vrije slag dames, verbeterd en gebracht op 18 mi nuten en 49,3 seconden. Het oude record stond sedert 20 juli 1965 op naam van de Amerikaanse Patty Caretto, die in Cardiff tot 18.51.1 kwam. LEIPZIG Real Madrid heeft don derdagavond te Leipzig de eerste wed strijd tegen ASK Vorwarts. in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, die te Leipzig werd ge speeld, gewonnen met 82-69 (ruststand 34-30). TOKIO Herbert Muhammed, de manager van wereldkampioen Cassius Clay, heeft vrijdag in Tokio een contract getekend, waarin Clay zich vastlegt om op 27 mei zijn titel te verdedigen tegen een „volwaardig tegenstander". Dat zal zeker in Japan een lastige op gave worden want de reglementen van de Japanse Bond verbieden een boks wedstrijd tussen buitenlandse boksers. Overigens zijn er tal van bepalingen in het contract opgenomen, waardoor dit alsnog geannuleerd kan worden. Zo is de overeenkomst alleen geldig voor Ja pan terwijl het gevecht ook niet door kan gaan, wanneer Clay opgeroepen wordt voor militaire dienst. Wanneer Clay op 22 maart in New York zou ver liezen van Zora Polley is het gevecht uiteraard ook van de baan. ment, waarop het elftal een verjongings kuur doormaakt en na een zekere stag natie weer het peil van enige jaren ge leden nadert. Op die dag naar de internationale top ontmoet Dukla Praag echter Ajax 1 maart te Amsterdam en 8 maart te Praag. In de Tsjechische hoofdstad heeft men nauwelijks hoop, dat die klip zal worden omzeild. Secretaris Kolër: „Je mag nog zoveel hopen, je moet rea listisch blijven. Dat blijf je, wanneer je de resultaten van Ajax tegen Liver pool bekijkt. Dukla zal zich echter in Amsterdam zo goed mogelijk verweren. Dat is zeker." Maandag reeds vliegt het Dukla-ge- zelschap per KLM van Praag naar Amsterdam: met achttien spelers en vijf officials, onder wie vanzelfsprekend trainer Musil. die hoopt nog een paar uur op het stadionterrein te kunnen trai nen. Zorgen heeft Musil nog over Josef Masopust, net hersteld van een griep, en Vacenovsky en Cmarada, die licht geblesseerd zijn. Toch hoopt hij ze te kunnen opstellen. Met welke spelers Dukla komt Waarschijnlijk met de doelverdedigers o Viktor (23) en Frantisek Kozinka 21 jaar (reserve), de achterspelers Miro- slav Cmarada (22), Mila Dvorak (32), Jiri Cadek (31), Ivo Navak (24), de mid denspelers Josef Masopust (36), Jan Ga- leta (23), Jan Zlocha (21) en de voor spelers Stanislav Strunc (24), Jan Bru- movsky (29), Ivan Mraz (25), Frantisek Knebort (23), Josef Nedorost (23), Mi- roslav Rödr (23), Josef Vacenovsky (29) en Josef Jelinek (26). Tsjechische internationals zijn: Ivo Viktor (3) Vladimir Taborsky (3), Mi lan Dvorak (13), Jiri Cadek (2), Ivo Nov&k (3), Josef Masopust (63), Jan Geleta (7), Ivan Mraz (4), Frantisek Knebort (2), Josef Vacenovsky (1) en Josef Jelinek (10). Internationale rou tine voldoende, om ondanks de weinig optimistische verwachtingen te Praag Ajex op onaangename wijze te verras sen. Vraag is „Zal Ajax het zover la ten komen?" In Amsterdam zegt men zonder aarzelen: „Neen". Henk Vermeer in actie WOUDENBERG Niet alleen Henk Vermeer heeft zijn sporen ln het sportieve vlak verdiend, ook zijn vader, Dirk Vermeer, heeft sporteer op zijn schouders geladen. Dat is f lang geleden. Terwijl zijn zoon el ders enkele oefenwedstrijden draait, vertelt Dirk Vermeer over vroeger jaren. Hij vertelt over GVW, over DOVO en over V.V. Veenendaal. Bij de laatste vereniging draaide hij de langste tijd mee. Een tiental jaren was hij aanvoerder en middenvoor van het eerste elftal, dat toen de glo rietijd in de tweede klasse van de KNVB meemaakte. Toen Veenendaal nog in de UP VB speelde, stond Dirk Vermeer, nog maar een broekie, meestal reserve Daarna werd hij vaste kracht van het eerste elftal, eerst in de ZMC zaterdagmiddagcompetitiedaarna bij de zondagvoetballers. ,,In 1936 kwamen we gelijk te staan met Sticht- se Boys. De beslissingswedstrijd won nen we met 42. Veenendaal ging naar de KNVB. Het jaar daarop wer den we weer kampioen. De 3e klas se volgde. In die derde klasse kwa men we weer bovenaan. We moesten een beslissingswedstrijd spelen tegen WAVV. Nooit waren we gemasseerd of hadden we zenuwpillen geslikt. Voor het duel tegen WAVV werden we gemasseerd en door de koffie zat een zenuwstillend middel. Nog nooit hebben we zo slecht gespeeld. We verloren, toch kwamen we in de 2e klasse. Dat was een jaar daarna. Ik denk, dat ik zo'n tien jaar lang heb meegedraaid. In 1941 kreeg ik last van mijn knie. Ik kwam in de An na Kliniek te Leiden. Het hielp, maar daarna was het met elke wedstrijd toch weer raak. Na afloop kreeg ik altijd een dikke knie. In 1946 heb ik negen weken in de Anna Kliniek ge legen en het betekende voor mij het afscheid van het voetballen. Wim Bleyenberg nam mijn plaats in als middenvoor. Natuurlijk heb ik nog contact met mijn oude voetbalvrienden. De kran teverslagen volg ik nauwgezet en dik wijls komen hier Veenmensen langs. SCHERPENZEEL Aan het nationaal kampioenschap kegelen voor dames en heren, dat respectievelijk in Delft en Amsterdam op 2 en 23 april gehouden wordt, nemen ook leden van de West- Gelderse Kegelbond deel. Het vertegenwoordigende tiental van de heren ziet er als volgt uit: H. van Veldhuizen, P. van de Brink, G. Mulder, D. Leenders, A. Ariese, C. van Eist, H. Lewis, E. Kuyt, C. Wijnands. Reserve is J. Kok. De opstelling van het damesvijftal luidt: A. Polenaar, J. van Wely, H. van Veld huizen, A. van de Hoeff, N. Dijkstra. Reserve is mevrouw D. Hendriks. WOUDENBERG „De gezelligheid is er een beetje van af. Alles is zake lijk geworden. W'e hebben bijvoorbeeld een echte coach. Als je niet op de trai ning komt, krijg je een voorwaardelij ke schorsing." Deze woorden zegt Henk Vermeer (20), sinds enkele maanden spelend in het eerste team van het in de ereklasse van de Ned. Tafeltennis Bond uitkomende SVE, Utrecht. Henk Vermeer is begonnen met tafeltennissen bij de Veenendaalse vereniging Climax en heeft zich langzamerhand opgewerkt tot een tafeltennisser, die zijn krachten kan meten met een Bert Onnes of een Frans Schoofs. Toch schijnt Henk Ver meer nog altijd een zwak te hebben voor de vereniging Climax. Hij zegt: „Ik denk er hard over om misschien over een paar jaar terug te gaan naar Veenendaal. Als er in Veenendaal bij voorbeeld een goede gelegenheid is tot tafeltennissen en STV-Climax zou in de Overgangsklasse spelen, dan zou ik graag teruggaan." Henk Vermeer die zo'n tien jaar ge leden bij Climax begon, verhuisde het jaar daarop naar Woudenberg. Hij bleef bij Climax spelen. Tot zijn 16e jaar bleef hij deel uitmaken van de Veenendaalse vereniging en werd als junior kampioen van Gelderland. Hij kwam in het twee de team toen het eerste op het punt stond te degraderen. Henk Vermeer moest invallen in het eerste team voor Marinus van Eist. Hij won 45 procent van alle partijen. Toch kwam Climax een punt te kort en het degradeerde. De financiële toestand by de vereni ging was slecht. Er werd in 1963 een fusie aangegaan met STV en daarna kreeg de vereniging de naam STV- Climax. Deze fusie vergemakkelijkte overschrijvingen en Henk Vermeer vroeg er een aan. Hij ging naar Zeist bij welke vereniging voor hem meer mogelijkheden lagen. Zeist werd onge slagen kampioen. Toen volgden de pro motie-duels. De eerste won Zeist van UTTC-1, de tweede werd gewonnen van SVE-4 en Zeist kwam door die eerste duels met goed gevolg, samen met UTTC. Maar Zeist was er nog niet. Het werd ingedeeld in een landelijke poule van vier clubs. Twee wedstrijden won Zeist en dat was genoeg voor promotie naar de overgangsklasse. Het was 1964. Henk Vermeer laat een plakboek zien met kranteknipsesl en brieven. Uit de koppen en de artikelen blijkt keer op keer dat hij een van de steunpilaren van Zeist was. In de overgangsklasse eindigde Zeist het eerste seizoen op de derde plaats. Henk Vermeer won 88 procent van zijn partijen. De andere spelers bleven beneden de 50 procent. Inmiddels was Henk Vermeer kam pioen van de plaats Zeist geworden. Op een krantefoto prijkt hij trots met een beker in zijn hand. Henk Vermeer woog lange tijd meer dan tweehonderd pond. Verwonderlijk was dan ook dat hij, zelfs in de ere- klasser SVE, bijzonder sterk voor de dag kwam. Hij besefte echter dat het nog beter kon en ook begon hij genoeg te krijgen van de overbodige kilo's. Hij begon te schaven. Dat schaven deed hij grondig. In 4^ maand viel hij maar liefst 70 pond af. Hij kreeg het voor el kaar door iedere avond met zeven trui en aan een uur te gaan hardlopen. Nog steeds is hij daarmee bezig. Niet met alles my SVE is Henk Ver meer het eens. „Ik train twee uur in de week en dat is voor een ereklasser belachelijk. Negen uur zou normaal zijn maar ik vermoed dat die training het volgende seizoen wel beter wordt." Zoals reeds gezegd, Henk Vermeer is zijn oude liefde voor Veenendaal nog niet kwijt. Hij is zijn leermeester Cor van Dam nog niet vergeten. Ook Piet van Manen niet. Ook de lichtgewicht Tonnie de Koning, zijn eeuwige, hard- vechtende tegenstander in de finales van de schoolkampioenschappen van het christelijk lyceum te Veenendaal, kent hij nog goed DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Zwembond heeft de organisatie van de Nederlandse kampioenschappen zwemmen en schoonspringen, die van 1 t.e.m. 6 augustus worden gehouden, toegewezen aan de Groningse Zwemclub Z.C.G. PARIJS Tom Okker heeft vrijdag tijdens de Franse indoortenniskampioen- schappen in Parijs met de Fransman Pierre Darmon de finale van het heren dubbelspel gewonnen. Zy versloegen het Franse paar Bernard MontrenaudJean Claude Barclay met 46, 75, 64 en 6—2. In het dameeenkelspel bereikten Win nie Shaw Engelanden Monique Salfa- ti (Frankrijk) de finale. De Engelse won met 60, 62 van Rosa Darmon (Frankryk) en Monique Salfati toonde zich de meerdere van de Frangaise Odile de Roubin (9—7, 6—1). WALLASEY Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor de finale van de Euro pese zone van het landen-badminton- toernooi om de Thomas Cup door in de halve finales Engeland te Wallasey (Cheshire) met 6-3 te verslaan. Zuid- Afrika komt m de finale, die waarschijn lijk te Kopenhagen wordt gespeeld, utt tegen Denemarken. Veenendaal (thuis)SVF: doel: A. Blankspoor; achter: A. Muller, K. Ger ritsen en H. Stuivenberg; midden: J. Versteeg en P. Muller; voor: W. Derk- sen, K. Henzen. H. Imbos, D. van Dyk en T. Heykamp. DVSA (uit)—VVY: doel: J. Veenhof: achter: J. D. Buis, J. van Esterik; mid den: C. van Dijk, E. van Viegen en E. v. d. Water; voor: B. Drost, G. Bree- schoten, C. van Ommeren, B. van Om meren en G. Brinkman. CANDIA (thuis) - JSV: doel: M. Kok; achter: G. Szabang, P. van Baal, J. van Beek en H. van Walsum; midden: H. Evers en H. v. d. Berg; voor: J. Eibers, J. Mol, J. Tenbraak en G. van Veenen daal. SCHERPENZEEL (thuis) ODIN: doel: C. van Geel; achter: C. Vonk, H. Veldhuizen en G. Tins; midden: F. Veld huizen en H. Hoefakker; voor: G. Ver meulen, W. Vonk, F. Rebergen. M. Lau- wers en H. Wagensveld. ORANJE WIT (uit) Spel. DOMSTAD: doel: C. van Rotterdam; achter: H. C. Bos, A. Takken en St. van Veenendaal; midden: A. Bosman en W. Hage; voor: H. Slok, J. van Veenendaal, H. de Vries, R. Lit en KI. van Burken. HDS (thuis) - ARES: doel: H. Terscheg- get; achter: R. Meerbeek, G. de Hartog en C. v. d. Berg; midden: J. v. d. Bot en J. v. d. Berg; voor: P. Willemsen, P. Schuilenburg, H. Vonk, T. Gijsbertsen en L. Hol. AMSTERDAM Het enthousiasme van Piet Nortier over de Tulpenrally blijft ongebroken. Niettegenstaande zijn geesteskind, dat uit 1947 stamt, thans druk bezig is een zorgenkindje te wor den heeft Nortier met een enorm en thousiasme gisteren, verteld over de nieuwe gedaante, die de 19e editie van onze vaderlandse autorally krijgt. Of beter gezegd, een terugkeer tot oude aantrekkelijkheden, omdat in het ko mende rally-evenement voorrang zal worden verleend aan de speciale etap pes boven de klassementsproeven. Piet Nortier kan het zo heerlijk vertellen. De superlatieven, die hij gebruikt zijn overbekend. Het is echter de grote vraag, of hij daarmee het voortbestaan van de Tulpenrally kan redden. Nortier weet even goed, of waar schijnlijk nog beter van welke zijde het gevaar dreigt. Sedert het aantal deelnemers ernstig is teruggelopen worstelen de organisatoren meer dan ooit met het probleem van de financie- Eind 1964. In een kort bericht in de krant staat: „De bekende en succesvol le overgangsklasser van Zeist. Henk Vermeer heeft overschrijving aange vraagd naar SVE". Hij krijgt de overschrijving en komt in het tweede team van de ereklasser, de hoogste afdeling van Nederland. Voor het eerste heeft hij geen kans. SVE koopt spelers aan de lopende band. In de eerste helft van de competitie wint Henk Vermeer 45 procent van zijn partijen. In de tweede helft wordt dat 80 procent. „Aanvankelijk was de sfeer slecht, maar langzamerhand verander de dat enigszins", zegt de oud-Veenen- daler. In 1966 verdringt Henk Vermeer Goudsmit uit het eerste team. Er zijn in Nederland tien ereklassers, die inge deeld worden in twee poules van vijf. De bovenste twee van elke poule zou den om het landskampioenschap spelen met de winnaar van het duel tussen de nummers drie van beide poules. SVE eindigde echter in de degradatiepoule en het moest vechten om lijfsbehoud. „Daar zijn we nog steeds aan bezig", zegt Henk Vermeer. „Onze positie is echter goed op het ogenblik. Kijk maar naar de ranglijst." 1. SVE 46; 2. Maasbree 44; 3. SNL Smash 4-4; 4. Belcrum 43: 5. VVGA 4—3. „We hoeven dus nog maar twee pun ten binnen te halen en we zijn veilig." VEENENDAAL ln de vierde klasse H is morgen één van de belangrijkste duels CandiaJSV. Het belangryke aan deze ontmoeting is niet, dat er kam pioenskansen een rol zullen spelen. Het ïykt ons niet mogelyk, dat JSV of Can dia daar nog voor zal vechten. Wat velen echter zal bezighouden is, of Candia op eigen veld ook JSV' weerstand kan bieden. Vorige week behaalden de Rhenenaren een zege op Vreeswyk, weliswaar een benauwde, maar ze zetten hun overwinningenreeks toch voort als nieuwbakken KNVB'er. JSV zal de reputatie, die Candia in de voorgaande duels opbouwde, wel kennen en daarom zal het op de Berg een wedstrijd worden met veel spanning. Een puntenverdeling lykt ons het meest voor de hand liggende. JSV 1519, Candia 1618. Veenendaal zal in eigen huis onder scheidsrechterlijke leiding van de heer P. Gelok niet veel moeite hebben met hekkesluiter SVF, hoewel de gasten zeer zeker hard zullen vechten om degradatie te ontlopen. Veenendaal 14-18, SVF 15-4. DVSA gaat naar VVY en het Amerong- se team, evenals SVF vechtend om zelfbehoud, zal het tegen het in de kop groep staande WY niet gemakkelijk krijgen. Verlies voor DVSA vermoeden wij. WY 15-19, DVSA 15-7. Opheusden heeft in 4F een rustdag. Scherpenzeel neemt in de tweede klasse B van de afdeling Utrecht nog steeds een respectabele plaats in (14-17) en zal het op eigen veld wel weten te klaren tegen het bezoekende Odin (13- 12). Het Veenendaalse Unitas is vorige week nog dieper in de put geraakt, al heeft het tegen kampioenskandidaat nr. 1, Utrechtse Boys, lange tijd een 0-1 voorsprong gehad. Tegen het einde moesten de Veenendalers evenwel toch weer de winst laten schieten. In ieder geval zal de lange 0-1 voorsprong de Veenendalers een hart onder de riem gestoken hebben en doen uitkomen, dat er nog lang niet getreurd behoeft te worden. Unitas komt morgen op het Sportpark tegen DSO uit en wij zouden niet weten waarom Unitas tegen deze hooggeklasseerde ploeg geen kansen zou hebben. DSO 13-17, Unitas 14-5. Oranje Wit uit Eist draait nog steeds prima mee en zal tegen Spel. Domstad in Utrecht ook stellig hoge ogen weten te gooien. Spel. Domstad 12-18, Oranje Wit 15-16. In de derde klasse B zal HDS uit Leersum het wel weten te rooien tegen Ares. HDS 11-13, Are« 10-6. ring. Nog is een grote petroleummaat- schappij, de BP, bereid een fiks be drag op tafel te leggen. Maar als dat ophoudt is het gebeurd met de rally. Bovendien wordt het steeds moeilijker in Frankrijk, waar het gebeuren zich grotendeels afspeelt, de nodige vergun ningen te krijgen voor het afsluiten van weggedeelten gedurende een tijdsbe stek van twee tot twee en een half uur. De rally wordt meer en meer terug gedrongen naar secundaire en tertiaire wegen, maar zelfs wordt het „neen" va ker en luider gehoord. Tot nu toe had den Piet Nortier en de zijnen vele stor men gekalmeerd. Van regeringsautori teiten tot perfecten. van burgemeesters tot gendarmes zijn steeds bezweken voor de overredingskracht van de Ne derlandse tulpen, maar ergens vreest men dat ook in Frankrijk de rallykoek eens op zal raken. En waarheen dan? We zouden aan deze grote gevaren twee andere willen toevoegen. Waar haalt men jaar in jaar uit bij steeds groter wordende kasten de amateurs vandaan, die nog zonder steun van fa brieken of importeurs bereid zijn een fiks bedrag A fond perdu op tafel te leggen voor driemaal 24 uur rallyge not. Wie gaat Piet Nortier opvolgen als deze eens moegestreden het hoofd in de schoot zal leggen? Neen, de toe komst voor de Tulpenrally, ja voor alle autorally's, ziet er niet bijster gunstig uit. Dat neemt niet weg, dat de 19e editie van ons nationaal automobielevenement van 24 t/m 29 april met naar schatting evenveel deelnemers als vorig jaar van start zal gaan (rond de 120). En dat men misschien ook nog wel de 28e af levering zal halen. Het parcours van de komende Tul penrally is ongeveer 500 kilometer lan ger en heeft voor het eerst een inte ressant traject in de Alpen rond het Mont Blanc-massief. Dit traject gaat onder andere over de Col Forclaz, wel bekend uit de Tour de France in wat Piet Nortier noemt „de nacht der ver schrikking", 450 bijzonder moeiiyke ki lometers zullen daar de schifting bren gen, die de organisatoren nodig hebben om een uitslag te krijgen. Voor de he ren en dames aan deze acht speciale Alpenetappes beginnen kunnen ze genie ten van een twaalfurige rustperiode, die overdag valt. Opnieuw een unicum in dé historie van de Tulpenrally. Het is te verwachten, dat de rijders in de Alpen op ongeveer 1700 meter hoogte met sneeuw en ijs te kampen zullen krijgen. „De echte jongens vinden het heer lijk", zegt Piet Nortier, „hoe moeilij ker, hoe beter". Daarnaast trekt de ral ly zijn spoor door bekend terrein. De Jura (Col de la Faucille), Vogezen (Bal lon d'Alsace) en dan is er ook weer de lastige Col du Fouchy, die nu in de af daling een speciale etappe in zich her bergt. Met een proef in Soesterberg en wat rondjes draaien in de Ardennen is de rally dan teneinde. Als de deelne mers. die maandag 24 april om acht uur uit Noordwijk aan Zee vertrekken, dan weer in de loop van donderdag 27 april op hun uitgangspunt terugkeren, hebben ze 3275 kilometer achter dc rug.

De Vallei | 1967 | | pagina 7